NRD Начало
Вторник, 3 Декември 2024
Начало Цветни аспекти Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
5903
Цветни аспекти

Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати. Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер.  Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци

| 01 Ноември 2024, 08:00 ч.
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Снимка © БТА

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати.

Историческият музей в Попово ще участва със средновековен двуостър железен меч в изложба в столицата. Мечът е част от постоянната експозиция на културната институция и ще бъде представен във временна изложба, съобщи директорът на музея Владимир Иванов.

Изложбата „Средновековното въоръжение на българите. Мечове, саби и бойни ножове от VI-XVII век, съхранявани в България" е организирана от Национален археологически институт с музей при БАН. Тя ще бъде открита на 9 декември. 

Според специалисти, разказа Иванов, мечът е изработен в германския град Солинген. Маркиран е с печат на ковачницата, която е двустранна и ясно личи образ на вълчица. Оръжието, макар и доста тежко, има уникални характеристики, добавят от музейния екип. 

Владимир Иванов каза, че мечът е дарен на музея в Попово в края на 50-те години на миналия век. Част е от постоянната експозиц

В Деня на Стара Загора - 5 октомври, по традиция, за тридесет и втори път ще бъде представена изложба „Есенен салон“, което се организира от представителството на Съюза на българските художници (СБХ) - клон Стара Загора с подкрепата на община Стара Загора. Това става ясно от афиша с предстоящи събития по повод празника, публикуван на официалната страница на местната администрация.

Експозицията ще бъде открита в изложбена зала „Лубор Байер“. В нея ще бъдат представени 39 автори с 53 творби.

Всяка година жури, излъчено от СБХ, номинира отличилите се и присъжда Голямата награда на Есенния салон, която е пластиката „Тракийски конник“ на старозагорския скулптор Александър Козаров. Тази година е учредено и ново отличие - награда на СБХ, изразена в парична премия.

Експозицията може да бъде разгледана до 25 октомври.

Припомня

Селекция от класическа българска живопис ще бъде представена в галерия „Нюанс“ от 3 декември до 9 февруари 2025.

Експозицията е озаглавена „Зимни акценти … с носталгия към лятото”, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че всяка година галерия „Нюанс“ представя изложбата „Зимни акценти“. „Този път, някои от произведенията носят носталгия към морето. Тазгодишната селекция събира вълнуващи платна, пресъздали морските брегове в разнообразна и неочаквана светлина“, казват те.

Организаторите посочват, че в изложбата са включени и любопитни творения на някои от големите български класици, както и по-малко познати, но за сметка на това изключително стойностни автори от началото и средата на ХХ век.

В изложбата може да бъдат разгледани произведения на Атанас Михов, Роза Дайчева, Елисавет

Актрисата Тилда Суинтън е благодарна за ролята си във филма на Педро Алмодовар „Съседната стая“, предаде Асошиейтед прес. Според нея идеята е, че хората, когато са неизличимо болни, трябва да имат възможността и избора да умрат при собствени условия и това не е престъпление. 

„Има много страни по света, в които не е престъпление да се помага на неизличимо болен човек да организира собственото си умиране“, каза Суинтън в интервю за Асошиейтед прес.

„Чувствах се наистина благословена от тази възможност. Толкова много от нас са били в ситуацията, в която се намира героинята на Джулиан Мур, когато от нея се иска да бъде свидетел на умиращ човек. Да бъдеш в позиция на свидетел е нещо, което съм преживяла много пъти в живота си, когато съм била съвсем млада“, допълни Суинтън.

„През 2020 година имах удоволствието да участ

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер. 

Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци.

“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

Той и колегите му от България и Гърция заедно са обсъдили какви артефакти да изпратят, за да бъде изложбата много представителна. 

(СЛЕДВА)

На 4 октомври на официална церемония в художествена галерия „Проф. Васил Захариев“ в Самоков ще бъде връчена Националната награда за живопис „Захарий Зограф“, съобщиха от Исторически музей – Самоков. 

Тазгодишният носител на наградата е художникът Греди Асса. 

Наградата „Захарий Зограф” е основана е през 1972 година, а първият й лауреат е академик Светлин Русев. 

До 1987 година включително отличието се присъжда всяка година. След 15-годишно прекъсване, по инициатива и с решение на Общинския съвет в Самоков, през 2000 година наградата бе възстановена.

Наградата „Захарий Зограф“ се дава на художници с особени постижения в областта на българското изобразително изкуство. Благодарение на статута на наградата днес фондът на Общината разполага с творбите на най-утвърдените през времето българ

Мюзикълът "Моя прекрасна лейди", чиято премиера Държавна опера - Бургас направи през август, ще бъде представен на сцената на операта на 9 октомври с нов, различен състав, съобщават от културната институция в морския град. 

За първи път в ролята на Илайза Дулитъл ще влезе мецосопраното Йоана Кадийска. Тенорът Марчо Апостолов, който е гостуващ солист на Националния музикален театър „Стефан Македонски“, ще бъде отново професор Хигинс.

Дебют в ролята на полковник Пикъринг ще направи баритонът Йордан Христозов. Басът Костадин Мечков ще се представи в комичната роля на бащата на Илайза – Алфред Дулитъл. Тенорът Яни Николов - също дебютно, ще е в ролята на романтично влюбения младеж Фреди. Мецосопраното Калина Попова ще пресъздаде образа на мисис Пиърс.

Спектакълът под режисурата на доц. др Александър Текелиев е пресъздаден със сценог

„Избери радостта“ – авторски спектакъл по романа „Полиана" на Елинор Портър, ще бъде представен на 7 декември в камерна сцена „Славянска беседа“, съобщават от сдружение „Творци“.

По думите им това е първа драматизация на книгата в България.

Драматургията, концепцията, сценографията и режисурата са на Цвета Балийска. Асистент режисьор и техническо изпълнение - Пламен Петков. Репетитор е Маргарита Маринова, хореограф - Цветина Матова. Музикалната среда е на Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови. Музикален педагог на спектакъла е Христо Петков.

Участват Емона Соколова, Боряна Лачева, Виктория Винклер, Киара Тодорова, София Болашъкова, Рая Михайлова, Авенир Михайлов, Мария Попова, Ана Велева, Мария Аврамова, Александър Ганчев, Кирил Георгиев.

„Полиана е символ на силата на човешкия д

Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември.

Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е част от програмата на културния институт „Събота в галерията“. 

Националният военноисторически музей съхранява над 120 хиляди експоната, свързани с българската военна история, посочват организаторите. Основан е през 1916 г. като първи специализиран военноисторически музей у нас и притежава уникални колекции от оръжия, бойни знамена, бойни награди и лични вещи на български военачалници. 

По време на лекцията посетителите ще могат да научат повече за богатата военна история на страната, за важната роля на музея и за това как той си сътрудничи с Художествената галерия в Казанлък. 

Националният военноисторически музей е специален партньор в проекта на га

На 24 октомври в Регионален исторически музей – Ямбол ще бъде открита мултимедийна фотографска изложба „Светът на дирижаблите: когато Ямбол беше част от него“ (The World of Airships: When Yambol Was Part of It), съобщи Кремена Димова, говорител на музея. Събитието се организира съвместно с Националния исторически музей. Експозицията е базирана на книгата на професор Масимилиано Пинучи (Италия) „Airships - Designed for Greatness” и ще бъде представена от самия него.

Показана за първи път в Триест (Италия) през 2018 г., в първоначалния си вариант изложбата разказва за епохата на дирижаблите – небесните гиганти, които през втората половина на XIX век превръщат в реалност мечтата на хората да пътуват сред облаците и да прелитат над океани и неизследвани територии, разказва Кремена Димова. Оригинални широкоформатни рисунки и фотографски изображен

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
„Рейнско злато“ закрива 54-тото издание на Фестивала на оперното и балетно изкуство
Спектакълът „Рейнско злато“ от Рихард Вагнер ще постави край на Фестивала на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора утре вечер, 4 декември. Постановката е на ...
Юбилейна изложба на художника Тодор Цонев
Изложба по повод 90 години от рождението на художника Тодор Цонев ще бъде открита на 6 декември в Художествена галерия – Балчик, съобщават от Историческия музей в града. Око ...
Иван Вазов предсказва бляскавото бъдеще на цигуларката Недялка Симеонова, разказва историкът Милен Вълчев
Днес се навършват 123 години от рождението на виртуозната цигуларка от Хасково, прославила България по света - проф. Недялка Симеонова (1901-1959).  Личният й живот е низ от ...
Рисунки от музейната сбирка на Националната художествена академия ще бъдат показани в галерия „Академия“
Изложбата „Вечният конферанс“ с рисунки от музейната сбирка на Националната художествена академия (НХА) ще бъде представена в галерия „Академия“. Експозици ...
Румънският президент е подписал указ за награждаването на Найден Тодоров с орден „Културни заслуги“
Румънският президент Клаус Йоханис е подписал указ за награждаване на служебния министър на културата маестро Найден Тодоров с орден „Културни заслуги“ с ранг „Ве ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Картини на Жул Паскин, Златю Бояджиев и Дечко Узунов ще бъдат показани в галерия Artmark
Творби на Жул Паскин, Светлин Русев, Златю Бояджиев и Дечко Узунов са сред 140-те произведения, които може да бъдат разгледани до 16 декември в столичната галерия Artmark. На 17 д ...
В постановката „Слънчева линия“ Яна Маринова и Петър Петров-Перо са съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач
Съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач, са Яна Маринова и Петър Петров-Перо в постановката „Слънчева линия“ от Иван Вирипаев. Премиерните представления са на 5 и ...
Университетски театър към НБУ ще представи постановката "Птици" по текстове на едноименната пиеса на Константин Павлов
Университетски театър към Нов български университет (НБУ) ще представи на сцената си на 10 декември постановката "Птици" по текстове на Константин Павлов, съобщиха от екипа на висш ...
Със социално меренге Хуан Луис Гера завладя сърцата на латиноамериканците
Доминиканският музикант, певец, композитор и продуцент Хуан Луис Гера е звезда не само в родината си, но и в цяла Латинска Америка, като четири десетилетия песните му са неизменна ...
Анатолий Станкулов рисува в картини „С цветовете на България“
Галерия-книжарница „София прес“ и Съюзът на българските художници (СБХ) представят изложбата „С цветовете на България“ с творби на Анатолий Станкулов. Експ ...
Тикер в 22:00 ч.
Творби на Жул Паскин, Светлин Русев, Златю Бояджиев и Дечко Узунов са сред 140-т ...
Начало Цветни аспекти
5903
Цветни аспекти

Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер.“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

| 01 Ноември 2024, 08:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Снимка © БТА

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати.

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер. 

Историческият музей в Попово ще участва със средновековен двуостър железен меч в изложба в столицата. Мечът е част от постоянната експозиция на културната институция и ще бъде представен във временна изложба, съобщи директорът на музея Владимир Иванов.

Изложбата „Средновековното въоръжение на българите. Мечове, саби и бойни ножове от VI-XVII век, съхранявани в България" е организирана от Национален археологически институт с музей при БАН. Тя ще бъде открита на 9 декември. 

Според специалисти, разказа Иванов, мечът е изработен в германския град Солинген. Маркиран е с печат на ковачницата, която е двустранна и ясно личи образ на вълчица. Оръжието, макар и доста тежко, има уникални характеристики, добавят от музейния екип. 

Владимир Иванов каза, че мечът е дарен на музея в Попово в края на 50-те години на миналия век. Част е от постоянната експозиц

В Деня на Стара Загора - 5 октомври, по традиция, за тридесет и втори път ще бъде представена изложба „Есенен салон“, което се организира от представителството на Съюза на българските художници (СБХ) - клон Стара Загора с подкрепата на община Стара Загора. Това става ясно от афиша с предстоящи събития по повод празника, публикуван на официалната страница на местната администрация.

Експозицията ще бъде открита в изложбена зала „Лубор Байер“. В нея ще бъдат представени 39 автори с 53 творби.

Всяка година жури, излъчено от СБХ, номинира отличилите се и присъжда Голямата награда на Есенния салон, която е пластиката „Тракийски конник“ на старозагорския скулптор Александър Козаров. Тази година е учредено и ново отличие - награда на СБХ, изразена в парична премия.

Експозицията може да бъде разгледана до 25 октомври.

Припомня

Селекция от класическа българска живопис ще бъде представена в галерия „Нюанс“ от 3 декември до 9 февруари 2025.

Експозицията е озаглавена „Зимни акценти … с носталгия към лятото”, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че всяка година галерия „Нюанс“ представя изложбата „Зимни акценти“. „Този път, някои от произведенията носят носталгия към морето. Тазгодишната селекция събира вълнуващи платна, пресъздали морските брегове в разнообразна и неочаквана светлина“, казват те.

Организаторите посочват, че в изложбата са включени и любопитни творения на някои от големите български класици, както и по-малко познати, но за сметка на това изключително стойностни автори от началото и средата на ХХ век.

В изложбата може да бъдат разгледани произведения на Атанас Михов, Роза Дайчева, Елисавет

Актрисата Тилда Суинтън е благодарна за ролята си във филма на Педро Алмодовар „Съседната стая“, предаде Асошиейтед прес. Според нея идеята е, че хората, когато са неизличимо болни, трябва да имат възможността и избора да умрат при собствени условия и това не е престъпление. 

„Има много страни по света, в които не е престъпление да се помага на неизличимо болен човек да организира собственото си умиране“, каза Суинтън в интервю за Асошиейтед прес.

„Чувствах се наистина благословена от тази възможност. Толкова много от нас са били в ситуацията, в която се намира героинята на Джулиан Мур, когато от нея се иска да бъде свидетел на умиращ човек. Да бъдеш в позиция на свидетел е нещо, което съм преживяла много пъти в живота си, когато съм била съвсем млада“, допълни Суинтън.

„През 2020 година имах удоволствието да участ

Павелбанският хор "Тодор Мазаров" ще отбележи своята 60-а годишнина с тържествен концерт на 31 ноември, съобщиха от местната администрация. Той ще бъде в залата на Народно читалище "Напред - 1903", а входът ще е свободен. 

Концертът ще е в навечерието на 120-годишнината от рождението на световноизвестния тенор Тодор Мазаров, посочиха още от Община Павел баня. Едноименният хор е създаден през 1964 г. от Дешка Порова, като на по-късен етап той започва да носи името на своя патрон Тодор Мазаров. В продължение на 40 години, под диригентството на Порова, хоровият колектив е лицето на Павел баня, като обогатява културния живот на града. През 2003 г. главен художествен ръководител и диригент на хор „Тодор Мазаров” става нейният син Иван Поров, а негов помощник-диригент е Полина Христова. Двамата ръководят хора и днес.

В годините хор "Тодор Мазаров" става визи

Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци.

“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

На 4 октомври на официална церемония в художествена галерия „Проф. Васил Захариев“ в Самоков ще бъде връчена Националната награда за живопис „Захарий Зограф“, съобщиха от Исторически музей – Самоков. 

Тазгодишният носител на наградата е художникът Греди Асса. 

Наградата „Захарий Зограф” е основана е през 1972 година, а първият й лауреат е академик Светлин Русев. 

До 1987 година включително отличието се присъжда всяка година. След 15-годишно прекъсване, по инициатива и с решение на Общинския съвет в Самоков, през 2000 година наградата бе възстановена.

Наградата „Захарий Зограф“ се дава на художници с особени постижения в областта на българското изобразително изкуство. Благодарение на статута на наградата днес фондът на Общината разполага с творбите на най-утвърдените през времето българ

Мюзикълът "Моя прекрасна лейди", чиято премиера Държавна опера - Бургас направи през август, ще бъде представен на сцената на операта на 9 октомври с нов, различен състав, съобщават от културната институция в морския град. 

За първи път в ролята на Илайза Дулитъл ще влезе мецосопраното Йоана Кадийска. Тенорът Марчо Апостолов, който е гостуващ солист на Националния музикален театър „Стефан Македонски“, ще бъде отново професор Хигинс.

Дебют в ролята на полковник Пикъринг ще направи баритонът Йордан Христозов. Басът Костадин Мечков ще се представи в комичната роля на бащата на Илайза – Алфред Дулитъл. Тенорът Яни Николов - също дебютно, ще е в ролята на романтично влюбения младеж Фреди. Мецосопраното Калина Попова ще пресъздаде образа на мисис Пиърс.

Спектакълът под режисурата на доц. др Александър Текелиев е пресъздаден със сценог

„Избери радостта“ – авторски спектакъл по романа „Полиана" на Елинор Портър, ще бъде представен на 7 декември в камерна сцена „Славянска беседа“, съобщават от сдружение „Творци“.

По думите им това е първа драматизация на книгата в България.

Драматургията, концепцията, сценографията и режисурата са на Цвета Балийска. Асистент режисьор и техническо изпълнение - Пламен Петков. Репетитор е Маргарита Маринова, хореограф - Цветина Матова. Музикалната среда е на Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови. Музикален педагог на спектакъла е Христо Петков.

Участват Емона Соколова, Боряна Лачева, Виктория Винклер, Киара Тодорова, София Болашъкова, Рая Михайлова, Авенир Михайлов, Мария Попова, Ана Велева, Мария Аврамова, Александър Ганчев, Кирил Георгиев.

„Полиана е символ на силата на човешкия д

Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември.

Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е част от програмата на културния институт „Събота в галерията“. 

Националният военноисторически музей съхранява над 120 хиляди експоната, свързани с българската военна история, посочват организаторите. Основан е през 1916 г. като първи специализиран военноисторически музей у нас и притежава уникални колекции от оръжия, бойни знамена, бойни награди и лични вещи на български военачалници. 

По време на лекцията посетителите ще могат да научат повече за богатата военна история на страната, за важната роля на музея и за това как той си сътрудничи с Художествената галерия в Казанлък. 

Националният военноисторически музей е специален партньор в проекта на га

На 24 октомври в Регионален исторически музей – Ямбол ще бъде открита мултимедийна фотографска изложба „Светът на дирижаблите: когато Ямбол беше част от него“ (The World of Airships: When Yambol Was Part of It), съобщи Кремена Димова, говорител на музея. Събитието се организира съвместно с Националния исторически музей. Експозицията е базирана на книгата на професор Масимилиано Пинучи (Италия) „Airships - Designed for Greatness” и ще бъде представена от самия него.

Показана за първи път в Триест (Италия) през 2018 г., в първоначалния си вариант изложбата разказва за епохата на дирижаблите – небесните гиганти, които през втората половина на XIX век превръщат в реалност мечтата на хората да пътуват сред облаците и да прелитат над океани и неизследвани територии, разказва Кремена Димова. Оригинални широкоформатни рисунки и фотографски изображен

Той и колегите му от България и Гърция заедно са обсъдили какви артефакти да изпратят, за да бъде изложбата много представителна. 

(СЛЕДВА)

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
„Рейнско злато“ закрива 54-тото издание на Фестивала на оперното и балетно изкуство
Юбилейна изложба на художника Тодор Цонев
Иван Вазов предсказва бляскавото бъдеще на цигуларката Недялка Симеонова, разказва историкът Милен Вълчев
Рисунки от музейната сбирка на Националната художествена академия ще бъдат показани в галерия „Академия“
Румънският президент е подписал указ за награждаването на Найден Тодоров с орден „Културни заслуги“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Декември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Картини на Жул Паскин, Златю Бояджиев и Дечко Узунов ще бъдат показани в галерия Artmark
Авансцена
В постановката „Слънчева линия“ Яна Маринова и Петър Петров-Перо са съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач
Тонът на времето
Университетски театър към НБУ ще представи постановката "Птици" по текстове на едноименната пиеса на Константин Павлов
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.