NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
2770
Цветни аспекти

Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.   Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността. „Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите

| 15 Октомври 2024, 19:45 ч.
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Снимка © DFA

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.  

Очакват ни шест незабравими вечери с български и много – от 12 държави, международни изпълнители. Това каза директорът на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ – доктор Татяна Илиева.

Третото издание на музикалния форум бе открито тази вечер в Боровец.

Тази изискана аудитория една година очаква най-големия джаз фестивал в България – едно събитие, което не се нуждае от представяне, посочи Илиева. 

По думите й, когато нещо се инициира, то е начало, когато се прави за втори път е повторение, а когато публиката го търси и е трети път - вече е традиция.

„Именно тук, в полите на прекрасната Рила планина, всички ние се зареждаме с енергия и за трети пореден път се събираме, за да се проведе поредното издание на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“, каза доктор Татяна Илиева.

Тя разказа, че Община Самоков е протегнала ръка, за да м

Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фондация.

По думите им ADG7 съчетава звука на минало и настояще, в търсене на радостта и свободата в сегашния момент. „Корейски народни песни от северната част на полуострова, мотиви от шамански ритуали и традиционни музикални инструменти ще ви отведат на необичайно и магично музикално пътешествие“, допълват домакините на събитието. 

ADG7 е създадена през 2015 година. Състои се от деветима човека. Те използват различни корейски инструменти и вокали, базирани на народните традиции. Музиката е смесица от корейска музика, поп и фънк с весели и хумористични елементи. Пели са на известни фестивали и емблематични места

Двойна лимитирана плоча с колекционерска стойност пуска група „Сигнал“. Тя е със заглавие „Сигнал Symphonic“ и е посветена на 45-годишнината на групата, съобщават от екипа на „Сигнал“.

Плочата се появява цели 38 години след последния им винил. „Завоювали мястото си на класици в българския рок, музикантите съчетават рок енергията с класическия звук на симфоничен оркестър с диригент Димитър Косев и резултатът е уникален концерт-спектакъл в зала 1 на НДК, в края на 2023 г. Именно той се съдържа в двойния винил.

В него са събрани 15 от вечните с посланията и емоцията си песни на група „Сигнал“, между които „Може би“, „Зелени сигнали“, „Съжалявам“, „Любов“, „Между ад и рай“, „Липсваш ми“, „Да те жадувам

Певецът Елтън Джон е останал с "ограничено зрение" след тежка очна инфекция, предаде ДПА.

Изпълнителят, който е на 77 години, разкри, че се лекува от инфекцията на едното око, но заяви, че възстановяването му ще отнеме "известно време".

"През лятото се борих с тежка очна инфекция, която за съжаление ме остави с ограничено зрение на едното око", съобщи в публикация в профила си в Инстаграм Елтън Джон. "Лекувам се, но това е изключително бавен процес и ще отнеме известно време, преди зрението да се възстанови в засегнатото око".

Джон изразява благодарност към екипа от лекари и медицински сестри, както и към семейството си, които са се грижили за него в последните седмици. 

Много звезди реагираха на публикацията на Елтън Джон с пожелания за оздравяване на изпълнителя, сред които модната дизайнерка Донатела Версаче, радиоводещият Боб Харис и актьорът Л

За първи път в 40-годишната история на „Аполония“  в програмата беше включен сериал. Тази вечер гостите в лятното кино в Созопол гледаха премиерно първия епизод на сериала на Българската национална телевизия (БНТ) „Всичко за сина ми“.

На събитието присъства част от екипа - актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът в главна роля в сериала Димитър Рачков и младият актьор Петър Милошев. 

Този сериал ще бъде излъчен в началото на следващата година и ще бъде в 12 епизода, отбеляза проф. Божидар Манов. „Вие сте богоизбрани, че сте първите, които ще гледат първия епизод“, каза той.

Това е първата среща на този сериал с публиката. Това е нещо много специално за мен - всичко, което исках да кажа, го написах, каза Христина Апосто

Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

„Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите.

Ватиканските музеи, в които се съхраняват някои от най-големите шедьоври на Ренесанса, както и древноримски и египетски артефакти, са най-надеждният източник на приходи за Светия престол. Те се посещават от около седем милиона посетители годишно и генерират приходи в размер на около 100 милиона щатски долара.

Скулптурата „Аполон Белведерски“ е едно от първите произведения, представени в музеите. Тя изобразява бога с деликатно изваяна мускулатура и леко накъдрена коса. Смята се, че творението е римско копие на оригинална гръцка бронзова статуя, създадена от древногръцкия скулптор Леохар. Произведението на изкуството е донесено във Ватикана от папа Юлий II в началото на XVI в.

Статуята е извадена от публична експозиция през 2019 г., когато служителите на музея забелязват малки пукнатини в краката . Проектът за реставрация е спрян за около две години по време на пандемията КОВИД-19, когато музеите са затворени за дълъг период от време.

Българско-украинската продукция „Краят на реката“, която е единствената родна лента в конкурсната програма на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост“, е един много изстрадан филм.

Това сподели след премиерата на заглавието режисьорът Васил Барков. Това е неговият пълнометражен дебют, след заснемането на няколко документални и късометражни филма. Завършил е НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ при Владислав Икономов.

Вилково, където се развива действието във филма, е близо до родното село на режисьора. Историята е базирана на действителни събития и разказва за българин, който отива в Украйна и намира мечтания живот.

От малък съм впечатлен от този край и неговите жители, които са руснаци, прогонени от царския режим. Те се наричат липовани и имат специфична култура, разказа Барков.

Преди години той участва в заснемането на доку

Дъб в Шотландия, известен като Skipinnish Oak, е обявен за дърво на годината във Великобритания, съобщи Би Би Си. Дървото е наречено в чест на шотландската музикална група „Скипиниш“ (Skipinnish).

Експертите смятат, че възрастта на дъба е между 400 години и 1000 години. Дървото спечели първо място, като се конкурираше срещу 11 други претенденти в състезанието на „Уудленд тръст“ (Woodland Trust). На второ място се класира дъбът Darwin Oak, намиращ се в град Шрусбъри. Трета позиция зае 1000-годишният дъб Bowthorpe Oak.

Музикалната група „Скипиниш“, която изпълнява традиционна и съвременна шотландска музика, създаде нова песен в чест на победителя. Мелодията ще бъде изпълнена за първи път на концерт в Глазгоу следващата година. 

Дъбът Skipinnish Oak вече е претендент и в конкурса „Европейско дърво на годината".

За шестнадесета поредна година сдружение Бургаска фотографска общност (БФО) организира годишната си изложба.

Тази година в нея са включени по-голям брой фотографии, а техен домакин е Културен център "Морско казино". Това коментира председателят на сдружението Пламен Русев. 

"Включени са 19 участници с 57 творби. Темите са разнообразни в зависимост от авторите. Всеки снима в различен стил, което е и предимството на БФО. Има от пейзаж до голо тяло. Има и много жива природа като животни и птици, обитаващи района и езерата около Бургас. Снимани са специфични - и дори бих казал, емблематични места за града и околностите", заяви още председателят на сдружението и допълни, че по традиция, въпреки разнообразието от теми и стилове, в годишните изложби на БФО Бургас има централна роля.

По думите му в експозицията обикновено участват фотографи със снимки, правени не

Музиката на Ценко Минкин е с фантазия, хрумвания, в нея има експеримент. Това каза композиторът Ясен Козев. Днес Минкин, който е председател на Съюза на българските композитори (СБК), навършва 65 години.

„Ценко Минкин е един позитивен, весел човек, поет в общия смисъл на думата, включително в музиката, и е чудесен другар. Музиката му е такава“, посочи Козев. По думите му Минкин винаги се опитва да е в синхрон с обстоятелствата, да има мир и да защитава всичко, в което вижда талант и перспектива.

По думите на Ясен Козев Ценко Минкин е отговорен човек и приятел, както и „весел композитор“, който пише различни форми - и по-леки, и по-големи, и оркестрови, и камерни, и театрални. „.Той е широка палитра талант“, допълни Козев. В момента той е председател на управителния съвет на сдружението за колективно управление на авторски п

Последният концерт от инициативата на читалище "Братство 1869" – "Музикален четвъртък", ще бъде представен на 29 август в парка пред читалището в Кюстендил.

На сцената ще се изяви вокална формация „Неразделни” с ръководител Веселка Петрова, съобщават от Народно читалище "Братство 1869".

В музикалната програма са включени авторски, български хорови и популярни песни. Концертът ще продължи един час. Във формацията участват над 25 певици с различни професии, каза ръководителят на читалището Иван Андонов.

След концерта в четвъртък вокална формация "Неразделни" заминава на турне в Хърватия.

Формацията е създадена през 1975 г. по инициатива на група учителки по руски език начело с Виктория Димитрова и на кюстендилския общественик Камен Очипалски.

За ръководител на групата е поканен музикалният педагог Ангелина Милева.

От 1986

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 05:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Цветни аспекти
2770
Цветни аспекти

Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

| 15 Октомври 2024, 19:45 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Снимка © DFA

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.  

Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

Очакват ни шест незабравими вечери с български и много – от 12 държави, международни изпълнители. Това каза директорът на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ – доктор Татяна Илиева.

Третото издание на музикалния форум бе открито тази вечер в Боровец.

Тази изискана аудитория една година очаква най-големия джаз фестивал в България – едно събитие, което не се нуждае от представяне, посочи Илиева. 

По думите й, когато нещо се инициира, то е начало, когато се прави за втори път е повторение, а когато публиката го търси и е трети път - вече е традиция.

„Именно тук, в полите на прекрасната Рила планина, всички ние се зареждаме с енергия и за трети пореден път се събираме, за да се проведе поредното издание на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“, каза доктор Татяна Илиева.

Тя разказа, че Община Самоков е протегнала ръка, за да м

Групата ADG7 представя „Звукът на Корея“ в София, в „Топлоцентрала“, съобщават организаторите от посолството на Република Корея в България и Корейската фондация.

По думите им ADG7 съчетава звука на минало и настояще, в търсене на радостта и свободата в сегашния момент. „Корейски народни песни от северната част на полуострова, мотиви от шамански ритуали и традиционни музикални инструменти ще ви отведат на необичайно и магично музикално пътешествие“, допълват домакините на събитието. 

ADG7 е създадена през 2015 година. Състои се от деветима човека. Те използват различни корейски инструменти и вокали, базирани на народните традиции. Музиката е смесица от корейска музика, поп и фънк с весели и хумористични елементи. Пели са на известни фестивали и емблематични места

Двойна лимитирана плоча с колекционерска стойност пуска група „Сигнал“. Тя е със заглавие „Сигнал Symphonic“ и е посветена на 45-годишнината на групата, съобщават от екипа на „Сигнал“.

Плочата се появява цели 38 години след последния им винил. „Завоювали мястото си на класици в българския рок, музикантите съчетават рок енергията с класическия звук на симфоничен оркестър с диригент Димитър Косев и резултатът е уникален концерт-спектакъл в зала 1 на НДК, в края на 2023 г. Именно той се съдържа в двойния винил.

В него са събрани 15 от вечните с посланията и емоцията си песни на група „Сигнал“, между които „Може би“, „Зелени сигнали“, „Съжалявам“, „Любов“, „Между ад и рай“, „Липсваш ми“, „Да те жадувам

Певецът Елтън Джон е останал с "ограничено зрение" след тежка очна инфекция, предаде ДПА.

Изпълнителят, който е на 77 години, разкри, че се лекува от инфекцията на едното око, но заяви, че възстановяването му ще отнеме "известно време".

"През лятото се борих с тежка очна инфекция, която за съжаление ме остави с ограничено зрение на едното око", съобщи в публикация в профила си в Инстаграм Елтън Джон. "Лекувам се, но това е изключително бавен процес и ще отнеме известно време, преди зрението да се възстанови в засегнатото око".

Джон изразява благодарност към екипа от лекари и медицински сестри, както и към семейството си, които са се грижили за него в последните седмици. 

Много звезди реагираха на публикацията на Елтън Джон с пожелания за оздравяване на изпълнителя, сред които модната дизайнерка Донатела Версаче, радиоводещият Боб Харис и актьорът Л

За първи път в 40-годишната история на „Аполония“  в програмата беше включен сериал. Тази вечер гостите в лятното кино в Созопол гледаха премиерно първия епизод на сериала на Българската национална телевизия (БНТ) „Всичко за сина ми“.

На събитието присъства част от екипа - актрисата и сценарист Христина Апостолова, режисьорът Павел Г. Веснаков, продуцентът и служебен министър на туризма Евтим Милошев, актьорът в главна роля в сериала Димитър Рачков и младият актьор Петър Милошев. 

Този сериал ще бъде излъчен в началото на следващата година и ще бъде в 12 епизода, отбеляза проф. Божидар Манов. „Вие сте богоизбрани, че сте първите, които ще гледат първия епизод“, каза той.

Това е първата среща на този сериал с публиката. Това е нещо много специално за мен - всичко, което исках да кажа, го написах, каза Христина Апосто

„Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите.

Ватиканските музеи, в които се съхраняват някои от най-големите шедьоври на Ренесанса, както и древноримски и египетски артефакти, са най-надеждният източник на приходи за Светия престол. Те се посещават от около седем милиона посетители годишно и генерират приходи в размер на около 100 милиона щатски долара.

Българско-украинската продукция „Краят на реката“, която е единствената родна лента в конкурсната програма на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост“, е един много изстрадан филм.

Това сподели след премиерата на заглавието режисьорът Васил Барков. Това е неговият пълнометражен дебют, след заснемането на няколко документални и късометражни филма. Завършил е НАТФИЗ „Кр. Сарафов“ при Владислав Икономов.

Вилково, където се развива действието във филма, е близо до родното село на режисьора. Историята е базирана на действителни събития и разказва за българин, който отива в Украйна и намира мечтания живот.

От малък съм впечатлен от този край и неговите жители, които са руснаци, прогонени от царския режим. Те се наричат липовани и имат специфична култура, разказа Барков.

Преди години той участва в заснемането на доку

Дъб в Шотландия, известен като Skipinnish Oak, е обявен за дърво на годината във Великобритания, съобщи Би Би Си. Дървото е наречено в чест на шотландската музикална група „Скипиниш“ (Skipinnish).

Експертите смятат, че възрастта на дъба е между 400 години и 1000 години. Дървото спечели първо място, като се конкурираше срещу 11 други претенденти в състезанието на „Уудленд тръст“ (Woodland Trust). На второ място се класира дъбът Darwin Oak, намиращ се в град Шрусбъри. Трета позиция зае 1000-годишният дъб Bowthorpe Oak.

Музикалната група „Скипиниш“, която изпълнява традиционна и съвременна шотландска музика, създаде нова песен в чест на победителя. Мелодията ще бъде изпълнена за първи път на концерт в Глазгоу следващата година. 

Дъбът Skipinnish Oak вече е претендент и в конкурса „Европейско дърво на годината".

За шестнадесета поредна година сдружение Бургаска фотографска общност (БФО) организира годишната си изложба.

Тази година в нея са включени по-голям брой фотографии, а техен домакин е Културен център "Морско казино". Това коментира председателят на сдружението Пламен Русев. 

"Включени са 19 участници с 57 творби. Темите са разнообразни в зависимост от авторите. Всеки снима в различен стил, което е и предимството на БФО. Има от пейзаж до голо тяло. Има и много жива природа като животни и птици, обитаващи района и езерата около Бургас. Снимани са специфични - и дори бих казал, емблематични места за града и околностите", заяви още председателят на сдружението и допълни, че по традиция, въпреки разнообразието от теми и стилове, в годишните изложби на БФО Бургас има централна роля.

По думите му в експозицията обикновено участват фотографи със снимки, правени не

Музиката на Ценко Минкин е с фантазия, хрумвания, в нея има експеримент. Това каза композиторът Ясен Козев. Днес Минкин, който е председател на Съюза на българските композитори (СБК), навършва 65 години.

„Ценко Минкин е един позитивен, весел човек, поет в общия смисъл на думата, включително в музиката, и е чудесен другар. Музиката му е такава“, посочи Козев. По думите му Минкин винаги се опитва да е в синхрон с обстоятелствата, да има мир и да защитава всичко, в което вижда талант и перспектива.

По думите на Ясен Козев Ценко Минкин е отговорен човек и приятел, както и „весел композитор“, който пише различни форми - и по-леки, и по-големи, и оркестрови, и камерни, и театрални. „.Той е широка палитра талант“, допълни Козев. В момента той е председател на управителния съвет на сдружението за колективно управление на авторски п

Последният концерт от инициативата на читалище "Братство 1869" – "Музикален четвъртък", ще бъде представен на 29 август в парка пред читалището в Кюстендил.

На сцената ще се изяви вокална формация „Неразделни” с ръководител Веселка Петрова, съобщават от Народно читалище "Братство 1869".

В музикалната програма са включени авторски, български хорови и популярни песни. Концертът ще продължи един час. Във формацията участват над 25 певици с различни професии, каза ръководителят на читалището Иван Андонов.

След концерта в четвъртък вокална формация "Неразделни" заминава на турне в Хърватия.

Формацията е създадена през 1975 г. по инициатива на група учителки по руски език начело с Виктория Димитрова и на кюстендилския общественик Камен Очипалски.

За ръководител на групата е поканен музикалният педагог Ангелина Милева.

От 1986

Скулптурата „Аполон Белведерски“ е едно от първите произведения, представени в музеите. Тя изобразява бога с деликатно изваяна мускулатура и леко накъдрена коса. Смята се, че творението е римско копие на оригинална гръцка бронзова статуя, създадена от древногръцкия скулптор Леохар. Произведението на изкуството е донесено във Ватикана от папа Юлий II в началото на XVI в.

Статуята е извадена от публична експозиция през 2019 г., когато служителите на музея забелязват малки пукнатини в краката . Проектът за реставрация е спрян за около две години по време на пандемията КОВИД-19, когато музеите са затворени за дълъг период от време.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.