NRD Начало
Петък, 15 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
2188
Калейдоскоп

Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера

Даниеле Рустиони ще стане третият главен гост-диригент на нюйоркската Метрополитън опера в нейната почти век и половина история, съобщава АП. От 2025-26 г. 41-годишният италианец ще ръководи поне две постановки всеки сезон като втория човек след музикалния директор Яник Незе-Сеген. Рустиони се е съгласил на тригодишен мандат, съобщиха от Метрополитън опера в сряда

| 13 Ноември 2024, 19:52 ч.
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Снимка © Jonathan Tichler / Metropolitan Opera via AP, File

Даниеле Рустиони ще стане третият главен гост-диригент на нюйоркската Метрополитън опера в нейната почти век и половина история, съобщава АП.

Първият албум на младата певица Моника носи името на дебютната й песен – „Не пее сърце“, и включва общо шест авторски песни.

До свежото алтернативно звучене на Nervachka, която зарадва меломаните през миналия декември, се нареждат още четири нови заглавия – „Признание“, „Известие“, „Няма следа“ и „Въздух“, разказват от екипа на изпълнителката. 

Последната песен излиза с официално музикално видео, което е третото в рамките на това EP. Песента засяга темата за така наречения бърнаут – все по-често срещано явление в различните работни среди и засяга както големите компании и индустриални корпорации, така и хора със свободни професии, индивидуални артисти и занаятчии. „Въздух“ разказва историята

Конкурсът за документални филми на „Синелибри“ е посветени на изтъкнати творци.

Акцент тази година е документалният филм „Избери Ървин“, посветен на иконичния шотландски писател, публицист и режисьор Ървин Уелш, съобщават от екипа на фестивала.

Авторът на „Трейнспотинг“ пристига в София по покана на организаторите, заедно с Иън Джефрис, който е режисьор на филма.

Официалната премиера в тяхно присъствие е на 16 октомври в кино „Люмиер“, а литературната среща с автограф е предвидена за 17 октомври.

В рамките на събитието ще се присъедини и българската актриса Анжела Недялкова, изиграла роля в „Трейнспотинг 2“ на режисьора Дани Бойл. 

На 12 октомври в памет на актьора, режисьор и театрален педагог

В Историческия музей в Карлово се открива изложбата „Евлогий и Христо Георгиеви – големите дарители на България“, която  е организирана съвместно с община Карлово, по повод 205 години от рождението на Евлогий Георгиев и 200 години от рождението на брат му Христо Георгиев.

Това съобщи д-р Мария Деянова – директор на музея. 

Изложбата е осъществена с финансовата подкрепа на Министерството на културата, като част от музейната експозиция по проект на Историческия музей, реализиран тази година. В 10 пана, разположени в банери експозицията представя основни моменти от живота, стопанската, обществената и благотворителната им дейност. Акцент в изложбата е дарителството на братя Георгиеви за родното Карлово, поясни Деянова. 

Живели десетилетия в чужбина, най-богатите българи в онази епоха никога не престават да милеят за своя роден

Българският международен фестивал за късометражно кино In The Palace отново е избран от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“ да продължи да изпраща свои предложения за отличията.

Към категориите за късометражен филм, късометражна анимация и национален филм, се добавя и категорията „Най-добър документален филм“, посочват от екипа на фестивала.

„Изключително сме щастливи, че продължаваме работа с академията. Това само потвърждава устойчивостта на фестивала и правилната посока, в която се развиваме през всичките вече над 20 години“, казва Цанко Василев, директор на фестивала от самото му създаване.

Освен, че е единственият фестивал в България, сертифициран да номинира професионални късометражни филми за разглеждане от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“, In

В Хасково започва 49-ото издание на Музикални дни „Проф. Недялка Симеонова“, в рамките на които се провежда и Международният конкурса за млади цигулари.

Тази година дните ще са от 18 до 20 октомври на сцената на театър „Иван Димов“, съобщиха на пресконференция заместник-кметът на Хасково Мария Вълчева и маестро Цанислав Петков, диригент на Камерен оркестър – Хасково.

Общо 13 цигулари от България и Белгия са заявили участие в четирите конкурсни възрастови групи.

Тази година председател на журито ще е проф. Гинка Гичкова, преподавател по цигулка в Националната музикална академия (НМА) „Проф. Панчо Владигеров“. Членове са: проф. Пламен Джуров – диригент, преподавател в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, проф. Кремена Оксенкруг – директор на Симфоничен оркестър – Сливен, преподавател по цигулка в Кр

От 2025-26 г. 41-годишният италианец ще ръководи поне две постановки всеки сезон като втория човек след музикалния директор Яник Незе-Сеген.

Рустиони се е съгласил на тригодишен мандат, съобщиха от Метрополитън опера в сряда. През следващия сезон той ще дирижира постановките на „Дон Жуан“ и „Андре Шение“, през 2026-27 г. - „Бохеми“ и „Тоска“ на Пучини, а през 2027-28 г. - нова постановка на „Симон Боканегра“ на Верди.

„Всичко това започна благодарение на химията между оркестъра и мен и хора и мен“, казва Рустиони. „Това е може би най-добрият оперен оркестър на планетата по отношение на енергията, радостта от свиренето и отдадеността“, допълни той.

Незе-Сегин дирижира от четири до пет постановки на сезон и ще съчетае Рустиони с около 40% от програмата на Метрополитън опера, която в момента включва 18 постановки на сезон, в сравнение с 28 през 2007-2008 г.

Даниеле Рустиони дебютира в Метрополитън опера през 2017 г., като дирижира възраждането на „Аида“ на Верди и новите постановки в две новогодишни галавечери - „Риголето“ на Верди през 2021 г. и „Кармен“ на Бизе през декември миналата година. През 2021 г. той поема спешно постановката на „Сватбата на Фигаро“ от Моцарт в кратък срок, когато Незе-Сегин се оттегля за творчески отпуск. Рустиони дирижира също така и „Фалстаф“ от Верди през 2023 г.

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

Първият англоезичен филм на Педро Алмодовар ще има премиера у нас, броени дни след премиерата си във Венеция.

„Съседната стая“ ще има прожекция след церемонията по награждаването на международния кино-литературен фестивал „Синелибри“ – на 25 октомври, в зала 1 на НДК, в присъствието на международното жури, съобщават организаторите.

По думите им испанско-американската камерна драма е изключително поетична и просветляваща история за смисъла на живота и смъртта, за стойността на приятелството и емпатията в критични моменти. Главните роли са поверени на носителките на „Оскар“ Джулиан Мур („Краят на аферата“, „Часовете“) и Тилда Суинтън („Орландо“, „Майкъл Клейтън“).

Адаптация по роман на

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев. 

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

Изпълнители на класически индийски танци ще потопят Бургас в ритъма на индийската култура на 14 август, на открита сцена "Охлюва" в Морската градина, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата Вине Тивари ще представят програмата Rasa-Nishpatti. Групата се ръководи от Арупа Лахири.

Бхаратанатям е класическа танцова форма от Южна Индия, по-специално от щата Тамил Наду. Характеризира се със сложни стъпки, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от хиндуистката митология, отбелязват от пресцентъра на общинската администрация. 

Танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин.

Събитието е част от честванията на 70-годишнината на установяването на дипломатическите отношения между Бъ

Рустиони живее в Лондон със съпругата си, цигуларката Франческа Дего, и 7-месечната си дъщеря София Шарлот. Франческа Дего гостува в София миналата година.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Симфониета - Враца подготвя втори концерт от цикъла „Солистите на оркестъра“
Втори концерт подготвя за края на тази седмица Симфониета – Враца, съобщиха от културната институция. След като в сряда бе представен концерта „Марио Хосен и приятели& ...
Британският музей ще получи най-голямото дарение в историята на страната на стойност 1 млрд. британски лири
Британският музей ще получи дарение - китайска керамика на стойност 1 млрд. британски лири (1,27 млрд. щатски долара), предаде ДПА. Фондация „Пърсивал Дейвид“ ще предос ...
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
Арх. Яна Павлова подрежда живописна изложба. Експозицията е озаглавена „Цветно събуждане“ и може да бъде разгледана от днес до 30 ноември в столичната галерия „П ...
„Майка Кураж“ в Сатирата: Малки хора хвърлят големи сенки
„Майка Кураж и нейните деца“ е театър, в който малки хора хвърлят големи сенки, казва режисьорът Стоян Радев по повод премиерата на пиесата от Бертолт Брехт в Сатирата ...
Мария Николова Отерстад представя изложбата „Градината на мама“
Вдъхновена от местната природа на мястото, където живее, е изложбата на Мария Николова Отерстад, която ще бъде представена в Хасково в четвъртък. Експозицията ще бъде открита в гал ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Руши Видинлиев представя ново видео на концерт
Руши Видинлиев е режисьор, монтажист и дизайнер на новото си видео към сингъла „Вълк“. Онлайн премиерата е днес, а на 27 декември в залата на ул. „Пиротска&ldquo ...
В Либия беше открито кафене, направено от отпадъци
В Триполи бе открито единственото по рода си кафене, направено от отпадъчни материали, предаде АФП. Дървени мебели от строителни обекти и детски игри от гуми са част от интериора н ...
Две галерии подреждат обща изложба
С изложбата Market of Desire: Women’s Market софийската галерия „Пунта“ в партньорство с лондонската галерия Cable Depot открива новата си локация на Женския паза ...
Повечето номинирани за наградата „Грами“ за най-добър нов изпълнител са отдавна познати на публиката
Американската звукозаписна академия номинира за една от четирите най-престижни категории на наградите „Грами“ - „Най-добър нов изпълнител“ Бенсън Буун, Шабу ...
Японският пианист Хаято Сумино изнесе концерт в Париж
Японският пианист и композитор Хаято Сумино, който в момента е на турне, изнесе концерт в Париж, предаде АФП. Предстоят му дати в Южна Корея, Германия и Швейцария. В началото на м ...
Тикер в 00:00 ч.
Руши Видинлиев е режисьор, монтажист и дизайнер на новото си видео към сингъла & ...
Начало Калейдоскоп
2188
Калейдоскоп

Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера

От 2025-26 г. 41-годишният италианец ще ръководи поне две постановки всеки сезон като втория човек след музикалния директор Яник Незе-Сеген.„Всичко това започна благодарение на химията между оркестъра и мен и хора и мен“, казва Рустиони.

| 13 Ноември 2024, 19:52 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Снимка © Jonathan Tichler / Metropolitan Opera via AP, File

Даниеле Рустиони ще стане третият главен гост-диригент на нюйоркската Метрополитън опера в нейната почти век и половина история, съобщава АП.

От 2025-26 г. 41-годишният италианец ще ръководи поне две постановки всеки сезон като втория човек след музикалния директор Яник Незе-Сеген.

Първият албум на младата певица Моника носи името на дебютната й песен – „Не пее сърце“, и включва общо шест авторски песни.

До свежото алтернативно звучене на Nervachka, която зарадва меломаните през миналия декември, се нареждат още четири нови заглавия – „Признание“, „Известие“, „Няма следа“ и „Въздух“, разказват от екипа на изпълнителката. 

Последната песен излиза с официално музикално видео, което е третото в рамките на това EP. Песента засяга темата за така наречения бърнаут – все по-често срещано явление в различните работни среди и засяга както големите компании и индустриални корпорации, така и хора със свободни професии, индивидуални артисти и занаятчии. „Въздух“ разказва историята

Конкурсът за документални филми на „Синелибри“ е посветени на изтъкнати творци.

Акцент тази година е документалният филм „Избери Ървин“, посветен на иконичния шотландски писател, публицист и режисьор Ървин Уелш, съобщават от екипа на фестивала.

Авторът на „Трейнспотинг“ пристига в София по покана на организаторите, заедно с Иън Джефрис, който е режисьор на филма.

Официалната премиера в тяхно присъствие е на 16 октомври в кино „Люмиер“, а литературната среща с автограф е предвидена за 17 октомври.

В рамките на събитието ще се присъедини и българската актриса Анжела Недялкова, изиграла роля в „Трейнспотинг 2“ на режисьора Дани Бойл. 

На 12 октомври в памет на актьора, режисьор и театрален педагог

В Историческия музей в Карлово се открива изложбата „Евлогий и Христо Георгиеви – големите дарители на България“, която  е организирана съвместно с община Карлово, по повод 205 години от рождението на Евлогий Георгиев и 200 години от рождението на брат му Христо Георгиев.

Това съобщи д-р Мария Деянова – директор на музея. 

Изложбата е осъществена с финансовата подкрепа на Министерството на културата, като част от музейната експозиция по проект на Историческия музей, реализиран тази година. В 10 пана, разположени в банери експозицията представя основни моменти от живота, стопанската, обществената и благотворителната им дейност. Акцент в изложбата е дарителството на братя Георгиеви за родното Карлово, поясни Деянова. 

Живели десетилетия в чужбина, най-богатите българи в онази епоха никога не престават да милеят за своя роден

Българският международен фестивал за късометражно кино In The Palace отново е избран от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“ да продължи да изпраща свои предложения за отличията.

Към категориите за късометражен филм, късометражна анимация и национален филм, се добавя и категорията „Най-добър документален филм“, посочват от екипа на фестивала.

„Изключително сме щастливи, че продължаваме работа с академията. Това само потвърждава устойчивостта на фестивала и правилната посока, в която се развиваме през всичките вече над 20 години“, казва Цанко Василев, директор на фестивала от самото му създаване.

Освен, че е единственият фестивал в България, сертифициран да номинира професионални късометражни филми за разглеждане от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“, In

В Хасково започва 49-ото издание на Музикални дни „Проф. Недялка Симеонова“, в рамките на които се провежда и Международният конкурса за млади цигулари.

Тази година дните ще са от 18 до 20 октомври на сцената на театър „Иван Димов“, съобщиха на пресконференция заместник-кметът на Хасково Мария Вълчева и маестро Цанислав Петков, диригент на Камерен оркестър – Хасково.

Общо 13 цигулари от България и Белгия са заявили участие в четирите конкурсни възрастови групи.

Тази година председател на журито ще е проф. Гинка Гичкова, преподавател по цигулка в Националната музикална академия (НМА) „Проф. Панчо Владигеров“. Членове са: проф. Пламен Джуров – диригент, преподавател в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, проф. Кремена Оксенкруг – директор на Симфоничен оркестър – Сливен, преподавател по цигулка в Кр

Рустиони се е съгласил на тригодишен мандат, съобщиха от Метрополитън опера в сряда. През следващия сезон той ще дирижира постановките на „Дон Жуан“ и „Андре Шение“, през 2026-27 г. - „Бохеми“ и „Тоска“ на Пучини, а през 2027-28 г. - нова постановка на „Симон Боканегра“ на Верди.

„Всичко това започна благодарение на химията между оркестъра и мен и хора и мен“, казва Рустиони. „Това е може би най-добрият оперен оркестър на планетата по отношение на енергията, радостта от свиренето и отдадеността“, допълни той.

С изложба под наслов "Сандро – княз Александър фон Батенберг. Една европейска съдба", в галерията на Българския културно-информационен център в Скопие тази вечер беше отбелязан денят на Съединението на Княжество България и Източна Румелия – 6 септември. 

„Шести септември ни напомня за българския национален въпрос, който изразява идеала на възрожденските българи – обединение на всички земи, населени с българи. Това е може би най-българското решение на управляващото тогава ръководство. Дръзкият политически акт на нашите предци от 6 септември 1885 година всъщност ни обединява и вдъхновява в усилията ни да изградим и съхраним свободна, стабилна България”, каза при откриването на изложбата директорът на Българския културно-информационен център Антония Велева.

„Не забравяме, че Съединението е един спонтанен, чисто български акт, проти

Първият англоезичен филм на Педро Алмодовар ще има премиера у нас, броени дни след премиерата си във Венеция.

„Съседната стая“ ще има прожекция след церемонията по награждаването на международния кино-литературен фестивал „Синелибри“ – на 25 октомври, в зала 1 на НДК, в присъствието на международното жури, съобщават организаторите.

По думите им испанско-американската камерна драма е изключително поетична и просветляваща история за смисъла на живота и смъртта, за стойността на приятелството и емпатията в критични моменти. Главните роли са поверени на носителките на „Оскар“ Джулиан Мур („Краят на аферата“, „Часовете“) и Тилда Суинтън („Орландо“, „Майкъл Клейтън“).

Адаптация по роман на

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев. 

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

Изпълнители на класически индийски танци ще потопят Бургас в ритъма на индийската култура на 14 август, на открита сцена "Охлюва" в Морската градина, съобщават от пресцентъра на Община Бургас. 

Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата Вине Тивари ще представят програмата Rasa-Nishpatti. Групата се ръководи от Арупа Лахири.

Бхаратанатям е класическа танцова форма от Южна Индия, по-специално от щата Тамил Наду. Характеризира се със сложни стъпки, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от хиндуистката митология, отбелязват от пресцентъра на общинската администрация. 

Танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин.

Събитието е част от честванията на 70-годишнината на установяването на дипломатическите отношения между Бъ

Незе-Сегин дирижира от четири до пет постановки на сезон и ще съчетае Рустиони с около 40% от програмата на Метрополитън опера, която в момента включва 18 постановки на сезон, в сравнение с 28 през 2007-2008 г.

Даниеле Рустиони дебютира в Метрополитън опера през 2017 г., като дирижира възраждането на „Аида“ на Верди и новите постановки в две новогодишни галавечери - „Риголето“ на Верди през 2021 г. и „Кармен“ на Бизе през декември миналата година. През 2021 г. той поема спешно постановката на „Сватбата на Фигаро“ от Моцарт в кратък срок, когато Незе-Сегин се оттегля за творчески отпуск. Рустиони дирижира също така и „Фалстаф“ от Верди през 2023 г.

Рустиони живее в Лондон със съпругата си, цигуларката Франческа Дего, и 7-месечната си дъщеря София Шарлот. Франческа Дего гостува в София миналата година.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Симфониета - Враца подготвя втори концерт от цикъла „Солистите на оркестъра“
Британският музей ще получи най-голямото дарение в историята на страната на стойност 1 млрд. британски лири
Яна Павлова подрежда изложба живопис в галерия „Пагане“
„Майка Кураж“ в Сатирата: Малки хора хвърлят големи сенки
Мария Николова Отерстад представя изложбата „Градината на мама“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Руши Видинлиев представя ново видео на концерт
Творчески отражения
В Либия беше открито кафене, направено от отпадъци
Авансцена
Две галерии подреждат обща изложба
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.