NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
2564
Цветни аспекти

Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон

„Театър 199“ открива тази вечер юбилейния си 60-и сезон. Първото представление е „Хаос“ от Мика Миляхо, съобщават от театъра. Първата премиера за сезона е планирана за 28 септември – „Тортила Флет“ по едноименния роман на Джон Стайнбек, съвместна продукция с театър „Кредо“. Както информирахме, автор на сценичната адаптация и режисьор на спектакъла е Нина Димитрова, позната на зрителите у нас и по света със знаковите си спектакли „Шинел“ по Гогол, „Каквото направи дядо, все е хубаво“ по Андерсен, „Ревизорът“ по Гогол и „Дневникът на един луд“ по Гогол

| 16 Септември 2024, 12:23 ч.
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
Снимка © „Театър 199“

„Театър 199“ открива тази вечер юбилейния си 60-и сезон. Първото представление е „Хаос“ от Мика Миляхо, съобщават от театъра.

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

Големият победител на 81-ото издание на кинофестивала във Венеция е безспорно първият пълнометражен англоезичен филм на испанеца Педро Алмодовар "Съседната стая". Снощи продукцията получи най-голямото отличие на фестивала  - наградата "Златен лъв",  въпреки че самият Алмодовар се размина с отличието за режисура.

Но всъщност в тазгодишното издание на достолепната венецианска Мостра (както е името на фестивала във Венеция на италиански) големият победител е още един и това е събирателното понятие на жената, прехвърлила границите на младостта и навлизаща в зрялата възраст, отбелязват италиански издания.

Истинско изобилие от жени на 50, 60, 70 години дефилира по червения килим на фестивала през неговите общо 11 дни. Председателката на журито, французойката Изабел Юпер е на 71 години. Носителката на почетен "Златен лъв" за цялостно творчество Сигърни Уивър е на 74

Спектакълът „Бурята“ (реж. Робърт Уилсън), продукция на Народния театър „Иван Вазов“ (НТ), е представен като най-важното събитие на тазгодишното издание на Международния театрален фестивал в Тбилиси, Грузия.

Представленията ще бъдат на 17 и 18 септември, съобщават от българската трупа.

Фестивалът в Тбилиси е основан през 2009 г. с мисията да популяризира града, неговата култура и уникалната творческа атмосфера. Провежда се всяка година, в края на септември и началото на октомври, и е едно от основните събития в областта на сценичните изкуства в Кавказ, като привлича вниманието на най-известните, креативни, провокативни и иновативни театрални продукции от света, място за среща на Европа и Азия, разказват от НТ.

По думите им фестивалът е домакин на лидерите на световния те

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Много е вълнуващо, че някои мои песни са по-възрастни от доста хора в публиката ми, казва певицата Мария Илиева, която този петък започва своето лятно турне „100 причини“.

„Наистина е вдъхновяващо да ги виждам как знаят текстовете и пеят с мен. Именно затова реших концертите ми и това лято да са с вход свободен за всички деца до 12 години. Искам тези вечери да се превръщат в своеобразен семеен празник на музиката, казва Мария Илиева.

По думите на екипа й от Stereo Room концертът във Варна ще бъде още по-специален за Мария Илиева и семейството , защото малката дъщеря София ще празнува третия си рожден ден от първи ред в публиката на летния театър. Събитието е на 24 юни.

Стара Загора, Варна и Пловдив са първите три града от турнето, съответно на 21 и 24 юни, и 6 юли. 

Първата премиера за сезона е планирана за 28 септември – „Тортила Флет“ по едноименния роман на Джон Стайнбек, съвместна продукция с театър „Кредо“. Както информирахме, автор на сценичната адаптация и режисьор на спектакъла е Нина Димитрова, позната на зрителите у нас и по света със знаковите си спектакли „Шинел“ по Гогол, „Каквото направи дядо, все е хубаво“ по Андерсен, „Ревизорът“ по Гогол и „Дневникът на един луд“ по Гогол.

Най-новото заглавие от репертоарния афиш на театъра е на 18 септември – „Шишарки“ от Екатерина Георгиева.

От октомври в програмата са включени представленията за деца на театъра, които зрителите могат да посетят всяка събота и неделя. От ноември започват традиционните дневни представления.

Кулминацията на честванията по случай юбилея на театъра е на 12 юни 2025 г., когато преди 60 години е била първата премиера. Екипът на театъра посвещава театралния сезон, премиерните спектакли и аплодисментите на Анна Монова – дългогодишен директор на театъра, която си отиде през август.

Изложба на Райна Стоймирова ще бъде представена в галерия „Контраст“.

Експозицията е озаглавена „Фрагменти и усещания“ и ще бъде открита на 18 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата „Фрагменти и усещания“ в галерия „Контраст“, включва най-нови творби и такива от последнaтa годинa на художничката, която отново не изневерява на своя художествен изказ и комуникация със зрителите, използвайки експресивната сила на цветовете. Нейните послания са свързани с пресъздаване на силни усещания, с алегории и метафори на състояния като извисяване, завръщане, потапяне, обгръщане, пропадне, влюбване, докосване. Виждаме фрагменти от нейния илюзорен микрокосмос, изграден около основни природни елементи – вода, въздух, земя, огън, етер“, разказва кураторката Христина Бобокова.

По думите й художествени

Художничката Долорес Дилова гостува във варненската галерия „Папийон“ с изложба живопис със заглавие „В онова време“. 

По думите на авторката „онова време“ в нейните картини е хубавото, чисто, спокойно, „наше си време", в което се отдалечаваме от суетата, многото хора, говоренето, лъжите.

„В него всичко избледнява и остават силуети като в детска рисунка, цветът олеква и не е толкова интензивен. Всичко е спокойно“, обясни тя. 

Дилова си спомня как нейният баща, художникът Дило Дилов, обичал страстно морето и го рисувал от натура постоянно, водейки своето семейство със себе си.

„Аз съм закърмена с тези пейзажи и с разказите за големи художници. Баща ми ни водеше в Созопол и ме оставяше на високо, за да рисувам с часове, дори в жегата, и аз се връщах с по петнадесетина работи. После Ванк

Милен Киров е пианист, композитор, продуцент, професор и доктор по музика. Живее в Калифорния от 26 години, преподава теория, солфеж, хармония, пиано и композиция в Лос Анджелис Сити Колидж. 

Авторските му композиции за соло пиано, джаз формации и камерни групи, които представя на концерти в САЩ и Европа, съчетават традициите на европейската класическа музика, американския джаз и българския фолклор.

Роден е в Пловдив в семейство на фолклорни изпълнители и преподаватели. Баща му Тодор Киров е професор по гъдулка в Академията за музикално и танцово изкуство (АМТИИ) в Пловдив, бил е и декан на департамента по фолклор. Майка му е певица и тамбуристка.

Когато е на 11 години, родителите му купуват кийборд и така се запалва по блуса и джаза. Изучава специалност пиано в Пловдивската академия, а след това завършва музикално образование в САЩ, където получ

Днес се навършват 85 години от рождението на големия български актьор Тодор Колев. Той е роден на 26 август 1939 г. в Шумен. Кръстен е на дядо си Тодор Колев. Баща му създава модно ателие за мъжки облекла „Адам“ в Шумен и получава псевдонима Адам, а малкият Тодор започват да наричат малкото Адамче. До идването му в София, а и по време на следването му всички го наричат така.

„От малък слушах колко добър шивач е баща ми. Впоследствие разбрах защо. Отраснал съм в семейство на човек, когото уважават заради работата му. И това, може би, подсъзнателно ме е задвижило в професията ми“, казва актьорът.

ТЕАТЪРЪТ Е МОЯТА ПЪРВА И НАЙ-ГОЛЯМА ЛЮБОВ

„Театърът е моята първа и най-голяма любов“, споделя Тодор Колев. Два пъти кандидатства във Висшия институт за театрално изкуство „Кръстьо Сарафов".

Певецът, автор на песни, танцьор и актьор Ъшър, който е смятан за една от влиятелните фигури на съвременната ритъм енд блус и поп музика, беше почетен с приз за цялостно творчество на церемонията за наградите БЕТ (Блек Ентъртейнмънт Телевижън) в Лос Анджелис, предаде Асошиейтед прес.

Преди да му бъде връчено почетното отличие, Ъшър за пети път спечели наградата за най-добър ритъм енд блус/поп изпълнител. Така той зае второто място след Крис Браун за най-много призове в тази категория. Браун е печелил наградата седем пъти, отбелязва "Билборд".

На 45 години Ъшър е вторият най-млад носител на наградата БЕТ за цялостно творчество. Единствено Уитни Хюстън - първата носителка на почетния приз през 2001 г., го е получила на по-ранна възраст - 37 години.

"Определено не беше лесно да стигна дотук, но си заслужаваше", каза Ъшър, който произнесе дълга реч, размишлявайки в

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Тикер в 19:00 ч.
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство ...
Начало Цветни аспекти
2564
Цветни аспекти

Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон

„Театър 199“ открива тази вечер юбилейния си 60-и сезон. Първото представление е „Хаос“ от Мика Миляхо, съобщават от театъра.Първата премиера за сезона е планирана за 28 септември – „Тортила Флет“ по едноименния роман на Джон Стайнбек, съвместна продукция с театър „Кредо“.

| 16 Септември 2024, 12:23 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
Театър 199 открива юбилейния си 60-и сезон
Снимка © „Театър 199“

„Театър 199“ открива тази вечер юбилейния си 60-и сезон. Първото представление е „Хаос“ от Мика Миляхо, съобщават от театъра.

Първата премиера за сезона е планирана за 28 септември – „Тортила Флет“ по едноименния роман на Джон Стайнбек, съвместна продукция с театър „Кредо“. Както информирахме, автор на сценичната адаптация и режисьор на спектакъла е Нина Димитрова, позната на зрителите у нас и по света със знаковите си спектакли „Шинел“ по Гогол, „Каквото направи дядо, все е хубаво“ по Андерсен, „Ревизорът“ по Гогол и „Дневникът на един луд“ по Гогол.

България е получила покана да кандидатства за домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Това съобщи служебният заместник-министър на културата Виктор Стоянов по време на днешното заседание на парламентарната комисия по културата и медиите.

„Пред нас се открива една изключителна възможност. В началото на 46-ата сесия на ЮНЕСКО към българската страна е отправено предложение да издигне кандидатурата си за председател и домакин на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство през 2025 г.“, каза той. 

По думите му в рамките на сесията са водени разговори, от които е установена положителна нагласа от страна на делегатите на различните държави. В случай, че България подаде документи и кандидатства за домакинството, такова предложение трябва да се гласува на 30 юли, по време на настоящата сесия в Делхи, стана ясно по време на заседанието.

Големият победител на 81-ото издание на кинофестивала във Венеция е безспорно първият пълнометражен англоезичен филм на испанеца Педро Алмодовар "Съседната стая". Снощи продукцията получи най-голямото отличие на фестивала  - наградата "Златен лъв",  въпреки че самият Алмодовар се размина с отличието за режисура.

Но всъщност в тазгодишното издание на достолепната венецианска Мостра (както е името на фестивала във Венеция на италиански) големият победител е още един и това е събирателното понятие на жената, прехвърлила границите на младостта и навлизаща в зрялата възраст, отбелязват италиански издания.

Истинско изобилие от жени на 50, 60, 70 години дефилира по червения килим на фестивала през неговите общо 11 дни. Председателката на журито, французойката Изабел Юпер е на 71 години. Носителката на почетен "Златен лъв" за цялостно творчество Сигърни Уивър е на 74

Спектакълът „Бурята“ (реж. Робърт Уилсън), продукция на Народния театър „Иван Вазов“ (НТ), е представен като най-важното събитие на тазгодишното издание на Международния театрален фестивал в Тбилиси, Грузия.

Представленията ще бъдат на 17 и 18 септември, съобщават от българската трупа.

Фестивалът в Тбилиси е основан през 2009 г. с мисията да популяризира града, неговата култура и уникалната творческа атмосфера. Провежда се всяка година, в края на септември и началото на октомври, и е едно от основните събития в областта на сценичните изкуства в Кавказ, като привлича вниманието на най-известните, креативни, провокативни и иновативни театрални продукции от света, място за среща на Европа и Азия, разказват от НТ.

По думите им фестивалът е домакин на лидерите на световния те

Наградата от Global Music Awards е голямо признание за това, което правя като музикант и като композитор. Искрено се надявам това да бъде голяма гордост и за България, и за всички музиканти, които да в България, и това да ги мотивира да могат да имат повече изяви с авторска музика и да постигнат такива високи награди и постижения на световно ниво. Това каза музикантът Владимир Величков по повод втората награда, сребърен медал, от Global Music Awards (Глобалните музикални награди), която получи за пиесата си „Пробуждане“.

Той разказа, че е кандидатствал за двете отличия – „Академия“ и Global Music Awards, след като миналата година бе предложен за номинация за наградите „Грами“ от канадската платформа „Етноклауд“. 

„Тъй като бях подготвил целия набор от документи, които са необходими за вписването в едни такива награди, аз ги подадох и в „Академия“, и в Global Music

Много е вълнуващо, че някои мои песни са по-възрастни от доста хора в публиката ми, казва певицата Мария Илиева, която този петък започва своето лятно турне „100 причини“.

„Наистина е вдъхновяващо да ги виждам как знаят текстовете и пеят с мен. Именно затова реших концертите ми и това лято да са с вход свободен за всички деца до 12 години. Искам тези вечери да се превръщат в своеобразен семеен празник на музиката, казва Мария Илиева.

По думите на екипа й от Stereo Room концертът във Варна ще бъде още по-специален за Мария Илиева и семейството , защото малката дъщеря София ще празнува третия си рожден ден от първи ред в публиката на летния театър. Събитието е на 24 юни.

Стара Загора, Варна и Пловдив са първите три града от турнето, съответно на 21 и 24 юни, и 6 юли. 

Най-новото заглавие от репертоарния афиш на театъра е на 18 септември – „Шишарки“ от Екатерина Георгиева.

От октомври в програмата са включени представленията за деца на театъра, които зрителите могат да посетят всяка събота и неделя. От ноември започват традиционните дневни представления.

Изложба на Райна Стоймирова ще бъде представена в галерия „Контраст“.

Експозицията е озаглавена „Фрагменти и усещания“ и ще бъде открита на 18 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата „Фрагменти и усещания“ в галерия „Контраст“, включва най-нови творби и такива от последнaтa годинa на художничката, която отново не изневерява на своя художествен изказ и комуникация със зрителите, използвайки експресивната сила на цветовете. Нейните послания са свързани с пресъздаване на силни усещания, с алегории и метафори на състояния като извисяване, завръщане, потапяне, обгръщане, пропадне, влюбване, докосване. Виждаме фрагменти от нейния илюзорен микрокосмос, изграден около основни природни елементи – вода, въздух, земя, огън, етер“, разказва кураторката Христина Бобокова.

По думите й художествени

Художничката Долорес Дилова гостува във варненската галерия „Папийон“ с изложба живопис със заглавие „В онова време“. 

По думите на авторката „онова време“ в нейните картини е хубавото, чисто, спокойно, „наше си време", в което се отдалечаваме от суетата, многото хора, говоренето, лъжите.

„В него всичко избледнява и остават силуети като в детска рисунка, цветът олеква и не е толкова интензивен. Всичко е спокойно“, обясни тя. 

Дилова си спомня как нейният баща, художникът Дило Дилов, обичал страстно морето и го рисувал от натура постоянно, водейки своето семейство със себе си.

„Аз съм закърмена с тези пейзажи и с разказите за големи художници. Баща ми ни водеше в Созопол и ме оставяше на високо, за да рисувам с часове, дори в жегата, и аз се връщах с по петнадесетина работи. После Ванк

Милен Киров е пианист, композитор, продуцент, професор и доктор по музика. Живее в Калифорния от 26 години, преподава теория, солфеж, хармония, пиано и композиция в Лос Анджелис Сити Колидж. 

Авторските му композиции за соло пиано, джаз формации и камерни групи, които представя на концерти в САЩ и Европа, съчетават традициите на европейската класическа музика, американския джаз и българския фолклор.

Роден е в Пловдив в семейство на фолклорни изпълнители и преподаватели. Баща му Тодор Киров е професор по гъдулка в Академията за музикално и танцово изкуство (АМТИИ) в Пловдив, бил е и декан на департамента по фолклор. Майка му е певица и тамбуристка.

Когато е на 11 години, родителите му купуват кийборд и така се запалва по блуса и джаза. Изучава специалност пиано в Пловдивската академия, а след това завършва музикално образование в САЩ, където получ

Днес се навършват 85 години от рождението на големия български актьор Тодор Колев. Той е роден на 26 август 1939 г. в Шумен. Кръстен е на дядо си Тодор Колев. Баща му създава модно ателие за мъжки облекла „Адам“ в Шумен и получава псевдонима Адам, а малкият Тодор започват да наричат малкото Адамче. До идването му в София, а и по време на следването му всички го наричат така.

„От малък слушах колко добър шивач е баща ми. Впоследствие разбрах защо. Отраснал съм в семейство на човек, когото уважават заради работата му. И това, може би, подсъзнателно ме е задвижило в професията ми“, казва актьорът.

ТЕАТЪРЪТ Е МОЯТА ПЪРВА И НАЙ-ГОЛЯМА ЛЮБОВ

„Театърът е моята първа и най-голяма любов“, споделя Тодор Колев. Два пъти кандидатства във Висшия институт за театрално изкуство „Кръстьо Сарафов".

Певецът, автор на песни, танцьор и актьор Ъшър, който е смятан за една от влиятелните фигури на съвременната ритъм енд блус и поп музика, беше почетен с приз за цялостно творчество на церемонията за наградите БЕТ (Блек Ентъртейнмънт Телевижън) в Лос Анджелис, предаде Асошиейтед прес.

Преди да му бъде връчено почетното отличие, Ъшър за пети път спечели наградата за най-добър ритъм енд блус/поп изпълнител. Така той зае второто място след Крис Браун за най-много призове в тази категория. Браун е печелил наградата седем пъти, отбелязва "Билборд".

На 45 години Ъшър е вторият най-млад носител на наградата БЕТ за цялостно творчество. Единствено Уитни Хюстън - първата носителка на почетния приз през 2001 г., го е получила на по-ранна възраст - 37 години.

"Определено не беше лесно да стигна дотук, но си заслужаваше", каза Ъшър, който произнесе дълга реч, размишлявайки в

Кулминацията на честванията по случай юбилея на театъра е на 12 юни 2025 г., когато преди 60 години е била първата премиера. Екипът на театъра посвещава театралния сезон, премиерните спектакли и аплодисментите на Анна Монова – дългогодишен директор на театъра, която си отиде през август.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Цветни аспекти
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.