Габровският спектакъл „Приятнострашно“ от Яна Борисова гостува отново в София, в „Театро“ , на 22 ноември, съобщават от драматичния театър „Рачо Стоянов".
Най-големите кънтри звезди се присъединяват към благотворителен концерт, а Тейлър Суифт направи дарение, за да помогнат на хората, засегнати от ураганите „Хелийн“ и „Милтън“, предаде Ройтерс.
Поп звездата Суифт е направила дарение от 5 млн. щатски долара на организация с нестопанска цел Feeding America, за да подпомогне възстановяването от последиците от бурите. „Благодарим ти, Тейлър, че ни подкрепи“, каза в изявление главният изпълнителен директор Клер Бабино-Фонтенот.
Голяма част от южната част на САЩ бе връхлетяна от смъртоносната сила на урагана „Хелийн“ преди по-малко от две седмици. „Милтън“ достигна Флорида в сряда. Очаква се и двете бури да нанесат щети за милиарди долари.
Кийт Ърбан, Люк Кумс, Ерик Чърч и други кънтри музиканти организират благотворителен концерт на 26
Два концерта с филмова музика ще изнесе днес и утре Плевенската филхармония под диригентството на Борислав Йоцов във Варна, съобщават организаторите. Солисти са с Хилда Казасян, Васил Петров и Теодосий Спасов. На сцената на Фестивалния комплекс с тях ще бъдат и джаз музикантите Живко Петров, Христо Йоцов, Димитър Карамфилов, Михаил Йосифов.
Варна е единственият град, в който Хилда Казасян, Васил Петров и Теодосий Спасов ще представят двойна доза от своите проекти, посветени на музиката в киното, с които обикалят страната, подчертават от екипа на спектакъла. По думите на певицата, причината е, че са били очаровани от любовта, с която варненската публика е посрещнала техния спектакъл „Да послушаме кино“ преди година.
Първият концерт днес е с атмосферата на незабравимите мелодии от големите български филми. Организаторите припомнят, че програмата получи наград
В Лондон се състоя световната премиера на филма „Падингтън в Перу“, предаде АФП. Седем години след излизането на втората част за мечето Падингтън, то се завръща на големия екран за нови приключения.
На световната премиера на филма „Падингтън в Перу“, режисиран от Дугал Уилсън, в Лондон присъстваха актьорите Оливия Колман, Хю Боневил и Антонио Бандерас.
Този път емблематичното мече в синя канадка и червена шапка се завръща в родината си, Перу, на почивка, за да посети леля си Люси. Придружавано от приемното си семейство Браун, то е въвлечен в невероятни приключения в търсене на митичния изгубен град Ел Дорадо. Актьорът Хю Боневил отново е в ролята на г-н Браун. Неговата съпругата този път играе Емили Мортимър. Във филма участват още носителката на „Оскар“ Оливия Колман в ролята на капризна монахиня и Антонио Бандерас - приключенск
Фотографията е моят начин да пресъздам усещанията си.
Това каза в интервю директорът на Музея на фотографията в Казанлък Стоянка Кънчева по повод изложбата си „На село“, която може да бъде разгледана до 10 ноември в залата на културния институт.
Едни от любимите ми моменти са, когато успея да уловя как светлината си проправя път и рисува, посочи тя.
Според авторката фотографията и селото имат обща черта – за нея те са опора. В забързаното екранно ежедневие, в което живеем, селото е своеобразно връщане към земното, мост към нормалността. А фотографията, както и селото, може да бъде дом, отбеляза Кънчева.
Фотоизложбата „На село“ е разказ в снимки за едно обикновено или не съвсем обикновено ежедневие през четирите сезона на годината, разказа авторката и подчерта, че това ежедневие е съвсем истинско. От общо 33 кадъ
Разговор за изложбата „Хибридни форми“ ще се състои със скулпторите Петър Сибинович, Милорад Панич и Стефан Иванов на 21 ноември в галерия „+359“, съобщават организаторите.
Те излизат от комфорта на собственото си амплоа като защитена зона на индивидуализъм и себеизразяване, за да срещнат личните си творчески търсения в контекста на настоящия проект, разказват от екипа на галерията.
Общото в подходите и на тримата е своеобразната хибридност на създаденото. Хибридното, според художниците може да битува в разнообразни съотношения - свят на хибридни войни, хибридни технологии, хибридни форми на контактуване, както и симбиоза между аналогово и дигитално. Всяка творба е мислена в контекста на често взаимоизключващи се елементи, които въпреки това съществуват понякога в материален или смислов баланс.
Петър Сибинович разбира скулптурната
Режисьор е Валерия Минева-Георгиева.
„Какво си представяте, когато чуете думата „приятнострашно“? Приятнострашно е да признаеш, че си влюбен. Приятнострашно е да се довериш на приятел. Приятнострашно е да не знаеш истината. Приятнострашно е да си самотен. Приятнострашно е да имаш мечта. Приятнострашно е да се оставиш на съдбата“, се казва в анонса към спектакъла.
„Текстът на Яна Борисова е докосване до фините страни на човешките взаимоотношения. Разминаванията в живота и съзидателната скрита сила на самотата са представени с топлота и разбиране. В съкровения свят на човека противоположностите като смях и тъга, близост и дистанция, приятно и страшно са неотделими. Пътувайки между тези крайности, в спектакъла можем да намерим смелостта да бъдем истински“, коментират от трупата.
Художник на представлението е Киряна Аврониева, композитор – Петя Габарова. Участват Таня Йоргова, Любомира Башева, Атанас Димитров, Стоян Руменин и Петко Койчев.
Нидерландия реши да участва в песенния конкурс на "Евровизия" в Базел, Швейцария, догодина, като изпълнителят Йост Клайн, който беше дисквалифициран през май, е фаворит да представлява страната и този път, съобщи сайтът Дъчнюз, позовавайки се на в. "Парол".
Според изданието различията между нидерландската делегация и Европейския съюз за радио и телевизия (EBU), който организира конкурса, са били до голяма степен изгладени след няколко проведени консултации.
Клайн беше отстранен от финала на конкурса на "Евровизия" в шведския град Малмьо поради инцидент с операторка след изпълнението му на полуфиналите на 9 май т.г. Нидерландската телевизия "Aвротрос" не беше съгласна с дисквалификацията, като обърна внимание, че инцидентът е станал, след като оператор е продължил да снима изпълнителя, противно на предишните споразумения и неговите желания, уточнява ТАСС. След разсл
Тази вечер след полунощ е прожекцията на българския филм „Триумф“ на Международния кинофестивал в Торонто, съобщи сайтът на форума Tiff.com.
Филмът е включен в състезателната секция на фестивала „Платформа“ заедно с още девет заглавия със световни премиери. „Триумф“ е българско-гръцка продукция с участието на Мария Бакалова. Филмът е последната част от трилогията на творческия тандем Кристина Грозева и Петър Вълчанов, включваща филмите „Урок“ (2014) и „Слава“ (2016). Бакалова е и продуцент на филма, чийто актьорски състав включва още Юлиан Костов, Маргита Гошева и Юлиан Вергов.
„Триумф“ е вдъхновен от действителни събития в България през 90-те години, когато след падането на комунистическото управление екип от високопоставени военни и психолози предприемат строго секретна операция
В Деня на християнското семейство, с изложбата на Десислава Минчева „Намиб. Пясъци - небе“, варненската галерия „Папийон“ открива ново пространство, което носи името „Малка пеперуда“ (Le petit papillon).
Това е стара мечта, но може би трябваше да узрее, за да се осъществи, каза галеристката Виктория Митева . Идеята ни е да в новата зала, която има топла връзка с основната галерия, да се излагат колекции по-дълго време, да има паралелни изложби на различни автори или повече място за една експозиция, обясни тя. Искахме да имаме възможност за излагане на съвременно изкуство с по-голям фокус върху всяка работа, създавайки усещане за нейната уникалност. Според нея „Малката пеперуда“ позволява зрителят да си представи как дадена творба би стояла в дома му, защото предлага уют.
Организацията на новото пространство е
Баритонът Пламен Димитров празнува днес 20 години на сцената със спектакъл на операта „Севилският бръснар“, където той ще изпълни главната роля на Фигаро. Това съобщават от Варненската опера, където певецът е солист от 2010 г.
Талантът на Димитров е забелязан, когато е на 15 години от варненската педагожка Мария Коровешова. Тя му преподава впоследствие и в местното Музикално училище. След това той завършва Националната музикална академия в класа на Благовеста Карнобатлова. Взема индивидуални уроци при варненския баритон Георги Койчев.
Първата му роля е Шонар в „Бохеми“, след което изпълнява и Мазето от „Дон Жуан“, Шарплес от „Мадам Бътерфлай“ и Жермон от „Травиата“. Певецът счита, че един от най-важните хора в музикалното му развитие е корепетиторът Жанета Бенун, с която е научил няколко десетки роли. От
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.
За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.
Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14). Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания