Музикантите Етери Ховханисян и Хайг Язджиян изнесоха концерт в Художествената галерия на Варна по покана на Общоарменския благотворителен съюз „Парекордзаган“.
До 18:00 ч. в Базел всичко е делово. Не е място, където можеш да закъснееш за среща с пет минути - не и в този швейцарски град, чиито основни индустрии- химическата и фармацевтичната, означават прецизност и контрол.
Но когато работният ден приключи, Базел бързо разкрива другата си същност, която обича удоволствията.
През лятото е обичайна гледка как стотици сериозни наглед бизнесмени и бизнесдами, които се разхождат по бреговете на Рейн, внезапно се събличат по бански! След това натъпкват бизнес одеждите си в непромокаема раница, наречена wickelfisch („рибна раница“), мятат я на гръб и скачат в реката, като се оставят на бързото течение да ги отнесе у дома. Андреас Руби, директор на Швейцарския музей на архитектурата в Базел, обяснява пред репортер на Би Би Си, че нарича това „водно градско шляене“:
„Понякога можете да видите групи
“Интернет е място, където съществува свобода, но трябва да се внимава с нея”, това каза актьорът Борислав Вълов (Ei Bo), който участва в Teen Boom Fest и се срещна с младежите на Добрич.
Според него не е лесно за младия човек да се предпази от кибертормоз и агресия в социалните мрежи. “В интернет има и добри, и лоши примери. Трябва много внимателно да отбираш къде да си, какво да се случва, да ти е полезно и смислено присъствието и като потребител, и като консуматор на съдържание, защото и в двете има отговорност, особено когато създаваш”, сподели Ei Bo.
Той се надява тийнейджърите в Добрич да са се замислили за посланията, които събитието Teen Boom Fest е оставило. “Важно е да са отговорни към себе си и към останалите, да избират доброто, да застават зад него. За мен това е основна висша ценност. Аз съм възпитан от малък така. Добро
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември.
Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е част от програмата на културния институт „Събота в галерията“.
Националният военноисторически музей съхранява над 120 хиляди експоната, свързани с българската военна история, посочват организаторите. Основан е през 1916 г. като първи специализиран военноисторически музей у нас и притежава уникални колекции от оръжия, бойни знамена, бойни награди и лични вещи на български военачалници.
По време на лекцията посетителите ще могат да научат повече за богатата военна история на страната, за важната роля на музея и за това как той си сътрудничи с Художествената галерия в Казанлък.
Националният военноисторически музей е специален партньор в проекта на га
Разнообразна съпътстваща програма ще има кинофестивалът за операторско майсторство „Златното око“ в Попово, който се провежда в памет на именития български оператор Димо Коларов.
В XII-ото издание, което ще се разгърне от 15 до 19 октомври, ще бъдат представени общо 31 филма, които ще се конкурират за гласовете на журито. Други пет са отпаднали след предварителната селекция, каза Петя Габровска, член на организационния комитет за провеждането на форума.
Организаторите информират, че фестивалът ще бъде в Дома на културата „Димо Коларов“ и всички кинолюбители ще могат да гледат безплатно най-новите български филми, снимани през последните две години.
Фестивалът за операторско майсторство „Златното око” се провежда в родния град на Коларов от 1998 г. Мисията и основната цел на Фестивала за операторско майсторство е да създаде св
На 17 януари 2025 г. е българската премиера на „Човекът-вълк“, съобщават от „Форум филм“.
След „Невидимият“, продуцентът Джейсън Блум и косъздателят на поредицата „Убийствен пъзел“ – режисьорът Лий Уанел, отново обединяват сили, за да възкресят на големия екран едно от класическите чудовища на „Юнивърсъл“ – човекът-вълк. Вдъхновен от едноименната класика от 1941 г. и множеството продължения и интерпретации през годините, „Човекът-вълк“ разказва оригинална самостоятелна история, която разглежда темата за съзряването, двойствената природа и неконтролируемата агресия на първичните инстинкти.
„Човекът-вълк“ разказва историята на Блейк (Кристофър Абът) – съпруг и бащ
Ховханисян свири на канон. Тя е завършила Ереванската държавна консерватория. Свири в арменски и български оркестри. Призната е за най-добър изпълнител на канон през 2008 г. след участието в музикалния проект „Арменските нови имена“. Има концертни турнета в Австрия, Германия, Франция, България, САЩ. Победител е в международни конкурси. Гастролира и популяризира арменската музика по света. Музикантката изпълни произведения за канон и изпя песни на Шарл Азнавур на арменски.
Хайг Язджиян е роден в Сирия, но от 1980 г. живее и работи в Гърция, където изучава инструмента уд. Издава първия си албум със заглавие „Вечен“ през 1996 г. и се утвърждава и като композитор. Смесва различни елементи от традиционната музика на Източното Средиземноморие. В четвъртия си авторски албум „Майката земя“ включва за първи път електрически уд. Сътрудничи си с известни гръцки музиканти и композитори. В концерта той предложи няколко свои пиеси, както и народни песни. В края на събитието двамата гости свириха и пяха заедно.
Публиката чу и изпълнения на пиано от Арис Кешишян от Варна.
Актрисата Тилда Суинтън е благодарна за ролята си във филма на Педро Алмодовар „Съседната стая“, предаде Асошиейтед прес. Според нея идеята е, че хората, когато са неизличимо болни, трябва да имат възможността и избора да умрат при собствени условия и това не е престъпление.
„Има много страни по света, в които не е престъпление да се помага на неизличимо болен човек да организира собственото си умиране“, каза Суинтън в интервю за Асошиейтед прес.
„Чувствах се наистина благословена от тази възможност. Толкова много от нас са били в ситуацията, в която се намира героинята на Джулиан Мур, когато от нея се иска да бъде свидетел на умиращ човек. Да бъдеш в позиция на свидетел е нещо, което съм преживяла много пъти в живота си, когато съм била съвсем млада“, допълни Суинтън.
„През 2020 година имах удоволствието да участ
Бариерата на субтитрите в САЩ беше преодоляна веднъж завинаги: въпреки многобройните си диалози на японски език, "Шогун" триумфира на наградите "Еми", спечелвайки рекорден брой отличия за един сезон на сериал, сред които за най-добра телевизионна драма, предадоха световните агенции.
Екранизацията на романа на Джеймс Клавел, който разглежда борбата за власт в Япония през 17-и век, събра 18 награди на състоялата се в театър "Пийкок" 76-а церемония за отличията, известни като телевизионния еквивалент на филмовите "Оскар"-и.
"Шогун" е първият неанглоезичен сериал, който печели водещата награда за най-добра телевизионна драматична поредица.
Сценаристът на сериала Джъстин Маркс не пропусна да спомене "творческата авантюра", предприета от канала Еф Екс (FX) и неговия собственик "Дисни" с този проект.
Ролите в "Шогун" донес
Произведението "Комикът" на Маурицио Кателан, представляващо банан, залепен с тиксо върху стена, се очаква да бъде продадено за повече от един милион щатски долара на търг, съобщи Пи Ей мидия/ДПА.
Творбата раздели почитателите на изкуството и критиците, когато дебютира на шоуто Арт Базел Маями бийч през 2019 г. и оттогава бе изядена два пъти - веднъж като част от творческия пърформанс "Гладен артист" и втори път от гладен студент, който залепи кората на изядения банан на стената.
Очаква се произведението да бъде продадено на цена между един милион щатски долара и 1,5 милиона щатски долара, когато бъде предложено на търг на "Сотбис" в Ню Йорк на 20 ноември.
Преди аукциона творбата ще бъде представена на различни места в света. Първата изложба е на 28 октомври в Ню Йорк, след което ще бъде експонирана в Лондон, Париж, Милано, Хонконг, Дубай, Тайпе, Токио и
Драматичният театър в Търговище започва новия творчески сезон с комедията „Брак по спешност“.
От екипа обявяват темата „Духът“ като водеща нишка в предстоящите постановки, съобщиха от ръководството на културната институция.
Под режисурата на Надя Асенова и с участието на звездния гост Мая Бежанска, търговищката публика ще се потопи в един свят, където смехът и размисълът вървят ръка за ръка.
С авторския си спектакъл „Брак по спешност“ Надя Асенова представя наболели проблеми на съвременния живот, където бързият ритъм и стремежът към материалното често засенчват истинските човешки ценности. Комедията разказва история за търсенето на смисъл и автентични връзки в един свят, доминиран от бездушие.
„Брак по спешност“ е само началото на едно вълнуващо пътешествие в света на театъра. Под мотото „Духът
Певицата Тейлър Суифт оглавява в класацията на "Билборд" за албуми с The Tortured Poets Department, съобщи сайтът на изданието.
Тя е на върха на чарта за 14-та непоследователна седмица.
Последният албум, прекарал минимум 14 седмици начело на подреждането, беше One Thing at a Time на кънтри певеца Морган Уолън. Той отбеляза общо 19 непоследователните седмици на върха в класацията "Билборд 200" в периода между март 2023 г. и март т.г.
За последен път жена е оглавявала албумния чарт в продължение на минимум 14 седмици през 2011-2012 година, когато Адел отбеляза 24 непоследователни седмици на върха с продукцията си, озаглавена 21.
От The Tortured Poets Department на Тейлър Суифт за едноседмичния период на отчитане са продадени 142 000 еквивалентни единици.
Американската певица има общо 83 седмици начело в кла