NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Под прожектора Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол
3850
Под прожектора

Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол

Калоян Илиев – Кокимото прави изложба - ретроспекция на влиянието на Анди Уорхол като художник и новатор върху творчеството му. Експозицията ще бъде подредена в столичната галерия „Ателие 28“ от днес до 28 септември, съобщават организаторите. Включените двадесет и три произведения са подбрани от двадесет и три годишен период на работа, като сред тях попадат някои от най-значимите творби на Кокимото, които са малко или много вдъхновени от Уорхол, отбелязват от екипа. „Съчетанието от идоли на попкултурата не е от днес и отново, съвсем умишлено събира двама художници на попарта като най-последователни в творчеството си

| 09 Септември 2024, 16:51 ч.
Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол
Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол
Снимка © DFA

Калоян Илиев – Кокимото прави изложба - ретроспекция на влиянието на Анди Уорхол като художник и новатор върху творчеството му.

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Иван Станев бе един вечен бунтар и авангардист, умеещ да режисира чрез текста. Този портрет на един от големите реформатори на сценичното изкуство у нас бе очертан на дискусионна среща, която се състоя в рамките на 32-рия театрален фестивал „Варненско лято“. В нея участваха Жанет Спасова, която работи със Станев почти във всичките му спектакли и се налага като знакова актриса на Фолксбюне в Берлин; режисьорът Явор Гърдев и културологът проф. Александър Кьосев. Водещ бе проф. Камелия Николова. 

Проф. Николова припомни, че на 29 юни Иван Станев щеше да навърши 65 години, ако не ни бе напуснал на 1 декември м.г. Според нея най-нерадостното за него би било всички да харесват представленията му, защото неговият театър, въпреки че изглежда като да не се интересува от зрителя, всъщност цели да го накара да се замисли и да го разтърси най-вече през стратегията на езика. 

Група "Оейзис" пусна юбилейно издание по случай 30-годишнината на дебютния си албум Definitely Maybe, докато феновете са в очакване да се сдобият с билети за обявените й концерти догодина, съобщават ДПА и Ройтерс. 

Новото издание включва ауттейкове, демо записи и алтернативни версии на песни, записани по това време, както и ремастерирана версия на оригиналния албум от 1994 г.

Юбилейното издание се предлага като бокс-сет от четири плочи, два компактдиска, цветен винил, касета и в цифров формат. То идва, след като групата обяви по-рано през седмицата, че се събира отново за поредица от концерти във Великобритания и Ирландия - първите след разпадането й през 2009 г.

Цените на билетите за концертите на "Оейзис" станаха известни вчера, като тези за стадион "Уембли" в Лондон започват от 74,25 британски лири и стигат до 506,25 британски лири.

Група "Оейзи

Традиционните съвместни творчески проекти на Деси Тенекеджиева и Йордан Камджалов продължават с Коледен спектакъл – "Коледна приказка", микс от музика, кино, поезия, балет, празнична сценография и светлини, съобщиха от екипа на фондация „Стоян Камбарев“.

Събитието ще се състои на 13 декември в Зала 1 на НДК и ще включва изпълнения на творби на Щраус, Вивалди, Пиацола, Пучини, Бах и др. от GENESIS ORCHESTRA под диригентската палка на маестро Камджалов.

Сред изпълнителите са млади таланти, лауреати и стипендианти на фондациите „Стоян Камбарев“ и „Йордан Камджалов“: Мария Славова (сопран), Сара Чакърова (маримба, ксилофон), Георги Димитров-Жожо (китара), Стоян Караиванов (бандонеон), Александър Зайранов (цигулка), Калина Андреева (контрабас) и Илина Илиева (виола). Всички те са носители на отличия в международни музикалн

От много ранна възраст мечтаех да стана филмов режисьор и ето че се случи и мечтата ми се сбъдна. Това каза в интервю полският режисьор Мариуш Гжегожек, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“. 

Toй разкри, че още като дете "има нещо като хипнотично отношение към киното. Най-напред гледах телевизия, когато бях на 4-5 години. И от самото начало до такава степен влизах в историите и във взаимоотношенията, че съм ги преживявал. Стигал съм дотам, че съм вдигал температура, след като съм гледал филм. Тогава моята майка ми каза, че ще ми спре телевизора и няма да ми разрешава да гледам, защото реагирам прекалено емоционално. Това отношение през годините се разви и се разшири“, каза творецът. 

Според него киното „е едно пътуване, едно пътешествие, една одисея в чувствата, мислите, преживява

Експозицията ще бъде подредена в столичната галерия „Ателие 28“ от днес до 28 септември, съобщават организаторите.

Включените двадесет и три произведения са подбрани от двадесет и три годишен период на работа, като сред тях попадат някои от най-значимите творби на Кокимото, които са малко или много вдъхновени от Уорхол, отбелязват от екипа.

„Съчетанието от идоли на попкултурата не е от днес и отново, съвсем умишлено събира двама художници на попарта като най-последователни в творчеството си. В своите живописни платна, графики, рисунки и скулптури Кокимото пресъздава знаците на градската световна култура – реклама, комикс, фотография, дизайн – утвърждавайки ги или показвайки ироничното и критичното си отношение към тях. Използвайки очарованието на дръзкия комерсиален речник на Уорхол, Кокимото осъществява тази неофициална, експериментална колаборация, за да засили въздействието на комерсиалната култура - преобразена естетически, подчинявайки я на личния си възглед“, разказват от екипа.

По думите им образният език на познати или недотам познати материали от ежедневието, които зрителят ще припознае в изложбата, имат за цел не само да породят естетическо преживяване, но и да допринесат за духовното израстване.

Калоян Илиев – Кокимото е роден през 1979 г. във Варна. Завършва своето художествено образование във Факултета по изобразителни изкуства към Университета „Св. св. Кирил и Методий”, Велико Търново, магистърска степен - специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство”, специализация „Графика“ (2008), и специализация в графичния департамент на Академията за изящни изкуства „Владислав Стремински“ в град Лодз, Полша (2008). 

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително.

Това обявиха от екипа на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Експозицията съдържа над 90 произведения в жанровете портрет, натюрморт, пейзаж и композиция (фигурална и абстрактна). По изложбата са работили кураторите Аделина Филева, Пламен В. Петров и Рамона Димова, както и сътрудниците Николета Гологанова-Петрова и Наташа Ноева. Реставратори на произведенията са Илинка Чергарова, Милан Михайлович и Светлана Христова.

На откриването на експозицията в Софийската градска художествена галерия бе валидирано пощенско-филателно издание на тема „125 години от рождението на Дечко Узунов“. То е в тираж от 5000 броя, с номинална стойност 1,35 лева и специален пощенски печат. Художни

Изложба с пейзажна живопис на младия художник Симеон Димитров бе открита в залата на Етнографския музей в Берковица по повод празника на града Рождество Богородично, който се отбелязва в няколко последователни дни с различни културни, спортни и музикални прояви.

Димитров представя 62 картини, рисувани с масло върху платно. Те са изработени с техника сфумато – наслояване на слоеве. В картините оживяват различни места от България – Черноморието, Велико Търново, Берковица, села от различни краища и най-много от северозападната част на България, а също планини, черкви и т.н. Картините носят носталгичен привкус, напомнят детството и спомени от миналото. Авторът е поставил загадка за зрителя във всяка картина и го провокира да открие нещо за себе си, независимо дали той е имал предвид точно това.

Симеон Димитров сподели, че основната тема в творбите му е любовта

Американската актриса Анджелина Джоли трябвало да научи оперно пеене, за да влезе в образа на Мария Калас, едно от най-великите сопрана на всички времена. Актрисата каза, че това е била ролята, изискваща най-много усилия, съобщи Ройтерс.

Филмът "Мария" на Пабло Лараин описва последните дни от живота на Калас в Париж, когато тя е вече пристрастена към лекарствата против тревожност. Припомня се бурният й живот, през който  покорява публиката по света с изумителния си глас.

Това е най-трудната роля, изискваща най-много усилия, каза Джоли пред Ройтерс преди световната премиера на филма на кинофестивала във Венеция. "Сякаш бях на друга планета, защото бе толкова отвъд зоната ми на комфорт като човек и като артист", каза тя и си припомни сцените, заснети в прочутия милански оперен театър "Ла Скала".

Джоли е участвала в повече от 60 филма, сред които блокбастъри

В Ямбол на 18 сепември ще бъде представен новият музикален проект на световноизвестния барабанист Майк Терана, маестро Левон Манукян и Разградската филхармония „Димитър Ненов“.

Концертът „Класиката среща Майк Терана“ ще е на 18 септември в Лятното кино, а при неподходящи метеорологични условия – в Зрителната зала на Община Ямбол, съобщиха организаторите от Star Productions.

Ще звучат класически произведения на Бах, Моцарт, Росини, Пучини, но по един по-нестандартен и доста наелектризиращ начин. В музикалната симбиоза се включва и сопраното Росица Метаниева. Освен две класически произведения, тя ще изпее и песен на „Лед Цепелин“ под съпровода на Майк Терана, каза маестро Манукян в Разград, дни преди премиерата в града тази вечер.

След многобройните концерти в цял свят с Ингви Малмстийн, Аксел Руди Пел и Таря Турунен, бар

Град Левски ще бъде почетен домакин на церемонията по връчване на отличието Златна монета "Култура". 

Тя ще се състои на празника на града, който се отбелязва на 18 юли – датата на рождението на Васил Левски. 

Това съобщиха от общинската управа. Отличието се връчва от Съвета на европейската научна и културна общност и Клуба на българския културен и научен елит.  

Тази година носители на Златна монета "Култура" са Посолството на Алжир в България за активна културна дейност и двустранен обмен; Посолството на Република Словакия за образователен и културен обмен; Националният исторически музей за принос към българската история; Община Левски за древно и уникално културно-историческо наследство и активна съвременна културна дейност.

Церемонията ще се състои пред сградата на местната администрация. Празничната вечер ще продължи с концерт на Танцов

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
Ателиерният салон на българския художник Румен Саздов със заглавие: "Крехки същества и металургия на любовта" беше открит тази седмица в галерията на Българския културен институт в ...
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница. Първото представление ще се играе на 30 септември. Ко ...
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Под прожектора
3850
Под прожектора

Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол

Експозицията ще бъде подредена в столичната галерия „Ателие 28“ от днес до 28 септември, съобщават организаторите.По думите им образният език на познати или недотам познати материали от ежедневието, които зрителят ще припознае в изложбата, имат за цел не само да породят естетическо преживяване, но и да допринесат за духовното израстване.

| 09 Септември 2024, 16:51 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол
Калоян Илиев – Кокимото показва творби, вдъхновени от Анди Уорхол
Снимка © DFA

Калоян Илиев – Кокимото прави изложба - ретроспекция на влиянието на Анди Уорхол като художник и новатор върху творчеството му.

Експозицията ще бъде подредена в столичната галерия „Ателие 28“ от днес до 28 септември, съобщават организаторите.

За премиерата на оперетата „Страната на усмивките“ на великотърновския театър са ушити 125 театрални костюма, съобщиха създателите на спектакъла. Диригент-постановчик е маестро Георги Патриков, а гост-режисьор е Вера Петрова от Софийската опера и балет.

Костюмите са дело на художничката Християна Михалева-Зорбалиева. Близо два месеца тя е проучвала традиционните китайски мъжки и дамски костюми, за да създаде тяхна най-добра театрализирана версия и максимално да пресъздаде духа на епохата, в която се развива действието в оперетата на Франц Лехар.

Костюмите са ушити в ателиетата на Софийската опера и балет. За тях са използвани сатен, жакард, тафта и естествени материи, като коприна, памук и вълна. Всички тоалети са богато украсени, а китайските се отличават с рисунки върху сатен и ръчно правени апликации. Европейските дамски костюми, ушити от лъскава тафта, впечатляват

Иван Станев бе един вечен бунтар и авангардист, умеещ да режисира чрез текста. Този портрет на един от големите реформатори на сценичното изкуство у нас бе очертан на дискусионна среща, която се състоя в рамките на 32-рия театрален фестивал „Варненско лято“. В нея участваха Жанет Спасова, която работи със Станев почти във всичките му спектакли и се налага като знакова актриса на Фолксбюне в Берлин; режисьорът Явор Гърдев и културологът проф. Александър Кьосев. Водещ бе проф. Камелия Николова. 

Проф. Николова припомни, че на 29 юни Иван Станев щеше да навърши 65 години, ако не ни бе напуснал на 1 декември м.г. Според нея най-нерадостното за него би било всички да харесват представленията му, защото неговият театър, въпреки че изглежда като да не се интересува от зрителя, всъщност цели да го накара да се замисли и да го разтърси най-вече през стратегията на езика. 

Група "Оейзис" пусна юбилейно издание по случай 30-годишнината на дебютния си албум Definitely Maybe, докато феновете са в очакване да се сдобият с билети за обявените й концерти догодина, съобщават ДПА и Ройтерс. 

Новото издание включва ауттейкове, демо записи и алтернативни версии на песни, записани по това време, както и ремастерирана версия на оригиналния албум от 1994 г.

Юбилейното издание се предлага като бокс-сет от четири плочи, два компактдиска, цветен винил, касета и в цифров формат. То идва, след като групата обяви по-рано през седмицата, че се събира отново за поредица от концерти във Великобритания и Ирландия - първите след разпадането й през 2009 г.

Цените на билетите за концертите на "Оейзис" станаха известни вчера, като тези за стадион "Уембли" в Лондон започват от 74,25 британски лири и стигат до 506,25 британски лири.

Група "Оейзи

Традиционните съвместни творчески проекти на Деси Тенекеджиева и Йордан Камджалов продължават с Коледен спектакъл – "Коледна приказка", микс от музика, кино, поезия, балет, празнична сценография и светлини, съобщиха от екипа на фондация „Стоян Камбарев“.

Събитието ще се състои на 13 декември в Зала 1 на НДК и ще включва изпълнения на творби на Щраус, Вивалди, Пиацола, Пучини, Бах и др. от GENESIS ORCHESTRA под диригентската палка на маестро Камджалов.

Сред изпълнителите са млади таланти, лауреати и стипендианти на фондациите „Стоян Камбарев“ и „Йордан Камджалов“: Мария Славова (сопран), Сара Чакърова (маримба, ксилофон), Георги Димитров-Жожо (китара), Стоян Караиванов (бандонеон), Александър Зайранов (цигулка), Калина Андреева (контрабас) и Илина Илиева (виола). Всички те са носители на отличия в международни музикалн

От много ранна възраст мечтаех да стана филмов режисьор и ето че се случи и мечтата ми се сбъдна. Това каза в интервю полският режисьор Мариуш Гжегожек, който е част от международното жури на единадесетото издание на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“. 

Toй разкри, че още като дете "има нещо като хипнотично отношение към киното. Най-напред гледах телевизия, когато бях на 4-5 години. И от самото начало до такава степен влизах в историите и във взаимоотношенията, че съм ги преживявал. Стигал съм дотам, че съм вдигал температура, след като съм гледал филм. Тогава моята майка ми каза, че ще ми спре телевизора и няма да ми разрешава да гледам, защото реагирам прекалено емоционално. Това отношение през годините се разви и се разшири“, каза творецът. 

Според него киното „е едно пътуване, едно пътешествие, една одисея в чувствата, мислите, преживява

Включените двадесет и три произведения са подбрани от двадесет и три годишен период на работа, като сред тях попадат някои от най-значимите творби на Кокимото, които са малко или много вдъхновени от Уорхол, отбелязват от екипа.

„Съчетанието от идоли на попкултурата не е от днес и отново, съвсем умишлено събира двама художници на попарта като най-последователни в творчеството си. В своите живописни платна, графики, рисунки и скулптури Кокимото пресъздава знаците на градската световна култура – реклама, комикс, фотография, дизайн – утвърждавайки ги или показвайки ироничното и критичното си отношение към тях. Използвайки очарованието на дръзкия комерсиален речник на Уорхол, Кокимото осъществява тази неофициална, експериментална колаборация, за да засили въздействието на комерсиалната култура - преобразена естетически, подчинявайки я на личния си възглед“, разказват от екипа.

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително.

Това обявиха от екипа на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Експозицията съдържа над 90 произведения в жанровете портрет, натюрморт, пейзаж и композиция (фигурална и абстрактна). По изложбата са работили кураторите Аделина Филева, Пламен В. Петров и Рамона Димова, както и сътрудниците Николета Гологанова-Петрова и Наташа Ноева. Реставратори на произведенията са Илинка Чергарова, Милан Михайлович и Светлана Христова.

На откриването на експозицията в Софийската градска художествена галерия бе валидирано пощенско-филателно издание на тема „125 години от рождението на Дечко Узунов“. То е в тираж от 5000 броя, с номинална стойност 1,35 лева и специален пощенски печат. Художни

Изложба с пейзажна живопис на младия художник Симеон Димитров бе открита в залата на Етнографския музей в Берковица по повод празника на града Рождество Богородично, който се отбелязва в няколко последователни дни с различни културни, спортни и музикални прояви.

Димитров представя 62 картини, рисувани с масло върху платно. Те са изработени с техника сфумато – наслояване на слоеве. В картините оживяват различни места от България – Черноморието, Велико Търново, Берковица, села от различни краища и най-много от северозападната част на България, а също планини, черкви и т.н. Картините носят носталгичен привкус, напомнят детството и спомени от миналото. Авторът е поставил загадка за зрителя във всяка картина и го провокира да открие нещо за себе си, независимо дали той е имал предвид точно това.

Симеон Димитров сподели, че основната тема в творбите му е любовта

Американската актриса Анджелина Джоли трябвало да научи оперно пеене, за да влезе в образа на Мария Калас, едно от най-великите сопрана на всички времена. Актрисата каза, че това е била ролята, изискваща най-много усилия, съобщи Ройтерс.

Филмът "Мария" на Пабло Лараин описва последните дни от живота на Калас в Париж, когато тя е вече пристрастена към лекарствата против тревожност. Припомня се бурният й живот, през който  покорява публиката по света с изумителния си глас.

Това е най-трудната роля, изискваща най-много усилия, каза Джоли пред Ройтерс преди световната премиера на филма на кинофестивала във Венеция. "Сякаш бях на друга планета, защото бе толкова отвъд зоната ми на комфорт като човек и като артист", каза тя и си припомни сцените, заснети в прочутия милански оперен театър "Ла Скала".

Джоли е участвала в повече от 60 филма, сред които блокбастъри

В Ямбол на 18 сепември ще бъде представен новият музикален проект на световноизвестния барабанист Майк Терана, маестро Левон Манукян и Разградската филхармония „Димитър Ненов“.

Концертът „Класиката среща Майк Терана“ ще е на 18 септември в Лятното кино, а при неподходящи метеорологични условия – в Зрителната зала на Община Ямбол, съобщиха организаторите от Star Productions.

Ще звучат класически произведения на Бах, Моцарт, Росини, Пучини, но по един по-нестандартен и доста наелектризиращ начин. В музикалната симбиоза се включва и сопраното Росица Метаниева. Освен две класически произведения, тя ще изпее и песен на „Лед Цепелин“ под съпровода на Майк Терана, каза маестро Манукян в Разград, дни преди премиерата в града тази вечер.

След многобройните концерти в цял свят с Ингви Малмстийн, Аксел Руди Пел и Таря Турунен, бар

Град Левски ще бъде почетен домакин на церемонията по връчване на отличието Златна монета "Култура". 

Тя ще се състои на празника на града, който се отбелязва на 18 юли – датата на рождението на Васил Левски. 

Това съобщиха от общинската управа. Отличието се връчва от Съвета на европейската научна и културна общност и Клуба на българския културен и научен елит.  

Тази година носители на Златна монета "Култура" са Посолството на Алжир в България за активна културна дейност и двустранен обмен; Посолството на Република Словакия за образователен и културен обмен; Националният исторически музей за принос към българската история; Община Левски за древно и уникално културно-историческо наследство и активна съвременна културна дейност.

Церемонията ще се състои пред сградата на местната администрация. Празничната вечер ще продължи с концерт на Танцов

По думите им образният език на познати или недотам познати материали от ежедневието, които зрителят ще припознае в изложбата, имат за цел не само да породят естетическо преживяване, но и да допринесат за духовното израстване.

Калоян Илиев – Кокимото е роден през 1979 г. във Варна. Завършва своето художествено образование във Факултета по изобразителни изкуства към Университета „Св. св. Кирил и Методий”, Велико Търново, магистърска степен - специалност „Педагогика на обучението по изобразително изкуство”, специализация „Графика“ (2008), и специализация в графичния департамент на Академията за изящни изкуства „Владислав Стремински“ в град Лодз, Полша (2008). 

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.