NRD Начало
Събота, 2 Ноември 2024
Начало Под прожектора Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
3997
Под прожектора

Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие

Да свирим музика е нашето оръжие, каза пред АФП диригентът на оркестъра на Националната опера на Украйна Микола Дядюра, който е във Франция за концерт. В оркестъра има няколко войници, които не са напускали Украйна от началото на войната през 2022 г. "Някои от нашите музиканти напуснаха страната, други воюват, балетист и технически сътрудник загинаха на фронта, но повечето останаха в Киев и театърът е пълен, културата е необходима по време на война", каза 63-годишният Дядюра в Каен, Северозападна Франция. Той и съпругата му Ивана, която е цигуларка в оркестъра, не са мислили да напускат страната след началото на войната

| 12 Октомври 2024, 22:00 ч.
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Снимка © Красимир Кръстев

Да свирим музика е нашето оръжие, каза пред АФП диригентът на оркестъра на Националната опера на Украйна Микола Дядюра, който е във Франция за концерт. В оркестъра има няколко войници, които не са напускали Украйна от началото на войната през 2022 г.

Оркестърът на Русенската опера ще изнесе симфоничен концерт в Световния ден на музиката - 1 октомври. Това съобщи пиарът на културния институт в крайдунавския град Диана Димитрова. 

Програмата включва творби от епохата на Романтизма. Ще бъдат изпълнени увертюрите от "Севилският бръснар" и "Италианката в Алжир" на Джоакино Росини, както и Симфония №1 от Шарл Гуно и Симфония №4 от Франц Шуберт. 

Диригент е Жан-Ив Годен, а концертмайстор - Тамара Лазарова.

„За мен е чест да видя такава прекрасна публика и такъв прекрасен спектакъл. Много съм впечатлен от режисьора, от постановката, от играта на актьорите. Внушителен град е Враца, идвам с удоволствие, защото се чувствам като у дома си“. Това каза драматургът Христо Бойчев, който беше гост на сцената снощи по повод премиерата на представлението „Полковникът и птиците“ на Драматично-куклен театър – Враца.

Имал съм постановки тук и те винаги са били сполучливи, допълни още Бойчев. По думите му пиесата е писана за една жена и шестима мъже, но за първото представление в Канада се наложило да промени текстовете, за да бъдат за един мъж и шест дами. 

Христо Бойчев излезе на сцената след края на представлението и получи аплодисментите на врачанската публика. Той беше поканен от режисьора Борис Панкин, който благодари лично, освен на артистите, т

Концерт за София представя млади пианисти – на 18 септември в Националната музикална академия. „Проф. Панчо Владигеров“, съобщават организаторите от фондацията „Венцислав Янков“.

По думите им събитието е в синхрон с целите и духа на фондацията, която помага на млади талантливи български пианисти да покажат своите изпълнителски качества като солисти на оркестъра на „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков.

Виктор Василев, Филип Илиев, Михаела Михайлова и Ангел Ялъчков са избрани от майсторските класове, проведени през 2024 г., от френския пианист и преподавател в консерваторията на Версай – Франсоа Чаплин, и българския пианист проф. Людмил Ангелов.

„Денят на София съвпада с големия

Фотодокументална изложба „Призванието да бъдеш кмет“ ще бъде представена по повод 90 години от назначаването на инж. Иван Иванов за кмет на София.

Откриването е на 16 септември в Столичната библиотека, съобщават организаторите.

Експозицията е в партньорство с Държавна агенция „Архиви“ и представя различни аспекти от дейността на инж. Иванов като кмет, както и политиките му в сферата на културата, образованието, здравеопазването и градоустройството.

В изложбата са включени карикатурни ескизи от вестниците „Дневник“, „Заря“, „Утро“ и др. от 1938 г., които показват отзвука от присъединяването на околните села към София и сформирането на Столична голяма община, разказват от библиотеката.

По думите им интерес представляват автентичните документи от фонда на библиотеката на София - „Отчети и бю

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

"Някои от нашите музиканти напуснаха страната, други воюват, балетист и технически сътрудник загинаха на фронта, но повечето останаха в Киев и театърът е пълен, културата е необходима по време на война", каза 63-годишният Дядюра в Каен, Северозападна Франция.

Той и съпругата му Ивана, която е цигуларка в оркестъра, не са мислили да напускат страната след началото на войната. "Трябваше да останем", казват те.

Повече от 60 музиканти, някои от които са воювали на фронта, са на турнето, в което изпълняват творби на Бетовен, Дворжак, Гершуин, Бизе, Форе и на украинския композитор Лисенко в Каен. Автобусът, с който пътуват, е престоял десет часа на украинската граница с Полша – много от музикантите са на възраст, която позволява да бъдат мобилизирани и напускането на страната не е лесно за тях. Някои от музикантите в оркестъра са се сражавали срещу руския нашественик – като 46-годишния тромпетист Юрий Кузменко, участвал в териториалната отбрана на Киев през 2022 г.

Той показва свои снимки във военна униформа с автомат "Калашников" в ръце и си спомня как "никога не съм си помислял, че ще стигна дотук, че ще правя това и ще видя неща, каквито не можете да си представите". Бил повикан да се сражава и в Донбас. От мобилизацията го спасил оркестърът, който се нуждае от музиканти, повечето от братята му по оръжие са загинали.

Роман Порвиш, на 57 години, се е сражавал в противотанкова част на 30-а бригада в района на Донецк. Бил е на фронтовата линия, получил мозъчно сътресение и се върнал в Киев, за да свири на тромбон. "Той е нашият герой", каза 45-годишната челистка Наталия Яропуд, която напуска страната си за първи път от началото на войната. "Идваме тук, за да дадем надежда на хората, които страдат, музиката може да бъде и лекарство", каза тя. Наталия не иска нищо друго, освен "да живее нормален живот".

Релефът на пантера или лъв, изобразен върху варовикова плоча, открит в Жаба могила край гр. Стрелча, е един от експонатите от фондовете на четиринадесет музея от България, които участват в изложба в музея „Дж. Пол Гети“ в Лос Анджелис, САЩ.

Както съобщихме общо над 150 предмета ще участват в изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“, като българските предмети представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата. Експозицията ще продължи от 3 ноември т. г. до 3 март 2025 г.

За изложбата в САЩ е избрана лявата част, а дясната- в малко по-лошо състояние,  може да бъде видяна в експозицията на музея, разказа директорът на културната институция в средногорския град Николета Петкова. Тя обясни, че Жаба могила е един от най-интересните археологически паметници в древна Тракия. Според специалисти

Фондация „Жоан Миро“ в Барселона и музеят „Матис“ в Ница, Франция, организират съвместна изложба, изследваща връзката между двамата художници, съобщава сайтът на музея „Матис“.

Изложбата е ситуирана в музея "Матис" и може да бъде разгледана до 29 септември. 

На пръв поглед връзката между двамата художници изглежда парадоксална – те принадлежат към различни поколения (Анри Матис е роден през 1868 г., а Жоан Миро – през 1893 г.) и се асоциират с различни течения в изкуството.

Матис принадлежи към фовизма, а Миро е сюрреалист.

Естетическите им търсения също са различни – Матис се интересува от декоративната хармония, докато Миро се вълнува от необичайното и неочакваното.

Известна е близостта между Миро и Пабло Пикасо, но не връзката с Матис, коментира в. "Монд" по повод изложбата.

Военният клуб в София ще отвори вратите си на 26 октомври за аудио-визуално шоу, което ще събере музикални и визуални артисти, съобщават организаторите.

В главната роля зад пулта ще бъде легендарният Радуу (Rhadoo), пионер на румънския минимал. Той е известен със своите сетове на големи фестивали като Sunwaves, Time Warp и Awakenings, където представя музикални изживявания с продължителност над 8 часа. „Той изигра ключова роля в развитието на румънския минимал, като неговите изпълнения често се описват като „пътуване в изкривена вселена от интелигентни звуци", коментират организаторите.

Към него ще се присъединят Elia Nafzger от Лондон, редовен гост в клуб Fabric, където споделя сцената с някои от най-известните имена в електронната музика. Българският талант Factuaw ще открие нощта.

<

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

Камелия Тодорова и Васил Петров, с Биг бенда на Националната музикална академия с ръководител Михаил Йосифов, дадоха старт на 27-ото издание на „Банско джаз фестивал“ с концерта „Джаз и легенди“. 

Тази година във фестивала участват над 130 изпълнители от 18 държави, а концертите в рамките на осемте фестивални дни са 23. 

В първата вечер на сцената излизат още „Мишел Сахрауи трио“ и носителят на няколко награди „Грами“ Джейсън Майлс със своя „Лисабонски електрик 4тет“. 

Фестивалът откри официално кметът на планинския град Стойчо Баненски, който преди началото на тазгодишните джаз концерти каза пред журналисти, че и тази година програмата е разнообразна и богата, с редица акценти. 

Банско е не само пазител на традициите, но и създател на такива, каза Баненски и допълни, че това включва и джаз фестивала. Една от тях е всяка година в рамките н

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Попово е домакин на Националния фестивал на песента и словото „Българийо, Родино моя“
Попово е домакин на Националния фестивал на песента и словото под надслов „Българийо, Родино моя“. Организатори на двудневния форум са Община Попово, Дом на културата ...
Галерия „Папийон“ представя второ издание на своя проект „Диалози“ с участието на десет български художници
Варненската галерия „Папийон“ представя второ издание на своя проект „Диалози“, в който дава възможност за среща на десет творци, които си партнират в създа ...
Милица Гладнишка е медиум в мюзикъла „Дух“
Милица Гладнишка ще има специално участие в мюзикъла „Дух“ на 12 ноември в на зала 1 на НДК, съобщават от „Монте мюзик“. Актрисата влиза в ролята на медиум ...
Британската група "Кюър" представи първия си албум след 16 години пауза
Британската група "Кюър" представи първия си албум след 16 години пауза, съобщи "Уошингтън пост".  Новият албум Songs of a Lost World е единственият в дискографията на групат ...
Биография: Дечо Таралежков
Днес се навършват 95 години от рождението на композитора Дечо Таралежков. Той е роден в Казанлък. През 1951 г. завършва юридическия факултет на Софийския университет „Св. Кл ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Новото театралното пространство „Кюпа“ представя пиеса за съвременния Одисей
Новото театралното пространство „Кюпа“ в София представя на 6 и 8 ноември спектакъла „Одисей“, съобщават продуцентите от сдружение „Забелски глас ...
Български език звучи в песен на Joef Gipsy Kings Family
Fuego del amor е песента, която популярните Joef Gipsy Kings Family изпълняват съвместно със Сандра Александрова. Наричат ги „кралете на фламенкото“ и „майсторите ...
Документална поредица разказва историята на шведската поп група Ace of Base
Нова документална поредица разказва историята на Ace of Base, една от най-популярните по света шведски поп групи на всички времена. Сериалът излиза на екран през зимата, съобщи &bd ...
Благотворителен концерт с цел закупуване на нов роял за театъра в Кюстендил изнесе 18-годишен музикант
В голямата зала на театъра в Кюстендил, в Деня на народните будители - 1 ноември, звучаха произведения за класическа китара от южноамерикански и испански композитори, както и творб ...
Откраднаха исторически предмети от Montacute House
Предмети с историческа стойност, сред които два свещника от времето на Френската империя и сребърна украса за маса за трапезария, са откраднати от къща във Великобритания, предаде ...
Тикер в 22:00 ч.
Новото театралното пространство „Кюпа“ в София представя на 6 и 8 но ...
Начало Под прожектора
3997
Под прожектора

Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие

Да свирим музика е нашето оръжие, каза пред АФП диригентът на оркестъра на Националната опера на Украйна Микола Дядюра, който е във Франция за концерт."Някои от нашите музиканти напуснаха страната, други воюват, балетист и технически сътрудник загинаха на фронта, но повечето останаха в Киев и театърът е пълен, културата е необходима по време на война", каза 63-годишният Дядюра в Каен, Северозападна Франция.

| 12 Октомври 2024, 22:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Снимка © Красимир Кръстев

Да свирим музика е нашето оръжие, каза пред АФП диригентът на оркестъра на Националната опера на Украйна Микола Дядюра, който е във Франция за концерт. В оркестъра има няколко войници, които не са напускали Украйна от началото на войната през 2022 г.

"Някои от нашите музиканти напуснаха страната, други воюват, балетист и технически сътрудник загинаха на фронта, но повечето останаха в Киев и театърът е пълен, културата е необходима по време на война", каза 63-годишният Дядюра в Каен, Северозападна Франция.

Оркестърът на Русенската опера ще изнесе симфоничен концерт в Световния ден на музиката - 1 октомври. Това съобщи пиарът на културния институт в крайдунавския град Диана Димитрова. 

Програмата включва творби от епохата на Романтизма. Ще бъдат изпълнени увертюрите от "Севилският бръснар" и "Италианката в Алжир" на Джоакино Росини, както и Симфония №1 от Шарл Гуно и Симфония №4 от Франц Шуберт. 

Диригент е Жан-Ив Годен, а концертмайстор - Тамара Лазарова.

„За мен е чест да видя такава прекрасна публика и такъв прекрасен спектакъл. Много съм впечатлен от режисьора, от постановката, от играта на актьорите. Внушителен град е Враца, идвам с удоволствие, защото се чувствам като у дома си“. Това каза драматургът Христо Бойчев, който беше гост на сцената снощи по повод премиерата на представлението „Полковникът и птиците“ на Драматично-куклен театър – Враца.

Имал съм постановки тук и те винаги са били сполучливи, допълни още Бойчев. По думите му пиесата е писана за една жена и шестима мъже, но за първото представление в Канада се наложило да промени текстовете, за да бъдат за един мъж и шест дами. 

Христо Бойчев излезе на сцената след края на представлението и получи аплодисментите на врачанската публика. Той беше поканен от режисьора Борис Панкин, който благодари лично, освен на артистите, т

Концерт за София представя млади пианисти – на 18 септември в Националната музикална академия. „Проф. Панчо Владигеров“, съобщават организаторите от фондацията „Венцислав Янков“.

По думите им събитието е в синхрон с целите и духа на фондацията, която помага на млади талантливи български пианисти да покажат своите изпълнителски качества като солисти на оркестъра на „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков.

Виктор Василев, Филип Илиев, Михаела Михайлова и Ангел Ялъчков са избрани от майсторските класове, проведени през 2024 г., от френския пианист и преподавател в консерваторията на Версай – Франсоа Чаплин, и българския пианист проф. Людмил Ангелов.

„Денят на София съвпада с големия

Фотодокументална изложба „Призванието да бъдеш кмет“ ще бъде представена по повод 90 години от назначаването на инж. Иван Иванов за кмет на София.

Откриването е на 16 септември в Столичната библиотека, съобщават организаторите.

Експозицията е в партньорство с Държавна агенция „Архиви“ и представя различни аспекти от дейността на инж. Иванов като кмет, както и политиките му в сферата на културата, образованието, здравеопазването и градоустройството.

В изложбата са включени карикатурни ескизи от вестниците „Дневник“, „Заря“, „Утро“ и др. от 1938 г., които показват отзвука от присъединяването на околните села към София и сформирането на Столична голяма община, разказват от библиотеката.

По думите им интерес представляват автентичните документи от фонда на библиотеката на София - „Отчети и бю

„Завряна в ъгъла (бъдеща) изложба №4“ на Недко Солаков се удължава до 27 октомври. Експозицията е представена в Двореца, информират от Националната галерия.

От екипа на галерията припомнят, че проектът „Завряна в ъгъла самостоятелна изложба“ (‘A Cornered Solo Show’) започва още през 2021, когато авторът се обръща към директори и главни куратори на известни музеи с молбата да му предоставят „незначителен“ ъгъл в сградите на техните институции – ъгъл, който никога не е използван за изложби, но публиката има достъп до него.

„Досега са реализирани три „ъгъла“ в големи европейски музеи: №1 – в MUDAM, Музея за модерно изкуство на Великия херцог Жан в Люксембург (2021), №2 – в MAXXI – Националния музей на изкуството на ХХI век в Рим (2022), и в Горно Белведере във Виена, където „За

Той и съпругата му Ивана, която е цигуларка в оркестъра, не са мислили да напускат страната след началото на войната. "Трябваше да останем", казват те.

Повече от 60 музиканти, някои от които са воювали на фронта, са на турнето, в което изпълняват творби на Бетовен, Дворжак, Гершуин, Бизе, Форе и на украинския композитор Лисенко в Каен. Автобусът, с който пътуват, е престоял десет часа на украинската граница с Полша – много от музикантите са на възраст, която позволява да бъдат мобилизирани и напускането на страната не е лесно за тях. Някои от музикантите в оркестъра са се сражавали срещу руския нашественик – като 46-годишния тромпетист Юрий Кузменко, участвал в териториалната отбрана на Киев през 2022 г.

Релефът на пантера или лъв, изобразен върху варовикова плоча, открит в Жаба могила край гр. Стрелча, е един от експонатите от фондовете на четиринадесет музея от България, които участват в изложба в музея „Дж. Пол Гети“ в Лос Анджелис, САЩ.

Както съобщихме общо над 150 предмета ще участват в изложбата „Древна Тракия и античният свят. Съкровища от България, Румъния и Гърция“, като българските предмети представляват над 90% от всички експонати, включени в изложбата. Експозицията ще продължи от 3 ноември т. г. до 3 март 2025 г.

За изложбата в САЩ е избрана лявата част, а дясната- в малко по-лошо състояние,  може да бъде видяна в експозицията на музея, разказа директорът на културната институция в средногорския град Николета Петкова. Тя обясни, че Жаба могила е един от най-интересните археологически паметници в древна Тракия. Според специалисти

Фондация „Жоан Миро“ в Барселона и музеят „Матис“ в Ница, Франция, организират съвместна изложба, изследваща връзката между двамата художници, съобщава сайтът на музея „Матис“.

Изложбата е ситуирана в музея "Матис" и може да бъде разгледана до 29 септември. 

На пръв поглед връзката между двамата художници изглежда парадоксална – те принадлежат към различни поколения (Анри Матис е роден през 1868 г., а Жоан Миро – през 1893 г.) и се асоциират с различни течения в изкуството.

Матис принадлежи към фовизма, а Миро е сюрреалист.

Естетическите им търсения също са различни – Матис се интересува от декоративната хармония, докато Миро се вълнува от необичайното и неочакваното.

Известна е близостта между Миро и Пабло Пикасо, но не връзката с Матис, коментира в. "Монд" по повод изложбата.

Военният клуб в София ще отвори вратите си на 26 октомври за аудио-визуално шоу, което ще събере музикални и визуални артисти, съобщават организаторите.

В главната роля зад пулта ще бъде легендарният Радуу (Rhadoo), пионер на румънския минимал. Той е известен със своите сетове на големи фестивали като Sunwaves, Time Warp и Awakenings, където представя музикални изживявания с продължителност над 8 часа. „Той изигра ключова роля в развитието на румънския минимал, като неговите изпълнения често се описват като „пътуване в изкривена вселена от интелигентни звуци", коментират организаторите.

Към него ще се присъединят Elia Nafzger от Лондон, редовен гост в клуб Fabric, където споделя сцената с някои от най-известните имена в електронната музика. Българският талант Factuaw ще открие нощта.

<

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

Камелия Тодорова и Васил Петров, с Биг бенда на Националната музикална академия с ръководител Михаил Йосифов, дадоха старт на 27-ото издание на „Банско джаз фестивал“ с концерта „Джаз и легенди“. 

Тази година във фестивала участват над 130 изпълнители от 18 държави, а концертите в рамките на осемте фестивални дни са 23. 

В първата вечер на сцената излизат още „Мишел Сахрауи трио“ и носителят на няколко награди „Грами“ Джейсън Майлс със своя „Лисабонски електрик 4тет“. 

Фестивалът откри официално кметът на планинския град Стойчо Баненски, който преди началото на тазгодишните джаз концерти каза пред журналисти, че и тази година програмата е разнообразна и богата, с редица акценти. 

Банско е не само пазител на традициите, но и създател на такива, каза Баненски и допълни, че това включва и джаз фестивала. Една от тях е всяка година в рамките н

Той показва свои снимки във военна униформа с автомат "Калашников" в ръце и си спомня как "никога не съм си помислял, че ще стигна дотук, че ще правя това и ще видя неща, каквито не можете да си представите". Бил повикан да се сражава и в Донбас. От мобилизацията го спасил оркестърът, който се нуждае от музиканти, повечето от братята му по оръжие са загинали.

Роман Порвиш, на 57 години, се е сражавал в противотанкова част на 30-а бригада в района на Донецк. Бил е на фронтовата линия, получил мозъчно сътресение и се върнал в Киев, за да свири на тромбон. "Той е нашият герой", каза 45-годишната челистка Наталия Яропуд, която напуска страната си за първи път от началото на войната. "Идваме тук, за да дадем надежда на хората, които страдат, музиката може да бъде и лекарство", каза тя. Наталия не иска нищо друго, освен "да живее нормален живот".

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Попово е домакин на Националния фестивал на песента и словото „Българийо, Родино моя“
Галерия „Папийон“ представя второ издание на своя проект „Диалози“ с участието на десет български художници
Милица Гладнишка е медиум в мюзикъла „Дух“
Британската група "Кюър" представи първия си албум след 16 години пауза
Биография: Дечо Таралежков
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Новото театралното пространство „Кюпа“ представя пиеса за съвременния Одисей
Авансцена
Български език звучи в песен на Joef Gipsy Kings Family
Тонът на времето
Документална поредица разказва историята на шведската поп група Ace of Base
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.