NRD Начало
Сряда, 9 Октомври 2024
Начало Под прожектора "Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
4274
Под прожектора

"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината.  Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време

| 14 Септември 2024, 13:14 ч.
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
Снимка © БТА

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Проектът на Азербайджан на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция е озаглавен „От Каспий до розовата планета: Тук съм“. Инсталацията черпи вдъхновение от темата на форума в това издание – „Чужденци навсякъде“ и е съвместна изложба на трима автори от различни поколения и с различен стил.

Идеята на авторите на проекта е, че човек може да присъства навсякъде - физически или психически. Силата на въображението и емпатията дават възможност на човек да се установи в непозната среда и да пусне корени там. 

ТРИ ПОКОЛЕНИЯ

Изложбата е курирана съвместно от италианския изкуствовед Лука Беатриче и азербайджанския куратор Амина Меликова. Интерпретацията по темата е на трима художници от различни поколения - Вусала Агаразиева (р. 1990 г.), Рашад Алакбаров (р. 1979 г.) и Ирина Елдърова (р. 1955 г.). Вусала Агаразиева се занимава със скулптура и ж

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя, ще бъде представена в столичната галерия „Контраст“. Автор на експозицията е Сашо Георгиев. Тя ще бъде открита на 10 юли и ще продължи до 24 юли, съобщават организаторите.

Сашо Георгиев е роден през 1961 г. в Дупница. Учи в Техникума по дървообработване и вътрешна архитектура, специалност „Резба“, в Кюстендил. През 1995 г. завършва Художествената академия, специалност „Стенопис“. През 1993 г. специализира и работи осем месеца във Флоренция, Италия. От 1995 г. преподава изобразително изкуство в 16 ОУ „Р. Жинзифов“, София.

/ВСР

Институтът "Сънданс" обяви финалистите, измежду които ще избере новия домакин на влиятелния филмов фестивал, съобщи Асошиейтед прес.

След 40 години в Парк Сити, щата Юта, фестивалът търси ново място за изданията след 2027 г., когато съществуващият договор за домакинство ще трябва да се поднови. Снежният планински град и Солт Лейк Сити ще продължат да бъдат домакини на фестивала "Сънданс" през 2025 г. и 2026 г.

Градовете в Юта са сред седемте варианта за бъдеща локация на кинофестивала. Другите пет локации са Атланта, Синсинати, Боулдър, Луисвил в Кентъки и Санта Фе, в щата Ню Мексико. Тези градове продължават напред в конкурса, който започна през май и в който кандидатури заявиха множество населени места от цялата страна.

Финалистите се избират в зависимост от възможността си да подкрепят растежа на фестивала и ще продължат да бъдат оценявани според инфраструкт

Два концерта до края на месец юли ще изнесе Габровският камерен оркестър. Първата проява е на 16 юли в Художествена галерия „Христо Цокев“, а втората е на 17 юли - на откритата сцена до Дом на културата „Емануил Манолов“ в Габрово. Това съобщи Иван Стоянов, диригент на формацията. 

На 16 юли родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, информират организаторите. 

На 17 юли ще се изяви струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева- цигулка, Пенка Луладжиева- виола и Христофор Папанчев – виолончело, ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват от Габровски камерен оркестър. 

Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.

„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис. 

Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.

Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Изложбата "Под закрилата на святото" беше открита днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" (НБКМ).

Експозицията събира текстове и изображения, характерни за двете основни религии на Балканите – християнство и ислям. „В тази изложба решихме да покажем каква роля има сакралното словесно присъствие в живота на хората, без значение от техния произход или вярата им“, каза проф. Красимира Александрова, директор на НБКМ.

Експозицията включва 16 табла с ръкописи, архивни документи, старопечатни книги и оригинална графика, чийто акцент е ролята на словото в християнството и исляма. Колекциите са на Националната библиотека и имат хронологичен обхват от 13-и до 20-и век, каза д-р Бояна Минчева, ръководител направление „Опазване на ръкописно-документалното наследство“ в НБКМ. Според нея независимо от конфесионалните различия и разнообразните изразни форми на Божиет

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Банкси публикува снимка на графит с три маймуни от нова колекция с животински мотиви, съобщи Прес асосиейшън/ДПА.

Това е третата композиция, призната от британския уличен художник тази седмица. В сряда художникът от Бристол публикува в Инстаграм снимка на маймуните, които сякаш се люлеят на моста на метростанция "Брик Лейн" в Източен Лондон.

Предишните творби на Банкси бяха с една коза през първия ден и два слона през втория ден.

Във вторник Банкси публикува снимка на два силуета на слонове, подаващи се от прозорци, с насочени един към друг хоботи. Преди това публикува снимка на графит с коза, стъпила на върха на стена близо до моста Кю в Ричмънд. Той не е написал текст към нито една от публикациите в Инстаграм, което подхрани предположения за тяхното значение.

Три маймуни са свързани с японската поговорка "не виждай зло, не чувай зло, не говори зло". В

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Австралия ще постави пиеса за Джулиан Асандж
Театър "Молтхаус" в Мелбърн, Австралия, ще постави пиеса за основателя на "Уикилийкс" (WikiLeaks) Джулиан Асандж през 2025 г., пише в. "Гардиън". Това каза в интервю за изданието ...
Изложба на първите космически изображения, направени с новия телескоп на Рожен
Изложба на първите 19 космически обекта, заснети с новия 1,5-метров телескоп в Националната астрономическа обсерватория (НАО) в Рожен, беше открита днес в централното фоайе на Млад ...
Ралица Стоицева прави „Разходка в Рая” с изложба в галерия Vivacom Art Hall
Изложбата „Разходка в Рая” на Ралица Стоицева ще бъде представена в галерия Vivacom Art Hall. Експозицията може да бъде разгледана от 15 до 26 октомври с вход свободен, ...
Сопраното Александрина Михайлова дебютира като Микаела в „Кармен“
Сопраното Александрина Михайлова дебютира като Микаела в „Кармен“ на Бизе, на сцената на Софийската опера. Събитието е на 13 октомври, съобщават от операта. Припомнят ...
Eдин племенник и неговите три лели
Русенският театър „Сава Огнянов“ гостува на разградска сцена със спектакъла „Натюрморт със затлъстял племенник“. Комедията ще бъде представена на сцената на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Кристофър Нолан подготвя нов филм с Мат Деймън в главната роля
Режисьорът Кристофър Нолан се завръща на снимачната площадка, за да снима нов филм, чиято премиера е планирана за 17 юли 2026 година, а Мат Деймън води преговори за главната роля, ...
Масло от кипарис. Всеки има шанс да сбъдне мечтите си
С премиера на спектакъла “Масло от кипарис”, който за първи път се представя на театрална сцена, Драматичен театър „Гео Милев“ открива новия си творчески се ...
Строшена китара на Тейлър Суифт се продаде за над шест хиляди долара в интернет
Строшена китара на Тейлър Суифт е намерила нов дом, след като някой е купил в eBay придобилия огромна популярност инструмент, съобщава Ти Ем Зи. Според сайта за електронна търгови ...
Австралия ще постави пиеса за Джулиан Асандж
Театър "Молтхаус" в Мелбърн, Австралия, ще постави пиеса за основателя на "Уикилийкс" (WikiLeaks) Джулиан Асандж през 2025 г., пише в. "Гардиън". Това каза в интервю за изданието ...
Български баси за Борис Христов
Държавната опера в Бургас ще бъде домакин на първия концерт от поредицата „Български баси за Борис Христов“ на 11 октомври под диригентската палка на Деян Павлов, съобщ ...
Тикер в 21:00 ч.
Режисьорът Кристофър Нолан се завръща на снимачната площадка, за да снима нов фи ...
Начало Под прожектора
4274
Под прожектора

"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината.Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността.

| 14 Септември 2024, 13:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
"Римски пазар" се организира на крепостта "Сексагинта Приста"
Снимка © БТА

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Проектът на Азербайджан на тазгодишното биенале на изкуството във Венеция е озаглавен „От Каспий до розовата планета: Тук съм“. Инсталацията черпи вдъхновение от темата на форума в това издание – „Чужденци навсякъде“ и е съвместна изложба на трима автори от различни поколения и с различен стил.

Идеята на авторите на проекта е, че човек може да присъства навсякъде - физически или психически. Силата на въображението и емпатията дават възможност на човек да се установи в непозната среда и да пусне корени там. 

ТРИ ПОКОЛЕНИЯ

Изложбата е курирана съвместно от италианския изкуствовед Лука Беатриче и азербайджанския куратор Амина Меликова. Интерпретацията по темата е на трима художници от различни поколения - Вусала Агаразиева (р. 1990 г.), Рашад Алакбаров (р. 1979 г.) и Ирина Елдърова (р. 1955 г.). Вусала Агаразиева се занимава със скулптура и ж

Изложба акварел и масло, посветена на 160 години от рождението на Петър Дънов – Учителя, ще бъде представена в столичната галерия „Контраст“. Автор на експозицията е Сашо Георгиев. Тя ще бъде открита на 10 юли и ще продължи до 24 юли, съобщават организаторите.

Сашо Георгиев е роден през 1961 г. в Дупница. Учи в Техникума по дървообработване и вътрешна архитектура, специалност „Резба“, в Кюстендил. През 1995 г. завършва Художествената академия, специалност „Стенопис“. През 1993 г. специализира и работи осем месеца във Флоренция, Италия. От 1995 г. преподава изобразително изкуство в 16 ОУ „Р. Жинзифов“, София.

/ВСР

Институтът "Сънданс" обяви финалистите, измежду които ще избере новия домакин на влиятелния филмов фестивал, съобщи Асошиейтед прес.

След 40 години в Парк Сити, щата Юта, фестивалът търси ново място за изданията след 2027 г., когато съществуващият договор за домакинство ще трябва да се поднови. Снежният планински град и Солт Лейк Сити ще продължат да бъдат домакини на фестивала "Сънданс" през 2025 г. и 2026 г.

Градовете в Юта са сред седемте варианта за бъдеща локация на кинофестивала. Другите пет локации са Атланта, Синсинати, Боулдър, Луисвил в Кентъки и Санта Фе, в щата Ню Мексико. Тези градове продължават напред в конкурса, който започна през май и в който кандидатури заявиха множество населени места от цялата страна.

Финалистите се избират в зависимост от възможността си да подкрепят растежа на фестивала и ще продължат да бъдат оценявани според инфраструкт

Два концерта до края на месец юли ще изнесе Габровският камерен оркестър. Първата проява е на 16 юли в Художествена галерия „Христо Цокев“, а втората е на 17 юли - на откритата сцена до Дом на културата „Емануил Манолов“ в Габрово. Това съобщи Иван Стоянов, диригент на формацията. 

На 16 юли родените в Габрово музиканти Деворина Гамалова – цигулка и пианистките Цветана и Татяна Гигови ще представят Соната за пиано и цигулка оп. 105 от Роберт Шуман, Размишление за цигулка и пиано от Пьотр Илич Чайковски, Скерцо от Йоханес Брамс и Соната за пиано и цигулка от Цезар Франк, информират организаторите. 

На 17 юли ще се изяви струнен квартет в състав Пламен Вълков - цигулка, Мая Кършулева- цигулка, Пенка Луладжиева- виола и Христофор Папанчев – виолончело, ще изпълнят Струнни квартети № 3 и 4, оп. 76 от Йозеф Хайдн, допълват от Габровски камерен оркестър. 

Драмата „Шогун“ спечели най-много съпътстващи награди „Еми“ в историята за един сезон на телевизионен сериал - 14, на церемония в неделя вечерта, съобщи АП.

„Мечката“ бе отличен със седем съпътстващи награди „Еми“, включително за най-добра гостуваща актриса в комедиен сериал, която бе връчена на Джейми Лий Къртис. 

Съпътстващите „Еми“ (Creative Arts Emmy) са част от наградите „Еми“, които се присъждат за технически постижения в американските телевизионни програми. Обикновено те се връчват на служители зад кулисите, като дизайнери на продукции, декоратори, видеомонтажисти, дизайнери на костюми, оператори, кастинг режисьори и звукорежисьори. Към тях спадат и награди за анимационни програми, реклами и гостуващи актьори.

Водещите цяла вечер повтаряха „Шогун“ в театър „Пийкок

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Концерт на хор Тiscali ще се състои на 13 септември в Националното музикално училище, в София по повод 120-годишнината му. Входът е свободен, съобщават организаторите от Италианския културен институт в България и сдружението за социални и културни инициативи на Сардиния „Сардика“, в София. 

Тiscali е група хорови изпълнители от Сардиния, обединени от взаимна, голяма и устойчива страст към музиката и пеенето. Специфичните интереси на хора са насочени към музиката, в частност – към народното пеене. Репертоарът предлага прочит на откъси от произведения от музикалната и поетичната култура на Сардиния, от религиозни събития, особено песнопенията от Страстната седмица или от молитвената деветница за Рождество Христово, но и свързани със социални теми, сатира, забавления, т

Шедьоври на западноевропейското изкуство от 17-и, 18-и и 19-и век има в летния вернисаж на галерия Vejdi. Откриването е на 24 юли, съобщават от галерията.

Подредени са 16 ценни живописни платна от личната колекция на Вежди Рашидов. Произведенията са от Нидерландия, Белгия, Франция, Испания и Италия.

„Изкуството, което нашите предци са създали, е онова стъпало на развитието ни в съвременния свят, онази основа, върху която ще бъдат изграждани посоките в духовното мислене. Седемнадесети, осемнадесети, деветнадесети век са епохи, в които са сътворени реалната чувствителност, богатството на цветовете , осмислящи и днес нашето съвремие“, разказваше  Вежди Рашидов, докато подреждаше шедьоврите на живописта.

Той има изключително богата колекция от западноевропейско изкуство от 17-19-и век

Изложбата "Под закрилата на святото" беше открита днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" (НБКМ).

Експозицията събира текстове и изображения, характерни за двете основни религии на Балканите – християнство и ислям. „В тази изложба решихме да покажем каква роля има сакралното словесно присъствие в живота на хората, без значение от техния произход или вярата им“, каза проф. Красимира Александрова, директор на НБКМ.

Експозицията включва 16 табла с ръкописи, архивни документи, старопечатни книги и оригинална графика, чийто акцент е ролята на словото в християнството и исляма. Колекциите са на Националната библиотека и имат хронологичен обхват от 13-и до 20-и век, каза д-р Бояна Минчева, ръководител направление „Опазване на ръкописно-документалното наследство“ в НБКМ. Според нея независимо от конфесионалните различия и разнообразните изразни форми на Божиет

Руски пианисти ще могат да участват в престижния международен конкурс "Фредерик  Шопен" под неутрален флаг и само ако осъдят агресията на Москва в Украйна, съобщиха полските организатори, цитирани от АФП.

Заедно с конкурсите "Чайковски" в Москва и Санкт Петербург, и "Маргьорит Лонг" в Париж, варшавският конкурс, който се провежда на всеки пет години от 1927 г., се смята за Свещения граал за млади пианисти от цял свят.

Следващото издание е насрочено за октомври 2025 г. То ще бъде първото след началото на руското нашествие в Украйна, като Полша подкрепя усилията на Киев да отблъсне инвазията, отбелязва АФП.

Ако руските пианисти "бъдат допуснати до конкурса (...), те ще се представят под неутрален флаг, както направиха спортистите на Олимпийските игри в Париж", каза пред АФП говорителят на Института "Шопен" Александър Ласковски. "Те също така ще трябва да под

Банкси публикува снимка на графит с три маймуни от нова колекция с животински мотиви, съобщи Прес асосиейшън/ДПА.

Това е третата композиция, призната от британския уличен художник тази седмица. В сряда художникът от Бристол публикува в Инстаграм снимка на маймуните, които сякаш се люлеят на моста на метростанция "Брик Лейн" в Източен Лондон.

Предишните творби на Банкси бяха с една коза през първия ден и два слона през втория ден.

Във вторник Банкси публикува снимка на два силуета на слонове, подаващи се от прозорци, с насочени един към друг хоботи. Преди това публикува снимка на графит с коза, стъпила на върха на стена близо до моста Кю в Ричмънд. Той не е написал текст към нито една от публикациите в Инстаграм, което подхрани предположения за тяхното значение.

Три маймуни са свързани с японската поговорка "не виждай зло, не чувай зло, не говори зло". В

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Австралия ще постави пиеса за Джулиан Асандж
Изложба на първите космически изображения, направени с новия телескоп на Рожен
Ралица Стоицева прави „Разходка в Рая” с изложба в галерия Vivacom Art Hall
Сопраното Александрина Михайлова дебютира като Микаела в „Кармен“
Eдин племенник и неговите три лели
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Октомври
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Кристофър Нолан подготвя нов филм с Мат Деймън в главната роля
Творчески отражения
Масло от кипарис. Всеки има шанс да сбъдне мечтите си
Цветни аспекти
Строшена китара на Тейлър Суифт се продаде за над шест хиляди долара в интернет
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.