NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Авансцена Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“
3633
Авансцена

Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително. Това обявиха от екипа на Софийската градска художествена галерия (СГХГ)

| 09 Септември 2024, 16:53 ч.
Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“
Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“
Снимка © Минко Чернев / БТА

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително.

Много се радвам, че дебютирам тук, в прекрасната опера на София, с Телрамунд, с прекрасната постановка на акад. Пламен Каталов. Той е един от хората, които наистина знаят какво означава Вагнер. Това казва австрийският баритон Томас Вайнхапел по повод премиерата на „Лоенгрин“ в Софийската опера и балет.

На 23 юни солистът излиза за първи път на най-голямата българска оперна сцена.

„Карталов има специално усещане, за което е работил толкова много през годините, за всяка стъпка, всеки поглед. Той ни даваше насоки, които наистина бяха много, много специални“, коментира Вайнхапел. По думите му Вагнер наистина е искал да направи света по-добър и да даде своята философска идея на всички. Не е задължително да разбирате езика, тук има друго, по-високо ниво – нивото на музиката. Тя трябва да бъде усетена. Той е искал да каже всичко чрез му

„Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията“, казва в интервю през 1988 г. Доньо Донев - художник-карикатурист, сценарист и режисьор, известен най-вече с анимационния си филм „Тримата глупаци“. Припомняме днес тези негови думи по повод навършването на 95 години от рождението му. 

ПЪРВИТЕ СИ КАРИКАТУРИ СЪЗДАВА КАТО УЧЕНИК

Доньо Донев е роден на 27 юни 1929 г. в Берковица. Завършва Четвърта мъжка гимназия в София. През 1954 г. се дипломира в Художествената академия в ателието по „Графика“, ръководено от проф. Илия Бешков. „Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията. Като дете мечтаех да стана моряк, но вместо това, сякаш на шега, завърших Художествената академия в класа на Илия Бешков. После, по случайност, благодарение на Тодор Динов, попаднах в анимационното кино“. – споделя художникът в интервю пр

Испания превръща в туристически атракции за почитатели на киното локациите на снимките на филмовата класика „Добрият, лошият и злият“, съобщава Ройтерс.

„Има два типа хора, приятелю“, казва Мъжът без име - героят на Клинт Истуд във филма, на Туко (Илай Уолък) и допълва: „Тези със заредени пистолети и тези, които копаят – ти си от тези, които копаят!“

Доброволци в Северна Испания са взели думите му присърце, като старателно се грижат за прясно изкопаните гробове на снимачната площадка от класическия спагети уестърн на Серджо Леоне от 1966 г. „Добрият, лошият и злият“. Така те превръщат района в поклонническо място за феновете на филма.

Със своите хълмове, покрити с редки храсти, местността край градчето Санто Доминго де Силос, на около 200 км северно от Мадрид в провинция Бургос, замества американския Запад в

Българската актриса Ели Скорчева засади своя липичка в Алеята на липите пред Държавна опера Стара Загора. Тази година именно Скорчева е носител на специалната награда за цялостен принос в киното в единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024.

„Расти голяма и силна, давай много аромат и сянка на всички хора в Стара Загора“, нарече на новопосаденото дръвче Скорчева.

Актрисата откри своята почетна звезда.

На официалната церемония по откриване на кинофестивала в Стара Загора в събота вечер Ели Скорчева получи специалната награда.

„Благодаря на Маги Ралчева, на фестивала „Златната липа“ и на вас, че през цялото време цялата публика ме подкрепя страшно много“, посочи в словото си Ели Скорчева. „Златната липа“ за първи път ме накара да се чувствам като наистина като звезда.“

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подхо

Това обявиха от екипа на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Експозицията съдържа над 90 произведения в жанровете портрет, натюрморт, пейзаж и композиция (фигурална и абстрактна). По изложбата са работили кураторите Аделина Филева, Пламен В. Петров и Рамона Димова, както и сътрудниците Николета Гологанова-Петрова и Наташа Ноева. Реставратори на произведенията са Илинка Чергарова, Милан Михайлович и Светлана Христова.

На откриването на експозицията в Софийската градска художествена галерия бе валидирано пощенско-филателно издание на тема „125 години от рождението на Дечко Узунов“. То е в тираж от 5000 броя, с номинална стойност 1,35 лева и специален пощенски печат. Художник на изданието е Теодор Лихо. 

/ВСР

Британската рок група "Оейзис" се събира отново след 15 години, като братята Ноел и Лиъм Галахър планират серия от концерти през 2025 г., съобщават световните осведомителни агенции.

Групата, чийто дебютен албум Definitely Maybe беше издаден преди 30 години, се раздели през 2009 г., когато китаристът и основен автор на песни Ноел каза преди концерт в Париж, че повече не може да работи със своя брат и фронтмен на "Оейзис" Лиъм.

Още преди разпадането братята отдавна бяха в обтегнати отношения и според съобщения не са си говорили години наред след като групата се раздели. 

Въпреки че оттогава Лиъм и Ноел Галахър не са свирили заедно, двамата редовно изпълняват песни на "Оейзис" на соловите си концерти. Освен това всеки от тях не пропускаше да отправя критики към другия в пресата.

"Това е, случва се", написа групата в социалната мрежа Екс, обявявайки, ч

„Цар Плъх“, Аli, Heptagram и Woomb свирят на Rebel Rebel във Варна на 6-7 септември, съобщават организаторите от Projector Plus.

За четвърта поредна година фестивалът за българска авторска музика ще събере артисти от алтернативната локална сцена за двудневно събитие на открито. 

„Фестивалът, който първоначално се заражда като визитка на бандите от независимото обединение на артисти Projector Plus през 2021 г., вече носи собствен заряд и добре разпознаваема за феновете музикална и лирична идентичност. A тази година четирите групи в двата фестивални дни са едни от движещите стихии на българската алтернативна сцена, които носят смайваща световна енергия на живо“, коментират организаторите.

Повече от десет години търговищкият хор „Родна песен“ разучава песни на китайски език. Изпълнения на седем от тях бяха включени в програмата на формацията при представянето им в 17-тото издание на Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това разказа художественият ръководител и диригент на хора Красимира Коларова по време на пресконференция дни след завръщането в родния град. 

Стана ясно, че смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ е първият състав от България, участвал в престижния форум от учредяването му през 1992 г. до сега. Фестивалът се провежда на всеки две години.

Председателят на сдружение „Приятели на Китай“ в Търговище Румен Новаков, който е дългогодишен хорист, каза, че поканата за участие на „Родна песен“ в международния хоров фестивал е отправена още

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
500-години история: Театър на сенките „Карагьозис“
Театър на сенките „Карагьозис“ с над 500-годишна история от Гърция ще гостува на град Пазарджик, съобщиха от местната администрация. На 21-ви септември  в "Градин ...
Започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“
Във Варна започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“. В конкурсната програма ще се състезават 15 пълнометражни, 20 късометражни филма ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
Русенската опера представя премиерно "Севилският бръснар"
Русенската опера ще представи премиерно "Севилският бръснар" на 20 септември (петък) в Доходното здание в Русе. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова.  Реж ...
Иван Пазламачев подрежда първа самостоятелна изложба
Първата самостоятелна изложба на Иван Пазламачев в София след 33 години работа зад океана ще бъде подредена в галерия „Астри“. Експозицията живопис ще бъде открита на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Най-новото заглавие в репертоара на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич (ДКТ) е спектакълът ,,Златка – Златното момиче”. Официалната премиера ...
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
След 17 години без издаден албум френско-испанският певец Ману Чао се завръща в петък с Viva Tu и своето латино звучене, съживявайки хубавите спомени на цяло едно поколение, което ...
Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни статуи
Световни и български утвърдени визуални артисти ще създават съвременно изкуство заедно с 30 млади участници от русенски училища в „Графити фестивал. Пристанище на 60 корабни ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Тикер в 20:00 ч.
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното изда ...
Начало Авансцена
3633
Авансцена

Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов.Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително.

| 09 Септември 2024, 16:53 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“
Софийската градска художествена галерия удължава изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“
Снимка © Минко Чернев / БТА

Поради големия интерес към изложбата „Дечко Узунов. Съзидания.125 години от рождението на художника“ ще удължим експозицията до 9 октомври включително.

Това обявиха от екипа на Софийската градска художествена галерия (СГХГ).

Много се радвам, че дебютирам тук, в прекрасната опера на София, с Телрамунд, с прекрасната постановка на акад. Пламен Каталов. Той е един от хората, които наистина знаят какво означава Вагнер. Това казва австрийският баритон Томас Вайнхапел по повод премиерата на „Лоенгрин“ в Софийската опера и балет.

На 23 юни солистът излиза за първи път на най-голямата българска оперна сцена.

„Карталов има специално усещане, за което е работил толкова много през годините, за всяка стъпка, всеки поглед. Той ни даваше насоки, които наистина бяха много, много специални“, коментира Вайнхапел. По думите му Вагнер наистина е искал да направи света по-добър и да даде своята философска идея на всички. Не е задължително да разбирате езика, тук има друго, по-високо ниво – нивото на музиката. Тя трябва да бъде усетена. Той е искал да каже всичко чрез му

„Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията“, казва в интервю през 1988 г. Доньо Донев - художник-карикатурист, сценарист и режисьор, известен най-вече с анимационния си филм „Тримата глупаци“. Припомняме днес тези негови думи по повод навършването на 95 години от рождението му. 

ПЪРВИТЕ СИ КАРИКАТУРИ СЪЗДАВА КАТО УЧЕНИК

Доньо Донев е роден на 27 юни 1929 г. в Берковица. Завършва Четвърта мъжка гимназия в София. През 1954 г. се дипломира в Художествената академия в ателието по „Графика“, ръководено от проф. Илия Бешков. „Често си мисля, че една от любимите грешки в моя живот е анимацията. Като дете мечтаех да стана моряк, но вместо това, сякаш на шега, завърших Художествената академия в класа на Илия Бешков. После, по случайност, благодарение на Тодор Динов, попаднах в анимационното кино“. – споделя художникът в интервю пр

Испания превръща в туристически атракции за почитатели на киното локациите на снимките на филмовата класика „Добрият, лошият и злият“, съобщава Ройтерс.

„Има два типа хора, приятелю“, казва Мъжът без име - героят на Клинт Истуд във филма, на Туко (Илай Уолък) и допълва: „Тези със заредени пистолети и тези, които копаят – ти си от тези, които копаят!“

Доброволци в Северна Испания са взели думите му присърце, като старателно се грижат за прясно изкопаните гробове на снимачната площадка от класическия спагети уестърн на Серджо Леоне от 1966 г. „Добрият, лошият и злият“. Така те превръщат района в поклонническо място за феновете на филма.

Със своите хълмове, покрити с редки храсти, местността край градчето Санто Доминго де Силос, на около 200 км северно от Мадрид в провинция Бургос, замества американския Запад в

Българската актриса Ели Скорчева засади своя липичка в Алеята на липите пред Държавна опера Стара Загора. Тази година именно Скорчева е носител на специалната награда за цялостен принос в киното в единадесетото издание на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024.

„Расти голяма и силна, давай много аромат и сянка на всички хора в Стара Загора“, нарече на новопосаденото дръвче Скорчева.

Актрисата откри своята почетна звезда.

На официалната церемония по откриване на кинофестивала в Стара Загора в събота вечер Ели Скорчева получи специалната награда.

„Благодаря на Маги Ралчева, на фестивала „Златната липа“ и на вас, че през цялото време цялата публика ме подкрепя страшно много“, посочи в словото си Ели Скорчева. „Златната липа“ за първи път ме накара да се чувствам като наистина като звезда.“

Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта на 100 дизайнери от една държава, създадени за 25 години, групирани в 25 категории.  

Изложбата прави пъстър преглед на разнообразието и иновативната сила на австрийския продуктов дизайн през новото хилядолетие въз основа на 100 дизайнерски обекта.

По четири обекта във всяка от 25-те тематични категории - от A  до Z  - отразяват разнообразието от предмети, които са проектирани и произведени в Австрия от 2000 година до днес. Това са особено забележителни австрийски продуктови дизайни. AUT (абревиатурата за Австрия) NOW дава възможност за функционален, концептуален и поетичен поглед на качествата на съвременния дизайн.

Дефинираните 25 категории позволяват задълбочен подхо

Експозицията съдържа над 90 произведения в жанровете портрет, натюрморт, пейзаж и композиция (фигурална и абстрактна). По изложбата са работили кураторите Аделина Филева, Пламен В. Петров и Рамона Димова, както и сътрудниците Николета Гологанова-Петрова и Наташа Ноева. Реставратори на произведенията са Илинка Чергарова, Милан Михайлович и Светлана Христова.

На откриването на експозицията в Софийската градска художествена галерия бе валидирано пощенско-филателно издание на тема „125 години от рождението на Дечко Узунов“. То е в тираж от 5000 броя, с номинална стойност 1,35 лева и специален пощенски печат. Художник на изданието е Теодор Лихо. 

Британската рок група "Оейзис" се събира отново след 15 години, като братята Ноел и Лиъм Галахър планират серия от концерти през 2025 г., съобщават световните осведомителни агенции.

Групата, чийто дебютен албум Definitely Maybe беше издаден преди 30 години, се раздели през 2009 г., когато китаристът и основен автор на песни Ноел каза преди концерт в Париж, че повече не може да работи със своя брат и фронтмен на "Оейзис" Лиъм.

Още преди разпадането братята отдавна бяха в обтегнати отношения и според съобщения не са си говорили години наред след като групата се раздели. 

Въпреки че оттогава Лиъм и Ноел Галахър не са свирили заедно, двамата редовно изпълняват песни на "Оейзис" на соловите си концерти. Освен това всеки от тях не пропускаше да отправя критики към другия в пресата.

"Това е, случва се", написа групата в социалната мрежа Екс, обявявайки, ч

„Цар Плъх“, Аli, Heptagram и Woomb свирят на Rebel Rebel във Варна на 6-7 септември, съобщават организаторите от Projector Plus.

За четвърта поредна година фестивалът за българска авторска музика ще събере артисти от алтернативната локална сцена за двудневно събитие на открито. 

„Фестивалът, който първоначално се заражда като визитка на бандите от независимото обединение на артисти Projector Plus през 2021 г., вече носи собствен заряд и добре разпознаваема за феновете музикална и лирична идентичност. A тази година четирите групи в двата фестивални дни са едни от движещите стихии на българската алтернативна сцена, които носят смайваща световна енергия на живо“, коментират организаторите.

Повече от десет години търговищкият хор „Родна песен“ разучава песни на китайски език. Изпълнения на седем от тях бяха включени в програмата на формацията при представянето им в 17-тото издание на Китайския хоров фестивал и конкурс с международно участие - China International Chorus Festival CICA. Това разказа художественият ръководител и диригент на хора Красимира Коларова по време на пресконференция дни след завръщането в родния град. 

Стана ясно, че смесен хор „Родна песен“ при Образцово народно читалище (ОНЧ) „Напредък – 1864“ е първият състав от България, участвал в престижния форум от учредяването му през 1992 г. до сега. Фестивалът се провежда на всеки две години.

Председателят на сдружение „Приятели на Китай“ в Търговище Румен Новаков, който е дългогодишен хорист, каза, че поканата за участие на „Родна песен“ в международния хоров фестивал е отправена още

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Представителният смесен хор “Родна песен” от Хасково, с диригент Мартин Антонов, спечели най-високото отличие на Международния хоров фестивал във Флоренция, Италия, съобщи маестро Антонов. 

Златният медал за формацията към читалище “Заря” е в категория “смесени хорове“. Съревнованието за нея на музикалния форум е било с хорове от Хонг Конг, Тайван, Донгуан и Тайпе.

Първото място е присъдено на хасковската хорова формация за представената от нея програма с произведения от В. А. Моцарт, Карл Дженкинс, П. И. Чайковски, Петко Стайнов, Филип Кутев и Петър Льондев.

Българският състав е и единственият поканен да вземе участие в самостоятелния юбилеен концерт на хора от Хонг Конг, който отбелязва по време на един от концертите 45 години от създаването си.

При напрегнатата програма, която са имали, хористите от

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
500-години история: Театър на сенките „Карагьозис“
Започва 42-рото издание на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Русенската опера представя премиерно "Севилският бръснар"
Иван Пазламачев подрежда първа самостоятелна изложба
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Тонът на времето
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Калейдоскоп
"Златка - златното момиче" е новият спектакъл на Държавен куклен театър "Дора Габе"
Творчески отражения
След 17 години Ману Чао се завръща с нов албум
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.