NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост
2796
Авансцена

Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост

Русенският музей получи като дарение макет на античната и средновековна крепост "Кале Широково", изработен от дървени бъркалки за кафе. Възстановката е дело на Николай Николов, който се вдъхновява за създаването на творението си от презентация за обекта през месец май тази година, съобщи Силвия Трифонова от музея.  Така след близо шест месеца и поредица от консултации с водещия русенски археолог на крепостта Деян Драгоев проектът бил готов. За създаването му са използвани повече от 1000 дървени бъркалки за кафе

| 05 Ноември 2024, 16:00 ч.
Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост
Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост
Снимка © РИМ - Русе

Русенският музей получи като дарение макет на античната и средновековна крепост "Кале Широково", изработен от дървени бъркалки за кафе.

Голямата оперна певица Христина Ангелакова е родена в град Исперих. През 1968 г. завършва оперно пеене в Българската държавна консерватория, в София, при Сима Иванова. Специализира в музикалната академия „Санта Чечилия“, в Рим (1968-1969), при Марчела Гавоне и Чезаре д’Анджело, и в оперния театър „Ла скала“ в Милано (1969-1971) при Рената Карозио, Ренато Пасторино и Джина Чиня.

Кариерата започва с тригодишен договор с „Ла скала“, където прави своя творчески дебют в ролята на Улрика от „Бал с маски“ на Джузепе Верди. Следващите роли включват Йокаста от „Едип цар“ на Стравински, Адалджиза от „Норма“ на Белини, Леонора от „Фаворитката“, Елизабет от „Мария Стюард“, Джейн Сеймур от „Анна Болейн“ и Сара от „Роберто Деверьо“ н

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

Българските артисти Ивайло Цветков и Живко Тенев – Gissen представят България в Международната изложба „Бойкот на геноцида“, организирана от Асоциацията на иранските карикатуристи.

Ивайло Цветков спечели трета награда, придружена от бронзов медал и грамота за признателност, съобщават от екипа на Gissen.

От българския екип отбелязват, че победител в изложбата е Сумиядип Синха от Иран, а на второ място е Луис Карлос Фернандес от Бразилия.

/ВСР

Живко Тенев-Gissen, Цочо Пеев, Александър Симов и Валери Александров бяха класирани за участие в изложбата Humor Sapiens в Сантяго де Чили. В изложбата участват 351 артисти от 65 държави с общо 691 творби, съобщават от екипа на Gissen.

Според Живко Тенев-Gissen технологичният напредък повлия на обучението и преподаването. „За мнозина този технологичен прогрес има положително въздействие върху аспекти като автономност и мотивация или технологично разбиране само по себе си. Друг пример биха били тези, известни като обърнати класни стаи, където общи обяснения или четения се правят извън класа, като се използват аудиовизуални инструменти на електронни устройства“, казва той.

По думите му има и мнения, изтъкващи злоупотребата с мобилни телефони по време на учебни часове, което отвлича вниманието на ученика от педагогическите цели и в допълнение има такива, ко

Кметът на Община Пазарджик Петър Куленски  награди Представителен танцов състав "Чудесия", съобщиха от администрацията.

Формацията е част от съставите към Младежки дом Пазарджик и  спечели най-високото отличие – Гран при на Националния конкурс "Топ 10 Български танцов фолклор", проведен тази година в София. Състезанието е едно от най-престижните събития в България за непрофесионални танцови състави, представящи обработен фолклор. 

Община Пазарджик предостави парична награда от 2000 лв. 

Представителен танцов състав "Чудесия", с художествени ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров, е създаден през 2005 г. В него танцуват над 250 деца на възраст между 5 и 18 години. Формацията е носител на множество национални награди и отличия от международни фестивали.

Възстановката е дело на Николай Николов, който се вдъхновява за създаването на творението си от презентация за обекта през месец май тази година, съобщи Силвия Трифонова от музея. 

Така след близо шест месеца и поредица от консултации с водещия русенски археолог на крепостта Деян Драгоев проектът бил готов. За създаването му са използвани повече от 1000 дървени бъркалки за кафе.

Макетът представлява възстановка на късноантичната укрепителна система на крепостта - основна стена с три големи полукръгли кули и дублираща стена, снабдена с плътни триъгълни кули.

Крепостта "Кале Широково" е разположена на 35 км от Русе.

"Тя е направена от големи рустицирани каменни блокове с размери, достигащи повече от два метра. Основната крепостна стена е с широчина от 4,80 м, което я превръща в най-широката известна понастоящем крепостна стена в днешните български земи", обясни археологът Деян Драгоев, който ръководи теренните проучвания на обекта. 

Празничен концерт ще представят хорови формации на 14 декември в концертна зала „Добрич“, съобщават от общинската администрация на града.

Оттам допълват, че в събитието ще вземат участие хор “Добруджански звуци” с диригент Елвира Пастърмаджиева, детски хор “Маестро Захари Медникаров” с диригенти Габриела Павлова Писанова и Миглена Пенева и Хор на учителките – Добрич с диригент Маргарита Русева – Ганева.

В програмата ще бъдат включени коледни песни от цял свят, а клавирният съпровод е поверен на Радостина Гроздева-Кръстева и Детелина Василева – Димитрова.

Входът за празничния концерт ще бъде свободен.

Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, арт директор и селекционер на фестивала.

По думите й една от най-ярките звезди на съвременното френско кино в последния момент е отказал участието си, след като вече е бил потвърдил.

В журито остават обявените вече – писателката Кристин Льоненс, актрисата Ан Кюсак и писателят Даниел Келман, както и Мария Бакалова.

Новият член е Игнасио Серикио – италианско-аржентински актьор с над 40 роли, популярен от „Доктор Хаус“, „Кости“, „Вещиците от Ийст Енд“, „Изгубени в космоса“, както и с партньорств

На 9 октомври в Националната опера ще се състои концерт, посветен на вековния юбилей на Константин Илиев – една от знаковите личности в историята на българската музика – диригент, композитор, общественик, страстен защитник и интерпретатор на сътвореното от българските композитори, съобщават от Софийската опера и балет. 

В програмата на събитието е включен филм-портрет „Фрагменти в памет на Константин Илиев“ на режисьора Николай Йотов и оператора Пламен Герасимов от фонда на националната телевизия.

Анастасия Детистова-Абаджиева, Иван Стайков, Пепа Дженева и Христо Иванов ще изпълнят квартет №1. Под диригентството на Жорж Димитров концертно ще бъде представена първа картина на операта „Боянският майстор“. Участват оркестърът и хорът на Софийската

В днешния Ден на българската поезия и Международен ден на музиката Община Шумен, Народното читалище "Стилиян Чилингиров - 1963" и сдружението с нестопанска цел Смесен хор "Проф. Венета Вичева" организират концерт в Летния театър на Шумен.

В него ще участват градският духов оркестър "Михаил Биков", смесеният хор "Проф. Венета Вичева", солистите Станислава Марчева, Пролет Пенчева и Милен Енчев, съобщи Христо Атанасов, диригент на хор "Проф. Венета Вичева" и градския духов оркестър.

Концертът ще бъде със специалното участие на Вокална формация "Божур", с ръководител проф. Стефан Русков, клавирното дуо Елиа Узунова и Константина Радева, както и ученици от класовете по народно пеене в Средно училище "Сава Доброплодни", добави Атанасов.

"Градският духов оркестър ще изнесе всички самостоятелни и общи колективни изпълнения на гърба си в концерта. Певците солисти Станис

Последният филм на Паоло Сорентино "Партенопа" получи смесени отзиви заради сексуална сцена, съобщи АП. Лентата на Сорентино е посветена на свети Дженаро.

През 2016 сериалът "Младият папа", също режисиран от Паоло Сорентино, получи неохотна благословия за своето противоречиво представяне на образа на въображаем папа. Сега обаче "Партенопа" е стана обект на критика. Резултатът е покачване на интереса към филма, който оглавява боксофиса в Италия от излизането си през миналия месец. 

"Партенопа" е сниман в родния на Сорентино Неапол и представлява адаптация на елинския мит за сирената Партенопа, която се хвърля в морето, след като не успява да омагьоса Одисей със своята песен. Партенопа се свързва с Неапол - едно от имената на града е Партенопа, а жителите са наричани партенопейци.  

В края на филма провокативна сцена с участието на кардинал и прелъстите

Трифонова припомня, че Николай Николов не за първи път се ангажира да допълни възможностите за визуализация и интерпретация в музея. Преди две години той е дарил на културната институция макет на средновековния град Червен. Той е изработен от повече от 7000 дървени лъжички за кафе.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
2796
Авансцена

Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост

"Тя е направена от големи рустицирани каменни блокове с размери, достигащи повече от два метра. Основната крепостна стена е с широчина от 4,80 м, което я превръща в най-широката известна понастоящем крепостна стена в днешните български земи", обясни археологът Деян Драгоев, който ръководи теренните проучвания на обекта.Трифонова припомня, че Николай Николов не за първи път се ангажира да допълни възможностите за визуализация и интерпретация в музея. Преди две години той е дарил на културната институция макет на средновековния град Червен.

| 05 Ноември 2024, 16:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост
Русенският музей получи като дарение изработен от дървени бъркалки за кафе макет на антична крепост
Снимка © РИМ - Русе

Русенският музей получи като дарение макет на античната и средновековна крепост "Кале Широково", изработен от дървени бъркалки за кафе.

Възстановката е дело на Николай Николов, който се вдъхновява за създаването на творението си от презентация за обекта през месец май тази година, съобщи Силвия Трифонова от музея. 

Голямата оперна певица Христина Ангелакова е родена в град Исперих. През 1968 г. завършва оперно пеене в Българската държавна консерватория, в София, при Сима Иванова. Специализира в музикалната академия „Санта Чечилия“, в Рим (1968-1969), при Марчела Гавоне и Чезаре д’Анджело, и в оперния театър „Ла скала“ в Милано (1969-1971) при Рената Карозио, Ренато Пасторино и Джина Чиня.

Кариерата започва с тригодишен договор с „Ла скала“, където прави своя творчески дебют в ролята на Улрика от „Бал с маски“ на Джузепе Верди. Следващите роли включват Йокаста от „Едип цар“ на Стравински, Адалджиза от „Норма“ на Белини, Леонора от „Фаворитката“, Елизабет от „Мария Стюард“, Джейн Сеймур от „Анна Болейн“ и Сара от „Роберто Деверьо“ н

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

Българските артисти Ивайло Цветков и Живко Тенев – Gissen представят България в Международната изложба „Бойкот на геноцида“, организирана от Асоциацията на иранските карикатуристи.

Ивайло Цветков спечели трета награда, придружена от бронзов медал и грамота за признателност, съобщават от екипа на Gissen.

От българския екип отбелязват, че победител в изложбата е Сумиядип Синха от Иран, а на второ място е Луис Карлос Фернандес от Бразилия.

/ВСР

Живко Тенев-Gissen, Цочо Пеев, Александър Симов и Валери Александров бяха класирани за участие в изложбата Humor Sapiens в Сантяго де Чили. В изложбата участват 351 артисти от 65 държави с общо 691 творби, съобщават от екипа на Gissen.

Според Живко Тенев-Gissen технологичният напредък повлия на обучението и преподаването. „За мнозина този технологичен прогрес има положително въздействие върху аспекти като автономност и мотивация или технологично разбиране само по себе си. Друг пример биха били тези, известни като обърнати класни стаи, където общи обяснения или четения се правят извън класа, като се използват аудиовизуални инструменти на електронни устройства“, казва той.

По думите му има и мнения, изтъкващи злоупотребата с мобилни телефони по време на учебни часове, което отвлича вниманието на ученика от педагогическите цели и в допълнение има такива, ко

Кметът на Община Пазарджик Петър Куленски  награди Представителен танцов състав "Чудесия", съобщиха от администрацията.

Формацията е част от съставите към Младежки дом Пазарджик и  спечели най-високото отличие – Гран при на Националния конкурс "Топ 10 Български танцов фолклор", проведен тази година в София. Състезанието е едно от най-престижните събития в България за непрофесионални танцови състави, представящи обработен фолклор. 

Община Пазарджик предостави парична награда от 2000 лв. 

Представителен танцов състав "Чудесия", с художествени ръководители Таня Димитрова и Димитър Димитров, е създаден през 2005 г. В него танцуват над 250 деца на възраст между 5 и 18 години. Формацията е носител на множество национални награди и отличия от международни фестивали.

Така след близо шест месеца и поредица от консултации с водещия русенски археолог на крепостта Деян Драгоев проектът бил готов. За създаването му са използвани повече от 1000 дървени бъркалки за кафе.

Макетът представлява възстановка на късноантичната укрепителна система на крепостта - основна стена с три големи полукръгли кули и дублираща стена, снабдена с плътни триъгълни кули.

Празничен концерт ще представят хорови формации на 14 декември в концертна зала „Добрич“, съобщават от общинската администрация на града.

Оттам допълват, че в събитието ще вземат участие хор “Добруджански звуци” с диригент Елвира Пастърмаджиева, детски хор “Маестро Захари Медникаров” с диригенти Габриела Павлова Писанова и Миглена Пенева и Хор на учителките – Добрич с диригент Маргарита Русева – Ганева.

В програмата ще бъдат включени коледни песни от цял свят, а клавирният съпровод е поверен на Радостина Гроздева-Кръстева и Детелина Василева – Димитрова.

Входът за празничния концерт ще бъде свободен.

Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, арт директор и селекционер на фестивала.

По думите й една от най-ярките звезди на съвременното френско кино в последния момент е отказал участието си, след като вече е бил потвърдил.

В журито остават обявените вече – писателката Кристин Льоненс, актрисата Ан Кюсак и писателят Даниел Келман, както и Мария Бакалова.

Новият член е Игнасио Серикио – италианско-аржентински актьор с над 40 роли, популярен от „Доктор Хаус“, „Кости“, „Вещиците от Ийст Енд“, „Изгубени в космоса“, както и с партньорств

На 9 октомври в Националната опера ще се състои концерт, посветен на вековния юбилей на Константин Илиев – една от знаковите личности в историята на българската музика – диригент, композитор, общественик, страстен защитник и интерпретатор на сътвореното от българските композитори, съобщават от Софийската опера и балет. 

В програмата на събитието е включен филм-портрет „Фрагменти в памет на Константин Илиев“ на режисьора Николай Йотов и оператора Пламен Герасимов от фонда на националната телевизия.

Анастасия Детистова-Абаджиева, Иван Стайков, Пепа Дженева и Христо Иванов ще изпълнят квартет №1. Под диригентството на Жорж Димитров концертно ще бъде представена първа картина на операта „Боянският майстор“. Участват оркестърът и хорът на Софийската

В днешния Ден на българската поезия и Международен ден на музиката Община Шумен, Народното читалище "Стилиян Чилингиров - 1963" и сдружението с нестопанска цел Смесен хор "Проф. Венета Вичева" организират концерт в Летния театър на Шумен.

В него ще участват градският духов оркестър "Михаил Биков", смесеният хор "Проф. Венета Вичева", солистите Станислава Марчева, Пролет Пенчева и Милен Енчев, съобщи Христо Атанасов, диригент на хор "Проф. Венета Вичева" и градския духов оркестър.

Концертът ще бъде със специалното участие на Вокална формация "Божур", с ръководител проф. Стефан Русков, клавирното дуо Елиа Узунова и Константина Радева, както и ученици от класовете по народно пеене в Средно училище "Сава Доброплодни", добави Атанасов.

"Градският духов оркестър ще изнесе всички самостоятелни и общи колективни изпълнения на гърба си в концерта. Певците солисти Станис

Последният филм на Паоло Сорентино "Партенопа" получи смесени отзиви заради сексуална сцена, съобщи АП. Лентата на Сорентино е посветена на свети Дженаро.

През 2016 сериалът "Младият папа", също режисиран от Паоло Сорентино, получи неохотна благословия за своето противоречиво представяне на образа на въображаем папа. Сега обаче "Партенопа" е стана обект на критика. Резултатът е покачване на интереса към филма, който оглавява боксофиса в Италия от излизането си през миналия месец. 

"Партенопа" е сниман в родния на Сорентино Неапол и представлява адаптация на елинския мит за сирената Партенопа, която се хвърля в морето, след като не успява да омагьоса Одисей със своята песен. Партенопа се свързва с Неапол - едно от имената на града е Партенопа, а жителите са наричани партенопейци.  

В края на филма провокативна сцена с участието на кардинал и прелъстите

Крепостта "Кале Широково" е разположена на 35 км от Русе.

"Тя е направена от големи рустицирани каменни блокове с размери, достигащи повече от два метра. Основната крепостна стена е с широчина от 4,80 м, което я превръща в най-широката известна понастоящем крепостна стена в днешните български земи", обясни археологът Деян Драгоев, който ръководи теренните проучвания на обекта. 

Трифонова припомня, че Николай Николов не за първи път се ангажира да допълни възможностите за визуализация и интерпретация в музея. Преди две години той е дарил на културната институция макет на средновековния град Червен. Той е изработен от повече от 7000 дървени лъжички за кафе.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.