NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето
5447
Калейдоскоп

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето, който се провежда в Генерал Тошево по повод празника на града. Преди това концерт за гостите и жителите на Генерал Тошево имаше и концерт на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа" с главен художествен ръководител Стоян Господинов. Кметът Валентин Димитров поведе и дълго хоро на площад "Бялата лястовица".  Във финала на вечерта над един час събралата се публика пя заедно с "Фондацията" познатите български хитове

| 08 Ноември 2024, 22:21 ч.
С концерт на група
С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето
Снимка © БТА

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето, който се провежда в Генерал Тошево по повод празника на града. Преди това концерт за гостите и жителите на Генерал Тошево имаше и концерт на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа" с главен художествен ръководител Стоян Господинов. Кметът Валентин Димитров поведе и дълго хоро на площад "Бялата лястовица". 

Силните души, които не се огъват пред нищо, не изчезват, написа кметът на София Васил Терзиев в профила си във Фейсбук. 

„Кирил Маричков ни показа какво означава да останеш верен на себе си: "Можете да ме разстроите, но не и да свирите на мен", допълва Терзиев, цитирайки музиканта. 

"Уроците, музиката и думите ти остават. Почивай в мир!", пише още кметът на София. 

Кирил Маричков почина по-рано днес при подготовката на концерт на "Фондацията" в село Селановци, община Оряхово, област Враца, съобщи кметът на община Оряхово Росен Добрев. 

По време на подготовката Маричков е паднал, извикана е линейка. 79-годишният музикант е починал в линейката, каза още Добрев.

Никога човек не е готов за тръгването на такива хора, върху тях се гради българската популярна култура, каза служебният министър на културата Найден Тодоров по БТВ

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

Хората се плашат от срещата със съвременната музика, защото тя е трудна за слушане. Тя е отишла толкова напред в професионално отношение, ползвайки изразни средства, които непрекъснато еволюират, че само професионалистите могат да я изследват. Класическият и романтичен репертоар все още „храни“ публиката в днешно време. Има интерес и към стари произведения, които се откриват от различни музиканти в Европа. Такова мнение изрази в интервю музиковедът, журналист и композитор Венециела Найденова, която гостува във Варна, за да представи проект с авторски творби. От 1991 г. тя живее в Швейцария, където развива и преподавателска дейност. 

По думите й в Европа има фестивали и концерти за нова музика, но те пак се посещават предимно от професионалисти. „Въпросът е как тя да стигне до всички хора и това е дело на всеки музикант. Той трябва най-напред да я познава

Премиерата на филма "155 години БАН: Живият дух на създателите" се състоя тази вечер в зала проф. "Марин Дринов" на Българската академия на науките (БАН).

Това е любителски игрално-документален филм, подготвен за 155 години от създаването на Академията, която ще честваме утре, каза председателят на Българската академия на науките акад. Юлиан Ревалски.

Автор на филма е доц. Ина Анева - любител режисьор, сценарист, оператор и монтажист, и научен секретар на БАН. Всички участници се включват безвъзмездно и с голяма отдаденост към каузата, за да покажат, че духът на създателите е жив и вече 155 години осветлява пътя на науката в България.

Ще бъдем свидетели на нещо уникално, защото това е филм, създаден от учен - от доц. Ина Анева, която е в БАН още от началото на кариерата си и е изживяла всичко, за да стигне до своето утвърждаване. Тя е напълно утвърден учен - ка

Във финала на вечерта над един час събралата се публика пя заедно с "Фондацията" познатите български хитове. 

Гост на Фестивала на сармата и кюфтето бе кулинарят Ути Бъчваров, който заедно със своя екип и доброволци от Генерал Тошево приготвиха голямо количество руска салата по тошевска рецепта и гигантски кюфтета, които бяха раздадени заедно с чаша червено вино на всеки желаещ. 

Град Генерал Тошево отбелязва своя празник на 8 ноември по решение на Общинският съвет от 1991 година.  Датата е обявена за неприсъствен работен ден на територията на града.

Принц Хари и съпругата му Меган са на посещение в Колумбия за първи път, предаде Асошиейтед прес. Те ще вземат участие в няколко събития, свързани с психичното здраве на младите хора и борбата с кибертормоза. 

Хари и Меган са били посрещнати в резиденцията на вицепрезидента Франсия Маркес в центъра на Богота, където са били почерпени с колумбийско кафе и местни сладкиши със сирене. Според снимка, публикувана от фондация „Арчиуел“, организацията с нестопанска цел на двойката, Маркес и Меган са се поздравили възторжено. 

Маркес е активист за правата на човека и първата чернокожа вицепрезидентка на Колумбия. Тя каза, че ще покаже на принца и херцогинята културното богатство на страната и работата на колумбийското правителство за борба с неравенството в страната, където 33% от населението живее в бедност. 

На пресконференция виц

Шумен ще бъде домакин на петнадесетото издание на Националния пленер по живопис „Шуменско плато“ от 28 август до 5 септември, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

В него ще участват общо десет художници. Петима от тях са от Шумен, а пет от други градове.

В творческия форум ще се включат Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и Спартак Паскалевски. 

Откриването на пленера ще бъде на 28 август от 16:30 часа на откритата тераса в двора на „Зеленото училище“ на Шуменското плато.

Форумът няма определена тематична или жанрова насоченост, като участниците имат пълна свобода да реализират творческите си идеи и търсения в

С официална церемония и филм в Европейската нощ на театрите 16 ноември на голямата сцена на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ ще бъде отбелязана 95-годишнината от създаването на културната институция. Това съобщи Стойо Тинков, експерт връзки с обществеността на театъра. 

„Празникът ще бъде ознаменуван от премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Филмът е специално създаден от част от екипа на театъра по повод на достолепната годишнина. През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово стана ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното НЧ „Априлов-Палаузов“. През 2023 г. с решение на комисия е взето решение той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в Габрово и летоброенето да зап

Първите украиноезични аудиогидове в Белгия бяха официално пуснати днес по време на церемония в Кралските музеи на изящните изкуства на Белгия в Брюксел.

Инициативата е част от проект, ръководен от първата дама на Украйна Олена Зеленска, който вече доведе до пускането на 80 аудиогида на украински в 44 страни по света, предаде белгийската новинарска агенция Белга.

„Време е да направим изложбите в Кралските музеи на изящните изкуства по-достъпни за украинските посетители благодарение на тези аудиогидове“, заяви Олена Зеленска.

От 2020 г. съпругата на украинския президент Володимир Зеленски води проект за създаване на аудиогидове на украински език в най-големите музеи на света. Сред другите участващи музеи са Лувърът във Франция, Уестминстърското абатство във Великобритания, Колизеумът и галерия „Боргезе“ в Италия и замъкът „Албертина&

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
С балета "Лешникотрошачката" започват коледно-новогодишните празници в Хасково
Коледно-новогодишните празненства в Хасково започват още през ноември. Началото ще бъде поставено от Балетна школа „Алегро“ към „Младежки център“ - Хасково ...
Бургаската опера ще представи класиката от Джузепе Верди "Трубадур"
Операта от Джузепе Верди "Трубадур" ще бъде представена на сцената на Държавна опера- Бургас на 23 ноември под диригентството на Иван Кожухаров, съобщават от културната институция ...
Рядка монета от времето след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг за 1,4 милиона долара
Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес.  Запалени колекционери надд ...
Впечатляваща продукция и специално изработени визуални ефекти ще видим на концерта на Дино Мерлин
Балканската звезда Дино Мерлин отправи специален поздрав към българската публика по повод предстоящия му концерт с Желко Йоксимович на 3 декември. След 35 години той отново се завр ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Калейдоскоп
5447
Калейдоскоп

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето, който се провежда в Генерал Тошево по повод празника на града. Преди това концерт за гостите и жителите на Генерал Тошево имаше и концерт на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа" с главен художествен ръководител Стоян Господинов.Кметът Валентин Димитров поведе и дълго хоро на площад "Бялата лястовица".

| 08 Ноември 2024, 22:21 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С концерт на група
С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето
Снимка © БТА

С концерт на група "Фондацията" и празнични илюминации завърши Фестивалът на сармата и кюфтето, който се провежда в Генерал Тошево по повод празника на града. Преди това концерт за гостите и жителите на Генерал Тошево имаше и концерт на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа" с главен художествен ръководител Стоян Господинов. Кметът Валентин Димитров поведе и дълго хоро на площад "Бялата лястовица". 

Във финала на вечерта над един час събралата се публика пя заедно с "Фондацията" познатите български хитове. 

Силните души, които не се огъват пред нищо, не изчезват, написа кметът на София Васил Терзиев в профила си във Фейсбук. 

„Кирил Маричков ни показа какво означава да останеш верен на себе си: "Можете да ме разстроите, но не и да свирите на мен", допълва Терзиев, цитирайки музиканта. 

"Уроците, музиката и думите ти остават. Почивай в мир!", пише още кметът на София. 

Кирил Маричков почина по-рано днес при подготовката на концерт на "Фондацията" в село Селановци, община Оряхово, област Враца, съобщи кметът на община Оряхово Росен Добрев. 

По време на подготовката Маричков е паднал, извикана е линейка. 79-годишният музикант е починал в линейката, каза още Добрев.

Никога човек не е готов за тръгването на такива хора, върху тях се гради българската популярна култура, каза служебният министър на културата Найден Тодоров по БТВ

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

Хората се плашат от срещата със съвременната музика, защото тя е трудна за слушане. Тя е отишла толкова напред в професионално отношение, ползвайки изразни средства, които непрекъснато еволюират, че само професионалистите могат да я изследват. Класическият и романтичен репертоар все още „храни“ публиката в днешно време. Има интерес и към стари произведения, които се откриват от различни музиканти в Европа. Такова мнение изрази в интервю музиковедът, журналист и композитор Венециела Найденова, която гостува във Варна, за да представи проект с авторски творби. От 1991 г. тя живее в Швейцария, където развива и преподавателска дейност. 

По думите й в Европа има фестивали и концерти за нова музика, но те пак се посещават предимно от професионалисти. „Въпросът е как тя да стигне до всички хора и това е дело на всеки музикант. Той трябва най-напред да я познава

Премиерата на филма "155 години БАН: Живият дух на създателите" се състоя тази вечер в зала проф. "Марин Дринов" на Българската академия на науките (БАН).

Това е любителски игрално-документален филм, подготвен за 155 години от създаването на Академията, която ще честваме утре, каза председателят на Българската академия на науките акад. Юлиан Ревалски.

Автор на филма е доц. Ина Анева - любител режисьор, сценарист, оператор и монтажист, и научен секретар на БАН. Всички участници се включват безвъзмездно и с голяма отдаденост към каузата, за да покажат, че духът на създателите е жив и вече 155 години осветлява пътя на науката в България.

Ще бъдем свидетели на нещо уникално, защото това е филм, създаден от учен - от доц. Ина Анева, която е в БАН още от началото на кариерата си и е изживяла всичко, за да стигне до своето утвърждаване. Тя е напълно утвърден учен - ка

Гост на Фестивала на сармата и кюфтето бе кулинарят Ути Бъчваров, който заедно със своя екип и доброволци от Генерал Тошево приготвиха голямо количество руска салата по тошевска рецепта и гигантски кюфтета, които бяха раздадени заедно с чаша червено вино на всеки желаещ. 

Град Генерал Тошево отбелязва своя празник на 8 ноември по решение на Общинският съвет от 1991 година.  Датата е обявена за неприсъствен работен ден на територията на града.

Принц Хари и съпругата му Меган са на посещение в Колумбия за първи път, предаде Асошиейтед прес. Те ще вземат участие в няколко събития, свързани с психичното здраве на младите хора и борбата с кибертормоза. 

Хари и Меган са били посрещнати в резиденцията на вицепрезидента Франсия Маркес в центъра на Богота, където са били почерпени с колумбийско кафе и местни сладкиши със сирене. Според снимка, публикувана от фондация „Арчиуел“, организацията с нестопанска цел на двойката, Маркес и Меган са се поздравили възторжено. 

Маркес е активист за правата на човека и първата чернокожа вицепрезидентка на Колумбия. Тя каза, че ще покаже на принца и херцогинята културното богатство на страната и работата на колумбийското правителство за борба с неравенството в страната, където 33% от населението живее в бедност. 

На пресконференция виц

Шумен ще бъде домакин на петнадесетото издание на Националния пленер по живопис „Шуменско плато“ от 28 август до 5 септември, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

В него ще участват общо десет художници. Петима от тях са от Шумен, а пет от други градове.

В творческия форум ще се включат Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и Спартак Паскалевски. 

Откриването на пленера ще бъде на 28 август от 16:30 часа на откритата тераса в двора на „Зеленото училище“ на Шуменското плато.

Форумът няма определена тематична или жанрова насоченост, като участниците имат пълна свобода да реализират творческите си идеи и търсения в

С официална церемония и филм в Европейската нощ на театрите 16 ноември на голямата сцена на Драматичен театър „Рачо Стоянов“ ще бъде отбелязана 95-годишнината от създаването на културната институция. Това съобщи Стойо Тинков, експерт връзки с обществеността на театъра. 

„Празникът ще бъде ознаменуван от премиерата на документален филм за историята на Габровския театър. Филмът е специално създаден от част от екипа на театъра по повод на достолепната годишнина. През последните няколко години благодарение на съвместна работа с Държавен архив - Габрово стана ясно, че Габровският общински театър е основан през 1929 г. и възниква в сградата на сегашното НЧ „Априлов-Палаузов“. През 2023 г. с решение на комисия е взето решение той да се възприема за основоположник на днешния Драматичен театър „Рачо Стоянов” в Габрово и летоброенето да зап

Първите украиноезични аудиогидове в Белгия бяха официално пуснати днес по време на церемония в Кралските музеи на изящните изкуства на Белгия в Брюксел.

Инициативата е част от проект, ръководен от първата дама на Украйна Олена Зеленска, който вече доведе до пускането на 80 аудиогида на украински в 44 страни по света, предаде белгийската новинарска агенция Белга.

„Време е да направим изложбите в Кралските музеи на изящните изкуства по-достъпни за украинските посетители благодарение на тези аудиогидове“, заяви Олена Зеленска.

От 2020 г. съпругата на украинския президент Володимир Зеленски води проект за създаване на аудиогидове на украински език в най-големите музеи на света. Сред другите участващи музеи са Лувърът във Франция, Уестминстърското абатство във Великобритания, Колизеумът и галерия „Боргезе“ в Италия и замъкът „Албертина&

Гражданското ми верую е всичко, което съм казал в музиката, пише в бележника си композиторът Любомир Пипков, от чието рождение днес се отбелязват 120 години. 

Той е роден на 19 септември 1904 г. (6 септември 1904 г. по стар стил) в Сливен, в семейството на композитора Панайот Пипков и учителката Надка Стефанова, изпълнителна на народни песни. На шест години започва да свири по слух на пиано песните, които е слушал от майка си.  

През 1918 г. семейството се премества в София. Любомир Пипков започва да се занимава сериозно с пиано при пианиста и клавирен педагог Иван Торчанов, който открива голямата дарба на 14-годишния младеж. 

ПЪРВИ ТВОРЧЕСКИ ОПИТИ

През 1919 г. постъпва в Музикалното училище в София, в класа по пиано при проф. Хенрих Визнер, а теоретичните дисциплини изучава при проф. Добри Христов, проф. Димитър Попивано

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
С балета "Лешникотрошачката" започват коледно-новогодишните празници в Хасково
Бургаската опера ще представи класиката от Джузепе Верди "Трубадур"
Рядка монета от времето след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг за 1,4 милиона долара
Впечатляваща продукция и специално изработени визуални ефекти ще видим на концерта на Дино Мерлин
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.