NRD Начало
Понеделник, 25 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция
5604
Творчески отражения

Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция

Макет на Статуята на свободата, изработен от автора й Огюст Бартолди, ще остане във Франция благодарение на меценат, който се е намесил, преди статуетката да бъде пусната на търг, съобщава АФП. Открита през 1886 г. в пристанището на Ню Йорк, статуята с оригинално наименование „Свободата просвещава света“ е подарък от Франция за Съединените щати.  Статуята е създадена в ателие недалеч от Париж от скулптора Огюст Бартолди

| 01 Ноември 2024, 21:07 ч.
Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция
Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция
Снимка © Пиксабей

Макет на Статуята на свободата, изработен от автора й Огюст Бартолди, ще остане във Франция благодарение на меценат, който се е намесил, преди статуетката да бъде пусната на търг, съобщава АФП.

Международният конкурс за млади цигулари постави началото на 49-ото издание на Музикалните дни „Проф. Недялка Симеонова“ в Хасково.

Музикалният форум, който се провежда в театър „Иван Димов“, откри кметът на града Станислав Дечев. Той поздрави участниците в конкурса и им пожела успех, а след приключване на Музикалните дни - да разказват за красивия град Хасково по всички точки на света.

По традиция жребият за поредността на участниците в конкурса изтегли най-малкият цигулар тази година в конкурса - седемгодишната Калина Борисова от Пловдив.

Конкурсната програма е в четири възрастови групи. Тази година участват общо 13 цигулари. Те са оценявани от жури с председател проф. Гинка Гичкова - преподавател по цигулка в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, София, и членове: проф. Пламен Джуров, проф. Кремена Оксенкруг, доц. д-р Галина Койче

Арт център „Вихрони” подготвя мащабна самостоятелна изложба на проф. Вихрони Попнеделев в галерийното си пространство в с. Долно Камарци, съобщи управителят на центъра Ева Попнеделева, дъщеря на художника. 

Изложбата ще бъде открита тази събота,  9-и ноември 2024 г., и ще продължи до 1-ви декември.

В изложбата са представени 54 платна маслена живопис, 23 рисунки с туш и осем акварела, всичките на тема голо тяло. Творбите са от различни творчески периоди на професора, а форматите варират от А4 до А0. 

„В последните години повечето мои колеги работят в областта на абстрактния експресионизъм. Преди десетина години аз също се интересувах от тази тема, но мисля, че сега е дошло времето да се обърнем към истинския живот. Удоволствие е да имаш такова изложбено пространство – на всеки етаж изложба и изцяло от теб да зависи подбора

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

Емир Кустурица - лошото момче на сръбското кино, днес става на 70 години.

Ексцентричен режисьор, актьор и сценарист на десетки филми, отличени с престижни международни награди, сред които "Златна палма" и "Златен лъв", талантът му не се ограничава само до седмото изкуство. Кустурица също е писател и музикант, който има и своя група - "Оркестър на непушачите" (No smoking orchestra), изявявали се и на българска сцена. Работил е и с Горан Брегович. 

Не са малко и скандалите, в които се забърква Кустурица благодарение на свободолюбивия си дух и непоколебимостта да отстоява мнението си, понякога и доста противоречиво, включително и по политически въпроси. 

Емир Кустурица е роден на 24 ноември 1954 г. в Сараево, родителите му са мюсюлмани. Той сам решава да се обяви за сърбин по време на войната в Босна. През 2005 г. става християнин и решава да промени име

Участниците в проведения във Велинград национален пленер „Живопис” подредиха изложба в художествената галерия “Цвета Шуманова” в града.

За шести път Велинград беше домакин на форума, в който участваха 10 именити творци от цялата страна.

Художниците подредиха 19 платна в художествената галерия “Цвета Шуманова”.

Тя бе открита официално от кмета на Община Велинград Костадин Коев, който поздрави художниците, добавят още те.

Организатор на събитието е Цвета Андонова – собственик на семеен хотел, а участници тази година са Владин Владев, Вихра Григорова, Ели Мичева, Илия Тончев, Константин Анастасов, Маргарита Джарова, Маринела Бибешкова, Неда Митова и Стефан Мичев.

Преди откриването на новата галерия, с благотворителна цел бе представен откъс от пиесата „Малкият принц“.

Желаещите могат да

Открита през 1886 г. в пристанището на Ню Йорк, статуята с оригинално наименование „Свободата просвещава света“ е подарък от Франция за Съединените щати. 

Статуята е създадена в ателие недалеч от Париж от скулптора Огюст Бартолди. Преди това Бартолди изработва макет от глина с височина 49 см, който подарява на Едуар дьо Лабуле, пламенен почитател на САЩ, започнал подписка, за да предложи гигантската статуя на американците.

Век и половина по-късно потомците на Лабуле пожелаха да продадат макета на статуята на ноемврийския търг на парижката аукционна къща „Аркюриал“, която е получила сертификат за възможен износ. 

Но елзаската компания „Сокомек“ се свързва с „Аркюриал“ на 25 октомври и отправя оферта, която е приета от продавачите - семейство Лабуле, се казва в съобщение за пресата на компанията от Бенфелд, департамент Ба Рен.

От „Сокомек“, индустриална група, специализирана в производството на електрическо оборудване, допълват: “Беше на косъм: в рамките на един час статуетката (...) щеше да бъде включена в каталога за продажба и възможността за намеса щеше да бъде загубена.“

В новата си песен Прея пее за малките неща, които изграждат една връзка и я превръщат в истинска любовна история. Автори на музиката на „Всеки ден“ са певицата и Денис Попстоев, съобщават от „Орфей мюзик“.

По думите им песента е вдъхновена от нейния дългогодишен партньор, с когото това лято тя размени обети на интимна церемония, заобиколена от семейството и най-близките приятели: „Всеки ден“ улавя онези малки моменти, които често остават незабелязани. Това са малките неща, които изграждат една връзка и я превръщат в истинска любовна история. И тук, както в предишния си авторски проект „Диамант“, Прея показва новата си музикална посока — цветна комбинация от афро и поп звуци, гарнирани с елементи от българския фолклор, вплетени майсторски в

Филмът „Лазар” на оператора Веселин Менкаджиев е номиниран в конкурса за студентски филми етюди на 32-рото издание на полския фестивал за кинематография в EnergaCamerimage, съобщават от НАТФИЗ.

За първи път българска номинация получава наградата в тази категория, когато Крум Родригес взема „Златната попова лъжичка“ (Golden Tadpole) през 2005 г. за филма „Преди живота, след смъртта” с режисьор Драго Шолев.

„Всичко започна с едно телефонно обаждане от брат ми, в което ми спомена, че се е вдъхновил от действителен случай в Южна Корея, при който VR компания пресъздава една последна среща между баща и майка и техния починал син. Целта на филма обаче не е да разглежда високотехнологичния напредък, а влиянието му върху едни обикновени хора.  За м

Откриването на съвместна изложба на творците проф. Божидар Бончев, Георги Минчев, Калия Калъчева, Стефан Божков, Анжела Терзиева, както и среща с писателите, художници и аниматори Пенко и Сотир Гелеви и премиера на новия им анимационен филм ще бъдат първите събития в програмата на седмото издание на фестивала на изкуствата "Порт Прим Арт Фест", съобщават организаторите от Гранд хотел и СПА "Приморец". 

Фестивалът ще продължи до 5 октомври и ще предложи на гражданите и гостите на Бургас разнообразна програма от визуални изкуства, кино, литература и театър. Иво Сиромахов ще представи премиерно новата си книга. Георги Тошев ще покаже новите си документални филми за Цветана Манева, а любителите на късометражно кино ще могат да гледат селекция от програмата на варненския фестивал "Карантината".

За първи път на бургаска сцена ще гостува новият моноспектакъл на Мария Кас

Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите.

Освен постоянната експозиция и обогатената с новопостъпили експонати изложба „310 години пишеща машина“, гостите ни ще имат възможност да разгледат и фотоизложбата „София, уловена във времето“ – фотографска разходка из емблематичните сгради на столицата. Тя е дело на Елина Нинова“, разказват от екипа.

Европейски дни на наследството в София се организират от Столична община и Френски институт в България. Инициативата е част от Календара на културните събития на Столична община и от програма „София празнува 17 септември“. 

/ВСР

Дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, са част от изложбата „Постройки и пейзажи“.

Експозицията е на Сибила Керелезова и ще бъде представена от 19 септември до 4 октомври в столичната галерия Depoo.

„Постройки и пейзажи“ е серия от дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, в които градът е преустроен в декор на цветен следобеден сън. Елементите на еклектичната градска среда в София се обединяват във физически неосъществими постройки и сцени, които стоят на границата на действителността“, разказват от екипа.

Сибила Керелезова е родена през 1997 в гр. Кърджали. Тя е графичен дизайнер и художник, живее и работи в София. През 2020 г. завършва специалност „Инженерен дизайн“ в Технически университет - София, а през 2022 г. - магистърска степен в НХ

Оставайки във Франция, творбата ще бъде представена в Музея на Бартолди в Колмар, родното място на скулптора. 

Компанията не уточнява стойността на офертата, направена на наследниците, но според Оливие Шерберих, председател на фондацията към Музея на Бартолди, творбата се оценява на между 300 000 и 500 000 евро.

„Наистина съм щастлив“, каза той пред АФП и добави: „Американците щяха да я купят. Щеше да е много жалко за Колмар, за Елзас и за Франция“.

Статуетката е почти сто пъти по-малка от медния колос в залива на Ню Йорк, висок 46 метра, без постамента.

Макетът обаче се различава леко от оригинала - особено по формата на короната на главата и най-вече по лявата ръка. Докато известната статуя държи Конституцията на Съединените щати в сгънатата си ръка, фигурата на макета държи разкъсана верига.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Ричард Клайдерман пристига отново в България
Ричард Клайдерман пристига в България за концерт по покана на „Кантус фирмус“, съобщават организаторите. По думите им пианистът обещава и комплимент  към българск ...
Димитър Вецин подрежда „Малък свят“ в галерия „Париж“
Димитър Вецин подрежда изложбата „Малък свят“ в столичната галерия „Париж“ след двегодишно прекъсване. Откриването е на 26 ноември, като експозицията ще пр ...
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Миграцията, войната и екологията бяха основните акценти в проектите, представени на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата. Престижният форум се проведе от 20 април ...
Стефания Сандрели пристигна в България
Италианската киноактриса Стефания Сандрели пристигна в София като специален гост на петото издание на Фестивала на италианското кино в България, който е част от програмата на &bdqu ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Иван Велчев представя юбилейна живописна изложба
Иван Велчев представя юбилейна изложба с 20 избрани живописни творби в галерията на Съюза на българските художници (СБХ) на столичната улица „Шипка“ 6, съобщават органи ...
Реконструираха картина на Климт с помощта на изкуствен интелект
Густав Климт рисува монументалната картина "Медицина" в края на 19-и и началото на 20-и век. Картината, замислена като една от т.нар. "факултетски картини", е унищожена по време н ...
Тодор Рабаджийски подрежда изложба в галерия „+359“
В изложбата си Raw Perspectives Тодор Рабаджийски поставя въпроса за същността на изкуството в епоха, в която границата между творчество и консумация е размита. Това съобщават от ...
Ричард Клайдерман пристига отново в България
Ричард Клайдерман пристига в България за концерт по покана на „Кантус фирмус“, съобщават организаторите. По думите им пианистът обещава и комплимент  към българск ...
Юбилейна изложба „Стефан Георгов – искрен и предан съзерцател на своето време“
Изложба „Стефан Георгов – искрен и предан съзерцател на своето време“ отбелязва 125 години от рождението на художника. Експозицията ще е в музей-галерия „А ...
Тикер в 21:00 ч.
Иван Велчев представя юбилейна изложба с 20 избрани живописни творби в галерията ...
Начало Творчески отражения
5604
Творчески отражения

Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция

Статуята е създадена в ателие недалеч от Париж от скулптора Огюст Бартолди.Преди това Бартолди изработва макет от глина с височина 49 см, който подарява на Едуар дьо Лабуле, пламенен почитател на САЩ, започнал подписка, за да предложи гигантската статуя на американците.

| 01 Ноември 2024, 21:07 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция
Меценат откупи оригинален макет на Статуята на свободата, за да остане творбата във Франция
Снимка © Пиксабей

Макет на Статуята на свободата, изработен от автора й Огюст Бартолди, ще остане във Франция благодарение на меценат, който се е намесил, преди статуетката да бъде пусната на търг, съобщава АФП.

Открита през 1886 г. в пристанището на Ню Йорк, статуята с оригинално наименование „Свободата просвещава света“ е подарък от Франция за Съединените щати. 

Международният конкурс за млади цигулари постави началото на 49-ото издание на Музикалните дни „Проф. Недялка Симеонова“ в Хасково.

Музикалният форум, който се провежда в театър „Иван Димов“, откри кметът на града Станислав Дечев. Той поздрави участниците в конкурса и им пожела успех, а след приключване на Музикалните дни - да разказват за красивия град Хасково по всички точки на света.

По традиция жребият за поредността на участниците в конкурса изтегли най-малкият цигулар тази година в конкурса - седемгодишната Калина Борисова от Пловдив.

Конкурсната програма е в четири възрастови групи. Тази година участват общо 13 цигулари. Те са оценявани от жури с председател проф. Гинка Гичкова - преподавател по цигулка в НМА „Проф. Панчо Владигеров“, София, и членове: проф. Пламен Джуров, проф. Кремена Оксенкруг, доц. д-р Галина Койче

Арт център „Вихрони” подготвя мащабна самостоятелна изложба на проф. Вихрони Попнеделев в галерийното си пространство в с. Долно Камарци, съобщи управителят на центъра Ева Попнеделева, дъщеря на художника. 

Изложбата ще бъде открита тази събота,  9-и ноември 2024 г., и ще продължи до 1-ви декември.

В изложбата са представени 54 платна маслена живопис, 23 рисунки с туш и осем акварела, всичките на тема голо тяло. Творбите са от различни творчески периоди на професора, а форматите варират от А4 до А0. 

„В последните години повечето мои колеги работят в областта на абстрактния експресионизъм. Преди десетина години аз също се интересувах от тази тема, но мисля, че сега е дошло времето да се обърнем към истинския живот. Удоволствие е да имаш такова изложбено пространство – на всеки етаж изложба и изцяло от теб да зависи подбора

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

Емир Кустурица - лошото момче на сръбското кино, днес става на 70 години.

Ексцентричен режисьор, актьор и сценарист на десетки филми, отличени с престижни международни награди, сред които "Златна палма" и "Златен лъв", талантът му не се ограничава само до седмото изкуство. Кустурица също е писател и музикант, който има и своя група - "Оркестър на непушачите" (No smoking orchestra), изявявали се и на българска сцена. Работил е и с Горан Брегович. 

Не са малко и скандалите, в които се забърква Кустурица благодарение на свободолюбивия си дух и непоколебимостта да отстоява мнението си, понякога и доста противоречиво, включително и по политически въпроси. 

Емир Кустурица е роден на 24 ноември 1954 г. в Сараево, родителите му са мюсюлмани. Той сам решава да се обяви за сърбин по време на войната в Босна. През 2005 г. става християнин и решава да промени име

Участниците в проведения във Велинград национален пленер „Живопис” подредиха изложба в художествената галерия “Цвета Шуманова” в града.

За шести път Велинград беше домакин на форума, в който участваха 10 именити творци от цялата страна.

Художниците подредиха 19 платна в художествената галерия “Цвета Шуманова”.

Тя бе открита официално от кмета на Община Велинград Костадин Коев, който поздрави художниците, добавят още те.

Организатор на събитието е Цвета Андонова – собственик на семеен хотел, а участници тази година са Владин Владев, Вихра Григорова, Ели Мичева, Илия Тончев, Константин Анастасов, Маргарита Джарова, Маринела Бибешкова, Неда Митова и Стефан Мичев.

Преди откриването на новата галерия, с благотворителна цел бе представен откъс от пиесата „Малкият принц“.

Желаещите могат да

Статуята е създадена в ателие недалеч от Париж от скулптора Огюст Бартолди. Преди това Бартолди изработва макет от глина с височина 49 см, който подарява на Едуар дьо Лабуле, пламенен почитател на САЩ, започнал подписка, за да предложи гигантската статуя на американците.

Век и половина по-късно потомците на Лабуле пожелаха да продадат макета на статуята на ноемврийския търг на парижката аукционна къща „Аркюриал“, която е получила сертификат за възможен износ. 

В новата си песен Прея пее за малките неща, които изграждат една връзка и я превръщат в истинска любовна история. Автори на музиката на „Всеки ден“ са певицата и Денис Попстоев, съобщават от „Орфей мюзик“.

По думите им песента е вдъхновена от нейния дългогодишен партньор, с когото това лято тя размени обети на интимна церемония, заобиколена от семейството и най-близките приятели: „Всеки ден“ улавя онези малки моменти, които често остават незабелязани. Това са малките неща, които изграждат една връзка и я превръщат в истинска любовна история. И тук, както в предишния си авторски проект „Диамант“, Прея показва новата си музикална посока — цветна комбинация от афро и поп звуци, гарнирани с елементи от българския фолклор, вплетени майсторски в

Филмът „Лазар” на оператора Веселин Менкаджиев е номиниран в конкурса за студентски филми етюди на 32-рото издание на полския фестивал за кинематография в EnergaCamerimage, съобщават от НАТФИЗ.

За първи път българска номинация получава наградата в тази категория, когато Крум Родригес взема „Златната попова лъжичка“ (Golden Tadpole) през 2005 г. за филма „Преди живота, след смъртта” с режисьор Драго Шолев.

„Всичко започна с едно телефонно обаждане от брат ми, в което ми спомена, че се е вдъхновил от действителен случай в Южна Корея, при който VR компания пресъздава една последна среща между баща и майка и техния починал син. Целта на филма обаче не е да разглежда високотехнологичния напредък, а влиянието му върху едни обикновени хора.  За м

Откриването на съвместна изложба на творците проф. Божидар Бончев, Георги Минчев, Калия Калъчева, Стефан Божков, Анжела Терзиева, както и среща с писателите, художници и аниматори Пенко и Сотир Гелеви и премиера на новия им анимационен филм ще бъдат първите събития в програмата на седмото издание на фестивала на изкуствата "Порт Прим Арт Фест", съобщават организаторите от Гранд хотел и СПА "Приморец". 

Фестивалът ще продължи до 5 октомври и ще предложи на гражданите и гостите на Бургас разнообразна програма от визуални изкуства, кино, литература и театър. Иво Сиромахов ще представи премиерно новата си книга. Георги Тошев ще покаже новите си документални филми за Цветана Манева, а любителите на късометражно кино ще могат да гледат селекция от програмата на варненския фестивал "Карантината".

За първи път на бургаска сцена ще гостува новият моноспектакъл на Мария Кас

Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите.

Освен постоянната експозиция и обогатената с новопостъпили експонати изложба „310 години пишеща машина“, гостите ни ще имат възможност да разгледат и фотоизложбата „София, уловена във времето“ – фотографска разходка из емблематичните сгради на столицата. Тя е дело на Елина Нинова“, разказват от екипа.

Европейски дни на наследството в София се организират от Столична община и Френски институт в България. Инициативата е част от Календара на културните събития на Столична община и от програма „София празнува 17 септември“. 

/ВСР

Дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, са част от изложбата „Постройки и пейзажи“.

Експозицията е на Сибила Керелезова и ще бъде представена от 19 септември до 4 октомври в столичната галерия Depoo.

„Постройки и пейзажи“ е серия от дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, в които градът е преустроен в декор на цветен следобеден сън. Елементите на еклектичната градска среда в София се обединяват във физически неосъществими постройки и сцени, които стоят на границата на действителността“, разказват от екипа.

Сибила Керелезова е родена през 1997 в гр. Кърджали. Тя е графичен дизайнер и художник, живее и работи в София. През 2020 г. завършва специалност „Инженерен дизайн“ в Технически университет - София, а през 2022 г. - магистърска степен в НХ

Но елзаската компания „Сокомек“ се свързва с „Аркюриал“ на 25 октомври и отправя оферта, която е приета от продавачите - семейство Лабуле, се казва в съобщение за пресата на компанията от Бенфелд, департамент Ба Рен.

От „Сокомек“, индустриална група, специализирана в производството на електрическо оборудване, допълват: “Беше на косъм: в рамките на един час статуетката (...) щеше да бъде включена в каталога за продажба и възможността за намеса щеше да бъде загубена.“

Оставайки във Франция, творбата ще бъде представена в Музея на Бартолди в Колмар, родното място на скулптора. 

Компанията не уточнява стойността на офертата, направена на наследниците, но според Оливие Шерберих, председател на фондацията към Музея на Бартолди, творбата се оценява на между 300 000 и 500 000 евро.

„Наистина съм щастлив“, каза той пред АФП и добави: „Американците щяха да я купят. Щеше да е много жалко за Колмар, за Елзас и за Франция“.

Статуетката е почти сто пъти по-малка от медния колос в залива на Ню Йорк, висок 46 метра, без постамента.

Макетът обаче се различава леко от оригинала - особено по формата на короната на главата и най-вече по лявата ръка. Докато известната статуя държи Конституцията на Съединените щати в сгънатата си ръка, фигурата на макета държи разкъсана верига.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Ричард Клайдерман пристига отново в България
Димитър Вецин подрежда „Малък свят“ в галерия „Париж“
Миграцията, войната и екологията бяха сред акцентите в проектите на 60-ото издание на Венецианското биенале на изкуствата
Стефания Сандрели пристигна в България
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Иван Велчев представя юбилейна живописна изложба
Цветни аспекти
Реконструираха картина на Климт с помощта на изкуствен интелект
Под прожектора
Тодор Рабаджийски подрежда изложба в галерия „+359“
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.