NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
2584
Тонът на времето

Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг

Творец от Търговище подреди свои картини в Омуртаг. Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов бе открита днес в залата на Обредния дом в града, в присъствието на заместник-кмета Радостина Дончева, граждани - ценители на изобразителното изкуство.  „За мен е удоволствие да Ви посрещна с добре дошъл в нашия град.  Радвам се, че се отзовахте на нашата покана, за да можем да се насладим, за да усетим таланта и духа Ви, частицата от вас, която е вложена там

| 13 Ноември 2024, 12:02 ч.
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Снимка © НЧ "Отец Паисий - 1870"

Творец от Търговище подреди свои картини в Омуртаг. Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов бе открита днес в залата на Обредния дом в града, в присъствието на заместник-кмета Радостина Дончева, граждани - ценители на изобразителното изкуство. 

Българското турне на „Огънят на Анадола“  започва от Шумен на 2 август. Шоуто ще бъде представено в Летния театър в областния град. След това спектакълът ще бъде представен във Велико Търново, на 3 август, във Варна на 4 август, в Бургас на 5 август, в Пловдив на 6 август и в Кърджали - на 7 и 8 август, съобщиха организаторите на турнето.

Шоуто вече 25 години е на сцена. Преди да дойде у нас „Огънят на Анадола“ беше в САЩ, в Южна Америка, в Китай и сега продължава през Европа. Създателят на шоуто Мустафа Ердоган е световноизвестен хореограф, който е дал живота и сърцето си на този проект, заяви Георги Радев от помоутърската компания, отговаряща за турнето на „Огънят на Анадола“ в България.

В шоуто са включени композиции, изобразяващи и пресъздаващи национални танци на народи от Европа и Азия. Има бой с мечове, казашки танци, турски дервиши. В турнето са и танцьор

Регионалният исторически музей във Варна отбелязва Международния ден на Черно море - 31 октомври, с фотоизложба и прожекция в памет на българския археолог проф. Михаил Лазаров по повод 90-годишнината от неговото рождение, съобщават от институцията. Инициативата е на уредника в отдел „Нова история на Варна“ Теодор Роков.

Изложбата илюстрира българската подводна археология и е подготвена от Центъра за морска история и подводна археология в Созопол. Тя ще остане във Варненския музей до края на месец ноември.

По-късно днес в Учебния музей ще бъде прожектиран документалният филм „На прага на цивилизацията“, заснет от екип на БНТ.

Проф. Михаил Лазаров е роден на 13 октомври 1934 г. в село Темниско, Великотърновско.

Завършва специалност История, археология и музейно дело в Софийския университет „Св. Климент Охридски”, след к

Милица Гладнишка ще има специално участие в мюзикъла „Дух“ на 12 ноември в на зала 1 на НДК, съобщават от „Монте мюзик“.

Актрисата влиза в ролята на медиума Ода Мей Браун.

„Мюзикълът е изключително удоволствие и невероятен подарък в моя път в изкуството, защото от малка много обичам госпъла и тук имам възможност да се изявявам в този стил“, казва Милица Гладнишка.

По отношение на предизвикателството да влезе в роля, изпълнявана от световнопризнатата комедийна актриса Упи Голдбърг, коментира с усмивка: „Не я имитирам, крада от нея”.

Безусловна любов, предателство, убийство, измами и възмездие се преплитат в спектакъла , който се играе със специално предоставени материали и пълни права за сценична реализация от Theatrical Rights Worldwide (T

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

„За мен е удоволствие да Ви посрещна с добре дошъл в нашия град.  Радвам се, че се отзовахте на нашата покана, за да можем да се насладим, за да усетим таланта и духа Ви, частицата от вас, която е вложена там. За мен е привилегия и чест да обявя изложбата за открита. Успех и на добър час!“, каза Дончева в обръщението си към художника. 

За Йорданов това е десета поредна изложба, но първа в Омуртаг, разказа председателят на народно читалище „Отец Паисий-1870“ Славка Иванова. Художникът излага нови произведения, създадени през последните години, които демонстрират неговия уникален стил и майсторство в живописта. Подредени са около 80 картини - изложбата с богатството на цветове и форми, разкрива един по-красив свят, коментира Иванова. 

Йордан Йорданов е самоук творец. Занимава се с рисуване от 13-годишен. Първите му преподаватели в Търговище са художниците Кирил Батембергски и Павлина Белева.  Той е треньор по бокс, а в свободното си време рисува и има над 200 картини, които периодично показва сред почитателите на изобразителното изкуство в родния си град Търговище и в страната. От 2001 г. е член на Съюза на българските художници, а малко по-късно и на дружеството на художниците в Русе.

„Ние сме решени да правим изложби. Желанието ни е да представяме творци всеки месец. Опитваме се отново да изграждаме мостове, хората да виждат изобразителното изкуство. За да върнем традиционно високото духовно ниво на Омуртаг. Да възродим традициите, които имахме през годините“, каза Славка Иванова, коментирайки експозицията. 

В края на октомври културната институция подреди в изложба знакови места от Омуртаг по повод Деня на народните будители, припомня . 

Изложба с произведения, създадени по време на XXV Международен пленер за акварел „Никола Маринов“ откриха в Търговище.

Събитието привлече интереса на ценителите на изобразителното изкуство от града и региона в Художествената галерия „Никола Маринов“.

В тазгодишното издание на емблематичния за Търговище художествен форум участваха девет автори. Това са Добрин Добревски, Евгени Недев, Емил Марков, Илияна Минкова, Мариана Маринова от България; Ахмет Юзел от Турция; Енрике Флорес от Испания, Вихър Георгиев (Австрия) и Димитър Нешев (САЩ). 

При откриването на експозицията директорът на галерия „Никола Маринов“ Пламен Проданов посочи, че екипът на институцията традиционно следва нишката в пленера да се канят за изява както творци от България, така и художници от чужбина.

Тази година допълнихме с участници - автори, кои

Нов български университет (НБУ) отбелязва рекорд – близо 100 млади певци от 18 държави кандидатстват за участие в майсторския клас на Райна Кабаиванска тази година.

Заради рекордния наплив прослушванията ще се проведат в два поредни дни - на 12 и 13 септември, в Софийската опера и балет. Маестра Кабаиванска ще избере десет млади певци, с които ще работи три седмици.

„Нащрек съм за избора си на ученици. Трябва голяма концентрация, защото за мен е важно да намеря къде има някакво огънче, артистът къде е. Всички пеят, всички имат глас, обаче трябва да успееш да надникнеш отвъд него и да намериш интелигентност под вълнението“, казва Райна Кабаиванска.

Майсторският клас е създаден през 2001 г. от д-р Георги Текев, изпълнителен директор и член на настоятелството на

В Триполи бе открито единственото по рода си кафене, направено от отпадъчни материали, предаде АФП. Дървени мебели от строителни обекти и детски игри от гуми са част от интериора на новото културно място в столицата. Целта на създателите е да повиши осведомеността за рециклирането и опазването на околната среда.

Кафенето е разположено в жилищен район в западната част на либийската столица Триполи. То е културно пространство и художествена галерия, а либийски художници провеждат семинари в него.

„Използваме материали, изоставени по улиците, като гуми, парчета от дървета или строителни обекти, за да покажем на хората, че това, което е изхвърлено и изглежда грозно, всъщност е ценно“, каза за АФП дизайнерът и архитект Луай Омран Бурвайс. Той и неговият екип разчитат на промяна в манталитета в либийското общество, което е ултраконсуматорско. В Либия идеите за ре

Студенти от четири висши училища дебютират в проекта "Плакатът работи" на Художествената галерия "Петко Чурчулиев" в Димитровград.

Авторите са 12 и са възпитаници на Националната художествена академия в София, филиала на академията в Бургас, Великотърновския университет „Св. св.Кирил и Методий“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Общинският драматичен театър "Апостол Карамитев" в Димитровград също е партньор на галерията в проекта, финансиран от Национален фонд „Култура“.

Плакатът е квинтесенцията на самата постановка, казва за идеята на проекта уредникът в Художествена галерия "Петко Чурчулиев" Емилия Стоева. “Идеята ни е плакатът действително да заработи в своята естествена среда, а студентите да имат досег с режисьора, с репетиционния процес на постановката, да усетят каква е работата на плакатиста“

Иконописецът Мирослав Вълев ще подреди изложба иконопис в Исторически музей – Самоков.

Тя ще бъде открита на 11 октомври (петък), съобщават от екипа на музея. 

Авторът е възпитаник на Национално училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян.

Оттам получава всестранна подготовка, както той казва, и това му помага, когато започва да се занимава с иконопис преди 36 години.

До момента Вълев има самостоятелни изложби - както иконопис, така и на фотография, участвал е в пленери във Франция и Италия.

Негови икони има в редица български църкви и манастири, в Гърция, Франция, Германия, Италия, Белгия, Нидерландия, Испания, Англия, Австрия, Швейцария, Чехия, Унгария, САЩ, Канада, Австралия, Нова Зеландия и Република Южна Африка. Икони, дело на Вълев, се пазят  в Троянския манастир, митрополитската църква „Св. с

Читалищният председател допълни, че срещат подкрепата на новото ръководство на Общината. „Имат амбицията да управляват града по нов начин, като обръщат сериозно внимание на културата. Подкрепят идеите ни“, каза Иванова. 

За да имат успешна реализация плановете на екипа на читалището, голяма роля имат и художникът Ниязи Хасан, който работи в общинската администрация, както и дългогодишният специалист в читалището Стойчо Тончев, които заедно реализират различни културни прояви. 

Изложбата на Йордан Йорданов ще остане подредена в Омуртаг месец.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
Яна Титова се завръща в Младежкия театър – като режисьор на „Лисабон“ от Захари Карабашлиев
Пиесата „Лисабон“ на писателя и драматург Захари Карабашлиев ще бъде представена за първи път пред българска публика и в пълния си текст, в Младежкия театър „Нико ...
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил"
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил", предаде Асошиейтед прес. Отличието ще й бъде връчено на 82-рата годишна церемония за наградите "Златен глобус" на 5 януа ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 14:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Тонът на времето
2584
Тонът на времето

Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг

Творец от Търговище подреди свои картини в Омуртаг.Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов бе открита днес в залата на Обредния дом в града, в присъствието на заместник-кмета Радостина Дончева, граждани - ценители на изобразителното изкуство.

| 13 Ноември 2024, 12:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Снимка © НЧ "Отец Паисий - 1870"

Творец от Търговище подреди свои картини в Омуртаг. Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов бе открита днес в залата на Обредния дом в града, в присъствието на заместник-кмета Радостина Дончева, граждани - ценители на изобразителното изкуство. 

„За мен е удоволствие да Ви посрещна с добре дошъл в нашия град.  Радвам се, че се отзовахте на нашата покана, за да можем да се насладим, за да усетим таланта и духа Ви, частицата от вас, която е вложена там. За мен е привилегия и чест да обявя изложбата за открита. Успех и на добър час!“, каза Дончева в обръщението си към художника. 

Българското турне на „Огънят на Анадола“  започва от Шумен на 2 август. Шоуто ще бъде представено в Летния театър в областния град. След това спектакълът ще бъде представен във Велико Търново, на 3 август, във Варна на 4 август, в Бургас на 5 август, в Пловдив на 6 август и в Кърджали - на 7 и 8 август, съобщиха организаторите на турнето.

Шоуто вече 25 години е на сцена. Преди да дойде у нас „Огънят на Анадола“ беше в САЩ, в Южна Америка, в Китай и сега продължава през Европа. Създателят на шоуто Мустафа Ердоган е световноизвестен хореограф, който е дал живота и сърцето си на този проект, заяви Георги Радев от помоутърската компания, отговаряща за турнето на „Огънят на Анадола“ в България.

В шоуто са включени композиции, изобразяващи и пресъздаващи национални танци на народи от Европа и Азия. Има бой с мечове, казашки танци, турски дервиши. В турнето са и танцьор

Регионалният исторически музей във Варна отбелязва Международния ден на Черно море - 31 октомври, с фотоизложба и прожекция в памет на българския археолог проф. Михаил Лазаров по повод 90-годишнината от неговото рождение, съобщават от институцията. Инициативата е на уредника в отдел „Нова история на Варна“ Теодор Роков.

Изложбата илюстрира българската подводна археология и е подготвена от Центъра за морска история и подводна археология в Созопол. Тя ще остане във Варненския музей до края на месец ноември.

По-късно днес в Учебния музей ще бъде прожектиран документалният филм „На прага на цивилизацията“, заснет от екип на БНТ.

Проф. Михаил Лазаров е роден на 13 октомври 1934 г. в село Темниско, Великотърновско.

Завършва специалност История, археология и музейно дело в Софийския университет „Св. Климент Охридски”, след к

Милица Гладнишка ще има специално участие в мюзикъла „Дух“ на 12 ноември в на зала 1 на НДК, съобщават от „Монте мюзик“.

Актрисата влиза в ролята на медиума Ода Мей Браун.

„Мюзикълът е изключително удоволствие и невероятен подарък в моя път в изкуството, защото от малка много обичам госпъла и тук имам възможност да се изявявам в този стил“, казва Милица Гладнишка.

По отношение на предизвикателството да влезе в роля, изпълнявана от световнопризнатата комедийна актриса Упи Голдбърг, коментира с усмивка: „Не я имитирам, крада от нея”.

Безусловна любов, предателство, убийство, измами и възмездие се преплитат в спектакъла , който се играе със специално предоставени материали и пълни права за сценична реализация от Theatrical Rights Worldwide (T

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

За Йорданов това е десета поредна изложба, но първа в Омуртаг, разказа председателят на народно читалище „Отец Паисий-1870“ Славка Иванова. Художникът излага нови произведения, създадени през последните години, които демонстрират неговия уникален стил и майсторство в живописта. Подредени са около 80 картини - изложбата с богатството на цветове и форми, разкрива един по-красив свят, коментира Иванова. 

Йордан Йорданов е самоук творец. Занимава се с рисуване от 13-годишен. Първите му преподаватели в Търговище са художниците Кирил Батембергски и Павлина Белева.  Той е треньор по бокс, а в свободното си време рисува и има над 200 картини, които периодично показва сред почитателите на изобразителното изкуство в родния си град Търговище и в страната. От 2001 г. е член на Съюза на българските художници, а малко по-късно и на дружеството на художниците в Русе.

Изложба с произведения, създадени по време на XXV Международен пленер за акварел „Никола Маринов“ откриха в Търговище.

Събитието привлече интереса на ценителите на изобразителното изкуство от града и региона в Художествената галерия „Никола Маринов“.

В тазгодишното издание на емблематичния за Търговище художествен форум участваха девет автори. Това са Добрин Добревски, Евгени Недев, Емил Марков, Илияна Минкова, Мариана Маринова от България; Ахмет Юзел от Турция; Енрике Флорес от Испания, Вихър Георгиев (Австрия) и Димитър Нешев (САЩ). 

При откриването на експозицията директорът на галерия „Никола Маринов“ Пламен Проданов посочи, че екипът на институцията традиционно следва нишката в пленера да се канят за изява както творци от България, така и художници от чужбина.

Тази година допълнихме с участници - автори, кои

Нов български университет (НБУ) отбелязва рекорд – близо 100 млади певци от 18 държави кандидатстват за участие в майсторския клас на Райна Кабаиванска тази година.

Заради рекордния наплив прослушванията ще се проведат в два поредни дни - на 12 и 13 септември, в Софийската опера и балет. Маестра Кабаиванска ще избере десет млади певци, с които ще работи три седмици.

„Нащрек съм за избора си на ученици. Трябва голяма концентрация, защото за мен е важно да намеря къде има някакво огънче, артистът къде е. Всички пеят, всички имат глас, обаче трябва да успееш да надникнеш отвъд него и да намериш интелигентност под вълнението“, казва Райна Кабаиванска.

Майсторският клас е създаден през 2001 г. от д-р Георги Текев, изпълнителен директор и член на настоятелството на

В Триполи бе открито единственото по рода си кафене, направено от отпадъчни материали, предаде АФП. Дървени мебели от строителни обекти и детски игри от гуми са част от интериора на новото културно място в столицата. Целта на създателите е да повиши осведомеността за рециклирането и опазването на околната среда.

Кафенето е разположено в жилищен район в западната част на либийската столица Триполи. То е културно пространство и художествена галерия, а либийски художници провеждат семинари в него.

„Използваме материали, изоставени по улиците, като гуми, парчета от дървета или строителни обекти, за да покажем на хората, че това, което е изхвърлено и изглежда грозно, всъщност е ценно“, каза за АФП дизайнерът и архитект Луай Омран Бурвайс. Той и неговият екип разчитат на промяна в манталитета в либийското общество, което е ултраконсуматорско. В Либия идеите за ре

Студенти от четири висши училища дебютират в проекта "Плакатът работи" на Художествената галерия "Петко Чурчулиев" в Димитровград.

Авторите са 12 и са възпитаници на Националната художествена академия в София, филиала на академията в Бургас, Великотърновския университет „Св. св.Кирил и Методий“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Общинският драматичен театър "Апостол Карамитев" в Димитровград също е партньор на галерията в проекта, финансиран от Национален фонд „Култура“.

Плакатът е квинтесенцията на самата постановка, казва за идеята на проекта уредникът в Художествена галерия "Петко Чурчулиев" Емилия Стоева. “Идеята ни е плакатът действително да заработи в своята естествена среда, а студентите да имат досег с режисьора, с репетиционния процес на постановката, да усетят каква е работата на плакатиста“

Иконописецът Мирослав Вълев ще подреди изложба иконопис в Исторически музей – Самоков.

Тя ще бъде открита на 11 октомври (петък), съобщават от екипа на музея. 

Авторът е възпитаник на Национално училище за приложни изкуства „Проф. Венко Колев“ в Троян.

Оттам получава всестранна подготовка, както той казва, и това му помага, когато започва да се занимава с иконопис преди 36 години.

До момента Вълев има самостоятелни изложби - както иконопис, така и на фотография, участвал е в пленери във Франция и Италия.

Негови икони има в редица български църкви и манастири, в Гърция, Франция, Германия, Италия, Белгия, Нидерландия, Испания, Англия, Австрия, Швейцария, Чехия, Унгария, САЩ, Канада, Австралия, Нова Зеландия и Република Южна Африка. Икони, дело на Вълев, се пазят  в Троянския манастир, митрополитската църква „Св. с

„Ние сме решени да правим изложби. Желанието ни е да представяме творци всеки месец. Опитваме се отново да изграждаме мостове, хората да виждат изобразителното изкуство. За да върнем традиционно високото духовно ниво на Омуртаг. Да възродим традициите, които имахме през годините“, каза Славка Иванова, коментирайки експозицията. 

В края на октомври културната институция подреди в изложба знакови места от Омуртаг по повод Деня на народните будители, припомня . 

Читалищният председател допълни, че срещат подкрепата на новото ръководство на Общината. „Имат амбицията да управляват града по нов начин, като обръщат сериозно внимание на културата. Подкрепят идеите ни“, каза Иванова. 

За да имат успешна реализация плановете на екипа на читалището, голяма роля имат и художникът Ниязи Хасан, който работи в общинската администрация, както и дългогодишният специалист в читалището Стойчо Тончев, които заедно реализират различни културни прояви. 

Изложбата на Йордан Йорданов ще остане подредена в Омуртаг месец.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Яна Титова се завръща в Младежкия театър – като режисьор на „Лисабон“ от Захари Карабашлиев
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил"
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.