NRD Начало
Четвъртък, 14 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано
4598
Тонът на времето

Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата. Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“. Спектакълът се играе на Залцбургския музикален фестивал и през лятото на 2015 г

| 11 Октомври 2024, 11:40 ч.
Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано
Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано
Снимка © Личен архив на Красимира Стоянова

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата.

Художникът Еленко Петков представи юбилейна изложба – живопис под надслов „Картини от бъдещето“, посветена на 70 – годишнината си в Регионалната библиотека „Проф. Боян Пенев“ в Разград.

Той бе представен от главния библиотекар на културната институция Мила Маринова.

„Изложбата, която откриваме днес, е изповед за несподелените до този момент чувства и видения, които са надграждали пласт върху пласт в творческото съзнание на художника Еленко Петков“, каза Маринова пред приятели и почитатели на културата, словото, картините и художественото изкуство. 

„Има художници, които пресъздават това, което виждат, а други това, което знаят или са успели „творчески“ да откраднат. Но има и такива като Еленко Петков, които търсят една друга реалност, за която няма точни форми и думи. Реалност, извадена боле

Младата българска джаз формация Postcard ще гостува на Сцена „Арт лято“ във Велико Търново на 24 август, съобщиха организаторите на събитието.

На концерта музикантите Ралица Тонева (алт саксофон, флейта), Неделчо Нинов (тенор тромбон), Вилизар Гичев (китара), Теодор Тошков (барабани) и Христо Минчев (контрабас) ще представят дебютния си авторски албум Stories. Той включва пиеси на всеки от основния състав на групата. Композициите носят почерка на авторите си, отразяват техните интереси, търсения, но същевременно се усеща и симбиозата, създадена от споделеното музициране, при което те експериментират и разработват заедно идеите.

Вдъхновенията и влиянията в пиесите на Postcard са широкообхватни – от бигбендовата музика от 20-те години на XX век, през бибоп и фрий джаз до съвременен джаз. Заглавието на дебютния албум Stories отразява от една ст

Българският международен фестивал за късометражно кино In The Palace отново е избран от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“ да продължи да изпраща свои предложения за отличията.

Към категориите за късометражен филм, късометражна анимация и национален филм, се добавя и категорията „Най-добър документален филм“, посочват от екипа на фестивала.

„Изключително сме щастливи, че продължаваме работа с академията. Това само потвърждава устойчивостта на фестивала и правилната посока, в която се развиваме през всичките вече над 20 години“, казва Цанко Василев, директор на фестивала от самото му създаване.

Освен, че е единственият фестивал в България, сертифициран да номинира професионални късометражни филми за разглеждане от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“, In

Дискусия, посветена на присъствието на източноевропейското кино на големите фестивали, бе част от програмата на 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна.

Разговора води филмовият критик и преподавател проф. Божидар Манов. Включиха се изпълнителният директор на Националния филмов център (НФЦ) и директор на форума Петър Тодоров, творческият директор Александър Донев, членовете на журито Стефан Командарев, Ада Соломон, Атина Карталу-Адуку.

Проф. Манов припомни, че преди промените в социалистическия блок през 1989 г. българското кино се е представяло главно на фестивалите в Карлови вари и Москва и е получавало престижни награди. По-късно се създават нови форуми или секции на фестивали в Германия, а в Карлови вари, където вече се състезават продукции от цял свят, се появява категорията „На Изток от Запад“.  

Изложба живопис на волейболната легенда Георги Василев бе открита във фоайето на Дом-паметник „Йордан Йовков“ в Добрич.

Изложени са 65 картини, които могат да бъдат закупени от почитатели на изкуството.

Ключовата картина изобразява къщата на поп Дочо Чернаев в село Саръджа (днес Росица), а поп Дочо е прототип на едноименния герой на Йордан Йовков от повестта “Жътвари”. Той е и прадядо на Георги Василев.

“Аз и моето семейство разбрахме този факт на смъртното легло на баща ми. Поп Дочо Чернаев е неговият дядо, тоест на майка му е баща. Никой не знаеше този факт по простата причина, че той остава сирак, роден в село, в тази къща. Признавам си, че ръката ми трепереше, когато рисувах това, защото той е играл на тази поляна, както я виждате на картината, в такъв вид е в момента къщата”, каза Георги Василев на откриването на изложба

Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“. Спектакълът се играе на Залцбургския музикален фестивал и през лятото на 2015 г.  

През 2016 г. Красимира Стоянова представя своята интерпретация на Маршалката за първи път и пред виенска публика, както и в Миланската скала.

Музикалните критици определят „елегантното, аристократично и изтънчено вокално и артистично изграждане на образа като запазена марка на Красимира Стоянова“ в тази роля.

„Тя е най-добрата изпълнителка в света в момента на ролята на Маршалката от "Кавалерът на розата", пише интендантът на Ла Скала в Милано Александър Перейра. Диригентът маестро Зубин Мета също определя българката като една от най-големите сопрани на нашето време.

Режисьор на постановката, която ще бъде представена утре в Милано, е покойният вече Хари Купфер.

Варненската галерия „Ларго“ представя самостоятелна изложба живопис на пловдивския художник Николай Няголов под наслов „Натюрвив“.

Заглавието е игра на думи с термина натюрморт и в буквален превод означава „жива природа“, което според галеристите прекрасно отразява същността на творбите. Сред тях има нощни и морски пейзажи с крайбрежни фарове и заспали лодки, които са постоянни символи за автора. 

Всички работи са правени специално за изложбата, сподели Няголов. Според него по-различните сюжети в нея са мегалитите, които са серия от три работи. Всъщност това са кромлехи, но ги кръстих мегалити, защото този термин е по-разпознаваем, обясни той.

Те го вълнуват отдавна и в последно време е доразвил идеята си след пътувания у нас и в Малта. Те са изградени толкова правилно архитектонично, а това, че са от преди много хилядол

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

Постоянна експозиция с картини на сливенския художник Добри Добрев бе осъвременена, съгласно съвременните стандарти в сферата на музейното дело, съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава голяма сбирка от произведения, дело на сливенския художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973).

В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на миналия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминъци, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода.

През 70-те години на миналия век описаните творби са организирани в постоянн

Античният съд от бронзовата епоха, счупен от четиригодишно дете в Израел, е поправен и отново е изложен в музея в Хайфа, съобщи АП. 

През миналия месец семейство от северната част на страната е посетило музея. Най-малкият им син е счупил вазата в изложбената зала. 

Алекс Гелер, бащата на детето, каза, че синът му, най-малкият от трите деца в семейството, е извънредно любопитен. 

Вазата се намира в изложбената зала в музея в Хайфа от 35 години без защитно стъкло според желанието на основателя на музея.

Експерти са използвали 3Д технология, видео с висока резолюция и специално лепило, за да реконструират съда. По-малко от две седмици, след като е бил счупен, съдът е изложен отново в музея. Лепенето е оставило малки пукнатини и има няколко липсващи парчета, но въпреки това вазата е все така впечатляваща. 

Единствената разлика с

„Обществен фонд – Лом“ връчи в крайдунавския град тазгодишните награди за култура и изкуство на името на д-р Хернани Цибрански, съобщиха от Община Лом.

Наградата за изобразително изкуство е присъдена на Красимир Кръстев-Ломски. Той е утвърден скулптор, ученик на Георги Чапкънов-Чапа и местните творци Кирил Апостолов и Иван Манойлов.

Кръстев е автор на барелефа на свети Иван Рилски, поставен на входа на Рилския манастир, на паметниците на рок легендите Рони Джеймс Дио и Георги Минчев, изработил е и барелеф на основоположника на българската етнография Димитър Маринов, който е поставен на сградата на Районния съд в Лом.

В раздел „музикално-драматично изкуство“ с годишната награда на фонда е отличена  Сияна Йорданова – преподавател по музика в Основно училище „Константин Фотинов“ - Лом, ръководител на вокална гру

Под палката на маестро Кирил Петренко - главен диригент на Берлинска филхармония, в събота вечер ще пеят и колегите на Красимира Стоянова Кейт Линдзи ( Октавиан), Гюнтер Гройсбьок  (Барон Окс), Сабин Девиел (Софи).

Следващите спектакли на „Кавалерът на розата“ в Миланската скала са на 15, 19, 22, 25 и 29 октомври.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Airbnb предлага състезание в гладиаторски игри в Колизеума
На платформата за краткосрочно отдаване под наем „Еърбиенби“ (Airbnb) се появи обявява за състезание в гладиаторски игри, съобщи АНСА. Тя бе пусната от Луций (главният ...
Бифем в Нощта на театрите
Русенският театър ще се включи в европейската инициатива "Нощ на театрите" на 16-и ноември (събота) със спектакъла "Бифем" - на режисьора Ростислав Георгиев. Това съобщи пиарът на ...
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Творец от Търговище подреди свои картини в Омуртаг. Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов бе открита днес в залата на Обредния дом в града, в присъствието на ...
Драматичен театър „Гео Милев“ гостува в Сливен със спектакъла „Хаос"
Драматичен театър „Гео Милев“- Стара Загора гостува в Сливен на 19 ноември със спектакъла „Хаос" от Мика Мюлюахо с режисьор Петър Денчев, съобщиха от Драматичния ...
Кънтри групата Lilly of the West издава нов албум за Коледа
Кънтри групата Lilly of the West издава нов албум за Коледа. Идеята за Christmas with Lilly of the West е на Лили Друмева, която казва, че след 12 албума с групата й в стил кънтри, ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Найден Тодоров: „Киномания“ е фестивал, който излиза много над киното
Не знам колко събития има в България, в момента, които толкова много години съществуват без прекъсване – от 1987 година до днес. Това е много повече от традиция. Това е един ...
Ремикс на Do They Know It`s Christmas ще бъде издаден за 40-годишнината на хита
По-късно този месец ще бъде пуснат „ултимативен микс“ на Do They Know It`s Christmas („Знаят ли, че е Коледа“) по случай 40 години от записването на празнич ...
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Даниеле Рустиони ще стане третият главен гост-диригент на нюйоркската Метрополитън опера в нейната почти век и половина история, съобщава АП. От 2025-26 г. 41-годишният италианец щ ...
С официална церемония откриват възстановената след пожар катедрала „Нотр Дам“ в Париж
На 7 декември парижката катедрала „Нотр Дам" ще бъде открита официално с церемония, на която реч ще произнесе френският президент Еманюел Макрон, предадоха АФП и ДПА. Ден по ...
Airbnb предлага състезание в гладиаторски игри в Колизеума
На платформата за краткосрочно отдаване под наем „Еърбиенби“ (Airbnb) се появи обявява за състезание в гладиаторски игри, съобщи АНСА. Тя бе пусната от Луций (главният ...
Тикер в 06:00 ч.
Не знам колко събития има в България, в момента, които толкова много години съще ...
Начало Тонът на времето
4598
Тонът на времето

Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата.Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“.

| 11 Октомври 2024, 11:40 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано
Красимира Стоянова ще се превъплъти отново в Маршалката на сцената на Ла Скала в Милано
Снимка © Личен архив на Красимира Стоянова

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата.

Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“. Спектакълът се играе на Залцбургския музикален фестивал и през лятото на 2015 г.  

Художникът Еленко Петков представи юбилейна изложба – живопис под надслов „Картини от бъдещето“, посветена на 70 – годишнината си в Регионалната библиотека „Проф. Боян Пенев“ в Разград.

Той бе представен от главния библиотекар на културната институция Мила Маринова.

„Изложбата, която откриваме днес, е изповед за несподелените до този момент чувства и видения, които са надграждали пласт върху пласт в творческото съзнание на художника Еленко Петков“, каза Маринова пред приятели и почитатели на културата, словото, картините и художественото изкуство. 

„Има художници, които пресъздават това, което виждат, а други това, което знаят или са успели „творчески“ да откраднат. Но има и такива като Еленко Петков, които търсят една друга реалност, за която няма точни форми и думи. Реалност, извадена боле

Младата българска джаз формация Postcard ще гостува на Сцена „Арт лято“ във Велико Търново на 24 август, съобщиха организаторите на събитието.

На концерта музикантите Ралица Тонева (алт саксофон, флейта), Неделчо Нинов (тенор тромбон), Вилизар Гичев (китара), Теодор Тошков (барабани) и Христо Минчев (контрабас) ще представят дебютния си авторски албум Stories. Той включва пиеси на всеки от основния състав на групата. Композициите носят почерка на авторите си, отразяват техните интереси, търсения, но същевременно се усеща и симбиозата, създадена от споделеното музициране, при което те експериментират и разработват заедно идеите.

Вдъхновенията и влиянията в пиесите на Postcard са широкообхватни – от бигбендовата музика от 20-те години на XX век, през бибоп и фрий джаз до съвременен джаз. Заглавието на дебютния албум Stories отразява от една ст

Българският международен фестивал за късометражно кино In The Palace отново е избран от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“ да продължи да изпраща свои предложения за отличията.

Към категориите за късометражен филм, късометражна анимация и национален филм, се добавя и категорията „Най-добър документален филм“, посочват от екипа на фестивала.

„Изключително сме щастливи, че продължаваме работа с академията. Това само потвърждава устойчивостта на фестивала и правилната посока, в която се развиваме през всичките вече над 20 години“, казва Цанко Василев, директор на фестивала от самото му създаване.

Освен, че е единственият фестивал в България, сертифициран да номинира професионални късометражни филми за разглеждане от Академията за филмови изкуства и науки на САЩ за наградите „Оскар“, In

Дискусия, посветена на присъствието на източноевропейското кино на големите фестивали, бе част от програмата на 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна.

Разговора води филмовият критик и преподавател проф. Божидар Манов. Включиха се изпълнителният директор на Националния филмов център (НФЦ) и директор на форума Петър Тодоров, творческият директор Александър Донев, членовете на журито Стефан Командарев, Ада Соломон, Атина Карталу-Адуку.

Проф. Манов припомни, че преди промените в социалистическия блок през 1989 г. българското кино се е представяло главно на фестивалите в Карлови вари и Москва и е получавало престижни награди. По-късно се създават нови форуми или секции на фестивали в Германия, а в Карлови вари, където вече се състезават продукции от цял свят, се появява категорията „На Изток от Запад“.  

Изложба живопис на волейболната легенда Георги Василев бе открита във фоайето на Дом-паметник „Йордан Йовков“ в Добрич.

Изложени са 65 картини, които могат да бъдат закупени от почитатели на изкуството.

Ключовата картина изобразява къщата на поп Дочо Чернаев в село Саръджа (днес Росица), а поп Дочо е прототип на едноименния герой на Йордан Йовков от повестта “Жътвари”. Той е и прадядо на Георги Василев.

“Аз и моето семейство разбрахме този факт на смъртното легло на баща ми. Поп Дочо Чернаев е неговият дядо, тоест на майка му е баща. Никой не знаеше този факт по простата причина, че той остава сирак, роден в село, в тази къща. Признавам си, че ръката ми трепереше, когато рисувах това, защото той е играл на тази поляна, както я виждате на картината, в такъв вид е в момента къщата”, каза Георги Василев на откриването на изложба

През 2016 г. Красимира Стоянова представя своята интерпретация на Маршалката за първи път и пред виенска публика, както и в Миланската скала.

Музикалните критици определят „елегантното, аристократично и изтънчено вокално и артистично изграждане на образа като запазена марка на Красимира Стоянова“ в тази роля.

Варненската галерия „Ларго“ представя самостоятелна изложба живопис на пловдивския художник Николай Няголов под наслов „Натюрвив“.

Заглавието е игра на думи с термина натюрморт и в буквален превод означава „жива природа“, което според галеристите прекрасно отразява същността на творбите. Сред тях има нощни и морски пейзажи с крайбрежни фарове и заспали лодки, които са постоянни символи за автора. 

Всички работи са правени специално за изложбата, сподели Няголов. Според него по-различните сюжети в нея са мегалитите, които са серия от три работи. Всъщност това са кромлехи, но ги кръстих мегалити, защото този термин е по-разпознаваем, обясни той.

Те го вълнуват отдавна и в последно време е доразвил идеята си след пътувания у нас и в Малта. Те са изградени толкова правилно архитектонично, а това, че са от преди много хилядол

Филмът „Духовното огледало на християнския Несебър“ спечели четири награди на три престижни международни кинофестивала в Бразилия, Грузия и Португалия, съобщават продуцентите от Българската национална телевизия (БНТ).

В третото издание на международния туристически фестивал Finisterra Brazil Film Art & Tourism Festival, лентата е отличена с първо място в категория „Религиозен туризъм“ и с второ място в категория „Документален филм“ измежду 97 продукции за туризъм от 20 държави.

На фестивала в Сесимбра, Португалия – Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival, сред 103 филма от 25 държави, продукцията спечели трето място в категория „Религиозен туризъм“.

Има трета награда в категория Travel Documentary (Път

Постоянна експозиция с картини на сливенския художник Добри Добрев бе осъвременена, съгласно съвременните стандарти в сферата на музейното дело, съобщиха от Художествена галерия „Димитър Добрович“ – Сливен.

Галерията притежава голяма сбирка от произведения, дело на сливенския художник, педагог и изследовател Добри Добрев (1898 – 1973).

В съхраняваните живописни композиции е представено историческото и културно минало на Сливенска област – творбите пресъздават облика на града през първата половина на миналия век, а също и измененията, настъпили в него, както и характерните за местното население занаяти и поминъци, начин на живот и редица бележити личности – културни дейци и общественици, оставили значима диря в историята на града и региона от периода.

През 70-те години на миналия век описаните творби са организирани в постоянн

Античният съд от бронзовата епоха, счупен от четиригодишно дете в Израел, е поправен и отново е изложен в музея в Хайфа, съобщи АП. 

През миналия месец семейство от северната част на страната е посетило музея. Най-малкият им син е счупил вазата в изложбената зала. 

Алекс Гелер, бащата на детето, каза, че синът му, най-малкият от трите деца в семейството, е извънредно любопитен. 

Вазата се намира в изложбената зала в музея в Хайфа от 35 години без защитно стъкло според желанието на основателя на музея.

Експерти са използвали 3Д технология, видео с висока резолюция и специално лепило, за да реконструират съда. По-малко от две седмици, след като е бил счупен, съдът е изложен отново в музея. Лепенето е оставило малки пукнатини и има няколко липсващи парчета, но въпреки това вазата е все така впечатляваща. 

Единствената разлика с

„Обществен фонд – Лом“ връчи в крайдунавския град тазгодишните награди за култура и изкуство на името на д-р Хернани Цибрански, съобщиха от Община Лом.

Наградата за изобразително изкуство е присъдена на Красимир Кръстев-Ломски. Той е утвърден скулптор, ученик на Георги Чапкънов-Чапа и местните творци Кирил Апостолов и Иван Манойлов.

Кръстев е автор на барелефа на свети Иван Рилски, поставен на входа на Рилския манастир, на паметниците на рок легендите Рони Джеймс Дио и Георги Минчев, изработил е и барелеф на основоположника на българската етнография Димитър Маринов, който е поставен на сградата на Районния съд в Лом.

В раздел „музикално-драматично изкуство“ с годишната награда на фонда е отличена  Сияна Йорданова – преподавател по музика в Основно училище „Константин Фотинов“ - Лом, ръководител на вокална гру

„Тя е най-добрата изпълнителка в света в момента на ролята на Маршалката от "Кавалерът на розата", пише интендантът на Ла Скала в Милано Александър Перейра. Диригентът маестро Зубин Мета също определя българката като една от най-големите сопрани на нашето време.

Режисьор на постановката, която ще бъде представена утре в Милано, е покойният вече Хари Купфер.

Под палката на маестро Кирил Петренко - главен диригент на Берлинска филхармония, в събота вечер ще пеят и колегите на Красимира Стоянова Кейт Линдзи ( Октавиан), Гюнтер Гройсбьок  (Барон Окс), Сабин Девиел (Софи).

Следващите спектакли на „Кавалерът на розата“ в Миланската скала са на 15, 19, 22, 25 и 29 октомври.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Airbnb предлага състезание в гладиаторски игри в Колизеума
Бифем в Нощта на театрите
Самостоятелната изложба живопис на художника Йордан Йорданов беше открита днес в Омуртаг
Драматичен театър „Гео Милев“ гостува в Сливен със спектакъла „Хаос"
Кънтри групата Lilly of the West издава нов албум за Коледа
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
Найден Тодоров: „Киномания“ е фестивал, който излиза много над киното
Под прожектора
Ремикс на Do They Know It`s Christmas ще бъде издаден за 40-годишнината на хита
Калейдоскоп
Даниеле Рустиони става главен гост-диригент на Метрополитън опера
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.