NRD Начало
Вторник, 3 Декември 2024
Начало Авансцена Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба
3811
Авансцена

Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба

Ректорът на Националната художествена академия проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба. Експозицията е озаглавена „Нео Ренесанс“ и ще бъде представена в галерия „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) от 8 до 29 ноември, съобщават организаторите. Куратор на изложбата е Десислава Зафирова

| 31 Октомври 2024, 10:19 ч.
Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба
Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба
Снимка © Екипът на събитието

Ректорът на Националната художествена академия проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба. Експозицията е озаглавена „Нео Ренесанс“ и ще бъде представена в галерия „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) от 8 до 29 ноември, съобщават организаторите.

Три виртуозни концерта на Бах ще звучат на 17 ноември в зала „България", в изпълнение на цигуларките Божидара Кузманова и Зорница Иларионова, които за първи път ще излязат заедно на една сцена. Диригент на вечерта е маестра Диана Илкоска, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър №1 в ла минор, BWV 1041, Концерт за цигулка и оркестър №2 в ми-мажор, BWV 1042, и Концерт за две цигулки и оркестър в ре минор, BWV 1043.

„Макар да не е бил лишен от благоволението на кралския двор и лично на Фридрих Велики, един от най-големите композитори на всички времена Йохан Себастиан Бах е малко известен приживе и малко публикуван. Първият инструмент, който Бах изучава в най-ранните си години, е цигулката – взима уроци от баща си до 10-годишната си възраст, к

Италианският художник Маурицио Кателан, автор на произведението на изкуството „Комик“ каза, че творбата е „провокация“, предаде Ройтерс. Тя представлява залепен за стената с тиксо банан.

Творбата бе продадена тази седмица за 6,2 милиона щатски долара на търг от аукционната къща „Сотбис“. Според Кателан творбата предизвиква хората да оценят истинската стойност на изкуството. 

Новият собственик на „Комик“ е американският предприемач от китайски произход Джъстин Сун - основател на платформата за криптовалути "Трон" (Tron).

„Това е провокация, която ни кани да разсъждаваме върху стойността на изкуството и динамиката на пазара на предмети на изкуството, като ни подтиква да поставим под въпрос какво казва това произведение за нас като зрители“, каза Кателан пред италианския всекидневник „Република

Първият обоист на оркестъра на Ванкувър (Канада) – Марин Тинев, пристига в София за откриването на 34-тия сезон на Нов симфоничен оркестър (НСО) с произведението на Жан Франсе – „Цветният часовник“, съобщават от музикалната формация.

Събитието е на 20 ноември в зала „България“.

Тинев ще участва и в изпълненото на Първата оркестрова сюита от Йохан Себастиан Бах. Във втората част на вечерта ще прозвучи последната симфония на Моцарт – „Юпитер“ (№41).

ТВОРБИТЕ

Баховата Сюита №1 е нотирана за два обоя, фагот, струнни и клавесин, като дървените духови инструменти понякога се третират като самостоятелно трио. „В първата и последната част на увертюрата духовите инструменти просто дублират струните, за да създадат по-плътен оркестров зв

Общо 36 любители сладкари се включиха в третото издание на Празника на тортата "Гараш" в Русе. Това съобщи заместник-кметът на Русе Златомира Стефанова. 

Тя припомни, че празникът на сладкия шедьовър неслучайно се организира в крайдунавския град. Според изследвания торта "Гараш" е създадена в Русе - в града, известен като "Малката Виена". Сладкото изкушение се ражда през 90-те години на 19-и век от кулинарните умения на Коста Гараш, който се позовава на рецептата за виенската торта "Сахер".

"Празникът на торта "Гараш" се превърна в традиция за нашия град. Той привлича все по-голям интерес. Конкурсите тази година са два - за класическа и за нетрадиционна торта "Гараш". Със събитието подкрепяме и местния бизнес, като 22 сладкарници представят свои продукти на отделни щандове", каза Стефанова. 

Шеф Ради Стамболов, който е част от организаторите на празни

На официална церемония в Самоков бяха връчени наградите от провелия през седмицата Единадесети национален театрален фестивал на любителските театри „Театър без граници“ в салона на читалище-паметник „Отец Паисий-1859“. 

На сцената бяха председателят на културната институция Стоян Пашов, кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов и журито в състав Богдана Костуркова, Иван Танев и Станислав Пищалов. 

Отличилите се състави обяви Стоян Пашов. 

Голямата награда за цялостно представяне на името на Отец Паисий получи постановката „Глас народен“ по Бранислав Нушич. Режисьор е Николай Гундеров, а трупата е от град Козлодуй. 

Специалната награда на Община Самоков получи постановката „Черна комедия“ по Питър Шафър на трупата от Панагюрище. 

Наградата за млади надежди бе присъдена на

Куратор на изложбата е Десислава Зафирова. 

Георги Янков е роден на 1 януари 1964 в София. Завършил е Средно художествено училище по приложни изкуства – София, а след това - и Националната художествена академия. Професор е в катедра „Плакат и визуална комуникация“, дисциплини: плакат; екранна графика. Председател е на New vision international group и член на упавителния съвет на секция „Графичен дизайн“ в СБХ. Автор е на няколко самостоятелни изложби. 

/ВСР

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Професор Людмил Вагалински допуска на втората скулптура да е изобразен другият внук на император Октавиан Август. Това каза в Историческия музей в Петрич професорът, който е ръководител на разкопките, при разкриването на личността, изобразена на първата намерена в античния град Хераклея Синтика скулптура. 

"Искам да видя втората глава, на втората статуя, почистена. Тя принадлежи на тялото, това е сигурно. Имаме известни съмнения, които, за да потвърдя, или разсея, трябва да видим почистената глава ", обясни още той и добави, че очаква това да се случи в началото на следващата година. 

Почистването на втората скулптура ще се извърши в София от реставратора Ренета Караманова. "Когато видя главата, сглобена към тялото, тогава ще мога да кажа повече. Да, резонен е въпросът дали на втората скулптура не е изобразен другият брат, защото са поставени симетрично на вх

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Популярните изпълнители Тони Димитрова и братя Аргирови изнесоха концерт в Свищов за празниците на града „Свищовски лозници“. На сцената на централния площад „Алеко“ те изпяха едни от най-популярните си песни пред свищовската публика. 

Преди тях на сцената излязоха танцьорите и оркестрантите от Детско-юношески танцов ансамбъл "Дунавска младост", заедно с възпитаници на вокалния педагог Корнелия Чекелева от класа по народно пеене и изпълнители от Школа за поп и рок изпълнители „Клуб Естрада“ на Антоанета Георгиева, които допринесоха за празничната атмосфера.

Тази вечер кметът на Община Свищов д-р Генчо Генчев официално откри традиционните празници на града. Той изказа удовлетвореността си от развиването на празниците „Свищовски лозници“ и поддържането на традицията, която събира свищовлии всяка година на едно място.

Българското MP-Studio е сред петте студиа, поканени за участие в най-голямото събитие за видеомапинг в света – iMapp, в Букурещ. Негово произведение ще преобрази втората най-голяма по площ сграда в света – Двореца на парламента, тази събота (21 септември), разказват от MP-Studio.

Темата на тазгодишното издание на iMapp е „Наследство” (Legacy) и предизвиква най-добрите видео мапинг студиа в света да представят богатството на своята култура и легендите, които я съпътстват.

Участието в така наречената Лига на шампионите става единствено със специална покана до артисти, спечелили първо място в конкурси за видеомапинг от цял свят. MP-Studio е част от състезанието като победител в пилотното издание на международния конкурс за светлинно изкуство в 30-милионния град Чонгкинг, в Китай, през 2023 г.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В постановката „Слънчева линия“ Яна Маринова и Петър Петров-Перо са съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач
Съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач, са Яна Маринова и Петър Петров-Перо в постановката „Слънчева линия“ от Иван Вирипаев. Премиерните представления са на 5 и ...
Беседа за отбелязването на първата модерна Коледа в България ще се проведе в Националната галерия
Беседа, посветена на пъстрата история на бившия царски дворец и празнуването на първата модерна Коледа в България, ще се проведе в Националната галерия/Двореца в София на 10 декемв ...
Бившият холивудски продуцент Харви Уайнстийн е приет в болница
Бившият влиятелен холивудски продуцент Харви Уайнстийн е бил приет в болница за лечение след направен кръвен тест, който е дал "тревожен" резултат и е наложил "незабавна"  мед ...
“Нота по нота“ 2024 обяви победителите си
Приключи Международна музикална академия – конкурс “Нота по нота“ 2024 в Пазарджик, а носител на званието „Абсолютен фаворит“ на събитието е Преслав Д ...
ЮНЕСКО обсъжда разширяване на списъка на нематериалното културно наследство
ЮНЕСКО започна разисквания в столицата на Парагвай Асунсион относно включването на културни практики в списъка си на нематериалното културно наследство, предаде ДПА.  Около 6 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Конфискувани от мафията картини, сред които творба на Кристо, ще бъдат показани в Милано
Повече от 80 картини, сред които шедьоври на Салвадор Дали, Анди Уорхол, Кристо и Джорджо де Кирико, конфискувани от мафията, ще бъдат изложени от днес в "Палацо Реале" в Милано, п ...
Уилям Дефо и други холивудски актьори бяха в Берлин за световната премиера на "Носферату"
Холивудските звезди Уилям Дефо, Ема Корин и Николас Холт бяха в понеделник в Берлин за световната премиера на хоръра "Носферату", съобщи ДПА. По червения килим пред кино Zoo Palas ...
Картини на Жул Паскин, Златю Бояджиев и Дечко Узунов ще бъдат показани в галерия Artmark
Творби на Жул Паскин, Светлин Русев, Златю Бояджиев и Дечко Узунов са сред 140-те произведения, които може да бъдат разгледани до 16 декември в столичната галерия Artmark. На 17 д ...
В постановката „Слънчева линия“ Яна Маринова и Петър Петров-Перо са съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач
Съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач, са Яна Маринова и Петър Петров-Перо в постановката „Слънчева линия“ от Иван Вирипаев. Премиерните представления са на 5 и ...
Университетски театър към НБУ ще представи постановката "Птици" по текстове на едноименната пиеса на Константин Павлов
Университетски театър към Нов български университет (НБУ) ще представи на сцената си на 10 декември постановката "Птици" по текстове на Константин Павлов, съобщиха от екипа на висш ...
Тикер в 22:00 ч.
Повече от 80 картини, сред които шедьоври на Салвадор Дали, Анди Уорхол, Кристо ...
Начало Авансцена
3811
Авансцена

Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба

Ректорът на Националната художествена академия проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба.Експозицията е озаглавена „Нео Ренесанс“ и ще бъде представена в галерия „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) от 8 до 29 ноември, съобщават организаторите.

| 31 Октомври 2024, 10:19 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба
Проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба
Снимка © Екипът на събитието

Ректорът на Националната художествена академия проф. Георги Янков подрежда юбилейна изложба. Експозицията е озаглавена „Нео Ренесанс“ и ще бъде представена в галерия „Райко Алексиев“ на Съюза на българските художници (СБХ) от 8 до 29 ноември, съобщават организаторите.

Куратор на изложбата е Десислава Зафирова. 

Три виртуозни концерта на Бах ще звучат на 17 ноември в зала „България", в изпълнение на цигуларките Божидара Кузманова и Зорница Иларионова, които за първи път ще излязат заедно на една сцена. Диригент на вечерта е маестра Диана Илкоска, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър №1 в ла минор, BWV 1041, Концерт за цигулка и оркестър №2 в ми-мажор, BWV 1042, и Концерт за две цигулки и оркестър в ре минор, BWV 1043.

„Макар да не е бил лишен от благоволението на кралския двор и лично на Фридрих Велики, един от най-големите композитори на всички времена Йохан Себастиан Бах е малко известен приживе и малко публикуван. Първият инструмент, който Бах изучава в най-ранните си години, е цигулката – взима уроци от баща си до 10-годишната си възраст, к

Италианският художник Маурицио Кателан, автор на произведението на изкуството „Комик“ каза, че творбата е „провокация“, предаде Ройтерс. Тя представлява залепен за стената с тиксо банан.

Творбата бе продадена тази седмица за 6,2 милиона щатски долара на търг от аукционната къща „Сотбис“. Според Кателан творбата предизвиква хората да оценят истинската стойност на изкуството. 

Новият собственик на „Комик“ е американският предприемач от китайски произход Джъстин Сун - основател на платформата за криптовалути "Трон" (Tron).

„Това е провокация, която ни кани да разсъждаваме върху стойността на изкуството и динамиката на пазара на предмети на изкуството, като ни подтиква да поставим под въпрос какво казва това произведение за нас като зрители“, каза Кателан пред италианския всекидневник „Република

Първият обоист на оркестъра на Ванкувър (Канада) – Марин Тинев, пристига в София за откриването на 34-тия сезон на Нов симфоничен оркестър (НСО) с произведението на Жан Франсе – „Цветният часовник“, съобщават от музикалната формация.

Събитието е на 20 ноември в зала „България“.

Тинев ще участва и в изпълненото на Първата оркестрова сюита от Йохан Себастиан Бах. Във втората част на вечерта ще прозвучи последната симфония на Моцарт – „Юпитер“ (№41).

ТВОРБИТЕ

Баховата Сюита №1 е нотирана за два обоя, фагот, струнни и клавесин, като дървените духови инструменти понякога се третират като самостоятелно трио. „В първата и последната част на увертюрата духовите инструменти просто дублират струните, за да създадат по-плътен оркестров зв

Общо 36 любители сладкари се включиха в третото издание на Празника на тортата "Гараш" в Русе. Това съобщи заместник-кметът на Русе Златомира Стефанова. 

Тя припомни, че празникът на сладкия шедьовър неслучайно се организира в крайдунавския град. Според изследвания торта "Гараш" е създадена в Русе - в града, известен като "Малката Виена". Сладкото изкушение се ражда през 90-те години на 19-и век от кулинарните умения на Коста Гараш, който се позовава на рецептата за виенската торта "Сахер".

"Празникът на торта "Гараш" се превърна в традиция за нашия град. Той привлича все по-голям интерес. Конкурсите тази година са два - за класическа и за нетрадиционна торта "Гараш". Със събитието подкрепяме и местния бизнес, като 22 сладкарници представят свои продукти на отделни щандове", каза Стефанова. 

Шеф Ради Стамболов, който е част от организаторите на празни

На официална церемония в Самоков бяха връчени наградите от провелия през седмицата Единадесети национален театрален фестивал на любителските театри „Театър без граници“ в салона на читалище-паметник „Отец Паисий-1859“. 

На сцената бяха председателят на културната институция Стоян Пашов, кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов и журито в състав Богдана Костуркова, Иван Танев и Станислав Пищалов. 

Отличилите се състави обяви Стоян Пашов. 

Голямата награда за цялостно представяне на името на Отец Паисий получи постановката „Глас народен“ по Бранислав Нушич. Режисьор е Николай Гундеров, а трупата е от град Козлодуй. 

Специалната награда на Община Самоков получи постановката „Черна комедия“ по Питър Шафър на трупата от Панагюрище. 

Наградата за млади надежди бе присъдена на

Георги Янков е роден на 1 януари 1964 в София. Завършил е Средно художествено училище по приложни изкуства – София, а след това - и Националната художествена академия. Професор е в катедра „Плакат и визуална комуникация“, дисциплини: плакат; екранна графика. Председател е на New vision international group и член на упавителния съвет на секция „Графичен дизайн“ в СБХ. Автор е на няколко самостоятелни изложби. 

/ВСР

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Професор Людмил Вагалински допуска на втората скулптура да е изобразен другият внук на император Октавиан Август. Това каза в Историческия музей в Петрич професорът, който е ръководител на разкопките, при разкриването на личността, изобразена на първата намерена в античния град Хераклея Синтика скулптура. 

"Искам да видя втората глава, на втората статуя, почистена. Тя принадлежи на тялото, това е сигурно. Имаме известни съмнения, които, за да потвърдя, или разсея, трябва да видим почистената глава ", обясни още той и добави, че очаква това да се случи в началото на следващата година. 

Почистването на втората скулптура ще се извърши в София от реставратора Ренета Караманова. "Когато видя главата, сглобена към тялото, тогава ще мога да кажа повече. Да, резонен е въпросът дали на втората скулптура не е изобразен другият брат, защото са поставени симетрично на вх

Фенове на хитовата поредица „Игра на тронове“, която приключи през 2019 г., могат да наддават за костюми, реквизити, декори и сувенири, предаде Асошиейтед прес.

Повече от 2000 предмета ще бъдат предложени на търг през октомври от аукционната къща „Херитейдж Окшънс“ (Heritage Auctions).

Началните цени  за емблематичните предмети варират от 500 до 20 000 щатски долара. Сред тях са доспехите и мечът на сър Джайм Ланистър, както и дребни реквизити като зъбни протези, използвани от белите бродници. 

Сред другите забележителни предмети са наметалата, палтата и кожените ансамбли на Денерис Таргариен, носени от Емилия Кларк, мечът Longclaw на Джон Сноу, изигран от Кит Харингтън, и брошката Hand of the Queen, носена от Питър Динклидж в ролята на Тирион Ланистър.

Очакват се дори предмети, които не са имали много екранно време, ка

Популярните изпълнители Тони Димитрова и братя Аргирови изнесоха концерт в Свищов за празниците на града „Свищовски лозници“. На сцената на централния площад „Алеко“ те изпяха едни от най-популярните си песни пред свищовската публика. 

Преди тях на сцената излязоха танцьорите и оркестрантите от Детско-юношески танцов ансамбъл "Дунавска младост", заедно с възпитаници на вокалния педагог Корнелия Чекелева от класа по народно пеене и изпълнители от Школа за поп и рок изпълнители „Клуб Естрада“ на Антоанета Георгиева, които допринесоха за празничната атмосфера.

Тази вечер кметът на Община Свищов д-р Генчо Генчев официално откри традиционните празници на града. Той изказа удовлетвореността си от развиването на празниците „Свищовски лозници“ и поддържането на традицията, която събира свищовлии всяка година на едно място.

Българското MP-Studio е сред петте студиа, поканени за участие в най-голямото събитие за видеомапинг в света – iMapp, в Букурещ. Негово произведение ще преобрази втората най-голяма по площ сграда в света – Двореца на парламента, тази събота (21 септември), разказват от MP-Studio.

Темата на тазгодишното издание на iMapp е „Наследство” (Legacy) и предизвиква най-добрите видео мапинг студиа в света да представят богатството на своята култура и легендите, които я съпътстват.

Участието в така наречената Лига на шампионите става единствено със специална покана до артисти, спечелили първо място в конкурси за видеомапинг от цял свят. MP-Studio е част от състезанието като победител в пилотното издание на международния конкурс за светлинно изкуство в 30-милионния град Чонгкинг, в Китай, през 2023 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В постановката „Слънчева линия“ Яна Маринова и Петър Петров-Перо са съпрузи, участващи в метафоричен боксов мач
Беседа за отбелязването на първата модерна Коледа в България ще се проведе в Националната галерия
Бившият холивудски продуцент Харви Уайнстийн е приет в болница
“Нота по нота“ 2024 обяви победителите си
ЮНЕСКО обсъжда разширяване на списъка на нематериалното културно наследство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Декември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Конфискувани от мафията картини, сред които творба на Кристо, ще бъдат показани в Милано
Тонът на времето
Уилям Дефо и други холивудски актьори бяха в Берлин за световната премиера на "Носферату"
Калейдоскоп
Картини на Жул Паскин, Златю Бояджиев и Дечко Узунов ще бъдат показани в галерия Artmark
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.