NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Творчески отражения Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
2865
Творчески отражения

Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org. Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман. Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара)

| 07 Октомври 2024, 12:58 ч.
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Снимка © АП / Matt Dunham, File

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

На 15 септември ще се състои шестото издание на Uke Fest, съобщават организаторите.

Фестивалът, посветен на укулелето, е под мотото „Още музика, приятелства и добре прекарано време заедно!“.

Програмата включва събитие „Укулеле за деца“, водено от Ани Лилова, което ще запознае най-малките и техните родители с инструмента. То ще се състои на детската музикална площадка в градинката пред Народния театър.

Ще има уъркшоп за начинаещи и за напреднали, подходящ за подрастващи и за възрастни. Той ще бъде воден от Васко Георгиев (Ukulele Cheats) и ще завърши с укулеле караоке и флашмоб.

На свободна сцена всеки желаещ може да изпълни на укулеле своя любима песен или нещо авторско. Фестивалът ще завърши с вечерен концерт, включващ млади изпълнители и групи – Е

Режисьорът Кенет Брана започва снимките на новия си филм The Last Disturbance of Madeline Hynde (“Последното объркване на Маделин Хайнд“), съобщи „Скрийн дейли“. 

В главната роля във филма, определян от продуцентите си като „съвременен психологически трилър“, е британската актриса Джоди Комър. Освен нея участват още Патриша Аркет, Майкъл Шийн, Том Бейтман, Вики Макклър. 

Освен режисьор, Брана е и сценарист на филма. Сюжетът все още не се разкрива пред широката публика. Продукцията е с независимо финансиране – освен Кенет Брана продуценти са още Тамар Томас, Лора Бъруик и Бека Ковачик, работили по филма „Белфаст“, както и Матю Дженкинс, продуцирал „Смърт край Нил“ и „Убийството в Ориент експрес“ на Брана, Ашли Фокс и Джони Паризо от компанията Maximum Effort.

Актрисата Джоди Комър наскоро приключи снимките на „28 години по-късно“ с режисьор Дани Бойл.

Цигуларката Лора Маркова и виолончелистът Сион Найман ще имат рецитал в „Европейски музикален фестивал“. 

На първата им самостоятелна изява на фестивала ще изпълнят творби за цигулка и виолончело от Моцарт, Глиер, Равел и Серве/Леонар, съобщават от „Кантус фирмус“.

Събитието е на 15 ноември в аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Завършили с отличие Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София, в момента и двамата музиканти са студенти в музикални академии, в германската столица. Найман следва при проф. Йенс Петер Майнц в берлинския Университет за изкуства, а Лора Маркова е студентка в музикалната академия „Ханс Айслер" при Коля Блахер. Като дуо те свирят заедно от 2020 година – още, к

Сандански ще бъде домакин на събитие, посветено на изобразителното изкуство, музиката и словото. Това каза Албена Бугаринова от пресцентъра на Общинската администрация.

Проявата, която ще продължи пет дни, протича под надслова "Есенни вечери на изкуствата 2024". 

Есенните вечери ще бъдат открити на 16 октомври в читалищна библиотека "Петър Караангов", поясниха от общината.

В началото на събитието е предвидено представяне на детската поредица на доктор Надежда Савова-Григорова "Приключенията на НадЕжко, таралежът хлебар без граници".

Детската поредица е избрана за акцент в проявата, защото съдържа полезни и поучителни истории, които целят възпитаването на добродетели в децата, добавиха от пресцентъра на Община Сандански.

Майката на покойната операторка Халина Хъчинс бойкотира световната премиера на филма „Ръжда“ на филмов фестивал в Полша в сряда, казвайки, че смята това за опит на Алек Болдуин „несправедливо да се възползва“ от смъртта на дъщеря й, предаде Асошиейтед прес. 

Премиерата на уестърна е на Международния фестивал за операторско майсторство Energa Camerimage в полския град Торун три години след като Хъчинс бе застреляна на снимачната площадка.

Болдуин изпълнява главна роля и е съпродуцент на филма „Ръжда“. Той насочва пистолет към операторката Халина Хъчинс по време на репетиция на снимачната площадка край Санта Фе през октомври 2021 г. Пистолетът гръмва и я убива, като ранява режисьора Джоел Соуза. Болдуин твърди, че е дръпнал ударника, не и спусъка, а пистолетът е стрелял. 

Премиерата на филма бе посветена на Хъчинс. &b

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му върху серумната терапия, специално за прилагането й  при дифтерия, с което отваря  нов път за медицинската наука и дава на лекарите победоносно средство против болестта и смъртта".

Сред по-известните учени, получили Нобеловата награда за  физиология или медицина, са: Иван П. Павлов (Русия) /1904/,  Роберт Кох (Германия) /1905/, Александър Флеминг (Великобритания) /1945/, Джордж  Бидъл (САЩ), Едуард Тейтъм (САЩ), Джошуа Ледърбърг (САЩ) /1958/ и други. 

Международен фестивал на танца Bulgarian Open Dance Art Festival ще се състои на 24 и 25 август в Правец.

Това съобщават организаторите от клуба по спортни танци „Паричкова – Денс Тийм“ в София.

По думите им участие във форума ще вземат над 250 представители от Гърция, Република Северна Македония, Сърбия и България.

За гости на фестивала са поканени Алесия Пекия от Италия  и Алесандра Влад от Испания. Двете ще изнесат лекции в уъркшоп на 25 август, като ще представят последни тенденции в развитието на спортните танци.

Алесия Пекия ще говори за латиноамериканските танци и тяхното развитие, а Алесандра Влад ще изнесе лекции за взаимосвързаността на пасо добле с фламенко танца.

Лекция ще изнесе още Кристина Славчева – Пебълс, като сред акцентите ще бъдат тенденциите в хип-хопа.

Примабалерината Даниела Туртуманова-Стоянова и солистът на балетната трупа Теодор Цеков ще изпълнят главните роли съответно на принцеса Аврора и принц Дезире в балетния спектакъл "Спящата красавица" на 30 октомври в Държавната опера в Бургас, съобщават от културната институция в морския град.

След представленията на балетната класика в Балчик и Враца спектакълът по класическата приказка се завръща на бургаската сцена. За Теодор Цеков, получил наградата на Община Бургас по случай 24 май за постижения в областта на културата, дебютът в ролята на принц Дезире бе през октомври в Балчик. В Бургас публиката ще може да го гледа за първи път в образа.   

Балетът „Спящата красавица“ е създаден по сюжета на приказката на Шарл Перо, а в оригинала си музиката за балета на П. И. Чайковски е с продължителност четири часа, като във версията на проф. Хикмет Мехме

Литература, изобразително изкуство, кино, музика и театрални работилници ще предложи петото издание на инициативата „Фестивал на младите в изкуството”, която ще се проведе в Бургас между 8 и 12 октомври.

За първи път в програмата ще се включат артисти от Чешката република, съобщават от организаторите от филиала на Националната художествена академия в Бургас, общината и един от местните хотели.

Официалното откриване на поредицата от събития ще постави прожекция на филмите, създадени по време на работилницата на Театрален колеж "Любен Гройс".

Публиката ще може да ги гледа в Графична база "Тодор Александров".

В следващите три дни на остров "Св. Анастасия" ще има пленер.

На 9 октомври в Центъра за съвременно изкуство и библиотека ще бъде прожектиран тазгодишният филм, създаден от Киноклас в рамките на "София филм фест на брега". 

Кукленият театър в Русе ще постави началото на новия си творчески сезон със спектакъла "Маша и Мечока", който ще бъде представен на 11 септември тази година. Това съобщи пиарът на културния институт Ивелин Пъшев. 

По думите му програмата през идния месец включва разнообразие от представления. Те са насочени както към децата, така и към техните семейства.

Второто представление ще бъде на 12 септември - "Момче и вятър". Постановката е предназначена за възрастни зрители и семейна публика с деца над пет години. 

Пъшев информира, че спектаклите за деца ще се играят всяка сряда и неделя. Всеки четвъртък театърът ще представя авангардни куклени постановки за възрастни, насочени към ценителите на качествени театрални истории, тийнейджъри и по-големи деца.

Акцент в септемврийската програма е и гостуването на Държавния куклен театър в Търговищ

Българската диригентка Деляна Лазарова откри международния конкурс “Джордже Енеску” в Румъния.

Събитието, което е популярно в музикалните среди по целия свят, започна на 31 август (събота) с концерт под палката на нашата сънародничка в Атенеума - най-престижната концертна зала в Букурещ.

“Програмата включваше творба на корейския композитор Шин Ким; Пол Константиненску - троен концерт за цигулка, виолончело, пиано с предните победители Мария Марика (цигулка), Александра Сегал (пиано) и Бенжаин Круитхоф (виолончело). Завършихме с емблематичната творба “Румънска Поема” от Джордже Енеску, която той пише на 16 г. Тя завършва със стария кралски химн на Румъния и включва фолклорни мотиви в средния дял на произведението, което е доста програмно”, разказа специално Деляна Лазарова.

По думите й публиката е била изключително ентусиазира

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
„Сирк дю Солей“ ще представи първото си постоянно шоу в Европа в театъра на „Потсдамер плац“ в Берлин през 2025 година, предаде Ройтерс. Шоуто е наречено A ...
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Банан, залепен на стената със сребристо тиксо - творба на италианския концептуален художник Маурицио Кателан, предизвика поредната сензация на пазара на изкуство в Ню Йорк, след ка ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 19:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Творчески отражения
2865
Творчески отражения

Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

| 07 Октомври 2024, 12:58 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобелова награда за физиология или медицина
Снимка © АП / Matt Dunham, File

Американците Виктор Амброс и Гари Ръвкън спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина, съобщават световните агенции, позовавайки се на сайта Nobelprize.org.

Наградата им се присъжда от Кралския Каролински медицинско-хирургичен институт за откриването на микроРНК и ролята й в регулацията на гените, обяви генералният секретар на Нобеловия комитет Томас Перлман.

На 15 септември ще се състои шестото издание на Uke Fest, съобщават организаторите.

Фестивалът, посветен на укулелето, е под мотото „Още музика, приятелства и добре прекарано време заедно!“.

Програмата включва събитие „Укулеле за деца“, водено от Ани Лилова, което ще запознае най-малките и техните родители с инструмента. То ще се състои на детската музикална площадка в градинката пред Народния театър.

Ще има уъркшоп за начинаещи и за напреднали, подходящ за подрастващи и за възрастни. Той ще бъде воден от Васко Георгиев (Ukulele Cheats) и ще завърши с укулеле караоке и флашмоб.

На свободна сцена всеки желаещ може да изпълни на укулеле своя любима песен или нещо авторско. Фестивалът ще завърши с вечерен концерт, включващ млади изпълнители и групи – Е

Режисьорът Кенет Брана започва снимките на новия си филм The Last Disturbance of Madeline Hynde (“Последното объркване на Маделин Хайнд“), съобщи „Скрийн дейли“. 

В главната роля във филма, определян от продуцентите си като „съвременен психологически трилър“, е британската актриса Джоди Комър. Освен нея участват още Патриша Аркет, Майкъл Шийн, Том Бейтман, Вики Макклър. 

Освен режисьор, Брана е и сценарист на филма. Сюжетът все още не се разкрива пред широката публика. Продукцията е с независимо финансиране – освен Кенет Брана продуценти са още Тамар Томас, Лора Бъруик и Бека Ковачик, работили по филма „Белфаст“, както и Матю Дженкинс, продуцирал „Смърт край Нил“ и „Убийството в Ориент експрес“ на Брана, Ашли Фокс и Джони Паризо от компанията Maximum Effort.

Актрисата Джоди Комър наскоро приключи снимките на „28 години по-късно“ с режисьор Дани Бойл.

Цигуларката Лора Маркова и виолончелистът Сион Найман ще имат рецитал в „Европейски музикален фестивал“. 

На първата им самостоятелна изява на фестивала ще изпълнят творби за цигулка и виолончело от Моцарт, Глиер, Равел и Серве/Леонар, съобщават от „Кантус фирмус“.

Събитието е на 15 ноември в аулата на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Завършили с отличие Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София, в момента и двамата музиканти са студенти в музикални академии, в германската столица. Найман следва при проф. Йенс Петер Майнц в берлинския Университет за изкуства, а Лора Маркова е студентка в музикалната академия „Ханс Айслер" при Коля Блахер. Като дуо те свирят заедно от 2020 година – още, к

Сандански ще бъде домакин на събитие, посветено на изобразителното изкуство, музиката и словото. Това каза Албена Бугаринова от пресцентъра на Общинската администрация.

Проявата, която ще продължи пет дни, протича под надслова "Есенни вечери на изкуствата 2024". 

Есенните вечери ще бъдат открити на 16 октомври в читалищна библиотека "Петър Караангов", поясниха от общината.

В началото на събитието е предвидено представяне на детската поредица на доктор Надежда Савова-Григорова "Приключенията на НадЕжко, таралежът хлебар без граници".

Детската поредица е избрана за акцент в проявата, защото съдържа полезни и поучителни истории, които целят възпитаването на добродетели в децата, добавиха от пресцентъра на Община Сандански.

Майката на покойната операторка Халина Хъчинс бойкотира световната премиера на филма „Ръжда“ на филмов фестивал в Полша в сряда, казвайки, че смята това за опит на Алек Болдуин „несправедливо да се възползва“ от смъртта на дъщеря й, предаде Асошиейтед прес. 

Премиерата на уестърна е на Международния фестивал за операторско майсторство Energa Camerimage в полския град Торун три години след като Хъчинс бе застреляна на снимачната площадка.

Болдуин изпълнява главна роля и е съпродуцент на филма „Ръжда“. Той насочва пистолет към операторката Халина Хъчинс по време на репетиция на снимачната площадка край Санта Фе през октомври 2021 г. Пистолетът гръмва и я убива, като ранява режисьора Джоел Соуза. Болдуин твърди, че е дръпнал ударника, не и спусъка, а пистолетът е стрелял. 

Премиерата на филма бе посветена на Хъчинс. &b

Тази година паричната равностойност на наградата е 11 милиона крони (около 985,000 щатски долара). Тя се поделя между двамата лауреати.

Миналата година Каталин Карико и Дрю Уайсман спечелиха Нобеловата награда за физиология или медицина за откритията им, свързани с модификации на нуклеотидни бази, които позволиха разработването на иРНК ваксините срещу КОВИД-19.

Международен фестивал на танца Bulgarian Open Dance Art Festival ще се състои на 24 и 25 август в Правец.

Това съобщават организаторите от клуба по спортни танци „Паричкова – Денс Тийм“ в София.

По думите им участие във форума ще вземат над 250 представители от Гърция, Република Северна Македония, Сърбия и България.

За гости на фестивала са поканени Алесия Пекия от Италия  и Алесандра Влад от Испания. Двете ще изнесат лекции в уъркшоп на 25 август, като ще представят последни тенденции в развитието на спортните танци.

Алесия Пекия ще говори за латиноамериканските танци и тяхното развитие, а Алесандра Влад ще изнесе лекции за взаимосвързаността на пасо добле с фламенко танца.

Лекция ще изнесе още Кристина Славчева – Пебълс, като сред акцентите ще бъдат тенденциите в хип-хопа.

Примабалерината Даниела Туртуманова-Стоянова и солистът на балетната трупа Теодор Цеков ще изпълнят главните роли съответно на принцеса Аврора и принц Дезире в балетния спектакъл "Спящата красавица" на 30 октомври в Държавната опера в Бургас, съобщават от културната институция в морския град.

След представленията на балетната класика в Балчик и Враца спектакълът по класическата приказка се завръща на бургаската сцена. За Теодор Цеков, получил наградата на Община Бургас по случай 24 май за постижения в областта на културата, дебютът в ролята на принц Дезире бе през октомври в Балчик. В Бургас публиката ще може да го гледа за първи път в образа.   

Балетът „Спящата красавица“ е създаден по сюжета на приказката на Шарл Перо, а в оригинала си музиката за балета на П. И. Чайковски е с продължителност четири часа, като във версията на проф. Хикмет Мехме

Литература, изобразително изкуство, кино, музика и театрални работилници ще предложи петото издание на инициативата „Фестивал на младите в изкуството”, която ще се проведе в Бургас между 8 и 12 октомври.

За първи път в програмата ще се включат артисти от Чешката република, съобщават от организаторите от филиала на Националната художествена академия в Бургас, общината и един от местните хотели.

Официалното откриване на поредицата от събития ще постави прожекция на филмите, създадени по време на работилницата на Театрален колеж "Любен Гройс".

Публиката ще може да ги гледа в Графична база "Тодор Александров".

В следващите три дни на остров "Св. Анастасия" ще има пленер.

На 9 октомври в Центъра за съвременно изкуство и библиотека ще бъде прожектиран тазгодишният филм, създаден от Киноклас в рамките на "София филм фест на брега". 

Кукленият театър в Русе ще постави началото на новия си творчески сезон със спектакъла "Маша и Мечока", който ще бъде представен на 11 септември тази година. Това съобщи пиарът на културния институт Ивелин Пъшев. 

По думите му програмата през идния месец включва разнообразие от представления. Те са насочени както към децата, така и към техните семейства.

Второто представление ще бъде на 12 септември - "Момче и вятър". Постановката е предназначена за възрастни зрители и семейна публика с деца над пет години. 

Пъшев информира, че спектаклите за деца ще се играят всяка сряда и неделя. Всеки четвъртък театърът ще представя авангардни куклени постановки за възрастни, насочени към ценителите на качествени театрални истории, тийнейджъри и по-големи деца.

Акцент в септемврийската програма е и гостуването на Държавния куклен театър в Търговищ

Българската диригентка Деляна Лазарова откри международния конкурс “Джордже Енеску” в Румъния.

Събитието, което е популярно в музикалните среди по целия свят, започна на 31 август (събота) с концерт под палката на нашата сънародничка в Атенеума - най-престижната концертна зала в Букурещ.

“Програмата включваше творба на корейския композитор Шин Ким; Пол Константиненску - троен концерт за цигулка, виолончело, пиано с предните победители Мария Марика (цигулка), Александра Сегал (пиано) и Бенжаин Круитхоф (виолончело). Завършихме с емблематичната творба “Румънска Поема” от Джордже Енеску, която той пише на 16 г. Тя завършва със стария кралски химн на Румъния и включва фолклорни мотиви в средния дял на произведението, което е доста програмно”, разказа специално Деляна Лазарова.

По думите й публиката е била изключително ентусиазира

Първата Нобелова награда за физиология или медицина е връчена през 1901 г. на Елим Адолф фон Беринг от Германия "за работата му върху серумната терапия, специално за прилагането й  при дифтерия, с което отваря  нов път за медицинската наука и дава на лекарите победоносно средство против болестта и смъртта".

Сред по-известните учени, получили Нобеловата награда за  физиология или медицина, са: Иван П. Павлов (Русия) /1904/,  Роберт Кох (Германия) /1905/, Александър Флеминг (Великобритания) /1945/, Джордж  Бидъл (САЩ), Едуард Тейтъм (САЩ), Джошуа Ледърбърг (САЩ) /1958/ и други. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Първото си постоянно шоу в Европа на „Сирк дю Солей“ ще започне в Берлин през ноември 2025 г.
Банан, провъзгласен за произведение на изкуството, беше продаден за 6,2 милиона долара на търг на "Сотбис" в Ню Йорк
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.