NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа
4516
Тонът на времето

Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа

Концерт на Васил Найденов постави тази вечер кулминацията на тържествата по повод 55 години от обявяването на Стралджа за град. В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител. На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал). Още след първите няколко песни – „Веднъж“, „Като слънце в огледало“, „Старата любов“, публиката избухваше в бурни аплодисменти

| 07 Септември 2024, 23:17 ч.
Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа
Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа
Снимка © БТА

Концерт на Васил Найденов постави тази вечер кулминацията на тържествата по повод 55 години от обявяването на Стралджа за град.

На церемония във Фестивалния и конгресен център във Варна бяха обявени отличените в 20-тото издание на Световния фестивал на анимационния филм. Голямата награда и призът за късометражен филм е за „Нощ в чакалнята“ на Саки Мурамото, който е впечатлил журито с майсторското изобразяване на атмосферата. Бяха премирани със специални дипломи и филмите „Красиви мъже“ и „В сянката на кипарис“. 

В селекцията с пълнометражни ленти журито е предпочело „Мечтата на Султана“ на Изабел Ергера, а сред детските заглавия -„Невъзможни болести“ на Стефано Тамбелини. 

Най-високото признание сред българските продукции получи „Дъщерята на художника“ със сценарист, режисьор, художник и аниматор Димитър Димитров. В мотивите на журито бяха отбелязани зашеметяващите визии в историята за семейната връзка, базирана н

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“.

Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън. 

Освен това канадският композитор ще ръководи международния конкурс за филмова музика на фестивала за неговото 20-о издание. Като председател на журито той ще оценява млади таланти. Всеки от тях ще има за задача да създаде оригинална музика към един и същ 8-минутен късометражен филм. Три композиции ще бъдат изпълнени на живо от оркестъра на Тонхале Цюрих под диригентството на Франк Щробел на 5 октомври. Това ще се случи по време на галата „Кино в концерт“ (Cinema in Concert) в Цюрих в присъствието на тримата номинирани. Печелившата композиция ще получи па

Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да бъде посетена в къща музей „Вера Недкова“ до 15 ноември, обявиха от Националната галерия.

Както информирахме, изложбата е курирана от Диана Драганова-Щир.

По думите на екипа на изложбата в основата й е възможността за личен прочит и задълбочено изследване на темата за съхранението на музея като институция и същевременно пренасянето на паметта. 

Надежда Олег Ляхова е родена през 1960 г. Тя е автор на видеа, инсталации, акции, обекти. Използва хартия, ламарина, пирони, лъжици, сапун, пясък, лед, сладолед, захарен памук, фотоапарат и камера. Правила е самостоятелни изложби в Little Bird Place, София, галерия „Структура“, София, галерия „Аросита“, София, Софийската градска художествена галерия, „Склада“, София, Центъра за съвремен

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска канят бургаската публиката на закриващия концерт от турнето им "Концерти с история" в Културен център "Морско казино" на 26 август.

В него двамата ще изпълняват произведения за танци от класическата музика, сред които композиции от Йоханес Брамс, Антонин Дворжак и Астор Пиацола, съобщават от пресцентъра на градската администрация и организаторите от "София арт институт".

Иван Стайков свири на старинна цигулка Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер. Прочутите танци от класическата музика ще прозвучат в акомпанимента на забележителната пианистка Венета Нейнска.

В програмата са включени Унгарски танци от Йоханес Брамс, Славянски танц в ми минор от Антонин Дворжак и Румънски танци на Бела Барток. За любителите на тангото е включена и музика от Астор Пиацола.

По традиция музик

Певицата Мила Роберт ще изпълни за първи път на живо песента "Ние сме солени същества" на премиерата на нейния анимационен клип в Бургас. 

Събитието, което ще предложи на посетителите си и солен коктейл, ще се проведе на 19 юли в Barbar, съобщават организаторите от Българска фондация "Биоразнообразие".

"Ние сме солени същества" е песен, създадена специално за документалния филм "Солени хора" с режисьор Александра Вал. Лентата разказва за Атанасовско езеро като дом на множество птици, розови цветове, запазена природа и солени пирамиди - част от уникалната екосистема на Бургас, разположен между море и три езера.  

Мила Роберт е автор на музиката към песента заедно с Явор Карагитлиев. Текстът е на Мариана Сърбова, архитект и визуален артист, която в случая е и автор на видеото, в което образите на морето, човека, рибите, птиците и връзката помежду им са пр

В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител.

На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал). Още след първите няколко песни – „Веднъж“, „Като слънце в огледало“, „Старата любов“, публиката избухваше в бурни аплодисменти. Последваха непреходните хитове „Сбогом, моя любов“, „Всичко ми е наред“, „Синева“, „По първи петли”, „Телефонна любов“, „Бързаш няма време“, „Джули“, „Казано честно, всичко ми е наред“, „Сигурно“.

Няколко пъти Васил Найденов попита: „Не се ли уморихте?“. Публиката отвръщаше с мощни възгласи „Неее, ощеее!“. С многократни бисове прозвучаха още „На случайна гара“, „Седем пъти“, „Рали“, „Междучасие“ и други емблематични песни, обичани от няколко поколения.

„Обичайте българската музика, на която въобще не е било толкова лесно, все едно какво се говори в медиите“, обърна се към множеството Васил Найденов. В края на концерта той слезе от сцената при публиката и пя сред хората. 

„Обичам го, великан е!“, „При Васил Найденов няма звездомания, не само голям певец, а и голям човек“, „Няма лоша негова песен, щастлива съм, че имах възможност за първи път в живота си да го чуя на живо“, споделиха пред репортер хора от публиката.

Интересното за нашата група е, че всички композираме, казаха на пресконференция в Боровец изпълнителите от Швеция и Норвегия Буге Веселтофт (пиано), Дан Берглунд (бас) и Магнус Йострьом (барабани), обединени в „Римден трио“. Тази вечер по време на Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ групата ще представи песни от най-новия си албум. 

Музикантите посочиха, че във формацията всеки дава най-доброто от себе си. Пианистът Буге Веселтофт разказа историята на триото. Искал да изпълнява типична скандинавска музика, поканил двамата си колеги да се присъединят към него и така триото се формира в 90-те години на XX век. 

Музикантите казаха, че репетират и в Швеция, и в Норвегия, но са основно в Стокхолм, „където намерим най-доброто кътче спираме и репетираме“.

От "Римден трио" посочиха, че са били наскоро в Румъния, като са участвали във фестивали. 

Австрийският цигулар от български произход Максим Цеков и британският пианист, носител на втора награда от конкурса „Геза Анда“ (2021) Джулиан Тревелиян ще имат концерт на 15 октомври в камерната зала „България“. 

Събитието е част от проекта „Лауреатите“, уточняват продуцентите от „Кантус фирмус“.

Програмата включва соната в ла мажор №22 и цигулкова соната в ми бемол мажор – от Моцарт, опус 18 от Рихард Щраус. Двете произведения принадлежат към по-рядко изпълняваните шедьоври за цигулка и пиано, но музиката  им очарова с мелодично богатство и виртуозни линии в партиите на двата инструмента, коментират организаторите.

Третата композиция е „Рио Гранде“ от британския композитор Констант Ламберт (1905-1951). Това е неговата най-популярна тв

Осем художници от Хасково и страната претворяват усещанията си на платното в една от любимите на хасковлии зони - лесопарк „Кенана“.  

Те са част от Националния пленер по живопис, който се провежда всяка година в рамките на седмицата, посветена на празника на Хасково – осми септември.

Тази година темата на пленера е „С Хасково в сърцето“.

По думите на заместник - кмета на Хасково Мария Вълчева, която приветства участниците във втория им творчески ден, местните автори носят темата в сърцето си, а гост художниците вече са споделили добрите си впечатления от южния град и най-вече от гостоприемството на хората тук.

„Това, което споделиха, е изключително позитивно. Аз вярвам, че са вдъхновени наистина да уловят по най-прекрасния начин идентичността и уникалността на нашия град“ ,каза заместник - кметът.

Певицата, авторка на песни и актриса Сабрина Карпентър за трета поредна седмица е начело в класацията на "Билборд" за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Карпентър запазва първенството си с албума Short n` Sweet, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 117 000 еквивалентни единици. 

Позициите от втора до шеста в албумния чарт остават непроменени спрямо предходната седмица и се заемат съответно от Пост Малоун с F-1 Trillion (72 000 продадени еквивалентни единици); Чапъл Роан с The Rise and Fall of a Midwest Princess (57 000); Морган Уолън с One Thing at a Time (52 000); Тейлър Суифт с The Tortured Poets Department (51 000) и Били Айлиш с Hit Me Hard and Soft (47 000).

Челната десетка в албумната класация Билборд 200 се допълва от Зак Брайън с

Живописни платна ще украсят обществени сгради и обекти в Ямбол и тунджанските села по време на международния фестивал URBAN CANVAS. Фестивалът за визуални градски изкуства започва днес, 4 септември, и ще продължи до 7 септември. Негови организатори са творческия тандем Super G Team, зад който стоят художниците Николай Димитров и Даниел Дубаров.

Това е първото издание на фестивала, като идеята е да стане ежегоден. Програмата му постоянно се допълва и вероятно ще продължи още няколко дни след официалния си край. В арт феста участват стенописци със световно признание – Паола Делфин от Мексико и Сара Йейтс от Великобритания, позната с творческия псевдоним Fauna Graphic, разказаха художниците от Super G Team.

По време на фестивала ще бъдат изрисувани обществени обекти и сгради в Ямбол и селата Генерал Инзово, Видинци и Безмер в община Тунджа. Участници от Китайския ку

Пищна заря озари небето над централния площад в Стралджа по време на концерта, а преди началото му нагоре полетяха 55 балона. Преди Васил Найденов да се качи на сцената, приветствие за празника отправи кметът на община Стралджа Атанас Киров.

„Наистина сме щастливи, че днес сме събрани тук. Надявам се с усилията, които полагаме, всички да вървим заедно ръка за ръка, да постигаме нови и нови хоризонти, за едно по-добро бъдеще на нашия град, в който най-важни са хората“, каза кметът на Стралджа.

Гости на празника бяха също областният управител на Ямбол Николай Костадинов, кметът на община Тунджа Станчо Ставрев и заместникът му Стоян Петков. Поздравителен адрес изпрати кметът на Ямбол Валентин Ревански.

На 27 август 1969 г. Стралджа става град с Указ № 828 на Президиума на Народното събрание. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
Българското MP-Studio е сред петте студиа, поканени за участие в най-голямото събитие за видеомапинг в света – iMapp, в Букурещ. Негово произведение ще преобрази втората най- ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 04:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Тонът на времето
4516
Тонът на времето

Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа

В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител.На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал).

| 07 Септември 2024, 23:17 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа
Обичайте българската музика, обърна се към публиката Васил Найденов на концерт в Стралджа
Снимка © БТА

Концерт на Васил Найденов постави тази вечер кулминацията на тържествата по повод 55 години от обявяването на Стралджа за град.

В продължение на два часа жителите и гостите на града пяха и танцуваха на препълнения площад „Демокрация“ с обичания от поколения българи изпълнител.

На церемония във Фестивалния и конгресен център във Варна бяха обявени отличените в 20-тото издание на Световния фестивал на анимационния филм. Голямата награда и призът за късометражен филм е за „Нощ в чакалнята“ на Саки Мурамото, който е впечатлил журито с майсторското изобразяване на атмосферата. Бяха премирани със специални дипломи и филмите „Красиви мъже“ и „В сянката на кипарис“. 

В селекцията с пълнометражни ленти журито е предпочело „Мечтата на Султана“ на Изабел Ергера, а сред детските заглавия -„Невъзможни болести“ на Стефано Тамбелини. 

Най-високото признание сред българските продукции получи „Дъщерята на художника“ със сценарист, режисьор, художник и аниматор Димитър Димитров. В мотивите на журито бяха отбелязани зашеметяващите визии в историята за семейната връзка, базирана н

Канадският композитор и трикратен носител на „Оскар“  Хауърд Шор ще получи награда за цялостно творчество на 20-ия филмов фестивал в Цюрих през октомври, съобщи „Холивуд репортър“.

Шор е известен най-вече с емблематичната си музика за филмовите трилогии „Властелинът на пръстените“ и „Хобит“ на Питър Джаксън. 

Освен това канадският композитор ще ръководи международния конкурс за филмова музика на фестивала за неговото 20-о издание. Като председател на журито той ще оценява млади таланти. Всеки от тях ще има за задача да създаде оригинална музика към един и същ 8-минутен късометражен филм. Три композиции ще бъдат изпълнени на живо от оркестъра на Тонхале Цюрих под диригентството на Франк Щробел на 5 октомври. Това ще се случи по време на галата „Кино в концерт“ (Cinema in Concert) в Цюрих в присъствието на тримата номинирани. Печелившата композиция ще получи па

Изложбата „Съхранение“ на Надежда Олег Ляхова се удължава и може да бъде посетена в къща музей „Вера Недкова“ до 15 ноември, обявиха от Националната галерия.

Както информирахме, изложбата е курирана от Диана Драганова-Щир.

По думите на екипа на изложбата в основата й е възможността за личен прочит и задълбочено изследване на темата за съхранението на музея като институция и същевременно пренасянето на паметта. 

Надежда Олег Ляхова е родена през 1960 г. Тя е автор на видеа, инсталации, акции, обекти. Използва хартия, ламарина, пирони, лъжици, сапун, пясък, лед, сладолед, захарен памук, фотоапарат и камера. Правила е самостоятелни изложби в Little Bird Place, София, галерия „Структура“, София, галерия „Аросита“, София, Софийската градска художествена галерия, „Склада“, София, Центъра за съвремен

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска канят бургаската публиката на закриващия концерт от турнето им "Концерти с история" в Културен център "Морско казино" на 26 август.

В него двамата ще изпълняват произведения за танци от класическата музика, сред които композиции от Йоханес Брамс, Антонин Дворжак и Астор Пиацола, съобщават от пресцентъра на градската администрация и организаторите от "София арт институт".

Иван Стайков свири на старинна цигулка Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер. Прочутите танци от класическата музика ще прозвучат в акомпанимента на забележителната пианистка Венета Нейнска.

В програмата са включени Унгарски танци от Йоханес Брамс, Славянски танц в ми минор от Антонин Дворжак и Румънски танци на Бела Барток. За любителите на тангото е включена и музика от Астор Пиацола.

По традиция музик

Певицата Мила Роберт ще изпълни за първи път на живо песента "Ние сме солени същества" на премиерата на нейния анимационен клип в Бургас. 

Събитието, което ще предложи на посетителите си и солен коктейл, ще се проведе на 19 юли в Barbar, съобщават организаторите от Българска фондация "Биоразнообразие".

"Ние сме солени същества" е песен, създадена специално за документалния филм "Солени хора" с режисьор Александра Вал. Лентата разказва за Атанасовско езеро като дом на множество птици, розови цветове, запазена природа и солени пирамиди - част от уникалната екосистема на Бургас, разположен между море и три езера.  

Мила Роберт е автор на музиката към песента заедно с Явор Карагитлиев. Текстът е на Мариана Сърбова, архитект и визуален артист, която в случая е и автор на видеото, в което образите на морето, човека, рибите, птиците и връзката помежду им са пр

На сцената с Васил Найденов се качиха Стоян Бозов (соло китара) и Станислава Христова (беквокал). Още след първите няколко песни – „Веднъж“, „Като слънце в огледало“, „Старата любов“, публиката избухваше в бурни аплодисменти. Последваха непреходните хитове „Сбогом, моя любов“, „Всичко ми е наред“, „Синева“, „По първи петли”, „Телефонна любов“, „Бързаш няма време“, „Джули“, „Казано честно, всичко ми е наред“, „Сигурно“.

Няколко пъти Васил Найденов попита: „Не се ли уморихте?“. Публиката отвръщаше с мощни възгласи „Неее, ощеее!“. С многократни бисове прозвучаха още „На случайна гара“, „Седем пъти“, „Рали“, „Междучасие“ и други емблематични песни, обичани от няколко поколения.

Интересното за нашата група е, че всички композираме, казаха на пресконференция в Боровец изпълнителите от Швеция и Норвегия Буге Веселтофт (пиано), Дан Берглунд (бас) и Магнус Йострьом (барабани), обединени в „Римден трио“. Тази вечер по време на Международния джаз фестивал „Д-р Емил Илиев“ групата ще представи песни от най-новия си албум. 

Музикантите посочиха, че във формацията всеки дава най-доброто от себе си. Пианистът Буге Веселтофт разказа историята на триото. Искал да изпълнява типична скандинавска музика, поканил двамата си колеги да се присъединят към него и така триото се формира в 90-те години на XX век. 

Музикантите казаха, че репетират и в Швеция, и в Норвегия, но са основно в Стокхолм, „където намерим най-доброто кътче спираме и репетираме“.

От "Римден трио" посочиха, че са били наскоро в Румъния, като са участвали във фестивали. 

Австрийският цигулар от български произход Максим Цеков и британският пианист, носител на втора награда от конкурса „Геза Анда“ (2021) Джулиан Тревелиян ще имат концерт на 15 октомври в камерната зала „България“. 

Събитието е част от проекта „Лауреатите“, уточняват продуцентите от „Кантус фирмус“.

Програмата включва соната в ла мажор №22 и цигулкова соната в ми бемол мажор – от Моцарт, опус 18 от Рихард Щраус. Двете произведения принадлежат към по-рядко изпълняваните шедьоври за цигулка и пиано, но музиката  им очарова с мелодично богатство и виртуозни линии в партиите на двата инструмента, коментират организаторите.

Третата композиция е „Рио Гранде“ от британския композитор Констант Ламберт (1905-1951). Това е неговата най-популярна тв

Осем художници от Хасково и страната претворяват усещанията си на платното в една от любимите на хасковлии зони - лесопарк „Кенана“.  

Те са част от Националния пленер по живопис, който се провежда всяка година в рамките на седмицата, посветена на празника на Хасково – осми септември.

Тази година темата на пленера е „С Хасково в сърцето“.

По думите на заместник - кмета на Хасково Мария Вълчева, която приветства участниците във втория им творчески ден, местните автори носят темата в сърцето си, а гост художниците вече са споделили добрите си впечатления от южния град и най-вече от гостоприемството на хората тук.

„Това, което споделиха, е изключително позитивно. Аз вярвам, че са вдъхновени наистина да уловят по най-прекрасния начин идентичността и уникалността на нашия град“ ,каза заместник - кметът.

Певицата, авторка на песни и актриса Сабрина Карпентър за трета поредна седмица е начело в класацията на "Билборд" за албуми, съобщи сайтът на изданието.

Карпентър запазва първенството си с албума Short n` Sweet, от който за едноседмичния период на отчитане са продадени 117 000 еквивалентни единици. 

Позициите от втора до шеста в албумния чарт остават непроменени спрямо предходната седмица и се заемат съответно от Пост Малоун с F-1 Trillion (72 000 продадени еквивалентни единици); Чапъл Роан с The Rise and Fall of a Midwest Princess (57 000); Морган Уолън с One Thing at a Time (52 000); Тейлър Суифт с The Tortured Poets Department (51 000) и Били Айлиш с Hit Me Hard and Soft (47 000).

Челната десетка в албумната класация Билборд 200 се допълва от Зак Брайън с

Живописни платна ще украсят обществени сгради и обекти в Ямбол и тунджанските села по време на международния фестивал URBAN CANVAS. Фестивалът за визуални градски изкуства започва днес, 4 септември, и ще продължи до 7 септември. Негови организатори са творческия тандем Super G Team, зад който стоят художниците Николай Димитров и Даниел Дубаров.

Това е първото издание на фестивала, като идеята е да стане ежегоден. Програмата му постоянно се допълва и вероятно ще продължи още няколко дни след официалния си край. В арт феста участват стенописци със световно признание – Паола Делфин от Мексико и Сара Йейтс от Великобритания, позната с творческия псевдоним Fauna Graphic, разказаха художниците от Super G Team.

По време на фестивала ще бъдат изрисувани обществени обекти и сгради в Ямбол и селата Генерал Инзово, Видинци и Безмер в община Тунджа. Участници от Китайския ку

„Обичайте българската музика, на която въобще не е било толкова лесно, все едно какво се говори в медиите“, обърна се към множеството Васил Найденов. В края на концерта той слезе от сцената при публиката и пя сред хората. 

„Обичам го, великан е!“, „При Васил Найденов няма звездомания, не само голям певец, а и голям човек“, „Няма лоша негова песен, щастлива съм, че имах възможност за първи път в живота си да го чуя на живо“, споделиха пред репортер хора от публиката.

Пищна заря озари небето над централния площад в Стралджа по време на концерта, а преди началото му нагоре полетяха 55 балона. Преди Васил Найденов да се качи на сцената, приветствие за празника отправи кметът на община Стралджа Атанас Киров.

„Наистина сме щастливи, че днес сме събрани тук. Надявам се с усилията, които полагаме, всички да вървим заедно ръка за ръка, да постигаме нови и нови хоризонти, за едно по-добро бъдеще на нашия град, в който най-важни са хората“, каза кметът на Стралджа.

Гости на празника бяха също областният управител на Ямбол Николай Костадинов, кметът на община Тунджа Станчо Ставрев и заместникът му Стоян Петков. Поздравителен адрес изпрати кметът на Ямбол Валентин Ревански.

На 27 август 1969 г. Стралджа става град с Указ № 828 на Президиума на Народното събрание. 

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.