NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“
4503
Под прожектора

Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“

Постерната изложба „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Тя е посветена на 110 години от Първата световна война и участието на България в нея, разказа уредникът в Регионален исторически музей – Русе Десислава Тихолова

| 28 Септември 2024, 15:34 ч.
Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“
Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“
Снимка © БТА

Постерната изложба „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Тя е посветена на 110 години от Първата световна война и участието на България в нея, разказа уредникът в Регионален исторически музей – Русе Десислава Тихолова. 

Акварели на Николай Петков, рисувани през 2020 година, ще бъдат представени в столичната галерия „Аросита“. Експозицията е озаглавена „Инструменти на волята“ и ще бъде изложена от от 28 октомври до 11 ноември, съобщават организаторите.

„Защото инструментите на волята са така съществени от 2020 г. Изложбата включва 31 акварела с размери между 24 и 40 см, рисувани през 2020 г. и назовани „Инструменти на волята“ А, В, „Условна дистанция“, „Напряко до пролетта“, „Час по география“, „Студен фронт“, „Мек натиск“, „Делници“ А, В, „Нощна стража“, „Улови падаща звезда“, „Подчертано червено“, „Златна броня“, „Райска градина“, „Условен баланс“, „Пауза“, „Чертеж“, „Възли в няк

Изложба на унгарски и иберо-американски съвременни творци, експериментиращи в областта на фотографията и изкуството на колажа, ще бъде представена в института „Лист“ - София.

Експозицията ще бъде открита на 20 ноември и ще продължи до 15 януари 2025 г, информират организаторите. 

На откриването участие ще вземат основателите на галерия ТОБЕ (TOBE) Беата Пушкаш (Унгария) и Томас Опиц (Венецуела). По думите на екипа галерия ТОБЕ е първата стъпка от концептуална идея, наречена проект TOmas BEa.

„Целта на TOBE е да присъства, да бъде видима на сцената на съвременната фотография. Целта им с това ново пространство в Будапеща в областта на съвременната фотография и изкуството на колажа е да потърсят нов диалог, различна гледна точка, с различен начин на изразяване и комуникиране на фотографията като изкуство“, казват те.

Беата

Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ ще бъдат представени на 24 октомври в Музея на хумора и сатирата. Това съобщи Светлана Михайлова, експерт „Връзки с обществеността“ в Музея на хумора и сатирата в Габрово. 

Експозициите са подредени на втория и четвъртия музейни етажи. Откриването ще започне в зала 7 със самостоятелната изложба „Парченца време” на проф. Анри Кулев. На 4 април тази година той бе удостоен със специалната награда на музея в Националната изложба на карикатурата, включваща плакет „Светът е оцелял, защото се е смял”, както и право на самостоятелна изложба, тематиката на която е в тон с поредните избори за парламент, посочват организаторите.

В зала „Стефан Фъртунов” ще бъдат представени три изложби със селекции от 49-тата Национална изложба на карикатурата, 13-тия Международен к

Първото издание на Sofia Art Fair превърна София в истинска световна сцена на съвременното изкуство, обявиха от екипа на първото международно изложение за изобразително изкуство в България, което се проведе от 3 до 6 октомври.

„Sofia Art Fair показа, на първо място, че интересът към съвременното изкуство в България е много значим. Изглежда е чакал това голямо събитие, което да го изведе на повърхността.

Пазарният потенциал е огромен, а публиката е жадна за информация, за пряк контакт с изкуство и художници. Именно подобно мащабно и стилно събитие, което отговаря на най-добрите световни практики, откликва на тези потребности“, казват организаторите.

От екипа отбелязват, че в рамките на изложението са реализирани рекордни продажби за първо издание на форум от подобен характер в Европа. в

„Tворби на български и международни артисти намери

„Далечно присъствие“ е наречен клавирният рецитал, който София Меликян ще изнесе на 20 септември в Националната музикална академия. Ще звучат творби от Рикардо Винес, Морис Равел, Деода дьо Северак, Хоакин Турина.

Събитието е част от новия градски фестивала за култура и изкуство „Аз съм София“, като част от програмата „София празнува 17 септември“. 

София Меликян представя програма от испански и френски произведения, отдаващи почит на Рикардо Винес (1875-1943), влиятелният каталонски пианист и второстепенен композитор, който винаги е бил запален по новата музика от съвременни композитори, коментират организаторите

Тя е родена в Ереван, Армения, но израснала в Испания. Развива своята концертна дейност предимно в Испания и по света. Тя си

Експозицията се представя в рамките на цар-Шишмановите дни, които продължават до утре в Самоков. 

Тихолова разказа, че по времето на Първата световна война е имало девет такива изложби. По думите й „тренч арт“ в превод означава „изкуство от окопите“.

Уредникът в Русенския музей разказа, че особеното за окопно изкуство е, че то възниква като инициатива от страна на войниците. „Самите войници инициират изложби, а също правене и продажба на предмети, набиране на средства, които се предоставят на фондове на вдовици и сираци“. 

По думите й окопното изкуство има и предистория – предмети, които правят военнопленници в османските затвори от Априлското и Илинденско-Преображенското въстание. Това са предмети от маниста, които са традиционни за империята. Другата особеност на българския „тренч арт“ е, че обединява предмети направени по време на военен конфликт или от тези, които търпят последствията му. 

Произведенията на това изкуство включват различни по форма сувенири, изработени от участниците в конфликта (войници, военнопленници, затворници), както и дори цивилни съвременни хора, преживели военния конфликт или последиците от него. Най-често материалите, от които се изработват предметите са метал, дърво, маниста, плат, кост, хартия, като в повечето случаи са и отпадъци. 

Спектакълът „Както ви харесва“ на Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ ще участва на международния фестивал Interferences в Клуж.

Това съобщи на пресконференция преди премиерата на заглавието директорката на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна Даниела Димова. Режисьор на пиесата от Уилям Шекспир е румънецът Габор Томпа, който поставя за първи път на българска сцена. 

Премиерите на „Както ви харесва“ са утре и вдругиден. След това е предвидено още едно представление на варненска сцена на 2 ноември, а на 13 ноември трупата ще се представи на международния фестивал Interferences в Клуж, уточни Димова.

По думите й форумът, който е биенале, е изключително значим за цялата театрална общност на Европа. Нашето участие е голяма чест и отговорност, каза тя и благодари на организаторите от Държавния унгарски

Уредниците от Художествената галерия в Смолян откриха днес обща изложба в зала „Петър Стайков“ на Клуба на дейците на културата.

Експозицията е деветата подред тяхна инициатива, която се представя в началото на новия творчески сезон. Тази година те представят 36 рисунки, графики и живописни платна. 

Творбите на художниците Ангел Консулов, Асен Трампов, Борис Кисьов, Георги Стойков, Иван Пеев, Илия Кисьов, Петър Пиронков и Стефан Данчев бяха представени от директора на Художествената галерия Иван Пеев. Той направи кратка ретроспекция на дейността на галерията през тази година. 

Септември винаги е зареден с особена енергия. Авторите са хора, които влагат сърце и душа, за да опазват едно огромно богатство в Художествената галерия. Самите те са различни не само като възраст, но и като творческо амплоа и се радвам, че независимо от трудностите

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ ще се проведе на 3 и 4 август в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“ съобщават от Регионалното сдружение на общини (РСО) "Централна Стара планина“.

Под навеса на менгема в „Боженци“ ще бъде разположено ателието на Деница Венкова, която ще представи занаята „гравиране върху стъкло“. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева ще посрещне почитателите на рисуването наобратно в двора на къщата музей „Баба Райна”. Рисуването на изображение върху задната страна на стъклена повърхност изисква художникът да мисли в обратен ред, да започва с детайлите и да завършва с основния фон.

Преподаватели и студенти от катедра „Стенопис” на Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" ще запознаят гостите на фестивала с

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

В Деня на християнското семейство, с изложбата на Десислава Минчева „Намиб. Пясъци - небе“, варненската галерия „Папийон“ открива ново пространство, което носи името „Малка пеперуда“ (Le petit papillon). 

Това е стара мечта, но може би трябваше да узрее, за да се осъществи, каза галеристката Виктория Митева . Идеята ни е да в новата зала, която има топла връзка с основната галерия, да се излагат колекции по-дълго време, да има паралелни изложби на различни автори или повече място за една експозиция, обясни тя. Искахме да имаме възможност за излагане на съвременно изкуство с по-голям фокус върху всяка работа, създавайки усещане за нейната уникалност. Според нея „Малката пеперуда“ позволява зрителят да си представи как дадена творба би стояла в дома му, защото предлага уют. 

Организацията на новото пространство е

Тихолова каза, че символ на българското окопно изкуство са войнишките чаши. На повечето от тях има надписи – „Спомени от войната", "Спомен от Европейската война" или "Спомен от голямата война“. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 12:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Под прожектора
4503
Под прожектора

Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“

Постерната изложба „Разкази от окопите.Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф.

| 28 Септември 2024, 15:34 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“
Изложбата „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена в Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“
Снимка © БТА

Постерната изложба „Разкази от окопите. Българският Тренч арт“ е подредена във фоайето на Художествена галерия „Проф. Васил Захариев“. Тя е посветена на 110 години от Първата световна война и участието на България в нея, разказа уредникът в Регионален исторически музей – Русе Десислава Тихолова. 

Експозицията се представя в рамките на цар-Шишмановите дни, които продължават до утре в Самоков. 

Акварели на Николай Петков, рисувани през 2020 година, ще бъдат представени в столичната галерия „Аросита“. Експозицията е озаглавена „Инструменти на волята“ и ще бъде изложена от от 28 октомври до 11 ноември, съобщават организаторите.

„Защото инструментите на волята са така съществени от 2020 г. Изложбата включва 31 акварела с размери между 24 и 40 см, рисувани през 2020 г. и назовани „Инструменти на волята“ А, В, „Условна дистанция“, „Напряко до пролетта“, „Час по география“, „Студен фронт“, „Мек натиск“, „Делници“ А, В, „Нощна стража“, „Улови падаща звезда“, „Подчертано червено“, „Златна броня“, „Райска градина“, „Условен баланс“, „Пауза“, „Чертеж“, „Възли в няк

Изложба на унгарски и иберо-американски съвременни творци, експериментиращи в областта на фотографията и изкуството на колажа, ще бъде представена в института „Лист“ - София.

Експозицията ще бъде открита на 20 ноември и ще продължи до 15 януари 2025 г, информират организаторите. 

На откриването участие ще вземат основателите на галерия ТОБЕ (TOBE) Беата Пушкаш (Унгария) и Томас Опиц (Венецуела). По думите на екипа галерия ТОБЕ е първата стъпка от концептуална идея, наречена проект TOmas BEa.

„Целта на TOBE е да присъства, да бъде видима на сцената на съвременната фотография. Целта им с това ново пространство в Будапеща в областта на съвременната фотография и изкуството на колажа е да потърсят нов диалог, различна гледна точка, с различен начин на изразяване и комуникиране на фотографията като изкуство“, казват те.

Беата

Четири изложби от „Карикатурен салон – 2024“ ще бъдат представени на 24 октомври в Музея на хумора и сатирата. Това съобщи Светлана Михайлова, експерт „Връзки с обществеността“ в Музея на хумора и сатирата в Габрово. 

Експозициите са подредени на втория и четвъртия музейни етажи. Откриването ще започне в зала 7 със самостоятелната изложба „Парченца време” на проф. Анри Кулев. На 4 април тази година той бе удостоен със специалната награда на музея в Националната изложба на карикатурата, включваща плакет „Светът е оцелял, защото се е смял”, както и право на самостоятелна изложба, тематиката на която е в тон с поредните избори за парламент, посочват организаторите.

В зала „Стефан Фъртунов” ще бъдат представени три изложби със селекции от 49-тата Национална изложба на карикатурата, 13-тия Международен к

Първото издание на Sofia Art Fair превърна София в истинска световна сцена на съвременното изкуство, обявиха от екипа на първото международно изложение за изобразително изкуство в България, което се проведе от 3 до 6 октомври.

„Sofia Art Fair показа, на първо място, че интересът към съвременното изкуство в България е много значим. Изглежда е чакал това голямо събитие, което да го изведе на повърхността.

Пазарният потенциал е огромен, а публиката е жадна за информация, за пряк контакт с изкуство и художници. Именно подобно мащабно и стилно събитие, което отговаря на най-добрите световни практики, откликва на тези потребности“, казват организаторите.

От екипа отбелязват, че в рамките на изложението са реализирани рекордни продажби за първо издание на форум от подобен характер в Европа. в

„Tворби на български и международни артисти намери

„Далечно присъствие“ е наречен клавирният рецитал, който София Меликян ще изнесе на 20 септември в Националната музикална академия. Ще звучат творби от Рикардо Винес, Морис Равел, Деода дьо Северак, Хоакин Турина.

Събитието е част от новия градски фестивала за култура и изкуство „Аз съм София“, като част от програмата „София празнува 17 септември“. 

София Меликян представя програма от испански и френски произведения, отдаващи почит на Рикардо Винес (1875-1943), влиятелният каталонски пианист и второстепенен композитор, който винаги е бил запален по новата музика от съвременни композитори, коментират организаторите

Тя е родена в Ереван, Армения, но израснала в Испания. Развива своята концертна дейност предимно в Испания и по света. Тя си

Тихолова разказа, че по времето на Първата световна война е имало девет такива изложби. По думите й „тренч арт“ в превод означава „изкуство от окопите“.

Уредникът в Русенския музей разказа, че особеното за окопно изкуство е, че то възниква като инициатива от страна на войниците. „Самите войници инициират изложби, а също правене и продажба на предмети, набиране на средства, които се предоставят на фондове на вдовици и сираци“. 

Спектакълът „Както ви харесва“ на Варненския драматичен театър „Стоян Бъчваров“ ще участва на международния фестивал Interferences в Клуж.

Това съобщи на пресконференция преди премиерата на заглавието директорката на Театрално-музикалния продуцентски център във Варна Даниела Димова. Режисьор на пиесата от Уилям Шекспир е румънецът Габор Томпа, който поставя за първи път на българска сцена. 

Премиерите на „Както ви харесва“ са утре и вдругиден. След това е предвидено още едно представление на варненска сцена на 2 ноември, а на 13 ноември трупата ще се представи на международния фестивал Interferences в Клуж, уточни Димова.

По думите й форумът, който е биенале, е изключително значим за цялата театрална общност на Европа. Нашето участие е голяма чест и отговорност, каза тя и благодари на организаторите от Държавния унгарски

Уредниците от Художествената галерия в Смолян откриха днес обща изложба в зала „Петър Стайков“ на Клуба на дейците на културата.

Експозицията е деветата подред тяхна инициатива, която се представя в началото на новия творчески сезон. Тази година те представят 36 рисунки, графики и живописни платна. 

Творбите на художниците Ангел Консулов, Асен Трампов, Борис Кисьов, Георги Стойков, Иван Пеев, Илия Кисьов, Петър Пиронков и Стефан Данчев бяха представени от директора на Художествената галерия Иван Пеев. Той направи кратка ретроспекция на дейността на галерията през тази година. 

Септември винаги е зареден с особена енергия. Авторите са хора, които влагат сърце и душа, за да опазват едно огромно богатство в Художествената галерия. Самите те са различни не само като възраст, но и като творческо амплоа и се радвам, че независимо от трудностите

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ ще се проведе на 3 и 4 август в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“ съобщават от Регионалното сдружение на общини (РСО) "Централна Стара планина“.

Под навеса на менгема в „Боженци“ ще бъде разположено ателието на Деница Венкова, която ще представи занаята „гравиране върху стъкло“. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева ще посрещне почитателите на рисуването наобратно в двора на къщата музей „Баба Райна”. Рисуването на изображение върху задната страна на стъклена повърхност изисква художникът да мисли в обратен ред, да започва с детайлите и да завършва с основния фон.

Преподаватели и студенти от катедра „Стенопис” на Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" ще запознаят гостите на фестивала с

Композиторът, диригент, педагог и писател проф. Милко Коларов ще гостува в Регионален исторически музей (РИМ) в Шумен на 19 октомври, съобщиха на официалната си страница във Фейсбук от шуменския музей.

Проф. Коларов ще коментира годините, в които се е обучавал при Панчо Владигеров, съдбовната връзка учител - ученик, професионалните и човешки уроци на големия композитор, на когото винаги в многостранната си дейност е отдавал почит, допълват от музея. Инициативата е по повод 125-годишнината от рождението на композитора Панчо Владигеров.

Милко Коларов е завършил Музикалната академия в София – композиция, при проф. Панчо Владигеров и оркестрово дирижиране при проф. Константин Илиев. Специализирал е в Париж. След дипломирането си е развил активна творческа, изпълнителска и педагогическа дейност, за което е отличен многократно с престижни национални и международни нагр

В Деня на християнското семейство, с изложбата на Десислава Минчева „Намиб. Пясъци - небе“, варненската галерия „Папийон“ открива ново пространство, което носи името „Малка пеперуда“ (Le petit papillon). 

Това е стара мечта, но може би трябваше да узрее, за да се осъществи, каза галеристката Виктория Митева . Идеята ни е да в новата зала, която има топла връзка с основната галерия, да се излагат колекции по-дълго време, да има паралелни изложби на различни автори или повече място за една експозиция, обясни тя. Искахме да имаме възможност за излагане на съвременно изкуство с по-голям фокус върху всяка работа, създавайки усещане за нейната уникалност. Според нея „Малката пеперуда“ позволява зрителят да си представи как дадена творба би стояла в дома му, защото предлага уют. 

Организацията на новото пространство е

По думите й окопното изкуство има и предистория – предмети, които правят военнопленници в османските затвори от Априлското и Илинденско-Преображенското въстание. Това са предмети от маниста, които са традиционни за империята. Другата особеност на българския „тренч арт“ е, че обединява предмети направени по време на военен конфликт или от тези, които търпят последствията му. 

Произведенията на това изкуство включват различни по форма сувенири, изработени от участниците в конфликта (войници, военнопленници, затворници), както и дори цивилни съвременни хора, преживели военния конфликт или последиците от него. Най-често материалите, от които се изработват предметите са метал, дърво, маниста, плат, кост, хартия, като в повечето случаи са и отпадъци. 

Тихолова каза, че символ на българското окопно изкуство са войнишките чаши. На повечето от тях има надписи – „Спомени от войната", "Спомен от Европейската война" или "Спомен от голямата война“. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.