NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов
2923
Авансцена

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов. По думите му филмът разказва историята на забравения български гений Чавдар Мутафов (1889-1954). Той е ненадминат сладкодумник, за чието внимание се борят враждуващи литературни кръгове, но завършва живота си изолиран от литературните среди; архитект на ключови софийски училища, които и днес привличат погледа ни; писател и художествен критик, който все още е актуален, разказва Христо Йоцов. Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов

| 06 Ноември 2024, 12:27 ч.
Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов
Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов
Снимка © DFA

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов.

Тридневната програма, посветена на Деня на град Перник – 19 октомври, започна днес с концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“.

От 17 до 20 октомври перничани и гостите на града ще имат възможността да се насладят на четири поредни вечери, изпълнени с музика и емоции. 

 „Изключително ми е приятно да видя тази хубава гледка, толкова много одухотворени и усмихнати хора в Перник“, с тези думи се обърна към публиката Стефан Вълдобрев.

Той разказа, че преди две седмици си е запитал, защо групата тази година е пропуснала Перник. Малко след това са получили покана от организаторите от Община Перник да участват в празничната програма, посветена на Деня на град Перник.

„Много сме благодарни, че отново сме тук при вас, за да празнуваме заедно. Голяма чест е, че с нас започват проявите по повод празника на

Изложба на унгарски и иберо-американски съвременни творци, експериментиращи в областта на фотографията и изкуството на колажа, ще бъде представена в института „Лист“ - София.

Експозицията ще бъде открита на 20 ноември и ще продължи до 15 януари 2025 г, информират организаторите. 

На откриването участие ще вземат основателите на галерия ТОБЕ (TOBE) Беата Пушкаш (Унгария) и Томас Опиц (Венецуела). По думите на екипа галерия ТОБЕ е първата стъпка от концептуална идея, наречена проект TOmas BEa.

„Целта на TOBE е да присъства, да бъде видима на сцената на съвременната фотография. Целта им с това ново пространство в Будапеща в областта на съвременната фотография и изкуството на колажа е да потърсят нов диалог, различна гледна точка, с различен начин на изразяване и комуникиране на фотографията като изкуство“, казват те.

Беата

Симфониета - Шумен ще открие нов цикъл концерти „Класика и романтизъм“ през септември, съобщиха от културната институция.

На 12 септември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще започне първият концерт от цикъла „Класика и романтизъм“ под надслов „Майстори на пианото“, с изпълнение на Концерт за пиано  No.3 от Бетовен и Симфония No.5 от Шуберт. Солист ще бъде италианецът Джузепе Марко Даниеле, лауреат от множество престижни национални и международни конкурси по пиано. В репертоара му има произведения със значителна трудност на изпълнение, представящи развитието на европейската музика, от Бетовен до Феручо Бузони.

Под палката на диригента Любомир Денев-син ще прозвучи и Симфония No.5 от  Шуберт. И двете произведения са повлияни от виенските класици и преди всичко от Моцарт. Основна тема на Концерта за пиано No.3 в до мин

Кметът на Свищов Генчо Генчев ще участва в 18-ата годишна среща на Експертната мрежа по нематериално културно наследство в Югоизточна Европа, която ще се проведе от 9 до 11 октомври 2024 г. в град Варшава, Полша. Това съобщиха от пресцентъра на Община Свищов.

Срещата се организира от ЮНЕСКО и Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа, а домакин на събитието тази година е Катедрата на ЮНЕСКО в Университета на Варшава.

Тя ще събере за първи път представители на институциите, които са националните контактни точки по прилагането на Конвенцията на ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство, с професионалисти в областта на културата, културното наследство и представители на градските администрации. Съвместно те ще обмислят как да засилят мерките за опазване на живото наследство в градска среда.

В рамките на

Оригинални клинописни плочки от VI в. пр. Хр. могат да разгледат посетителите на най-новата изложба, озаглавена „Гласовете на Вавилон: Клинописни плочки от изгубената цивилизация“, която е открита в Археологическия музей в Бургас, съобщават от Регионален исторически музей в морския град. 

Експонатите са предоставени от историческия музей в Котел, получил ги като дарение от един от най-големите благодетели на възрожденския град - Петър Матеев. Глинените таблици са пет на брой. Те имат различни размери и върху тях са изписани важни за времето финансови документи. 

През 1876 г. Петър Матеев участва в археологическа експедиция в Близкия Изток под ръководството на известния археолог Джордж Смит, чиято работа променя представите за древната култура на Вавилон и Асирия. Роденият в Лондон Смит става известен с разчитането на „Епосът на Гилгамеш&ldqu

По думите му филмът разказва историята на забравения български гений Чавдар Мутафов (1889-1954). Той е ненадминат сладкодумник, за чието внимание се борят враждуващи литературни кръгове, но завършва живота си изолиран от литературните среди; архитект на ключови софийски училища, които и днес привличат погледа ни; писател и художествен критик, който все още е актуален, разказва Христо Йоцов.

Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов.

„Ще видите още съхранени архивни кадри отпреди 30 години на проф. Петър Петров. Ще чуете и невероятния разказ за това как Чавдар Мутафов бива изваден от забвението, отредено му от комунистическата власт“, допълва режисьорът.

Мутафов е модернист, писател, архитект и поручик, един най-ярките представители на архитектурния модернизъм в България. Като архитект строи ключови софийски училища.

„Възкресението на дилетанта" е част от поредицата „Непознатите" на NAOS films. Филмът продължава традиция, прекъсната през 90-те години на миналия век. Тогава режисьорът Дора Ангелова и проф. Петър Петров създават документалната поредица „Неповторимото", която връща спомена за личности от миналия век, оставили културна диря в нашата история. Скоро обаче работата е прекъсната, но 30 години по-късно тя е възстановена от Христо Йоцов.

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

От ноември Държавен куклен театър - Бургас започва да играе редовно своите представления на сцената на Младежки международен център в ж.к. "Меден Рудник", научи от екипа на културната институция в морския град. 

В две съботи от месеца в следобедните часове кукленият театър ще гостува със своите спектакли в най-големия жилищен квартал на Бургас.

Програмата ще започне с "Трите прасенца" на 2 ноември. Следващото гостуващо представление ще бъде "Котаракът в чизми" на 23 ноември. 

Припомняме, че редовните представления на Държавен куклен театър Бургас са всяка събота и неделя преди обед. През март тази година театърът постави началото и на две други инициативи, които са свързани с отбелязваната тази година 70-годишнина на културната институция в морския град. Всяка сряда  вечер на сцената му се играят спектакли, подходящи за цялото семейство. Отделно

DJ Наско празнува своя 30-годишен професионален юбилей с две различни музикални събития.

Празникът започва на 18 октомври в Sofia Live Club, където заедно с него на сцената ще се качат артисти, с които се е срещал професионално през годините, разказват организаторите.

Сред гостите са имена като Михайл Йосифов, Владо Карпаров, Петър Македонски, Владо Михайлов, Васко Кръпката, Ерсин Мустафов,  Марияна Попова, Милена Славова, Орлин Павлов, Никеца.

На 8 ноември DJ Наско ще се завърне в Yalta Club, откъдето започва професионалният му път. Ще бъде заедно с DJ Ради и DJ Такис.

„Съчетанието на различни стилове в музиката не е за всеки, но ние го можем по най-добрия начин. Модерното звучене няма да е на заден план, но старата школа в стила, с който ще ви го поднесем, ще ви изстреля в

Стотици хиляди малки стъклени мъниста покриват целия канадски павилион на Венецианското биенале на изкуството тази година. Проектът, озаглавен Trinket („Дрънкулка“, англ.) е на Капуани Киуанга – първата чернокожа жена, излагала в канадския павилион.

В павилиона са разположени и четири скулптури от един и същ материал, инкрустирани с мъниста. Чрез проекта си авторката разказва историята на Венецианското стъкло и иска да покаже как то променя света. 

Комисар на павилиона е Националната галерия на Канада, а куратор е Гаетане Верна. Това е първият път, когато художник драпира павилиона в пищни нишки от кобалтово-сини мъниста, посочва канадското издание CBC.

ПАВИЛИОНЪТ

Според архитектурния историк Питър Сийли, който е асистент във Факултета по архитектура, ландшафт и дизайн на Даниелс в Университета на Торонт

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
2923
Авансцена

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов.Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов.

| 06 Ноември 2024, 12:27 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов
Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ разказва историята на Чавдар Мутафов
Снимка © DFA

Документалният филм „Възкресението на дилетанта“ ще бъде представен премиерно в София на 12 ноември в кино „Влайкова“, съобщава режисьорът Христо Йоцов.

По думите му филмът разказва историята на забравения български гений Чавдар Мутафов (1889-1954). Той е ненадминат сладкодумник, за чието внимание се борят враждуващи литературни кръгове, но завършва живота си изолиран от литературните среди; архитект на ключови софийски училища, които и днес привличат погледа ни; писател и художествен критик, който все още е актуален, разказва Христо Йоцов.

Тридневната програма, посветена на Деня на град Перник – 19 октомври, започна днес с концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“.

От 17 до 20 октомври перничани и гостите на града ще имат възможността да се насладят на четири поредни вечери, изпълнени с музика и емоции. 

 „Изключително ми е приятно да видя тази хубава гледка, толкова много одухотворени и усмихнати хора в Перник“, с тези думи се обърна към публиката Стефан Вълдобрев.

Той разказа, че преди две седмици си е запитал, защо групата тази година е пропуснала Перник. Малко след това са получили покана от организаторите от Община Перник да участват в празничната програма, посветена на Деня на град Перник.

„Много сме благодарни, че отново сме тук при вас, за да празнуваме заедно. Голяма чест е, че с нас започват проявите по повод празника на

Изложба на унгарски и иберо-американски съвременни творци, експериментиращи в областта на фотографията и изкуството на колажа, ще бъде представена в института „Лист“ - София.

Експозицията ще бъде открита на 20 ноември и ще продължи до 15 януари 2025 г, информират организаторите. 

На откриването участие ще вземат основателите на галерия ТОБЕ (TOBE) Беата Пушкаш (Унгария) и Томас Опиц (Венецуела). По думите на екипа галерия ТОБЕ е първата стъпка от концептуална идея, наречена проект TOmas BEa.

„Целта на TOBE е да присъства, да бъде видима на сцената на съвременната фотография. Целта им с това ново пространство в Будапеща в областта на съвременната фотография и изкуството на колажа е да потърсят нов диалог, различна гледна точка, с различен начин на изразяване и комуникиране на фотографията като изкуство“, казват те.

Беата

Симфониета - Шумен ще открие нов цикъл концерти „Класика и романтизъм“ през септември, съобщиха от културната институция.

На 12 септември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще започне първият концерт от цикъла „Класика и романтизъм“ под надслов „Майстори на пианото“, с изпълнение на Концерт за пиано  No.3 от Бетовен и Симфония No.5 от Шуберт. Солист ще бъде италианецът Джузепе Марко Даниеле, лауреат от множество престижни национални и международни конкурси по пиано. В репертоара му има произведения със значителна трудност на изпълнение, представящи развитието на европейската музика, от Бетовен до Феручо Бузони.

Под палката на диригента Любомир Денев-син ще прозвучи и Симфония No.5 от  Шуберт. И двете произведения са повлияни от виенските класици и преди всичко от Моцарт. Основна тема на Концерта за пиано No.3 в до мин

Кметът на Свищов Генчо Генчев ще участва в 18-ата годишна среща на Експертната мрежа по нематериално културно наследство в Югоизточна Европа, която ще се проведе от 9 до 11 октомври 2024 г. в град Варшава, Полша. Това съобщиха от пресцентъра на Община Свищов.

Срещата се организира от ЮНЕСКО и Регионалния център за опазване на нематериалното културно наследство в Югоизточна Европа, а домакин на събитието тази година е Катедрата на ЮНЕСКО в Университета на Варшава.

Тя ще събере за първи път представители на институциите, които са националните контактни точки по прилагането на Конвенцията на ЮНЕСКО за опазване на нематериалното културно наследство, с професионалисти в областта на културата, културното наследство и представители на градските администрации. Съвместно те ще обмислят как да засилят мерките за опазване на живото наследство в градска среда.

В рамките на

Оригинални клинописни плочки от VI в. пр. Хр. могат да разгледат посетителите на най-новата изложба, озаглавена „Гласовете на Вавилон: Клинописни плочки от изгубената цивилизация“, която е открита в Археологическия музей в Бургас, съобщават от Регионален исторически музей в морския град. 

Експонатите са предоставени от историческия музей в Котел, получил ги като дарение от един от най-големите благодетели на възрожденския град - Петър Матеев. Глинените таблици са пет на брой. Те имат различни размери и върху тях са изписани важни за времето финансови документи. 

През 1876 г. Петър Матеев участва в археологическа експедиция в Близкия Изток под ръководството на известния археолог Джордж Смит, чиято работа променя представите за древната култура на Вавилон и Асирия. Роденият в Лондон Смит става известен с разчитането на „Епосът на Гилгамеш&ldqu

Филмът е озвучен от актьора Димитър Ангелов.

„Ще видите още съхранени архивни кадри отпреди 30 години на проф. Петър Петров. Ще чуете и невероятния разказ за това как Чавдар Мутафов бива изваден от забвението, отредено му от комунистическата власт“, допълва режисьорът.

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

От ноември Държавен куклен театър - Бургас започва да играе редовно своите представления на сцената на Младежки международен център в ж.к. "Меден Рудник", научи от екипа на културната институция в морския град. 

В две съботи от месеца в следобедните часове кукленият театър ще гостува със своите спектакли в най-големия жилищен квартал на Бургас.

Програмата ще започне с "Трите прасенца" на 2 ноември. Следващото гостуващо представление ще бъде "Котаракът в чизми" на 23 ноември. 

Припомняме, че редовните представления на Държавен куклен театър Бургас са всяка събота и неделя преди обед. През март тази година театърът постави началото и на две други инициативи, които са свързани с отбелязваната тази година 70-годишнина на културната институция в морския град. Всяка сряда  вечер на сцената му се играят спектакли, подходящи за цялото семейство. Отделно

DJ Наско празнува своя 30-годишен професионален юбилей с две различни музикални събития.

Празникът започва на 18 октомври в Sofia Live Club, където заедно с него на сцената ще се качат артисти, с които се е срещал професионално през годините, разказват организаторите.

Сред гостите са имена като Михайл Йосифов, Владо Карпаров, Петър Македонски, Владо Михайлов, Васко Кръпката, Ерсин Мустафов,  Марияна Попова, Милена Славова, Орлин Павлов, Никеца.

На 8 ноември DJ Наско ще се завърне в Yalta Club, откъдето започва професионалният му път. Ще бъде заедно с DJ Ради и DJ Такис.

„Съчетанието на различни стилове в музиката не е за всеки, но ние го можем по най-добрия начин. Модерното звучене няма да е на заден план, но старата школа в стила, с който ще ви го поднесем, ще ви изстреля в

Стотици хиляди малки стъклени мъниста покриват целия канадски павилион на Венецианското биенале на изкуството тази година. Проектът, озаглавен Trinket („Дрънкулка“, англ.) е на Капуани Киуанга – първата чернокожа жена, излагала в канадския павилион.

В павилиона са разположени и четири скулптури от един и същ материал, инкрустирани с мъниста. Чрез проекта си авторката разказва историята на Венецианското стъкло и иска да покаже как то променя света. 

Комисар на павилиона е Националната галерия на Канада, а куратор е Гаетане Верна. Това е първият път, когато художник драпира павилиона в пищни нишки от кобалтово-сини мъниста, посочва канадското издание CBC.

ПАВИЛИОНЪТ

Според архитектурния историк Питър Сийли, който е асистент във Факултета по архитектура, ландшафт и дизайн на Даниелс в Университета на Торонт

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Мутафов е модернист, писател, архитект и поручик, един най-ярките представители на архитектурния модернизъм в България. Като архитект строи ключови софийски училища.

„Възкресението на дилетанта" е част от поредицата „Непознатите" на NAOS films. Филмът продължава традиция, прекъсната през 90-те години на миналия век. Тогава режисьорът Дора Ангелова и проф. Петър Петров създават документалната поредица „Неповторимото", която връща спомена за личности от миналия век, оставили културна диря в нашата история. Скоро обаче работата е прекъсната, но 30 години по-късно тя е възстановена от Христо Йоцов.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.