NRD Начало
Петък, 1 Ноември 2024
Начало Под прожектора Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
918
Под прожектора

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.  Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта.  „В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена

| 31 Октомври 2024, 21:06 ч.
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Снимка © Съдружение „Мюзикълът“

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката. 

Независимостта винаги идва с компромиси. Човек трябва да намира време за себе си и, ако започне да изчезва в другия човек, това не е много полезно. Дори, когато обичаме някого, ние трябва да запазим нашата индивидуалност, защото тя е това, което е създало връзката – този съюз между двама души, които в един момент са били непознати, а после стават семейство. Това казва режисьорът Ясен Пеянков по повод премиерата на „Куклен дом, втора част“ в Народния театър „Иван Вазов“.

Пиеса на американския драматург и носител на наградата „Оби“ за изключителни постижения в областта на драматургията – Лукас Нейт, е своеобразно продължение на едноименната пиеса на Хенрик Ибсен, и случващото се с Нора петнадесет години по-късно. 

„Цената на независимостта е самотата. В случая, м

Панаир в Лондон се опитва да промени вековния дисбаланс между половете в света на изкуството, предоставяйки собствена платформа на жените художници, предаде Ройтерс.

Панаирът "Жените в изкуството" се открива в сряда, за да съвпадне със седмицата на Фрийз - голямото събитие за съвременно изкуство в британската столица.

"В арт сферата през последните няколко века цените на произведенията на жените са били по-ниски от тези на мъжете. Техните творби също по-рядко се взимат от галериите", казва директорката на панаира Жаклин Харви пред Ройтерс.

Някои от най-новите данни показват, че произведения на жени съставляват едва 3,3 процента от продажбите на търгове между 2008 г. и средата на 2022 г., показва доклад, който обхваща присъствието им в американските музеи и пазара на изкуство, цитиран от Ройтерс.

Панаирът "Жените в изкуството" представя творби на около 1

На 21 септември Държавен куклен театър (ДКТ) – Видин ще изнесе две представления на спектакъла "Дядовата ръкавичка" в Нюрнберг, Германия. Това показва информация на фейсбук страницата на театъра.

Поканата за гостуването е на председателя на управителния съвет на българското училище „Златен век“ в немския град Стела Иванова.

Театърът ще зарадва българските деца от Нюрнберг, както и от съседните градове Регенсбург и Аусбург, които ще пристигнат в училището специално за представлението „Дядовата ръкавичка“.

Моноспектакълът е създаден по познатата народна приказка. Сценарият и режисурата са дело на Мая и Митко Димитрови. Сценографията и куклите са на Миглена Методиева и Георги Славков. Композитор е Петко Манчев. Участва актрисата Маргарита Костова.

През изминалото лято екипът на ДКТ – Видин реализира турнета в София и Бур

Новата програма „На фокус“ на фондация „Аморфа“ ще предложи безплатна фотоработилница за младежи от 15 до 26 години, каза днес изпълнителният директор на организацията Мария Баджакова.

Причината курсовете да са със свободен достъп е, че проектът е финансиран от Община Варна.

Ментор на младежите ще бъде Михаела Аройо, която е носител на международното отличие за фотография „Инге Морат“ за 2023 година, допълни Баджакова.

По думите й фотоработилницата ще се проведе в две части. В първата участниците ще усвояват основните положения във фотография, ще научат как да разказват истории, да наблюдават средата и хората.

Курсистите ще имат и практически занимания на терен, където ще приложат наученото и ще трябва да разкажат своите фотоистории по значими за обществото теми, каза още Баджакова.

Тя уточни, че фот

Австралийският режисьор Питър Уиър (80 г.), автор на филмите „Обществото на мъртвите поети“ и „Шоуто на Труман“, получи почетната награда „Златен лъв“ на тазгодишния филмов фестивал във Венеция, предаде Ройтерс. 

Той прави международен пробив с филма от 1975 г. „Пикник при Хенгинг Рок“, а през 80-те години започва работа в Холивуд. Сред другите известни филми на Уиър са „Свидетелят“ от 1985 г. с участието на Харисън Форд и „Зелена карта“ с Анди Макдауъл.

През 2022 г. режисьорът беше отличен и с почетна награда „Оскар“. Уиър потвърди по-рано тази година, че ще се пенсионира и се оттегля от режисирането на филми. Пред репортери във Венеция той каза, че амбициозните режисьори трябва да се върнат към основите на създаване на филми и да избягат от шума на съвременния живот. 

<

Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта. 

„В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена. Въпреки че думите и действията на героите имат връзка с историческата реалност, по времето на събитията, описани в евангелията, декорите, костюмите и озвучаването са модернистични, и създават обстановка на съвременна железопътна гара. Това е метафора на живота – място, където човек влиза през една врата и излиза през другата, когато му дойде времето. Животът сякаш преминава на гарата в очакване на неговия влак“, разказва Антон Радославов.

Историята проследява Йоан и неговите безкрайни въпроси, и опити да разбере какво има отвъд жълтата линия. „Казват, че светът не е чакалня. Какво тогава правим и защо сме тук?“, се пита героят, търсейки смисъла. Години по-късно, заточен на остров Патмос, той си припомня своя живот, своя бунт и своя път през отчаянието, към надеждата и вярата.

В мюзикъла звучи изцяло авторска музика, съчетаваща типични български неравноделни ритми, рок, етно и рап. Тя се изпълнява на живо от професионални музиканти, с участието на „София госпъл хор“.

„Йоан – синът на гърма“ се играе в театър „София“ от 2012 до 2014 година. „Започнахме с няколко души и плаха мечта да поставим голям спектакъл. Изобщо не очаквахме този успех. Така, десет години по-късно, в началото на януари 2024 г., мюзикълът е възобновен и поставен на сцената на кино „Люмиер“, разказва Антон Радославов. Припомня, че в главните роли, в първоначалния мюзикъл влизат Крис Макаров от „Молец“ (в ролята на малкия Йоан), Ангел Ковачев, известен от дуета си с Мойсей (в ролята на младия Йоан), Тодор Янкулов от „Точка бг“ (в ролята на Каяфа) и Свежен Младенов (в ролята на Исус). 

Театрите от Плевен и Враца ще участват в 27-то издание на международния фестивал „Дни на комедията“, който се открива тази вечер в Центъра за култура "Трайко Прокопиев" в Куманово, Република Северна Македония, и ще продължи до 9 октомври. На фестивала ще бъдат представени общо единадесет комедии от театри от Република Северна Македония, България и Сърбия.

В рамките на фестивала със свои постановки, освен Плевен и Враца, ще се представят театрите от Охрид, Скопие, Щип, Тетово, Ниш, Враня, Велес и домакините от Куманово.

Фестивалът се открива днес с „Вечеря за глупаци” на театъра от Велес, а на 26 септември театърът от Враца ще играе „Роклята-беглец” от Щефан Фьогел.

Комедията „Търси се нов съпруг” от Миро Гавран на плевенския театър ще се играе на 1 октомври, а на 9 октомври театърът на домакините от Куманово по тр

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“. Тя е озаглавена „Вдъхновено“. 

Вдъхновението е от картината „Изворът“ на френския представител на неокласицизма Енгър, каза Василев. Той е изобразил четири извора, като названията на картините са внимателно обмислени.

Според художника хората трябва задължително да се усмихват и затова той ги подтиква да го правят с имена, с които самият той се забавлява, като „Извор на една много дълга река“, „Дом до извор на голямо езеро“ (на който свети червен фенер), „Извор, който е у дома си или позира на художника“. Няма да убегне на зрителя, че изворът в тези творби се асоциира с жената. 

Попитан има ли все още в наше време чисти извори, от които да пием, художникът каза, че най-големият извор

Световноизвестният диригент Даниел Орен, носителката на наградата „Пучини“ – Анна Пироци, и награденият като най-добър оперен изпълнител в Испания – Хорхе де Леон, откриват сезона на Софийската опера и балет, съобщават от трупата.

В юбилейната годината на Джакомо Пучини националната опера открива новия сезон на 27 и 29 септември с „Турандот“. 

Даниел Орен пристига за първи път в България по покана на директора Пламен Карталов, както и двамата солисти – Анна Пироци, която ще бъде Турандот, и Хорхе де Леон – Калаф. Карталов и Орен са работили заедно за постановките на „Аида“ и „Бохеми“ в Салерно през 2023 и 2024 г.

„Беше ми много приятно да получа поканата от генералния директор на Софийската опера

С колективната изложба „Следи“ центърът за визуално разказване на истории BECA (Before Creating Academy) отбелязва четири години от създаването си.

Кураторите Димитри Стефанов и Велина Стефанова представят нови таланти на българската фотография на 4 октомври, съобщават организаторите.

„Вече четири години академията предоставя качествени образователни възможности на новото поколение български фотографи. За тях BECA не е просто учебно заведение, а едно голямо фотографско семейство, в което можеш да откриеш мотивация, вдъхновение и безценна подкрепа. Над 1000 са кандидатствалите студенти, които търсят своето творческо развитие в академията, разказват от екипа.

Колективната изложба „Следи“ ще обедини кадри на 11 талантливи фотографи, завършили академията през последната учебна година: Александър Алексов, Благовеста Семкова, Валентин Пе

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година

Хореографията е на Димитър Желев, Станислав Крумов и Реми Тоин. Сценографията е на Руслан Драгостинов, а  костюмите – на Елена Шопова. Аранжиментите и оркестрацията са направени от Георги Стрезов. Мултимедията е на Милен Колев.

Следващите дати в „Люмиер“ са на 7, 8 и 9 декември.

Антон Радославов е роден през 1968 г. в театрално семейство. Завършва НАТФИЗ със специалност „Кинорежисура“ в класа на проф. Христо Христов. През последните 30 години се занимава с полусамодеен и полупрофесионален театър. Освен това е и музикант. Има десетки кратки филми и няколко мюзикъла. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта през декември
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта – на 14 декември в Пловдив, и на 16 декември в София, в арт център „Сити марк“, съобщават органи ...
Групата "Сизър систърс" се събира отново за юбилейно турне след 12-годишна пауза
Групата "Сизър систърс" се събира отново след повече от десетилетие без съвместни турнета, за да изнесе концерти във Великобритания и Ирландия, предаде ДПА. Американската поп рок ...
Изложба на Мариана и Пламен Петкови, среща с писателката Галина Танева ще има в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров"
Съвместна изложба на Мариана и Пламен Петкови и среща с писателката Галина Танева ще има в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров" на 5 ноември, съобщиха от културната институ ...
В Деня на народните будители къщата музей „Анание Явашов“ представя изложбата „Разградският периодичен печат в образи и неразказани истории“
В Деня на народните будители, в къщата музей „Анание Явашов“ ще бъде открита изложбата под надслов „Разградският периодичен печат в образи и неразказани истории&l ...
Започна кампанията „Българските посланици на културата“
Започна новото издание на кампанията „Българските посланици на културата“, съобщават инициаторите от Българското национално радио (БНР). Проектът започва през 2021 г. ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Северняшкият ансамбъл „Иван Вълев“ празнува 65 години от създаването си с две концертни програми
Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“ ще отбележи 65 години от създаването си с две концертни програми днес и утре. Това каза директорът му Данаил ...
Японската група Wadaiko-Sai гостува в България
Японската група Wadaiko-Sai представя традиционните барабани тайко в София – на 5 ноември в зала „България“, на 7 ноември в Стара Загора. Събитието е част от 35- ...
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Националният исторически музей на Румъния участва с 14 артефакта в предстоящата изложба „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“ в музе ...
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на Катя Попова
С изложба в Плевен отбелязват 100 години от рождението на лиричното сопрано Катя Попова. Регионалният исторически музей (РИМ) представя албум-каталог и съпътстваща изложба „К ...
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта през декември
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта – на 14 декември в Пловдив, и на 16 декември в София, в арт център „Сити марк“, съобщават органи ...
Тикер в 10:00 ч.
Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“ ще отбел ...
Начало Под прожектора
918
Под прожектора

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката.Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената.

| 31 Октомври 2024, 21:06 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“
Снимка © Съдружение „Мюзикълът“

Мюзикълът „Йоан – синът на гърма“ се завръща на сцената на кино „Люмиер“ – на 5 и 6 ноември, съобщи Антон Радославов – създател, режисьор, сценарист и автор на музиката. 

Зад продукцията стоят над 70 души, като 40 от тях са на сцената. Всички те, професионалисти и любители, се обединяват в името на изкуството и посланието, което мюзикълът носи, включвайки се напълно безвъзмездно в проекта. 

Независимостта винаги идва с компромиси. Човек трябва да намира време за себе си и, ако започне да изчезва в другия човек, това не е много полезно. Дори, когато обичаме някого, ние трябва да запазим нашата индивидуалност, защото тя е това, което е създало връзката – този съюз между двама души, които в един момент са били непознати, а после стават семейство. Това казва режисьорът Ясен Пеянков по повод премиерата на „Куклен дом, втора част“ в Народния театър „Иван Вазов“.

Пиеса на американския драматург и носител на наградата „Оби“ за изключителни постижения в областта на драматургията – Лукас Нейт, е своеобразно продължение на едноименната пиеса на Хенрик Ибсен, и случващото се с Нора петнадесет години по-късно. 

„Цената на независимостта е самотата. В случая, м

Панаир в Лондон се опитва да промени вековния дисбаланс между половете в света на изкуството, предоставяйки собствена платформа на жените художници, предаде Ройтерс.

Панаирът "Жените в изкуството" се открива в сряда, за да съвпадне със седмицата на Фрийз - голямото събитие за съвременно изкуство в британската столица.

"В арт сферата през последните няколко века цените на произведенията на жените са били по-ниски от тези на мъжете. Техните творби също по-рядко се взимат от галериите", казва директорката на панаира Жаклин Харви пред Ройтерс.

Някои от най-новите данни показват, че произведения на жени съставляват едва 3,3 процента от продажбите на търгове между 2008 г. и средата на 2022 г., показва доклад, който обхваща присъствието им в американските музеи и пазара на изкуство, цитиран от Ройтерс.

Панаирът "Жените в изкуството" представя творби на около 1

На 21 септември Държавен куклен театър (ДКТ) – Видин ще изнесе две представления на спектакъла "Дядовата ръкавичка" в Нюрнберг, Германия. Това показва информация на фейсбук страницата на театъра.

Поканата за гостуването е на председателя на управителния съвет на българското училище „Златен век“ в немския град Стела Иванова.

Театърът ще зарадва българските деца от Нюрнберг, както и от съседните градове Регенсбург и Аусбург, които ще пристигнат в училището специално за представлението „Дядовата ръкавичка“.

Моноспектакълът е създаден по познатата народна приказка. Сценарият и режисурата са дело на Мая и Митко Димитрови. Сценографията и куклите са на Миглена Методиева и Георги Славков. Композитор е Петко Манчев. Участва актрисата Маргарита Костова.

През изминалото лято екипът на ДКТ – Видин реализира турнета в София и Бур

Новата програма „На фокус“ на фондация „Аморфа“ ще предложи безплатна фотоработилница за младежи от 15 до 26 години, каза днес изпълнителният директор на организацията Мария Баджакова.

Причината курсовете да са със свободен достъп е, че проектът е финансиран от Община Варна.

Ментор на младежите ще бъде Михаела Аройо, която е носител на международното отличие за фотография „Инге Морат“ за 2023 година, допълни Баджакова.

По думите й фотоработилницата ще се проведе в две части. В първата участниците ще усвояват основните положения във фотография, ще научат как да разказват истории, да наблюдават средата и хората.

Курсистите ще имат и практически занимания на терен, където ще приложат наученото и ще трябва да разкажат своите фотоистории по значими за обществото теми, каза още Баджакова.

Тя уточни, че фот

Австралийският режисьор Питър Уиър (80 г.), автор на филмите „Обществото на мъртвите поети“ и „Шоуто на Труман“, получи почетната награда „Златен лъв“ на тазгодишния филмов фестивал във Венеция, предаде Ройтерс. 

Той прави международен пробив с филма от 1975 г. „Пикник при Хенгинг Рок“, а през 80-те години започва работа в Холивуд. Сред другите известни филми на Уиър са „Свидетелят“ от 1985 г. с участието на Харисън Форд и „Зелена карта“ с Анди Макдауъл.

През 2022 г. режисьорът беше отличен и с почетна награда „Оскар“. Уиър потвърди по-рано тази година, че ще се пенсионира и се оттегля от режисирането на филми. Пред репортери във Венеция той каза, че амбициозните режисьори трябва да се върнат към основите на създаване на филми и да избягат от шума на съвременния живот. 

<

„В сценария, художествената измислица умело се преплита с библейския сюжет, за да създаде нещо невиждано на българската сцена. Въпреки че думите и действията на героите имат връзка с историческата реалност, по времето на събитията, описани в евангелията, декорите, костюмите и озвучаването са модернистични, и създават обстановка на съвременна железопътна гара. Това е метафора на живота – място, където човек влиза през една врата и излиза през другата, когато му дойде времето. Животът сякаш преминава на гарата в очакване на неговия влак“, разказва Антон Радославов.

Историята проследява Йоан и неговите безкрайни въпроси, и опити да разбере какво има отвъд жълтата линия. „Казват, че светът не е чакалня. Какво тогава правим и защо сме тук?“, се пита героят, търсейки смисъла. Години по-късно, заточен на остров Патмос, той си припомня своя живот, своя бунт и своя път през отчаянието, към надеждата и вярата.

Театрите от Плевен и Враца ще участват в 27-то издание на международния фестивал „Дни на комедията“, който се открива тази вечер в Центъра за култура "Трайко Прокопиев" в Куманово, Република Северна Македония, и ще продължи до 9 октомври. На фестивала ще бъдат представени общо единадесет комедии от театри от Република Северна Македония, България и Сърбия.

В рамките на фестивала със свои постановки, освен Плевен и Враца, ще се представят театрите от Охрид, Скопие, Щип, Тетово, Ниш, Враня, Велес и домакините от Куманово.

Фестивалът се открива днес с „Вечеря за глупаци” на театъра от Велес, а на 26 септември театърът от Враца ще играе „Роклята-беглец” от Щефан Фьогел.

Комедията „Търси се нов съпруг” от Миро Гавран на плевенския театър ще се играе на 1 октомври, а на 9 октомври театърът на домакините от Куманово по тр

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“. Тя е озаглавена „Вдъхновено“. 

Вдъхновението е от картината „Изворът“ на френския представител на неокласицизма Енгър, каза Василев. Той е изобразил четири извора, като названията на картините са внимателно обмислени.

Според художника хората трябва задължително да се усмихват и затова той ги подтиква да го правят с имена, с които самият той се забавлява, като „Извор на една много дълга река“, „Дом до извор на голямо езеро“ (на който свети червен фенер), „Извор, който е у дома си или позира на художника“. Няма да убегне на зрителя, че изворът в тези творби се асоциира с жената. 

Попитан има ли все още в наше време чисти извори, от които да пием, художникът каза, че най-големият извор

Световноизвестният диригент Даниел Орен, носителката на наградата „Пучини“ – Анна Пироци, и награденият като най-добър оперен изпълнител в Испания – Хорхе де Леон, откриват сезона на Софийската опера и балет, съобщават от трупата.

В юбилейната годината на Джакомо Пучини националната опера открива новия сезон на 27 и 29 септември с „Турандот“. 

Даниел Орен пристига за първи път в България по покана на директора Пламен Карталов, както и двамата солисти – Анна Пироци, която ще бъде Турандот, и Хорхе де Леон – Калаф. Карталов и Орен са работили заедно за постановките на „Аида“ и „Бохеми“ в Салерно през 2023 и 2024 г.

„Беше ми много приятно да получа поканата от генералния директор на Софийската опера

С колективната изложба „Следи“ центърът за визуално разказване на истории BECA (Before Creating Academy) отбелязва четири години от създаването си.

Кураторите Димитри Стефанов и Велина Стефанова представят нови таланти на българската фотография на 4 октомври, съобщават организаторите.

„Вече четири години академията предоставя качествени образователни възможности на новото поколение български фотографи. За тях BECA не е просто учебно заведение, а едно голямо фотографско семейство, в което можеш да откриеш мотивация, вдъхновение и безценна подкрепа. Над 1000 са кандидатствалите студенти, които търсят своето творческо развитие в академията, разказват от екипа.

Колективната изложба „Следи“ ще обедини кадри на 11 талантливи фотографи, завършили академията през последната учебна година: Александър Алексов, Благовеста Семкова, Валентин Пе

„Никой художник не може да надскочи собствените си възможности. Суетата винаги иска да се покаже все по-красива и все по-добра, но има неизбежности, които няма как да бъдат преодолени", отбелязва художникът проф. Мирчев по време на своя изложба в галерия „Пролет“ в Бургас на 29 юни 2023 година. Днес той навършва 70 години.

"Има един последователен процес – път, който се следва. Има идеи и задачи, които се изпълняват – кога по-добре, кога по-зле“, смята художникът.

РАННИЯТ ЖИВОТ НА ИВАЙЛО МИРЧЕВ

Професор Ивайло Мирчев е роден на 11 август 1954 година в София в семейството на художника Никола Мирчев. „Израснал съм в една артистична атмосфера, сред приятелите на моя баща, на моето семейство. Тази среда се е отразила на моя избор“, разказва в интервю за в. „Сега“ през 2007 година

В мюзикъла звучи изцяло авторска музика, съчетаваща типични български неравноделни ритми, рок, етно и рап. Тя се изпълнява на живо от професионални музиканти, с участието на „София госпъл хор“.

„Йоан – синът на гърма“ се играе в театър „София“ от 2012 до 2014 година. „Започнахме с няколко души и плаха мечта да поставим голям спектакъл. Изобщо не очаквахме този успех. Така, десет години по-късно, в началото на януари 2024 г., мюзикълът е възобновен и поставен на сцената на кино „Люмиер“, разказва Антон Радославов. Припомня, че в главните роли, в първоначалния мюзикъл влизат Крис Макаров от „Молец“ (в ролята на малкия Йоан), Ангел Ковачев, известен от дуета си с Мойсей (в ролята на младия Йоан), Тодор Янкулов от „Точка бг“ (в ролята на Каяфа) и Свежен Младенов (в ролята на Исус). 

Хореографията е на Димитър Желев, Станислав Крумов и Реми Тоин. Сценографията е на Руслан Драгостинов, а  костюмите – на Елена Шопова. Аранжиментите и оркестрацията са направени от Георги Стрезов. Мултимедията е на Милен Колев.

Следващите дати в „Люмиер“ са на 7, 8 и 9 декември.

Антон Радославов е роден през 1968 г. в театрално семейство. Завършва НАТФИЗ със специалност „Кинорежисура“ в класа на проф. Христо Христов. През последните 30 години се занимава с полусамодеен и полупрофесионален театър. Освен това е и музикант. Има десетки кратки филми и няколко мюзикъла. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Джаз изпълнителят Боби Вълчев ще има два благотворителни концерта през декември
Групата "Сизър систърс" се събира отново за юбилейно турне след 12-годишна пауза
Изложба на Мариана и Пламен Петкови, среща с писателката Галина Танева ще има в Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров"
В Деня на народните будители къщата музей „Анание Явашов“ представя изложбата „Разградският периодичен печат в образи и неразказани истории“
Започна кампанията „Българските посланици на културата“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Северняшкият ансамбъл „Иван Вълев“ празнува 65 години от създаването си с две концертни програми
Калейдоскоп
Японската група Wadaiko-Sai гостува в България
Цветни аспекти
Националният исторически музей на Румъния представя в САЩ 14 артефакта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.