NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter
3228
Под прожектора

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП. Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация. Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм

| 10 Септември 2024, 11:39 ч.
Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter
Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter
Снимка © АП / Chris Pizzello

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Американският актьор Леонардо ди Каприо отпразнува юбилея си с близките си по време на парти в Лос Анджелис два дни преди да навърши 50 години.

Източник за списание „Пийпъл“ разказва ексклузивно, че на звездното парти са присъствали актьорите Брад Пит, Тоби Магуайър, Джейми Фокс, Парис Хилтън, Тод Филипс и много други. Сред гостите са били и родителите на Леонардо, Джордж ди Каприо и Ирмалин Инденбиркен. На гостите на партито е сервирана торта от моркови, докато те танцуват до ранни зори. Вътрешният източник добавя, че Ди Каприо е бил в много добро настроение. „Той беше невероятно щастлив и прегръщаше всички гости“.

Леонардо ди Каприо е американски актьор и продуцент, който през 90-те години на миналия век се превръща в един от водещите холивудски актьори, отличаващ се ролите си на нестандартни и сложни образи.

Роден е на 11 ноември 1974

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Лекция и изпълнение на класически японски танци, известни като нихонбуйо, ще има тази вечер в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ в София. На 12 октомври традиционната японска дворцова музика гагаку гостува в Столичния куклен театър. И двете събития са част от 35-ите „Дни на японската култура“ в България, съобщават организаторите.

Тази вечер своите умения ще представи Фуджима Ранко – световноизвестен танцьор и носител на японското звание „Пазител на значимо нематериално културно наследство – японски традиционни танци“.

Роден в семейство, в което се практикуват японски традиционни танци от периода Едо (17-19 в.) до днес, Фуджима Ранко е въведен в света на традициите на едва 5-годишна възраст от своята баба Фуджима Фуджико (също носител на званието „Пазител на значимо немат

„Тоя талант не бива да се губи“. Това казал Владимир Димитров-Майстора, виждайки творбите на едва 15-годишния Стоян Венев. Той пръв открива таланта на даровития младеж и го насочва към училище в София. Днес отбелязваме 120 години от рождението на това „талантливо момче“, чието име днес се нарежда сред най-именитите художници.

ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 120-ГОДИШНИНАТА

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ представя изложба „120 години от рождението на Стоян Венев – български художник, живописец, карикатурист и график“. Експозицията ще бъде открита на 23 септември и може да бъде разгледана до 23 октомври.

Юбилейна изложба по повод 120 години от рождението на Стоян Венев бе открита снощи в художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“ в Кюстендил.

РАБО

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа певецът Шабузи в Екс. 

Филмово-музикална вечер „Поетът на пианото – Венцислав Янков“ ще се състои на 5 ноември, съобщават от Френския институт, домакин на събитието с водещ Георги Тошев. Входът е свободен.

В програмата са включени музикални изпълнения на двамата стипендианти на фондация „Венцислав Янков“ – Ивайло Василев и Ангел Ялъчков.

Ще има премиера на „Аристократът на пианото“ – 30-минутен документален филм за живота на пианиста, както и среща с екипа на продукцията..

Пианистът Венцислав Янков е роден в семейство на музиканти. Неговият баща – проф. Янко Янков, е преподавател и изпълнител на флейта. Брат му Любомир Янков е цигулар и професор в музикално училище, във Франция. Проф. Панка Пелишек e първата препода

Високобюджетната екшън комедия "Код: Червено" с Дуейн Джонсън и Крис Еванс оглави боксофис класацията на Северна Америка, предадоха Асошиейтед прес и АФП.

Този уикенд коледният дух явно не успя да завладее киноманите или поне не с това, което "Код: Червено" им предложи. През първия му уикенд на екран за филма са продадени билети на стойност 34,1 милиона щатски долара. 

За традиционните студия подобен дебют при бюджет на продукцията над 200 милиона щатски долара би бил ясен знак за провал, като в случая дори се споменава бюджет от порядъка на 250 милиона щатски долара. 

"Код: Червено" обаче е продукция на Амазон Стюдиос, които имат лукса да играят дългосрочна игра, отчитайки не само глобалния боксофис, но и живота на филма за години напред на платформата Прайм Видео. 

Екшън комедията, в която преквалифициралият се в актьор кечист Дуейн "Ск

"Дисни" даде статут на "легенди" на 14 артисти, оказали "значително влияние" върху наследството на компанията. Сред тях са Харисън Форд, Анджела Басет и Майли Сайръс, предаде Асошиейтед прес. 

Сред отличените са също режисьорът Джеймс Камерън, емблематичният филмов композитор Джон Уилямс, Джейми Лий Къртис, Кели Рипа и няколко творци зад кулисите. 

Знаменитостите бяха въведени в Залата на славата на "Дисни" на церемония в центъра "Хонда" в Анахайм, Калифорния по време на изложението Д23 (D23). Водещ на шоуто беше Райън Сийкрест. 

Харисън Форд, който първи прие наградата си, нарече себе си "помощник-разказвач", отбелязвайки съществения принос на сътрудниците си за кариерата му. Актьорът се развълнува, докато благодареше на главния изпълнителен директор на "Дисни" Боб Айгър, който му връчи наградата, за професионалните напътствия и прияте

Френският режисьор Клод Льолуш ще бъде отличен със специалната награда за оригинален принос към съвременната киноиндустрия Cartier Glory to the Filmmaker Award на кинофестивала във Венеция, съобщи „Холивуд рипортър“.

Клод Льолуш е режисьор на „Един мъж и една жена“, „Честита Нова година“, „Клетниците“ и много други. Той ще бъде удостоен с наградата на 2 септември. Това ще се случи преди прожекцията на най-новия му филм Finalement, в който участват Кад Мерад, Елса Зилберщайн, Мишел Бужена и Сандрин Бонер.

„Клод Льолуш е един от най-добрите режисьори на френското кино. Той създава над шестдесет пълнометражни филма, автор е на късометражни филми, както и музикални видеоклипове, оператор, сценарист, актьор и продуцент“, каза творческият директор на фестивала Алберто Барбера. Той определи Льолуш като нетипичен режисьор, като изтъкна филма му „Един мъж и една жена“ от 1966 г

Как Христофор Колумб се подготвя за експедицията, при която на 12 октомври 1492 г. е открито първото късче от земите, наречени по-късно Америка? Какви са били корабите, с които отплава? Как е изглеждала каютата, обитавана от  Колумб? Какъв маршрут са следвали мореплавателите? С какво са били натоварени плавателните съдове?

Отговор на всички тези въпроси дава музей в испанското пристанищно градче Палос де ла Фронтера, близо до Уелва, автономната област Андалусия. Това е и мястото, от което трите плавателни съда - корабът "Санта Мария" и каравелите "Пинта" и "Ниня", предвождани от Христофор Колумб, се впускат в неизвестността на първата експедиция. Целта е да се намери по-пряк път до "Индиите", към които роденият в Генуа мореплавател смятал, че се насочва. 

Плавателните съдове тръгват от пристанището в Палос де ла Фронтера на 3 август 1492 г., а 33 дни по-късно

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Десислава Минчева: В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението
В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението, което прави художникът. Всеки има различен начин на работа, но първото е какво искаш да нарисуваш, оттам произлизат допълнит ...
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Ръкопис и писмо на писателя Франц Кафка се предлагат за продажба на аукцион от компанията "Кристиан Хесе" в Хамбург, Германия, за 280 хил. евро, съобщи "Ческе новини", позовавайки ...
Тикер в 20:00 ч.
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки ...
Начало Под прожектора
3228
Под прожектора

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник.43-годишната Бионсе не получи номинация.

| 10 Септември 2024, 11:39 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter
Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter
Снимка © АП / Chris Pizzello

Американските награди за кънтри музика пропуснаха албума на Бионсе Cowboy Carter, съобщи АФП.

Номинациите за наградите бяха обявени в понеделник. 43-годишната Бионсе не получи номинация.

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Американският актьор Леонардо ди Каприо отпразнува юбилея си с близките си по време на парти в Лос Анджелис два дни преди да навърши 50 години.

Източник за списание „Пийпъл“ разказва ексклузивно, че на звездното парти са присъствали актьорите Брад Пит, Тоби Магуайър, Джейми Фокс, Парис Хилтън, Тод Филипс и много други. Сред гостите са били и родителите на Леонардо, Джордж ди Каприо и Ирмалин Инденбиркен. На гостите на партито е сервирана торта от моркови, докато те танцуват до ранни зори. Вътрешният източник добавя, че Ди Каприо е бил в много добро настроение. „Той беше невероятно щастлив и прегръщаше всички гости“.

Леонардо ди Каприо е американски актьор и продуцент, който през 90-те години на миналия век се превръща в един от водещите холивудски актьори, отличаващ се ролите си на нестандартни и сложни образи.

Роден е на 11 ноември 1974

„Епизоди за четири групи тембри“ от композитора Иван Спасов дава името на следващия концерт на симфоничния оркестър на БНР. Той е наречен „Тембри и нюанси“ и е под палката на главния диригент Константин Илиевски – на 22 ноември в зала „България“, съобщават от БНР.

Освен „Епизоди за четири групи тембри“, която преди дни радиосимфониците записаха студийно, програмата включва още Концерт за виолончело и оркестър от Роберт Шуман със солист Христо Танев. Произведението също беше записано от симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Константин Илиевски.

Христо Танев получава магистърска степен от „Джулиард скул“ в Ню Йорк, където учи виолончело при Зара Нелсова и камерна музика п

Лекция и изпълнение на класически японски танци, известни като нихонбуйо, ще има тази вечер в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ в София. На 12 октомври традиционната японска дворцова музика гагаку гостува в Столичния куклен театър. И двете събития са част от 35-ите „Дни на японската култура“ в България, съобщават организаторите.

Тази вечер своите умения ще представи Фуджима Ранко – световноизвестен танцьор и носител на японското звание „Пазител на значимо нематериално културно наследство – японски традиционни танци“.

Роден в семейство, в което се практикуват японски традиционни танци от периода Едо (17-19 в.) до днес, Фуджима Ранко е въведен в света на традициите на едва 5-годишна възраст от своята баба Фуджима Фуджико (също носител на званието „Пазител на значимо немат

„Тоя талант не бива да се губи“. Това казал Владимир Димитров-Майстора, виждайки творбите на едва 15-годишния Стоян Венев. Той пръв открива таланта на даровития младеж и го насочва към училище в София. Днес отбелязваме 120 години от рождението на това „талантливо момче“, чието име днес се нарежда сред най-именитите художници.

ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 120-ГОДИШНИНАТА

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ представя изложба „120 години от рождението на Стоян Венев – български художник, живописец, карикатурист и график“. Експозицията ще бъде открита на 23 септември и може да бъде разгледана до 23 октомври.

Юбилейна изложба по повод 120 години от рождението на Стоян Венев бе открита снощи в художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“ в Кюстендил.

РАБО

Критиката само ме стимулира да изляза от собствените си граници, написа певицата в Инстаграм. 

Родената в Хюстън Бионсе стана първата чернокожа певица, оглавила американските класации на кънтри музика. 

Филмово-музикална вечер „Поетът на пианото – Венцислав Янков“ ще се състои на 5 ноември, съобщават от Френския институт, домакин на събитието с водещ Георги Тошев. Входът е свободен.

В програмата са включени музикални изпълнения на двамата стипендианти на фондация „Венцислав Янков“ – Ивайло Василев и Ангел Ялъчков.

Ще има премиера на „Аристократът на пианото“ – 30-минутен документален филм за живота на пианиста, както и среща с екипа на продукцията..

Пианистът Венцислав Янков е роден в семейство на музиканти. Неговият баща – проф. Янко Янков, е преподавател и изпълнител на флейта. Брат му Любомир Янков е цигулар и професор в музикално училище, във Франция. Проф. Панка Пелишек e първата препода

Високобюджетната екшън комедия "Код: Червено" с Дуейн Джонсън и Крис Еванс оглави боксофис класацията на Северна Америка, предадоха Асошиейтед прес и АФП.

Този уикенд коледният дух явно не успя да завладее киноманите или поне не с това, което "Код: Червено" им предложи. През първия му уикенд на екран за филма са продадени билети на стойност 34,1 милиона щатски долара. 

За традиционните студия подобен дебют при бюджет на продукцията над 200 милиона щатски долара би бил ясен знак за провал, като в случая дори се споменава бюджет от порядъка на 250 милиона щатски долара. 

"Код: Червено" обаче е продукция на Амазон Стюдиос, които имат лукса да играят дългосрочна игра, отчитайки не само глобалния боксофис, но и живота на филма за години напред на платформата Прайм Видео. 

Екшън комедията, в която преквалифициралият се в актьор кечист Дуейн "Ск

"Дисни" даде статут на "легенди" на 14 артисти, оказали "значително влияние" върху наследството на компанията. Сред тях са Харисън Форд, Анджела Басет и Майли Сайръс, предаде Асошиейтед прес. 

Сред отличените са също режисьорът Джеймс Камерън, емблематичният филмов композитор Джон Уилямс, Джейми Лий Къртис, Кели Рипа и няколко творци зад кулисите. 

Знаменитостите бяха въведени в Залата на славата на "Дисни" на церемония в центъра "Хонда" в Анахайм, Калифорния по време на изложението Д23 (D23). Водещ на шоуто беше Райън Сийкрест. 

Харисън Форд, който първи прие наградата си, нарече себе си "помощник-разказвач", отбелязвайки съществения принос на сътрудниците си за кариерата му. Актьорът се развълнува, докато благодареше на главния изпълнителен директор на "Дисни" Боб Айгър, който му връчи наградата, за професионалните напътствия и прияте

Френският режисьор Клод Льолуш ще бъде отличен със специалната награда за оригинален принос към съвременната киноиндустрия Cartier Glory to the Filmmaker Award на кинофестивала във Венеция, съобщи „Холивуд рипортър“.

Клод Льолуш е режисьор на „Един мъж и една жена“, „Честита Нова година“, „Клетниците“ и много други. Той ще бъде удостоен с наградата на 2 септември. Това ще се случи преди прожекцията на най-новия му филм Finalement, в който участват Кад Мерад, Елса Зилберщайн, Мишел Бужена и Сандрин Бонер.

„Клод Льолуш е един от най-добрите режисьори на френското кино. Той създава над шестдесет пълнометражни филма, автор е на късометражни филми, както и музикални видеоклипове, оператор, сценарист, актьор и продуцент“, каза творческият директор на фестивала Алберто Барбера. Той определи Льолуш като нетипичен режисьор, като изтъкна филма му „Един мъж и една жена“ от 1966 г

Как Христофор Колумб се подготвя за експедицията, при която на 12 октомври 1492 г. е открито първото късче от земите, наречени по-късно Америка? Какви са били корабите, с които отплава? Как е изглеждала каютата, обитавана от  Колумб? Какъв маршрут са следвали мореплавателите? С какво са били натоварени плавателните съдове?

Отговор на всички тези въпроси дава музей в испанското пристанищно градче Палос де ла Фронтера, близо до Уелва, автономната област Андалусия. Това е и мястото, от което трите плавателни съда - корабът "Санта Мария" и каравелите "Пинта" и "Ниня", предвождани от Христофор Колумб, се впускат в неизвестността на първата експедиция. Целта е да се намери по-пряк път до "Индиите", към които роденият в Генуа мореплавател смятал, че се насочва. 

Плавателните съдове тръгват от пристанището в Палос де ла Фронтера на 3 август 1492 г., а 33 дни по-късно

Наградите за кънтри музика ще бъдат връчени на 20 ноември в Нашвил. Не е изненадващо, че Асоциацията за кънтри музика проявява снобизъм, коментира "Ню Йорк таймс" по повод отсъствието на Бионсе сред номинираните на за нй-добър аблум. Тези, които са искали да чуят посланието и музиката на Бионсе, са я чули, се казва в коментар на "Ролинг стоун". 

Благодаря ти, Бионсе, за това, че ни предложи един от най-новаторските албуми на всички времена, написа певецът Шабузи в Екс. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Калейдоскоп
започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Тонът на времето
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.