NRD Начало
Петък, 1 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
256
Цветни аспекти

Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати. Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер.  Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци

| 01 Ноември 2024, 08:00 ч.
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Снимка © БТА

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати.

Необходима е по-голяма активност, за да се гледа повече българското кино в чужбина. Продуцентите трябва да присъстват на световните фестивали и пазари на филми каквито има в Берлин, Кан и т.н., за да намерят нашите продукции своите купувачи и дистрибутори. Такова мнение изрази директорът на Бюро „Творческа Европа“ в България Камен Балкански, който днес представи нови възможности за финансиране в рамките на кинофестивала „Златна роза“. 

Програмата „Творческа Европа Медиа“ помага за разпространението на киното на Стария континент чрез финансиране на дистрибутори, които предлагат продукции от чужди държави, поясни той. В България почти 90 процента от европейските филми, които виждаме на екраните, са с подкрепата на програмата. По думите му българското кино, което не е добре познато, не е толкова търсено от разпространителите в Европа, въпр

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Клод Моне е харесвал Лондон, бил е обсебен от характерната за града мъгла, която се е опитвал да пресъздаде в картините си. Сега изложба Лондон показва отношението на импресиониста към британската столица, съобщи АФП. 

Между 1899 и 1901 г. Моне посещава Лондон три пъти. По това време британската столица е най-населеният град в света. Художникът е отсядал в хотел "Савой", откъдето е можел да наблюдава мостовете на Темза. За да рисува сградата на парламента, той е прекосявал реката и е заемал място на една тераса в болницата "Сейнт Томас". 

С всеки ден намирам Лондон все по-красив, пише Клод Моне на внучката си през 1900 г. 

Предпочитаният от художника сезон е била зимата - заради дима от фабриките и всички частици във въздуха, обяснява Карън Сер, куратор на изложбата в галерията "Къртолд". Това, което Моне е обичал най-много, е разсейването на обл

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

На 9 октомври в Националната опера ще се състои концерт, посветен на вековния юбилей на Константин Илиев – една от знаковите личности в историята на българската музика – диригент, композитор, общественик, страстен защитник и интерпретатор на сътвореното от българските композитори, съобщават от Софийската опера и балет. 

В програмата на събитието е включен филм-портрет „Фрагменти в памет на Константин Илиев“ на режисьора Николай Йотов и оператора Пламен Герасимов от фонда на националната телевизия.

Анастасия Детистова-Абаджиева, Иван Стайков, Пепа Дженева и Христо Иванов ще изпълнят квартет №1. Под диригентството на Жорж Димитров концертно ще бъде представена първа картина на операта „Боянският майстор“. Участват оркестърът и хорът на Софийската

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер. 

Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци.

“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

Той и колегите му от България и Гърция заедно са обсъдили какви артефакти да изпратят, за да бъде изложбата много представителна. 

(СЛЕДВА)

Шумен ще бъде домакин на петнадесетото издание на Националния пленер по живопис „Шуменско плато“ от 28 август до 5 септември, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

В него ще участват общо десет художници. Петима от тях са от Шумен, а пет от други градове.

В творческия форум ще се включат Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и Спартак Паскалевски. 

Откриването на пленера ще бъде на 28 август от 16:30 часа на откритата тераса в двора на „Зеленото училище“ на Шуменското плато.

Форумът няма определена тематична или жанрова насоченост, като участниците имат пълна свобода да реализират творческите си идеи и търсения в

Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Стойчев“ от 19 септември до 5 октомври, съобщават организаторите.

„Тази изключителна колекция представя интензивното изразително майсторство на Качаков, чийто акварели са изпълнени с уникален нюанс на спокойствие и размисъл. Темата на изложбата „Тишина“ разглежда вътрешния мир и търсене на равновесие чрез деликатните и ефимерни техники на акварелната живопис“, разказват от екипа.

Стефан Качаков е роден на 10 февруари 1958 година в Ямбол. Завършил е художествената гимназия в Казанлък. Висшето си образование придобива във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий” – специалност „Изобразително изкуство – графика и

Форум, посветен на градската ревитализация, с участието на експерти от Варшава и Лодз, ще се състои на 21 септември във Варна, съобщиха организаторите от сдружение „Пространствата на Варна”. 

Събитието е част от проекта „Форум за Варна - добрите примери”, в който организацията кани архитекти от чужбина да споделят своя опит в обживяването на градската среда и старинните сгради. Тази събота ще гостуват Зузана Мелчарек, Моника Коморовска, Патриция Войташчик и Мачей Гил, които работят в институции и в свободния сектор във Варшава и Лодз. 

Срещата под наслов „Градска ревитализация - примери от Полша” е част от Европейската седмица на мобилността. Гостите ще представят своя опит пред Градската художествена галерия във Варна в късния следобед. 

Терминът „градска ревитализация” се ползва в западноевропейск

Поради големия интерес екипът на Художествената галерия в Казанлък организира втори пешеходен тур “По стъпките на Иван Милев”, съобщиха от културния институт. Обиколката ще бъде утре и ще започне от двора на Катедрален храм „Св. Йоан Предтеча“.

Припомняме, че на 22 септември десетки жители и гости на Казанлък се включиха в пешеходния тур „По следите на Иван Милев“, който премина през няколко важни за житейския и творчески път на казанлъшкия художник места. От галерията посочват, че посетителският интерес ги е провокирал не просто да повторят, а тъкмо напротив – да продължат пешеходната разходка като част от образователната платформа на институцията "Събота в галерията". Обиколката цели да повиши знанието си за художника и свързаните с него топоси в Казанлък.

Разказът този път ще започне от дворното пространство на Катедралния х

Деветото поредно издание на Международния китарен фестивал GuitART ще изненада пловдивчани и гости на града от 4 до 6 октомври, съобщиха от община Пловдив.

Любителите на класическата китара ще имат възможност да чуят богата програма, включваща както световноизвестни китаристи и музикални групи, така и новоизгряващи млади таланти.

В рамките на фестивала ще има концерти, майсторски класове, лекции, международен конкурс за класическа китара и музикални работилници. Фламенко, аржентинско танго, джаз, фънк и класика пък са само част от музикалните стилове, които меломаните ще имат възможност да чуят.

„Радваме се да посрещнем отново в Пловдив някои от най-талантливите китаристи и музиканти в света. Нашата публика може да очаква невероятни изпълнения, които ще покажат красотата и емоционалността на най-популярния музикален инструмент“, съобщават организато

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на Катя Попова
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на лиричното сопрано Катя Попова. Регионалният исторически музей (РИМ) представя албум-каталог и съпътстваща изложба „К ...
Британската психеделик рок група The Telescopes идва за първи път в България
Британската психеделик рок група The Telescopes идва за първи път в България, за 16-ия рожден ден на „Аларма пънк джаз“, съобщават от екипа на фестивала. Събитието е н ...
Изложба подводна фотография разказва за обитателите на Черно море и Световния океан
Изложба подводна фотография беше открита на входа на Морската градина във Варна на Международния ден на Черно море - 31 октомври. Тя е инициатива на Фондация „Креа“ и ...
Националният конкурс „Кантус фирмус“ селектира участниците за втория тур на състезанието
Националният конкурс за млади инструменталисти „Кантус фирмус“ селектира участниците за втория тур на състезанието. Жури в състав проф.  Людмил Ангелов, проф. д-р ...
Фигура на д-р Петър Берон попълни Алеята на будителите в село Караманово
Алеята на будителите в Караманово се обогати с още една фигура, съобщи главният специалист по „Връзки с обществеността“ в Община Ценово Марий Пейчев.  Той уточни, ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Северняшкият ансамбъл „Иван Вълев“ празнува 65 години от създаването си с две концертни програми
Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“ ще отбележи 65 години от създаването си с две концертни програми днес и утре. Това каза директорът му Данаил ...
Японската група Wadaiko-Sai гостува в България
Японската група Wadaiko-Sai представя традиционните барабани тайко в София – на 5 ноември в зала „България“, на 7 ноември в Стара Загора. Събитието е част от 35- ...
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на Катя Попова
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на лиричното сопрано Катя Попова. Регионалният исторически музей (РИМ) представя албум-каталог и съпътстваща изложба „К ...
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, ...
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта през декември
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта – на 14 декември в Пловдив, и на 16 декември в София, в арт център „Сити марк“, съобщават органи ...
Тикер в 12:00 ч.
Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“ ще отбел ...
Начало Цветни аспекти
256
Цветни аспекти

Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер.“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

| 01 Ноември 2024, 08:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Снимка © БТА

Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музея „Гети“ в Лос Анджелис, Съединените щати.

Изпратените отвъд Океана експонати са от съкровището от Аджигьол, съобщи директорът на културната институция Ернест Оберлендер. 

Необходима е по-голяма активност, за да се гледа повече българското кино в чужбина. Продуцентите трябва да присъстват на световните фестивали и пазари на филми каквито има в Берлин, Кан и т.н., за да намерят нашите продукции своите купувачи и дистрибутори. Такова мнение изрази директорът на Бюро „Творческа Европа“ в България Камен Балкански, който днес представи нови възможности за финансиране в рамките на кинофестивала „Златна роза“. 

Програмата „Творческа Европа Медиа“ помага за разпространението на киното на Стария континент чрез финансиране на дистрибутори, които предлагат продукции от чужди държави, поясни той. В България почти 90 процента от европейските филми, които виждаме на екраните, са с подкрепата на програмата. По думите му българското кино, което не е добре познато, не е толкова търсено от разпространителите в Европа, въпр

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Клод Моне е харесвал Лондон, бил е обсебен от характерната за града мъгла, която се е опитвал да пресъздаде в картините си. Сега изложба Лондон показва отношението на импресиониста към британската столица, съобщи АФП. 

Между 1899 и 1901 г. Моне посещава Лондон три пъти. По това време британската столица е най-населеният град в света. Художникът е отсядал в хотел "Савой", откъдето е можел да наблюдава мостовете на Темза. За да рисува сградата на парламента, той е прекосявал реката и е заемал място на една тераса в болницата "Сейнт Томас". 

С всеки ден намирам Лондон все по-красив, пише Клод Моне на внучката си през 1900 г. 

Предпочитаният от художника сезон е била зимата - заради дима от фабриките и всички частици във въздуха, обяснява Карън Сер, куратор на изложбата в галерията "Къртолд". Това, което Моне е обичал най-много, е разсейването на обл

Международен симпозиум „Музиката на Дунавските държави“ се провежда в рамките на музикалния фестивал „Варненско лято“ с лекции и концерти в Градската художествена галерия във Варна. Форумът откри посланикът на Австрия в България Андреа Икич-Бьом. 

Това събитие е важно за нас, тъй като до края на тази година Австрия председателства Европейската стратегия за Дунавския регион, каза дипломатката и припомни, че Австрия е една от държавите учредителка на Дунавската стратегия. За нас е приоритет регионът, който е един от важните в Европа, да бъде стабилен и устойчив и да продължи да се развива с благоденствие и просперитет за всички граждани по течението на реката, добави тя. 

Музиката винаги е имала особено значение в Дунавския регион, свързващ Шварцвалд с Черно море, подчерта още Икич-Бьом и добави, че за нейния екип и за посолството е било

На 9 октомври в Националната опера ще се състои концерт, посветен на вековния юбилей на Константин Илиев – една от знаковите личности в историята на българската музика – диригент, композитор, общественик, страстен защитник и интерпретатор на сътвореното от българските композитори, съобщават от Софийската опера и балет. 

В програмата на събитието е включен филм-портрет „Фрагменти в памет на Константин Илиев“ на режисьора Николай Йотов и оператора Пламен Герасимов от фонда на националната телевизия.

Анастасия Детистова-Абаджиева, Иван Стайков, Пепа Дженева и Христо Иванов ще изпълнят квартет №1. Под диригентството на Жорж Димитров концертно ще бъде представена първа картина на операта „Боянският майстор“. Участват оркестърът и хорът на Софийската

Сред обектите, с които северната ни съседка ще участва в изложбата, са сребърен параден шлем, кнемида (наколенник) със сребърна позлата, сребърни съдове с изображения на митологични приказни животни, части на сбруя със стилизирани изображения на коне и вълци.

“Получихме поканата за участие от музея “Гети” преди няколко години и приехме с радост, защото темата е много интересна - светът на траките и връзките с класическия гръцки свят. Американските колеги са изключителни професионалисти”, споделя Ернест Оберлендер.

Шумен ще бъде домакин на петнадесетото издание на Националния пленер по живопис „Шуменско плато“ от 28 август до 5 септември, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

В него ще участват общо десет художници. Петима от тях са от Шумен, а пет от други градове.

В творческия форум ще се включат Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и Спартак Паскалевски. 

Откриването на пленера ще бъде на 28 август от 16:30 часа на откритата тераса в двора на „Зеленото училище“ на Шуменското плато.

Форумът няма определена тематична или жанрова насоченост, като участниците имат пълна свобода да реализират творческите си идеи и търсения в

Стефан Качаков подрежда в изложба картини, които показват красотата на българската природа. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и ще бъде разположена в галерия „Стойчев“ от 19 септември до 5 октомври, съобщават организаторите.

„Тази изключителна колекция представя интензивното изразително майсторство на Качаков, чийто акварели са изпълнени с уникален нюанс на спокойствие и размисъл. Темата на изложбата „Тишина“ разглежда вътрешния мир и търсене на равновесие чрез деликатните и ефимерни техники на акварелната живопис“, разказват от екипа.

Стефан Качаков е роден на 10 февруари 1958 година в Ямбол. Завършил е художествената гимназия в Казанлък. Висшето си образование придобива във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий” – специалност „Изобразително изкуство – графика и

Форум, посветен на градската ревитализация, с участието на експерти от Варшава и Лодз, ще се състои на 21 септември във Варна, съобщиха организаторите от сдружение „Пространствата на Варна”. 

Събитието е част от проекта „Форум за Варна - добрите примери”, в който организацията кани архитекти от чужбина да споделят своя опит в обживяването на градската среда и старинните сгради. Тази събота ще гостуват Зузана Мелчарек, Моника Коморовска, Патриция Войташчик и Мачей Гил, които работят в институции и в свободния сектор във Варшава и Лодз. 

Срещата под наслов „Градска ревитализация - примери от Полша” е част от Европейската седмица на мобилността. Гостите ще представят своя опит пред Градската художествена галерия във Варна в късния следобед. 

Терминът „градска ревитализация” се ползва в западноевропейск

Поради големия интерес екипът на Художествената галерия в Казанлък организира втори пешеходен тур “По стъпките на Иван Милев”, съобщиха от културния институт. Обиколката ще бъде утре и ще започне от двора на Катедрален храм „Св. Йоан Предтеча“.

Припомняме, че на 22 септември десетки жители и гости на Казанлък се включиха в пешеходния тур „По следите на Иван Милев“, който премина през няколко важни за житейския и творчески път на казанлъшкия художник места. От галерията посочват, че посетителският интерес ги е провокирал не просто да повторят, а тъкмо напротив – да продължат пешеходната разходка като част от образователната платформа на институцията "Събота в галерията". Обиколката цели да повиши знанието си за художника и свързаните с него топоси в Казанлък.

Разказът този път ще започне от дворното пространство на Катедралния х

Деветото поредно издание на Международния китарен фестивал GuitART ще изненада пловдивчани и гости на града от 4 до 6 октомври, съобщиха от община Пловдив.

Любителите на класическата китара ще имат възможност да чуят богата програма, включваща както световноизвестни китаристи и музикални групи, така и новоизгряващи млади таланти.

В рамките на фестивала ще има концерти, майсторски класове, лекции, международен конкурс за класическа китара и музикални работилници. Фламенко, аржентинско танго, джаз, фънк и класика пък са само част от музикалните стилове, които меломаните ще имат възможност да чуят.

„Радваме се да посрещнем отново в Пловдив някои от най-талантливите китаристи и музиканти в света. Нашата публика може да очаква невероятни изпълнения, които ще покажат красотата и емоционалността на най-популярния музикален инструмент“, съобщават организато

Той и колегите му от България и Гърция заедно са обсъдили какви артефакти да изпратят, за да бъде изложбата много представителна. 

(СЛЕДВА)

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на Катя Попова
Британската психеделик рок група The Telescopes идва за първи път в България
Изложба подводна фотография разказва за обитателите на Черно море и Световния океан
Националният конкурс „Кантус фирмус“ селектира участниците за втория тур на състезанието
Фигура на д-р Петър Берон попълни Алеята на будителите в село Караманово
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Северняшкият ансамбъл „Иван Вълев“ празнува 65 години от създаването си с две концертни програми
Калейдоскоп
Японската група Wadaiko-Sai гостува в България
Цветни аспекти
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на Катя Попова
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.