NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети
2872
Цветни аспекти

Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия. "Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър

| 04 Ноември 2024, 12:38 ч.
Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети
Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети
Снимка © БТА / Любомир Мартинов

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия.

Mary Boys Band представя видеоклипа на песента „Здравей“. Той е сниман в края на август, на бургаския бул. „Богориди“, до Археологическия музей, разказват от групата. Режисьор е Васил Стефанов.

Музикантите са разгледали различни локации и са избрали това място заради ученическите си спомени, когато след края на учебните часове със съучениците си от математическата гимназия са се разхождали по „Богориди“ до морето. Сега си спомнят с вълнение за еуфорията на случайните минувачи, които са се включили в снимането на видеоклипа. Някои са предположили, че това е група, която имитира Mary Boys Band. Други са ги помислили за улични музиканти, а трети с удоволствие са се включили в снимките.

„Искаме всички да виждат родния ни Бургас так

След пет години в София се завръща сопраното Анджела Георгиу. Със своя лиричен, експресивен и мощен глас, тя притежава уникалната способност да предава дълбоки емоции и да пленява аудиторията, коментират от Софийската филхармония – домакин на събитието в зала „България“.

„Анджела Георгиу е известна със своето безупречно вокално майсторство и драматични интерпретации. Нейният репертоар обхваща белканто, веризъм и френски романтични роли, което демонстрира нейната изключителна гъвкавост и дълбочина. Обичана за своята естествена музикалност и елегантност на сцената, тя е не само завършена оперна певица, но и истинска дива в оригиналния смисъл на термина“, коментират от филхармонията.

На сцената в София ще партнира и тенорът Саимир Пиргу. 

Концертът е под диригентството на маестро

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

Националният исторически музей участва с 11 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, САЩ. Това обяви доц. д-р Бони Петрунова, директор на Националния исторически музей.

Както информирахме, четиринадесет музея от България с над 150 предмета ще участват в експозицията. Те представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата, която ще продължи от 3 ноември до 3 март 2025 година. 

Доц. Петрунова уточни, че сред 11-те експоната, които НИМ праща в Лос Анджелис е и Панагюрското златно съкровище, около което се водят спорове. „Формално, по документи, е заведено към Пловдивския археологически музей, а пък, откакто е създаден Националния исторически музей през 1973 година, то е експонирано тук“, отбелязва тя.

Подборът е напр

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

"Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър. Той допълни, че работата е започнала преди около шест години, но е била забавена от КОВИД. „Но най-накрая сме тук, развълнувани сме и очакваме с нетърпение да приемем голям брой специални гости тази вечер", добави той.

Въпреки че изложбата е в Съединените щати, Дейнър отбеляза, че посетителите са от много страни и че България, Румъния и по-специално Балканският полуостров представляват голям интерес за публиката, която по принцип се интересува от антично изкуство, а Вила "Гети" се фокусира именно върху древния средиземноморски свят.

Сара Коул заяви, че трудно може да се посочи кои са най-ценните експонати, тъй като експозицията включва много значими групи предмети, като сред тях са Панагюрското, Рогозенското, Вълчитрънското съкровище и бронзовата глава на тракийския владетел Севт Трети, която за втори път гостува в "Гети".

„Особено важно е, че всъщност разширяваме обектива, за да включим Тракия и съседните култури, главно Гърция, но и Древна Персия“, които са оставили своя отпечатък. В древния свят съществуват политически и географски връзки и нашата работа е да покажем какви са били те. Историята е много по-всеобхватна, ако погледнем на Тракия и от гледна точка на нейните съседи в древния свят, заяви Йенс Дейнър.

Филмът „Жокера: Лудост за двама“ с Хоакин Финикс и Лейди Гага в главните роли оглави боксофис класацията на Северна Америка този уикенд, изпреварвайки „Дивият робот“, предаде АФП. 

Новата част за Жокера, заклетия враг на Батман, е кръстоска между музикална комедия и комиксова вселена, а режисьор отново е Тод Филипс. 

Филмът, продуциран от „Уорнър Брос“, е спечелил 40 млн. щатски долара през първия си уикенд в Канада и САЩ. Той изпреварва „Дивият робот“ на „Дриймуъркс“, адаптацията на Крис Сандърс по бестселъра на Питър Браун. Научнофантастичната анимация спечели 18,7 милиона щатски долара. В този филм роботът Роз се озовава на необитаем остров след тайфун. За да оцелее, тя се сприятелява с горските животни.

На трето място е „Бийтълджус Бийтълджус“ на Тим Бъртън и неговото цар

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Американският певец и автор на песни Шабузи запази челната си позиция в класацията Хот 100 на "Билборд" със сингъла A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието.

Запазвайки първенството си, изпълнителят отбелязва пета непоследователна седмица на върха в чарта. 

Втората позиция също остава непроменена спрямо предходната седмица и се заема от рапъра Пост Малоун с парчето I Had Some Help, записано в сътрудничество с кънтри певеца Морган Уолън. 

И рапърът Кендрик Ламарзапазва третото си място със сингъла Not Like Us. 

Челната петица в класацията "Хот 100 "на "Билборд" за сингли се допълва от двама изпълнители, чиито позиции също остават непроменени спрямо предходната седмица - певицата и актриса Сабрина Карпентър с Espresso и певецът Томи Ричман с Million Dollar Baby. 

Примата Лили Иванова пя тази вечер в препълнената зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

Двучасовият концерт не спираше да предизвиква от публиката бурни аплодисменти след всяко изпълнение. Перничани не спираха да скандират името й.

Концертът бе част от националното турне на Лили Иванова.

Тя излезе на сцената облечена в черно и бяло. С примата бяха музикантите от "LI Orchestra" – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио "LaTiDa" (беквокали). 

Екзалтираната публика не спираше да пее заедно с Лили любимите песни на всички поколения „Детелини“, „Щурче“, „Камино“, „Ветрове“.

„Не мога да повярвам, че видях на живо Лили Иванова. На

Много е важно това, което ни давате, защото така ще продължим още поне трийсетина години, каза Атанас Пенев на публиката в зала 1 на НДК.

На 20 ноември бе първият от двата концерта, с които „Б.Т.Р.“ постави точка на турнето по случай своята 30-годишнина. Хиляди почитатели пяха със своите любимци, които в продължение на повече от два часа представиха най-доброто от репертоара на групата, .

Вечерта мина с „Цвете от луната“, „Ела“, „Защо“, „Върни се“, „Няма връщане назад“, „Там, където“, „Елмаз и стъкло“, „Да погледна в теб“. Имаше и няколко емоционални акцента, които бяха посрещани от феновете с продължителни аплодисменти. 

„Кирил Маричков беше един огромен човек, един стълб, един музикант и отно

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
Китара, купена от Джордж Харисън като тийнейджър, беше продадена за над 1 млн. британски лири
Китара, купена от покойния член на "Бийтълс" Джордж Харисън за около 58 британски лири в тийнейджърските му години, беше продадена на търг за над 1 милион британски лири (1,27 мили ...
С изложба на Десислава Минчева, галерия „Папийон“ открива ново пространство
В Деня на християнското семейство, с изложбата на Десислава Минчева „Намиб. Пясъци - небе“, варненската галерия „Папийон“ открива ново пространство, което н ...
Пламен Цолов: Целта ни е да покажем, че за изкуството няма граници (Интервю)
"Приятелските отношения между нашите две страни са в постоянно и трайно развитие", каза посланикът на Република България в Кралство Мароко Пламен Цолов в интервю за местен всекидне ...
Сандански ще има честта да бъде последният град от турнето на Лили Иванова за тази година
Сандански е последният град от турнето на Лили Иванова в страната. Утре в 20:00 часа в Домът на културата в града започва концертът на примата на българската естрада. "Този конце ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 19:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Цветни аспекти
2872
Цветни аспекти

Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия."Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър.

| 04 Ноември 2024, 12:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети
Сара Е. Коул: Гордеем се и сме развълнувани, че успяхме да покажем това археологическо наследство в Гети
Снимка © БТА / Любомир Мартинов

Чувстваме се много горди, че можем да представим това археологическо наследство на нашата публика във Вила "Гети", също така много развълнувани и малко притеснени, каза в интервю Сара Е. Коул, съкуратор на изложбата изложбата "Древна Тракия и античният свят: Съкровища от България, Румъния и Гърция", която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия.

"Подготовката за изложба от такава важност, значимост отне много време. Постигнахме споразумения с българското Министерство на културата и с нашите партньори от Националния археологически институт с музей в София“, каза другият куратор Йенс Дейнър. Той допълни, че работата е започнала преди около шест години, но е била забавена от КОВИД. „Но най-накрая сме тук, развълнувани сме и очакваме с нетърпение да приемем голям брой специални гости тази вечер", добави той.

Mary Boys Band представя видеоклипа на песента „Здравей“. Той е сниман в края на август, на бургаския бул. „Богориди“, до Археологическия музей, разказват от групата. Режисьор е Васил Стефанов.

Музикантите са разгледали различни локации и са избрали това място заради ученическите си спомени, когато след края на учебните часове със съучениците си от математическата гимназия са се разхождали по „Богориди“ до морето. Сега си спомнят с вълнение за еуфорията на случайните минувачи, които са се включили в снимането на видеоклипа. Някои са предположили, че това е група, която имитира Mary Boys Band. Други са ги помислили за улични музиканти, а трети с удоволствие са се включили в снимките.

„Искаме всички да виждат родния ни Бургас так

След пет години в София се завръща сопраното Анджела Георгиу. Със своя лиричен, експресивен и мощен глас, тя притежава уникалната способност да предава дълбоки емоции и да пленява аудиторията, коментират от Софийската филхармония – домакин на събитието в зала „България“.

„Анджела Георгиу е известна със своето безупречно вокално майсторство и драматични интерпретации. Нейният репертоар обхваща белканто, веризъм и френски романтични роли, което демонстрира нейната изключителна гъвкавост и дълбочина. Обичана за своята естествена музикалност и елегантност на сцената, тя е не само завършена оперна певица, но и истинска дива в оригиналния смисъл на термина“, коментират от филхармонията.

На сцената в София ще партнира и тенорът Саимир Пиргу. 

Концертът е под диригентството на маестро

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

Националният исторически музей участва с 11 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, САЩ. Това обяви доц. д-р Бони Петрунова, директор на Националния исторически музей.

Както информирахме, четиринадесет музея от България с над 150 предмета ще участват в експозицията. Те представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата, която ще продължи от 3 ноември до 3 март 2025 година. 

Доц. Петрунова уточни, че сред 11-те експоната, които НИМ праща в Лос Анджелис е и Панагюрското златно съкровище, около което се водят спорове. „Формално, по документи, е заведено към Пловдивския археологически музей, а пък, откакто е създаден Националния исторически музей през 1973 година, то е експонирано тук“, отбелязва тя.

Подборът е напр

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

Въпреки че изложбата е в Съединените щати, Дейнър отбеляза, че посетителите са от много страни и че България, Румъния и по-специално Балканският полуостров представляват голям интерес за публиката, която по принцип се интересува от антично изкуство, а Вила "Гети" се фокусира именно върху древния средиземноморски свят.

Сара Коул заяви, че трудно може да се посочи кои са най-ценните експонати, тъй като експозицията включва много значими групи предмети, като сред тях са Панагюрското, Рогозенското, Вълчитрънското съкровище и бронзовата глава на тракийския владетел Севт Трети, която за втори път гостува в "Гети".

Филмът „Жокера: Лудост за двама“ с Хоакин Финикс и Лейди Гага в главните роли оглави боксофис класацията на Северна Америка този уикенд, изпреварвайки „Дивият робот“, предаде АФП. 

Новата част за Жокера, заклетия враг на Батман, е кръстоска между музикална комедия и комиксова вселена, а режисьор отново е Тод Филипс. 

Филмът, продуциран от „Уорнър Брос“, е спечелил 40 млн. щатски долара през първия си уикенд в Канада и САЩ. Той изпреварва „Дивият робот“ на „Дриймуъркс“, адаптацията на Крис Сандърс по бестселъра на Питър Браун. Научнофантастичната анимация спечели 18,7 милиона щатски долара. В този филм роботът Роз се озовава на необитаем остров след тайфун. За да оцелее, тя се сприятелява с горските животни.

На трето място е „Бийтълджус Бийтълджус“ на Тим Бъртън и неговото цар

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Американският певец и автор на песни Шабузи запази челната си позиция в класацията Хот 100 на "Билборд" със сингъла A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието.

Запазвайки първенството си, изпълнителят отбелязва пета непоследователна седмица на върха в чарта. 

Втората позиция също остава непроменена спрямо предходната седмица и се заема от рапъра Пост Малоун с парчето I Had Some Help, записано в сътрудничество с кънтри певеца Морган Уолън. 

И рапърът Кендрик Ламарзапазва третото си място със сингъла Not Like Us. 

Челната петица в класацията "Хот 100 "на "Билборд" за сингли се допълва от двама изпълнители, чиито позиции също остават непроменени спрямо предходната седмица - певицата и актриса Сабрина Карпентър с Espresso и певецът Томи Ричман с Million Dollar Baby. 

Примата Лили Иванова пя тази вечер в препълнената зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

Двучасовият концерт не спираше да предизвиква от публиката бурни аплодисменти след всяко изпълнение. Перничани не спираха да скандират името й.

Концертът бе част от националното турне на Лили Иванова.

Тя излезе на сцената облечена в черно и бяло. С примата бяха музикантите от "LI Orchestra" – Ангел Дюлгеров (китари, цигулка), Огнян Енев (пиано, тромпет, саксофон), Иван Йорданов-Чери (китари), Христо Михалков (бас китара), Орлин Цветанов (цигулка), Росен Ватев (ударни, перкусии) и трио "LaTiDa" (беквокали). 

Екзалтираната публика не спираше да пее заедно с Лили любимите песни на всички поколения „Детелини“, „Щурче“, „Камино“, „Ветрове“.

„Не мога да повярвам, че видях на живо Лили Иванова. На

Много е важно това, което ни давате, защото така ще продължим още поне трийсетина години, каза Атанас Пенев на публиката в зала 1 на НДК.

На 20 ноември бе първият от двата концерта, с които „Б.Т.Р.“ постави точка на турнето по случай своята 30-годишнина. Хиляди почитатели пяха със своите любимци, които в продължение на повече от два часа представиха най-доброто от репертоара на групата, .

Вечерта мина с „Цвете от луната“, „Ела“, „Защо“, „Върни се“, „Няма връщане назад“, „Там, където“, „Елмаз и стъкло“, „Да погледна в теб“. Имаше и няколко емоционални акцента, които бяха посрещани от феновете с продължителни аплодисменти. 

„Кирил Маричков беше един огромен човек, един стълб, един музикант и отно

„Особено важно е, че всъщност разширяваме обектива, за да включим Тракия и съседните култури, главно Гърция, но и Древна Персия“, които са оставили своя отпечатък. В древния свят съществуват политически и географски връзки и нашата работа е да покажем какви са били те. Историята е много по-всеобхватна, ако погледнем на Тракия и от гледна точка на нейните съседи в древния свят, заяви Йенс Дейнър.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белослава представя нов сингъл
Китара, купена от Джордж Харисън като тийнейджър, беше продадена за над 1 млн. британски лири
С изложба на Десислава Минчева, галерия „Папийон“ открива ново пространство
Пламен Цолов: Целта ни е да покажем, че за изкуството няма граници (Интервю)
Сандански ще има честта да бъде последният град от турнето на Лили Иванова за тази година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.