NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Под прожектора Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс "Дунавски звезди"
5452
Под прожектора

Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс "Дунавски звезди"

Калина Десподска от Велинград  спечели голямата награда в шестото издание на националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди", който завърши днес в Силистра. Организатори на проявата бяха местната община и музикалната компания "Сенс Мюзик". В конкурса участваха над 70 млади изпълнители, разпределени в пет възрастови групи. Тази година журито е с председател естрадната певица Мими Иванова и членове - композиторът Станислав Лобошки, журналистите Николай Текелиев и певците Дивна и Георги Дюлгеров

| 11 Септември 2024, 20:34 ч.
Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс
Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс "Дунавски звезди"
Снимка © Александър Леви

Калина Десподска от Велинград  спечели голямата награда в шестото издание на националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди", който завърши днес в Силистра.

Дебютният албум на групата "Оейзис", озаглавен Definitely, Maybe, се завърна на върха на британската класация 30 години след издаването му, предадоха Ройтерс и АФП.

Това се случва, след като Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че ще се съберат отново за серия от концерти през следващата година и предизвикаха силно вълнение сред почитателите си.

Когато излезе през 1994 г., Definitely, Maybe стигна директно до първата позиция в чарта. Сега отново е на върха, подкрепен от луксозно издание по случай 30-ата му годишнина.

От компанията, която съставя британските класации, заявиха, че интересът към Definitely, Maybe е довел до "408% ръст на седмична база", а продукцията на "Оейзис" оглавява подреждането за винилови албуми, като повече от половината от седмичния резултат е в резултат на продажбата на албума на този носител, отбелязва Ройтерс.

Групата заема също трето

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на пр

Изложбата „Жена с много лица“ с черно-бели фотографии отбелязва 90-годишнината на Татяна Лолова.

Откриването е на 20 август в градската градина пред Народния театър „Иван Вазов“, съобщават организаторите.

„По-голямата част от снимките са от личния архив на актрисата, предоставени от семейството й“, каза кураторът Георги Тошев, който заедно със Светослава Стоянова и дизайнерът Тодор Манолов са изградили фоторазказ за голямата актриса.

„Татяна обичаше да играе. Опитвам се да вървя по следите на живота й, използвам формата на игра от снимки в изложбата, които се опитват да нарисуват портрета на една жена с много лица, актриса, която умее да преминава с лекота от трагичното към смешното“, казва още Тошев.

Националнат

Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 26 септември и ще продължи до 18 октомври, съобщават домакините на събитието.

„Тази първа изложба на Пазламачев в София, след 33 години в Америка, включва около 30 платна, рисувани в последните пет-шест години. Фигуративни, сюжетни, портретни, автопортретни... Всъщност, последното е винаги и при всички вярно. Образът на художника се появява или прозира в собствените му произведения независимо от жанровете в изобразителното изкуство, които го вълнуват в момента. В случая, това е едно смело саморазкриване на художника, което винаги предизвиква нашето възхищение. Както и предизвиква самите нас, напомня за възможната свободата, която носим в себе си“, разказват организаторите. 

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Организатори на проявата бяха местната община и музикалната компания "Сенс Мюзик". В конкурса участваха над 70 млади изпълнители, разпределени в пет възрастови групи. Тази година журито е с председател естрадната певица Мими Иванова и членове - композиторът Станислав Лобошки, журналистите Николай Текелиев и певците Дивна и Георги Дюлгеров.

Специалната награда на кмета на община Силистра бе присъдена на Преслава Тодорова от Добрич, а наградата за най-добър музикален педагог отиде при Мариета Жекова от Троян. 

Основните цели на конкурса са свързани с възможностите за развитие и подпомагане на творчески надарени деца и талантливи млади хора, както и популяризиране на българската детска и забавна песен.

Велико Търново има голям принос за успешната реализация на Съединението между Княжество България и Източна Румелия, каза директорът на Регионална библиотека „Петко Р. Славейков“ доц. д-р Калина Иванова. Тя участва в научен форум, посветен на събитието, провел се в Музей „Възраждане и Учредително събрание“ във Велико Търново в навечерието на 6 септември. Част от него беше и откриването на изложбата, озаглавена "Съединението - събития и личности“, показваща оригинални документи и снимки от фондовете на Национална библиотека "Св. св. Кирил и Методий“ и Регионална библиотека "Петко Р. Славейков" – Велико Търново.

Библиотечната статистика показва, че темата за Съединението вълнува читателите, независимо от разстоянието на времето, посочи доц. Иванова. „Днес интересът на младото поколение е още по-силен, защото сега има много повече и

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

Спектакълът „Да, господин премиер“ е първият, който ще бъде представен в програмата на комедийния фестивал "Тодор Колев", съобщиха организаторите. Той е продукция на фондация "Аркадия Фюжън Арт", със специалното участие на Камен Воденичаров.

Режисьор е Борис Панкин. Участват актьорите Кръстю Лафазанов, Мариан Бачев, Тони Минасян, Елица Костова, Константин Икономов и Николай Стоименов. Създаден е по драматургия на Антъни Джей и Джонатан Лин. Ще се играе на голямата сцена на Драматично-кукления театър "Васил Друмев" от 19 часа тази вечер, 25 юни. Откриването на форума е час преди това пред паметника на Тодор Колев в Градската градина на Шумен.

Актьорът Мариан Бачев коментира , че спектакълът „Да, господин премиер“ има три раждания - веднъж в Драматичен театър „Адриана Будевска“ преди десетина години, след което преди шест години в Сатиричен театър "Алеко Константинов", а

Планинска коза, слонове, вълк, пеликани, маймуни, котка и пирани се появиха по улиците в различни части на Лондон … Всички тези животни са герои в най-новата серия от изображения на британския уличен творец Банкси. Той е известен със своите загадъчни творения, най-често вдъхновени от актуални събития и наболели проблеми в обществото. 

Седем графита за седем дни на седем различни места в Лондон показа миналата седмица артистът, който грижливо крие своята самоличност. И за да няма съмнение, че е техен автор, Банкси публикува изображенията в профила си в "Инстаграм". Без обяснения - тълкуванията какво символизира серията от животни той остави на въображението на публиката. 

Последната му творба от неделя, 11 август, изобразява пасаж пирани и е нарисувана върху караулка на лондонската полиция на хълма Лъдгейт - близо до катедралата "Сейнт Пол" в

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ започна днес в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“. 

Той ще продължи до 4 август.

На територията на МАИР „Боженци“ са разположени три обекта. Под навеса на менгема е ателието на Деница Венкова, която представя гравиране върху стъкло. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева посреща почитателите на рисуването наопаки в двора на къщата музей „Баба Райна”. Работилницата за класически витраж е разположена в изложбената зала на Старото школо.

„Интересът към фестивала е голям. През годините се увеличава броят на посетителите“, каза Анастасия Тонкова, част от екипа в работилницата за класически витраж. Според нея няма предпочитания между трите обекта и всички са еднакво ангажирани.

„За девета година сме участници във фестивала. За то

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Тов ...
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Тикер в 20:00 ч.
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното изда ...
Начало Под прожектора
5452
Под прожектора

Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс "Дунавски звезди"

Калина Десподска от Велинград  спечели голямата награда в шестото издание на националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди", който завърши днес в Силистра.Организатори на проявата бяха местната община и музикалната компания "Сенс Мюзик".

| 11 Септември 2024, 20:34 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс
Калина Десподска спечели голямата награда в шестото издание на музикалния конкурс "Дунавски звезди"
Снимка © Александър Леви

Калина Десподска от Велинград  спечели голямата награда в шестото издание на националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен "Дунавски звезди", който завърши днес в Силистра.

Организатори на проявата бяха местната община и музикалната компания "Сенс Мюзик". В конкурса участваха над 70 млади изпълнители, разпределени в пет възрастови групи. Тази година журито е с председател естрадната певица Мими Иванова и членове - композиторът Станислав Лобошки, журналистите Николай Текелиев и певците Дивна и Георги Дюлгеров.

Дебютният албум на групата "Оейзис", озаглавен Definitely, Maybe, се завърна на върха на британската класация 30 години след издаването му, предадоха Ройтерс и АФП.

Това се случва, след като Ноел и Лиъм Галахър обявиха, че ще се съберат отново за серия от концерти през следващата година и предизвикаха силно вълнение сред почитателите си.

Когато излезе през 1994 г., Definitely, Maybe стигна директно до първата позиция в чарта. Сега отново е на върха, подкрепен от луксозно издание по случай 30-ата му годишнина.

От компанията, която съставя британските класации, заявиха, че интересът към Definitely, Maybe е довел до "408% ръст на седмична база", а продукцията на "Оейзис" оглавява подреждането за винилови албуми, като повече от половината от седмичния резултат е в резултат на продажбата на албума на този носител, отбелязва Ройтерс.

Групата заема също трето

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на пр

Изложбата „Жена с много лица“ с черно-бели фотографии отбелязва 90-годишнината на Татяна Лолова.

Откриването е на 20 август в градската градина пред Народния театър „Иван Вазов“, съобщават организаторите.

„По-голямата част от снимките са от личния архив на актрисата, предоставени от семейството й“, каза кураторът Георги Тошев, който заедно със Светослава Стоянова и дизайнерът Тодор Манолов са изградили фоторазказ за голямата актриса.

„Татяна обичаше да играе. Опитвам се да вървя по следите на живота й, използвам формата на игра от снимки в изложбата, които се опитват да нарисуват портрета на една жена с много лица, актриса, която умее да преминава с лекота от трагичното към смешното“, казва още Тошев.

Националнат

Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 26 септември и ще продължи до 18 октомври, съобщават домакините на събитието.

„Тази първа изложба на Пазламачев в София, след 33 години в Америка, включва около 30 платна, рисувани в последните пет-шест години. Фигуративни, сюжетни, портретни, автопортретни... Всъщност, последното е винаги и при всички вярно. Образът на художника се появява или прозира в собствените му произведения независимо от жанровете в изобразителното изкуство, които го вълнуват в момента. В случая, това е едно смело саморазкриване на художника, което винаги предизвиква нашето възхищение. Както и предизвиква самите нас, напомня за възможната свободата, която носим в себе си“, разказват организаторите. 

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Специалната награда на кмета на община Силистра бе присъдена на Преслава Тодорова от Добрич, а наградата за най-добър музикален педагог отиде при Мариета Жекова от Троян. 

Основните цели на конкурса са свързани с възможностите за развитие и подпомагане на творчески надарени деца и талантливи млади хора, както и популяризиране на българската детска и забавна песен.

Велико Търново има голям принос за успешната реализация на Съединението между Княжество България и Източна Румелия, каза директорът на Регионална библиотека „Петко Р. Славейков“ доц. д-р Калина Иванова. Тя участва в научен форум, посветен на събитието, провел се в Музей „Възраждане и Учредително събрание“ във Велико Търново в навечерието на 6 септември. Част от него беше и откриването на изложбата, озаглавена "Съединението - събития и личности“, показваща оригинални документи и снимки от фондовете на Национална библиотека "Св. св. Кирил и Методий“ и Регионална библиотека "Петко Р. Славейков" – Велико Търново.

Библиотечната статистика показва, че темата за Съединението вълнува читателите, независимо от разстоянието на времето, посочи доц. Иванова. „Днес интересът на младото поколение е още по-силен, защото сега има много повече и

Теодора Маринова представя нова изложба живопис в галерия „Лик“. Експозицията може да бъде разгледана до 2 юли, съобщават организаторите.

„В настоящата изложба можете да видите жанровото и стилово многообразие в творчеството й до момента. От етюдното, през класическото и детайлното, до ярките абстракции, които са едно своеобразно откровение за творческите търсения на автора, който искрено заявява пред публиката своя път до момента. От притихналите пейзажи до шумното цветоусещане на някои композиции, светът на автора се разкрива ту плахо и загатнато, ту бурно и смело, за да разкаже със своите краски и форми за вълненията на един млад автор в търсене на самия себе си като творец“, разказват от екипа.

Теодора Маринова е родена в град Севлиево 2000 г. Завършва СУ „Васил Левски“, гр. Севлиево, паралелка с английски език и математика. Завършила е „Живопис“ във ВТУ „Св. св

Спектакълът „Да, господин премиер“ е първият, който ще бъде представен в програмата на комедийния фестивал "Тодор Колев", съобщиха организаторите. Той е продукция на фондация "Аркадия Фюжън Арт", със специалното участие на Камен Воденичаров.

Режисьор е Борис Панкин. Участват актьорите Кръстю Лафазанов, Мариан Бачев, Тони Минасян, Елица Костова, Константин Икономов и Николай Стоименов. Създаден е по драматургия на Антъни Джей и Джонатан Лин. Ще се играе на голямата сцена на Драматично-кукления театър "Васил Друмев" от 19 часа тази вечер, 25 юни. Откриването на форума е час преди това пред паметника на Тодор Колев в Градската градина на Шумен.

Актьорът Мариан Бачев коментира , че спектакълът „Да, господин премиер“ има три раждания - веднъж в Драматичен театър „Адриана Будевска“ преди десетина години, след което преди шест години в Сатиричен театър "Алеко Константинов", а

Планинска коза, слонове, вълк, пеликани, маймуни, котка и пирани се появиха по улиците в различни части на Лондон … Всички тези животни са герои в най-новата серия от изображения на британския уличен творец Банкси. Той е известен със своите загадъчни творения, най-често вдъхновени от актуални събития и наболели проблеми в обществото. 

Седем графита за седем дни на седем различни места в Лондон показа миналата седмица артистът, който грижливо крие своята самоличност. И за да няма съмнение, че е техен автор, Банкси публикува изображенията в профила си в "Инстаграм". Без обяснения - тълкуванията какво символизира серията от животни той остави на въображението на публиката. 

Последната му творба от неделя, 11 август, изобразява пасаж пирани и е нарисувана върху караулка на лондонската полиция на хълма Лъдгейт - близо до катедралата "Сейнт Пол" в

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ започна днес в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“. 

Той ще продължи до 4 август.

На територията на МАИР „Боженци“ са разположени три обекта. Под навеса на менгема е ателието на Деница Венкова, която представя гравиране върху стъкло. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева посреща почитателите на рисуването наопаки в двора на къщата музей „Баба Райна”. Работилницата за класически витраж е разположена в изложбената зала на Старото школо.

„Интересът към фестивала е голям. През годините се увеличава броят на посетителите“, каза Анастасия Тонкова, част от екипа в работилницата за класически витраж. Според нея няма предпочитания между трите обекта и всички са еднакво ангажирани.

„За девета година сме участници във фестивала. За то

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.