NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“
1935
Тонът на времето

Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“

Изложба на Иван Шишков – Шишо ще бъде представена в столичната галерия Heritage. Експозицията „Лятно цветосъбиране“ ще бъде разположена там от 17 до 30 септември, съобщават организаторите.  По думите на екипа това и „забележителна експозиция живопис на знаковия пловдивски художник Иван Шишков (Shisho), събрала в себе си пъстротата и магията на лятото“.  „Най-голямата загадка за мнозина от почитателите на художника Иван Шишков – Шишо е откъде идва привлекателната прелест на картините му

| 16 Септември 2024, 11:38 ч.
Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“
Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“
Снимка © Галерия Heritage

Изложба на Иван Шишков – Шишо ще бъде представена в столичната галерия Heritage. Експозицията „Лятно цветосъбиране“ ще бъде разположена там от 17 до 30 септември, съобщават организаторите. 

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

Когато Алесандра Фери, една от най-прочутите драматични балерини, ще излезе довечера на сцената на "Метрополитън опера", за да се превъплъти във Вирджиния Улф, логиката подсказва, че това ще бъде последната й изява, предаде Асошиейтед прес.

Причината не е само в това, че тя вече е на 61 години - макар и да танцува изящно. Предстои да започне нова вълнуващ период като художествен директор на Виенския държавен балет и планира да се посвети "200 процента" на тази задача.

Логиката обаче не е играла особена роля в изумителната кариера на Фери. Тя се е пенсионирала и преди - през 2007 г. от Американския балетен театър (АБТ) , с фанфари, блестящи конфети и безброй букети. Според логиката щеше да остане в пенсия, но през 2015 г. тя създаде ролята на Улф в "Улф работи" на Уейн Макгрегър, която тази седмица ще повтори с АБТ. А през 2016 г. тя танцува Жулиета - нейната характерна

Осмото издание на Есенния джаз фест в Плевен ще се състои от 12 до 14 септември.

За това съобщават от Община Плевен. Домакин по традиция ще е Регионалният исторически музей, който предоставя парка за сцената на фестивала при свободен вход за посетители.

Джаз фестът ще започне в четвъртък вечерта с концерта Everybody need`s a little more jazz на Симфониета "София", джаз формация "София", Венци Благоев и Ана Топалова. 

В петъчната вечер почитателите на джаз музиката ще могат да се насладят на изпълненията на акапелната група Spetrum Vocal Band, които са подготвили програма от поп, фънк, джаз и етно с бийтбокс в петгласна хармония. Групата е в състав Ивелина Цонева, Весела Морова, Даниел Николов, Янко Янков и Константин Бейков.

След тях на сцената излиза формация "Жарава" с ръководител и автор на музиката и аранжиментите д-р Владимир Величков, кавал.

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Tekashi 6ix9ine и NLE Choppa идват за първото издание на Menace To Society Festival в София, съобщават от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ).

След като трапът се превърна в един от най-популярните и най-слушани стилове в цял свят, беше въпрос на време кога такова събитие ще се организира и в България, коментират от СМЕ. Събитието ще се състои на 16 октомври в зала „Арена София“. Освен двамата хедлайнери на сцената ще излязат и над 10 родни трап артисти, групи и DJ-и.

Фестивалът е продукт на сътрудничеството на две европейски компании - J-Noah и Whoop Events, които през последните години доминират в Европа със събития, включващи артисти като Tyga, Gucci Mane, Offset, Quavo, DaBaby, Sean Paul, разказват от СМЕ. 

Дани Ернандес, или по-известен като Tekashi 6ix9ine

По думите на екипа това и „забележителна експозиция живопис на знаковия пловдивски художник Иван Шишков (Shisho), събрала в себе си пъстротата и магията на лятото“. 

„Най-голямата загадка за мнозина от почитателите на художника Иван Шишков – Шишо е откъде идва привлекателната прелест на картините му... За част от разбирачите това е магията на техния колорит, за други познавачи на натуралната психология – тайната е в екологичната енергия на автора. Трети твърдят, че дискретното им обаяние се дължи на свободната игра между пространствата, които обитава душата му“, казва Румен Леонидов. По думите му и в трите мнения има по нещо вярно.

„Шишо наистина гледа в картините си през очите на пъстроцветното ни детство, действително винаги е бил позитивен пич, артист от бъдещето. Но в крайна сметка решаваща е думата на душата му, която рисува с неговите ръце тези пленителни пейзажи“, отбелязва той.

Иван Шишков – Шишо е роден и живее в Пловдив. Завършва Графичен дизайн в Художествената академия.

/ВСР

Осем пешеходни зони ще има за първи път в стария софийски център по време на фестивала „КвАРТал“ тази година, съобщават организаторите.

„Улица „Екзарх Йосиф", от Пожарната до „Дом на киното“, ще ни води по по-малките и пешеходни участъци през целия стар исторически център с много изложби, арт инсталации, музика, кинопрожекции, градски турове, творчески работилници, с които ще се пренесем в началото на миналия век, ще извадим архивите, снимките, историите, ще влезем в домовете, ще чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма, преразказваща историите на квартала , а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал и духа на стара София“, разказват организаторите.

Пешеходни зони ще са паркингът пред НАГ – между улиците „Сердика” и „Искър&rdq

Пазарджишката танцова формация MDX спечели отличие на Международния младежки фестивал на изкуствата “Музите” в Созопол, съобщават от клуба, който е част от Общински детски комплекс- Пазарджик.

Първо място в стил Street dance, втора възрастова група, спечелиха момичетата от MDX на 18-ото издание на “Музите” в град  Созопол, където пребориха конкуренцията с три изпълнения и максимален брой точки от журито, допълват още те.

В международния фестивал взеха участие над 1000 участници от 18 държави и 30 български града, а  момичета от MDX бяха удостоени с честта да открият галавечерта на лауреатите с най-добрите изпълнения от петдневния танцов фестивал, поясняват още от клуба.

Специална награда от “Асоциация на българите в чужбина” и специална награда за принос в българското танцово изкуство са получили и  ръководителят на школата Любомира Попова и моми

С фотоизложба на Римския стадион и гала спектакъл на Фолклорен ансамбъл „Тракия“ на Античния театър днес вечерта ще бъде открито тазгодишното издание на Празници на Стария град.

„Вдъхновението“ е водеща тема на документалната фотоизложба на Римския стадион, която ще разкаже за Празниците на Стария град през годините. Художествените фотографии на доц. Никола Лаутлиев, архивни кадри и документи на Общински институт „Старинен Пловдив“ и партньорите от Народна библиотека „Иван Вазов“ и Дирекция „Регионален държавен архив“ - Пловдив представят визуален разказ за това как през годините Старинен Пловдив става пресечна точка на всички изкуства, но и място за забави, улични шествия, приложни занаяти и други. 

Официалното откриващо събитие на тазгодишните празници е гала спектакълът „50 години емоция“ н

Плевенската художничка Майя Ананиева, която е и ръководител на арт школа "Колорит", е удостоена с Почетна награда на ЮНЕСКО за 2024 година – Sertificate of honor. Това съобщи Ананиева.

Тя допълни, че наградата се присъжда от Световния институт за младежко изкуство – Център на ЮНЕСКО в град Троа, Франция, за изключителното представяне на арт школа "Колорит" в Международния конкурс за пластични изкуства "Семената на художниците от цял свят". Тази година той е на тема "Олимпийските игри от Древна Гърция до съвременните игри, спортни таланти със споделени ценности“. За участие са изпратени 4500 творби на деца и младежи от 78 страни.  

Ананиева припомни, че най-високото отличие на конкурса "Наградата на ЮНЕСКО" – почетен медал и сертификат, спечели тринадесетгодишната Пламена Захариева, а с отличие "Номиниран автор" е удостоен седемгодишният Аристеидис Сиармпас, възпи

Едни от най-добрите албуми за 2024 засега са на Бионсе, Тейлър Суифт, Били Айлиш и други, съобщи Асошиейтед прес. 

Албумът на Бионсе Act II: Cowboy Carter е запомнящо се произведение и достъпен майсторски клас по недостатъчно добре позната история за кънтри музиката. Епичният 78-минутен албум на Бионсе с 27 песни е в опозиция на закостенелите структури на жанра и образова слушателите за нейния произход от черната музика. 

Единадесетият албум на Тейлър Суифт The Tortured Poets Department е смесица от нейния мрачен поп (като в албума Midnights от 2022 г.) и фолклорни композиции. Последните няколко години изпълнителката прекара в презаписване на албумите си. Разказването на истории в албума на Суифт е на преден план.

Албумът на Били Айлиш Hit Me Hard and Soft с 10 песни е изпълнен с техно и хиперпоп, акустични балади и завръщане към готическия водевил. <

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Тикер в 19:00 ч.
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство ...
Начало Тонът на времето
1935
Тонът на времето

Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“

Изложба на Иван Шишков – Шишо ще бъде представена в столичната галерия Heritage.Експозицията „Лятно цветосъбиране“ ще бъде разположена там от 17 до 30 септември, съобщават организаторите.

| 16 Септември 2024, 11:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“
Иван Шишков – Шишо посреща есента с изложбата „Лятно цветосъбиране“
Снимка © Галерия Heritage

Изложба на Иван Шишков – Шишо ще бъде представена в столичната галерия Heritage. Експозицията „Лятно цветосъбиране“ ще бъде разположена там от 17 до 30 септември, съобщават организаторите. 

По думите на екипа това и „забележителна експозиция живопис на знаковия пловдивски художник Иван Шишков (Shisho), събрала в себе си пъстротата и магията на лятото“. 

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

Когато Алесандра Фери, една от най-прочутите драматични балерини, ще излезе довечера на сцената на "Метрополитън опера", за да се превъплъти във Вирджиния Улф, логиката подсказва, че това ще бъде последната й изява, предаде Асошиейтед прес.

Причината не е само в това, че тя вече е на 61 години - макар и да танцува изящно. Предстои да започне нова вълнуващ период като художествен директор на Виенския държавен балет и планира да се посвети "200 процента" на тази задача.

Логиката обаче не е играла особена роля в изумителната кариера на Фери. Тя се е пенсионирала и преди - през 2007 г. от Американския балетен театър (АБТ) , с фанфари, блестящи конфети и безброй букети. Според логиката щеше да остане в пенсия, но през 2015 г. тя създаде ролята на Улф в "Улф работи" на Уейн Макгрегър, която тази седмица ще повтори с АБТ. А през 2016 г. тя танцува Жулиета - нейната характерна

Осмото издание на Есенния джаз фест в Плевен ще се състои от 12 до 14 септември.

За това съобщават от Община Плевен. Домакин по традиция ще е Регионалният исторически музей, който предоставя парка за сцената на фестивала при свободен вход за посетители.

Джаз фестът ще започне в четвъртък вечерта с концерта Everybody need`s a little more jazz на Симфониета "София", джаз формация "София", Венци Благоев и Ана Топалова. 

В петъчната вечер почитателите на джаз музиката ще могат да се насладят на изпълненията на акапелната група Spetrum Vocal Band, които са подготвили програма от поп, фънк, джаз и етно с бийтбокс в петгласна хармония. Групата е в състав Ивелина Цонева, Весела Морова, Даниел Николов, Янко Янков и Константин Бейков.

След тях на сцената излиза формация "Жарава" с ръководител и автор на музиката и аранжиментите д-р Владимир Величков, кавал.

На 19 юли се навършват 190 години от рождението на един от най-значимите художници от епохата на импресионизма – Едгар Дега. Познат е не само с картините си на изящни балерини, но и с творбите си на скулптор. Той е от тези творци, допринесли за оформянето на пейзажа на изобразителното изкуство през следващите години. 

Дега е роден в Париж през 1834 г. в заможно банкерско семейство, а истинското му име е Илер Жермен Едгар дьо Га. Баща му Огюст е банкер, а майка му Селестин е американка от Ню Орлиънс.

Още от дете Дега проявява артистичните с дарби, които баща му забелязва. Огюст е ценител и любител на изкуството и насърчава таланта на сина си да рисува, като често го води в парижките музеи. 

Дега получава класическо образование в лицея „Луи Льо Гран“ в Париж. През 1853 г., на 18-годишна възраст му се разрешава да копира италиански ренесансови картини в Лувъ

Tekashi 6ix9ine и NLE Choppa идват за първото издание на Menace To Society Festival в София, съобщават от „София мюзик ентърпрайсис“ (СМЕ).

След като трапът се превърна в един от най-популярните и най-слушани стилове в цял свят, беше въпрос на време кога такова събитие ще се организира и в България, коментират от СМЕ. Събитието ще се състои на 16 октомври в зала „Арена София“. Освен двамата хедлайнери на сцената ще излязат и над 10 родни трап артисти, групи и DJ-и.

Фестивалът е продукт на сътрудничеството на две европейски компании - J-Noah и Whoop Events, които през последните години доминират в Европа със събития, включващи артисти като Tyga, Gucci Mane, Offset, Quavo, DaBaby, Sean Paul, разказват от СМЕ. 

Дани Ернандес, или по-известен като Tekashi 6ix9ine

„Най-голямата загадка за мнозина от почитателите на художника Иван Шишков – Шишо е откъде идва привлекателната прелест на картините му... За част от разбирачите това е магията на техния колорит, за други познавачи на натуралната психология – тайната е в екологичната енергия на автора. Трети твърдят, че дискретното им обаяние се дължи на свободната игра между пространствата, които обитава душата му“, казва Румен Леонидов. По думите му и в трите мнения има по нещо вярно.

„Шишо наистина гледа в картините си през очите на пъстроцветното ни детство, действително винаги е бил позитивен пич, артист от бъдещето. Но в крайна сметка решаваща е думата на душата му, която рисува с неговите ръце тези пленителни пейзажи“, отбелязва той.

Осем пешеходни зони ще има за първи път в стария софийски център по време на фестивала „КвАРТал“ тази година, съобщават организаторите.

„Улица „Екзарх Йосиф", от Пожарната до „Дом на киното“, ще ни води по по-малките и пешеходни участъци през целия стар исторически център с много изложби, арт инсталации, музика, кинопрожекции, градски турове, творчески работилници, с които ще се пренесем в началото на миналия век, ще извадим архивите, снимките, историите, ще влезем в домовете, ще чуем разказите от първо лице и се насладим на културната програма, преразказваща историите на квартала , а атмосферата ще ни пренесе в някогашния бохемски квартал и духа на стара София“, разказват организаторите.

Пешеходни зони ще са паркингът пред НАГ – между улиците „Сердика” и „Искър&rdq

Пазарджишката танцова формация MDX спечели отличие на Международния младежки фестивал на изкуствата “Музите” в Созопол, съобщават от клуба, който е част от Общински детски комплекс- Пазарджик.

Първо място в стил Street dance, втора възрастова група, спечелиха момичетата от MDX на 18-ото издание на “Музите” в град  Созопол, където пребориха конкуренцията с три изпълнения и максимален брой точки от журито, допълват още те.

В международния фестивал взеха участие над 1000 участници от 18 държави и 30 български града, а  момичета от MDX бяха удостоени с честта да открият галавечерта на лауреатите с най-добрите изпълнения от петдневния танцов фестивал, поясняват още от клуба.

Специална награда от “Асоциация на българите в чужбина” и специална награда за принос в българското танцово изкуство са получили и  ръководителят на школата Любомира Попова и моми

С фотоизложба на Римския стадион и гала спектакъл на Фолклорен ансамбъл „Тракия“ на Античния театър днес вечерта ще бъде открито тазгодишното издание на Празници на Стария град.

„Вдъхновението“ е водеща тема на документалната фотоизложба на Римския стадион, която ще разкаже за Празниците на Стария град през годините. Художествените фотографии на доц. Никола Лаутлиев, архивни кадри и документи на Общински институт „Старинен Пловдив“ и партньорите от Народна библиотека „Иван Вазов“ и Дирекция „Регионален държавен архив“ - Пловдив представят визуален разказ за това как през годините Старинен Пловдив става пресечна точка на всички изкуства, но и място за забави, улични шествия, приложни занаяти и други. 

Официалното откриващо събитие на тазгодишните празници е гала спектакълът „50 години емоция“ н

Плевенската художничка Майя Ананиева, която е и ръководител на арт школа "Колорит", е удостоена с Почетна награда на ЮНЕСКО за 2024 година – Sertificate of honor. Това съобщи Ананиева.

Тя допълни, че наградата се присъжда от Световния институт за младежко изкуство – Център на ЮНЕСКО в град Троа, Франция, за изключителното представяне на арт школа "Колорит" в Международния конкурс за пластични изкуства "Семената на художниците от цял свят". Тази година той е на тема "Олимпийските игри от Древна Гърция до съвременните игри, спортни таланти със споделени ценности“. За участие са изпратени 4500 творби на деца и младежи от 78 страни.  

Ананиева припомни, че най-високото отличие на конкурса "Наградата на ЮНЕСКО" – почетен медал и сертификат, спечели тринадесетгодишната Пламена Захариева, а с отличие "Номиниран автор" е удостоен седемгодишният Аристеидис Сиармпас, възпи

Едни от най-добрите албуми за 2024 засега са на Бионсе, Тейлър Суифт, Били Айлиш и други, съобщи Асошиейтед прес. 

Албумът на Бионсе Act II: Cowboy Carter е запомнящо се произведение и достъпен майсторски клас по недостатъчно добре позната история за кънтри музиката. Епичният 78-минутен албум на Бионсе с 27 песни е в опозиция на закостенелите структури на жанра и образова слушателите за нейния произход от черната музика. 

Единадесетият албум на Тейлър Суифт The Tortured Poets Department е смесица от нейния мрачен поп (като в албума Midnights от 2022 г.) и фолклорни композиции. Последните няколко години изпълнителката прекара в презаписване на албумите си. Разказването на истории в албума на Суифт е на преден план.

Албумът на Били Айлиш Hit Me Hard and Soft с 10 песни е изпълнен с техно и хиперпоп, акустични балади и завръщане към готическия водевил. <

Иван Шишков – Шишо е роден и живее в Пловдив. Завършва Графичен дизайн в Художествената академия.

/ВСР

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Цветни аспекти
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Цветни аспекти
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.