NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас
2479
Творчески отражения

Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас

Държавна опера-Стара Загора ще бъде домакин на Вечер на кубинската песен и сарсуела „Сесилия Валдес” от Годзало Руиг. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на културната институция. Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” от композитора Годзало Руиг се представя за първи път в Стара Загора. Идеята за спектакъла е на Сарай Диас, артист-хорист в операта, която е от Куба, но в България създава семейство

| 16 Октомври 2024, 13:31 ч.
Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас
Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас
Снимка © DFA

Държавна опера-Стара Загора ще бъде домакин на Вечер на кубинската песен и сарсуела „Сесилия Валдес” от Годзало Руиг. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на културната институция.

„Киномания“ обяви специалните събития на тазгодишното си 38-о издание. 

На 16 ноември в Дома на киното е прожекцията на носителя на “Златна палма” за късометражен филм от тазгодишния фестивал в Кан – копродукцията между Хърватия, България, Франция и Словения –  “Човекът, който не можеше повече да мълчи”.

Филмът, режисиран от Небойша Слиепчевич, разказва за събитията от 27 февруари 1993 г. в Босна и Херцеговина, когато пътническият влак от Белград за Бар е спрян от паравоенни сили в рамките на операция за етническо прочистване. Докато те извеждат от влака невинни цивилни, само един от 500-те пътници се осмелява да им се противопостави.

Първата прожекция на филма ще бъде придружена от среща с режисьора Небойша Слиепчевич и екипа от българска страна –

Голямата есенна изложба във виенския музей „Албертина“ е посветена на Марк Шагал - един от великите художници на ХХ век. „Пикасо е известен, Шагал е обичан“, отбеляза директорът на музея Клаус Шрьодер.

Според него популярността на Шагал се дължи на факта, че живописният свят на художника отразява чувства, познати за всеки. Студенината, която често може да характеризира модернизма, му е чужда, продължава Шрьодер.

Творчеството на Шагал се простира над 80 години и се характеризира с многостранност, която удивлява до днес. Изкуството му, известно с ярките си цветове и поетични композиции, е познато, но въпреки това не е изгубило нищо от своята загадъчност и мистериозна, духовна аура. Неповторимият му художествен изказ, който ни напомня за магията на образите от сънищата, си остава неизчерпаем космос, казват от "Албертина". 

Художникът ч

Националният пленер по живопис и скулптура „Дувари“ ще събере в Ловеч девет творци от страната. Това е неговото 11-о издание.

Организатори са Община Ловеч, представителството на Съюза на българските художници – Ловеч, и Художествената галерия „Проф. Теофан Сокеров“, съобщават от общинската администрация.

Участват живописците Станимир Видев, Иван Велчев – Йово, Евгени Недев, Божидар Тонев, Камбер Камбер, Милчо Талев и Милена Казакова, и скулпторите Красимир Ангелов – Макраса и Йордан Нарлиев. Всички те ще създадат по две произведения, като едното ще бъде откупено от Художествената галерия, а другото ще дарят на фонда й. 

Артистите ще работят на открито в старинния квартал „Вароша“.

Работите им ще бъдат представени в изложба в изложбена зала „Вароша“.

Официалното й от

Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър Дюранг (1949-2024) е автор на тази зловещо-смешна история с елементи на черен хумор.

„Мисля, че сме успели да предадем заложеното в драматургията – едновременно свежест и сериозност на тематиката“, казва режисьорът Василена Радева. „Шегуваме се, че това е учебник за всички грешки, които могат да се направят като млад родител. Определено не ми се иска публиката да идват тук като на урок. Напротив. Това, което предполага спектакълът, е публиката да се отпусне, а не да дойде, за да учи“, допълва тя. 

Освен София Бобчева - в ролята на бавачката, в представлението участват актьор

Дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, са част от изложбата „Постройки и пейзажи“.

Експозицията е на Сибила Керелезова и ще бъде представена от 19 септември до 4 октомври в столичната галерия Depoo.

„Постройки и пейзажи“ е серия от дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, в които градът е преустроен в декор на цветен следобеден сън. Елементите на еклектичната градска среда в София се обединяват във физически неосъществими постройки и сцени, които стоят на границата на действителността“, разказват от екипа.

Сибила Керелезова е родена през 1997 в гр. Кърджали. Тя е графичен дизайнер и художник, живее и работи в София. През 2020 г. завършва специалност „Инженерен дизайн“ в Технически университет - София, а през 2022 г. - магистърска степен в НХ

Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” от композитора Годзало Руиг се представя за първи път в Стара Загора. Идеята за спектакъла е на Сарай Диас, артист-хорист в операта, която е от Куба, но в България създава семейство. Режисьор е директорът на старозагорската опера Огнян Драганов, аранжиментите са на Марта Месарош, която ще акомпанира на рояла заедно с камерния оркестър в състав - Кейко Танака-флейта (Япония), Роберто Мендес-кларинет (Испания) и Обeд Кортес – ударни (Мексико). 

Всички те са музиканти в оркестъра на Държавна опера-Стара Загора. Участие ще вземат солистите Деси Стефанова, Сарай Диас, Борис Тасков, Емилия Джурова, Живко Добрев, Иван Кабамитов, Стоян Буюклиев, хор на Държавна опера-Стара Загора с хормайстор Младен Станев.

Концерт-спектакълът, който ще бъде представен във фоайето на Държавна опера-Стара Загора, се провежда под патронажа на посланика на Куба в България г-жа Мариета Хордан и е част от Седмицата на културата на Куба.

Световната премиера на сарсуелата „Сесилия Валдес” е в Хавана, Куба, през 1932 година. Поставена е още в операта "Метрополитън" на 17 юли 1965 г., в Оперетния театър в Торонто на 15 февруари 2003 г. и в Театро де ла Сарсуела е на 24 януари 2020 г.    

„Митове за крал Макбет“ по Шекспир в превод на Валери Петров е четвъртата за новия сезон премиера в „Сфумато“.

Премиерата е на 9 ноември, съобщават от театралната работилница. 

„Макбет“ е легенда за зараждане на злото, мистичен хорър за света, останал без ценности и идеали; кошмар, в който виденията са единствено за земен ад, кървава чернилка, която се пропива в почвата, която витае из въздуха, която се просмуква в кожите. „Макбет“ е мит за човеците, извършили най-ужасяващия грях, престъплението, което провокира онзи чудак на Ницше да завика сред тълпата: „Къде е Бог? Ще ви кажа! Ние го убихме – аз и вие!“, казва режисьорът Дарий Чавдаров.

По думите му „Макбет“ е предупреждението на Барда къ

За първи път в историята на „Аполония“ един режисьор има две премиери в рамките на Празниците на изкуствата „Аполония“ и за първи път е програмиран сериал. В две поредни вечери режисьорът Павел Г. Веснаков представи първия епизод на сериала „Всичко за сина ми“ и игралния филм „Безветрие“.

„За първи път ми се случва да представям и филм, и сериал, а реакцията на публиката е много интересна за мен, защото по интересен начин темите и във филма, и в сериала се припокриват“, каза Павел Г. Веснаков.

Той отбеляза, че и в двата проекта става дума за едно разпаднало се семейство. В едната продукция историята е разказана по много достъпен за широката аудитория начин, а в другата е крайно радикална като подход. „И се надявам, че публиката ще бъде отворени сетива за по-крайния и по-художествено рискован начин на раз

Националният фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ представя в зала 1 на НДК концерт-спектакъла „Ела се вие, превива" с участието на Симфониета (Враца) и над 140 души екип. Събитието е на 29 септември, съобщават организаторите.

Проектът е посветен на българската сватба. Ще бъдат представени музикално-танцови картини, пресъздаващи сватбени ритуали и пролетните празници от различни региони на България. 

„След поредица от концерти в страната, продължава успешната симбиоза между фолклорен и симфоничен оркестър реализирана по време на целия концерт. Зрителите ще  се насладят и усетят цялостното  въздействие и звук с  плътност, мащаб и обем, непознат и дори революционен за фолклорното ни изкуство“, разказват от екипа на ансамбъла.

По думите им водеща роля за тази музикална симбиоза има

Завистниците умират, завистта – никога. Който печели време, е спечелил всичко. От всички безумия, най-голямото е да се опиташ да направиш света по-добро място.

Това са само част от афоризмите на Молиер, останали непреходни във времето и увековечени в творчеството на френския драматург, режисьор и актьор (1622-1673).

„Буржоата благородник“ влиза в афиша на Сатирата, в режисьорската интерпретация на Бойка Велкова.

„Пиесата е изключително актуална, без да е от най-познатите и най-масовите заглавия на Молиер. За сметка на това е много смешна и хаплива, представя човека такъв, какъвто е бил, какъвто е в момента, и какъвто ще продължава да бъде – не можещ да се откъсне от собствения си егоизъм“, казва драматургът Михаил Тазев. 

Четирима тенори от Италия - Уго Таркуини, Алесандро Фантони, Джани Лечезе и Джовани Мария Палмия ще изнесат концерт в Културния дом на Нефтохимика в Бургас на 2 ноември, съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.  

В концерта ще участват и оркестърът на държавната опера във Варна, а диригент ще бъде Христо Павлов. В програмата са включени арии от опери на Джакомо Пучини, Джузепе Верди и др., както и известни неаполитански канцонети.

В България четиримата тенори за първи път пеят на 13 юни 2019 г. пред публика от 2000 души в Летния театър на Варна на откриването на фестивала Опера в Летния театър. Следват още 10 концерта.

Между декември 2019 г. и януари 2020 г. те изнасят два концерта в Турция, посветени на годишнината на Ататюрк, и пеят в Арена Анкара пред 12 000 души.

Проектът "Четиримата италиански тенори" се ражда от идеята за формиране на к

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 17:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2479
Творчески отражения

Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас

Държавна опера-Стара Загора ще бъде домакин на Вечер на кубинската песен и сарсуела „Сесилия Валдес” от Годзало Руиг. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на културната институция.Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” от композитора Годзало Руиг се представя за първи път в Стара Загора.

| 16 Октомври 2024, 13:31 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас
Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” се представя за първи път у нас
Снимка © DFA

Държавна опера-Стара Загора ще бъде домакин на Вечер на кубинската песен и сарсуела „Сесилия Валдес” от Годзало Руиг. Това става ясно от програмата с предстоящи събития, публикувана на официалната страница на културната институция.

Кубинската сарсуела „Сесилия Валдес” от композитора Годзало Руиг се представя за първи път в Стара Загора. Идеята за спектакъла е на Сарай Диас, артист-хорист в операта, която е от Куба, но в България създава семейство. Режисьор е директорът на старозагорската опера Огнян Драганов, аранжиментите са на Марта Месарош, която ще акомпанира на рояла заедно с камерния оркестър в състав - Кейко Танака-флейта (Япония), Роберто Мендес-кларинет (Испания) и Обeд Кортес – ударни (Мексико). 

„Киномания“ обяви специалните събития на тазгодишното си 38-о издание. 

На 16 ноември в Дома на киното е прожекцията на носителя на “Златна палма” за късометражен филм от тазгодишния фестивал в Кан – копродукцията между Хърватия, България, Франция и Словения –  “Човекът, който не можеше повече да мълчи”.

Филмът, режисиран от Небойша Слиепчевич, разказва за събитията от 27 февруари 1993 г. в Босна и Херцеговина, когато пътническият влак от Белград за Бар е спрян от паравоенни сили в рамките на операция за етническо прочистване. Докато те извеждат от влака невинни цивилни, само един от 500-те пътници се осмелява да им се противопостави.

Първата прожекция на филма ще бъде придружена от среща с режисьора Небойша Слиепчевич и екипа от българска страна –

Голямата есенна изложба във виенския музей „Албертина“ е посветена на Марк Шагал - един от великите художници на ХХ век. „Пикасо е известен, Шагал е обичан“, отбеляза директорът на музея Клаус Шрьодер.

Според него популярността на Шагал се дължи на факта, че живописният свят на художника отразява чувства, познати за всеки. Студенината, която често може да характеризира модернизма, му е чужда, продължава Шрьодер.

Творчеството на Шагал се простира над 80 години и се характеризира с многостранност, която удивлява до днес. Изкуството му, известно с ярките си цветове и поетични композиции, е познато, но въпреки това не е изгубило нищо от своята загадъчност и мистериозна, духовна аура. Неповторимият му художествен изказ, който ни напомня за магията на образите от сънищата, си остава неизчерпаем космос, казват от "Албертина". 

Художникът ч

Националният пленер по живопис и скулптура „Дувари“ ще събере в Ловеч девет творци от страната. Това е неговото 11-о издание.

Организатори са Община Ловеч, представителството на Съюза на българските художници – Ловеч, и Художествената галерия „Проф. Теофан Сокеров“, съобщават от общинската администрация.

Участват живописците Станимир Видев, Иван Велчев – Йово, Евгени Недев, Божидар Тонев, Камбер Камбер, Милчо Талев и Милена Казакова, и скулпторите Красимир Ангелов – Макраса и Йордан Нарлиев. Всички те ще създадат по две произведения, като едното ще бъде откупено от Художествената галерия, а другото ще дарят на фонда й. 

Артистите ще работят на открито в старинния квартал „Вароша“.

Работите им ще бъдат представени в изложба в изложбена зала „Вароша“.

Официалното й от

Опасно, сериозно, сложно, интересно и смешно. Така актрисата София Бобчева описва случващото се на сцената на Народния театър в постановката „Бебе на борда“. Кристофър Дюранг (1949-2024) е автор на тази зловещо-смешна история с елементи на черен хумор.

„Мисля, че сме успели да предадем заложеното в драматургията – едновременно свежест и сериозност на тематиката“, казва режисьорът Василена Радева. „Шегуваме се, че това е учебник за всички грешки, които могат да се направят като млад родител. Определено не ми се иска публиката да идват тук като на урок. Напротив. Това, което предполага спектакълът, е публиката да се отпусне, а не да дойде, за да учи“, допълва тя. 

Освен София Бобчева - в ролята на бавачката, в представлението участват актьор

Дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, са част от изложбата „Постройки и пейзажи“.

Експозицията е на Сибила Керелезова и ще бъде представена от 19 септември до 4 октомври в столичната галерия Depoo.

„Постройки и пейзажи“ е серия от дигитални колажи, конструирани от авторски фотографии на архитектурни обекти, в които градът е преустроен в декор на цветен следобеден сън. Елементите на еклектичната градска среда в София се обединяват във физически неосъществими постройки и сцени, които стоят на границата на действителността“, разказват от екипа.

Сибила Керелезова е родена през 1997 в гр. Кърджали. Тя е графичен дизайнер и художник, живее и работи в София. През 2020 г. завършва специалност „Инженерен дизайн“ в Технически университет - София, а през 2022 г. - магистърска степен в НХ

Всички те са музиканти в оркестъра на Държавна опера-Стара Загора. Участие ще вземат солистите Деси Стефанова, Сарай Диас, Борис Тасков, Емилия Джурова, Живко Добрев, Иван Кабамитов, Стоян Буюклиев, хор на Държавна опера-Стара Загора с хормайстор Младен Станев.

Концерт-спектакълът, който ще бъде представен във фоайето на Държавна опера-Стара Загора, се провежда под патронажа на посланика на Куба в България г-жа Мариета Хордан и е част от Седмицата на културата на Куба.

„Митове за крал Макбет“ по Шекспир в превод на Валери Петров е четвъртата за новия сезон премиера в „Сфумато“.

Премиерата е на 9 ноември, съобщават от театралната работилница. 

„Макбет“ е легенда за зараждане на злото, мистичен хорър за света, останал без ценности и идеали; кошмар, в който виденията са единствено за земен ад, кървава чернилка, която се пропива в почвата, която витае из въздуха, която се просмуква в кожите. „Макбет“ е мит за човеците, извършили най-ужасяващия грях, престъплението, което провокира онзи чудак на Ницше да завика сред тълпата: „Къде е Бог? Ще ви кажа! Ние го убихме – аз и вие!“, казва режисьорът Дарий Чавдаров.

По думите му „Макбет“ е предупреждението на Барда къ

За първи път в историята на „Аполония“ един режисьор има две премиери в рамките на Празниците на изкуствата „Аполония“ и за първи път е програмиран сериал. В две поредни вечери режисьорът Павел Г. Веснаков представи първия епизод на сериала „Всичко за сина ми“ и игралния филм „Безветрие“.

„За първи път ми се случва да представям и филм, и сериал, а реакцията на публиката е много интересна за мен, защото по интересен начин темите и във филма, и в сериала се припокриват“, каза Павел Г. Веснаков.

Той отбеляза, че и в двата проекта става дума за едно разпаднало се семейство. В едната продукция историята е разказана по много достъпен за широката аудитория начин, а в другата е крайно радикална като подход. „И се надявам, че публиката ще бъде отворени сетива за по-крайния и по-художествено рискован начин на раз

Националният фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ представя в зала 1 на НДК концерт-спектакъла „Ела се вие, превива" с участието на Симфониета (Враца) и над 140 души екип. Събитието е на 29 септември, съобщават организаторите.

Проектът е посветен на българската сватба. Ще бъдат представени музикално-танцови картини, пресъздаващи сватбени ритуали и пролетните празници от различни региони на България. 

„След поредица от концерти в страната, продължава успешната симбиоза между фолклорен и симфоничен оркестър реализирана по време на целия концерт. Зрителите ще  се насладят и усетят цялостното  въздействие и звук с  плътност, мащаб и обем, непознат и дори революционен за фолклорното ни изкуство“, разказват от екипа на ансамбъла.

По думите им водеща роля за тази музикална симбиоза има

Завистниците умират, завистта – никога. Който печели време, е спечелил всичко. От всички безумия, най-голямото е да се опиташ да направиш света по-добро място.

Това са само част от афоризмите на Молиер, останали непреходни във времето и увековечени в творчеството на френския драматург, режисьор и актьор (1622-1673).

„Буржоата благородник“ влиза в афиша на Сатирата, в режисьорската интерпретация на Бойка Велкова.

„Пиесата е изключително актуална, без да е от най-познатите и най-масовите заглавия на Молиер. За сметка на това е много смешна и хаплива, представя човека такъв, какъвто е бил, какъвто е в момента, и какъвто ще продължава да бъде – не можещ да се откъсне от собствения си егоизъм“, казва драматургът Михаил Тазев. 

Четирима тенори от Италия - Уго Таркуини, Алесандро Фантони, Джани Лечезе и Джовани Мария Палмия ще изнесат концерт в Културния дом на Нефтохимика в Бургас на 2 ноември, съобщиха от пресцентъра на Община Бургас.  

В концерта ще участват и оркестърът на държавната опера във Варна, а диригент ще бъде Христо Павлов. В програмата са включени арии от опери на Джакомо Пучини, Джузепе Верди и др., както и известни неаполитански канцонети.

В България четиримата тенори за първи път пеят на 13 юни 2019 г. пред публика от 2000 души в Летния театър на Варна на откриването на фестивала Опера в Летния театър. Следват още 10 концерта.

Между декември 2019 г. и януари 2020 г. те изнасят два концерта в Турция, посветени на годишнината на Ататюрк, и пеят в Арена Анкара пред 12 000 души.

Проектът "Четиримата италиански тенори" се ражда от идеята за формиране на к

Световната премиера на сарсуелата „Сесилия Валдес” е в Хавана, Куба, през 1932 година. Поставена е още в операта "Метрополитън" на 17 юли 1965 г., в Оперетния театър в Торонто на 15 февруари 2003 г. и в Театро де ла Сарсуела е на 24 януари 2020 г.    

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.