NRD Начало
Сряда, 27 Ноември 2024
Начало Под прожектора „Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев
848
Под прожектора

„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев

Спектакълът „Когато гръм удари, как ехото заглъхва“, вдъхновен от творчеството на Пейо Яворов, ще има премиера на 3 декември в „Алма алтер“, съобщават от театър-студио „4хС“. В навечерието на 110-ата годишнина от смъртта на поета, постановъчният екип, начело с режисьора Николай Георгиев (1940-2024), създава поетическа, пластично-визуална интерпретация, която „предизвиква сетивата и пробужда дълбоката философска рефлексия на зрителя“. Дни преди премиерата режисьорът и сценарист на спектакъла Николай Георгиев напуска този свят. В сътрудничество с Петя Йосифова-Хънкинс и Георги Арсов, той поставя Яворовия текст в ново измерение чрез „фрагментарна драматургия“ – метод, който разчупва логическите мостове, за да ги замени с емоционално-философски връзки

| 26 Ноември 2024, 18:24 ч.
„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев
„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев
Снимка © театър-студио „4хС“

Спектакълът „Когато гръм удари, как ехото заглъхва“, вдъхновен от творчеството на Пейо Яворов, ще има премиера на 3 декември в „Алма алтер“, съобщават от театър-студио „4хС“.

Изложба с 16 знакови живописни творби на Георги Лечев ще бъде подредена в столичната арт галерия Vejdi.

Експозицията „Лято“ се открива на 15 октомври, съобщават домакините на събитието.

„За Георги Лечев лятото отмина, но остана онова вечно чувство за синьото, което носи в душата си през целия си наситен с творчество и с талант живот - понякога е синьото море и синьото небе. Георги Лечев е художник, за когото темите са навсякъде около него, на масата му, във вазите му, в погледа му към брега и лодките - онези прекрасни бели пейзажи, излъчващи нежност и тишина. Той е изключителен приятел и великолепен художник. Артист сто процента!”, каза преди подреждането на експозицията Вежди Рашидов.

Георги Лечев е роден на 30 октомври 1949 година във Варна. Завършва графика във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий&ldquo

Романовата фентъзи поредица "Игра на тронове" ще бъде адаптирана и за големия екран, съобщи АФП, позовавайки се на "Холивуд рипортър" и "Дедлайн". 

Оригиналният телевизионен сериал на Ейч Би О се превърна в глобален културен феномен с огромна публика в периода на излъчване от 2011 до 2019 г. и с 59 спечелени награди "Еми". 

Сагата на писателя Джордж Р. Р. Мартин вдъхнови и създаването на сериала "Домът на дракона". Подготвят се и други адаптации за малкия екран. Досега обаче "Уорнър брос" отказваше да адаптира франчайза за киноекрана, въпреки че писателят и сценаристите вече са обсъждали създаването на кинофилми, посветени на вселената на Вестерос. 

Според "Холивуд рипортър" студиото е променило решението си и планира поне един игрален филм по `Игра на тронове". 

 

Симфоничният оркестър на БНР започва концерти с българска музика. Събитията ще са в първо студио на радиото,  първото е на 13 ноември, съобщават от БНР.

„Заливът Дромос“ от Ценко Минкин, Концерт за цигулка и оркестър от Веселин Стоянов и сюита „Време разделно“ от Георги Генков ще звучат под палката на Любомир Денев-син. Солист ще е Стоимен Пеев.

Симфоничната притча „Заливът Дромос“ от Ценко Минкин е създадена през юли 1997 г. по древна легенда, разказана на композитора от поета Христо Фотев: „В стари времена при залива Дромос живеели разбойници – наземни пирати. В бурно време те запалвали огромен огън – лъжлив фар, а подлъганите кораби се разбивали в крайбрежните скали. След бурята пиратите разделяли плячката и радостно та

 Българската етно джаз формация “Аутентик” (Outhentic) завладя публиката на 16-тото издание на Международния джаз фестивал в Кайро. Билетите за концерта им в емблематичната зала “Юърт хол” на Американския университет на площад “Тахрир” бяха разпродадени дни преди събитието. 

“Изключително жизнена, пълна с млади хора страна. Виждах блясъка в очите им, което допълнително ни окуражава да правим това, което правим,” каза ръководителят на групата Живко Василев - един от най-виртуозните кавалджии в България, композитор и педагог. 

Той основава “Аутентик” през 2012 година заедно Райна Василева - вокал и перкусии. През 2018 г. към тях се присъединяват китаристът Борислав Илиев и барабанистът Стоил Иванов. На концерта в Кайро с групата дебютира Ана Родригез на виолончело. 

“Аутентик&rdqu

Форматът филмови прожекции със заглавие „Нощно кино“ ще има нов сезон във Варна, съобщават организаторите от „Артин вижън“. Той поставя акцент върху художествени заглавия извън стандартното разпространение, предлагайки различно преживяване за ценителите на седмото изкуство.

Стартът на новия сезон ще бъде на 22 ноември във Фестивалния комплекс в града със специална прожекция, посветена на 95-годишнината от рождението на писателя Йордан Радичков. Ще бъдат представени късометражни филми и анимации по негови разкази или оригинални сценарии, сътворени в сътрудничество с някои от най-големите имена в българското кино.

Програмата включва някои от по-рядко показваните екранни творби по Радичков като „Опашката“ (1963) на режисьора Доньо Донев, „Ако цветовете бяха сиви“ (1969) на Роман Мейцов, „Хляб“ (1972) на Наум Шопо

В навечерието на 110-ата годишнина от смъртта на поета, постановъчният екип, начело с режисьора Николай Георгиев (1940-2024), създава поетическа, пластично-визуална интерпретация, която „предизвиква сетивата и пробужда дълбоката философска рефлексия на зрителя“.

Дни преди премиерата режисьорът и сценарист на спектакъла Николай Георгиев напуска този свят.

В сътрудничество с Петя Йосифова-Хънкинс и Георги Арсов, той поставя Яворовия текст в ново измерение чрез „фрагментарна драматургия“ – метод, който разчупва логическите мостове, за да ги замени с емоционално-философски връзки. Творческият екип създава музикално-пластични картини, които взаимодействат директно със зрителите, потапяйки ги в света на Яворов – сложен, вглъбен, страдащ. Текстът изследва границите между истина и лъжа, дълг и грях, личното и общото.

Постановката не се ограничава в традиционния психологически план, а преминава към екзистенциална територия, където светогледите на героите оформят драматургичното ядро, коментират от „4хС“. „Мълчанието тежи – и клетка, и полет. Чрез него героите говорят повече, отколкото могат да изрекат. Да си зададем въпроса "Къде сме, когато вече ни няма?’ – това е задачата на този спектакъл“, гласят думи на Георгиев, цитирани от театър-студиото. 

В спектакъла участват Петя Йосифова-Хънкинс, Димитър Димитров, Георги Арсов, Орнелла Цолканов, Мариела Димитрова, Даниел Петков, Божидара Цонева, Адриана Славова. Композитор е Георги Арсов, а хореографията е на Петя Йосифова-Хънкинс.

Италианският филмов фестивал „Кастели романи“ гостува за втори път на варненския „Любовта е лудост“.

Това е един мост, чрез който по един филм от всяка страна се показва в другата, каза директорът на форума Антонио Фламини.

В момента се уточнява кое българско заглавие ще гостува на италианския фестивал, който ще се проведе в началото на месец октомври т.г. и ще има специална секция за почит към Ален Делон. Фламини обаче призна, че има много трудности пред разпространението на българско кино в Италия, докато достъпът на техните продукции у нас е по-лесен. 

„Кастели романи“ се провежда в малки селища в околностите на Рим, всяка година на различно място, но финалната вечер на награждаването винаги е в замъка Киджи в Арича, където са снимани знакови продукции, между които и „Гепардът“ на Лукино Висконти, разказа

С „Х“ откриват сезона на премиерите в Yalta Art Room.

Първите представления са на 29 и 30 септември, съобщават от сцената на независимото пространство за театър.

Спектакълът е по авторски текстове с цитати от Омар Хайям.

Васил Дуев-Тайг е в главната и единствена роля. Режисьор е Боян Крачолов. Включени са и авторски мисли на двамата артисти. Жанрът е сатира, разказват от екипа.

„Нека наречем „Х“ точката, в която се пресичат публичният ни образ – онзи, който конструираме за пред хората, който изрича и преповтаря всеизвестни констатации, който винаги върви леко прегърбен, поради невъзможността си да изрече това, което наистина мисли – и личният ни, никому непоказан такъв, чийто глас не можем да запушим, когато останем сами. Н

Поради големия интерес изложбата на Ив Тошайн „Чеиз за Марс” в „Квадрат 500“ се удължава до 29 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата бе открита с уникално изпълнение на византийски композиции и източноправославни тропари, като част от инсталацията и символ на мира, на камерния ансамбъл „Йоан Кукузел Ангелогласният“ на 27 юни тази година“, припомнят от екипа. 

Както информирахме, в центъра на самостоятелната изложба на художничката Ив Тошайн  е мащабната инсталация „Чеиз" (зестра, която булката носи в новия си дом след сватбата). Тя е представена в папската крепост Рока Паолина в Перуджа (Италия). Произведението с размери 5 на 4 метра наподобява килим, който е „изтъкан“ от 2000 стоманени шурикена. 

Ив Тошайн е австрийско-българска художничка, родена в София п

Изложбата „Старите къщи на Добрич“ е подредена в Окръжен съд – Добрич, съобщиха от институцията.

От институцията допълват, че експозицията включва рисунки от фонда на Младежки център Захари Стоянов“ – Добрич.  

Творбите в изложбата са създадени през 2018 г. от възпитаници на ателие “Палитра” с ръководител Галина Върбанова. Малките художници са рисували, вдъхновени от архитектурата на сгради от началото на миналия век, разположени в централната част на Добрич.

Домакините от Окръжния съд се радват да посрещнат поредната изложба, предоставена от Младежкия център, с който съдът има дългогодишно партньорство.

Рисунките са подредени в обновеното изложбено пространство на петия етаж в съдебната сграда. Там е монтирана нова система за окачване, която осигурява по-лесно и безопасно аранжиране на картини.

При

„Цирколюция“ ще има в София от 10 до 13 октомври.

Това е единствен по рода си фестивал в България за съвременен цирк със спектакли на открито, циркови работилници и професионален форум – „Дебат за цирка”, уточняват организаторите.

„А какво е цирколюция? Завъртане, игра на думи, игра с топки, а най-вече – популяризирането на съвременния цирк. Стремим се „Цирколюция“ да бъде фестивал, достъпен за възможно най-много зрители. В съответствие с ангажимента ни към социалния цирк се фокусираме върху достигането на хора със специални потребности. Радваме се, че можем да предложим безплатни билети за хора с увреждания и в неравностойно положение“, допълват организаторите.

Домакин на фестивала ще бъде „Топлоцентрала“.

Постановката е в рамките на програма „Българската класика за българското усещане“, която включва спектакли по Йовков, Вазов, Гео Милев, Ран Босилек и др. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Арт галерия „Даниела Стойкова“ празнува втория си рожден ден с изложбата „С България в сърцето“
Столична арт галерия „Даниела Стойкова“ ще отпразнува втория си рожден ден с изложбата „С България в сърцето“.  Тя ще бъде открита на 4 декември, съоб ...
Трети концерт на ансамбъл „По пътя на музиката“
Ансамбълът „По пътя на музиката“ ще изнесе концерт в Градската художествена галерия на Варна на 30 ноември. Това съобщи Ивайло Ангелов от състава.  Формацията е с ...
Арт проект среща класиката с електронната музика в пиеса на Шопен
Артистът на електронната сцена The Editor и младият пианист Виктор Вичев представят нов сингъл, наречен Chopin’s Ocean Echo. Вдъхновени от произведението на Шопен, музиканти ...
Тодор Рабаджийски подрежда изложба в галерия „+359“
В изложбата си Raw Perspectives Тодор Рабаджийски поставя въпроса за същността на изкуството в епоха, в която границата между творчество и консумация е размита. Това съобщават от ...
Биография: Светослав Обретенов
Когато беше на сцената, пред своя хор, той дирижираше „тотално“, „гореше“ с музиката, която изтръгваше от човешките гласове. Съвсем убедено мога да кажа, че ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Връчиха наградите на четвъртото национално „Биенале на илюстрацията“
Четвъртото национално „Биенале на илюстрацията“ бе открито днес в зала „Триъгълна кула на Сердика” на Регионалния исторически музей в София (РИМ-София).&nbs ...
Ани Лейбовиц черпи вдъхновение от Веласкес и Гоя за портретите на крал Фелипе и кралица Летисия
Банката на Испания представи диптих от два портрета на испанския крал Фелипе и съпругата му кралица Летисия, дело на известната американска фотографка Ани Лейбовиц, която е почерпи ...
Елтън Джон е преустановил работата си по нов албум
Британският певец и композитор Елтън Джон разкри в интервю за Ей Би Си нюз, че е бил принуден да преустанови работата си по нов албум заради частична слепота и че понастоящем се въ ...
Род Стюарт ще свири на фестивала „Гластънбъри“ през 2025 г.
Британският рок певец Род Стюарт ще свири в сегмента „Легенди“ на фестивала „Гластънбъри“ през 2025 година, предаде Ройтерс. Това е първият потвърден изпълн ...
Шабузи запази челната си позиция в класацията на „Билборд“ за сингли
Американският певец и автор на песни Шабузи запази челната си позиция в класацията за сингли Хот 100 на „Билборд“, отбелязвайки знаково постижение от 19 седмици на върх ...
Тикер в 08:00 ч.
Четвъртото национално „Биенале на илюстрацията“ бе открито днес в за ...
Начало Под прожектора
848
Под прожектора

„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев

В навечерието на 110-ата годишнина от смъртта на поета, постановъчният екип, начело с режисьора Николай Георгиев (1940-2024), създава поетическа, пластично-визуална интерпретация, която „предизвиква сетивата и пробужда дълбоката философска рефлексия на зрителя“.В сътрудничество с Петя Йосифова-Хънкинс и Георги Арсов, той поставя Яворовия текст в ново измерение чрез „фрагментарна драматургия“ – метод, който разчупва логическите мостове, за да ги замени с емоционално-философски връзки.

| 26 Ноември 2024, 18:24 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев
„Когато гръм удари, как ехото заглъхва“ - премиерен спектакъл на режисьора Николай Георгиев
Снимка © театър-студио „4хС“

Спектакълът „Когато гръм удари, как ехото заглъхва“, вдъхновен от творчеството на Пейо Яворов, ще има премиера на 3 декември в „Алма алтер“, съобщават от театър-студио „4хС“.

В навечерието на 110-ата годишнина от смъртта на поета, постановъчният екип, начело с режисьора Николай Георгиев (1940-2024), създава поетическа, пластично-визуална интерпретация, която „предизвиква сетивата и пробужда дълбоката философска рефлексия на зрителя“.

Изложба с 16 знакови живописни творби на Георги Лечев ще бъде подредена в столичната арт галерия Vejdi.

Експозицията „Лято“ се открива на 15 октомври, съобщават домакините на събитието.

„За Георги Лечев лятото отмина, но остана онова вечно чувство за синьото, което носи в душата си през целия си наситен с творчество и с талант живот - понякога е синьото море и синьото небе. Георги Лечев е художник, за когото темите са навсякъде около него, на масата му, във вазите му, в погледа му към брега и лодките - онези прекрасни бели пейзажи, излъчващи нежност и тишина. Той е изключителен приятел и великолепен художник. Артист сто процента!”, каза преди подреждането на експозицията Вежди Рашидов.

Георги Лечев е роден на 30 октомври 1949 година във Варна. Завършва графика във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий&ldquo

Романовата фентъзи поредица "Игра на тронове" ще бъде адаптирана и за големия екран, съобщи АФП, позовавайки се на "Холивуд рипортър" и "Дедлайн". 

Оригиналният телевизионен сериал на Ейч Би О се превърна в глобален културен феномен с огромна публика в периода на излъчване от 2011 до 2019 г. и с 59 спечелени награди "Еми". 

Сагата на писателя Джордж Р. Р. Мартин вдъхнови и създаването на сериала "Домът на дракона". Подготвят се и други адаптации за малкия екран. Досега обаче "Уорнър брос" отказваше да адаптира франчайза за киноекрана, въпреки че писателят и сценаристите вече са обсъждали създаването на кинофилми, посветени на вселената на Вестерос. 

Според "Холивуд рипортър" студиото е променило решението си и планира поне един игрален филм по `Игра на тронове". 

 

Симфоничният оркестър на БНР започва концерти с българска музика. Събитията ще са в първо студио на радиото,  първото е на 13 ноември, съобщават от БНР.

„Заливът Дромос“ от Ценко Минкин, Концерт за цигулка и оркестър от Веселин Стоянов и сюита „Време разделно“ от Георги Генков ще звучат под палката на Любомир Денев-син. Солист ще е Стоимен Пеев.

Симфоничната притча „Заливът Дромос“ от Ценко Минкин е създадена през юли 1997 г. по древна легенда, разказана на композитора от поета Христо Фотев: „В стари времена при залива Дромос живеели разбойници – наземни пирати. В бурно време те запалвали огромен огън – лъжлив фар, а подлъганите кораби се разбивали в крайбрежните скали. След бурята пиратите разделяли плячката и радостно та

 Българската етно джаз формация “Аутентик” (Outhentic) завладя публиката на 16-тото издание на Международния джаз фестивал в Кайро. Билетите за концерта им в емблематичната зала “Юърт хол” на Американския университет на площад “Тахрир” бяха разпродадени дни преди събитието. 

“Изключително жизнена, пълна с млади хора страна. Виждах блясъка в очите им, което допълнително ни окуражава да правим това, което правим,” каза ръководителят на групата Живко Василев - един от най-виртуозните кавалджии в България, композитор и педагог. 

Той основава “Аутентик” през 2012 година заедно Райна Василева - вокал и перкусии. През 2018 г. към тях се присъединяват китаристът Борислав Илиев и барабанистът Стоил Иванов. На концерта в Кайро с групата дебютира Ана Родригез на виолончело. 

“Аутентик&rdqu

Форматът филмови прожекции със заглавие „Нощно кино“ ще има нов сезон във Варна, съобщават организаторите от „Артин вижън“. Той поставя акцент върху художествени заглавия извън стандартното разпространение, предлагайки различно преживяване за ценителите на седмото изкуство.

Стартът на новия сезон ще бъде на 22 ноември във Фестивалния комплекс в града със специална прожекция, посветена на 95-годишнината от рождението на писателя Йордан Радичков. Ще бъдат представени късометражни филми и анимации по негови разкази или оригинални сценарии, сътворени в сътрудничество с някои от най-големите имена в българското кино.

Програмата включва някои от по-рядко показваните екранни творби по Радичков като „Опашката“ (1963) на режисьора Доньо Донев, „Ако цветовете бяха сиви“ (1969) на Роман Мейцов, „Хляб“ (1972) на Наум Шопо

Дни преди премиерата режисьорът и сценарист на спектакъла Николай Георгиев напуска този свят.

В сътрудничество с Петя Йосифова-Хънкинс и Георги Арсов, той поставя Яворовия текст в ново измерение чрез „фрагментарна драматургия“ – метод, който разчупва логическите мостове, за да ги замени с емоционално-философски връзки. Творческият екип създава музикално-пластични картини, които взаимодействат директно със зрителите, потапяйки ги в света на Яворов – сложен, вглъбен, страдащ. Текстът изследва границите между истина и лъжа, дълг и грях, личното и общото.

Италианският филмов фестивал „Кастели романи“ гостува за втори път на варненския „Любовта е лудост“.

Това е един мост, чрез който по един филм от всяка страна се показва в другата, каза директорът на форума Антонио Фламини.

В момента се уточнява кое българско заглавие ще гостува на италианския фестивал, който ще се проведе в началото на месец октомври т.г. и ще има специална секция за почит към Ален Делон. Фламини обаче призна, че има много трудности пред разпространението на българско кино в Италия, докато достъпът на техните продукции у нас е по-лесен. 

„Кастели романи“ се провежда в малки селища в околностите на Рим, всяка година на различно място, но финалната вечер на награждаването винаги е в замъка Киджи в Арича, където са снимани знакови продукции, между които и „Гепардът“ на Лукино Висконти, разказа

С „Х“ откриват сезона на премиерите в Yalta Art Room.

Първите представления са на 29 и 30 септември, съобщават от сцената на независимото пространство за театър.

Спектакълът е по авторски текстове с цитати от Омар Хайям.

Васил Дуев-Тайг е в главната и единствена роля. Режисьор е Боян Крачолов. Включени са и авторски мисли на двамата артисти. Жанрът е сатира, разказват от екипа.

„Нека наречем „Х“ точката, в която се пресичат публичният ни образ – онзи, който конструираме за пред хората, който изрича и преповтаря всеизвестни констатации, който винаги върви леко прегърбен, поради невъзможността си да изрече това, което наистина мисли – и личният ни, никому непоказан такъв, чийто глас не можем да запушим, когато останем сами. Н

Поради големия интерес изложбата на Ив Тошайн „Чеиз за Марс” в „Квадрат 500“ се удължава до 29 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата бе открита с уникално изпълнение на византийски композиции и източноправославни тропари, като част от инсталацията и символ на мира, на камерния ансамбъл „Йоан Кукузел Ангелогласният“ на 27 юни тази година“, припомнят от екипа. 

Както информирахме, в центъра на самостоятелната изложба на художничката Ив Тошайн  е мащабната инсталация „Чеиз" (зестра, която булката носи в новия си дом след сватбата). Тя е представена в папската крепост Рока Паолина в Перуджа (Италия). Произведението с размери 5 на 4 метра наподобява килим, който е „изтъкан“ от 2000 стоманени шурикена. 

Ив Тошайн е австрийско-българска художничка, родена в София п

Изложбата „Старите къщи на Добрич“ е подредена в Окръжен съд – Добрич, съобщиха от институцията.

От институцията допълват, че експозицията включва рисунки от фонда на Младежки център Захари Стоянов“ – Добрич.  

Творбите в изложбата са създадени през 2018 г. от възпитаници на ателие “Палитра” с ръководител Галина Върбанова. Малките художници са рисували, вдъхновени от архитектурата на сгради от началото на миналия век, разположени в централната част на Добрич.

Домакините от Окръжния съд се радват да посрещнат поредната изложба, предоставена от Младежкия център, с който съдът има дългогодишно партньорство.

Рисунките са подредени в обновеното изложбено пространство на петия етаж в съдебната сграда. Там е монтирана нова система за окачване, която осигурява по-лесно и безопасно аранжиране на картини.

При

„Цирколюция“ ще има в София от 10 до 13 октомври.

Това е единствен по рода си фестивал в България за съвременен цирк със спектакли на открито, циркови работилници и професионален форум – „Дебат за цирка”, уточняват организаторите.

„А какво е цирколюция? Завъртане, игра на думи, игра с топки, а най-вече – популяризирането на съвременния цирк. Стремим се „Цирколюция“ да бъде фестивал, достъпен за възможно най-много зрители. В съответствие с ангажимента ни към социалния цирк се фокусираме върху достигането на хора със специални потребности. Радваме се, че можем да предложим безплатни билети за хора с увреждания и в неравностойно положение“, допълват организаторите.

Домакин на фестивала ще бъде „Топлоцентрала“.

Постановката не се ограничава в традиционния психологически план, а преминава към екзистенциална територия, където светогледите на героите оформят драматургичното ядро, коментират от „4хС“. „Мълчанието тежи – и клетка, и полет. Чрез него героите говорят повече, отколкото могат да изрекат. Да си зададем въпроса "Къде сме, когато вече ни няма?’ – това е задачата на този спектакъл“, гласят думи на Георгиев, цитирани от театър-студиото. 

В спектакъла участват Петя Йосифова-Хънкинс, Димитър Димитров, Георги Арсов, Орнелла Цолканов, Мариела Димитрова, Даниел Петков, Божидара Цонева, Адриана Славова. Композитор е Георги Арсов, а хореографията е на Петя Йосифова-Хънкинс.

Постановката е в рамките на програма „Българската класика за българското усещане“, която включва спектакли по Йовков, Вазов, Гео Милев, Ран Босилек и др. Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Министерството на културата.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Арт галерия „Даниела Стойкова“ празнува втория си рожден ден с изложбата „С България в сърцето“
Трети концерт на ансамбъл „По пътя на музиката“
Арт проект среща класиката с електронната музика в пиеса на Шопен
Тодор Рабаджийски подрежда изложба в галерия „+359“
Биография: Светослав Обретенов
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Връчиха наградите на четвъртото национално „Биенале на илюстрацията“
Калейдоскоп
Ани Лейбовиц черпи вдъхновение от Веласкес и Гоя за портретите на крал Фелипе и кралица Летисия
Цветни аспекти
Елтън Джон е преустановил работата си по нов албум
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.