NRD Начало
Четвъртък, 24 Октомври 2024
Начало Цветни аспекти Време в бод. Машините, които шиеха истории
237
Цветни аспекти

Време в бод. Машините, които шиеха истории

В Националния музей на текстилната индустрия в Сливен бе открита изложба от стари шевни машини на колекционер, който ги е дарил на културния институт. Това съобщиха от пресцентъра на община Сливен. Дарителят е служител на Община Сливен - главен експерт в дирекция "Общинска инфраструктура".  Колекцията е на Костадин Костадинов, който от години събира уникални ретро екземпляри

| 24 Октомври 2024, 11:39 ч.
Време в бод. Машините, които шиеха истории
Време в бод. Машините, които шиеха истории
Снимка © Община Сливен

В Националния музей на текстилната индустрия в Сливен бе открита изложба от стари шевни машини на колекционер, който ги е дарил на културния институт. Това съобщиха от пресцентъра на община Сливен. Дарителят е служител на Община Сливен - главен експерт в дирекция "Общинска инфраструктура". 

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

Фотоизложба "Свалбард – леденото кралство" откриват на 19 юли в изложбената зала на Етнографския музей в Берковица, съобщиха от музея в града.

Експозицията съдържа 30 фотографии на полярни мечки, моржове, птици, пещери и пейзажи, които постоянно се променят заради затоплянето на климата. Творбите са на англичанина Ник Фостър и са запечатали видяното и  преживяното при придвижването му до най-северната точка на Земята. Това е мястото, до което максимално може да достигне  един турист – архипелагът Свалбард в Северния ледовит океан, между Норвегия и Северния полюс, познат още и като Шпицберген.

Премиерата на фотоизложбата е в Берковица поради факта, че съпругата на  Ник Фостър е оттам, а англичанинът е впечатлен от  балканското градче и го приема като свой роден дом, уточниха организаторите от етнографския музей.

Музика от френското класическо кино ще звучи в концерта "Любовна история" на 12 юли под диригентството на Деян Павлов. 

Събитието е второто, с което Държавна опера - Бургас се включва в поредицата "Купон на острова" на о. Света Анастасия, съобщават от културната институция в морския град. 

На откритата сцена сопраното Нона Кръстникова и тенорът Яни Николов заедно с оркестровия състав на операта с концертмайстор Христо Белчев ще пресъздадат мелодии от някои от най-обичаните френски филми. На пианото ще свири Нина Райхел, а водещ на сцената, но и като глас зад кадър ще е Петър Тихолов.

Програмата на концерта включва теми от филмите: „Шатовалон“, „Беглъците“, „Крилце или кълка“ на композитора Владимир Козма, тема от филма „Мулен Руж“ на Жорж Орик, Ma chere Helene на Мишел Ман, музикална тема от филма „Фантомас“, „Живот в розово“ и легендарната песен н

Актрисата Блейк Лайвли каза, че в основата на пренасянето на книгата "Никога повече" на големия екран е било да се служи на почитателите на бестселъра на Колийн Хувър, предаде Ройтерс.

На лондонската премиера на романтичната драма Лайвли каза, че претворяването на романа във филм е "голяма отговорност, но и възможност".

"Когато трябва да служиш на група от хора, които са толкова страстни по отношение на изходния материал... да служиш на толкова ангажирани хора, е прекрасно", каза актрисата.

В "Никога повече" Блейк Лайвли играе Лили Блум, цветарка от Бостън. Тя се влюбва в красивия неврохирург Райл Кинкейд, изигран от Джъстин Балдони, който е и режисьор на филма.

Когато отношенията им стават по-сериозни, Райл започва да проявява черти, напомнящи на Лили за тормоза, на който е била подложена от баща си. Споменът за травмата от детството й принуждава Лили

Виетнамистката Даяна Иванова ще открие фотографска изложба с кадри и разкази от Виетнам на 14 август във Варна. 

Изложбата е със заглавие „Простор по виетнамски“, съобщават организаторите на събитието фондация „Амфора“. 

Експозицията ще бъде подредена в пространството за култура и обучение „Аморфа“ до Адвокатската градинка във Варна, добавят организаторите.

На 15 август, Денят на Варна, от 16:00 часа посетителите на изложбата ще разберат защо „Виетнам е близо“ в среща-разговор с авторката Даяна Иванова, посочват още те. 

По думите им Даяна Иванова представя документален разказ за годините, прекарани в изучаване на културата и езика на Виетнам.

Куратор на изложбата е българската фотографка Михаела Аройо, носител на международното отличие за фотография „Инге Морат&ldquo

Колекцията е на Костадин Костадинов, който от години събира уникални ретро екземпляри. Всички притежавани от него машини са в отлично състояние и са работещи.

В изложбата са представени 38 шевни машини от различни периоди. Някои екземпляри са на световноизвестни марки като "Сингер", "Мундлос", "Пфаф", "Фритинер" и др. Най-старите екземпляри са произведени в периода 1860 – 1868 г. Сред експонатите има чугунена машина за шиене на обувки и машина за шиене на кожа.

“Всяка машина има своята уникална история. Костадинов настояваше в описанието да включим и имената на бившите собственици, от които ги е придобил. Тепърва ни предстои да проучим допълнително всеки експонат, за да създадем отделен паспорт на всеки от тях”, каза директорът на текстилния музей Тони Димитрова.

Изложбата е част от честванията на 190-ата годишнина от началото на текстилната индустрия в България. Както съобщихме годишнината бе отбелязана с редица прояви в родния град на Добри Желязков - Фабрикаджията, положил началото българската индустриализация със създаването на първа работилница, а малко по-късно - и първа фабрика за текстил на Балканите.  Сред тях са изложбата „Добри Желязков Фабрикаджията – първият български предприемач“, разположена на площад „Цар Освободител“ в центъра на града. В Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков“ на 21 октомври бе открита юбилейна изложба „190 години от началото на текстилната индустрия на Балканите“.

„Око“ представя програмата на българското си издание. Международният фестивал на етнографското кино ще се проведе от 8 до 15 ноември в София, съобщават организаторите.

Тази година екипът е подготвил над 100 заглавия от 61 държави. От тях 53 филма са украински, създадени в копродукция или от украински режисьори, които ще имат премиерни прожекции в България.

Ще бъдат показани 88 филма в четири конкурсни секции. Под името „Нашето око“ ще има два национални  конкурса – за пълнометражен и за късометражен филм, и Oko Global – два международни конкурса за пълнометражен филм и за късометражен филм. „Важно е да се отбележи, че международният конкурс за късометражен филм вече се състоя по време на кинофестивалното издание в Болград, Украйна, (от 8 до 15 септември),

В изложба в една от галерийните зали на Минна дирекция – Перник са подредени 10 платна живопис на Генко Генков и 13 скулптори на проф. Емил Попов.

Произведенията са от частна колекция, каза областният управител Людмил Веселинов. Собственикът ги е предоставил, за да бъдат изложени в Перник, тъй като меценатът също е от миньорския град.

На откриването на експозицията присъстваха заместник-министърът на културата Амелия Гешева, заместник- министърът на туризма Павлин Петров, областният управител Людмил Веселинов и неговият заместник Симеон Гебов, заместник-кметът на Община Перник Стефан Кръстев. 

„Двамата автори боравят със своите изразни средства доста ярко и категорично“, каза Веселинов.

Генко Генков е един от знаковите съвременни автори в българското изкуство. Той остави трайна следа след себе си, коментира още областният управите

Силвия и Теди Кацарови ще са част от 22-рото издание на международния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Сребърна Янтра“ във Велико Търново, съобщи на пресконференция директорът, създател и продуцент на музикалния форум Румяна Начева.

Събитието ще се проведе от 27 до 29 септември, като основната програма ще е в Голяма зала на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“ с вход свободен.

Силвия Кацарова ще е почетен председател на журито на конкурса, а Теди – един от членовете на комисията, посочи Начева.

Председател ще е преподавателят в Катедра „Музика“ на Великотърновския университет проф. Сребра Михалева. Останалите, които ще оценяват участниците са: продуцентът Роко Палацо (Италия), вокалният педагог проф. д-р Родика Рошиору (Молдова), младата поп и джаз изпълнителка Доминик Симионеску (Румъния), ф

Първото издание на фестивала "Да помним миналото и да предадем на бъдещето" започна в скейт зоната на градския парк "Св. Георги" в Добрич. Участие в него е планирано да вземат около 600 изпълнители, разделени в 17 танцови и 35 певчески състава. Организатор е сдружението с нестопанска цел "Добруджанци", а форумът е финансиран по програма за отпускане на средства на граждански инициативи в полза на местната общност на Община Добрич.

Фестивалът бе открит от заместник-кметът на Община Добрич Павел Павлов, който пожела успех на организаторите и участниците. 

В скейт парка има обособени различни зони, където през целия ден ще има демонстрации и работилници. В кулинарната работилница "При баба" ще бъде приготвена лютеница по стара добруджанска рецепта. В тази за народни песни и танци ще бъдат разучени добруджански песни и хора. 

Ученици от Професионалната ги

Националният фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ представя в зала 1 на НДК концерт-спектакъла „Ела се вие, превива" с участието на Симфониета (Враца) и над 140 души екип. Събитието е на 29 септември, съобщават организаторите.

Проектът е посветен на българската сватба. Ще бъдат представени музикално-танцови картини, пресъздаващи сватбени ритуали и пролетните празници от различни региони на България. 

„След поредица от концерти в страната, продължава успешната симбиоза между фолклорен и симфоничен оркестър реализирана по време на целия концерт. Зрителите ще  се насладят и усетят цялостното  въздействие и звук с  плътност, мащаб и обем, непознат и дори революционен за фолклорното ни изкуство“, разказват от екипа на ансамбъла.

По думите им водеща роля за тази музикална симбиоза има

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Компютър, създаден преди 42 години, е сред експонатите в изложбата „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърни екрани“
Компютър, създаден в София преди 42 години, е сред машините, изложени в Националния студентски дом като част от експозицията „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърн ...
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“ под диригентството на Деян Павлов. На сцената в зала ...
Нарисуваните образи влизат в конкуренция с вече създадените във въображението
Изложба с произведения на Ясен Гюзелев ще бъде представена в галерия „Арте“. Експозицията може да бъде разгледана от 29 октомври до 15 ноември, съобщават организаторите ...
Чудовища? Не! Тим Бъртън говори за собствените си страхове
Режисьорът Тим Бъртън разкри по време на откриване на изложба с негови творби в Лондон, че се страхува от изкуствения интелект (ИИ), предаде Асошиейтед прес. Въображението на Бърт ...
Идрис Елба планира да се премести да живее в Африка
Британският актьор Идрис Елба ще се премести да живее в Африка през следващото десетилетие, за да подкрепи филмовата индустрия на континента, съобщи Би Би Си.  Елба, който е ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Компютър, създаден преди 42 години, е сред експонатите в изложбата „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърни екрани“
Компютър, създаден в София преди 42 години, е сред машините, изложени в Националния студентски дом като част от експозицията „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърн ...
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция. П ...
Рапърката Карди Би пропуска музикален фестивал
Рапърката и носителка на "Грами" Карди Би е била приета в болница по спешност и се налага да отмени участието си в събота вечер на музикален фестивал в Атланта, предаде Асошиейтед ...
С изложбата "Приливи и отливи" Мария Алексиева се фокусира върху кръговрата на живота
За най-новата си самостоятелна изложба бургаската художничка Мария Алексиева избира заглавието "Приливи и отливи", защото много от картините в нея напомнят на морски пейзажи. Това ...
Николай Янакиев представя изложбата „Фрагменти от пътя“
Картини на Николай Янакиев, създадени през последните четири години, ще бъдат показани в изложбата „Фрагменти от пътя“. Експозицията ще бъде представена от 28 октомври ...
Тикер в 18:00 ч.
Компютър, създаден в София преди 42 години, е сред машините, изложени в Национал ...
Начало Цветни аспекти
237
Цветни аспекти

Време в бод. Машините, които шиеха истории

В Националния музей на текстилната индустрия в Сливен бе открита изложба от стари шевни машини на колекционер, който ги е дарил на културния институт.Това съобщиха от пресцентъра на община Сливен.

| 24 Октомври 2024, 11:39 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Време в бод. Машините, които шиеха истории
Време в бод. Машините, които шиеха истории
Снимка © Община Сливен

В Националния музей на текстилната индустрия в Сливен бе открита изложба от стари шевни машини на колекционер, който ги е дарил на културния институт. Това съобщиха от пресцентъра на община Сливен. Дарителят е служител на Община Сливен - главен експерт в дирекция "Общинска инфраструктура". 

Колекцията е на Костадин Костадинов, който от години събира уникални ретро екземпляри. Всички притежавани от него машини са в отлично състояние и са работещи.

Орлин Павлов представя нов сингъл и видео It Felt So Good, съобщават от екипа на изпълнителя.

По идея на музикалния продуцент Васко Иванов-Dexter през май е организирана работна музикална сесия с Орлин Павлов и Кристиан Костов. Тримата за първи път творят заедно и резултатът е It Felt So Good. 

„Магията се случва буквално за два часа. Обсъждат музикални идеи, кантото се излива на момента, след него и текстът. Dexter се включва в аранжимента и мастеринга“, разказват от екипа.

Орлин Павлов добавя, че Кристиан и Dexter са изключително талантливи млади музиканти със световен потенциал и е страхотно удоволствие да работи с тях.

Видеото следва динамиката на песента, като едновременно с това зарежда с чувствена и любовна лятна енергия. Основна роля в историята има уиндсърфистк

Фотоизложба "Свалбард – леденото кралство" откриват на 19 юли в изложбената зала на Етнографския музей в Берковица, съобщиха от музея в града.

Експозицията съдържа 30 фотографии на полярни мечки, моржове, птици, пещери и пейзажи, които постоянно се променят заради затоплянето на климата. Творбите са на англичанина Ник Фостър и са запечатали видяното и  преживяното при придвижването му до най-северната точка на Земята. Това е мястото, до което максимално може да достигне  един турист – архипелагът Свалбард в Северния ледовит океан, между Норвегия и Северния полюс, познат още и като Шпицберген.

Премиерата на фотоизложбата е в Берковица поради факта, че съпругата на  Ник Фостър е оттам, а англичанинът е впечатлен от  балканското градче и го приема като свой роден дом, уточниха организаторите от етнографския музей.

Музика от френското класическо кино ще звучи в концерта "Любовна история" на 12 юли под диригентството на Деян Павлов. 

Събитието е второто, с което Държавна опера - Бургас се включва в поредицата "Купон на острова" на о. Света Анастасия, съобщават от културната институция в морския град. 

На откритата сцена сопраното Нона Кръстникова и тенорът Яни Николов заедно с оркестровия състав на операта с концертмайстор Христо Белчев ще пресъздадат мелодии от някои от най-обичаните френски филми. На пианото ще свири Нина Райхел, а водещ на сцената, но и като глас зад кадър ще е Петър Тихолов.

Програмата на концерта включва теми от филмите: „Шатовалон“, „Беглъците“, „Крилце или кълка“ на композитора Владимир Козма, тема от филма „Мулен Руж“ на Жорж Орик, Ma chere Helene на Мишел Ман, музикална тема от филма „Фантомас“, „Живот в розово“ и легендарната песен н

Актрисата Блейк Лайвли каза, че в основата на пренасянето на книгата "Никога повече" на големия екран е било да се служи на почитателите на бестселъра на Колийн Хувър, предаде Ройтерс.

На лондонската премиера на романтичната драма Лайвли каза, че претворяването на романа във филм е "голяма отговорност, но и възможност".

"Когато трябва да служиш на група от хора, които са толкова страстни по отношение на изходния материал... да служиш на толкова ангажирани хора, е прекрасно", каза актрисата.

В "Никога повече" Блейк Лайвли играе Лили Блум, цветарка от Бостън. Тя се влюбва в красивия неврохирург Райл Кинкейд, изигран от Джъстин Балдони, който е и режисьор на филма.

Когато отношенията им стават по-сериозни, Райл започва да проявява черти, напомнящи на Лили за тормоза, на който е била подложена от баща си. Споменът за травмата от детството й принуждава Лили

Виетнамистката Даяна Иванова ще открие фотографска изложба с кадри и разкази от Виетнам на 14 август във Варна. 

Изложбата е със заглавие „Простор по виетнамски“, съобщават организаторите на събитието фондация „Амфора“. 

Експозицията ще бъде подредена в пространството за култура и обучение „Аморфа“ до Адвокатската градинка във Варна, добавят организаторите.

На 15 август, Денят на Варна, от 16:00 часа посетителите на изложбата ще разберат защо „Виетнам е близо“ в среща-разговор с авторката Даяна Иванова, посочват още те. 

По думите им Даяна Иванова представя документален разказ за годините, прекарани в изучаване на културата и езика на Виетнам.

Куратор на изложбата е българската фотографка Михаела Аройо, носител на международното отличие за фотография „Инге Морат&ldquo

В изложбата са представени 38 шевни машини от различни периоди. Някои екземпляри са на световноизвестни марки като "Сингер", "Мундлос", "Пфаф", "Фритинер" и др. Най-старите екземпляри са произведени в периода 1860 – 1868 г. Сред експонатите има чугунена машина за шиене на обувки и машина за шиене на кожа.

“Всяка машина има своята уникална история. Костадинов настояваше в описанието да включим и имената на бившите собственици, от които ги е придобил. Тепърва ни предстои да проучим допълнително всеки експонат, за да създадем отделен паспорт на всеки от тях”, каза директорът на текстилния музей Тони Димитрова.

„Око“ представя програмата на българското си издание. Международният фестивал на етнографското кино ще се проведе от 8 до 15 ноември в София, съобщават организаторите.

Тази година екипът е подготвил над 100 заглавия от 61 държави. От тях 53 филма са украински, създадени в копродукция или от украински режисьори, които ще имат премиерни прожекции в България.

Ще бъдат показани 88 филма в четири конкурсни секции. Под името „Нашето око“ ще има два национални  конкурса – за пълнометражен и за късометражен филм, и Oko Global – два международни конкурса за пълнометражен филм и за късометражен филм. „Важно е да се отбележи, че международният конкурс за късометражен филм вече се състоя по време на кинофестивалното издание в Болград, Украйна, (от 8 до 15 септември),

В изложба в една от галерийните зали на Минна дирекция – Перник са подредени 10 платна живопис на Генко Генков и 13 скулптори на проф. Емил Попов.

Произведенията са от частна колекция, каза областният управител Людмил Веселинов. Собственикът ги е предоставил, за да бъдат изложени в Перник, тъй като меценатът също е от миньорския град.

На откриването на експозицията присъстваха заместник-министърът на културата Амелия Гешева, заместник- министърът на туризма Павлин Петров, областният управител Людмил Веселинов и неговият заместник Симеон Гебов, заместник-кметът на Община Перник Стефан Кръстев. 

„Двамата автори боравят със своите изразни средства доста ярко и категорично“, каза Веселинов.

Генко Генков е един от знаковите съвременни автори в българското изкуство. Той остави трайна следа след себе си, коментира още областният управите

Силвия и Теди Кацарови ще са част от 22-рото издание на международния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Сребърна Янтра“ във Велико Търново, съобщи на пресконференция директорът, създател и продуцент на музикалния форум Румяна Начева.

Събитието ще се проведе от 27 до 29 септември, като основната програма ще е в Голяма зала на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“ с вход свободен.

Силвия Кацарова ще е почетен председател на журито на конкурса, а Теди – един от членовете на комисията, посочи Начева.

Председател ще е преподавателят в Катедра „Музика“ на Великотърновския университет проф. Сребра Михалева. Останалите, които ще оценяват участниците са: продуцентът Роко Палацо (Италия), вокалният педагог проф. д-р Родика Рошиору (Молдова), младата поп и джаз изпълнителка Доминик Симионеску (Румъния), ф

Първото издание на фестивала "Да помним миналото и да предадем на бъдещето" започна в скейт зоната на градския парк "Св. Георги" в Добрич. Участие в него е планирано да вземат около 600 изпълнители, разделени в 17 танцови и 35 певчески състава. Организатор е сдружението с нестопанска цел "Добруджанци", а форумът е финансиран по програма за отпускане на средства на граждански инициативи в полза на местната общност на Община Добрич.

Фестивалът бе открит от заместник-кметът на Община Добрич Павел Павлов, който пожела успех на организаторите и участниците. 

В скейт парка има обособени различни зони, където през целия ден ще има демонстрации и работилници. В кулинарната работилница "При баба" ще бъде приготвена лютеница по стара добруджанска рецепта. В тази за народни песни и танци ще бъдат разучени добруджански песни и хора. 

Ученици от Професионалната ги

Националният фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ представя в зала 1 на НДК концерт-спектакъла „Ела се вие, превива" с участието на Симфониета (Враца) и над 140 души екип. Събитието е на 29 септември, съобщават организаторите.

Проектът е посветен на българската сватба. Ще бъдат представени музикално-танцови картини, пресъздаващи сватбени ритуали и пролетните празници от различни региони на България. 

„След поредица от концерти в страната, продължава успешната симбиоза между фолклорен и симфоничен оркестър реализирана по време на целия концерт. Зрителите ще  се насладят и усетят цялостното  въздействие и звук с  плътност, мащаб и обем, непознат и дори революционен за фолклорното ни изкуство“, разказват от екипа на ансамбъла.

По думите им водеща роля за тази музикална симбиоза има

Изложбата е част от честванията на 190-ата годишнина от началото на текстилната индустрия в България. Както съобщихме годишнината бе отбелязана с редица прояви в родния град на Добри Желязков - Фабрикаджията, положил началото българската индустриализация със създаването на първа работилница, а малко по-късно - и първа фабрика за текстил на Балканите.  Сред тях са изложбата „Добри Желязков Фабрикаджията – първият български предприемач“, разположена на площад „Цар Освободител“ в центъра на града. В Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков“ на 21 октомври бе открита юбилейна изложба „190 години от началото на текстилната индустрия на Балканите“.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Компютър, създаден преди 42 години, е сред експонатите в изложбата „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърни екрани“
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Нарисуваните образи влизат в конкуренция с вече създадените във въображението
Чудовища? Не! Тим Бъртън говори за собствените си страхове
Идрис Елба планира да се премести да живее в Африка
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Компютър, създаден преди 42 години, е сред експонатите в изложбата „Ретро графични редактори, интерфейси и компютърни екрани“
Тонът на времето
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Тонът на времето
Рапърката Карди Би пропуска музикален фестивал
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.