NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото
3015
Авансцена

През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото

В представлението изпълнителите висят във въздуха. В това положение те трябва едновременно да държат масата си да не падне и да вечерят от нея. През темата за летенето, висенето, освобождаването от гравитация, авторката разглежда връзките между свобода и риск, лично и общо, малките конфликти на ежедневието с нуждата да се вписваме, да принадлежим, да даваме и да взимаме.

| 22 Октомври 2024, 09:38 ч.
През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото
През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото
Снимка © организатори / Никола Гюлмезов

Спектакълът „Критична маса” гостува за първи път във Варна. Той ще бъде представен в алтернативното младежко пространство „Хале 3“ тази вечер, съобщават организаторите. 

Носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих открива новия сезон на Софийската филхармония. На 19 септември в зала „България“, заедно с цигуларя Готие Капюсон, той ще представи Концерта за цигулка и виолончело от Брамс. Диригент е маестро Найден Тодоров, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт допълват програмата на вечерта.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации и завладяващ тон. Изявява се многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с всички големи американски оркестри, както и с Берлинската филхармония, Симфоничния оркестър на Баварското радио, Концертгебау, Лондонския филхармоничен оркестър, Симфоничния

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

Екипът на сериала „Всичко за сина ми“ взе участие днес във формата „Цената на успеха“,  част от програмата на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол.

В дискусията участваха актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът Димитър Рачков, който изпълнява главната голям в продукцията, и младият актьор Петър Милошев .Модератор на разговора бе проф. Божидар Манов.

Снощи екипът присъства и на премиерна прожекция на първия епизод от продукцията на БНТ в Лятното кино в Созопол. 

Христина Апостолова разказа, че идеята се родила покрай новина, че вече „така любимите думички мама и тате ще бъдат заменени от родител 1 и родител 2“. Последвали редица разговори с Евтим Милошев и така се стигнало до сери

Цигуларят Димитър Иванов ще бъде водещата творческа фигура – солист и диригент, във вечер, на която ще дебютират и двамата носители на голямата награда от третото издание на конкурса за млади инструменталисти „Кантус фирмус“ – Тодор Иванов (виолончело) –  на 21 години, и Божидар Лазаров (пиано) – на 15 г., съобщават от „Кантус фирмус“.

По думите им Иванов принадлежи към плеядата български музиканти, които развиват кариера като солисти и концертмайстори на елитни оркестри по света. Наред с ангажиментите си на първи концертмайстор на Frankfurt Opern-und Museumsorchester, той често гостува като солист и камерен изпълнител в европейските културни центрове. 

През миналата година беше специален гост в „Европейски музикал

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

Това е режисьорски дебют на хореографката Силвия Чернева. След премиерата си през май 2023 г., спектакълът се превръща в част от репертоара на РЦСИ „Топлоцентрала”. Селектиран е за Фестивалa за свободен театър (АСТ) и „Антистатик” и е номиниран за награда „Импулс” в категориите за оригинална хореография и продукция на годината. 

В представлението изпълнителите висят във въздуха. В това положение те трябва едновременно да държат масата си да не падне и да вечерят от нея. През темата за летенето, висенето, освобождаването от гравитация, авторката разглежда връзките между свобода и риск, лично и общо, малките конфликти на ежедневието с нуждата да се вписваме, да принадлежим, да даваме и да взимаме. Тъй като действието е базирано на импровизационни похвати, то всеки път е уникално, но в същината си въпросът му остава как можем да превърнем самотното безтегловно увисване в споделен летеж, посочват от екипа. 

В представлението във Варна ще участват Силвия Чернева и Дани Кърнс от Англия. Музиката ще изпълни на живо Димитър Горчаков. Сценограф е Яна Меламед, драматург - Ясен Василев. 

След изпълнението на артистите, зрителите също ще имат възможност да изследват инсталацията и да повисят на въжетата. Входът за събитието е свободен.

Представлението се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура” и Фонд „Култура” на Община Варна, в партньорство с движенческа лаборатория „Ход”, тренировъчен център „Профикст”, Варна денс театър, фестивала „Танцови маршрути” и Форума за съвременно визуално изкуство „Буна”. 

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

Юрий Ковачев подрежда нова изложба в столичната галерия „Минерва“.

Експозицията живопис ще бъде открита на 12 ноември и ще продължи до 8 декември, съобщават организаторите.

Юрий Ковачев е роден през 1961 г. в Русе. Първият му учител е художникът Кирил Станчев. През 1990 г. завършва Университета по архитектура, строителство и геодезия в София с магистърска степен по архитектура. През периода 1992-1998 г. работи като асистент-професор, след което напуска университета, за да посвети живота си на живописта. През 2000 г. Ковачев прави първата си самостоятелна изложба. Негови картините са притежание на частни колекции и публични институции в страна и чужбина.

/ВСР

Група "Кюър" се завърна начело на британската класация след 32-годишна пауза с албума Songs Of A Lost World, съобщи Ройтерс.

Британската група издаде първия си студиен албум от 16 години на 1 ноември. Той надмина по продажби останалите на първите пет места в класацията за албуми на Великобритания, взети заедно. 

"Това е изключително въодушевяващо, истински стоплящо сърцето да видиш такава прекрасна реакция на издаването на новия албум на "Кюър", каза вокалистът Робърт Смит и благодари на всички, които са купили албума и са вярвали в групата през годините. 

Предишния път, когато "Кюър" оглавиха британската класация беше през 1992 г. с албума Wish. Преди Songs Of A Lost World те не бяха издавали албум от 2008 г., когато излезе 4:13 Dream. 

Група Кюър" дебютира в края на 70-те години на миналия век в стил пост-пънк, като залага на мрачни, ме

Дни на културно – историческото наследство в Батак ’ 2024 се подготвят в местния музей, съобщиха от културната институция. 

В рамките на три дни, между 29 октомври и 1 ноември, ще бъдат представени различни изложби.

В първия ден във фоайето на Исторически музей - Батак ще гостува Национален музей на образованието в Габрово с изложба „Едно място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си”.

На същата дата ще бъдат представени презентации на теми "Батак 60 години град", "Александър Попов – успешният кмет",  "Борис Шаров – живот в дати" и "180 години с „Български буквар” на Георги Бусилин".  В музейна галерия „ Борис Шаров“ пък гостува изложба „Корейско изкуство”, добавят още от музея.

На 31 октомври отново във фоайето на музея ще се проведе инициативата "Рисуване и усмивки

Вежди Рашидов подрежда 24 акварела и седем скулптури в изложбата „Еротикон“.

Откриването е на 13 ноември в арт галерия Vejdi, съобщават организаторите.

Идеята е подплатена и от любопитството ми към творчеството на Микеланджело, Рубенс и Леонардо, и от интереса ми към творбите на художници като Густав Климт, Пикасо, Дали и Тулуз Лотрек, казва авторът.  

„Еротиката е тема и неотлъчна част от един човешки живот, тя е реакция и отношение към даден обект, свързан емоционално, чувствено, тя е висок адреналин и не на последно място – човешка химия. Това усещане е провокирано неслучайно от устните – те неслучайно носят в себе си еротичност, но самата любов почва от първата целувка. А любовта е всичко. След цикъла ми „Еротични рисунки и акварели“ преди години, аз стигнах до откритието, че най-еротичната част е устата &

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
3015
Авансцена

През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото

В представлението изпълнителите висят във въздуха. В това положение те трябва едновременно да държат масата си да не падне и да вечерят от нея. През темата за летенето, висенето, освобождаването от гравитация, авторката разглежда връзките между свобода и риск, лично и общо, малките конфликти на ежедневието с нуждата да се вписваме, да принадлежим, да даваме и да взимаме.

| 22 Октомври 2024, 09:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото
През темата за освобождаването от гравитация Силвия Чернева разглежда връзките между свобода и риск, личното и общото
Снимка © организатори / Никола Гюлмезов

Спектакълът „Критична маса” гостува за първи път във Варна. Той ще бъде представен в алтернативното младежко пространство „Хале 3“ тази вечер, съобщават организаторите. 

Това е режисьорски дебют на хореографката Силвия Чернева. След премиерата си през май 2023 г., спектакълът се превръща в част от репертоара на РЦСИ „Топлоцентрала”. Селектиран е за Фестивалa за свободен театър (АСТ) и „Антистатик” и е номиниран за награда „Импулс” в категориите за оригинална хореография и продукция на годината. 

Носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих открива новия сезон на Софийската филхармония. На 19 септември в зала „България“, заедно с цигуларя Готие Капюсон, той ще представи Концерта за цигулка и виолончело от Брамс. Диригент е маестро Найден Тодоров, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт допълват програмата на вечерта.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации и завладяващ тон. Изявява се многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с всички големи американски оркестри, както и с Берлинската филхармония, Симфоничния оркестър на Баварското радио, Концертгебау, Лондонския филхармоничен оркестър, Симфоничния

Музейните експозиции в Кюстендил ще са с безплатен вход за младежи до 29 години за Международния ден на младежта, съобщиха от музея. 

Младежи безплатно ще приемат на 12 август археологическата зала "Асклепий", зала "Стримон" и временната изложба "В света на митологията и демонологията", както и музейният комплекс "Свети Георги". 

На 13 август безплатно за младежи ще бъдат отворени изложбената зала в джамията "Ахмед Бей", Пирговата кула и къщата- музей "Ильо Войвода".

Международният ден на младежта се отбелязва за първи път на 12 август 2000 година. Обявен е с резолюция на Генералната асамблея на ООН на 17 декември 1999 г. по предложение на Всемирната конференция на министрите по делата на младежта, състояла се в Лисабон от 8 до 12 август 1998 година. В България празникът се чества от 2007 година. Чрез различни обществени и художествени прояви денят на

Екипът на сериала „Всичко за сина ми“ взе участие днес във формата „Цената на успеха“,  част от програмата на 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол.

В дискусията участваха актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът Димитър Рачков, който изпълнява главната голям в продукцията, и младият актьор Петър Милошев .Модератор на разговора бе проф. Божидар Манов.

Снощи екипът присъства и на премиерна прожекция на първия епизод от продукцията на БНТ в Лятното кино в Созопол. 

Христина Апостолова разказа, че идеята се родила покрай новина, че вече „така любимите думички мама и тате ще бъдат заменени от родител 1 и родител 2“. Последвали редица разговори с Евтим Милошев и така се стигнало до сери

Цигуларят Димитър Иванов ще бъде водещата творческа фигура – солист и диригент, във вечер, на която ще дебютират и двамата носители на голямата награда от третото издание на конкурса за млади инструменталисти „Кантус фирмус“ – Тодор Иванов (виолончело) –  на 21 години, и Божидар Лазаров (пиано) – на 15 г., съобщават от „Кантус фирмус“.

По думите им Иванов принадлежи към плеядата български музиканти, които развиват кариера като солисти и концертмайстори на елитни оркестри по света. Наред с ангажиментите си на първи концертмайстор на Frankfurt Opern-und Museumsorchester, той често гостува като солист и камерен изпълнител в европейските културни центрове. 

През миналата година беше специален гост в „Европейски музикал

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

В представлението изпълнителите висят във въздуха. В това положение те трябва едновременно да държат масата си да не падне и да вечерят от нея. През темата за летенето, висенето, освобождаването от гравитация, авторката разглежда връзките между свобода и риск, лично и общо, малките конфликти на ежедневието с нуждата да се вписваме, да принадлежим, да даваме и да взимаме. Тъй като действието е базирано на импровизационни похвати, то всеки път е уникално, но в същината си въпросът му остава как можем да превърнем самотното безтегловно увисване в споделен летеж, посочват от екипа. 

В представлението във Варна ще участват Силвия Чернева и Дани Кърнс от Англия. Музиката ще изпълни на живо Димитър Горчаков. Сценограф е Яна Меламед, драматург - Ясен Василев. 

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

Юрий Ковачев подрежда нова изложба в столичната галерия „Минерва“.

Експозицията живопис ще бъде открита на 12 ноември и ще продължи до 8 декември, съобщават организаторите.

Юрий Ковачев е роден през 1961 г. в Русе. Първият му учител е художникът Кирил Станчев. През 1990 г. завършва Университета по архитектура, строителство и геодезия в София с магистърска степен по архитектура. През периода 1992-1998 г. работи като асистент-професор, след което напуска университета, за да посвети живота си на живописта. През 2000 г. Ковачев прави първата си самостоятелна изложба. Негови картините са притежание на частни колекции и публични институции в страна и чужбина.

/ВСР

Група "Кюър" се завърна начело на британската класация след 32-годишна пауза с албума Songs Of A Lost World, съобщи Ройтерс.

Британската група издаде първия си студиен албум от 16 години на 1 ноември. Той надмина по продажби останалите на първите пет места в класацията за албуми на Великобритания, взети заедно. 

"Това е изключително въодушевяващо, истински стоплящо сърцето да видиш такава прекрасна реакция на издаването на новия албум на "Кюър", каза вокалистът Робърт Смит и благодари на всички, които са купили албума и са вярвали в групата през годините. 

Предишния път, когато "Кюър" оглавиха британската класация беше през 1992 г. с албума Wish. Преди Songs Of A Lost World те не бяха издавали албум от 2008 г., когато излезе 4:13 Dream. 

Група Кюър" дебютира в края на 70-те години на миналия век в стил пост-пънк, като залага на мрачни, ме

Дни на културно – историческото наследство в Батак ’ 2024 се подготвят в местния музей, съобщиха от културната институция. 

В рамките на три дни, между 29 октомври и 1 ноември, ще бъдат представени различни изложби.

В първия ден във фоайето на Исторически музей - Батак ще гостува Национален музей на образованието в Габрово с изложба „Едно място за всяко нещо и всяко нещо на мястото си”.

На същата дата ще бъдат представени презентации на теми "Батак 60 години град", "Александър Попов – успешният кмет",  "Борис Шаров – живот в дати" и "180 години с „Български буквар” на Георги Бусилин".  В музейна галерия „ Борис Шаров“ пък гостува изложба „Корейско изкуство”, добавят още от музея.

На 31 октомври отново във фоайето на музея ще се проведе инициативата "Рисуване и усмивки

Вежди Рашидов подрежда 24 акварела и седем скулптури в изложбата „Еротикон“.

Откриването е на 13 ноември в арт галерия Vejdi, съобщават организаторите.

Идеята е подплатена и от любопитството ми към творчеството на Микеланджело, Рубенс и Леонардо, и от интереса ми към творбите на художници като Густав Климт, Пикасо, Дали и Тулуз Лотрек, казва авторът.  

„Еротиката е тема и неотлъчна част от един човешки живот, тя е реакция и отношение към даден обект, свързан емоционално, чувствено, тя е висок адреналин и не на последно място – човешка химия. Това усещане е провокирано неслучайно от устните – те неслучайно носят в себе си еротичност, но самата любов почва от първата целувка. А любовта е всичко. След цикъла ми „Еротични рисунки и акварели“ преди години, аз стигнах до откритието, че най-еротичната част е устата &

След изпълнението на артистите, зрителите също ще имат възможност да изследват инсталацията и да повисят на въжетата. Входът за събитието е свободен.

Представлението се осъществява с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура” и Фонд „Култура” на Община Варна, в партньорство с движенческа лаборатория „Ход”, тренировъчен център „Профикст”, Варна денс театър, фестивала „Танцови маршрути” и Форума за съвременно визуално изкуство „Буна”. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.