NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Британската група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г.
5700
Тонът на времето

Британската група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г.

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс. Церемонията се състоя в лондонското студио "Аби роуд". Групата от Лийдс, Северна Англия, спечели приза, като за фаворитка сред претендентите за тазгодишното отличие "Мъркюри" беше смятана певицата и авторка на песни Чарли Екс Си Екс с нейния албум Brat, отбелязва АФП

| 06 Септември 2024, 12:13 ч.
Британската група
Британската група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г.
Снимка © AP / Ian West / PA

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс.

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Актьорът Виго Мортенсен, познат с ролята на Арагорн в поредицата "Властелинът на пръстените", ще получи почетна награда на чешкия кинофестивал в Карлови Вари, съобщи АФП, позовавайки се на организаторите.

Американско-датският актьор и режисьор, който е на 65 години, ще получи наградата по време на церемонията по откриването на 28 юни, обяви президентът на фестивала - актьорът Иржи Бартошка. 

Виго Мортенсен ще представи филма "До края на света" на фестивала. Мортенсен е режисьор на лентата и играе една от главните роли. 

Сред другите звезди на киното, поканени в Кралови Вари, са актьорът Клайв Оуен ("Отблизо", "Sin City: Град на греха") и режисьорът Стивън Содърбърг ("Ерин Брокович", "Трафик"). Содърбърг ще представи филмите си, посветени на живота на родения в Прага писател Франц Кафка. 

Оуен и Содърбърг също ще получат награди на президе

Изложбата Things that bother me on a daily basis на Венета Рангелова ще бъде представена в галерия „УниКредит Студио“ от 13 до 28 юни. 

Експозицията е част международен проект, в който артисти търсят новите наративи за Европа, съобщават организаторите.

По думите на екипа, създадена като типографски проект, изложбата цели да провокира в посетителите секунди забавяне, вглеждане навътре, размисъл върху универсалните въпроси по дълбоко личен начин. Тя е повод да се запитаме възможно ли е да се наслаждаваме на красива гледка, без да се замислим за смисъла на живота; защо има нещо, а не нищо; възможно ли е да се създаде нещо стойностно, без да има самота, казват още организаторите.

„Във все по-напрегнатото съвремие и геополитическа обстановка комуникацията под всякаква форма е изключително важна за менталното здраве на хората, а споделянето на страхове и проблеми

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Церемонията се състоя в лондонското студио "Аби роуд".

Групата от Лийдс, Северна Англия, спечели приза, като за фаворитка сред претендентите за тазгодишното отличие "Мъркюри" беше смятана певицата и авторка на песни Чарли Екс Си Екс с нейния албум Brat, отбелязва АФП.

Според журито албумът на "Инглиш тичър" - This Could Be Texas, “разкрива нови дълбочини с всяко слушане: това е белегът на една бъдеща класика“. 

Създадена през 2020 г. групата все още е сравнително непозната на широката публика, отбелязва АФП. Първият хит -  парчето R&B, е издаден през 2021 г.

"Инглиш тичър" взе наградата от 25 000 британски лири в края на церемонията, излъчена по Би Би Си, но без изпълнения на живо поради липса на спонсори, които да финансират тазгодишното събитие. Това разочарова много фенове, отбелязва АФП.

Община Стара Загора отново подарява летни киновечери под звездите с любими български филми, съобщават от пресцентъра на местната администрация. 

Инициативата "Лятно кино под звездите" ще се осъществи на 12 и 13 юли в Античният форум „Августа Траяна“, като и тази година старозагорци и гости на града ще имат възможност да изберат сами кои ленти да гледат. 

Изборът става чрез коментар под публикацията в официалната фейсбук страница на Община Стара Загора, а срокът е една седмица. Предоставени са четири филма, от които двата с най-много гласове ще бъдат прожектирани, посочват организаторите.

По време на летните киновечери отново ще има гост от екипа на прожектираните филми.

Предложенията, между които публиката има възможност да избира, са „Пулсът на танца“ с режисьор Георги Костов, „Завръщане 2“ с режисьор Ники Илиев, „Като за послед

Артисти от три континента и български майстори на занаятите си дават среща във второто издание на Jazz and Art Festival в троянското село Орешак.

От 11 до 14 юли музиканти от Куба, Сърбия, България, Аржентина, Бразилия, Китай и Франция делят една сцена сред откритите площи на Националното изложение на художествените занаяти и изкуствата в Орешак. През първите две вечери за публиката свириха и пяха бразилецът Уил Сант, Джазтет-Троян, сърбинът Матея Йездич и неговия бенд, Mike Sax & Key и кубинската група Septeto Nabori.

„Идеята за този фест дойде от това, че красивата музика и изкуството винаги вървят ръка за ръка. Нашата програма ще продължи с Биг бенда на Велико Търново, Морова, Карен Соуза и великият Васил Петров“, каза Камен Хасъмски, създател на фестивала.

Част от програмата на фестивала са и разнообразни работилници, свързани с характерни за региона з

Изложба „100 години лека атлетика в България" е подредена пред сградата на Община Велико Търново в центъра на старата столица. Тя включва 15 пана, на които са снимките на част от българските олимпийски медалисти. Сред тях са Йорданка Благоева, Стефка Костадинова, Христо Марков, Тереза Маринова, Мирела Демирева, Йорданка Донкова, Петър Петров, Цветанка Христова, Мария Вергова.

Експозицията поставя началото на отбелязването на 100-годишния юбилей на леката атлетика в България и е открита от заместник-кмета Нейко Генчев, директора на Общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“ Петко Павлов и секретаря на Федерацията по лека атлетика Диян Драшков, посочиха от Общината.

Инициативата е на Българската федерация по лека атлетика и съвпада с провеждането на Държавното първенство по лека атлетика, на което за четвърта поредна година стадион "Ивайло" във Велико Търново е домаки

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Лили Иванова изнесе концерт в Летния театър в Шумен. Той продължи над час и четиридесет минути. Бяха изпълнени някои от най-новите песни на Лили Иванова, както и най-любимите на публиката, като "Детелини", "Камино", "Щурче" и "Ветрове". 

Концертът е част от националното турне на певицата за 2024 година.

С нея на сцената в Шумен бяха шестима музиканти от LI Orchestra: Ангел Дюлгеров, Орлин Цветанов, Огнян Енев, Иван Йорданов-Чери, Росен Ватев и Христо Михалков, както и трио LaTiDa.

В турнето на Лили Иванова след Шумен следват концерти във Варна – на 4 юли, в Бургас – на 6 юли, в Пловдив – на 12 септември, в Стара Загора – на 14 септември, в Плевен – на 16 септември, в Смолян – на 12 октомври, в Кърджали – на 13 октомври, в Пазарджик – на 15 октомври, във Враца – на 18 октомври, в Панагюрище – на 14 ноември, в Кюстендил – на 18 ноември, в Сандански – на 20 ное

Наградата "Мъркюри" е учредена през 1992 г. и се присъжда за най-успешен албум на британски или ирландски изпълнител. Първият  й носител е шотландската рок група "Праймъл скрийм". Паричният еквивалент на награда е 25 000 британски лири. Миналата година Where I`m Meant to Be на "Езра Колектив" става първият джаз албум, отличен с награда "Мъркюри". 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
Българското MP-Studio е сред петте студиа, поканени за участие в най-голямото събитие за видеомапинг в света – iMapp, в Букурещ. Негово произведение ще преобрази втората най- ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Тонът на времето
5700
Тонът на времето

Британската група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г.

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс.Според журито албумът на "Инглиш тичър" - This Could Be Texas, “разкрива нови дълбочини с всяко слушане: това е белегът на една бъдеща класика“.

| 06 Септември 2024, 12:13 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Британската група
Британската група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г.
Снимка © AP / Ian West / PA

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс.

Церемонията се състоя в лондонското студио "Аби роуд".

„Божественият смисъл на съществуванието ни е да обичаме и ако животът ни не е хубав, това е защото не извършваме точно това - да обичаме. Не е трудно, аз съм опитвала, много е хубаво“. Това каза актрисата Цветана Манева, която няколко пъти вдигна публиката на крака по време на спектакъла в нейна чест „Честит рожден ден, Цветана!“, който бе представен на театралния фестивал „Варненско лято“. 

„Ако животът ни не е такъв, какъвто непрекъснато очакваме да бъде, вероятно трябва по-често да се питаме какво правим точно с това обичане, с тази любов. Аз не си задавам въпроса защо съм на този свят. За това съм. Не само аз, всички сме за това. 

Винаги се питам с какво съм заслужила толкова обич. Имам отговор, който е нескромен и беше дискретен до този момент, но сега мога да го обявя. Аз много обичам да обичам и съм обичала, и продължавам да обичам и мисля, че това е е

Актьорът Виго Мортенсен, познат с ролята на Арагорн в поредицата "Властелинът на пръстените", ще получи почетна награда на чешкия кинофестивал в Карлови Вари, съобщи АФП, позовавайки се на организаторите.

Американско-датският актьор и режисьор, който е на 65 години, ще получи наградата по време на церемонията по откриването на 28 юни, обяви президентът на фестивала - актьорът Иржи Бартошка. 

Виго Мортенсен ще представи филма "До края на света" на фестивала. Мортенсен е режисьор на лентата и играе една от главните роли. 

Сред другите звезди на киното, поканени в Кралови Вари, са актьорът Клайв Оуен ("Отблизо", "Sin City: Град на греха") и режисьорът Стивън Содърбърг ("Ерин Брокович", "Трафик"). Содърбърг ще представи филмите си, посветени на живота на родения в Прага писател Франц Кафка. 

Оуен и Содърбърг също ще получат награди на президе

Изложбата Things that bother me on a daily basis на Венета Рангелова ще бъде представена в галерия „УниКредит Студио“ от 13 до 28 юни. 

Експозицията е част международен проект, в който артисти търсят новите наративи за Европа, съобщават организаторите.

По думите на екипа, създадена като типографски проект, изложбата цели да провокира в посетителите секунди забавяне, вглеждане навътре, размисъл върху универсалните въпроси по дълбоко личен начин. Тя е повод да се запитаме възможно ли е да се наслаждаваме на красива гледка, без да се замислим за смисъла на живота; защо има нещо, а не нищо; възможно ли е да се създаде нещо стойностно, без да има самота, казват още организаторите.

„Във все по-напрегнатото съвремие и геополитическа обстановка комуникацията под всякаква форма е изключително важна за менталното здраве на хората, а споделянето на страхове и проблеми

Химици от Националния музей и Университета в Амстердам за първи път установиха как Рембранд е използвал специални пигменти от арсенов сулфид, за да създаде съвършена златна боя, съобщава електронното издание „Юрикалърт“.

С помощта на сложни спектроскопски техники те са успели да засекат наличие на пигменти от минерала парареалгар (жълто) и полуаморфен парареалгар (оранжево/червено) в детайли от известната му творба „Нощна стража“.

Подкрепени от подобни проучвания на свързани исторически източници, химиците стигнали до заключението, че Рембранд умишлено е комбинирал тези конкретни пигменти от арсенов сулфид с други багрила, за да пресъздаде точно златния блясък в дрехата на един от персонажите в картината.

Откритието е публикувано в научното списание „Херитидж сайънс“ с автори Фредерик Брурс и Нушка де Кайзер, докторанти в Института за молекулярни науки на Униве

Програмата на Международния балетен конкурс „Сара-Нора Прима“ продължава тази вечер с втори тур на най-голямата възрастова група С. Тя включва общо 20 участници на възраст между 17 и 26 години. Сред тях има 12 индивидуалисти и осем двойки.

Второто издание на единствения в момента балетен конкурс за професионалисти в страната се провежда в Държавна опера - Бургас, която е партньор и домакин на проявата. е медиен партньор на събитието.

След края на първия тур, журито обяви участниците, които преминават на следващия етап. Общо 45 финалисти от седем държави бяха допуснати до втори тур. В сряда от тях се представиха балетисти от първите две възрастови групи – петима от група А и 15 от група Б.

Финалистите ще се борят за общ награден фонд на стойност 40 000 лв., както и допълнителни отличия като гастроли, договори, безплатни обучения и конкурси. Победителите ще бъд

Групата от Лийдс, Северна Англия, спечели приза, като за фаворитка сред претендентите за тазгодишното отличие "Мъркюри" беше смятана певицата и авторка на песни Чарли Екс Си Екс с нейния албум Brat, отбелязва АФП.

Според журито албумът на "Инглиш тичър" - This Could Be Texas, “разкрива нови дълбочини с всяко слушане: това е белегът на една бъдеща класика“. 

Община Стара Загора отново подарява летни киновечери под звездите с любими български филми, съобщават от пресцентъра на местната администрация. 

Инициативата "Лятно кино под звездите" ще се осъществи на 12 и 13 юли в Античният форум „Августа Траяна“, като и тази година старозагорци и гости на града ще имат възможност да изберат сами кои ленти да гледат. 

Изборът става чрез коментар под публикацията в официалната фейсбук страница на Община Стара Загора, а срокът е една седмица. Предоставени са четири филма, от които двата с най-много гласове ще бъдат прожектирани, посочват организаторите.

По време на летните киновечери отново ще има гост от екипа на прожектираните филми.

Предложенията, между които публиката има възможност да избира, са „Пулсът на танца“ с режисьор Георги Костов, „Завръщане 2“ с режисьор Ники Илиев, „Като за послед

Артисти от три континента и български майстори на занаятите си дават среща във второто издание на Jazz and Art Festival в троянското село Орешак.

От 11 до 14 юли музиканти от Куба, Сърбия, България, Аржентина, Бразилия, Китай и Франция делят една сцена сред откритите площи на Националното изложение на художествените занаяти и изкуствата в Орешак. През първите две вечери за публиката свириха и пяха бразилецът Уил Сант, Джазтет-Троян, сърбинът Матея Йездич и неговия бенд, Mike Sax & Key и кубинската група Septeto Nabori.

„Идеята за този фест дойде от това, че красивата музика и изкуството винаги вървят ръка за ръка. Нашата програма ще продължи с Биг бенда на Велико Търново, Морова, Карен Соуза и великият Васил Петров“, каза Камен Хасъмски, създател на фестивала.

Част от програмата на фестивала са и разнообразни работилници, свързани с характерни за региона з

Изложба „100 години лека атлетика в България" е подредена пред сградата на Община Велико Търново в центъра на старата столица. Тя включва 15 пана, на които са снимките на част от българските олимпийски медалисти. Сред тях са Йорданка Благоева, Стефка Костадинова, Христо Марков, Тереза Маринова, Мирела Демирева, Йорданка Донкова, Петър Петров, Цветанка Христова, Мария Вергова.

Експозицията поставя началото на отбелязването на 100-годишния юбилей на леката атлетика в България и е открита от заместник-кмета Нейко Генчев, директора на Общинско предприятие „Спортни имоти и прояви“ Петко Павлов и секретаря на Федерацията по лека атлетика Диян Драшков, посочиха от Общината.

Инициативата е на Българската федерация по лека атлетика и съвпада с провеждането на Държавното първенство по лека атлетика, на което за четвърта поредна година стадион "Ивайло" във Велико Търново е домаки

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Лили Иванова изнесе концерт в Летния театър в Шумен. Той продължи над час и четиридесет минути. Бяха изпълнени някои от най-новите песни на Лили Иванова, както и най-любимите на публиката, като "Детелини", "Камино", "Щурче" и "Ветрове". 

Концертът е част от националното турне на певицата за 2024 година.

С нея на сцената в Шумен бяха шестима музиканти от LI Orchestra: Ангел Дюлгеров, Орлин Цветанов, Огнян Енев, Иван Йорданов-Чери, Росен Ватев и Христо Михалков, както и трио LaTiDa.

В турнето на Лили Иванова след Шумен следват концерти във Варна – на 4 юли, в Бургас – на 6 юли, в Пловдив – на 12 септември, в Стара Загора – на 14 септември, в Плевен – на 16 септември, в Смолян – на 12 октомври, в Кърджали – на 13 октомври, в Пазарджик – на 15 октомври, във Враца – на 18 октомври, в Панагюрище – на 14 ноември, в Кюстендил – на 18 ноември, в Сандански – на 20 ное

Създадена през 2020 г. групата все още е сравнително непозната на широката публика, отбелязва АФП. Първият хит -  парчето R&B, е издаден през 2021 г.

"Инглиш тичър" взе наградата от 25 000 британски лири в края на церемонията, излъчена по Би Би Си, но без изпълнения на живо поради липса на спонсори, които да финансират тазгодишното събитие. Това разочарова много фенове, отбелязва АФП.

Наградата "Мъркюри" е учредена през 1992 г. и се присъжда за най-успешен албум на британски или ирландски изпълнител. Първият  й носител е шотландската рок група "Праймъл скрийм". Паричният еквивалент на награда е 25 000 британски лири. Миналата година Where I`m Meant to Be на "Езра Колектив" става първият джаз албум, отличен с награда "Мъркюри". 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.