NRD Начало
Четвъртък, 24 Октомври 2024
Начало Под прожектора История на изкуството за всички
283
Под прожектора

История на изкуството за всички

Проектът на казанлъшката Художествена галерия за подготовка на лекции по модула „История на изкуството за всички“ ще получи финансиране за реализацията си от Национален фонд „Култура“ (НФК), съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров. Инициативата е класирана на второ място сред участниците по програмата „Разпространение“, в раздел „Визуални изкуства“.  На национално ниво НФК подкрепя създаването, развитието и разпространението на българската култура и изкуство в страната и чужбина. Целта на проекта, създаден от екипа на галерията, е лекциите да бъдат фокусирани върху казанлъшките художници, оставили следи в градовете, в които е планирано да бъде представена всяка съответна лекция

| 24 Октомври 2024, 11:03 ч.
История на изкуството за всички
История на изкуството за всички
Снимка © Пресфото - Тодор Ставрев,

Проектът на казанлъшката Художествена галерия за подготовка на лекции по модула „История на изкуството за всички“ ще получи финансиране за реализацията си от Национален фонд „Култура“ (НФК), съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров. Инициативата е класирана на второ място сред участниците по програмата „Разпространение“, в раздел „Визуални изкуства“. 

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

Програмата на тазгодишното издание на инициативата „Лято Арт“, подготвена от Сдружението с нестопанска цел "Клуб култура за Шумен", беше представена от председателя на дружеството Христо Атанасов и секретаря на организацията Надежда Романова. 

„Лято Арт" ще се проведе от 5 до 9 август в двора на Ганушевата къща в Шумен.

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов ще участват в първата вечер на „Лято Арт“. Те ще представят пред публиката в Ганушевата къща свой поетичен спектакъл, съобщи Романова. „Подготвяме и голяма музикална изненада за публиката за първия ден, но още сме в процес на уточняване, добави Атанасов.

Артистичното семейство Иван и Живка Ненкови ще се изяви във втората вечер на „Лято Арт“ с авторски концерт в Ганушевата къща. Иван Ненков е гостувал в Шумен по време на фестивала „Шумен бард", допълни Романова. 

На 7 август в Регион

Симфониета Видин ще изнесе три поредни концерта в три града на Северозападна България. Публиката в Монтана, Белоградчик и Видин ще чуе избрани произведения от Моцарт и Салиери, каза директорът на културния институт Мирослав Кръстев.

В програмата са включени увертюра към операта La Fiera di Venezia, Венецианска симфония и Симфония в ре мажор Il giorno onomastico от Салиери. Във втората част на концертите ще звучи музика на Моцарт – Увертюра към операта „Сватбата на Фигаро“ и Симфония №41 в до мажор „Юпитер“, обясни Кръстев.

И Моцарт, и Салиери са били музиканти във Виена в края на XVIII век. Имало е много спекулации за тяхното съперничество, отбеляза Кръстев. Предлагаме един концерт, в който слушателите могат да сравнят музиката на двамата композитори, и нека публиката бъде съдия, допълни директорът на Симфониета Видин.

На диригентския пулт застава маестро Енри

Изложба живопис на смолянската художничка Росица Палийска бе открита тази вечер в зала "Петър Стайков" в Клуба на дейците на културата в Смолян.

Изложбата на Росица Палийска е своеобразна илюстрация на метафорите на поети и писатели, че Родопите са магична планина, каза при откриването актрисата Миряна Найденова. 

Пейзажите и творбите на Палийска са изригване на цветове, на красота и светлина, каза още актрисата. 

В изложбата са събрани платна на художничката, създадени в 10-годишен период, а част от картините не са показвани досега.

Авторката на творбите каза, че картините разкриват Родопите в цялата им необятна палитра, от дълбоко синьо до облачно пурпурно. Родопите са моето вдъхновение, каза Палийска. Тя е завършила Художествената академия със специалност „Стенопис“.

Нейни стенописи могат да се видят в обществени сгради

Започна 19-ото издание на изложбата-базар „Родопски занаятчии“ в Народно читалище „Орфееви гори – 1870“. Свои творби представят 13 майстори занаятчии от цялата Смолянска област.

Изложбата-базар е традиционна и се прави два пъти годишно – през май и през октомври.

Всички творби са изработени ръчно и са уникални. Тази година имаме много гоблени, терлици, всякакъв вид украси. Сред творбите има плъст-картини и акварел, много магнити, бижута, гипсови форми и ароматизирани свещи.

За първи път от много години има бродерии, каза председателят на читалището Цветанка Илиева.  

Всички майстори много обичат да се събират на тези срещи, за да видят кой докъде е стигнал със своето изкуството, обменят си информация за материали.

Всички участници в изложението получиха грамоти.

Изложбата-базар ще бъде експонирана

На национално ниво НФК подкрепя създаването, развитието и разпространението на българската култура и изкуство в страната и чужбина. Целта на проекта, създаден от екипа на галерията, е лекциите да бъдат фокусирани върху казанлъшките художници, оставили следи в градовете, в които е планирано да бъде представена всяка съответна лекция. Всяка лекция ще бъде заснета, а видеосъдържанието ще бъде качено на сайта на Художествена галерия - Казанлък. Материалите ще бъдат предоставени и на партньорските институции с образователна цел.

В мотивите си за одобрението комисията посочва, че проектът е напълно адекватен на основния приоритет на програмата, а именно разширяване на възможните публики и децентрализация на културния живот.

Предвиденият ефект е добре обоснован от поредица събития с изследователски и художествен характер, посочи д-р Петров и изрази надежда жители и на други градове в страната да проявят интерес към инициативата „Събота в галерията“.

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

Пепа Николова-Пеша представя дебютната си изложба „Гората, която създадохме?“ – изследване на устойчивостта и връзката ни с природата. Това съобщават от галерия „Сердика“, домакин на събитието от 13 септември до 5 октомври. 

С концепция, разработена от Валентин Бакърджиев, изложбата предлага уникално многосензорно преживяване, което съчетава изкуство и екологично съзнание, коментират организаторите.

Авторката, макар и нешироко известна в художествените среди, има богат опит като сценограф и костюмограф, работейки повече от 30 години в театъра и киното. През този период е създавала костюми и декори за други сценографи и костюмографи, но сега, на 54 години, решава да излезе на преден план.

„Гората, която създадохме?“ представя &bdquo

За единадесета година Самоков ще бъде домакин на национален фестивал на любителските театри „Театър без граници“. Той ще продължи една седмица.

Фестивалът ще бъде открит на 21 октомври, съобщи Ралица Стоянова от читалище – паметник „Отец Паисий - 1859“, което е и организатор. 

Тази година актьорските си умения ще покажат около 20 състава от цялата страна. Всеки ден до 26 октомври ще има постановки на любителски състави. 

Стоянова каза, че целта на фестивала е да привлича граждани на Самоков и гости, които да се насладят на театралните постановки и запознаят с богатството на театралното изкуство. Ще има различни жанрове – комедия, драма, трагедия. 

Входът за всички постановки е свободен.

Преди официалното откриване ще има две участие на две трупи, които също са част от  конкурсната програма.

Мария Стефанова празнува своя 85-и рожден ден на сцената на театър "Българска армия", съобщават от трупата. 

На 9 октомври обичаната от поколения българи актриса за 34-и път ще влезе в ролята на Реджина в "Кралицата майка" от едноименната пиеса на Манлио Сантанели.

„Кралицата майка“ разказва за взаимоотношенията между майка и син. Разплита ги до такава степен, че изкарва на бял свят най-грозните тайни, най-хитрите капани и най-интимните събития в живота на двата персонажа, Реджина и Алфредо. Реджина, от страх да не изгуби надмощието си, е готова да въвлече сина си във всевъзможни психологически игри, опитвайки се да затяга повече и повече оковите, които е положила на ръцете на Алфредо още в детските му години.

Дипломантите от Националната художествена академия (НХА) от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ показаха свои творби в изложби, открити тази вечер в Съюза на българските художници на „Шипка“ 6. 

„Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева. Според нея тези експозиции демонстрират едно високо ниво на преподавателите и студентите на НХА. „Всичко това показва, че има смисъл и че нашият труд си заслужава“, отбеляза тя.

„Днес сме свидетели на може би най-светлия миг в живота на художника. И това е изложбата. И не каква да е изложба, а първата. Именно тази първа изложба бележи и дава началото на професионалния живот на художника. Аз съм горд пред вас да представя резултата от този преходен период, с който достигаме до професионализм

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николета Петкова: Релефът на пантера, открит в Жаба могила край Стрелча, е много рядък за епоха си
Релефът на пантера или лъв, изобразен върху варовикова плоча, открит в Жаба могила край гр. Стрелча, е един от експонатите от фондовете на четиринадесет музея от България, които уч ...
Етнографски музей в следосвобожденска къща има вече в Болярово
Етнографски музей в следосвобожденска къща има вече в Болярово. Музеят се помещава в реставрираната автентична къща в града на поп Атанас Николов, на която бе извършен ремонт на с ...
Документален филм, посветен на 130-годишнината от рождението на цар Борис Трети
Документален филм, посветен на 130-годишнината от рождението на цар Борис Трети, ще бъде излъчен на 24 октомври в Балната зала на Софийския дворец (НХГ), съобщават организаторите. ...
Йохана Траянова изследва в изложба лесбийската идентичност в съвременна България
„Прозирам“ е заглавието на фотографската изложба, която Йохана Траянова подготвя. Тя ще бъде представена от 8 до 22 ноември в столичната галерия „Харта“, с ...
Документалният филм „От другата страна“ е един различен разказ за войната в Украйна
На 29 октомври  в габровската зала „Възраждане“ с вход свободен ще бъде представен документалният филм „От другата страна“ с автор журналистът Мартин Г ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“ под диригентството на Деян Павлов. На сцената в зала ...
Тайната сватба на Лана Дел Рей. Документи разкриват подробности
Певицата Лана Дел Рей и екскурзоводът из блата, обитавани от алигатори, Джеръми Дюфрен са сключили брак в щата Луизиана миналия месец, предаде Асошиейтед прес, като цитира официалн ...
Музеят на модерното изкуство в Ню Йорк беше домакин на филмов бенефис, посветен на Самюъл Л. Джаксън
Музей на модерното изкуство (МоМА) в Ню Йорк беше домакин на бенефис, посветен на актьора и режисьор Самюъл Л. Джаксън, предаде Асошиейтед прес. Семейството и приятели почетоха нег ...
Джакомо Пучини става "суперзвезда" на операта благодарение на медиите на своето време
Италианският композитор Джакомо Пучини (1858-1924) става "суперзвезда" на операта благодарение на новите медии на своето време - киното и разпространението на грамофонни плочи, съо ...
Левент Море. Да се оцветим
Изложбата „Да се оцветим“ на Левент Море ще бъде открита в Художествената галерия в Казанлък на 26 октомври. Това съобщиха от културния институт в официалната си фейсбу ...
Тикер в 16:00 ч.
Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно и ...
Начало Под прожектора
283
Под прожектора

История на изкуството за всички

Проектът на казанлъшката Художествена галерия за подготовка на лекции по модула „История на изкуството за всички“ ще получи финансиране за реализацията си от Национален фонд „Култура“ (НФК), съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров.Инициативата е класирана на второ място сред участниците по програмата „Разпространение“, в раздел „Визуални изкуства“.

| 24 Октомври 2024, 11:03 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
История на изкуството за всички
История на изкуството за всички
Снимка © Пресфото - Тодор Ставрев,

Проектът на казанлъшката Художествена галерия за подготовка на лекции по модула „История на изкуството за всички“ ще получи финансиране за реализацията си от Национален фонд „Култура“ (НФК), съобщи директорът на културния институт д-р Пламен Петров. Инициативата е класирана на второ място сред участниците по програмата „Разпространение“, в раздел „Визуални изкуства“. 

На национално ниво НФК подкрепя създаването, развитието и разпространението на българската култура и изкуство в страната и чужбина. Целта на проекта, създаден от екипа на галерията, е лекциите да бъдат фокусирани върху казанлъшките художници, оставили следи в градовете, в които е планирано да бъде представена всяка съответна лекция. Всяка лекция ще бъде заснета, а видеосъдържанието ще бъде качено на сайта на Художествена галерия - Казанлък. Материалите ще бъдат предоставени и на партньорските институции с образователна цел.

Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“.

Неговата живописна колекция носи името „Знак от небето“, което по думите му е свързано с добрата вест, получена от Дева Мария, че ще роди Божия син.

„Аз съм един от малкото художници, които, без да си го поставят като задача и да се отклоняват от стила си, рисува религиозни картини и те могат да бъдат поставени и в храм“, каза авторът.

Той обясни, че много от значимите неща в живота на артистите стават по инстинкт, също като влюбването. „Така се получава и с най-важните ни решения, те са свързани с вътрешната необходимост. Художникът е синоним на свобода, несвободен човек не може да бъде сериозен художник“, сподели вижданията си Караджов. 

Според него и картините намират своите зрители ка

Програмата на тазгодишното издание на инициативата „Лято Арт“, подготвена от Сдружението с нестопанска цел "Клуб култура за Шумен", беше представена от председателя на дружеството Христо Атанасов и секретаря на организацията Надежда Романова. 

„Лято Арт" ще се проведе от 5 до 9 август в двора на Ганушевата къща в Шумен.

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов ще участват в първата вечер на „Лято Арт“. Те ще представят пред публиката в Ганушевата къща свой поетичен спектакъл, съобщи Романова. „Подготвяме и голяма музикална изненада за публиката за първия ден, но още сме в процес на уточняване, добави Атанасов.

Артистичното семейство Иван и Живка Ненкови ще се изяви във втората вечер на „Лято Арт“ с авторски концерт в Ганушевата къща. Иван Ненков е гостувал в Шумен по време на фестивала „Шумен бард", допълни Романова. 

На 7 август в Регион

Симфониета Видин ще изнесе три поредни концерта в три града на Северозападна България. Публиката в Монтана, Белоградчик и Видин ще чуе избрани произведения от Моцарт и Салиери, каза директорът на културния институт Мирослав Кръстев.

В програмата са включени увертюра към операта La Fiera di Venezia, Венецианска симфония и Симфония в ре мажор Il giorno onomastico от Салиери. Във втората част на концертите ще звучи музика на Моцарт – Увертюра към операта „Сватбата на Фигаро“ и Симфония №41 в до мажор „Юпитер“, обясни Кръстев.

И Моцарт, и Салиери са били музиканти във Виена в края на XVIII век. Имало е много спекулации за тяхното съперничество, отбеляза Кръстев. Предлагаме един концерт, в който слушателите могат да сравнят музиката на двамата композитори, и нека публиката бъде съдия, допълни директорът на Симфониета Видин.

На диригентския пулт застава маестро Енри

Изложба живопис на смолянската художничка Росица Палийска бе открита тази вечер в зала "Петър Стайков" в Клуба на дейците на културата в Смолян.

Изложбата на Росица Палийска е своеобразна илюстрация на метафорите на поети и писатели, че Родопите са магична планина, каза при откриването актрисата Миряна Найденова. 

Пейзажите и творбите на Палийска са изригване на цветове, на красота и светлина, каза още актрисата. 

В изложбата са събрани платна на художничката, създадени в 10-годишен период, а част от картините не са показвани досега.

Авторката на творбите каза, че картините разкриват Родопите в цялата им необятна палитра, от дълбоко синьо до облачно пурпурно. Родопите са моето вдъхновение, каза Палийска. Тя е завършила Художествената академия със специалност „Стенопис“.

Нейни стенописи могат да се видят в обществени сгради

Започна 19-ото издание на изложбата-базар „Родопски занаятчии“ в Народно читалище „Орфееви гори – 1870“. Свои творби представят 13 майстори занаятчии от цялата Смолянска област.

Изложбата-базар е традиционна и се прави два пъти годишно – през май и през октомври.

Всички творби са изработени ръчно и са уникални. Тази година имаме много гоблени, терлици, всякакъв вид украси. Сред творбите има плъст-картини и акварел, много магнити, бижута, гипсови форми и ароматизирани свещи.

За първи път от много години има бродерии, каза председателят на читалището Цветанка Илиева.  

Всички майстори много обичат да се събират на тези срещи, за да видят кой докъде е стигнал със своето изкуството, обменят си информация за материали.

Всички участници в изложението получиха грамоти.

Изложбата-базар ще бъде експонирана

В мотивите си за одобрението комисията посочва, че проектът е напълно адекватен на основния приоритет на програмата, а именно разширяване на възможните публики и децентрализация на културния живот.

Предвиденият ефект е добре обоснован от поредица събития с изследователски и художествен характер, посочи д-р Петров и изрази надежда жители и на други градове в страната да проявят интерес към инициативата „Събота в галерията“.

В Елена приключват събитията от инициативата „7 дни, 7 изкуства“, съобщиха от общинската администрация.

Събитията са част от културния календар на общината, а мястото е Художествената галерия в града, която беше възстановена по проект „Култура във вечността“ – съвместна разработка на Община Елена и Община Меджидия от Румъния, финансиран по програма за трансгранично сътрудничество „Interreg V-A Румъния - България 2014-2020".

Румънските художници от Меджидия, които за пета година идват в Елена на пленера по изобразително изкуство, представиха своите творби.

В пространството пред Художествената галерия бе подредена тематична изложба на произведенията от всички пленери през годините, чиято цел е да осигурят трайна устойчивост на резултатите от проекта, като насърчат културата чрез изкуството и пренасянето за бъдещите поколения.

Пепа Николова-Пеша представя дебютната си изложба „Гората, която създадохме?“ – изследване на устойчивостта и връзката ни с природата. Това съобщават от галерия „Сердика“, домакин на събитието от 13 септември до 5 октомври. 

С концепция, разработена от Валентин Бакърджиев, изложбата предлага уникално многосензорно преживяване, което съчетава изкуство и екологично съзнание, коментират организаторите.

Авторката, макар и нешироко известна в художествените среди, има богат опит като сценограф и костюмограф, работейки повече от 30 години в театъра и киното. През този период е създавала костюми и декори за други сценографи и костюмографи, но сега, на 54 години, решава да излезе на преден план.

„Гората, която създадохме?“ представя &bdquo

За единадесета година Самоков ще бъде домакин на национален фестивал на любителските театри „Театър без граници“. Той ще продължи една седмица.

Фестивалът ще бъде открит на 21 октомври, съобщи Ралица Стоянова от читалище – паметник „Отец Паисий - 1859“, което е и организатор. 

Тази година актьорските си умения ще покажат около 20 състава от цялата страна. Всеки ден до 26 октомври ще има постановки на любителски състави. 

Стоянова каза, че целта на фестивала е да привлича граждани на Самоков и гости, които да се насладят на театралните постановки и запознаят с богатството на театралното изкуство. Ще има различни жанрове – комедия, драма, трагедия. 

Входът за всички постановки е свободен.

Преди официалното откриване ще има две участие на две трупи, които също са част от  конкурсната програма.

Мария Стефанова празнува своя 85-и рожден ден на сцената на театър "Българска армия", съобщават от трупата. 

На 9 октомври обичаната от поколения българи актриса за 34-и път ще влезе в ролята на Реджина в "Кралицата майка" от едноименната пиеса на Манлио Сантанели.

„Кралицата майка“ разказва за взаимоотношенията между майка и син. Разплита ги до такава степен, че изкарва на бял свят най-грозните тайни, най-хитрите капани и най-интимните събития в живота на двата персонажа, Реджина и Алфредо. Реджина, от страх да не изгуби надмощието си, е готова да въвлече сина си във всевъзможни психологически игри, опитвайки се да затяга повече и повече оковите, които е положила на ръцете на Алфредо още в детските му години.

Дипломантите от Националната художествена академия (НХА) от специалностите „Стенопис“ и „Индустриален дизайн“ показаха свои творби в изложби, открити тази вечер в Съюза на българските художници на „Шипка“ 6. 

„Нашите студенти са прекрасни млади хора и изложбите показват точно това“, каза проф. д-р Здравка Василева. Според нея тези експозиции демонстрират едно високо ниво на преподавателите и студентите на НХА. „Всичко това показва, че има смисъл и че нашият труд си заслужава“, отбеляза тя.

„Днес сме свидетели на може би най-светлия миг в живота на художника. И това е изложбата. И не каква да е изложба, а първата. Именно тази първа изложба бележи и дава началото на професионалния живот на художника. Аз съм горд пред вас да представя резултата от този преходен период, с който достигаме до професионализм

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николета Петкова: Релефът на пантера, открит в Жаба могила край Стрелча, е много рядък за епоха си
Етнографски музей в следосвобожденска къща има вече в Болярово
Документален филм, посветен на 130-годишнината от рождението на цар Борис Трети
Йохана Траянова изследва в изложба лесбийската идентичност в съвременна България
Документалният филм „От другата страна“ е един различен разказ за войната в Украйна
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Авансцена
Тайната сватба на Лана Дел Рей. Документи разкриват подробности
Тонът на времето
Музеят на модерното изкуство в Ню Йорк беше домакин на филмов бенефис, посветен на Самюъл Л. Джаксън
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.