NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“
5300
Творчески отражения

Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“

Рослана Дамянова открива дебютната си фотографска изложба „Сапунено цвете“ на 22 ноември. Събитието ще се проведе в столичното Cafe Synthesis, съобщават организаторите от BECA (Before Creating Academy) Foundation. „Сапунено цвете“ е фотографски разказ за сложните човешки взаимоотношения в рамките на един род, който ни кани да забавим за момент устремения си поглед към бъдещето, да превъзмогнем страховете на днешния ден и да се върнем назад към нашите корени. Макар да изглежда лесно, това пътуване често ни изправя пред емоционални спомени, неизказани думи и забравени връзки“, казват от екипа

| 07 Ноември 2024, 13:48 ч.
Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“
Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“
Снимка © Екипът на изложбата „Сапунено цвете“

Рослана Дамянова открива дебютната си фотографска изложба „Сапунено цвете“ на 22 ноември.

Клип на поп мегазвездата Лейди Гага, заснет в Лувъра в началото на септември, от днес е онлайн, за да отбележи предстоящото излизане на екран на филма "Жокера: Лудост за двама" с нейно участие, и на изложба в музея, посветена на "фигурите на лудостта", предаде АФП.

Оригиналното видео, публикувано в акаунтите в Инстаграм и ТикТок на Лувъра и на изпълнителката, показва Лейди Гага с къса червена перука, черен чорапогащник и маратонки, да се разхожда из залите на най-големия музей в света, изпълнявайки песен, композирана за случая.

Разхождайки се, певицата, която вече остави следа в Париж с изпълнението си на церемонията по откриването на Олимпийските игри това лято и която в петък издаде Harlequin - албум, свързан със следващия й филм, в крайна сметка се озовава лице в лице с Мона Лиза.

След като се вглежда внимателно в прочутата творба на Леонардо да Винчи, тя ри

Художниците Михаил и Гергана Лалови откриха в Бургас съвместната си изложба, озаглавена „Зелено, синьо, жълто“.

Това е първата им обща експозиция в крайморския град, която гостува в галерия галерия „Ателие R".

Авторите - баща и дъщеря, представиха творчеството си с живопис, керамика и образи върху кратунки. Експозицията включва 24 картини натюрморт, четири керамични чинии и седем кратунки с различен облик, както и 12 скулптури с образи на животни и ритони.

Картините са дело на Гергана Лалова, а експеримент с керамиката и творчеството върху кратуни прави баща Михаил Лалов.

„Гергана Лалова изпробва абстрактното изкуство, особено жанра натюрморт. Тя е родена за него, и той – за нея. Гери насочи камерата срещу натюрморта, един от позабравените жанрове. Но тя го издигна на едно високо ниво, защото иска да ни каже, че н

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

На бляскави костюми, изящна сценография и ефектен 3D мапинг ще се наслади публиката в комичната опера на Моцарт „Сватбата на Фигаро“, която подготвя екипът на Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново. Премиерата ще е на 3 октомври в Голяма зала на културната институция в старата столица, съобщиха от трупата. Сюжетното действие ще пренесе зрителите в XVIII век в двореца на граф Алмавива край испанския град Севиля, затова в сценографията са включени елементи от барокова и рококо архитектура. Публиката ще се наслади и на пищните костюми, характерни за този период.

В спектакъла участват солисти от Китай, Сърбия, Северна Македония, Русия и различни оперни театри в България, заедно с оркестъра, хора и балета на Великотърновския театър. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор - Петко Бонев.

След поста

Кураторът Ярослава Бубнова прави изложба на Калин Серапионов в Двореца. Експозицията е озаглавена „Пред очите ни“ и може да бъде разгледана от 16 октомври до 12 декември, съобщават от Националната галерия.

„Сред най-утвърдените художници в България, Калин Серапионов е плътно свързан с разгръщането на потенциала и развитието на огромните възможности на видео в контекста на изкуството. Съсредоточен е върху способността му да задържа внимание, да формира образ и да произвежда съспенс без наративни похвати и литературност на сюжета. Серапионов се посвещава на видеото още през 1990-те, изучавайки самостоятелно възможностите на камерите с магнитна лента и VHS-формата. Днес стъпва уверено в пространството на дигиталните технологии с подчертано критично отношение към клишетата, които се проявяват при масовата им употреба“, разказват от екипа.

По думите им

Събитието ще се проведе в столичното Cafe Synthesis, съобщават организаторите от BECA (Before Creating Academy) Foundation.

„Сапунено цвете“ е фотографски разказ за сложните човешки взаимоотношения в рамките на един род, който ни кани да забавим за момент устремения си поглед към бъдещето, да превъзмогнем страховете на днешния ден и да се върнем назад към нашите корени. Макар да изглежда лесно, това пътуване често ни изправя пред емоционални спомени, неизказани думи и забравени връзки“, казват от екипа.

Те отбелязват, че чрез фотографията авторката изгражда мост към своята баба, с която животът я е разделил преди много време.

„Осъзнала, че времето не може да се върне назад, един ден тя поема към малко село в Родопите с чувство на вина, но и копнеж за прошка. „Няма да я намериш вкъщи, все катери хълмове или работи по нивите“, казват селяните. И са прави – след дълго търсене двете се срещат. В този момент бабата не я познава, но изведнъж в очите проблясва топлина, а денят, макар и зимен, се оживява“, отбелязват организаторите на изложбата.

Рослана Дамянова е учила Френска филология в Софийския университет и паралелно с това участва в театралната трупа „Алма Алтер“. През 2021 г. започва обучението си в BECA, а с фотографията се фокусира върху наративи, които разкриват реални преживявания и стимулират размисъл върху социални въпроси и човешки ценности. 

Британската поп звезда Ед Шийрън изнесе концерт снощи в Загреб през 70 000 свои почитатели, съобщи хърватската новинарска агенция ХИНА.

Концертът в хърватската столица е част от турнето му  „+ - = ÷ x“ Mathematics в Европа. 

Това е най-големият концерт на международна звезда в Загреб от лятото на 2009 година, когато в хърватската столица ирландската рок група Ю2 изнесе два концерта.

Концертът на Ед Шийрън в София е на 31 август.

Електрическа китара, на която Джордж Харисън е свирил в началото на съществуването на „Бийтълс“, се очаква да бъде продадена на търг през ноември за над 800 000 долара, съобщава Ройтерс.

След като я купува от музикален магазин в Ливърпул, Харисън свири на китарата „Футурама“ в началото на 60-те години на миналия век. Тогава групата се изявява в клуба „Кавърн“, прави турнета в Германия и осъществява първите си официални записи за „Полидор“.

От "Джулиънс окшънс", които предлагат инструмента на търг, твърдят, че китарата „Футурама“ с преливащо от жълто през охра към черно покритие е била една от най-използваните от Харисън. Те я наричат „един от свещените граали на историческите китари на „Бийтълс“ и казват, че се очаква тя да надхвърли прогнозната си цена от 600 000 - 800 000 долара.

На

Групата "Кюър" записа нова песен след 16 години пауза, съобщи АП.

Парчето Alone дебютира в радиошоуто на Би Би Си 6.

Британската група обяви и предстоящото излизане на нов албум със заглавие Songs of A Lost World, който трябва да се появи на пазара на 1 ноември тази година. 

"Кюър" споделиха част от новата песен в социалните мрежи. 

Последното турне на групата беше по повод албума 4:13 Dream от 2008 г.

През 2019 г. "Кюър" обявиха пред сп. "Ролинг стоун", че са записали 19 нови песни и планират нов албум. Издаването на компилацията обаче се отложи с няколко години.

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

В процеса на работа по първия си дългосрочен проект „Сапунено цвете“ авторката изследва темата за семейните връзки чрез лична история. През 2023 г. кадри от проекта са публикувани в международното фотографско издание Caption Magazine, а Рослана става финалист на XXIII Seminario de Fotografía y Periodismo в Испания.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
5300
Творчески отражения

Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“

Рослана Дамянова открива дебютната си фотографска изложба „Сапунено цвете“ на 22 ноември.Събитието ще се проведе в столичното Cafe Synthesis, съобщават организаторите от BECA (Before Creating Academy) Foundation.

| 07 Ноември 2024, 13:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“
Рослана Дамянова разказва за сложните човешки взаимоотношения в изложбата „Сапунено цвете“
Снимка © Екипът на изложбата „Сапунено цвете“

Рослана Дамянова открива дебютната си фотографска изложба „Сапунено цвете“ на 22 ноември.

Събитието ще се проведе в столичното Cafe Synthesis, съобщават организаторите от BECA (Before Creating Academy) Foundation.

Клип на поп мегазвездата Лейди Гага, заснет в Лувъра в началото на септември, от днес е онлайн, за да отбележи предстоящото излизане на екран на филма "Жокера: Лудост за двама" с нейно участие, и на изложба в музея, посветена на "фигурите на лудостта", предаде АФП.

Оригиналното видео, публикувано в акаунтите в Инстаграм и ТикТок на Лувъра и на изпълнителката, показва Лейди Гага с къса червена перука, черен чорапогащник и маратонки, да се разхожда из залите на най-големия музей в света, изпълнявайки песен, композирана за случая.

Разхождайки се, певицата, която вече остави следа в Париж с изпълнението си на церемонията по откриването на Олимпийските игри това лято и която в петък издаде Harlequin - албум, свързан със следващия й филм, в крайна сметка се озовава лице в лице с Мона Лиза.

След като се вглежда внимателно в прочутата творба на Леонардо да Винчи, тя ри

Художниците Михаил и Гергана Лалови откриха в Бургас съвместната си изложба, озаглавена „Зелено, синьо, жълто“.

Това е първата им обща експозиция в крайморския град, която гостува в галерия галерия „Ателие R".

Авторите - баща и дъщеря, представиха творчеството си с живопис, керамика и образи върху кратунки. Експозицията включва 24 картини натюрморт, четири керамични чинии и седем кратунки с различен облик, както и 12 скулптури с образи на животни и ритони.

Картините са дело на Гергана Лалова, а експеримент с керамиката и творчеството върху кратуни прави баща Михаил Лалов.

„Гергана Лалова изпробва абстрактното изкуство, особено жанра натюрморт. Тя е родена за него, и той – за нея. Гери насочи камерата срещу натюрморта, един от позабравените жанрове. Но тя го издигна на едно високо ниво, защото иска да ни каже, че н

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

На бляскави костюми, изящна сценография и ефектен 3D мапинг ще се наслади публиката в комичната опера на Моцарт „Сватбата на Фигаро“, която подготвя екипът на Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново. Премиерата ще е на 3 октомври в Голяма зала на културната институция в старата столица, съобщиха от трупата. Сюжетното действие ще пренесе зрителите в XVIII век в двореца на граф Алмавива край испанския град Севиля, затова в сценографията са включени елементи от барокова и рококо архитектура. Публиката ще се наслади и на пищните костюми, характерни за този период.

В спектакъла участват солисти от Китай, Сърбия, Северна Македония, Русия и различни оперни театри в България, заедно с оркестъра, хора и балета на Великотърновския театър. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор - Петко Бонев.

След поста

Кураторът Ярослава Бубнова прави изложба на Калин Серапионов в Двореца. Експозицията е озаглавена „Пред очите ни“ и може да бъде разгледана от 16 октомври до 12 декември, съобщават от Националната галерия.

„Сред най-утвърдените художници в България, Калин Серапионов е плътно свързан с разгръщането на потенциала и развитието на огромните възможности на видео в контекста на изкуството. Съсредоточен е върху способността му да задържа внимание, да формира образ и да произвежда съспенс без наративни похвати и литературност на сюжета. Серапионов се посвещава на видеото още през 1990-те, изучавайки самостоятелно възможностите на камерите с магнитна лента и VHS-формата. Днес стъпва уверено в пространството на дигиталните технологии с подчертано критично отношение към клишетата, които се проявяват при масовата им употреба“, разказват от екипа.

По думите им

„Сапунено цвете“ е фотографски разказ за сложните човешки взаимоотношения в рамките на един род, който ни кани да забавим за момент устремения си поглед към бъдещето, да превъзмогнем страховете на днешния ден и да се върнем назад към нашите корени. Макар да изглежда лесно, това пътуване често ни изправя пред емоционални спомени, неизказани думи и забравени връзки“, казват от екипа.

Те отбелязват, че чрез фотографията авторката изгражда мост към своята баба, с която животът я е разделил преди много време.

Британската поп звезда Ед Шийрън изнесе концерт снощи в Загреб през 70 000 свои почитатели, съобщи хърватската новинарска агенция ХИНА.

Концертът в хърватската столица е част от турнето му  „+ - = ÷ x“ Mathematics в Европа. 

Това е най-големият концерт на международна звезда в Загреб от лятото на 2009 година, когато в хърватската столица ирландската рок група Ю2 изнесе два концерта.

Концертът на Ед Шийрън в София е на 31 август.

Електрическа китара, на която Джордж Харисън е свирил в началото на съществуването на „Бийтълс“, се очаква да бъде продадена на търг през ноември за над 800 000 долара, съобщава Ройтерс.

След като я купува от музикален магазин в Ливърпул, Харисън свири на китарата „Футурама“ в началото на 60-те години на миналия век. Тогава групата се изявява в клуба „Кавърн“, прави турнета в Германия и осъществява първите си официални записи за „Полидор“.

От "Джулиънс окшънс", които предлагат инструмента на търг, твърдят, че китарата „Футурама“ с преливащо от жълто през охра към черно покритие е била една от най-използваните от Харисън. Те я наричат „един от свещените граали на историческите китари на „Бийтълс“ и казват, че се очаква тя да надхвърли прогнозната си цена от 600 000 - 800 000 долара.

На

Групата "Кюър" записа нова песен след 16 години пауза, съобщи АП.

Парчето Alone дебютира в радиошоуто на Би Би Си 6.

Британската група обяви и предстоящото излизане на нов албум със заглавие Songs of A Lost World, който трябва да се появи на пазара на 1 ноември тази година. 

"Кюър" споделиха част от новата песен в социалните мрежи. 

Последното турне на групата беше по повод албума 4:13 Dream от 2008 г.

През 2019 г. "Кюър" обявиха пред сп. "Ролинг стоун", че са записали 19 нови песни и планират нов албум. Издаването на компилацията обаче се отложи с няколко години.

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

„Осъзнала, че времето не може да се върне назад, един ден тя поема към малко село в Родопите с чувство на вина, но и копнеж за прошка. „Няма да я намериш вкъщи, все катери хълмове или работи по нивите“, казват селяните. И са прави – след дълго търсене двете се срещат. В този момент бабата не я познава, но изведнъж в очите проблясва топлина, а денят, макар и зимен, се оживява“, отбелязват организаторите на изложбата.

Рослана Дамянова е учила Френска филология в Софийския университет и паралелно с това участва в театралната трупа „Алма Алтер“. През 2021 г. започва обучението си в BECA, а с фотографията се фокусира върху наративи, които разкриват реални преживявания и стимулират размисъл върху социални въпроси и човешки ценности. 

В процеса на работа по първия си дългосрочен проект „Сапунено цвете“ авторката изследва темата за семейните връзки чрез лична история. През 2023 г. кадри от проекта са публикувани в международното фотографско издание Caption Magazine, а Рослана става финалист на XXIII Seminario de Fotografía y Periodismo в Испания.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.