NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Тонът на времето Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария
5106
Тонът на времето

Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария

Повече от 1000 музиканти, които свирят на алпийски рог, поставиха световен рекорд за най-големия ансамбъл на алпийски рог, съобщиха от швейцарска асоциация, която представлява изпълнителите на алпийски рог, предаде ДПА. Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария. Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина

| 01 Септември 2024, 19:01 ч.
Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария
Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария
Снимка © KEYSTONE / Urs Flueeler) / Keystone via AP

Повече от 1000 музиканти, които свирят на алпийски рог, поставиха световен рекорд за най-големия ансамбъл на алпийски рог, съобщиха от швейцарска асоциация, която представлява изпълнителите на алпийски рог, предаде ДПА.

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Самостоятелна изложба на Виолета Иванова ще бъде открита днес в галерия „Интро“. В своите картини тя използва различни материали, като създава връзка между конкретното и абстрактното, съобщават организаторите.

Виолета Иванова е родена в България, но живее в САЩ от 2004 г., където има възможността да се докосне до богатата художествена сцена, развивана от американските галерии. 

Водена от страстта към изкуството и желанието за самооткритие през творчеството, Виолета се среща с Джеймс Ратлиф, собственик на галерия в Аризона, САЩ през 2020 г., разказват организаторите на изложбата й в София. 

По думите им тази среща се оказва ключова за нейното професионално развитие като художник, тъй като получава покана да се присъедини към дейността на галерията и да излага там своите творби. Получава възможността да работи като артмениджър в Simic Galleries във Финикс,

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

Испанската група Chambao ще закрие тази вечер фестивала Varna Breeze by Exit, съобщиха от Общината в крайморския град. Концертите отново ще бъдат на сцената в района на Пантеона в Морската градина.

Chambao ще излязат пред публиката в 21,20 часа. Последната фестивална вечер ще започне в 19 часа, като началото ще постави Dj Skill.

След това, от 19,45 часа, е концертът на Hrisi live band. В 20,30 часа ще започнат изпълненията на Selector Stiliyan.

Фестивалът започна навръх Деня на Варна 15 август. В празничната нощ варненци и гостите на града имаха възможност да чуят Gipsy Kings, Dire Straits Legacy и Stereo MC’s. 

Организатор на фестивала е официалният представител на Exit за България.

Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария.

Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина. Те се събрали и свирили хорови мелодии в Клевеналп в продължение на пет минути.

Според организаторите на събитието са присъствали наблюдатели от Книгата на рекордите "Гинес", за да удостоверят опита за световен рекорд.

Предишният рекорд не е вписан в книгата. В нея фигурира ансамбъл от 366 музиканти, свирили като ансамбъл на хребета Горнерграт в Швейцария през 2009 г.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Българското турне на „Огънят на Анадола“  започва от Шумен на 2 август. Шоуто ще бъде представено в Летния театър в областния град. След това спектакълът ще бъде представен във Велико Търново, на 3 август, във Варна на 4 август, в Бургас на 5 август, в Пловдив на 6 август и в Кърджали - на 7 и 8 август, съобщиха организаторите на турнето.

Шоуто вече 25 години е на сцена. Преди да дойде у нас „Огънят на Анадола“ беше в САЩ, в Южна Америка, в Китай и сега продължава през Европа. Създателят на шоуто Мустафа Ердоган е световноизвестен хореограф, който е дал живота и сърцето си на този проект, заяви Георги Радев от помоутърската компания, отговаряща за турнето на „Огънят на Анадола“ в България.

В шоуто са включени композиции, изобразяващи и пресъздаващи национални танци на народи от Европа и Азия. Има бой с мечове, казашки танци, турски дервиши. В турнето са и танцьор

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техник

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Есенното, 24-о издание на столичния „Европейски музикален фестивал“ представя поредица от събития през следващите три месеца, съобщават от „Кантус фирмус“. ...
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – ...
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
Българското MP-Studio е сред петте студиа, поканени за участие в най-голямото събитие за видеомапинг в света – iMapp, в Букурещ. Негово произведение ще преобрази втората най- ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Тонът на времето
5106
Тонът на времето

Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария

Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария.Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина.

| 01 Септември 2024, 19:01 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария
Над 1000 музиканти на алпийски рог поставиха световен рекорд в Швейцария
Снимка © KEYSTONE / Urs Flueeler) / Keystone via AP

Повече от 1000 музиканти, които свирят на алпийски рог, поставиха световен рекорд за най-големия ансамбъл на алпийски рог, съобщиха от швейцарска асоциация, която представлява изпълнителите на алпийски рог, предаде ДПА.

Асоциацията възнамерявала да подобри рекорд от 2013 г., когато 508 музиканти свирили заедно на алпийски рог край Цермат, Швейцария.

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Самостоятелна изложба на Виолета Иванова ще бъде открита днес в галерия „Интро“. В своите картини тя използва различни материали, като създава връзка между конкретното и абстрактното, съобщават организаторите.

Виолета Иванова е родена в България, но живее в САЩ от 2004 г., където има възможността да се докосне до богатата художествена сцена, развивана от американските галерии. 

Водена от страстта към изкуството и желанието за самооткритие през творчеството, Виолета се среща с Джеймс Ратлиф, собственик на галерия в Аризона, САЩ през 2020 г., разказват организаторите на изложбата й в София. 

По думите им тази среща се оказва ключова за нейното професионално развитие като художник, тъй като получава покана да се присъедини към дейността на галерията и да излага там своите творби. Получава възможността да работи като артмениджър в Simic Galleries във Финикс,

Постерната изложба „ Хора и улици. Град като град“ бе открита днес в Търговище. Тя съдържа шест метални табла с двустранни постери, проследяващи историята на търговищките улици и на част от хората, чиито имена носят. Паната са подредени в централната част на града.

„Темата за Търговище в миналото и днес, като присъствие и хора в него, вълнува нашите съграждани. Постерната изложба е форма да се излезе от музея и да достигнем до повече съграждани“, коментира идеята директорът на Регионалния исторически музей (РИМ) в Търговище Магдалена Жечева.

Автори са главните уредници в отдел „Нова и най-нова история” на РИМ – Търговище д-р Тоня Любенова и Светлана Аврамова. Изложбата е посветена на 90 години от преименуването на града и 65 години от обявяването му за окръжен център и се реализира с финансовата подкрепа на Община Търговище по Програма „Култура плюс“.

Тоня Любе

Най-големият музей на открито в Европа се намира в румънския град Сибиу. Става дума за Националния музеен комплекс “Астра”. Цяла седмица ще ви е нужна, ако искате да го обходите обстойно.

Той е разположен на площ от 96 хектара, сред прекрасен пейзаж, в природен резерват. 10-километровите алеи, които можете да обиколите пеш, с колело или с файтон, ще ви преведат през над 400 къщи и домакинства, занаятчийски работилници, малки дървени църкви, плевни, водни и вятърни мелници. По пътя си ще срещате коне, крави и кучета, които се разхождат свободно. А докато надничате в къщите, добре запазените им оригинални интериори ще ви нашепват приказки за живота на село в периода между XVII и XIX век. 

Любопитните истории от миналото се допълват от колекциите от текстил, бродерия, керамика, дърво, икони, снимки или общо над 200 000 предмета. Със сигурност ще ви заинтр

Испанската група Chambao ще закрие тази вечер фестивала Varna Breeze by Exit, съобщиха от Общината в крайморския град. Концертите отново ще бъдат на сцената в района на Пантеона в Морската градина.

Chambao ще излязат пред публиката в 21,20 часа. Последната фестивална вечер ще започне в 19 часа, като началото ще постави Dj Skill.

След това, от 19,45 часа, е концертът на Hrisi live band. В 20,30 часа ще започнат изпълненията на Selector Stiliyan.

Фестивалът започна навръх Деня на Варна 15 август. В празничната нощ варненци и гостите на града имаха възможност да чуят Gipsy Kings, Dire Straits Legacy и Stereo MC’s. 

Организатор на фестивала е официалният представител на Exit за България.

Организаторите планирали да съберат 550 музиканти, но почти два пъти повече се регистрирали от Швейцария и от чужбина. Те се събрали и свирили хорови мелодии в Клевеналп в продължение на пет минути.

Според организаторите на събитието са присъствали наблюдатели от Книгата на рекордите "Гинес", за да удостоверят опита за световен рекорд.

Четири камерни концерта и четири майсторски класа ще има по време на петото издание на Cellissimo, съобщават организаторите на фестивала, който ще се състои от 6 до 11 септември.

На майсторските класове на проф. Рафаел Уолфиш, проф. Стефан Казаку, проф. Кшищоф Карпета и доц. д-р Атанас Кръстев ще партнират пианистите Палави Махидара, проф. Людмил Ангелов, доц. д-р Маргарита Илиева и д-р Гергана Несторова в общите им камерни концерти.

„Както в предишните издания на фестивала, така и през 2024 г. майсторските класове ще са отворени за ученици, студенти, както и за професионални виолончелисти от цялата страна и чужбина. Това е уникална възможност в нашата столица да се осъществи среща между изтъкнати представители на различни европейски виолончелови школи, чието съгласие за участие е признание и за високото ни нацио

Британският историк и автор на документални филми проф. Бетани Хюз, която е и водеща на популярното телевизионно предаване "Съкровища с Бетани Хюз“, засне част от 121-я Празник на розата в Казанлък. Кадрите ще бъдат част от епизод на предаването, посветен на България.

Била съм в региона и преди във връзка с археологията и бях удивена, коментира проф. Хюз. По думите и е много впечатляващо да бъде в Казанлък по време на Фестивала на розата, който е изключително важен за региона както в момента, така и назад във времето. 

"Епизодът, който заснемаме сега, е за повече от съкровищата на България, а Фестивалът на розата и Розовата долина са кулминацията, нещо специално, с което ще завършим епизода", посочи тя. 

Екипът пътува и до други места в страната. По думите епизодът ще бъде монтиран през лятото и ще излезе по света през есента, а във Великобритания - пре

Българското турне на „Огънят на Анадола“  започва от Шумен на 2 август. Шоуто ще бъде представено в Летния театър в областния град. След това спектакълът ще бъде представен във Велико Търново, на 3 август, във Варна на 4 август, в Бургас на 5 август, в Пловдив на 6 август и в Кърджали - на 7 и 8 август, съобщиха организаторите на турнето.

Шоуто вече 25 години е на сцена. Преди да дойде у нас „Огънят на Анадола“ беше в САЩ, в Южна Америка, в Китай и сега продължава през Европа. Създателят на шоуто Мустафа Ердоган е световноизвестен хореограф, който е дал живота и сърцето си на този проект, заяви Георги Радев от помоутърската компания, отговаряща за турнето на „Огънят на Анадола“ в България.

В шоуто са включени композиции, изобразяващи и пресъздаващи национални танци на народи от Европа и Азия. Има бой с мечове, казашки танци, турски дервиши. В турнето са и танцьор

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техник

Предишният рекорд не е вписан в книгата. В нея фигурира ансамбъл от 366 музиканти, свирили като ансамбъл на хребета Горнерграт в Швейцария през 2009 г.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Виенският ансамбъл „Паганини“ и квартет „Кукал“ от Чехия гостуват на „Европейски музикален фестивал“
Драгомир Костадинов пресъздава разпада на обществото
Българското MP-Studio е финалист в световен конкурс за видеомапинг
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.