NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
4116
Тонът на времето

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите. Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа.  „В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански

| 13 Септември 2024, 12:15 ч.
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Снимка © РИМ-София

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Националната галерия организира събитие с присъствие на Бистра Льошевалие.

Срещата ще се проведе на 11 октомври в „Квадрат 500“ с вход свободен, съобщават от екипа.

Мероприятието е част от изложбата „Бистра Льошевалие. Ретроспектива“.

В разговора ще участват Ярослава Бубнова – директор на Националната галерия, Йоахим Глием – Enseigne des Oudin, Fonds de Dotation, Париж и Ирина Недева – председател на Асоциацията на европейските журналисти, България. Модератор на срещата ще бъде Яна Братанова, куратор на изложбата. Ще бъде прожектиран ценен видео-архив, специално подготвен от Йоахим Глием, отбелязват организаторите.

Ретроспективна експозиция на Бистра Льошевалие представя за първи път у нас изкуството на авторката. Селекцията включва знакови скулптури, обекти, рисунки и инсталации от ателието на Бистра Льошев

В природата е заложена естетиката и ние трябва да я следваме. Това е важно за търсене и намиране на баланса и хармонията у всеки, каза художничката Мария Николова Отерстад, която подреди в хасковската галерия “Форум“ самостоятелната си изложба „Градината на мама“.

Родената в Хасково авторка е завършила Националната художествена академия- София със специалност  „Художествен текстил“. Завръща се отново в България, след дългото си пребиваване в Норвегия, откъдето е съпругът й.

Днес тя е избрала за своя дом село Тънково, което се намира в община Стамболово. Преминаващите през населено място могат да срещнат табела с надпис „галерия“. Ако я последват, стигат именно до дома на Мария Николова. В селската си къща тя е отредила място, където всеки има възможност да се наслади на творчеството й. Авторката с радост помага и за

Най-старият професионален хърватски струнен квартет ще има концерт в София, на 16 септември, в камерната зала „България“, съобщават от посолството на Хърватия.

Основан като първи по рода си постоянен и професионален ансамбъл на хърватската музикална сцена, „Загреб квартет“ изнася първия си концерт на 25 април 1919 г. Освен в Европа, на няколко пъти има големи турнета в Съединените американски щати, бившия Съветски съюз, Русия, Канада, Австралия, Нова Зеландия. Рано започват и с практиката да си сътрудничат с други изявени музиканти-солисти.

„Репутацията на членовете на квартета се затвърждава от нови чуждестранни турнета и гостувания. Имат концерти в „Консертгебау“ – Амстердам, пражкия „Рудолфинум“ и лондонската концертна зала St. John`s Smith Square, пре

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Ние, музикантите, носим отговорност да възпитаваме вкуса на публиката, да представяме и нещо различно, което ако на нас ни доставя удоволствие, бихме успели да го предадем и на самата публика, каза цигуларката Галина Койчева, която ще е солист в концерта „Майстори на цигулката“ със Симфониета-Враца.

За първи път публиката ще чуе Концерт за цигулка и оркестър, оп. 54 от Антон Аренски, за който няма информация да е свирен досега поне в последните над 30 години, обясни Койчева.

Тя допълни, че за нея този концерт е специален и е влюбена в неговото звучене вече 18 години.

„Тогава с колегите ми от Трио „Арденца“ изпълнявах друго произведение от същия композитор,  изключително много ни хареса музиката и реших да проверя какви други произведения е имал“, разказа цигуларката.

Тя добави, че композиторът е бил ученик на Рим

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.

Предвидена е и обиколка с екскурзовод, която започва от археологическото ниво на базиликата „Света София“. Беседата продължава в църквата „Света София“, палатата „Света София“, Къщата с часовника, улица „Малко Търново“. 

В този ден Регионалният исторически музей – София си партнира с Централните хали в две инициативи. Първообразът на герба на столицата, притежание на Музея, се излага в експозиционното пространство на Халите. Освен това Халите са домакин на събитие, представящо изложбата „Истории зад фасадите“ и дискусия с екипа, отбелязват още организаторите.

„Археологическият парк „Западна порта на Сердика“ се превръща в сцена на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността“ на Derida Dance Center“, посочват още от екипа.

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

Певецът Ед Шийрън написа коледна песен за нов филм за платформата „Нетфликс“, съобщи Би Би Си. 

Филмът се нарича That Christmas и е анимация, а действието се развива в Съфолк, Източна Англия. 

Сценарист на филма е Ричард Къртис, който живее в Съфолк и е режисьор на филмите „Наистина любов“, „Нотинг Хил“ и „Четири сватби и едно погребение“. Носител е на множество награди, сред които са „Еми“, БАФТА, „Златен глобус“.

Шийрън каза пред Би Би Си, че филмът е много емоционален, вълнуващ и забавен. Певецът допълва, че според него липсват завладяващи анимационни детски коледни филми и че се радва на участието си в създаването на нещо, което децата му биха гледали. „Смятам, че това ще се превърне в основен празничен филм, поне в моя дом“, добави той.

Къртис сподели за Би Би Си, че е развълнуван да работи с Шийрън. „С него сме приятели от много години и

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Скулпторът проф. Кирил Мескин е тазгодишният носител на наградата „Свети Пимен Зографски“.

Отличието бе връчено тази вечер при откриване на традиционния Есенен салон на плевенските художници в Арт центъра в Градската градина.

За мен е голяма чест, че получавам тази награда на името на свети Пимен Зографски. Аз имам и други награди – и национални, и световни, но да получа точно тази - на един от най-великите български художници, основоположник на гилдията на нашите художници, за мен е голяма радост и чест, каза проф. Мескин. 

Наградата се присъжда с решение на жури, в което влизат представители на Дружеството на плевенските художници и от Община Плевен. Тази година то бе в състав: Николай Неделчев, председател на плевенското дружество, живопис, Емил Иванов, графика, Мартин Митев, скулптура, който е директор на галерия „Борис Денев&ld

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 18:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
4116
Тонът на времето

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“.

| 13 Септември 2024, 12:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Снимка © РИМ-София

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

Националната галерия организира събитие с присъствие на Бистра Льошевалие.

Срещата ще се проведе на 11 октомври в „Квадрат 500“ с вход свободен, съобщават от екипа.

Мероприятието е част от изложбата „Бистра Льошевалие. Ретроспектива“.

В разговора ще участват Ярослава Бубнова – директор на Националната галерия, Йоахим Глием – Enseigne des Oudin, Fonds de Dotation, Париж и Ирина Недева – председател на Асоциацията на европейските журналисти, България. Модератор на срещата ще бъде Яна Братанова, куратор на изложбата. Ще бъде прожектиран ценен видео-архив, специално подготвен от Йоахим Глием, отбелязват организаторите.

Ретроспективна експозиция на Бистра Льошевалие представя за първи път у нас изкуството на авторката. Селекцията включва знакови скулптури, обекти, рисунки и инсталации от ателието на Бистра Льошев

В природата е заложена естетиката и ние трябва да я следваме. Това е важно за търсене и намиране на баланса и хармонията у всеки, каза художничката Мария Николова Отерстад, която подреди в хасковската галерия “Форум“ самостоятелната си изложба „Градината на мама“.

Родената в Хасково авторка е завършила Националната художествена академия- София със специалност  „Художествен текстил“. Завръща се отново в България, след дългото си пребиваване в Норвегия, откъдето е съпругът й.

Днес тя е избрала за своя дом село Тънково, което се намира в община Стамболово. Преминаващите през населено място могат да срещнат табела с надпис „галерия“. Ако я последват, стигат именно до дома на Мария Николова. В селската си къща тя е отредила място, където всеки има възможност да се наслади на творчеството й. Авторката с радост помага и за

Най-старият професионален хърватски струнен квартет ще има концерт в София, на 16 септември, в камерната зала „България“, съобщават от посолството на Хърватия.

Основан като първи по рода си постоянен и професионален ансамбъл на хърватската музикална сцена, „Загреб квартет“ изнася първия си концерт на 25 април 1919 г. Освен в Европа, на няколко пъти има големи турнета в Съединените американски щати, бившия Съветски съюз, Русия, Канада, Австралия, Нова Зеландия. Рано започват и с практиката да си сътрудничат с други изявени музиканти-солисти.

„Репутацията на членовете на квартета се затвърждава от нови чуждестранни турнета и гостувания. Имат концерти в „Консертгебау“ – Амстердам, пражкия „Рудолфинум“ и лондонската концертна зала St. John`s Smith Square, пре

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Ние, музикантите, носим отговорност да възпитаваме вкуса на публиката, да представяме и нещо различно, което ако на нас ни доставя удоволствие, бихме успели да го предадем и на самата публика, каза цигуларката Галина Койчева, която ще е солист в концерта „Майстори на цигулката“ със Симфониета-Враца.

За първи път публиката ще чуе Концерт за цигулка и оркестър, оп. 54 от Антон Аренски, за който няма информация да е свирен досега поне в последните над 30 години, обясни Койчева.

Тя допълни, че за нея този концерт е специален и е влюбена в неговото звучене вече 18 години.

„Тогава с колегите ми от Трио „Арденца“ изпълнявах друго произведение от същия композитор,  изключително много ни хареса музиката и реших да проверя какви други произведения е имал“, разказа цигуларката.

Тя добави, че композиторът е бил ученик на Рим

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.

Предвидена е и обиколка с екскурзовод, която започва от археологическото ниво на базиликата „Света София“. Беседата продължава в църквата „Света София“, палатата „Света София“, Къщата с часовника, улица „Малко Търново“. 

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

Певецът Ед Шийрън написа коледна песен за нов филм за платформата „Нетфликс“, съобщи Би Би Си. 

Филмът се нарича That Christmas и е анимация, а действието се развива в Съфолк, Източна Англия. 

Сценарист на филма е Ричард Къртис, който живее в Съфолк и е режисьор на филмите „Наистина любов“, „Нотинг Хил“ и „Четири сватби и едно погребение“. Носител е на множество награди, сред които са „Еми“, БАФТА, „Златен глобус“.

Шийрън каза пред Би Би Си, че филмът е много емоционален, вълнуващ и забавен. Певецът допълва, че според него липсват завладяващи анимационни детски коледни филми и че се радва на участието си в създаването на нещо, което децата му биха гледали. „Смятам, че това ще се превърне в основен празничен филм, поне в моя дом“, добави той.

Къртис сподели за Би Би Си, че е развълнуван да работи с Шийрън. „С него сме приятели от много години и

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Скулпторът проф. Кирил Мескин е тазгодишният носител на наградата „Свети Пимен Зографски“.

Отличието бе връчено тази вечер при откриване на традиционния Есенен салон на плевенските художници в Арт центъра в Градската градина.

За мен е голяма чест, че получавам тази награда на името на свети Пимен Зографски. Аз имам и други награди – и национални, и световни, но да получа точно тази - на един от най-великите български художници, основоположник на гилдията на нашите художници, за мен е голяма радост и чест, каза проф. Мескин. 

Наградата се присъжда с решение на жури, в което влизат представители на Дружеството на плевенските художници и от Община Плевен. Тази година то бе в състав: Николай Неделчев, председател на плевенското дружество, живопис, Емил Иванов, графика, Мартин Митев, скулптура, който е директор на галерия „Борис Денев&ld

На 6 декември е премиерата на новия български филм „Без крила“, съобщават от bTV Studios.

Главната роля в лентата на режисьора и сценарист Ники Илиев е поверена на Наум Шопов-младши. Продуцент е Башар Рахал. Оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев.

Участват още Леарт Докле, Иван Иванов, Стeфани Обадяру, Параскева Джукелова, Башар Рахал. 

„Без крила“ е разказ за живота на Михаил Христов – параолимпийски световен шампион на дълъг скок, от момента, в който губи двете си ръце при инцидент с електрически ток и взима решението да се занимава професионално със спорт. Филмът проследява личната му борба както на психологическо ниво, така и на физическо.

В този ден Регионалният исторически музей – София си партнира с Централните хали в две инициативи. Първообразът на герба на столицата, притежание на Музея, се излага в експозиционното пространство на Халите. Освен това Халите са домакин на събитие, представящо изложбата „Истории зад фасадите“ и дискусия с екипа, отбелязват още организаторите.

„Археологическият парк „Западна порта на Сердика“ се превръща в сцена на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността“ на Derida Dance Center“, посочват още от екипа.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.