NRD Начало
Четвъртък, 24 Октомври 2024
Начало Калейдоскоп Мечето Падингтън получи британски паспорт
2721
Калейдоскоп

Мечето Падингтън получи британски паспорт

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си. В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство. Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу". Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ

| 22 Октомври 2024, 16:02 ч.
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Снимка © АП / Andreea Alexandru

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си.

Непрекъснато търся фрагменти, които по някакъв начин да отговарят на моята представа за настроение, за цвят, за емоция и изживяване, което да предам на зрителя.

Това каза художничката Силви Басева, която откри новата си изложба живопис „Фрагменти“ в галерия „Неси“.

Това е първата самостоятелна експозиция в Бургас.

Авторката показва 18 произведения с градски и природни пейзажи, чийто запаметен образ е прехвърлен от обектива върху платното. Картините в специално подбраната за бургаската публика селекция изобразяват места от средиземноморските страни. По думите в творбите преобладава градската обстановка на Италия. „Италия ми дава най-много материал за размисъл и поле за творческо въображение“, обясни тя.

Басева сподели, че спонтанно избира обекта, запечатан във фотография, който да прехвърли на платното. „Когато ч

Концерти, изложба и спортен празник са включени в програмата за празника на Твърдица - Петковден, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.

Празничните прояви ще започнат на 11 октомври на градския стадион, където ще се състои спортен празник "Децата на Твърдица спортуват" с участието на ученици от Средно училище "Неофит Рилски" и деца от детските градини "Щастливо детство" и "Васил Левски".

На 12 октомври в читалище "Св.Св. Кирил и Методий" ще бъде открита археологическа изложба "Богатства от могилата" на Исторически музей - Твърдица. В читалището ще бъде представен концерт "Обич и песен" с участието на Силвия Кацарова, Мая Нешкова, Йорданка Христова, Мими Иванова и Развигор Попов.

Празничният Петковден ще започне с литургия в храм "Св. Петка", на централния площад "Свобода" сутринта ще отвори врати базар на изкуствата, а в следобедните часове на пл

С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Международен хоров конкурс „Проф. Георги Димитров“.

Събитието е съвместна проява с Международния музикален фестивал „Варненско лято“ с участието на Фестивален бароков оркестър, Камерен хор Preludiu - Voicu Enchescu от Румъния с диригент Андрей Станкулеску, солистите Хедър Нюхаус - сопран, Хермине Хазелбьок - алт, Франц Гюртелшмид - тенор, и Клеменс Сандер – бас, под диригентството на Мартин Зигхарт. 

Месата в си минор се определя като най-внушителното хорово произведение, писано някога. Бах я композира в продължение на 25 години като преработва, добавя и променя фрагменти от свои по-ранни кантати. Завършва я през 1749 г., в самия край на живота си, но тя не е изпълнена цялостно до 1859 г., когато прозвучава в Дрезден.

Ръкописът е обявен за световно докумен

Магията на ABBA оживя с гласовете на Люси Дяковска и Милица Гладнишка в Народно читалище „Развитие 1869“ в Разград.

В препълнената зала двете певици, съвместно с Плевенската филхармония и под диригенството на Георги Милтиядов, изпълниха едни от най-известните хитове на шведската поп група.

В изпълнение на Люси Дяковска и Милица Гладнишка десетки разградчани чуха хитовите песни като Gimme, gimme, Lay Аll Your love, Take a Chance, One of Us, Mama Mia, Chiquitita, Money, Money и други.

Двете певици през цяло време приповдигаха атмосферата с песни, танци и неизчерпаема енергия, а публиката ги възнагради с бурни аплодисменти. 

Концертът под наслов  ABBA Symphonie е посветен на 70-ата годишнина на Плевенската филхармония.

Композициите на шведската четворка оживяват при голям интерес в цяла България в нов прочит за симфоничен орке

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.

Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу".

Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

От британското Министерство на вътрешните работи обаче потвърдиха пред Би Би Си, че това е образец на документ и всъщност не може да се използва. 

На публикуваното изображение на документа се виждат името и фамилията на мечето - Падингтън Браун, както и датата и мястото на раждането му - Перу, 25 юни. Годината не е посочена. Паспортната снимка показва Падингтън без характерната му червена шапка, но в профил и очевидно облизващ обектива на фотоапарата.

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си

Микробиологът Силвия Ветренска демонстрира рисуване с бактерии, като представи цяла изложба, включваща различни картини. Това се случи в Младежки дом - Пазарджик и е част от есенния форум за култура, образование и екология "Екоцентрика".

Десетки деца наблюдаваха процеса по създаване на произведения на изкуството по този необичаен начин и слушаха разказа на авторката за света на микробиологията.

Силвия Ветренска е носител на второ място с проекта си "Моторът на Ели" в националния конкурс "Агар Арт" за рисунка с микроорганизми.

Днес форумът продължава с работилница "Млад археолог".

Галерия „Структура“ ще вземе участие в тазгодишното издание на Sofia Art Fair, което ще се проведе от 4 до 6 октомври в "София тех парк", информират от екипа на галерията.
 
„Нашата селекция показва произведения, които изследват взаимовръзката между съвременното изкуство и новите технологии. Всеки от представените автори използва тези различни възможности по свой специфичен начин, за да изрази собствените си възприятия и да открие нови, неочаквани посоки“, разказват от галерията.
 
Станимир Генов започва с генерирането на форми и обеми в 3D софтуер. Тези дигитални изображения служат като отправна точка за изграждането на живописни пейзажи, в които е кодирана пространствената информация на несъществуващи среди. Чрез този процес той изгражда лична реалност, която надхвърля импулсите на околния свят, разказват от екип

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Симфониета Видин представя три поредни концерта „Вагнер и вагнериантсво“.

Събитието се осъществява със съдействието на катедра "Музика и мултимедийни технологии" към Софийския университет "Св. Климент Охридски", каза диригентът Петър Димитров.

Амбицията ни е да покажем различните лица на Вагнер. За повечето хора неговата музика звучи тежко, скучно, маниакално. Напротив, някой от музикалните му страници са толкова сърдечни и топли.

Искаме да покажем многото лица на Вагнер, уточни маестро Димитров. Още повече, че Рихард Вагнер чисто звуково развива оркестъра, като включва много медни духови инструменти и разширява темброво изразните му възможности. Вагнер променя музиката и предначертава всички музикални явления през 20 век, уточни той.

В програмата на концертите са включени оркестрови фрагменти от оперите „Валкюра“, „Танхойз

Падингтън е създаден през 1958 г. от Майкъл Бонд, който казва, че любимото мече от "Тъмно Перу" е вдъхновено от детството му по време на Втората световна война.

"Когато бях малък, имах спомени за деца, които са евакуирани от Лондон с етикет на врата и всичките им вещи в куфар, и това също залегна в Падингтън", каза той пред Би Би Си през 2017 г.

Мечето Падингтън, "бежанец с етикет" и малък  куфар, пристига като нелегален пътник на лодка от Южна Америка и се установява при семейство Браун, които го кръщават на лондонската гара, където го намират.

В успешната филмова поредица, базирана на книгите на Бонд, актьорът Бен Уишоу озвучава известното мече. 

Третият филм "Падингтън в Перу" ще излезе на екран във Великобритания на 8 ноември, а в САЩ - на 17 януари 2025 г. 

Падингтън е известен и с това, че пи чай с кралица Елизабет Втора (1926-2022) по време на честванията на нейния Платинен юбилей.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Джакомо Пучини става "суперзвезда" на операта благодарение на медиите на своето време
Италианският композитор Джакомо Пучини (1858-1924) става "суперзвезда" на операта благодарение на новите медии на своето време - киното и разпространението на грамофонни плочи, съо ...
Левент Море. Да се оцветим
Изложбата „Да се оцветим“ на Левент Море ще бъде открита в Художествената галерия в Казанлък на 26 октомври. Това съобщиха от културния институт в официалната си фейсбу ...
Мотко Бумов. Поглед към ателието
С юбилейна изложба Художествена галерия „Борис Денев“ във Велико Търново отбелязва 80-годишнината от рождението на художника Мотко Бумов. Експозицията е разположена в & ...
Йост Клайн отказа да представлява Нидерландия на конкурса на „Евровизия“
Певецът и рапър Йост Клайн, който бе отстранен от тазгодишния конкурс след скандал зад кулисите, отказа да представлява Нидерландия догодина на песенния конкурс „Евровизия&ld ...
Цецо Елвиса се завръща на сцената в София
След концерти в Добрич, Варна, Шумен, Бургас и Пловдив, Цецо Елвиса и бендът му се завръщат в София. Шоуто Viva Las Vegas ще бъде представено на 8 ноември в Sofia Live Club, съобща ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“ под диригентството на Деян Павлов. На сцената в зала ...
Тайната сватба на Лана Дел Рей. Документи разкриват подробности
Певицата Лана Дел Рей и екскурзоводът из блата, обитавани от алигатори, Джеръми Дюфрен са сключили брак в щата Луизиана миналия месец, предаде Асошиейтед прес, като цитира официалн ...
Музеят на модерното изкуство в Ню Йорк беше домакин на филмов бенефис, посветен на Самюъл Л. Джаксън
Музей на модерното изкуство (МоМА) в Ню Йорк беше домакин на бенефис, посветен на актьора и режисьор Самюъл Л. Джаксън, предаде Асошиейтед прес. Семейството и приятели почетоха нег ...
Джакомо Пучини става "суперзвезда" на операта благодарение на медиите на своето време
Италианският композитор Джакомо Пучини (1858-1924) става "суперзвезда" на операта благодарение на новите медии на своето време - киното и разпространението на грамофонни плочи, съо ...
Левент Море. Да се оцветим
Изложбата „Да се оцветим“ на Левент Море ще бъде открита в Художествената галерия в Казанлък на 26 октомври. Това съобщиха от културния институт в официалната си фейсбу ...
Тикер в 16:00 ч.
Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно и ...
Начало Калейдоскоп
2721
Калейдоскоп

Мечето Падингтън получи британски паспорт

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

| 22 Октомври 2024, 16:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Мечето Падингтън получи британски паспорт
Снимка © АП / Andreea Alexandru

Мечето Падингтън най-накрая получи британски паспорт - 66 години, след като за първи път се споменава, че е пристигнало в Лондон, но няма да може да пътува надалече, съобщи Би Би Си.

В продължение на десетилетия Падингтън Браун е един от най-любимите и най-известни бежанци в Обединеното кралство.

Непрекъснато търся фрагменти, които по някакъв начин да отговарят на моята представа за настроение, за цвят, за емоция и изживяване, което да предам на зрителя.

Това каза художничката Силви Басева, която откри новата си изложба живопис „Фрагменти“ в галерия „Неси“.

Това е първата самостоятелна експозиция в Бургас.

Авторката показва 18 произведения с градски и природни пейзажи, чийто запаметен образ е прехвърлен от обектива върху платното. Картините в специално подбраната за бургаската публика селекция изобразяват места от средиземноморските страни. По думите в творбите преобладава градската обстановка на Италия. „Италия ми дава най-много материал за размисъл и поле за творческо въображение“, обясни тя.

Басева сподели, че спонтанно избира обекта, запечатан във фотография, който да прехвърли на платното. „Когато ч

Концерти, изложба и спортен празник са включени в програмата за празника на Твърдица - Петковден, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация.

Празничните прояви ще започнат на 11 октомври на градския стадион, където ще се състои спортен празник "Децата на Твърдица спортуват" с участието на ученици от Средно училище "Неофит Рилски" и деца от детските градини "Щастливо детство" и "Васил Левски".

На 12 октомври в читалище "Св.Св. Кирил и Методий" ще бъде открита археологическа изложба "Богатства от могилата" на Исторически музей - Твърдица. В читалището ще бъде представен концерт "Обич и песен" с участието на Силвия Кацарова, Мая Нешкова, Йорданка Христова, Мими Иванова и Развигор Попов.

Празничният Петковден ще започне с литургия в храм "Св. Петка", на централния площад "Свобода" сутринта ще отвори врати базар на изкуствата, а в следобедните часове на пл

С изпълнение на Меса в си минор от Й. С. Бах във Варна се откри 42-рият Международен хоров конкурс „Проф. Георги Димитров“.

Събитието е съвместна проява с Международния музикален фестивал „Варненско лято“ с участието на Фестивален бароков оркестър, Камерен хор Preludiu - Voicu Enchescu от Румъния с диригент Андрей Станкулеску, солистите Хедър Нюхаус - сопран, Хермине Хазелбьок - алт, Франц Гюртелшмид - тенор, и Клеменс Сандер – бас, под диригентството на Мартин Зигхарт. 

Месата в си минор се определя като най-внушителното хорово произведение, писано някога. Бах я композира в продължение на 25 години като преработва, добавя и променя фрагменти от свои по-ранни кантати. Завършва я през 1749 г., в самия край на живота си, но тя не е изпълнена цялостно до 1859 г., когато прозвучава в Дрезден.

Ръкописът е обявен за световно докумен

Магията на ABBA оживя с гласовете на Люси Дяковска и Милица Гладнишка в Народно читалище „Развитие 1869“ в Разград.

В препълнената зала двете певици, съвместно с Плевенската филхармония и под диригенството на Георги Милтиядов, изпълниха едни от най-известните хитове на шведската поп група.

В изпълнение на Люси Дяковска и Милица Гладнишка десетки разградчани чуха хитовите песни като Gimme, gimme, Lay Аll Your love, Take a Chance, One of Us, Mama Mia, Chiquitita, Money, Money и други.

Двете певици през цяло време приповдигаха атмосферата с песни, танци и неизчерпаема енергия, а публиката ги възнагради с бурни аплодисменти. 

Концертът под наслов  ABBA Symphonie е посветен на 70-ата годишнина на Плевенската филхармония.

Композициите на шведската четворка оживяват при голям интерес в цяла България в нов прочит за симфоничен орке

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

Създателите на филма са поискали паспорт за перуанското мече, който да бъде използван като реквизит в третата продукция от поредицата "Падингтън в Перу".

Копродуцентът Роб Силва каза пред "Рейдио Таймс", че са поискали реплика, но са получили официален документ.

Изложбата „Петьофи обикаля света“ гостува в Регионален исторически музей „Стою Шишков“ в Смолян, съобщи Анна Болгурова - музеен педагог и екскурзовод. Експозицията е изготвена по поръчка на Министерството на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария, с подкрепата на Литературен музей „Петьофи”. Тя ще гостува в Смолян до 30 септември 2024 г.

Изображенията от изложбата „Петьофи обикаля света“ са придружени с текстове, които обясняват ключови моменти от делото и живота на легендарния поет и революционер.

Анна Болгурова посочи, че Шандор Петьофи, за своите 26 години живот, написва близо 1000 стихотворения. Той се превръща в централна фигура на унгарската идеология в европейската революционна вълна като поет, поставил лозунга за граждански свободи и национално самоопределение на знамето на революцията от 1848 г., в борбата за свобода служи на родината си

Микробиологът Силвия Ветренска демонстрира рисуване с бактерии, като представи цяла изложба, включваща различни картини. Това се случи в Младежки дом - Пазарджик и е част от есенния форум за култура, образование и екология "Екоцентрика".

Десетки деца наблюдаваха процеса по създаване на произведения на изкуството по този необичаен начин и слушаха разказа на авторката за света на микробиологията.

Силвия Ветренска е носител на второ място с проекта си "Моторът на Ели" в националния конкурс "Агар Арт" за рисунка с микроорганизми.

Днес форумът продължава с работилница "Млад археолог".

Галерия „Структура“ ще вземе участие в тазгодишното издание на Sofia Art Fair, което ще се проведе от 4 до 6 октомври в "София тех парк", информират от екипа на галерията.
 
„Нашата селекция показва произведения, които изследват взаимовръзката между съвременното изкуство и новите технологии. Всеки от представените автори използва тези различни възможности по свой специфичен начин, за да изрази собствените си възприятия и да открие нови, неочаквани посоки“, разказват от галерията.
 
Станимир Генов започва с генерирането на форми и обеми в 3D софтуер. Тези дигитални изображения служат като отправна точка за изграждането на живописни пейзажи, в които е кодирана пространствената информация на несъществуващи среди. Чрез този процес той изгражда лична реалност, която надхвърля импулсите на околния свят, разказват от екип

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Симфониета Видин представя три поредни концерта „Вагнер и вагнериантсво“.

Събитието се осъществява със съдействието на катедра "Музика и мултимедийни технологии" към Софийския университет "Св. Климент Охридски", каза диригентът Петър Димитров.

Амбицията ни е да покажем различните лица на Вагнер. За повечето хора неговата музика звучи тежко, скучно, маниакално. Напротив, някой от музикалните му страници са толкова сърдечни и топли.

Искаме да покажем многото лица на Вагнер, уточни маестро Димитров. Още повече, че Рихард Вагнер чисто звуково развива оркестъра, като включва много медни духови инструменти и разширява темброво изразните му възможности. Вагнер променя музиката и предначертава всички музикални явления през 20 век, уточни той.

В програмата на концертите са включени оркестрови фрагменти от оперите „Валкюра“, „Танхойз

От британското Министерство на вътрешните работи обаче потвърдиха пред Би Би Си, че това е образец на документ и всъщност не може да се използва. 

На публикуваното изображение на документа се виждат името и фамилията на мечето - Падингтън Браун, както и датата и мястото на раждането му - Перу, 25 юни. Годината не е посочена. Паспортната снимка показва Падингтън без характерната му червена шапка, но в профил и очевидно облизващ обектива на фотоапарата.

Падингтън е създаден през 1958 г. от Майкъл Бонд, който казва, че любимото мече от "Тъмно Перу" е вдъхновено от детството му по време на Втората световна война.

"Когато бях малък, имах спомени за деца, които са евакуирани от Лондон с етикет на врата и всичките им вещи в куфар, и това също залегна в Падингтън", каза той пред Би Би Си през 2017 г.

Мечето Падингтън, "бежанец с етикет" и малък  куфар, пристига като нелегален пътник на лодка от Южна Америка и се установява при семейство Браун, които го кръщават на лондонската гара, където го намират.

В успешната филмова поредица, базирана на книгите на Бонд, актьорът Бен Уишоу озвучава известното мече. 

Третият филм "Падингтън в Перу" ще излезе на екран във Великобритания на 8 ноември, а в САЩ - на 17 януари 2025 г. 

Падингтън е известен и с това, че пи чай с кралица Елизабет Втора (1926-2022) по време на честванията на нейния Платинен юбилей.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Джакомо Пучини става "суперзвезда" на операта благодарение на медиите на своето време
Левент Море. Да се оцветим
Мотко Бумов. Поглед към ателието
Йост Клайн отказа да представлява Нидерландия на конкурса на „Евровизия“
Цецо Елвиса се завръща на сцената в София
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Световният ден на операта ще бъде отбелязан с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“
Авансцена
Тайната сватба на Лана Дел Рей. Документи разкриват подробности
Тонът на времето
Музеят на модерното изкуство в Ню Йорк беше домакин на филмов бенефис, посветен на Самюъл Л. Джаксън
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.