NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Изложба „Под скалите" на Чавдар Драгиев в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
5501
Авансцена

Изложба „Под скалите" на Чавдар Драгиев в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“

Изложба „Под скалите" с живопис на Чавдар Драгиев беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Това е петата самостоятелна експозиция на шуменския художник. Тя може да бъде разгледана до 25 октомври. Пред публиката картините на художника коментира литераторът Румяна Симеонова

| 17 Октомври 2024, 19:32 ч.
Изложба „Под скалите
Изложба „Под скалите" на Чавдар Драгиев в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Снимка © БТА

Изложба „Под скалите" с живопис на Чавдар Драгиев беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Това е петата самостоятелна експозиция на шуменския художник.

С музикални изпълнения на цигуларя Светлин Радославов - Свет започна второто издание на инициативата "Лято Арт" в Ганушевата къща в Шумен. 

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов представиха авторския си спектакъл "Помощ! Тя ме обича!".

Около сто души пръсъстваха на откриващата вечер на фестивала, който продължава до 9 август. В публиката бяха зам.-кметовете на община Шумен Даниела Русева и Виктория Ковчазова, преподаватели, представители на културни и образователни институции, и граждани. Присъстваха лично миналогодишният участник във форума Асен Масларски и поетесата Елица Виденова.

Светлин Радославов коментира, че е бил в региона, за родова среща в Смядово и е щастлив, да се включи в "Лято Арт". Камелия Кондова и Любен Чаталов отбелязаха, че поетическият им спектакъл е импровизиран и в него не са определили кои текстове и в какъв ред ще включа

Проектът „В света на музиката” на Плевенската филхармония гостува в Сливен на 7 ноември, съобщиха организаторите. 

Цигуларят Веско Ешкенази, акордеонистката Вероника Тодорова и оркестърът на Плевенската филхармония под диригентството на Георги Милтиядов ще изпълнят на сцената на зала "Сливен" програмата, отличена с приза „Музикален проект на годината”.

В концертите са включени, както класически произведения, така и заглавия от популярната музика в аранжимент за симфоничен оркестър и солисти.

Публиката ще чуе творби от Йохан Себастиан Бах, Антонио Вивалди, Волфганг Амадеус Моцарт, Росини, Менделсон, Арам Хачатурян, Петко Стайнов, Ренцо Руджери, Астор Пиацола, Енио Мориконе, Джон Уилямс, както и от Майкъл Джексън, Queen, AC/DC.

Музикалната селекция включва и две авторски произведения на Вероника Тодорова - Dance on the river и

Галерия „Структура“ ще вземе участие в тазгодишното издание на Sofia Art Fair, което ще се проведе от 4 до 6 октомври в "София тех парк", информират от екипа на галерията.
 
„Нашата селекция показва произведения, които изследват взаимовръзката между съвременното изкуство и новите технологии. Всеки от представените автори използва тези различни възможности по свой специфичен начин, за да изрази собствените си възприятия и да открие нови, неочаквани посоки“, разказват от галерията.
 
Станимир Генов започва с генерирането на форми и обеми в 3D софтуер. Тези дигитални изображения служат като отправна точка за изграждането на живописни пейзажи, в които е кодирана пространствената информация на несъществуващи среди. Чрез този процес той изгражда лична реалност, която надхвърля импулсите на околния свят, разказват от екип

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

Главните женски роли в 100-те най-печеливши филма са намалели до 30 на сто през 2023 г., съобщи електронното издание "Скрийн дейли", като цитира проучване. 

Изследването е на инициативата Annenberg Inclusion и основателката й Стейси Л. Смит.

Данните сочат, че нивото на главните женски роли е спаднало с 14 процента спрямо 2022 г. Малък напредък е постигнат по отношение на броя на герои момичета или жени, които използват гласа си в продукциите. Те вече са 32 на сто в сравнение с 30 на сто през 2007 г., когато започва проучването.

Авторите са обхванали 1700 от най-касовите продукции и са оценили 75 328 роли, за да проучат представителството по пол, раса/етническа принадлежност, ЛГБТК+ идентичност и герои с увреждания, отбелязва "Скрийн дейли".

Според данните в около 11 на сто от историите през 2023 г. има баланс между половете или момичета и жени са 4

Тя може да бъде разгледана до 25 октомври.

Пред публиката картините на художника коментира литераторът Румяна Симеонова. Драгиев даде възможност на присъстващите на изложбата да се включат в писмена анкета за картините му. Един от посетителите получи акварел, нарисуван от художника.

Драгиев каза, че през последната година мислите и чувствата му са били свързани с преживявания, които е имал в родното си село, а скалите са като венец над населеното място, като един вид закрила.

Той подчерта, че затова е работил на тази тема една година. В картините си е претворил чувства, мисли и емоции, които са свързани с неговото детство досега, каза художникът.

„Скалите се намират над родното ми село Кюлевча. Има скални образования, които си имат имена, свързани са с различни легенди и аз в тези скални форми търся скрити образи. Това, което е в главата ми, в ателието ми става нещо реално като картина“, допълни той.

Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. „Шипка“ 6.

Журито избра това да бъдат Богдана Топрева, Деян Янев, Петра Димитрова, Коста Данев, Симеон Стоилов, Стели Грънчаров, Гергана Аначкова, Яне Гаджев, Симеон Шивачев, Юлий Таков, Николай Янакиев и Стоил Мирчев.  

Те ще участват в двумесечни ателиета на „Сите де-з-ар“ догодина. 

Комисията излъчи и три резерви - Мария Ландова, Мария Бичакджиян и Николина Джановска.

Те ще прекарат два месеца във френската столица. В този период им е подсигурено място за живеене и работа. Останалите разходи си покриват сами.

За резидентите няма ограничение във възрастта, но за да кандидатстват, трябва да са членове на СБХ, да са завършили висше об

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока

Премиера на спектакъла „Историята на Вълковото семейство, или преселници“ по романа на Константин Петканов – „Преселници", ще се състои на 23 октомври в читалище „Славянска беседа 1880", в София, съобщават организаторите от дружество „Родолюбец".

Събитието отбелязва 25-годишнина на Деня на бесарабските българи (29 октомври).

Спектакълът е създаден от екип професионални творци и любители от България, Канада, Таврия и Бесарабия, които се обединиха с цел да възкресят на сцена тези паметни събития, разказват от екипа.

„Преселници" е роман на Константин Петканов, издаден за първи път през 1936 година. Разказва за драматичните събития, когато хиляди българи от Странджа, Сливен, Ямбол и околните села напускат

Големият египетски музей в Гиза ще бъде отворен пробно на 16 октомври по разпореждане на президента на страната Абдел Фатах Ас Сиси, обяви премиерът Мостафа Мадбули, цитиран от в. ”Ал Ахрам”.

Първоначално посетителите ще могат да видят главната зала, а останалите секции ще бъдат отваряни постепенно в подготовка за дългоочакваното официално откриване.

През февруари 2023 г. музеят беше частично отворен чрез онлайн резервации. Туристите имат достъп до грандиозния атриум, където се издига колосалната статуя на фараона Рамзес Втори. Вече се изгражда пешеходен мост с дължина около 1200 метра към намиращите се в непосредствена близост пирамиди на Хеопс, Хефрен и Микерин.

Големият египетски музей, разположен върху 480 хиляди кв. метра, е проектиран като най-големия музей в света, посветен на една цивилизация. Централна част от експозицията ще бъдат пет хиля

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“.

Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“.

Идеята на фестивала е да подчертае връзката на града с река Бели Осъм и чрез ръчните занаяти и арт работилници, които са част от културната програма, да представи смесица от традиционни и съвременни форми на изкуство, каза Минкова.

Както подсказва името му, събитието се организира в две различни локации. „Горе“ се случва   в рамките на „Резиденция Белиш“ в  Марковска махала - местност, намираща се малко

В създаването на картините са използвани маслени бои на платно, но се подхожда акварелно, поясни Драгиев. Той съобщи, че като акварелист дълги години е използвал един начин на работа, а сега го надгражда. „Дори в маслената живопис използвам същите похвати. Полагам повече боя, да се разтича и постепенно стягам формата, напластявам, някъде престъргвам, надграждам акварелната техника“, каза още художникът.

Той подчерта, че е формиран като илюстратор и такива са мисленето и творческата му натура.

„Винаги ме вълнуват жестът, образът, емоцията, което е типично за един илюстратор. По този начин подхождам и към картините. Не мога да избягам от себе си. Така мисля и така правя“, допълни Драгиев.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 18:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
5501
Авансцена

Изложба „Под скалите" на Чавдар Драгиев в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“

Изложба „Под скалите" с живопис на Чавдар Драгиев беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Това е петата самостоятелна експозиция на шуменския художник.Тя може да бъде разгледана до 25 октомври.

| 17 Октомври 2024, 19:32 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложба „Под скалите
Изложба „Под скалите" на Чавдар Драгиев в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“
Снимка © БТА

Изложба „Под скалите" с живопис на Чавдар Драгиев беше открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен. Това е петата самостоятелна експозиция на шуменския художник.

Тя може да бъде разгледана до 25 октомври.

С музикални изпълнения на цигуларя Светлин Радославов - Свет започна второто издание на инициативата "Лято Арт" в Ганушевата къща в Шумен. 

Поетесата Камелия Кондова и актьорът Любен Чаталов представиха авторския си спектакъл "Помощ! Тя ме обича!".

Около сто души пръсъстваха на откриващата вечер на фестивала, който продължава до 9 август. В публиката бяха зам.-кметовете на община Шумен Даниела Русева и Виктория Ковчазова, преподаватели, представители на културни и образователни институции, и граждани. Присъстваха лично миналогодишният участник във форума Асен Масларски и поетесата Елица Виденова.

Светлин Радославов коментира, че е бил в региона, за родова среща в Смядово и е щастлив, да се включи в "Лято Арт". Камелия Кондова и Любен Чаталов отбелязаха, че поетическият им спектакъл е импровизиран и в него не са определили кои текстове и в какъв ред ще включа

Проектът „В света на музиката” на Плевенската филхармония гостува в Сливен на 7 ноември, съобщиха организаторите. 

Цигуларят Веско Ешкенази, акордеонистката Вероника Тодорова и оркестърът на Плевенската филхармония под диригентството на Георги Милтиядов ще изпълнят на сцената на зала "Сливен" програмата, отличена с приза „Музикален проект на годината”.

В концертите са включени, както класически произведения, така и заглавия от популярната музика в аранжимент за симфоничен оркестър и солисти.

Публиката ще чуе творби от Йохан Себастиан Бах, Антонио Вивалди, Волфганг Амадеус Моцарт, Росини, Менделсон, Арам Хачатурян, Петко Стайнов, Ренцо Руджери, Астор Пиацола, Енио Мориконе, Джон Уилямс, както и от Майкъл Джексън, Queen, AC/DC.

Музикалната селекция включва и две авторски произведения на Вероника Тодорова - Dance on the river и

Галерия „Структура“ ще вземе участие в тазгодишното издание на Sofia Art Fair, което ще се проведе от 4 до 6 октомври в "София тех парк", информират от екипа на галерията.
 
„Нашата селекция показва произведения, които изследват взаимовръзката между съвременното изкуство и новите технологии. Всеки от представените автори използва тези различни възможности по свой специфичен начин, за да изрази собствените си възприятия и да открие нови, неочаквани посоки“, разказват от галерията.
 
Станимир Генов започва с генерирането на форми и обеми в 3D софтуер. Тези дигитални изображения служат като отправна точка за изграждането на живописни пейзажи, в които е кодирана пространствената информация на несъществуващи среди. Чрез този процес той изгражда лична реалност, която надхвърля импулсите на околния свят, разказват от екип

Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър – Враца, съобщиха от културната институция.

„Полковникът и птиците“, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с участието на Христо Шопов, се представя на врачанска сцена на 23 октомври. Детското представление „Пинокио“ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската публика.  

През месеца се провеждат турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и др. Ще бъдат представени постановката „Роклята беглец“, „Добре дошли в България 2“, както и премиерните спектакли „Кошмарна комедия“ и „Пълен напред“, допъл

Главните женски роли в 100-те най-печеливши филма са намалели до 30 на сто през 2023 г., съобщи електронното издание "Скрийн дейли", като цитира проучване. 

Изследването е на инициативата Annenberg Inclusion и основателката й Стейси Л. Смит.

Данните сочат, че нивото на главните женски роли е спаднало с 14 процента спрямо 2022 г. Малък напредък е постигнат по отношение на броя на герои момичета или жени, които използват гласа си в продукциите. Те вече са 32 на сто в сравнение с 30 на сто през 2007 г., когато започва проучването.

Авторите са обхванали 1700 от най-касовите продукции и са оценили 75 328 роли, за да проучат представителството по пол, раса/етническа принадлежност, ЛГБТК+ идентичност и герои с увреждания, отбелязва "Скрийн дейли".

Според данните в около 11 на сто от историите през 2023 г. има баланс между половете или момичета и жени са 4

Пред публиката картините на художника коментира литераторът Румяна Симеонова. Драгиев даде възможност на присъстващите на изложбата да се включат в писмена анкета за картините му. Един от посетителите получи акварел, нарисуван от художника.

Драгиев каза, че през последната година мислите и чувствата му са били свързани с преживявания, които е имал в родното си село, а скалите са като венец над населеното място, като един вид закрила.

Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. „Шипка“ 6.

Журито избра това да бъдат Богдана Топрева, Деян Янев, Петра Димитрова, Коста Данев, Симеон Стоилов, Стели Грънчаров, Гергана Аначкова, Яне Гаджев, Симеон Шивачев, Юлий Таков, Николай Янакиев и Стоил Мирчев.  

Те ще участват в двумесечни ателиета на „Сите де-з-ар“ догодина. 

Комисията излъчи и три резерви - Мария Ландова, Мария Бичакджиян и Николина Джановска.

Те ще прекарат два месеца във френската столица. В този период им е подсигурено място за живеене и работа. Останалите разходи си покриват сами.

За резидентите няма ограничение във възрастта, но за да кандидатстват, трябва да са членове на СБХ, да са завършили висше об

Разказ за Виетнам - страната, далече на изток и после малко на юг, представя във фотоизложба във Варна младата виетнамистка Даяна Иванова, която е преподавател в една от университетските специалности у нас, изучаващи този регион. 

Тя посочи, че първото й посещение в азиатската държава е било през 2016 г. Две години по-късно започва магистратура там, като изучава езика, културата, историята и традициите на страната. Така постепенно натрупва и материал за фотопроекта си, който да представи в родната България. 

Виетнамското общество все още е по-патриархално от нашето, въпреки че глобализмът му оказва влияние, посочи Иванова.

По думите й хората в тази страна успяват да съчетават модерното с традиционното, избирайки по какъв път да вървят, като се учат от историята си. Има какво да научим от виетнамците, да осъзнаем мъдростта на хората от Изтока

Премиера на спектакъла „Историята на Вълковото семейство, или преселници“ по романа на Константин Петканов – „Преселници", ще се състои на 23 октомври в читалище „Славянска беседа 1880", в София, съобщават организаторите от дружество „Родолюбец".

Събитието отбелязва 25-годишнина на Деня на бесарабските българи (29 октомври).

Спектакълът е създаден от екип професионални творци и любители от България, Канада, Таврия и Бесарабия, които се обединиха с цел да възкресят на сцена тези паметни събития, разказват от екипа.

„Преселници" е роман на Константин Петканов, издаден за първи път през 1936 година. Разказва за драматичните събития, когато хиляди българи от Странджа, Сливен, Ямбол и околните села напускат

Големият египетски музей в Гиза ще бъде отворен пробно на 16 октомври по разпореждане на президента на страната Абдел Фатах Ас Сиси, обяви премиерът Мостафа Мадбули, цитиран от в. ”Ал Ахрам”.

Първоначално посетителите ще могат да видят главната зала, а останалите секции ще бъдат отваряни постепенно в подготовка за дългоочакваното официално откриване.

През февруари 2023 г. музеят беше частично отворен чрез онлайн резервации. Туристите имат достъп до грандиозния атриум, където се издига колосалната статуя на фараона Рамзес Втори. Вече се изгражда пешеходен мост с дължина около 1200 метра към намиращите се в непосредствена близост пирамиди на Хеопс, Хефрен и Микерин.

Големият египетски музей, разположен върху 480 хиляди кв. метра, е проектиран като най-големия музей в света, посветен на една цивилизация. Централна част от експозицията ще бъдат пет хиля

Музика, изкуство и занаяти ще оживят крайречното пространство на Троян от 23 до 25 август, съобщи Цветемира Минкова от фондация „Колективът“.

Артистичните прояви са част от програмата на фестивала „Горе – Долу“, в чиято организация си партнират Община Троян, сдружение „Резиденция Белиш“ и фондация „Колективът“, стояща зад инициативата „Реките на града“.

Идеята на фестивала е да подчертае връзката на града с река Бели Осъм и чрез ръчните занаяти и арт работилници, които са част от културната програма, да представи смесица от традиционни и съвременни форми на изкуство, каза Минкова.

Както подсказва името му, събитието се организира в две различни локации. „Горе“ се случва   в рамките на „Резиденция Белиш“ в  Марковска махала - местност, намираща се малко

Той подчерта, че затова е работил на тази тема една година. В картините си е претворил чувства, мисли и емоции, които са свързани с неговото детство досега, каза художникът.

„Скалите се намират над родното ми село Кюлевча. Има скални образования, които си имат имена, свързани са с различни легенди и аз в тези скални форми търся скрити образи. Това, което е в главата ми, в ателието ми става нещо реално като картина“, допълни той.

В създаването на картините са използвани маслени бои на платно, но се подхожда акварелно, поясни Драгиев. Той съобщи, че като акварелист дълги години е използвал един начин на работа, а сега го надгражда. „Дори в маслената живопис използвам същите похвати. Полагам повече боя, да се разтича и постепенно стягам формата, напластявам, някъде престъргвам, надграждам акварелната техника“, каза още художникът.

Той подчерта, че е формиран като илюстратор и такива са мисленето и творческата му натура.

„Винаги ме вълнуват жестът, образът, емоцията, което е типично за един илюстратор. По този начин подхождам и към картините. Не мога да избягам от себе си. Така мисля и така правя“, допълни Драгиев.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.