NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри
2675
Авансцена

Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри

Театралният състав към Дома на енергетика в Козлодуй спечели голямата награда от 17-ия Фестивал на любителските театри „Кръстьо Пишурка“ в Лом. Отличието им донесе постановката „Глас народен” от Бранислав Нушич, съобщиха от местната общинска управа. Театралите от Костинброд към Народно читалище „Иван Вазов 1947” взеха специалната награда на Община Лом със спектакъла „Адът - това съм аз” от Стефан Цанев. Николай Найденов от Народно читалище „Христо Ботев 1884” – Ботевград, получи наградата за режисура на името на Леонтина Ардити за спектакъла „Верни родни картинки – Женско царство” по Чудомир и Ст

| 02 Октомври 2024, 16:54 ч.
Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри
Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри
Снимка © Община Лом

Театралният състав към Дома на енергетика в Козлодуй спечели голямата награда от 17-ия Фестивал на любителските театри „Кръстьо Пишурка“ в Лом.

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Видинската филхармония под диригентството на маестро Петър Димитров, Орлин Павлов и Еделина Кънева изнесоха концерт от терасата на Исторически музей – Самоков, посветен на празника на града.

Те представиха пред самоковци музикалното шоу „Сън в лятна нощ“.

Изпълнителите бяха посрещнати с аплодисменти, а в края на вечерта самоковци им ръкопляскаха продължително на крака. Музикантите бяха помолени да изпълнят още една песен на бис за финал на класическата вечер. 

Двамата солисти изпълниха основно песни, посветени на любовта и лятото. Орлин Павлов започна с „Индианско лято“. Самоковци чуха и изпълнения от мюзикъла „Котки" като например песента „Спомен“. Прозвуча и световно известната мелодия от филма „Цар лъв“. 

Водещата на събитието Ралица Стоянова каза, че от терасата на музея

Спектакълът "Ритуали на душата" ще бъде представен на 22 ноември в Културен дом НХК в Бургас, като този път ще бъде специално ориентиран към младежката публика, съобщават неговите автори от Танцова компания "Дюн".

От екипа допълват, че "Ритуали на душата" е един от най-успешните им проекти, който е имал над 60 представяния в страната, както и участия в седем международни фестивала. През 2022 г. спектакълът получи две награди "Импулс" - за оригинална хореография и за танцов изпълнител за Радослав Йорданов. 

Обикновено в края на всяко негово изпълнение публиката бива поканена да се включи в кратък танцов уъркшоп и да танцува с изпълнителите на сцената. В предстоящия спектакъл участниците ще бъдат отворени да отговарят и на въпроси, сред които могат да бъдат за това какво е искал да каже авторът и защо тези хора правят това. Цените за младата публика ще бъдат и със с

Второто издание на Street Music Fest ще състои на 27, 28 и 29  септември (петък, събота и неделя) на площад „Славейков“ в София.

Цветният и весел форум ще събере на едно място любителска музика, стрийтарт, фотография, танцови и театрални изпълнения, стендъп,  и много други улични и градски форми на изкуство, съобщават организаторите от от Mish Mash Fest.  

По думите им, освен нови участници, фестивалът ще представи и нов формат – програма от миниконцерти на многобройни локации, които имат за цел да настанят уличната музика буквално из целия град. Амбицията на организаторите е с времето фестивалът да обхване локации из целия град и постепенно да се превърне в празник на уличните, любителски и независими артисти.  

Откриването е с музикална програма.

На сцената ще излезе Дидо

На 7 февруари е премиерата на новия български филм „Терапията“, съобщават от First Draft.

Зад независимата продуцентска къща стоят Красимира и Антон Белеви, които идват в България от Лос Анджелис, за да правят кино у нас.

Станислав Христов е режисьор на психологическата драма-трилър, който поставя вечния въпрос за страха от критика, показан през очите на хората на изкуството. Актрисата и сценарист Красимира Белев влиза в ролята на ексцентрична психоложка, която работи с група блокирали артисти и методите ще шокират както участниците в терапията, така и зрителите пред екрана.

Това е филм за често потисканите ни мечти и таланти, заради страха от критика и отхвърляне. Искахме да стъпим на кино сцената със сериозен филм, който поставя реални проблеми, с които хората да се припозная

Отличието им донесе постановката „Глас народен” от Бранислав Нушич, съобщиха от местната общинска управа.

Театралите от Костинброд към Народно читалище „Иван Вазов 1947” взеха специалната награда на Община Лом със спектакъла „Адът - това съм аз” от Стефан Цанев. Николай Найденов от Народно читалище „Христо Ботев 1884” – Ботевград, получи наградата за режисура на името на Леонтина Ардити за спектакъла „Верни родни картинки – Женско царство” по Чудомир и Ст. Л. Костов. 

Постановката „Трамвай желание” от Тенеси Уилямс на актьорите от софийската театрална формация „Алто театро” получи първа награда за спектакъл.

Наградата за младежки спектакъл отиде при детско-юношеската театрална школа към Народно читалище „Отец Паисий” в Самоков, които изпълниха „Алиса в страната на чудесата” по Луис Карол.

Първа награда за водеща женска роля беше присъдена на Боряна Михалкова от „Алто театро” София за ролята й на Бланш в спектакъла „Трамвай желание“, а отличието за водеща мъжка роля получи Михаил Бойков от театралния състав към Дома на енергетика в Козлодуй за постановката „Глас народен”. 

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Филмът "Господин Азнавур" вече се прожектира във френските кина, предстои премиера В Белгия, съобщи АФП. 

Шарл Азнавур почина през 2018 г. на 94-годишна възраст. 

Създатели на филма са певецът Гран Кор Малад (Grand Corps Malade) и режисьорът Мехди Идир. 

Първата част на филма показва как Едит Пиаф взима Азнавур под крилото си и се грижи всеотдайно за кариерата му. Пиаф дори съветва Азнавур да оперира носа си, защото го смята за грозен.

Двамата режисьори са избрали да се концентрират в периода преди големия успех на Азнавур. Филмът показва човек, който не е в много близки връзки със семейството си. "Ако е нужно да пренебрегна всичко около себе си, ще го направя", казва Азнавур в лентата. 

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

Драматичният театър в Търговище започва новия творчески сезон с комедията „Брак по спешност“.

От екипа обявяват темата „Духът“ като водеща нишка в предстоящите постановки, съобщиха от ръководството на културната институция. 

Под режисурата на Надя Асенова и с участието на звездния гост Мая Бежанска, търговищката публика ще се потопи в един свят, където смехът и размисълът вървят ръка за ръка.

С авторския си спектакъл „Брак по спешност“ Надя Асенова представя наболели проблеми на съвременния живот, където бързият ритъм и стремежът към материалното често засенчват истинските човешки ценности. Комедията разказва история за търсенето на смисъл и автентични връзки в един свят, доминиран от бездушие.

„Брак по спешност“ е само началото на едно вълнуващо пътешествие в света на театъра. Под мотото „Духът

Служебният министър на културата Найден Тодоров изрази надежда, че старите български столици Плиска и Преслав, солниците в Провадия и целият Национален историко-археологически резерват  „Мадара“ (не само Мадарският конник, който е в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО и е глобален символ на България – б.а.) ще станат защитени обекти на световната организация.

Изказването си пред журналисти в Шумен Тодоров направи по повод предстоящото домакинство на България на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО през 2025 г. Той бе на форум от националната кампания на Медийната група „Стандарт“ – „Бранд България“, състоял се в Регионалната библиотека в Шумен, с участието на заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева, кметът на Шумен проф. Христо Христов, областният управител Бейнур Ахмед, народни п

Представленията бяха оценявани от жури, в което участват Наташа Колевска – театровед и драматург, Пламена Гетова – актриса в театър „Българска армия“, и режисьорът Петър Денчев.

Театралният фестивал, който продължи една седмица, е част от програмата с културни музикални прояви, които започнаха на 12 септември в Лом по повод празника на града „Вяра, Надежда, Любов“. В него участваха театрални самодейни колективи от София, Стара Загора, Плевен, Свищов, Монтана, Алфатар, Берковица, Белене, Самоков, Костинброд, Козлодуй, Ботевград, Ракитово и Златица.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 19:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
2675
Авансцена

Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри

Отличието им донесе постановката „Глас народен” от Бранислав Нушич, съобщиха от местната общинска управа.Театралите от Костинброд към Народно читалище „Иван Вазов 1947” взеха специалната награда на Община Лом със спектакъла „Адът - това съм аз” от Стефан Цанев. Николай Найденов от Народно читалище „Христо Ботев 1884” – Ботевград, получи наградата за режисура на името на Леонтина Ардити за спектакъла „Верни родни картинки – Женско царство” по Чудомир и Ст. Л. Костов.

| 02 Октомври 2024, 16:54 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри
Театрален състав от Козлодуй спечели голямата награда от Фестивала на любителските театри
Снимка © Община Лом

Театралният състав към Дома на енергетика в Козлодуй спечели голямата награда от 17-ия Фестивал на любителските театри „Кръстьо Пишурка“ в Лом.

Отличието им донесе постановката „Глас народен” от Бранислав Нушич, съобщиха от местната общинска управа.

На днешния ден преди 175 години е изнесено първото театрално представление в България. То е представено от унгарски емигранти, пребиваващи във Видин, които след разгрома на национално-демократичната революция в Унгария през лятото на 1849 г. намират убежище в България, която тогава е съставна част на Османската империя.

Те са предвождани от Лайош Кошут. За да се облекчи положението на бедстващите войници и офицери, на 30 октомври 1849 г. е подготвено театрално представление. То се е състояло в частна къща и е с благотворителна цел. Участва унгарският актьор Габор Егреши, който рецитира стихотворението "Лудият" на Шандор Петьофи. Изпълнени са унгарски народни песни. На следващия ден емигрантите напускат Видин, сочи справка на отдел „Справочна“ на .

Данни за първото театрално представление във Видин намираме в историята на Образцово народно читалище „Цв

Видинската филхармония под диригентството на маестро Петър Димитров, Орлин Павлов и Еделина Кънева изнесоха концерт от терасата на Исторически музей – Самоков, посветен на празника на града.

Те представиха пред самоковци музикалното шоу „Сън в лятна нощ“.

Изпълнителите бяха посрещнати с аплодисменти, а в края на вечерта самоковци им ръкопляскаха продължително на крака. Музикантите бяха помолени да изпълнят още една песен на бис за финал на класическата вечер. 

Двамата солисти изпълниха основно песни, посветени на любовта и лятото. Орлин Павлов започна с „Индианско лято“. Самоковци чуха и изпълнения от мюзикъла „Котки" като например песента „Спомен“. Прозвуча и световно известната мелодия от филма „Цар лъв“. 

Водещата на събитието Ралица Стоянова каза, че от терасата на музея

Спектакълът "Ритуали на душата" ще бъде представен на 22 ноември в Културен дом НХК в Бургас, като този път ще бъде специално ориентиран към младежката публика, съобщават неговите автори от Танцова компания "Дюн".

От екипа допълват, че "Ритуали на душата" е един от най-успешните им проекти, който е имал над 60 представяния в страната, както и участия в седем международни фестивала. През 2022 г. спектакълът получи две награди "Импулс" - за оригинална хореография и за танцов изпълнител за Радослав Йорданов. 

Обикновено в края на всяко негово изпълнение публиката бива поканена да се включи в кратък танцов уъркшоп и да танцува с изпълнителите на сцената. В предстоящия спектакъл участниците ще бъдат отворени да отговарят и на въпроси, сред които могат да бъдат за това какво е искал да каже авторът и защо тези хора правят това. Цените за младата публика ще бъдат и със с

Второто издание на Street Music Fest ще състои на 27, 28 и 29  септември (петък, събота и неделя) на площад „Славейков“ в София.

Цветният и весел форум ще събере на едно място любителска музика, стрийтарт, фотография, танцови и театрални изпълнения, стендъп,  и много други улични и градски форми на изкуство, съобщават организаторите от от Mish Mash Fest.  

По думите им, освен нови участници, фестивалът ще представи и нов формат – програма от миниконцерти на многобройни локации, които имат за цел да настанят уличната музика буквално из целия град. Амбицията на организаторите е с времето фестивалът да обхване локации из целия град и постепенно да се превърне в празник на уличните, любителски и независими артисти.  

Откриването е с музикална програма.

На сцената ще излезе Дидо

На 7 февруари е премиерата на новия български филм „Терапията“, съобщават от First Draft.

Зад независимата продуцентска къща стоят Красимира и Антон Белеви, които идват в България от Лос Анджелис, за да правят кино у нас.

Станислав Христов е режисьор на психологическата драма-трилър, който поставя вечния въпрос за страха от критика, показан през очите на хората на изкуството. Актрисата и сценарист Красимира Белев влиза в ролята на ексцентрична психоложка, която работи с група блокирали артисти и методите ще шокират както участниците в терапията, така и зрителите пред екрана.

Това е филм за често потисканите ни мечти и таланти, заради страха от критика и отхвърляне. Искахме да стъпим на кино сцената със сериозен филм, който поставя реални проблеми, с които хората да се припозная

Театралите от Костинброд към Народно читалище „Иван Вазов 1947” взеха специалната награда на Община Лом със спектакъла „Адът - това съм аз” от Стефан Цанев. Николай Найденов от Народно читалище „Христо Ботев 1884” – Ботевград, получи наградата за режисура на името на Леонтина Ардити за спектакъла „Верни родни картинки – Женско царство” по Чудомир и Ст. Л. Костов. 

Постановката „Трамвай желание” от Тенеси Уилямс на актьорите от софийската театрална формация „Алто театро” получи първа награда за спектакъл.

Уличният художник Банкси нарисува ново произведение на стена на сграда в Ричмънд, Югозападен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Творбата на анонимния артист изобразява коза изправена пред пропаст, докато падат камъни. Тя е нарисувана в характерния за Банкси стил. Произведението включва и реална камера за видеонаблюдение, която е монтирана към стената на сградата.

Както и друг път, художникът публикува снимка в Инстаграм на своето произведение, като по този начин той го обяви за свое творение. Банкси не пише нищо за творбата в профила си в социалната мрежа. Така той оставя хората да я интерпретират по свой начин.

Някои предполагат, че козата е символизира човешката раса, която в момента е „на ръба на изчезването“. Други смятат, че включването на камера за видеонаблюдение към произведението, е препратка към това, че навсякъде, дори и в най-уединените места на света,

Филмът "Господин Азнавур" вече се прожектира във френските кина, предстои премиера В Белгия, съобщи АФП. 

Шарл Азнавур почина през 2018 г. на 94-годишна възраст. 

Създатели на филма са певецът Гран Кор Малад (Grand Corps Malade) и режисьорът Мехди Идир. 

Първата част на филма показва как Едит Пиаф взима Азнавур под крилото си и се грижи всеотдайно за кариерата му. Пиаф дори съветва Азнавур да оперира носа си, защото го смята за грозен.

Двамата режисьори са избрали да се концентрират в периода преди големия успех на Азнавур. Филмът показва човек, който не е в много близки връзки със семейството си. "Ако е нужно да пренебрегна всичко около себе си, ще го направя", казва Азнавур в лентата. 

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

Драматичният театър в Търговище започва новия творчески сезон с комедията „Брак по спешност“.

От екипа обявяват темата „Духът“ като водеща нишка в предстоящите постановки, съобщиха от ръководството на културната институция. 

Под режисурата на Надя Асенова и с участието на звездния гост Мая Бежанска, търговищката публика ще се потопи в един свят, където смехът и размисълът вървят ръка за ръка.

С авторския си спектакъл „Брак по спешност“ Надя Асенова представя наболели проблеми на съвременния живот, където бързият ритъм и стремежът към материалното често засенчват истинските човешки ценности. Комедията разказва история за търсенето на смисъл и автентични връзки в един свят, доминиран от бездушие.

„Брак по спешност“ е само началото на едно вълнуващо пътешествие в света на театъра. Под мотото „Духът

Служебният министър на културата Найден Тодоров изрази надежда, че старите български столици Плиска и Преслав, солниците в Провадия и целият Национален историко-археологически резерват  „Мадара“ (не само Мадарският конник, който е в списъка на световното културно наследство на ЮНЕСКО и е глобален символ на България – б.а.) ще станат защитени обекти на световната организация.

Изказването си пред журналисти в Шумен Тодоров направи по повод предстоящото домакинство на България на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО през 2025 г. Той бе на форум от националната кампания на Медийната група „Стандарт“ – „Бранд България“, състоял се в Регионалната библиотека в Шумен, с участието на заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева, кметът на Шумен проф. Христо Христов, областният управител Бейнур Ахмед, народни п

Наградата за младежки спектакъл отиде при детско-юношеската театрална школа към Народно читалище „Отец Паисий” в Самоков, които изпълниха „Алиса в страната на чудесата” по Луис Карол.

Първа награда за водеща женска роля беше присъдена на Боряна Михалкова от „Алто театро” София за ролята й на Бланш в спектакъла „Трамвай желание“, а отличието за водеща мъжка роля получи Михаил Бойков от театралния състав към Дома на енергетика в Козлодуй за постановката „Глас народен”. 

Представленията бяха оценявани от жури, в което участват Наташа Колевска – театровед и драматург, Пламена Гетова – актриса в театър „Българска армия“, и режисьорът Петър Денчев.

Театралният фестивал, който продължи една седмица, е част от програмата с културни музикални прояви, които започнаха на 12 септември в Лом по повод празника на града „Вяра, Надежда, Любов“. В него участваха театрални самодейни колективи от София, Стара Загора, Плевен, Свищов, Монтана, Алфатар, Берковица, Белене, Самоков, Костинброд, Козлодуй, Ботевград, Ракитово и Златица.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.