NRD Начало
Неделя, 24 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Епизоди за четири групи тембри
5675
Цветни аспекти

Епизоди за четири групи тембри

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР. Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски

| 15 Ноември 2024, 16:10 ч.
Епизоди за четири групи тембри
Епизоди за четири групи тембри
Снимка © БНР

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

По случай 110-годишнината от рождението на холивудската икона и изобретателка Хеди Ламар, виенският „Мьобелмузеум“  й посвещава специална изложба. Тя показва кариерата на Ламар, нейните изобретения и влиянието върху съвременните електронни технологии.

Изложбата „Домакиня, художничка, луда глава. Хеди Ламар 110“ хвърля светлина върху многостранния живот на Ламар. В допълнение към репутацията на най-красивата жена в света, тя е изобретателка и „изключителна личност“, разказва кураторката Даниел Спера.

По време на Втората световна война Ламар води кампания срещу националсоциалистическия режим и заедно с композитора Джордж Антайл разработва радиоуправление за торпеда за американските подводници, което регистрира като патент. „Хеди Ламар е изпреварила времето си с десетилетия, тъй като тази технология е довела до развитието на

Рецитал на мексиканският пианист Марко Рейес ще има на 19 септември в София, съобщават от Полския институт, организатор и домакин на събитието, заедно с международен фестивал „Пиано екстраваганца“.

В програмата ще звучат творби на Шопен и Рахманинов.

Концертът е част от цикъла „Млади звезди на пианото“, иницииран от изтъкнатия български пианист проф. Людмил Ангелов в рамките на организирания от него фестивал „Пиано екстраваганца“.   

Марко Рейес е роден през 2002 г.  Започва музикалното си образование на 16-годишна възраст в Университетския институт за изящни изкуства под ръководството на професорите Синди Солорсано Авалос и Анатолий Затин. По време на следването си е акомпаниращ пианист на Филхармоничния оркестър на щата К

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите.

По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“. 

В събитието ще участват галерии и колективи, които представляват над 70 автори, творящи в най-разнообразни художествени стилове. Всички произведения ще бъдат разположени в над 4500 кв. м. площ. Всички участници са селектирани от петчленно междунар

„Обществен фонд – Лом“ връчи в крайдунавския град тазгодишните награди за култура и изкуство на името на д-р Хернани Цибрански, съобщиха от Община Лом.

Наградата за изобразително изкуство е присъдена на Красимир Кръстев-Ломски. Той е утвърден скулптор, ученик на Георги Чапкънов-Чапа и местните творци Кирил Апостолов и Иван Манойлов.

Кръстев е автор на барелефа на свети Иван Рилски, поставен на входа на Рилския манастир, на паметниците на рок легендите Рони Джеймс Дио и Георги Минчев, изработил е и барелеф на основоположника на българската етнография Димитър Маринов, който е поставен на сградата на Районния съд в Лом.

В раздел „музикално-драматично изкуство“ с годишната награда на фонда е отличена  Сияна Йорданова – преподавател по музика в Основно училище „Константин Фотинов“ - Лом, ръководител на вокална гру

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата.

Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации. Естеството на импровизационния театър и създаването на истории на момента позволява на трупата да представи три различни спектакъла, които няма да бъдат повторени никога повече, разказват от екипа.

Всеки спектакъл ще бъде обявяван в деня на представянето му, а конкретната локация ще бъде изяснявана непосредствено преди започването, на принципа на флашмоб. Подробна информация за всяко представление ще може да бъде намерена в социалните мрежи и сайта на театъра в деня на събитието. 

В представленията участват Ивайло Ро

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика при Самюел Роудс от Джулиард квартет. Бил е солист на големите български оркестри и водещите фестивали в страната, концертирал е в Германия, Испания, Русия, САЩ, Турция, Словакия и Сърбия. Има записи за българските медии и звукозаписни фирми. От 1994 г. е концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР.

Концертът ще завърши с Пета симфония от Пьотр Илич Чайковски. Композирана между май и август 1888 г., творбата е изпълнена премиерно в Санкт Петербург през ноември същата година под диригентството на автора. Някои музикални критици, включително самият Чайковски, не одобряват финала й, но симфонията се превръща в едно от най-популярните произведения на композитора. Творбата става особено известна по време на Втората световна война, с много нови записи и изпълнения през военните години, особено изпълнението й в Ленинград по време на обсадата. В нощта на 20 октомври 1941 г. симфонията е изпълнена в градската филхармония и се предава на живо в обсадения град и в Лондон. В началото на втората част, наблизо падат бомби, но оркестърът продължава да свири до последната нота. Петата симфония остава популярна и след войната, като влиза в репертоара на водещите оркестри по света.

Цигуларките Магдалена Каменова и Тодорка Христева ще бъдат солистки в концерта на Симфониета - Шумен в зала „Проф. Венета Вичева“ на 21 ноемри. Изявата е част от цикъла „Класика и романтизъм“. Диригент ще бъде Любомир Денев - син. В програмата са включени Концерт за две цигулки в ре минор от Йохан Себастиан Бах, „Навара"- испански танц за две цигулки и оркестър от Пабло де Сарасате и Симфония номер 41 „Юпитер" от Волфганг Амадеус Моцарт.

Тодорка Христева разказа, че е на 21 години и е студентка в трети курс в Националната музикална академия "Панчо Владигеров", в класа по цигулка на доц. Галина Койчева-Мирчева, а преди това е завършила музикалното училище в Пловдив.

Магдалена Каменова каза, че в деня след концерта в Шумен ще навърши 21 години. "Завършила съм софийското музикално училище при Гергана Илчева, сега продължавам обучението

Петото издание на Sofia DocuMental ще продължи от 28 септември до 6 октомври на ключови локации в София и онлайн в цялата страна.

Това съобщават организаторите на международния документален филмов фестивал с фокус върху човешките права.

Мотото е „Излез от балона“, а официалното откриване е на 30 септември под куполите на Ларгото.

Фестивалът ще представи 30 премиерни за България филми, носители на международни награди. Предстоят срещи с режисьорите и редица специални събития.

„В свят, в който властват безразличието и разделението, Sofia DocuMental ни кани да пристъпим отвъд зоната на комфорта и да разширим погледа си към реалността". Това подсказва и визуалната идентичност на фестивала, която ще оживее на ключови места из цяла София като Ларгото, „Дом на киното“, „Оде

След бягството си от Иран режисьорът Мохамад Расулоф ще представя Германия на наградите "Оскар", съобщи АФП. 

Трилърът "Семената на дивата смокиня", който е заснет тайно в Иран, спечели специалната награда на журито на кинофестивала в Кан. 

Очевидно Иран не може да представи такъв филм за награда "Оскар", каза Расулоф пред АФП преди премиерата на лентата в САЩ през тази седмица. Ако подобно нещо беше възможно, нямаше да има причини филмът да съществува, добави още режисьорът. 

Именно Германия, където живее Расулоф, ще представи пълнометражната лента в надпреварата за най-престижната кинонаграда. Филмът на Расулоф е финансиран от френски и германски продуцентски компании. 

Радвам се за това решение, то е знак за режисьорите, които работят под натиск в целия свят, каза Расулоф. 

В петък вечерта, 30 август, в Археологически комплекс „Калето“ в Мездра се представя постановката „Исмаел в Париж“ на пътуващ театър „Бабел“ от Франция.

Преди Мездра актьорите са играли на сцена във Венеция, коментира Йоана Константинова – учител по английски и френски език в СУ „Иван Вазов“, Мездра.

Тя е поканила тримата комедианти с основна цел да се популяризира френският език.

По думите й в пиесата участват майка, баща и син. Естел Бониер Бел Хадж, Мансур Бел Хадж и техният 12-годишен син Исмаел Бел Хадж разказват историята на млад тийнейджър с вечно бързащи родители, който открива случайно, че неговите баба и дядо са били парижки кабаретни артисти. Когато те се появяват пред очите му, Исмаел открива един вълшебен Париж.

„Постановката е забавна, играе се в 28 държави, а нашата публика ще ра

Българче е най-малкият актьор в селекцията от филми от цял свят в 10-ото юбилейно издание на международния кино-литературен фестивал „Синелибри“. Алекс Маринов е 12-годишен, когато се снима в главната роля в „Заведи ме вкъщи“-  единственият пълнометражен български филм, който е част от специалната селекция на фестивала, разказват от екипа на продукцията. 

Лентата е по едноименната книга на Михаил Вешим. Режисьор е преподавателят в НАТФИЗ – Мартин Геновски, оператор е Цветан Недков. Участват Асен Блатечки, Койна Русева, Китодар Тодоров, Антон Радичев, Албена Колева, Петър Калчев и Яна Маринова. 

Алекс е избран сред стотици други деца за главната роля. Преминава през кастинг в пет кръга. Той се превъплъщава в

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия „Младежки Фотомаратон 777”. Общо 19 деца и младежи от града се включиха в предизвикателств ...
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
След бягството си от Иран режисьорът Мохамад Расулоф ще представя Германия на наградите "Оскар", съобщи АФП.  Трилърът "Семената на дивата смокиня", който е заснет тайно в Ир ...
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Миграцията, войната и екологията бяха основните акценти в проектите, представени на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата. Престижният форум се проведе от 20 април ...
Алекс Белини: Приключенците са тези, които пренасят познанията си за света
Изследователите, приключенците са тези, които, опознавайки и разбирайки света, го пренасят към другите хора, карат ги да разберат и да се замислят върху климатичните промени и съср ...
Продължава програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
С изпълнения на участниците от трета и четвърта група продължава днес програмата на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ в концертнат ...
Тикер в 22:00 ч.
Ямболската фотографска общност връчи днес наградите на победителите в първия &bd ...
Начало Цветни аспекти
5675
Цветни аспекти

Епизоди за четири групи тембри

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев.

| 15 Ноември 2024, 16:10 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Епизоди за четири групи тембри
Епизоди за четири групи тембри
Снимка © БНР

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

По случай 110-годишнината от рождението на холивудската икона и изобретателка Хеди Ламар, виенският „Мьобелмузеум“  й посвещава специална изложба. Тя показва кариерата на Ламар, нейните изобретения и влиянието върху съвременните електронни технологии.

Изложбата „Домакиня, художничка, луда глава. Хеди Ламар 110“ хвърля светлина върху многостранния живот на Ламар. В допълнение към репутацията на най-красивата жена в света, тя е изобретателка и „изключителна личност“, разказва кураторката Даниел Спера.

По време на Втората световна война Ламар води кампания срещу националсоциалистическия режим и заедно с композитора Джордж Антайл разработва радиоуправление за торпеда за американските подводници, което регистрира като патент. „Хеди Ламар е изпреварила времето си с десетилетия, тъй като тази технология е довела до развитието на

Рецитал на мексиканският пианист Марко Рейес ще има на 19 септември в София, съобщават от Полския институт, организатор и домакин на събитието, заедно с международен фестивал „Пиано екстраваганца“.

В програмата ще звучат творби на Шопен и Рахманинов.

Концертът е част от цикъла „Млади звезди на пианото“, иницииран от изтъкнатия български пианист проф. Людмил Ангелов в рамките на организирания от него фестивал „Пиано екстраваганца“.   

Марко Рейес е роден през 2002 г.  Започва музикалното си образование на 16-годишна възраст в Университетския институт за изящни изкуства под ръководството на професорите Синди Солорсано Авалос и Анатолий Затин. По време на следването си е акомпаниращ пианист на Филхармоничния оркестър на щата К

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите.

По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“. 

В събитието ще участват галерии и колективи, които представляват над 70 автори, творящи в най-разнообразни художествени стилове. Всички произведения ще бъдат разположени в над 4500 кв. м. площ. Всички участници са селектирани от петчленно междунар

„Обществен фонд – Лом“ връчи в крайдунавския град тазгодишните награди за култура и изкуство на името на д-р Хернани Цибрански, съобщиха от Община Лом.

Наградата за изобразително изкуство е присъдена на Красимир Кръстев-Ломски. Той е утвърден скулптор, ученик на Георги Чапкънов-Чапа и местните творци Кирил Апостолов и Иван Манойлов.

Кръстев е автор на барелефа на свети Иван Рилски, поставен на входа на Рилския манастир, на паметниците на рок легендите Рони Джеймс Дио и Георги Минчев, изработил е и барелеф на основоположника на българската етнография Димитър Маринов, който е поставен на сградата на Районния съд в Лом.

В раздел „музикално-драматично изкуство“ с годишната награда на фонда е отличена  Сияна Йорданова – преподавател по музика в Основно училище „Константин Фотинов“ - Лом, ръководител на вокална гру

„ХаХаХа ИмПро театър“ се завръща за трета поредна година с представления на открито в „ХаХаХа на пейка`24“ тази вечер в парка „Заимов“, съобщават от трупата.

Предстоят три импровизационни спектакъла със свободен достъп и на открито, на нестандартни локации. Естеството на импровизационния театър и създаването на истории на момента позволява на трупата да представи три различни спектакъла, които няма да бъдат повторени никога повече, разказват от екипа.

Всеки спектакъл ще бъде обявяван в деня на представянето му, а конкретната локация ще бъде изяснявана непосредствено преди започването, на принципа на флашмоб. Подробна информация за всяко представление ще може да бъде намерена в социалните мрежи и сайта на театъра в деня на събитието. 

В представленията участват Ивайло Ро

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика при Самюел Роудс от Джулиард квартет. Бил е солист на големите български оркестри и водещите фестивали в страната, концертирал е в Германия, Испания, Русия, САЩ, Турция, Словакия и Сърбия. Има записи за българските медии и звукозаписни фирми. От 1994 г. е концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР.

Концертът ще завърши с Пета симфония от Пьотр Илич Чайковски. Композирана между май и август 1888 г., творбата е изпълнена премиерно в Санкт Петербург през ноември същата година под диригентството на автора. Някои музикални критици, включително самият Чайковски, не одобряват финала й, но симфонията се превръща в едно от най-популярните произведения на композитора. Творбата става особено известна по време на Втората световна война, с много нови записи и изпълнения през военните години, особено изпълнението й в Ленинград по време на обсадата. В нощта на 20 октомври 1941 г. симфонията е изпълнена в градската филхармония и се предава на живо в обсадения град и в Лондон. В началото на втората част, наблизо падат бомби, но оркестърът продължава да свири до последната нота. Петата симфония остава популярна и след войната, като влиза в репертоара на водещите оркестри по света.

Цигуларките Магдалена Каменова и Тодорка Христева ще бъдат солистки в концерта на Симфониета - Шумен в зала „Проф. Венета Вичева“ на 21 ноемри. Изявата е част от цикъла „Класика и романтизъм“. Диригент ще бъде Любомир Денев - син. В програмата са включени Концерт за две цигулки в ре минор от Йохан Себастиан Бах, „Навара"- испански танц за две цигулки и оркестър от Пабло де Сарасате и Симфония номер 41 „Юпитер" от Волфганг Амадеус Моцарт.

Тодорка Христева разказа, че е на 21 години и е студентка в трети курс в Националната музикална академия "Панчо Владигеров", в класа по цигулка на доц. Галина Койчева-Мирчева, а преди това е завършила музикалното училище в Пловдив.

Магдалена Каменова каза, че в деня след концерта в Шумен ще навърши 21 години. "Завършила съм софийското музикално училище при Гергана Илчева, сега продължавам обучението

Петото издание на Sofia DocuMental ще продължи от 28 септември до 6 октомври на ключови локации в София и онлайн в цялата страна.

Това съобщават организаторите на международния документален филмов фестивал с фокус върху човешките права.

Мотото е „Излез от балона“, а официалното откриване е на 30 септември под куполите на Ларгото.

Фестивалът ще представи 30 премиерни за България филми, носители на международни награди. Предстоят срещи с режисьорите и редица специални събития.

„В свят, в който властват безразличието и разделението, Sofia DocuMental ни кани да пристъпим отвъд зоната на комфорта и да разширим погледа си към реалността". Това подсказва и визуалната идентичност на фестивала, която ще оживее на ключови места из цяла София като Ларгото, „Дом на киното“, „Оде

След бягството си от Иран режисьорът Мохамад Расулоф ще представя Германия на наградите "Оскар", съобщи АФП. 

Трилърът "Семената на дивата смокиня", който е заснет тайно в Иран, спечели специалната награда на журито на кинофестивала в Кан. 

Очевидно Иран не може да представи такъв филм за награда "Оскар", каза Расулоф пред АФП преди премиерата на лентата в САЩ през тази седмица. Ако подобно нещо беше възможно, нямаше да има причини филмът да съществува, добави още режисьорът. 

Именно Германия, където живее Расулоф, ще представи пълнометражната лента в надпреварата за най-престижната кинонаграда. Филмът на Расулоф е финансиран от френски и германски продуцентски компании. 

Радвам се за това решение, то е знак за режисьорите, които работят под натиск в целия свят, каза Расулоф. 

В петък вечерта, 30 август, в Археологически комплекс „Калето“ в Мездра се представя постановката „Исмаел в Париж“ на пътуващ театър „Бабел“ от Франция.

Преди Мездра актьорите са играли на сцена във Венеция, коментира Йоана Константинова – учител по английски и френски език в СУ „Иван Вазов“, Мездра.

Тя е поканила тримата комедианти с основна цел да се популяризира френският език.

По думите й в пиесата участват майка, баща и син. Естел Бониер Бел Хадж, Мансур Бел Хадж и техният 12-годишен син Исмаел Бел Хадж разказват историята на млад тийнейджър с вечно бързащи родители, който открива случайно, че неговите баба и дядо са били парижки кабаретни артисти. Когато те се появяват пред очите му, Исмаел открива един вълшебен Париж.

„Постановката е забавна, играе се в 28 държави, а нашата публика ще ра

Българче е най-малкият актьор в селекцията от филми от цял свят в 10-ото юбилейно издание на международния кино-литературен фестивал „Синелибри“. Алекс Маринов е 12-годишен, когато се снима в главната роля в „Заведи ме вкъщи“-  единственият пълнометражен български филм, който е част от специалната селекция на фестивала, разказват от екипа на продукцията. 

Лентата е по едноименната книга на Михаил Вешим. Режисьор е преподавателят в НАТФИЗ – Мартин Геновски, оператор е Цветан Недков. Участват Асен Блатечки, Койна Русева, Китодар Тодоров, Антон Радичев, Албена Колева, Петър Калчев и Яна Маринова. 

Алекс е избран сред стотици други деца за главната роля. Преминава през кастинг в пет кръга. Той се превъплъщава в

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Отличиха авторите на най-ефектните снимки от „Младежки Фотомаратон 777” – Ямбол
Калейдоскоп
Мохамад Расулоф ще представи Германия на "Оскарите"
Творчески отражения
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.