NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Наследство от маршрути, мрежи и връзки
4208
Цветни аспекти

Наследство от маршрути, мрежи и връзки

Тематични маршрути, свързани обекти и разкази за наследството са част от предвидените инициативи, с които Регионалният исторически музей в Русе се включва в Европейските дни на наследството. Това съобщи пиарът на културния институт Силвия Костадинова. Тя уточни, че всяка година през втората половина на месец септември милиони хора по стават част от активности, насърчаващи представянето, интерпретирането и взаимодействието с различните форми на наследство. Мотото на инициативата през 2024 г

| 23 Септември 2024, 10:08 ч.
Наследство от маршрути, мрежи и връзки
Наследство от маршрути, мрежи и връзки
Снимка © DFA

Тематични маршрути, свързани обекти и разкази за наследството са част от предвидените инициативи, с които Регионалният исторически музей в Русе се включва в Европейските дни на наследството. Това съобщи пиарът на културния институт Силвия Костадинова.

Белградската рок група Van Gogh пристига за първи път в България – на 17 декември в залата на ул. „Пиротска“ 5, съобщават организаторите.

Припомнят, че гостите от западната ни съседка сва пъти носител на наградата на MTV в категория Best Adriatic Act (2007, 2014).

Музикантите обещават концертът им в София да е епичен – с най-големите хитове на групата, с много настроение, неподправена енергия, мултимедия и отличен звук.

На сцената бандата ще е в актуалния си формат на трио и няма да пропусне да изпълни Neko te ima, Pismo ocu, Tragovi prošlosti, Linij.

Днес във Van Gogh са Звонимир Джукич „Джуле“, Срболюб Радивоевич и Драган Иванович.

Van Gogh е основана през 1986 г.

Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната институция Владимир Иванов. 

Официалното откриване на изложбата ще бъде на 20 септември в галерията. Поводът да гостува в Бялото градче е Денят на независимостта на България – 22 септември. „Поддържаме си нивото. Това е подобаващ начин да отбележим Деня на независимостта - да покажем достойнство на нацията, да покажем какво притежава българският народ“, коментира Иванов.

Изложбата „България и мозайките“ идва в Попово, след като е била изложена в Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага, обясниха домакините. Тя е реализирана от фондация „Балканско наследство“ през 2023 г. в сътрудничество с редица български музеи, нестопански организации и специалисти

Коледното дърво пред Центъра "Рокфелер" в Ню Йорк тази година ще дойде от Уест Стокбридж, щата Масачузетс, съобщи Асошиейтед прес, като се позова на съобщение от управата на Центъра "Рокфелер".

Обикновеният смърч ще бъде отсечен на 7 ноември и ще поеме на юг по 225-километровото трасе до Ню Йорк, където се очаква да пристигне в сърцето на Манхатън на 9 ноември. Запалването на коледните светлини на дървото ще се излъчва по телевизията на живо на 4 декември.

Коледното дърво пред Центъра "Рокфелер" е в центъра на коледните празнични събития в Ню Йорк от 30-те години на миналия век и привлича множество посетители всяка година. Тази година коледното дърво ще пристигне от Масачузетс за първи път от 1959 г., посочват от Центъра "Рокфелер".

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Кара

Проект за съвременно изкуство, озаглавен "506 (синьо)", събра в изложба творбите на 14 български художници.

Експозицията е подредена в галерия "Хан Хаджи Николи" във Велико Търново, а неин куратор е Красимир Русев. Той е член на Съюза на българските художници, реализирал е 42 самостоятелни изложби, участвал е в 56 международни проекта и е организирал над 30 артсъбития.

Проектът е посветен на огромен период от творчеството на емблематичният художник Ив Клайн, според когото монохромният син цвят е единствената реална възможност за достигане до духовния абсолют.

"Ив Клайн е художник, който посвещава целия си живот на синьото и по-точно на този номер цвят, който превръща в стандарт", каза Красимир Русев.

"Той е бил впечатлен от фреските на Джото, където синьото е много ефирно и особено", добави кураторът, като поясни, че целият православен свят по

Тя уточни, че всяка година през втората половина на месец септември милиони хора по стават част от активности, насърчаващи представянето, интерпретирането и взаимодействието с различните форми на наследство. Мотото на инициативата през 2024 г. е „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

Първата разходка из историята на региона ще представи най-новите проучвания свързани с късноантичната и средновековна крепост Кале Широково. Тематичният разказ на археолога Деян Драгоев за Кале Широково ще започне тази сутрин пред читалището в едноименното село.

На 24 септември предстои разходка в централната градска част на Русе. Екскурзоводът Виктория Друмева ще представи архитектурния ансамбъл от къщи, обществени сгради, площади, паркови пространства, храмове и паметници в крайдунавския град. Маршрутът ще започне часа пред сградата на Регионалния исторически музей в Русе.

На 25 септември е предвидена разходка, в която уредникът в отдел „История на България 15-19 век“ на музея Ренета Рошкева да запознае хората с емблематични места, свързани с живота на видни русенки и тяхната роля за развитието на обществото от втората половина на 19-и до средата на 20-и век. Тя ще започне от къщата-музей „Баба Тонка“.

На 26 септември в местността „Писмата“ при село Иваново уредникът в отдел „Нова история“ на Русенския музей Евгени Георгиев ще покаже и разкаже за скалния манастир „Св. Архангел Михаил“, основан от св. Йоаким през 13 век. Днес той е част от комплекса Ивановски скални църкви. Именно там на същия ден ще започне разходката.

Независимото пространство за изкуство и култура в София – Culture Lab, празнува 10-годишнина – на 10 ноември. 

За вас вратите си ще отворят десетки ателиета на родни и чуждестранни артисти, както и залите за въздушна акробатика, rc car drifting и скейтпаркът, разказват организаторите. По думите им това е място, направено с много любов от артисти за артисти.

По повод юбилея, Culture Lab Gallery отваря врати с изложба на артисти от сградата. Ще бъдат показани творби на Иво Илиев-Yeto, Крум Балджийски, Костадин Радичев, Ханко Седефчев, Александър Инчовски, Филип Якобсон, Анита Арсова, Васил Братанов, Лидия Иванова, Пламен Петков-Тегавия, Велислав Кертиков, Давид Хъкинс, Чудомир Драгнев- Looneytools, Стив Уидърс, Крум Вълков, Кирил Станоев, Васил Василев - Welding King, Иво Ангелов, Гери Табакова, Антон Иванов, Тайфун Хасан, Милко Дюлгеров.<

Комедията „Барут от хормони“ е новото премиерно заглавие в афиша на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ в Хасково.

Тя е изградена по американската пиеса "Ваня и Соня и Маша и Спайк" на Кристофър Дюран. За драматургичния си текст авторът е носител на престижната американска награда „Тони" през 2013 година. В пиесата му са заимствани герои и теми от Антон Чехов, пренесени в сегашно време в щата Пенсилвания.

Режисьорът на „Барут от хормони“ е Иван Савов, под чието ръководство са реализирани редица от емблематичните постановки на хасковския театър, като „Жената над нас“, „Различен от всички“, „Испанска афера“.

Освен за хасковска сцена, постановката на „Барут от хормони“ е премиерна и за България.

„Винаги обичам да направя нещо, което не е правено, което е за пъ

Самостоятелна изложба живопис на Петя Стойнова ще бъде представена в столичната галерия „Лик“.

Експозицията ще бъде представена от днес до 26 ноември, информират организаторите.

По думите на авторката изложбата представя акварелни творби, създадени през последните три години.

„Реалистични пейзажи, вдъхновени от Родопите и Добруджа, цветя и серия „Птичета”, станали характерни за мен през последните две години. Първото „птиче” се появи 2022 г. и оттогава серията надхвърли 50 броя. През годините работих и с маслени бои и акрил, но лекотата на акварелната техника най-много ми допада и удовлетворението от самия процес е най-пълно. Затова от десет години работя само с акварел. Вълнува ме природата и се надявам зрителят да усети поне част от радостта и смирението, което изпитвам при досега си с нея, да съм успяла дам простор н

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

Студенти от четири висши училища дебютират в проекта "Плакатът работи" на Художествената галерия "Петко Чурчулиев" в Димитровград.

Авторите са 12 и са възпитаници на Националната художествена академия в София, филиала на академията в Бургас, Великотърновския университет „Св. св.Кирил и Методий“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Общинският драматичен театър "Апостол Карамитев" в Димитровград също е партньор на галерията в проекта, финансиран от Национален фонд „Култура“.

Плакатът е квинтесенцията на самата постановка, казва за идеята на проекта уредникът в Художествена галерия "Петко Чурчулиев" Емилия Стоева. “Идеята ни е плакатът действително да заработи в своята естествена среда, а студентите да имат досег с режисьора, с репетиционния процес на постановката, да усетят каква е работата на плакатиста“

От музея уточниха, че включването в тематичния маршрут до местността „Писмата“ ще се осъществи само при предварително записване до 25 септември. Желаещите да се включат в тематичните маршрути до Кале Широково и до Местността „Писмата“ да бъдат с удобни и затворени обувки, да си носят и вода. Тематичните маршрути не се заплащат.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 13:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Цветни аспекти
4208
Цветни аспекти

Наследство от маршрути, мрежи и връзки

Тематични маршрути, свързани обекти и разкази за наследството са част от предвидените инициативи, с които Регионалният исторически музей в Русе се включва в Европейските дни на наследството.Това съобщи пиарът на културния институт Силвия Костадинова.

| 23 Септември 2024, 10:08 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Наследство от маршрути, мрежи и връзки
Наследство от маршрути, мрежи и връзки
Снимка © DFA

Тематични маршрути, свързани обекти и разкази за наследството са част от предвидените инициативи, с които Регионалният исторически музей в Русе се включва в Европейските дни на наследството. Това съобщи пиарът на културния институт Силвия Костадинова.

Тя уточни, че всяка година през втората половина на месец септември милиони хора по стават част от активности, насърчаващи представянето, интерпретирането и взаимодействието с различните форми на наследство. Мотото на инициативата през 2024 г. е „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

Белградската рок група Van Gogh пристига за първи път в България – на 17 декември в залата на ул. „Пиротска“ 5, съобщават организаторите.

Припомнят, че гостите от западната ни съседка сва пъти носител на наградата на MTV в категория Best Adriatic Act (2007, 2014).

Музикантите обещават концертът им в София да е епичен – с най-големите хитове на групата, с много настроение, неподправена енергия, мултимедия и отличен звук.

На сцената бандата ще е в актуалния си формат на трио и няма да пропусне да изпълни Neko te ima, Pismo ocu, Tragovi prošlosti, Linij.

Днес във Van Gogh са Звонимир Джукич „Джуле“, Срболюб Радивоевич и Драган Иванович.

Van Gogh е основана през 1986 г.

Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната институция Владимир Иванов. 

Официалното откриване на изложбата ще бъде на 20 септември в галерията. Поводът да гостува в Бялото градче е Денят на независимостта на България – 22 септември. „Поддържаме си нивото. Това е подобаващ начин да отбележим Деня на независимостта - да покажем достойнство на нацията, да покажем какво притежава българският народ“, коментира Иванов.

Изложбата „България и мозайките“ идва в Попово, след като е била изложена в Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага, обясниха домакините. Тя е реализирана от фондация „Балканско наследство“ през 2023 г. в сътрудничество с редица български музеи, нестопански организации и специалисти

Коледното дърво пред Центъра "Рокфелер" в Ню Йорк тази година ще дойде от Уест Стокбридж, щата Масачузетс, съобщи Асошиейтед прес, като се позова на съобщение от управата на Центъра "Рокфелер".

Обикновеният смърч ще бъде отсечен на 7 ноември и ще поеме на юг по 225-километровото трасе до Ню Йорк, където се очаква да пристигне в сърцето на Манхатън на 9 ноември. Запалването на коледните светлини на дървото ще се излъчва по телевизията на живо на 4 декември.

Коледното дърво пред Центъра "Рокфелер" е в центъра на коледните празнични събития в Ню Йорк от 30-те години на миналия век и привлича множество посетители всяка година. Тази година коледното дърво ще пристигне от Масачузетс за първи път от 1959 г., посочват от Центъра "Рокфелер".

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Кара

Проект за съвременно изкуство, озаглавен "506 (синьо)", събра в изложба творбите на 14 български художници.

Експозицията е подредена в галерия "Хан Хаджи Николи" във Велико Търново, а неин куратор е Красимир Русев. Той е член на Съюза на българските художници, реализирал е 42 самостоятелни изложби, участвал е в 56 международни проекта и е организирал над 30 артсъбития.

Проектът е посветен на огромен период от творчеството на емблематичният художник Ив Клайн, според когото монохромният син цвят е единствената реална възможност за достигане до духовния абсолют.

"Ив Клайн е художник, който посвещава целия си живот на синьото и по-точно на този номер цвят, който превръща в стандарт", каза Красимир Русев.

"Той е бил впечатлен от фреските на Джото, където синьото е много ефирно и особено", добави кураторът, като поясни, че целият православен свят по

Първата разходка из историята на региона ще представи най-новите проучвания свързани с късноантичната и средновековна крепост Кале Широково. Тематичният разказ на археолога Деян Драгоев за Кале Широково ще започне тази сутрин пред читалището в едноименното село.

На 24 септември предстои разходка в централната градска част на Русе. Екскурзоводът Виктория Друмева ще представи архитектурния ансамбъл от къщи, обществени сгради, площади, паркови пространства, храмове и паметници в крайдунавския град. Маршрутът ще започне часа пред сградата на Регионалния исторически музей в Русе.

Независимото пространство за изкуство и култура в София – Culture Lab, празнува 10-годишнина – на 10 ноември. 

За вас вратите си ще отворят десетки ателиета на родни и чуждестранни артисти, както и залите за въздушна акробатика, rc car drifting и скейтпаркът, разказват организаторите. По думите им това е място, направено с много любов от артисти за артисти.

По повод юбилея, Culture Lab Gallery отваря врати с изложба на артисти от сградата. Ще бъдат показани творби на Иво Илиев-Yeto, Крум Балджийски, Костадин Радичев, Ханко Седефчев, Александър Инчовски, Филип Якобсон, Анита Арсова, Васил Братанов, Лидия Иванова, Пламен Петков-Тегавия, Велислав Кертиков, Давид Хъкинс, Чудомир Драгнев- Looneytools, Стив Уидърс, Крум Вълков, Кирил Станоев, Васил Василев - Welding King, Иво Ангелов, Гери Табакова, Антон Иванов, Тайфун Хасан, Милко Дюлгеров.<

Комедията „Барут от хормони“ е новото премиерно заглавие в афиша на Драматично-куклен театър „Иван Димов“ в Хасково.

Тя е изградена по американската пиеса "Ваня и Соня и Маша и Спайк" на Кристофър Дюран. За драматургичния си текст авторът е носител на престижната американска награда „Тони" през 2013 година. В пиесата му са заимствани герои и теми от Антон Чехов, пренесени в сегашно време в щата Пенсилвания.

Режисьорът на „Барут от хормони“ е Иван Савов, под чието ръководство са реализирани редица от емблематичните постановки на хасковския театър, като „Жената над нас“, „Различен от всички“, „Испанска афера“.

Освен за хасковска сцена, постановката на „Барут от хормони“ е премиерна и за България.

„Винаги обичам да направя нещо, което не е правено, което е за пъ

Самостоятелна изложба живопис на Петя Стойнова ще бъде представена в столичната галерия „Лик“.

Експозицията ще бъде представена от днес до 26 ноември, информират организаторите.

По думите на авторката изложбата представя акварелни творби, създадени през последните три години.

„Реалистични пейзажи, вдъхновени от Родопите и Добруджа, цветя и серия „Птичета”, станали характерни за мен през последните две години. Първото „птиче” се появи 2022 г. и оттогава серията надхвърли 50 броя. През годините работих и с маслени бои и акрил, но лекотата на акварелната техника най-много ми допада и удовлетворението от самия процес е най-пълно. Затова от десет години работя само с акварел. Вълнува ме природата и се надявам зрителят да усети поне част от радостта и смирението, което изпитвам при досега си с нея, да съм успяла дам простор н

Поради големия интерес гостуването нa картината „Триптих" на Васил Стоилов в музей „Ахинора" в Казанлък ще бъде удължено до 31 март 2025 година. Това съобщават на официалната си страница от Художествената галерия, чийто филиал е музеят. 

В произведението авторът е увековечил образите на едни от най-значимите български художници като Златю Бояджиев, Владимир Димитров – Майстора, Иван Милев и Васил Захариев. Творбата е с внушителните размери 200 × 450 см.

Картината „Триптих“ е нарисувана от Васил Стоилов през 1977 година. Още в годината на своето създаване платното е откупено и вписано в колекцията на художествена галерия „Владимир Димитров – Майстора". Картината остава задълго в мрака на фондохранилището, за да го напусне за първи път преди едва три години, когато беше показана в Националната галерия в София. 

Студенти от четири висши училища дебютират в проекта "Плакатът работи" на Художествената галерия "Петко Чурчулиев" в Димитровград.

Авторите са 12 и са възпитаници на Националната художествена академия в София, филиала на академията в Бургас, Великотърновския университет „Св. св.Кирил и Методий“ и Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Общинският драматичен театър "Апостол Карамитев" в Димитровград също е партньор на галерията в проекта, финансиран от Национален фонд „Култура“.

Плакатът е квинтесенцията на самата постановка, казва за идеята на проекта уредникът в Художествена галерия "Петко Чурчулиев" Емилия Стоева. “Идеята ни е плакатът действително да заработи в своята естествена среда, а студентите да имат досег с режисьора, с репетиционния процес на постановката, да усетят каква е работата на плакатиста“

На 25 септември е предвидена разходка, в която уредникът в отдел „История на България 15-19 век“ на музея Ренета Рошкева да запознае хората с емблематични места, свързани с живота на видни русенки и тяхната роля за развитието на обществото от втората половина на 19-и до средата на 20-и век. Тя ще започне от къщата-музей „Баба Тонка“.

На 26 септември в местността „Писмата“ при село Иваново уредникът в отдел „Нова история“ на Русенския музей Евгени Георгиев ще покаже и разкаже за скалния манастир „Св. Архангел Михаил“, основан от св. Йоаким през 13 век. Днес той е част от комплекса Ивановски скални църкви. Именно там на същия ден ще започне разходката.

От музея уточниха, че включването в тематичния маршрут до местността „Писмата“ ще се осъществи само при предварително записване до 25 септември. Желаещите да се включат в тематичните маршрути до Кале Широково и до Местността „Писмата“ да бъдат с удобни и затворени обувки, да си носят и вода. Тематичните маршрути не се заплащат.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.