NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Под прожектора Младежки фестивал разказва приказки за доброто
6017
Под прожектора

Младежки фестивал разказва приказки за доброто

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите. Дискусионен панел „На приказка за доброто“ ще качи на сцената четирима герои, които ще разкажат своите истории, свързани с доброволчеството и подкрепата на каузи. Това са основателят на сдружение „Операция: Плюшено мече“ Михаела Качарова, Михаил Стефанов – член на екипа на Aurubis Bulgaria и експерт в комуникациите и организационното развитие, Полина Голикова – тийнейджър и бежанец от Украйна, която трупа доброволчески опит в България, и Рада Бонева – създател на съдържание, блогър и подкастър, позната като Thrift Sheep.  В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени организации с различен социален фокус

| 05 Септември 2024, 09:51 ч.
Младежки фестивал разказва приказки за доброто
Младежки фестивал разказва приказки за доброто
Снимка © организатори

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите.

На 3 юли в „Театър 199“ е премиерата на „Шишарки“ от Екатерина Георгиева, съобщават от театъра.

През 2022 година пиесата бе един от финалистите в седмото издание на конкурса за съвременна българска драматургия „Славка Славова“.

Стела, сестра Рони и техните партньори Алекс и Асен се събират в семейната вила по случай трийсетгодишния юбилей на Рони. Четиримата са били заедно за последен път преди две години, когато съдбата завинаги преобръща живота им. Сега те се опитват отново да намерят път един към друг, но се появяват, сякаш заедно с аромата на шишарки от заобикалящата ги гора, неподозирани тайни от миналото, неочаквани истини за настоящето и трудни въпроси занапред.

Може ли човек да бъде безпощадно искрен с онези, които обича? Способен ли е да изрече онова, което е най-трудно за изричане? Какво се случ

Наскоро спечелилият наградата „Опус класик“ – Готие Капюсон, световноизвестният цигулар и носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих откриват новия сезон на Софийската филхармония. 

Под палката на маестро Найден Тодоров, те ще представят Концерта за цигулка и виолончело от Брамс, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт гарантират удоволствието на публиката.

Готие Капюсон идва у нас за трети път. 

Както информирахме, събитието е на 19 септември в зала „България“.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации, и завладяващ тон. Той се изявява многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми

„Леош Яначек и милите на сърцето му хора“ - изложба на младата чешка илюстраторка Вендула Халанкова, може да бъде разгледана от днес до 24 юни в парк „Кристал“ в София. Експозицията е подготвена от Туристическия информационен център „Бърно“ (TIC BRNO) в сътрудничество с Моравския областен музей, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че проектът се реализира от Чешкия център в София в рамките на програмата за Годината на чешката музика с подкрепата на Посолството на Чешката република в София, Столична община, чешкия Театрален институт, Sound Czech.

„Концепцията на изложбата се основава на популярната сред деца и възрастни игра за логическо мислене и памет „Мемори“, на чешки Pexeso. На всеки от постаментите са показани двойка картинки от живота и творчеството на чешкия композитор, от едната страна има илюстрация на Вендула Халанкова, а от другата - снимка от арх

Хонконг отдава почит с ретроспективна изложба на графичния дизайнер Хенри Стайнър, чиито лога са навсякъде - върху небостъргачи или банкноти, съобщи АФП.

Хонконг е "най-вълнуващото място в Азия, което познавам", казва Хенри Стайнър пред АФП, докато се разхожда сред творбите си, изложени в градския музей за съвременно изкуство M+.

Роденият в Австрия 90-годишен дизайнер пристига в Хонконг на 27-годишна възраст през 1961 г., след като подписва договор за няколко месеца с едно списание. 

През 63-те си години в града той става свидетел на превръщането на "перлата на Ориента" в световен финансов център.

"Хонконг е място, което се движи и те стимулира (...) Това е едно наелектризиращо място", обяснява той, без да се смущава от политическата обстановка след продемократичните протести през 2019 г. и приемането на два закона за националната сигурност, прокар

Дискусионен панел „На приказка за доброто“ ще качи на сцената четирима герои, които ще разкажат своите истории, свързани с доброволчеството и подкрепата на каузи. Това са основателят на сдружение „Операция: Плюшено мече“ Михаела Качарова, Михаил Стефанов – член на екипа на Aurubis Bulgaria и експерт в комуникациите и организационното развитие, Полина Голикова – тийнейджър и бежанец от Украйна, която трупа доброволчески опит в България, и Рада Бонева – създател на съдържание, блогър и подкастър, позната като Thrift Sheep. 

В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени организации с различен социален фокус. Това са Greenpeace Bulgaria, Еvery Dog Matters EU, Българското дружество за защита на птиците (БДЗП), Националната асоциация на доброволците, „А21“, Съветът на жените бежанки в България, сдружение „Отворени обятия“, „Операция: Плюшено мече“, менторската програма „Скритите таланти на България“, фондациите Single Step и „П.У.Л.С.“.

Фотографска изложба „И аз съм тук“ ще представи историите на девет жени бежанки, които живеят в България. Кадрите са на фотографа и създател на „Етюдите на София“ – Иван Шишиев.

Ще бъде даден старт и на новия сезон на ученическото доброволческо състезание „Купата на героите“, което пета година насърчава ученици между 7 и 19 години да се събират в доброволчески клубове, да организират и осъществяват инициативи в подкрепа на различни социални групи и каузи в градовете и селата, в които живеят. 

През миналата учебна година (2023/2024) в „Купата на героите“ са участвали 874 ученици с 27 доброволчески клуба от 14 населени места, които са осъществили 350 мисии в подкрепа на каузи. С всяка следваща година броят на децата се увеличава значително, а за четирите години от съществуването си състезанието по правене на добро е успяло да ангажира над 3700 деца и младежи, коментират организаторите.

Лили Иванова изнесе концерт във Варна в рамките на своето национално турне за 2024 година. Зрителите в препълнения Летен театър я приветстваха със ставане на крака след всяко изпълнение, те скандираха „Лили, обичаме те!“ и „Браво!“. 

За мен и за целия екип е невероятно щастие да бъдем във вашия прекрасен театър в този красив град Варна, каза Лили Иванова в началото на събитието. В първия час на концерта прозвучаха и нови композиции от репертоара на певицата, сред които „Два белега“ по текст на Мартин Карбовски и музика на Огнян Енев от LI Orchestra, и „Спомен“ от поета Александър Петров, композирана от Ангел Дюлгеров, който е аранжор на цялата програма на турнето. Тази година в програмата са включени и песни на Лили Иванова с нов аранжимент като „Сълза“ с текст от Надежда Захариева и „Покруса“ по текст

Независима музикална асоциация отбелязва началото си с двудневен фестивал. 

Samodiva е създадена от артисти в полза на артисти с единствената цел да осигури по-лесно развитие на младите таланти на българската сцена, разказват от асоциацията.

По думите им мисията им е да покажат различен пример и подход, който да сплотява и стимулира алтернативната музика в България.

Фестивалът Stroeja Open Air ще се състои на 20 и 21 септември. 

Участват „Нова генерация" и „Остава" (Свилен Ноев и Георги Георгиев с акустичен сет), Woomb, Нeptagram, Maze Hunters и Каке?, както и Opium, Parallel и „Цвет“.

Всички приходи ще бъдат вложени от асоциацията в групи и изпълнители, които са на ранен етап от креативния си път. Така екипът ще им по

С концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски ще бъде официално открито 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол тази вечер.

На сцената на Амфитеатър „Аполония“ със Симфоничния оркестър на БНР ще се изяви и Светлина Стоянова – мецосопран. Сред музикалните изпълнители, които ще зарадват публиката, са също Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, Влади Ампов – Графа, Белослава и много други, отбелязват от екипа.

В програмата на фестивала днес е включено и представлението на Драматичен театър „Адриана Будевска“ „Кралицата на красотата“. Постановката на Боил Банов „Кралицата на красотата. Бившата мис на малкия град“ от Мартин Макдона е в памет на Борислав Чакринов (1961-2024), отбелязват от екипа на „Аполония“.

Форумът, включващ кон

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Митология, история и

Фестивалният ден ще бъде озвучен от сет на DJ Гета (So Called Crew) и концерт на Yana & Leena.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
Новооткритата изложба  във виенския Музей за приложно изкуство (МАК), озаглавена „AUT NOW. 100 × австрийски дизайн за 21-ви век“, представя  100 обекта ...
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Тов ...
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на ...
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Под прожектора
6017
Под прожектора

Младежки фестивал разказва приказки за доброто

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите.В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени организации с различен социален фокус. Това са Greenpeace Bulgaria, Еvery Dog Matters EU, Българското дружество за защита на птиците (БДЗП), Националната асоциация на доброволците, „А21“, Съветът на жените бежанки в България, сдружение „Отворени обятия“, „Операция: Плюшено мече“, менторската програма „Скритите таланти на България“, фондациите Single Step и „П.

| 05 Септември 2024, 09:51 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Младежки фестивал разказва приказки за доброто
Младежки фестивал разказва приказки за доброто
Снимка © организатори

Третият фестивал на младежкото доброволчество „Свободен час“ ще се състои в Борисовата градина, в София, на 16 септември, съобщават организаторите.

Дискусионен панел „На приказка за доброто“ ще качи на сцената четирима герои, които ще разкажат своите истории, свързани с доброволчеството и подкрепата на каузи. Това са основателят на сдружение „Операция: Плюшено мече“ Михаела Качарова, Михаил Стефанов – член на екипа на Aurubis Bulgaria и експерт в комуникациите и организационното развитие, Полина Голикова – тийнейджър и бежанец от Украйна, която трупа доброволчески опит в България, и Рада Бонева – създател на съдържание, блогър и подкастър, позната като Thrift Sheep. 

На 3 юли в „Театър 199“ е премиерата на „Шишарки“ от Екатерина Георгиева, съобщават от театъра.

През 2022 година пиесата бе един от финалистите в седмото издание на конкурса за съвременна българска драматургия „Славка Славова“.

Стела, сестра Рони и техните партньори Алекс и Асен се събират в семейната вила по случай трийсетгодишния юбилей на Рони. Четиримата са били заедно за последен път преди две години, когато съдбата завинаги преобръща живота им. Сега те се опитват отново да намерят път един към друг, но се появяват, сякаш заедно с аромата на шишарки от заобикалящата ги гора, неподозирани тайни от миналото, неочаквани истини за настоящето и трудни въпроси занапред.

Може ли човек да бъде безпощадно искрен с онези, които обича? Способен ли е да изрече онова, което е най-трудно за изричане? Какво се случ

Наскоро спечелилият наградата „Опус класик“ – Готие Капюсон, световноизвестният цигулар и носителят на „Грами“ Аугустин Хаделих откриват новия сезон на Софийската филхармония. 

Под палката на маестро Найден Тодоров, те ще представят Концерта за цигулка и виолончело от Брамс, съобщават от филхармонията.

Обреден танц из „Саламбо“ на Веселин Стоянов и Недовършената симфония от Шуберт гарантират удоволствието на публиката.

Готие Капюсон идва у нас за трети път. 

Както информирахме, събитието е на 19 септември в зала „България“.

Аугустин Хаделих е известен със своята феноменална техника, проникновени и убедителни интерпретации, и завладяващ тон. Той се изявява многократно по най-големите световни концертни сцени. Свирил е с

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми

„Леош Яначек и милите на сърцето му хора“ - изложба на младата чешка илюстраторка Вендула Халанкова, може да бъде разгледана от днес до 24 юни в парк „Кристал“ в София. Експозицията е подготвена от Туристическия информационен център „Бърно“ (TIC BRNO) в сътрудничество с Моравския областен музей, съобщават организаторите.

От екипа отбелязват, че проектът се реализира от Чешкия център в София в рамките на програмата за Годината на чешката музика с подкрепата на Посолството на Чешката република в София, Столична община, чешкия Театрален институт, Sound Czech.

„Концепцията на изложбата се основава на популярната сред деца и възрастни игра за логическо мислене и памет „Мемори“, на чешки Pexeso. На всеки от постаментите са показани двойка картинки от живота и творчеството на чешкия композитор, от едната страна има илюстрация на Вендула Халанкова, а от другата - снимка от арх

Хонконг отдава почит с ретроспективна изложба на графичния дизайнер Хенри Стайнър, чиито лога са навсякъде - върху небостъргачи или банкноти, съобщи АФП.

Хонконг е "най-вълнуващото място в Азия, което познавам", казва Хенри Стайнър пред АФП, докато се разхожда сред творбите си, изложени в градския музей за съвременно изкуство M+.

Роденият в Австрия 90-годишен дизайнер пристига в Хонконг на 27-годишна възраст през 1961 г., след като подписва договор за няколко месеца с едно списание. 

През 63-те си години в града той става свидетел на превръщането на "перлата на Ориента" в световен финансов център.

"Хонконг е място, което се движи и те стимулира (...) Това е едно наелектризиращо място", обяснява той, без да се смущава от политическата обстановка след продемократичните протести през 2019 г. и приемането на два закона за националната сигурност, прокар

В рамките на фестивала младежите ще могат да се срещнат и разговарят с екипите на 11 неправителствени организации с различен социален фокус. Това са Greenpeace Bulgaria, Еvery Dog Matters EU, Българското дружество за защита на птиците (БДЗП), Националната асоциация на доброволците, „А21“, Съветът на жените бежанки в България, сдружение „Отворени обятия“, „Операция: Плюшено мече“, менторската програма „Скритите таланти на България“, фондациите Single Step и „П.У.Л.С.“.

Фотографска изложба „И аз съм тук“ ще представи историите на девет жени бежанки, които живеят в България. Кадрите са на фотографа и създател на „Етюдите на София“ – Иван Шишиев.

Лили Иванова изнесе концерт във Варна в рамките на своето национално турне за 2024 година. Зрителите в препълнения Летен театър я приветстваха със ставане на крака след всяко изпълнение, те скандираха „Лили, обичаме те!“ и „Браво!“. 

За мен и за целия екип е невероятно щастие да бъдем във вашия прекрасен театър в този красив град Варна, каза Лили Иванова в началото на събитието. В първия час на концерта прозвучаха и нови композиции от репертоара на певицата, сред които „Два белега“ по текст на Мартин Карбовски и музика на Огнян Енев от LI Orchestra, и „Спомен“ от поета Александър Петров, композирана от Ангел Дюлгеров, който е аранжор на цялата програма на турнето. Тази година в програмата са включени и песни на Лили Иванова с нов аранжимент като „Сълза“ с текст от Надежда Захариева и „Покруса“ по текст

Независима музикална асоциация отбелязва началото си с двудневен фестивал. 

Samodiva е създадена от артисти в полза на артисти с единствената цел да осигури по-лесно развитие на младите таланти на българската сцена, разказват от асоциацията.

По думите им мисията им е да покажат различен пример и подход, който да сплотява и стимулира алтернативната музика в България.

Фестивалът Stroeja Open Air ще се състои на 20 и 21 септември. 

Участват „Нова генерация" и „Остава" (Свилен Ноев и Георги Георгиев с акустичен сет), Woomb, Нeptagram, Maze Hunters и Каке?, както и Opium, Parallel и „Цвет“.

Всички приходи ще бъдат вложени от асоциацията в групи и изпълнители, които са на ранен етап от креативния си път. Така екипът ще им по

С концерт на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Константин Илиевски ще бъде официално открито 40-ото издание на Празниците на изкуствата „Аполония“ в Созопол тази вечер.

На сцената на Амфитеатър „Аполония“ със Симфоничния оркестър на БНР ще се изяви и Светлина Стоянова – мецосопран. Сред музикалните изпълнители, които ще зарадват публиката, са също Стефан Вълдобрев и Обичайните заподозрени, Влади Ампов – Графа, Белослава и много други, отбелязват от екипа.

В програмата на фестивала днес е включено и представлението на Драматичен театър „Адриана Будевска“ „Кралицата на красотата“. Постановката на Боил Банов „Кралицата на красотата. Бившата мис на малкия град“ от Мартин Макдона е в памет на Борислав Чакринов (1961-2024), отбелязват от екипа на „Аполония“.

Форумът, включващ кон

Йоанна Русева – цигулка, и Гийом Венсан – пиано, ще свирят на 22 юни в камерна зала "България", в рамките на 55-ото издание на "Софийски музикални седмици", съобщават от екипа на фестивала.

По думите им музикантите ще поднесат разнообразна музикална програма, изпълнена с виртуозност и осезаема емоционалност, посветена на жените композиторки и изследваща уникалния стил и изказ на Клара Шуман, с необичайния й хармоничен език и оригинален почерк. Поетиката на Алма Малер е следващият обект.

Втората част проследява пътя на няколко големи авторки от ХХ век – Галина Устволская и Адриана Хьолски с български премиери на творбите им.

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Митология, история и

Ще бъде даден старт и на новия сезон на ученическото доброволческо състезание „Купата на героите“, което пета година насърчава ученици между 7 и 19 години да се събират в доброволчески клубове, да организират и осъществяват инициативи в подкрепа на различни социални групи и каузи в градовете и селата, в които живеят. 

През миналата учебна година (2023/2024) в „Купата на героите“ са участвали 874 ученици с 27 доброволчески клуба от 14 населени места, които са осъществили 350 мисии в подкрепа на каузи. С всяка следваща година броят на децата се увеличава значително, а за четирите години от съществуването си състезанието по правене на добро е успяло да ангажира над 3700 деца и младежи, коментират организаторите.

Фестивалният ден ще бъде озвучен от сет на DJ Гета (So Called Crew) и концерт на Yana & Leena.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Новооткритата изложба във виенския Музей за приложно изкуство представя австрийския дизайн на 21-ви век
С премиера на детското представление "Карлсон и Дребосъчето" театърът в Кърджали започва есенно-зимния сезон
„Акордеонни импресии“ предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади
Фестивалът за поп и рок музика „София“ подкрепя общественозначими каузи
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.