NRD Начало
Неделя, 13 Октомври 2024
Начало Под прожектора Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
3873
Под прожектора

Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.   Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта. По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес

| 18 Септември 2024, 14:52 ч.
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Снимка © DFA

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Габровският камерен оркестър ще изнесе концерт на открито на 7 август в Габрово, съобщават от музикалната формация. 

„Събитието ще се състои на лятната сцена на Дома на културата, от южната страна пред сградата на „Имка“ и е от лятната програма на състави от Габровския камерен оркестър. Входът за концерта е свободен, а при неподходящо време програмата ще бъде изнесена в сградата на „Имка“, посочи Иван Стоянов, диригент на Габровски камерен оркестър.

В събитието ще участват дуо в състав  Терез Стойнова – цигулка и Габриела Цветанова – контрабас ще представи програма със Сонати за цигулка и бас от бароковите колоси Арканжело Корели и Йохан Себастиан Бах.

До края на август оркестъра ще изнесе още два концерта, те ще бъдат на 14 и 28 август, допълват организаторите. 

Габровският камерен оркестър е основан през есента на 1969 г. по инициатива

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

Националното турне от концерти с кауза „С  песен и стих в сърцата“ ще има спирка в Габрово на 24 септември, в Дом на културата "Емануил Манолов". Това съобщиха организаторите. 

Публиката ще чуе хитове на български изпълнители, сред които Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Петя Буюклиева, Милена Славова, Росица Ганева, дует "Шик", дует Wеil, Искрен Пецов, Коцето Калки, Дует с кауза (Галя Георгиева и Наско Лазаров), lокално трио Déjà Vu (Мирослав Станчев, Дражо Бошнаков и Бранимир Недков), група „Спринт", група „Хоризонт", Красимир Недялков, група „ЖестиМ", информират организаторите.

Концертите се провеждат под съпровода на оркестър „София“. Водещ е Веселин Пренеров.

Събитието се организира от сдружение „Независими автори, музиканти и продуценти“ (СНАМП) и студио „Спринт mроджект" с подкрепата на Община Габрово, а специални гости ще са децата

Висшият пилотаж в пеенето е изразяването на емоцията чрез гласа, каза оперната прима Красимира Стоянова. Тя гостува във Варна, за да участва в премиера на „Бохеми“ от Джакомо Пучини, постановка на Държавната опера в града в копродукция с Националната опера и балет на Албания с режисьор Ада Гура и диригент Якопо Сипари ди Пескасероли.

След репетиция на спектакъла, Стоянова изрази мнение, че емоцията в ролята, нейната трагичност или комичност, има голямо значение при изпълнението, защото се отразява на „цвета“ на гласа. „Според емоцията аз мога да се усмихна или да бъда тъжна, внасяйки съответната нотка. Въпросът е да го осъзная, да поискам да бъде така. В това е висшият пилотаж - да можем да говорим чрез гласа, да играем ролята чрез него. Дори хората да нямат възможност да ни гледат, да могат само слушайки ни да си представят какво правим в този момент. Това е най-красивото“,

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подход към въпроса какво характеризира продуктовия дизайн днес.

„Добрият дизайн“ отчита и социалните предизвикателства и иновативните форми на организация на труда, иновативните производствени техники, каналите за дистрибуция и възможностите за маркетинг.

Формалните, материалните, типологичните и технологичните критерии играят също толкова важна роля, колкото и социалните и екологичните въпроси или опазването на ресурсите и ергономията. От съществено значение е и емоционалното съдържание на предметите, което се характеризира с остроумие и креативност.

Драматичният театър в Търговище ще гостува на сцената на театър "Българска армия" през октомври. Софийската публика ще може да гледа постановката „Страст под брястовете“ на режисьора Денислав Янев, съобщиха от ръководството на културната институция.

Сюжетът на пиесата се фокусира върху семейството на силно религиозния и деспотичен фермер Ефрем Кебът. Останал на два пъти вдовец, той запълва живота си и този на тримата си синове с непосилен труд и напрежение относно полагаемото след време наследство. Така той копае невидими пропасти между членовете на семейството, повдигат завесата от театралната трупа. 

Новината за внезапната женитба на възрастния фермер с много по- младата от него и нуждаеща се от дом Абби изгонва по-големите синове на запад, като оставя най-малкият син Ибън сам да води битката за законното му право върху земята.

Трагически стр

Духът на войната в Украйна витае над фестивала в Авиньон - голямо театрално събитие, което продължава до 21 юли във Франция, с полски хоров спектакъл, обединяващ жени, травмирани от насилието, както и с представления на украински артисти, предаде АФП.

"Майки, песен за военно време" - пиеса, която се играе от днес, е "пряка реакция на руското нахлуване в Украйна в цялата му бруталност", казва режисьорката Марта Гурницка пред АФП.

В Почетния двор на Папския дворец 21 жени на възраст от 9 до 72 години - "украинки, избягали от войната, жени от Беларус, пострадали от политическо преследване, полякини, отворили вратите си", са се събрали за "хорово" изпълнение.
       
"Исках да помогна на тези, които пристигнаха в Полша в първите дни на войната, избухнала през февруари 2022 г.", казва Гурницка.

Няколкостотин хиляди души бягат от Беларус бяг

В Плевен тази вечер започна Международният музикален фестивал Лауреатски дни "Катя Попова". 

За 32-и път Плевен се превръща в столица на музикалното изкуство с над 600 участници, с повече от 60 лауреати от престижни конкурси от Европа и цял свят.

За първи път Лауреатски дни "Катя Попова" са с по-голям мащаб, имайки предвид продължителността на фестивала и броя на участниците, което за нас е чест, каза при откриване на фестивала заместник-кметът с ресор "Хуманитарни дейности" в Община Плевен Елина Димитрова.

Тя подчерта, че реализацията на фестивала е в резултат от общите усилия и партньорство на Министерството на културата, Община Плевен и Плевенска филхармония. 

"Община Плевен винаги ще подкрепя събития, които просвещават и възпитават младите хора, позволяват на гражданите и гостите на Плевен да се докоснат до магията на класическата музика,

Напрежението отнема усмивката. И все пак, смехът ще спаси човечеството. Вярвам. Защото мъдростта прави смешното. Това казва големият български режисьор, художник и аниматор Тодор Динов, роден на днешния ден преди 105 години.

„Ако художникът не се намеси в закономерностите на движението или не следва вътрешните си пристрастия, филм трудно би се получил“, казва още той. 

Наричан е „бащата на българската анимация“. Рисувам, значи съществувам, е неговото верую. 

„Той бе голям артист, строг учител. Създаде поколение артисти – Доньо Донев, Иван Веселинов, Стоян Дуков, Пенчо Богданов, Радка Бъчварова, Зденка Дойчева“, посочва Анри Кулев.

Тодор Динов е роден на 24 юли 1919 г. в Дедеагач, днес Александруполис, Гърция. Завършва сценография през 1943 г. в Художествената академия в София при Ив

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

Покрай категориите AUT NOW дава възможност да се забележат важни аспекти от разработването на продукти и процеса на проектиране, които обикновено остават невидими за потребителя.

Изложбата включва целия спектър на съвременното продуктово разнообразие - от мебели, домакински уреди, инструменти и осветление до аксесоари и потребителска електроника и дизайн за лична грижа, здраве, работа, мобилност и много други.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници от частна колекция в галерия „Жорж Папазов“
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници в Художествената галерия „Жорж Папазов“ в Ямбол на 15 октомври. Експозици ...
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Да свирим музика е нашето оръжие, каза пред АФП диригентът на оркестъра на Националната опера на Украйна Микола Дядюра, който е във Франция за концерт. В оркестъра има няколко войн ...
Концертно изпълнение на операта „Бохеми“ е част от програмата на Лауреатски дни „Катя Попова“
Концертно изпълнение на операта „Бохеми“ от Джакомо Пучини е част от програмата на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“. То ще бъде ...
Лили Иванова за Кирил Маричков: Твоето творчество остава
Поклон пред паметта на големия български музикант, певец и композитор Кирил Маричков!, написа Лили Иванова в профила си във Фейсбук. „Почивай в мир, приятелю! Твоето творчест ...
Бунтар и свободен човек, Кирил Маричков спечели сърцата на поколения
Отиде си легенда на българската рок музика! Бунтар и свободен човек, Кирил Маричков спечели сърцата на поколения почитатели. Това написаха от Министерския съвет на официалната си с ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Как южнокорейската култура завладя света?
Филмите й печелят "Оскар", телевизионните й сериали и кей-поп звезди обикалят света, а един от нейните автори току-що спечели Нобелова награда за литература...Как Южна Корея се утв ...
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници от частна колекция в галерия „Жорж Папазов“
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници в Художествената галерия „Жорж Папазов“ в Ямбол на 15 октомври. Експозици ...
Графити фестивал "Пристанище на 60 корабни статуи" ще събере визуални артисти
Графити фестивал на тема "Пристанище на 60 корабни статуи" ще се състои в Русе от 15-и до 19-и октомври тази година. Това съобщиха организаторите от сдружение "Екоарт" в града.&nbs ...
Изложбата „Цветни спомени от музея“ представя творби от фонда за изкуство и култура „Ангел Симеонов“
Изложбата „Цветни спомени от музея“ представя в творби от фонда за изкуство и култура „Ангел Симеонов“. Вернисажът е на 15 октомври в музея-галерия „ ...
Светослав Лобошки: Обичам усмихнатите песни, каза композиторът
Има песни, които са със сериозна тема, със сериозно послание, но има и такива, които са за настроение, за концерт, да развеселиш публиката. Всяка песен си има своето предназначение ...
Тикер в 19:00 ч.
Филмите й печелят "Оскар", телевизионните й сериали и кей-поп звезди обикалят св ...
Начало Под прожектора
3873
Под прожектора

Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

| 18 Септември 2024, 14:52 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Снимка © DFA

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

Габровският камерен оркестър ще изнесе концерт на открито на 7 август в Габрово, съобщават от музикалната формация. 

„Събитието ще се състои на лятната сцена на Дома на културата, от южната страна пред сградата на „Имка“ и е от лятната програма на състави от Габровския камерен оркестър. Входът за концерта е свободен, а при неподходящо време програмата ще бъде изнесена в сградата на „Имка“, посочи Иван Стоянов, диригент на Габровски камерен оркестър.

В събитието ще участват дуо в състав  Терез Стойнова – цигулка и Габриела Цветанова – контрабас ще представи програма със Сонати за цигулка и бас от бароковите колоси Арканжело Корели и Йохан Себастиан Бах.

До края на август оркестъра ще изнесе още два концерта, те ще бъдат на 14 и 28 август, допълват организаторите. 

Габровският камерен оркестър е основан през есента на 1969 г. по инициатива

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Скулптури, създадени в тазгодишното издание на Националното биенале по скулптура „Шуменско плато“, са показани в „Сцената" в шуменския парк „Кьошкове“. 

Те са съчетани с временна изложба, включваща произведения на автори от приключилия Национален пленер по фотография „Шумен познат и непознат“. 

Ще бъдат представени официално на кратка церемония преди началото на концерта на група „Акага" тази вечер. Пред публиката ще бъде изложен и скулптурен портрет на Антонин Горчев, изработен от Калоян Тодоров.

Темата на биеналето по скулптура в Шумен беше "Оттука започва България", по химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Автори от различни градове, всеки със собствена стилистика се включиха, съобщи Калоян Тодоров.

„Бехчет Данаджъ е изобразил в камък първия владетел на България хан Аспарух. Дарин Ганчев е събрал в работата си всички символи на пле

Националното турне от концерти с кауза „С  песен и стих в сърцата“ ще има спирка в Габрово на 24 септември, в Дом на културата "Емануил Манолов". Това съобщиха организаторите. 

Публиката ще чуе хитове на български изпълнители, сред които Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Петя Буюклиева, Милена Славова, Росица Ганева, дует "Шик", дует Wеil, Искрен Пецов, Коцето Калки, Дует с кауза (Галя Георгиева и Наско Лазаров), lокално трио Déjà Vu (Мирослав Станчев, Дражо Бошнаков и Бранимир Недков), група „Спринт", група „Хоризонт", Красимир Недялков, група „ЖестиМ", информират организаторите.

Концертите се провеждат под съпровода на оркестър „София“. Водещ е Веселин Пренеров.

Събитието се организира от сдружение „Независими автори, музиканти и продуценти“ (СНАМП) и студио „Спринт mроджект" с подкрепата на Община Габрово, а специални гости ще са децата

Висшият пилотаж в пеенето е изразяването на емоцията чрез гласа, каза оперната прима Красимира Стоянова. Тя гостува във Варна, за да участва в премиера на „Бохеми“ от Джакомо Пучини, постановка на Държавната опера в града в копродукция с Националната опера и балет на Албания с режисьор Ада Гура и диригент Якопо Сипари ди Пескасероли.

След репетиция на спектакъла, Стоянова изрази мнение, че емоцията в ролята, нейната трагичност или комичност, има голямо значение при изпълнението, защото се отразява на „цвета“ на гласа. „Според емоцията аз мога да се усмихна или да бъда тъжна, внасяйки съответната нотка. Въпросът е да го осъзная, да поискам да бъде така. В това е висшият пилотаж - да можем да говорим чрез гласа, да играем ролята чрез него. Дори хората да нямат възможност да ни гледат, да могат само слушайки ни да си представят какво правим в този момент. Това е най-красивото“,

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подход към въпроса какво характеризира продуктовия дизайн днес.

Драматичният театър в Търговище ще гостува на сцената на театър "Българска армия" през октомври. Софийската публика ще може да гледа постановката „Страст под брястовете“ на режисьора Денислав Янев, съобщиха от ръководството на културната институция.

Сюжетът на пиесата се фокусира върху семейството на силно религиозния и деспотичен фермер Ефрем Кебът. Останал на два пъти вдовец, той запълва живота си и този на тримата си синове с непосилен труд и напрежение относно полагаемото след време наследство. Така той копае невидими пропасти между членовете на семейството, повдигат завесата от театралната трупа. 

Новината за внезапната женитба на възрастния фермер с много по- младата от него и нуждаеща се от дом Абби изгонва по-големите синове на запад, като оставя най-малкият син Ибън сам да води битката за законното му право върху земята.

Трагически стр

Духът на войната в Украйна витае над фестивала в Авиньон - голямо театрално събитие, което продължава до 21 юли във Франция, с полски хоров спектакъл, обединяващ жени, травмирани от насилието, както и с представления на украински артисти, предаде АФП.

"Майки, песен за военно време" - пиеса, която се играе от днес, е "пряка реакция на руското нахлуване в Украйна в цялата му бруталност", казва режисьорката Марта Гурницка пред АФП.

В Почетния двор на Папския дворец 21 жени на възраст от 9 до 72 години - "украинки, избягали от войната, жени от Беларус, пострадали от политическо преследване, полякини, отворили вратите си", са се събрали за "хорово" изпълнение.
       
"Исках да помогна на тези, които пристигнаха в Полша в първите дни на войната, избухнала през февруари 2022 г.", казва Гурницка.

Няколкостотин хиляди души бягат от Беларус бяг

В Плевен тази вечер започна Международният музикален фестивал Лауреатски дни "Катя Попова". 

За 32-и път Плевен се превръща в столица на музикалното изкуство с над 600 участници, с повече от 60 лауреати от престижни конкурси от Европа и цял свят.

За първи път Лауреатски дни "Катя Попова" са с по-голям мащаб, имайки предвид продължителността на фестивала и броя на участниците, което за нас е чест, каза при откриване на фестивала заместник-кметът с ресор "Хуманитарни дейности" в Община Плевен Елина Димитрова.

Тя подчерта, че реализацията на фестивала е в резултат от общите усилия и партньорство на Министерството на културата, Община Плевен и Плевенска филхармония. 

"Община Плевен винаги ще подкрепя събития, които просвещават и възпитават младите хора, позволяват на гражданите и гостите на Плевен да се докоснат до магията на класическата музика,

Напрежението отнема усмивката. И все пак, смехът ще спаси човечеството. Вярвам. Защото мъдростта прави смешното. Това казва големият български режисьор, художник и аниматор Тодор Динов, роден на днешния ден преди 105 години.

„Ако художникът не се намеси в закономерностите на движението или не следва вътрешните си пристрастия, филм трудно би се получил“, казва още той. 

Наричан е „бащата на българската анимация“. Рисувам, значи съществувам, е неговото верую. 

„Той бе голям артист, строг учител. Създаде поколение артисти – Доньо Донев, Иван Веселинов, Стоян Дуков, Пенчо Богданов, Радка Бъчварова, Зденка Дойчева“, посочва Анри Кулев.

Тодор Динов е роден на 24 юли 1919 г. в Дедеагач, днес Александруполис, Гърция. Завършва сценография през 1943 г. в Художествената академия в София при Ив

Със спектакъла "Опит за летене" - по Йордан Радичков, Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе ще открие новия творчески сезон.

Премиерата ще се състои на 13 септември тази година в Доходното здание в града, съобщи пиарът на културния институт Дидо Илиев. 

Режисьор на постановката е Недялко Делчев, сценограф е Борис Хаджигеоргиев, композитор е Пламен Мирчев-Мирона, а видеото е на Димитър Сарджев. В спектакъла участва почти цялата трупа на Русенския театър, като гост е актьорът Алексей Кожухаров.

Програмата през идния месец включва и "Духът на поета", като представлението ще се играе на 19 септември и е посветено на Деня на независимостта на България - 22 септември. Режисьор е Ивайло Ненов, сценографията и костюмите са на Петя Боюкова. Музиката е на Пламен Мирчев-Мирона. Участват актьорите Кадри Хабил, Милен Димитров и Борислав Апостолов.

Втората п

„Добрият дизайн“ отчита и социалните предизвикателства и иновативните форми на организация на труда, иновативните производствени техники, каналите за дистрибуция и възможностите за маркетинг.

Формалните, материалните, типологичните и технологичните критерии играят също толкова важна роля, колкото и социалните и екологичните въпроси или опазването на ресурсите и ергономията. От съществено значение е и емоционалното съдържание на предметите, което се характеризира с остроумие и креативност.

Покрай категориите AUT NOW дава възможност да се забележат важни аспекти от разработването на продукти и процеса на проектиране, които обикновено остават невидими за потребителя.

Изложбата включва целия спектър на съвременното продуктово разнообразие - от мебели, домакински уреди, инструменти и осветление до аксесоари и потребителска електроника и дизайн за лична грижа, здраве, работа, мобилност и много други.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници от частна колекция в галерия „Жорж Папазов“
Микола Дядюра: Музиката е нашето оръжие
Концертно изпълнение на операта „Бохеми“ е част от програмата на Лауреатски дни „Катя Попова“
Лили Иванова за Кирил Маричков: Твоето творчество остава
Бунтар и свободен човек, Кирил Маричков спечели сърцата на поколения
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Как южнокорейската култура завладя света?
Под прожектора
Изложбата „Артистични антоними“ ще представи избрани творби на български художници от частна колекция в галерия „Жорж Папазов“
Цветни аспекти
Графити фестивал "Пристанище на 60 корабни статуи" ще събере визуални артисти
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.