NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“
4819
Цветни аспекти

Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен. Той е част от програмата на 32-рото издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“, съобщиха от Плевенска филхармония. Солисти на концерта ще бъдат Александрина Александрова, флейта, цигуларите Георги Райчев и Тодорка Христева, Деляна Петкова, китара, Михаил Мотайленко, баритон, Никола Данев, флейта, пианистите Петър Дюгеров, Славчо Тодоров и Деян Табашки, Теодора Тошева, сопран

| 18 Октомври 2024, 08:02 ч.
Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“
Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“
Снимка © DFA

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен. Той е част от програмата на 32-рото издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“, съобщиха от Плевенска филхармония.

Античният съд от бронзовата епоха, счупен от четиригодишно дете в Израел, е поправен и отново е изложен в музея в Хайфа, съобщи АП. 

През миналия месец семейство от северната част на страната е посетило музея. Най-малкият им син е счупил вазата в изложбената зала. 

Алекс Гелер, бащата на детето, каза, че синът му, най-малкият от трите деца в семейството, е извънредно любопитен. 

Вазата се намира в изложбената зала в музея в Хайфа от 35 години без защитно стъкло според желанието на основателя на музея.

Експерти са използвали 3Д технология, видео с висока резолюция и специално лепило, за да реконструират съда. По-малко от две седмици, след като е бил счупен, съдът е изложен отново в музея. Лепенето е оставило малки пукнатини и има няколко липсващи парчета, но въпреки това вазата е все така впечатляваща. 

Единствената разлика с

Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Режисьор на оперния спектакъл е Александър Мутафчийски. 

"За първи път на професионална сцена имам удоволствието да поставя оперно заглавие и то не кое да е, а христоматийното "Севилският бръснар". Като човек, който от години се занимава и е учил точно това, за мен тази творба е като библия за операта. Винаги казвам за оперетата, където е стихията и вихърът ми, и на която съм посветил живота си, че тя е приказка за любовта. С пълна сила мога да го кажа сега и за "Севилският бръснар", казва Мутафчийски. 

Диригент е Вилиана Вълчева, а диригент на хора е Стелияна Димитрова-Хернани. Сценографията и костюмите са дело на Денис Иванов.

Участват солисти, хор и оркестър на Русенс

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите.

Дискусионен панел „На приказка за доброто“ ще качи на сцената четирима герои, които ще разкажат своите истории, свързани с доброволчеството и подкрепата на каузи. Това са основателят на сдружение „Операция: Плюшено мече“ Михаела Качарова, Михаил Стефанов – член на екипа на Aurubis Bulgaria и експерт в комуникациите и организационното развитие, Полина Голикова – тийнейджър и бежанец от Украйна, която трупа доброволчески опит в България, и Рада Бонева – създател на съдържание, блогър и подкастър, позната като Thrift Sheep. 

В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени орга

Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба.

Експозицията ще бъде официално открита на 28 ноември в Изложбени зали "Рафаел Михайлов" във Велико Търново, съобщиха от културната институция домакин.  

Изложбата е озаглавена „Образи на преживяното“. В нея са включени живописни платна, рисунки, дигитална графика и плакати. Работите са обвързани тематично или индиректно със старопрестолния град Велико Търново, където авторката „преживява“ своето осъзнаване и изграждане като художник. Тесните калдъръмени улички, колоритните къщи и прекрасните панорами от върховете на града са „образите“ - източник на вдъхновение за нея. 

В крак с пулсиращия културен живот на града са и представените плакати, които отразяват важни за а

Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол.

Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата на българската природа. Тя беше открита тази вечер в артгалерия „Стойчев“, където ще остане до 5 октомври. 

Всяка тишина си има собствен звук, каза за изложбата си Стефан Качаков.

Освен с четката, той обича да твори също с перото и избра да се обърне към гостите на изложбата си с римувано слово: „Тишината предпочитам в нашия забързан век, че всеки някъде се е затичал, забравяйки че е човек…Не съм отшелник, нито пък аскет, ни враг на хубавите песни, но искам от картините ми да струи като във Шекспиров сонет, хармония и живописен ред.“

Зад тази изложба стои много труд, много търпение, коментира Стефан Качаков. „Надявам се, че и най-непро

Солисти на концерта ще бъдат Александрина Александрова, флейта, цигуларите Георги Райчев и Тодорка Христева, Деляна Петкова, китара, Михаил Мотайленко, баритон, Никола Данев, флейта, пианистите Петър Дюгеров, Славчо Тодоров и Деян Табашки, Теодора Тошева, сопран. 

Концертът ще се състои в зала "Катя Попова". Входът е свободен с покани от билетните центрове на Плевенска филхармония.

Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова” е учреден през 1966 г. като ежегоден музикален празник с участието на лауреати. От третото си издание фестивалът носи името на оперната прима Катя Попова (1924 – 1966), която е една от основателите му. 

В настоящото издание участват над 600 изпълнители, от които 60 са лауреати от престижни конкурси от Европа и цял свят. Музикалният фестивал ще продължи до 25 октомври. Той се организира от Община Плевен и Плевенската филхармония, под патронажа и с финансовата подкрепа на Министерство на културата.

Името на големия български оператор Димо Коларов стои зад „Козият рог“, „Бялата стая“, „Капитан Петко войвода“ – общо над 70 игрални, документални и телевизионни филми.

Димо Коларов е роден на 16 ноември 1924 г. в Попово. Началното и средното си образование завършва в родния си град. Като ученик къса билетите и мете пода в местното кино и вече знае, че киното е голямата му любов. В свободното си време свири на цигулка и акордеон и прави снимки с фотоапарат, подарен от родителите му. За задължителната казарма е разпределен в зенитната артилерия, в Горна Оряховица, но впоследствие е преместен в музикалния взвод, заради артистичните си умения.

ПОПОВО – БЕЛГРАД – ПРАГА

След казармата, на двадесет години, се завръща в Попово. През 1946 г.  заминава за П

Джордж Клуни и Брад Пит се завърнаха на кинофестивала във Венеция днес за световната премиера на филма "Вълци единаци", съобщи Асошиейтед прес.

Преди да стъпят на червения килим, холивудските звезди говориха за съвместната си работа, за възхода на стрийминга и за статията на Клуни в "Ню Йорк таймс", в която призова президента на САЩ Джо Байдън да се откаже от кампанията за преизбирането си на поста.

На въпрос за въздействието на статията си Клуни отговори, че "човекът, който трябва да бъде аплодиран, е президентът, който направи най-самоотвержената стъпка след Джордж Вашингтон". "Много е трудно да се откажеш от властта. Това ни е известно. Виждали сме го навсякъде по света. Когато някой каже, че смята, че има и по-добър път, всички почитания са за него."

В новия филм "Вълци единаци", който е класически екшън трилър на режисьора Джон Уотс, Джордж Клуни и Брад Пи

На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА.

Ден по-късно, в неделя на 8 декември, катедралата ще отвори врати за широката публика, като в нея ще бъде отслужена първата литургия – малко повече от 5 години след пожара, който нанесе огромни щети на символичния за френската столица храм.

Елисейският дворец съобщи в сряда, че френският президент Еманюел Макрон ще произнесе реч в събота пред катедралата.

Филип Жост, ръководител на публичната институция, която наблюдава възстановяването на катедралата, обяви, че на тържественото събитие ще има изпълнения на известни артисти. Той определи състава като „световноизвестен“, но не разкри конкретни имена.

Очаква се готическата катедрала, силно пострадала при пожара п

Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра.

Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в крайдунавския град. Сред тях личат имената на скулптура Павел Метеоров и живописците Тодоро Добруджански, Бедиг Бедросян, Мирчо Якубов, Никола Ковачев, Огнян Мирчев, Йордан Маринов, Георги Куртев.

„Идеята да организираме тази изложба в дните на нашия град е да си спомним за тези художници, които вече не са сред живите и да им отдадем заслужената почит и уважение. Техните творби неизменно носят духа и аромата на Силистра, на реката и добруджанския край, на хората от нашия град и неговата история, поради това те не трябва да бъдат забравени“, каза директорът на Художествената галерия Йордан Колев.

Той припомни, че през 40-те години на миналия век в Силистра

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 04:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Цветни аспекти
4819
Цветни аспекти

Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф.Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен.

| 18 Октомври 2024, 08:02 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“
Награждавани солисти от НМА ще представят концерт на Лауреатски дни „Катя Попова“
Снимка © DFA

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен. Той е част от програмата на 32-рото издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“, съобщиха от Плевенска филхармония.

Солисти на концерта ще бъдат Александрина Александрова, флейта, цигуларите Георги Райчев и Тодорка Христева, Деляна Петкова, китара, Михаил Мотайленко, баритон, Никола Данев, флейта, пианистите Петър Дюгеров, Славчо Тодоров и Деян Табашки, Теодора Тошева, сопран. 

Античният съд от бронзовата епоха, счупен от четиригодишно дете в Израел, е поправен и отново е изложен в музея в Хайфа, съобщи АП. 

През миналия месец семейство от северната част на страната е посетило музея. Най-малкият им син е счупил вазата в изложбената зала. 

Алекс Гелер, бащата на детето, каза, че синът му, най-малкият от трите деца в семейството, е извънредно любопитен. 

Вазата се намира в изложбената зала в музея в Хайфа от 35 години без защитно стъкло според желанието на основателя на музея.

Експерти са използвали 3Д технология, видео с висока резолюция и специално лепило, за да реконструират съда. По-малко от две седмици, след като е бил счупен, съдът е изложен отново в музея. Лепенето е оставило малки пукнатини и има няколко липсващи парчета, но въпреки това вазата е все така впечатляваща. 

Единствената разлика с

Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Режисьор на оперния спектакъл е Александър Мутафчийски. 

"За първи път на професионална сцена имам удоволствието да поставя оперно заглавие и то не кое да е, а христоматийното "Севилският бръснар". Като човек, който от години се занимава и е учил точно това, за мен тази творба е като библия за операта. Винаги казвам за оперетата, където е стихията и вихърът ми, и на която съм посветил живота си, че тя е приказка за любовта. С пълна сила мога да го кажа сега и за "Севилският бръснар", казва Мутафчийски. 

Диригент е Вилиана Вълчева, а диригент на хора е Стелияна Димитрова-Хернани. Сценографията и костюмите са дело на Денис Иванов.

Участват солисти, хор и оркестър на Русенс

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите.

Дискусионен панел „На приказка за доброто“ ще качи на сцената четирима герои, които ще разкажат своите истории, свързани с доброволчеството и подкрепата на каузи. Това са основателят на сдружение „Операция: Плюшено мече“ Михаела Качарова, Михаил Стефанов – член на екипа на Aurubis Bulgaria и експерт в комуникациите и организационното развитие, Полина Голикова – тийнейджър и бежанец от Украйна, която трупа доброволчески опит в България, и Рада Бонева – създател на съдържание, блогър и подкастър, позната като Thrift Sheep. 

В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени орга

Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба.

Експозицията ще бъде официално открита на 28 ноември в Изложбени зали "Рафаел Михайлов" във Велико Търново, съобщиха от културната институция домакин.  

Изложбата е озаглавена „Образи на преживяното“. В нея са включени живописни платна, рисунки, дигитална графика и плакати. Работите са обвързани тематично или индиректно със старопрестолния град Велико Търново, където авторката „преживява“ своето осъзнаване и изграждане като художник. Тесните калдъръмени улички, колоритните къщи и прекрасните панорами от върховете на града са „образите“ - източник на вдъхновение за нея. 

В крак с пулсиращия културен живот на града са и представените плакати, които отразяват важни за а

Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол.

Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата на българската природа. Тя беше открита тази вечер в артгалерия „Стойчев“, където ще остане до 5 октомври. 

Всяка тишина си има собствен звук, каза за изложбата си Стефан Качаков.

Освен с четката, той обича да твори също с перото и избра да се обърне към гостите на изложбата си с римувано слово: „Тишината предпочитам в нашия забързан век, че всеки някъде се е затичал, забравяйки че е човек…Не съм отшелник, нито пък аскет, ни враг на хубавите песни, но искам от картините ми да струи като във Шекспиров сонет, хармония и живописен ред.“

Зад тази изложба стои много труд, много търпение, коментира Стефан Качаков. „Надявам се, че и най-непро

Концертът ще се състои в зала "Катя Попова". Входът е свободен с покани от билетните центрове на Плевенска филхармония.

Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова” е учреден през 1966 г. като ежегоден музикален празник с участието на лауреати. От третото си издание фестивалът носи името на оперната прима Катя Попова (1924 – 1966), която е една от основателите му. 

Името на големия български оператор Димо Коларов стои зад „Козият рог“, „Бялата стая“, „Капитан Петко войвода“ – общо над 70 игрални, документални и телевизионни филми.

Димо Коларов е роден на 16 ноември 1924 г. в Попово. Началното и средното си образование завършва в родния си град. Като ученик къса билетите и мете пода в местното кино и вече знае, че киното е голямата му любов. В свободното си време свири на цигулка и акордеон и прави снимки с фотоапарат, подарен от родителите му. За задължителната казарма е разпределен в зенитната артилерия, в Горна Оряховица, но впоследствие е преместен в музикалния взвод, заради артистичните си умения.

ПОПОВО – БЕЛГРАД – ПРАГА

След казармата, на двадесет години, се завръща в Попово. През 1946 г.  заминава за П

Джордж Клуни и Брад Пит се завърнаха на кинофестивала във Венеция днес за световната премиера на филма "Вълци единаци", съобщи Асошиейтед прес.

Преди да стъпят на червения килим, холивудските звезди говориха за съвместната си работа, за възхода на стрийминга и за статията на Клуни в "Ню Йорк таймс", в която призова президента на САЩ Джо Байдън да се откаже от кампанията за преизбирането си на поста.

На въпрос за въздействието на статията си Клуни отговори, че "човекът, който трябва да бъде аплодиран, е президентът, който направи най-самоотвержената стъпка след Джордж Вашингтон". "Много е трудно да се откажеш от властта. Това ни е известно. Виждали сме го навсякъде по света. Когато някой каже, че смята, че има и по-добър път, всички почитания са за него."

В новия филм "Вълци единаци", който е класически екшън трилър на режисьора Джон Уотс, Джордж Клуни и Брад Пи

На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА.

Ден по-късно, в неделя на 8 декември, катедралата ще отвори врати за широката публика, като в нея ще бъде отслужена първата литургия – малко повече от 5 години след пожара, който нанесе огромни щети на символичния за френската столица храм.

Елисейският дворец съобщи в сряда, че френският президент Еманюел Макрон ще произнесе реч в събота пред катедралата.

Филип Жост, ръководител на публичната институция, която наблюдава възстановяването на катедралата, обяви, че на тържественото събитие ще има изпълнения на известни артисти. Той определи състава като „световноизвестен“, но не разкри конкретни имена.

Очаква се готическата катедрала, силно пострадала при пожара п

Изложба със заглавие „Първите“ беше открита в Художествената галерия в Силистра.

Тя е с творби от фонда на галерията, дело на художници, поставили началото на изобразителното изкуство в крайдунавския град. Сред тях личат имената на скулптура Павел Метеоров и живописците Тодоро Добруджански, Бедиг Бедросян, Мирчо Якубов, Никола Ковачев, Огнян Мирчев, Йордан Маринов, Георги Куртев.

„Идеята да организираме тази изложба в дните на нашия град е да си спомним за тези художници, които вече не са сред живите и да им отдадем заслужената почит и уважение. Техните творби неизменно носят духа и аромата на Силистра, на реката и добруджанския край, на хората от нашия град и неговата история, поради това те не трябва да бъдат забравени“, каза директорът на Художествената галерия Йордан Колев.

Той припомни, че през 40-те години на миналия век в Силистра

Наградите на Гилдията на сценаристите в САЩ ще бъдат връчени за 77-и път на 15 февруари 2025 г., съобщи електронното издание Скрийн дейли, позовавайки се на информация за предстоящите събития на Гилдията.

Номинациите за оригинален, адаптиран и документален сценарий ще бъдат обявени на 9 януари 2025 г., а окончателното гласуване ще се проведе от 13 януари до 27 януари 2025 г. 

Церемонията за 77-ите награди на Гилдията на сценаристите в САЩ ще се проведе едновременно на две места - в Ню Йорк и в Лос Анджелис.

В настоящото издание участват над 600 изпълнители, от които 60 са лауреати от престижни конкурси от Европа и цял свят. Музикалният фестивал ще продължи до 25 октомври. Той се организира от Община Плевен и Плевенската филхармония, под патронажа и с финансовата подкрепа на Министерство на културата.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.