NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Мечето Падингтън получи британски паспорт
2836
Калейдоскоп

Мечето Падингтън получи британски паспорт

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си. В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство. Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу". Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ

| 22 Октомври 2024, 16:02 ч.
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Снимка © АП / Andreea Alexandru

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си.

Иван Иванов представя днес следобед самостоятелна изложба с живопис в Шумен. Платната са експонирани на първия етаж в Народно читалище "Напредък - 1869".

Художникът каза, че изложбата е подкрепена финансово от Общинския фонд "Култура" на Община Шумен и в нея са включени 21 платна. Той допълни, че е използвал средствата, за да осигури рамки за картините, включени в художествената експозиция.

Изложбата представя натюрморти, пейзажи, портрети, като картините са рисувани в различни периоди, каза Иванов. Той съобщи, че от една година е приет в групата на шуменските художници и това е повод да се старае, но по думите му продължава да се занимава и с фотография.

Той обясни, че избира да представи изкуството си в салона на Народно читалище "Напредък - 1869", защото според него това е една от най-посетените зали в областния град и е в центъра на Шумен. "Всяка вечер има

Авторският спектакъл "Петък вечер" ще бъде представен в Перник на сцената на Общинския драматичен театър "Боян Дановски".

За това съобщават организаторите на комедийното представление в официалната му страница във Фейсбук. 

В ролите са известните актьори Павел Иванов, Стоян Дойчев, Филип Буков и Христо Пъдев. 

Героите на пиесата са четирима млади мъже, на които все по-рядко се удава възможността да се забавляват. Петък вечер за тях се е превърнала в една от най-смелите им мечти. Четиримата актьори влизат в различни роли, през които показват как може да мине една петък вечер - от подготовката за излизането до намирането на вратата на дома и уцелването на ключалката на следващата сутрин. 

Режисьор на спектакъла е Ивайло Ненов. Автори са Ваня Георгиева и Николай Ангелов. Александър Деянов-Skiller е композитор на музиката и аудио еф

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Бог е надарил човек с невероятно качество да мечтае и ние мечтаехме точно тук, в музея “Гети”, да се чуе на български за откриването на една невероятна изложба. Това заяви тази вечер вицепрезидентът Илияна Йотова на церемонията по откриването на “Древна Тракия и класическият свят“: Съкровища от България, Румъния и Гърция - изложба, която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия (около 1700 г. пр. Хр. - 300 г. сл. Хр.).

Експозицията, която ще бъде във Вила „Гети“ до 3 март 2025 г., включва над 200 предмета, сред които изкусно изработени метални изделия от злато, сребро и бронз, керамика, надписи, каменни релефи и други произведения на изкуството, показващи Тракия и връзките с други древни култури в Средиземноморието и отвъд него.

Българският певец, пианист и композитор Ники Захариев ще изнесе авторски клавирен концерт в София. Събитието е на 12 ноември 2024 г. и е част от европейското турне на твореца, наречено Niki Zahariev in music tour: Bulgaria and Europe, съобщават организаторите.

„Концертът е важен, защото ценители на хубавата музика постоянно ме питаха кога ще имам концерт в София. Тези запитвания бяха отправяни с толкова обич, което ме мотивира да организирам такова събитие", казва артистът.

Той ще представи нови творби, свързани с хората и света. Мисията, която той си поставя, е чрез концертите си да отправи призив за мир и прекратяване на военните конфликти навсякъде по света.

„Във войните никой не печели, а напротив има много страдащи и разбити съдби. Агресията води към нова агресия, а не към добро. Това е една смъртоносна спирала, о

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.

Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу".

Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

От британското Министерство на вътрешните работи обаче потвърдиха пред Би Би Си, че това е образец на документ и всъщност не може да се използва. 

На публикуваното изображение на документа се виждат името и фамилията на мечето - Падингтън Браун, както и датата и мястото на раждането му - Перу, 25 юни. Годината не е посочена. Паспортната снимка показва Падингтън без характерната му червена шапка, но в профил и очевидно облизващ обектива на фотоапарата.

Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава да бъде глобална здравна криза, предаде ДПА.

Комисията, включваща независими експерти, се събира на всеки три месеца, след като през август СЗО обяви извънредна ситуация за здравето поради разпространението на заболяването на африканския континент.

Експертите обсъждат справянето с нов щам на вируса, наречен клейд (клон) 1b, който се разпространява от ДР Конго и може да причини по-сериозни заболявания.

Инфекцията с mpox обикновено протича леко с кожен обрив и треска. Въпреки това тя може да бъде фатална при малки деца или хора с отслабен имунитет. 

По данни на СЗО тази година в африканските страни са регистрирани над 50 000 предполагаеми случая на mpox, докато докладванит

Галерия "Сердика" представя изложба с творби от фонда си по повод своята 10-а годишнина. Експозицията ще бъде открита на 13 ноември, информират организаторите.

"Галерия "Сердика" е представяла и ще продължи да представя на скъпата си публика, както автори на класическата живопис и скулптура, така и на модерното, съвременно българско изкуство“, казват от екипа.

Галерията е открита в края на 2014 година. Тя е част от дружеството „Пазари Възраждане“ ЕАД към Столична Община. Намира се на територията на най-големия и най-стар пазар - Женски пазар. Откриването на галерията през 2014 година е дело на тогавашния кмет Йорданка Фандъкова, зам.-кмета Тодор Чобанов и посланика на Израел към 2014 година – Шаул Камиса Раз.

/ВСР

В България e най-голямата неяпонска група автори на кири-е в целия свят. Това каза в интервю Ани Иванова, организатор и куратор на изложбата "Природна хармония", която представя творби на японското хартиено изкуство кири-е.

Тя е подредена в Художествена галерия "Илия Бешков".

Иванова разказа, че кири-е е японско изкуство, което започва още от седми век. То е внесено от Китай, като с него са се правили шаблоните за декорация на кимона и други текстилни произведения. След Втората световна война в Япония започва да се използва като техника. "Така както някои автори работят с акварел и акрилни бои, то някои могат да правят творбите си в кири-е. "Кири" на японски означава режа, а "е" е наставката, която се слага за картина, т.е. рязани картини", допълни Иванова.

Тя е първият автор в България, който започва да реже цветни кири-е картини. 

"Занимавам се с

Идеите и търсенията на Леонардо да Винчи, свързани с математиката, оживяват в изложба на Музея на математиката и информатиката MAINS в Хайделберг.

Музеят е създаден през 2013 г. от Фондация „Хайделбергски лауреатски форум“, която организира и едноименния форум, който всяка година събира лауреати на най-престижните награди в областта на математиката и на компютърните науки с млади изследователи в тези области. От 22 до 27 септември тази година в Хайделбергския университет се провежда 11-ото издание на форума.

Музеят е разположен недалеч от железопътната гара на Хайделберг. За дните на форума той гостува в Сенаторската зала в старата сграда на Хайделбергския университет с част от ексопизициите си.

Математиката и компютърните науки са важни за обществото, но за хората понякога е трудно да влязат в контакт с тези научни области и се опитваме да направим то

Деница Серафим (група „Ирафан“) излиза с още шестима музиканти на сцената на арт център „Сити марк“, на 18 ноември. Тя ще представи своя нов проект „Пътят на пилигрима”, съобщават организаторите. 

Вдъхновение за музиката на проекта Серафим намира в изкуството на Ренесанса и Барока, както и в някои средновековни поеми.

Артистите ще излязат на сцената с костюми, които са по дизайн на самата Деница Серафим, а музиката ще е изцяло нейна авторска.

В концерта ще участват Бояна Зарева (цигулка, виола и вокал), Анита Нейчева (бендир, перкусии), Костадин Ланджов (класическа китара), Йордан Владев (етно флейти), Деница Димитрова (арфа). Ще цвучат песни на английски, исландски, датски, латински, фламандски и сефара

Падингтън е създаден през 1958 г. от Майкъл Бонд, който казва, че любимото мече от "Тъмно Перу" е вдъхновено от детството му по време на Втората световна война.

"Когато бях малък, имах спомени за деца, които са евакуирани от Лондон с етикет на врата и всичките им вещи в куфар, и това също залегна в Падингтън", каза той пред Би Би Си през 2017 г.

Мечето Падингтън, "бежанец с етикет" и малък  куфар, пристига като нелегален пътник на лодка от Южна Америка и се установява при семейство Браун, които го кръщават на лондонската гара, където го намират.

В успешната филмова поредица, базирана на книгите на Бонд, актьорът Бен Уишоу озвучава известното мече. 

Третият филм "Падингтън в Перу" ще излезе на екран във Великобритания на 8 ноември, а в САЩ - на 17 януари 2025 г. 

Падингтън е известен и с това, че пи чай с кралица Елизабет Втора (1926-2022) по време на честванията на нейния Платинен юбилей.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 04:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Калейдоскоп
2836
Калейдоскоп

Мечето Падингтън получи британски паспорт

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

| 22 Октомври 2024, 16:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Снимка © АП / Andreea Alexandru

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си.

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.

Иван Иванов представя днес следобед самостоятелна изложба с живопис в Шумен. Платната са експонирани на първия етаж в Народно читалище "Напредък - 1869".

Художникът каза, че изложбата е подкрепена финансово от Общинския фонд "Култура" на Община Шумен и в нея са включени 21 платна. Той допълни, че е използвал средствата, за да осигури рамки за картините, включени в художествената експозиция.

Изложбата представя натюрморти, пейзажи, портрети, като картините са рисувани в различни периоди, каза Иванов. Той съобщи, че от една година е приет в групата на шуменските художници и това е повод да се старае, но по думите му продължава да се занимава и с фотография.

Той обясни, че избира да представи изкуството си в салона на Народно читалище "Напредък - 1869", защото според него това е една от най-посетените зали в областния град и е в центъра на Шумен. "Всяка вечер има

Авторският спектакъл "Петък вечер" ще бъде представен в Перник на сцената на Общинския драматичен театър "Боян Дановски".

За това съобщават организаторите на комедийното представление в официалната му страница във Фейсбук. 

В ролите са известните актьори Павел Иванов, Стоян Дойчев, Филип Буков и Христо Пъдев. 

Героите на пиесата са четирима млади мъже, на които все по-рядко се удава възможността да се забавляват. Петък вечер за тях се е превърнала в една от най-смелите им мечти. Четиримата актьори влизат в различни роли, през които показват как може да мине една петък вечер - от подготовката за излизането до намирането на вратата на дома и уцелването на ключалката на следващата сутрин. 

Режисьор на спектакъла е Ивайло Ненов. Автори са Ваня Георгиева и Николай Ангелов. Александър Деянов-Skiller е композитор на музиката и аудио еф

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Бог е надарил човек с невероятно качество да мечтае и ние мечтаехме точно тук, в музея “Гети”, да се чуе на български за откриването на една невероятна изложба. Това заяви тази вечер вицепрезидентът Илияна Йотова на церемонията по откриването на “Древна Тракия и класическият свят“: Съкровища от България, Румъния и Гърция - изложба, която изследва културните отношения между траките и техните съседи в продължение на две хилядолетия (около 1700 г. пр. Хр. - 300 г. сл. Хр.).

Експозицията, която ще бъде във Вила „Гети“ до 3 март 2025 г., включва над 200 предмета, сред които изкусно изработени метални изделия от злато, сребро и бронз, керамика, надписи, каменни релефи и други произведения на изкуството, показващи Тракия и връзките с други древни култури в Средиземноморието и отвъд него.

Българският певец, пианист и композитор Ники Захариев ще изнесе авторски клавирен концерт в София. Събитието е на 12 ноември 2024 г. и е част от европейското турне на твореца, наречено Niki Zahariev in music tour: Bulgaria and Europe, съобщават организаторите.

„Концертът е важен, защото ценители на хубавата музика постоянно ме питаха кога ще имам концерт в София. Тези запитвания бяха отправяни с толкова обич, което ме мотивира да организирам такова събитие", казва артистът.

Той ще представи нови творби, свързани с хората и света. Мисията, която той си поставя, е чрез концертите си да отправи призив за мир и прекратяване на военните конфликти навсякъде по света.

„Във войните никой не печели, а напротив има много страдащи и разбити съдби. Агресията води към нова агресия, а не към добро. Това е една смъртоносна спирала, о

Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу".

Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава да бъде глобална здравна криза, предаде ДПА.

Комисията, включваща независими експерти, се събира на всеки три месеца, след като през август СЗО обяви извънредна ситуация за здравето поради разпространението на заболяването на африканския континент.

Експертите обсъждат справянето с нов щам на вируса, наречен клейд (клон) 1b, който се разпространява от ДР Конго и може да причини по-сериозни заболявания.

Инфекцията с mpox обикновено протича леко с кожен обрив и треска. Въпреки това тя може да бъде фатална при малки деца или хора с отслабен имунитет. 

По данни на СЗО тази година в африканските страни са регистрирани над 50 000 предполагаеми случая на mpox, докато докладванит

Галерия "Сердика" представя изложба с творби от фонда си по повод своята 10-а годишнина. Експозицията ще бъде открита на 13 ноември, информират организаторите.

"Галерия "Сердика" е представяла и ще продължи да представя на скъпата си публика, както автори на класическата живопис и скулптура, така и на модерното, съвременно българско изкуство“, казват от екипа.

Галерията е открита в края на 2014 година. Тя е част от дружеството „Пазари Възраждане“ ЕАД към Столична Община. Намира се на територията на най-големия и най-стар пазар - Женски пазар. Откриването на галерията през 2014 година е дело на тогавашния кмет Йорданка Фандъкова, зам.-кмета Тодор Чобанов и посланика на Израел към 2014 година – Шаул Камиса Раз.

/ВСР

В България e най-голямата неяпонска група автори на кири-е в целия свят. Това каза в интервю Ани Иванова, организатор и куратор на изложбата "Природна хармония", която представя творби на японското хартиено изкуство кири-е.

Тя е подредена в Художествена галерия "Илия Бешков".

Иванова разказа, че кири-е е японско изкуство, което започва още от седми век. То е внесено от Китай, като с него са се правили шаблоните за декорация на кимона и други текстилни произведения. След Втората световна война в Япония започва да се използва като техника. "Така както някои автори работят с акварел и акрилни бои, то някои могат да правят творбите си в кири-е. "Кири" на японски означава режа, а "е" е наставката, която се слага за картина, т.е. рязани картини", допълни Иванова.

Тя е първият автор в България, който започва да реже цветни кири-е картини. 

"Занимавам се с

Идеите и търсенията на Леонардо да Винчи, свързани с математиката, оживяват в изложба на Музея на математиката и информатиката MAINS в Хайделберг.

Музеят е създаден през 2013 г. от Фондация „Хайделбергски лауреатски форум“, която организира и едноименния форум, който всяка година събира лауреати на най-престижните награди в областта на математиката и на компютърните науки с млади изследователи в тези области. От 22 до 27 септември тази година в Хайделбергския университет се провежда 11-ото издание на форума.

Музеят е разположен недалеч от железопътната гара на Хайделберг. За дните на форума той гостува в Сенаторската зала в старата сграда на Хайделбергския университет с част от ексопизициите си.

Математиката и компютърните науки са важни за обществото, но за хората понякога е трудно да влязат в контакт с тези научни области и се опитваме да направим то

Деница Серафим (група „Ирафан“) излиза с още шестима музиканти на сцената на арт център „Сити марк“, на 18 ноември. Тя ще представи своя нов проект „Пътят на пилигрима”, съобщават организаторите. 

Вдъхновение за музиката на проекта Серафим намира в изкуството на Ренесанса и Барока, както и в някои средновековни поеми.

Артистите ще излязат на сцената с костюми, които са по дизайн на самата Деница Серафим, а музиката ще е изцяло нейна авторска.

В концерта ще участват Бояна Зарева (цигулка, виола и вокал), Анита Нейчева (бендир, перкусии), Костадин Ланджов (класическа китара), Йордан Владев (етно флейти), Деница Димитрова (арфа). Ще цвучат песни на английски, исландски, датски, латински, фламандски и сефара

От британското Министерство на вътрешните работи обаче потвърдиха пред Би Би Си, че това е образец на документ и всъщност не може да се използва. 

На публикуваното изображение на документа се виждат името и фамилията на мечето - Падингтън Браун, както и датата и мястото на раждането му - Перу, 25 юни. Годината не е посочена. Паспортната снимка показва Падингтън без характерната му червена шапка, но в профил и очевидно облизващ обектива на фотоапарата.

Падингтън е създаден през 1958 г. от Майкъл Бонд, който казва, че любимото мече от "Тъмно Перу" е вдъхновено от детството му по време на Втората световна война.

"Когато бях малък, имах спомени за деца, които са евакуирани от Лондон с етикет на врата и всичките им вещи в куфар, и това също залегна в Падингтън", каза той пред Би Би Си през 2017 г.

Мечето Падингтън, "бежанец с етикет" и малък  куфар, пристига като нелегален пътник на лодка от Южна Америка и се установява при семейство Браун, които го кръщават на лондонската гара, където го намират.

В успешната филмова поредица, базирана на книгите на Бонд, актьорът Бен Уишоу озвучава известното мече. 

Третият филм "Падингтън в Перу" ще излезе на екран във Великобритания на 8 ноември, а в САЩ - на 17 януари 2025 г. 

Падингтън е известен и с това, че пи чай с кралица Елизабет Втора (1926-2022) по време на честванията на нейния Платинен юбилей.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.