NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“
5937
Цветни аспекти

Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“.  Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер

| 31 Август 2024, 12:38 ч.
Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“
Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“
Снимка © Емил Граничаров

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

„Осъзнал съм, че съм Гого от „Тоника“. Никой не говори за мен като Георги Найденов. За мен „Тоника“ наистина е съдба и така ще продължи до края на живота ми“, споделя в интервю певецът Георги Найденов-Гого (1949-2014), един от членовете на вокалния квартет „Тоника“. 

Тази година се честват 75 години от рождението му.

ЖИВОТЪТ НА ГОГО НАЙДЕНОВ ПРЕДИ „ТОНИКА“

Георги Найденов е роден на 6 август 1949 година в Бургас. Завършва Химическия техникум в родния си град. Там Гого създава музикалната група „Счупените епруветки“. През 1975 година завършва Висшия химикотехнологичен институт, но никога не е работил по специалността си. 

В продължение на три години е част от група „Корали“ към бургаския химически техникум. Групата създава „Бургаски вечери“, която става официален музикален символ на града.

„ТОНИКА“ КАТО ЕКВИВАЛЕНТ

За първи път септември ще бъде обявен за месец на културата в Созопол.

Програмата носи името "Антеа арт“ и ще предложи на жителите и гостите на града разнообразна програма с различни изкуства, съобщават от пресцентъра на Община Созопол.

Начало на програмата ще поставят 40-ите Празници на изкуствата "Аполония", а до края на месеца ще има още кино, музика, изобразително изкуство, кулинария и литературни вечери.

На 8 септември летен амфитеатър "Аполония" ще е домакин на Международния влашки събор. Между 16 и 18 септември българи, турци, гърци и сърби ще пристигнат за фестивала "Балкантеа", в който ще бъдат представени песни, танци, изобразително изкуство и кулинарните специфики на държавите.

Между 14 и 19 септември ще се проведе и Фестивал на хумора в изкуството "Черноморец се смее".

Тракийските дружества от няколко града в страната ще събера

Пиесата „Дългият път към звездите“ беше представена на сцената на Драматичния театър „Драгомир Асенов“ в Монтана по време на пътуващия фестивал „Красива наука“, който днес се провежда в града.

Чрез пиесата пред публиката се представят актуални открития за космоса, като в ролята на кандидат за президент в телевизионно студио бе доц. Владимир Божилов. Той пропагандира своите идеи за налагане на научни методи при вземане на политически решения и за инвестиции в космически изследвания, чрез които да бъдат открити нови планети, подобни на Земята, на които има вода и други условия за живот на хората. Според героя на доц. Божилов Земята има „срок на годност“ и човечеството трябва да търси нов дом в космоса.

По време на пиесата той представи новите открития в космоса и новите планети, което стана възможно благодарение на новите т

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ ще се проведе на 3 и 4 август в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“ съобщават от Регионалното сдружение на общини (РСО) "Централна Стара планина“.

Под навеса на менгема в „Боженци“ ще бъде разположено ателието на Деница Венкова, която ще представи занаята „гравиране върху стъкло“. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева ще посрещне почитателите на рисуването наобратно в двора на къщата музей „Баба Райна”. Рисуването на изображение върху задната страна на стъклена повърхност изисква художникът да мисли в обратен ред, да започва с детайлите и да завършва с основния фон.

Преподаватели и студенти от катедра „Стенопис” на Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" ще запознаят гостите на фестивала с

Плевенската художничка Ралица Енчева представя жената в различни образи и разказва за сънищата си в изложбата "Пъзел".

Тя е подредена в арт център "Къщата на художниците" и е четвъртата, която младата авторка показва в неговите зали.

В картините си представям моя усет, моя поглед за това, което съм преживяла на дадено място, нещо, което съм сънувала и мечтала, каза Енчева.

Творбите, които показва в настоящата експозиция, са разнообразни като теми. Някои от тях са приказни интериори, видения, сънища и мисли на художничката, други са посветени на жената и нейните различни образи. 

Заглавието "Пъзел" на изложбата дойде от това, че картините ми са вдъхновени от различни места, на които съм рисувала, от темите, които са ме вълнували. Те са като различни частици, събрани в една цяла картина, обясни авторката. 

Творбите са изпълнени в масло,

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото имам още 15 такива песни", каза Вълдобрев.

Музикантът си спомни, че първите му участия на „Аполония“ били като ученик, когато бил уличен музикант.

„Първите ми идвания на „Аполония“ са като уличен музикант пред амфитеатъра. Идваме лятото на Созопол и пеша от Каваците идвахме тук всяка вечер. А преди това на паветата си изкарвах някой лев. Тогава за първи път забелязах този феномен и това да бъдеш част от него. И се чувствах част от „Аполония“ по някакъв начин“, разказа той.

Колективна изложба на участници в петнадесетото издание на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" беше открита на втория етаж на Художествена галерия "Елена Карамихайлова" в Шумен.

На церемонията присъства зам.-кметът на община Шумен доц. Виктория Ковчазова, която връчи грамоти за участие на авторите в изложбата.

Във форума се включиха десет художници. Петима от тях от Шумен и петима от други градове.

В пленера и изложбата участваха Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: проф. Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и проф. Спартак Паскалевски.

Организатори на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" са Община Шумен и Дружеството на шуменските художници. Съгласно статута на плене

Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – PXRN. То може да бъде разгледано от 19 септември до 6 октомври, съобщават от Националната галерия. 

„Инсталацията пресъздава разпада на обществото, неговата фрагментация чрез „разцепване” на Аз-а между противоположни ценности и емоции. Човешкото лутане в крайностите, махалото на лична и групова емоция се оглежда в „специалното” огледало на безкрайността. Две полуглави, полулица в огледална камера-куб представят две полярни емоции. Двете пластики, изрязани наполовина и поставени една до друга, пресъздават радост и гняв. Отражението им ги прави цели. Зрителят вижда в безкрайното огледало себе си сред тях. Заедно те се превръщат в тълпа с редуващи се до безкрай емоции&

За втора поредна година в Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен е подредена изложбата "Млади плевенски художници". В нея са представени 14 автори с 28 творби, каза кураторът на експозицията Емил Иванов, който е и един от участниците в нея. 

Показани са живописни картини, рисунка, графика, керамика, творби от пластена вълна.

Възрастта на авторите е от 18 до 35 години.

Един от младите участници е завършил тази година Националното училище по изкуствата "Панайот Пипков" в Плевен. За мен това е изключително важно, защото така се създава връзката между току-що завършилите своето образование млади художници и най-голямата плевенска галерия, каза Емил Иванов.

Той отбеляза, че в настоящото издание участват по-малко автори, спрямо миналата година. Това според него се дължи на факта, че трудно се свиква, че такава изложба ще се организира всяка година и

Изложба на Кенджи Сато ще бъде представена в галерия „Средец“ при Министерство на културата на България от 15 до 25 октомври. Експозицията е озаглавена „Космос на монохромите“ и е част от есенните събития на „София хартиен арт фест“ и 35-ите Дни на японската култура в България, съобщават организаторите.

„Изложбата „Космос на монохромите“ на Кенджи Сато е заключителното събитие в есенният панел на „София хартиен арт фест“ 2024, включващ пет изложби с поредица от уъркшопове и демонстрации на японско съвременно изкуство. Фондация „Аматерас“ не за първи път представя в галерия „Средец“ японско съвременно изкуство“, отбелязват те. По думите им авторът е награден през 2023 година с най-престижната награда на „София хартиен арт фест“ – гранд при „Аматерас&ldquo

Копия на ренесансови скулптури, изложени в Музей на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, бяха пренесени в средновековния замък Бирон, Югозападна Франция, предаде АФП. 

По случай Европейските дни на наследството този уикенд тези статуи, изобразяващи „Погребението на Христос“ (Mise au tombeau du Christ), увенчани с херувими, заемат мястото на оригиналните в параклиса на замъка.

Тези монументални фигури, изваяни през XVI в. от анонимен скулптор, са дарени през 1907 г. от последния маркиз дьо Бирон на американския предприемач Джон Пирпонт Морган, известен като Джей Пи Морган. Той по-късно ги дава музея „Метрополитън“.

През 1957 г. първоначалното искане за създаване на копия е отхвърлено от музея в Ню Йорк с мотива, че отливката може да повреди произведенията на изкуството. Но през 2018 г., когато отново е пусната молба за съ

Снощи Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“ изнесоха двучасов концерт, в който представиха девет песни от новия си албум  „!Удивителни въпросителни?“, а след това и някои от любимите песни на феновете си. За снощната изява Вълдобрев каза, че решил да не редува нови и стари песни, а да започне с новите песни, за да не пада и да не се качва енергията постоянно по време на концерта.

„Мисля, че снощното изсвирване на албума беше най-доброто от всички досега“, каза той. „По-внимателно и прецизно беше и много се наслаждавахме на това“, допълни Вълдобрев.

Намеренията ми са да направим още три видеоклипа, съобщи музикантът. Планирал да направи видеореализации на песните  „Оцет ли пи, лимон ли яде?", „Хартиени лодки“ и „Черно-бяло Черно море". А след това да дойде в Созопол и да си почине. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Десислава Минчева: В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението
В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението, което прави художникът. Всеки има различен начин на работа, но първото е какво искаш да нарисуваш, оттам произлизат допълнит ...
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Ръкопис и писмо на писателя Франц Кафка се предлагат за продажба на аукцион от компанията "Кристиан Хесе" в Хамбург, Германия, за 280 хил. евро, съобщи "Ческе новини", позовавайки ...
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Тикер в 19:00 ч.
В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението, което прави художникът. ...
Начало Цветни аспекти
5937
Цветни аспекти

Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“

Безсънните нощи са цената на успеха.Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“.

| 31 Август 2024, 12:38 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“
Безсънните нощи са цената на успеха, каза Стефан Вълдобрев на „Аполония“
Снимка © Емил Граничаров

Безсънните нощи са цената на успеха. Винаги  е така. Това каза Стефан Вълдобрев, който днес бе гост във формата „Цената на успеха“ на Празниците на изкуствата „Аполония“. 

Няма нищо по-хубаво от усещането сутрин, че си си свършил работата добре предната вечер. Някакво удовлетворение. Или като излезе албум - пуснеш си го и знаеш, че е станал. Това усещане е много кратко, само една сутрин, обясни той.

„Осъзнал съм, че съм Гого от „Тоника“. Никой не говори за мен като Георги Найденов. За мен „Тоника“ наистина е съдба и така ще продължи до края на живота ми“, споделя в интервю певецът Георги Найденов-Гого (1949-2014), един от членовете на вокалния квартет „Тоника“. 

Тази година се честват 75 години от рождението му.

ЖИВОТЪТ НА ГОГО НАЙДЕНОВ ПРЕДИ „ТОНИКА“

Георги Найденов е роден на 6 август 1949 година в Бургас. Завършва Химическия техникум в родния си град. Там Гого създава музикалната група „Счупените епруветки“. През 1975 година завършва Висшия химикотехнологичен институт, но никога не е работил по специалността си. 

В продължение на три години е част от група „Корали“ към бургаския химически техникум. Групата създава „Бургаски вечери“, която става официален музикален символ на града.

„ТОНИКА“ КАТО ЕКВИВАЛЕНТ

За първи път септември ще бъде обявен за месец на културата в Созопол.

Програмата носи името "Антеа арт“ и ще предложи на жителите и гостите на града разнообразна програма с различни изкуства, съобщават от пресцентъра на Община Созопол.

Начало на програмата ще поставят 40-ите Празници на изкуствата "Аполония", а до края на месеца ще има още кино, музика, изобразително изкуство, кулинария и литературни вечери.

На 8 септември летен амфитеатър "Аполония" ще е домакин на Международния влашки събор. Между 16 и 18 септември българи, турци, гърци и сърби ще пристигнат за фестивала "Балкантеа", в който ще бъдат представени песни, танци, изобразително изкуство и кулинарните специфики на държавите.

Между 14 и 19 септември ще се проведе и Фестивал на хумора в изкуството "Черноморец се смее".

Тракийските дружества от няколко града в страната ще събера

Пиесата „Дългият път към звездите“ беше представена на сцената на Драматичния театър „Драгомир Асенов“ в Монтана по време на пътуващия фестивал „Красива наука“, който днес се провежда в града.

Чрез пиесата пред публиката се представят актуални открития за космоса, като в ролята на кандидат за президент в телевизионно студио бе доц. Владимир Божилов. Той пропагандира своите идеи за налагане на научни методи при вземане на политически решения и за инвестиции в космически изследвания, чрез които да бъдат открити нови планети, подобни на Земята, на които има вода и други условия за живот на хората. Според героя на доц. Божилов Земята има „срок на годност“ и човечеството трябва да търси нов дом в космоса.

По време на пиесата той представи новите открития в космоса и новите планети, което стана възможно благодарение на новите т

Деветото издание на фестивала на стъклото „Стъклена плетеница“ ще се проведе на 3 и 4 август в Музея на архитектурно-историческия резерват (МАИР) „Боженци“ съобщават от Регионалното сдружение на общини (РСО) "Централна Стара планина“.

Под навеса на менгема в „Боженци“ ще бъде разположено ателието на Деница Венкова, която ще представи занаята „гравиране върху стъкло“. Експериментиращата в сферите стъклопис, керамика и арт фотография Неда Личева ще посрещне почитателите на рисуването наобратно в двора на къщата музей „Баба Райна”. Рисуването на изображение върху задната страна на стъклена повърхност изисква художникът да мисли в обратен ред, да започва с детайлите и да завършва с основния фон.

Преподаватели и студенти от катедра „Стенопис” на Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" ще запознаят гостите на фестивала с

Плевенската художничка Ралица Енчева представя жената в различни образи и разказва за сънищата си в изложбата "Пъзел".

Тя е подредена в арт център "Къщата на художниците" и е четвъртата, която младата авторка показва в неговите зали.

В картините си представям моя усет, моя поглед за това, което съм преживяла на дадено място, нещо, което съм сънувала и мечтала, каза Енчева.

Творбите, които показва в настоящата експозиция, са разнообразни като теми. Някои от тях са приказни интериори, видения, сънища и мисли на художничката, други са посветени на жената и нейните различни образи. 

Заглавието "Пъзел" на изложбата дойде от това, че картините ми са вдъхновени от различни места, на които съм рисувала, от темите, които са ме вълнували. Те са като различни частици, събрани в една цяла картина, обясни авторката. 

Творбите са изпълнени в масло,

Стефан Вълдобрев и Маргарита Димитрова, изпълнителен директор на фондацията за изкуство „Аполония“, разказаха, че се познават от повече от 30 години.

"Тогава не гледах на „Обичам те, мила“ като на „По-полека“ сега. Гледах на нея като на шега и не исках хората да ме свързват с нея. Исках да забележат и другите песни. Исках да натрупам още и още песни. И в момента гледам по друг начин на нея, защото имам още 15 такива песни", каза Вълдобрев.

Колективна изложба на участници в петнадесетото издание на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" беше открита на втория етаж на Художествена галерия "Елена Карамихайлова" в Шумен.

На церемонията присъства зам.-кметът на община Шумен доц. Виктория Ковчазова, която връчи грамоти за участие на авторите в изложбата.

Във форума се включиха десет художници. Петима от тях от Шумен и петима от други градове.

В пленера и изложбата участваха Галина Халачева и Николай Тодоров от Добрич, Милена Младенова от гр. Бяла, Петър Тепсизов от Ямбол, Пламен Бешков от Пловдив и членовете на Дружеството на шуменските художници: проф. Димитър Балкански, Емилия Дочева, Надежда Русева, Снежана Ценова и проф. Спартак Паскалевски.

Организатори на Националния пленер по живопис "Шуменско плато" са Община Шумен и Дружеството на шуменските художници. Съгласно статута на плене

Инсталация, пресъздаваща разпада на обществото, ще бъде позиционирана в „Квадрат 500“. Автор на произведението „Фрагментация“ е Драгомир Костадинов – PXRN. То може да бъде разгледано от 19 септември до 6 октомври, съобщават от Националната галерия. 

„Инсталацията пресъздава разпада на обществото, неговата фрагментация чрез „разцепване” на Аз-а между противоположни ценности и емоции. Човешкото лутане в крайностите, махалото на лична и групова емоция се оглежда в „специалното” огледало на безкрайността. Две полуглави, полулица в огледална камера-куб представят две полярни емоции. Двете пластики, изрязани наполовина и поставени една до друга, пресъздават радост и гняв. Отражението им ги прави цели. Зрителят вижда в безкрайното огледало себе си сред тях. Заедно те се превръщат в тълпа с редуващи се до безкрай емоции&

За втора поредна година в Художествена галерия "Илия Бешков" в Плевен е подредена изложбата "Млади плевенски художници". В нея са представени 14 автори с 28 творби, каза кураторът на експозицията Емил Иванов, който е и един от участниците в нея. 

Показани са живописни картини, рисунка, графика, керамика, творби от пластена вълна.

Възрастта на авторите е от 18 до 35 години.

Един от младите участници е завършил тази година Националното училище по изкуствата "Панайот Пипков" в Плевен. За мен това е изключително важно, защото така се създава връзката между току-що завършилите своето образование млади художници и най-голямата плевенска галерия, каза Емил Иванов.

Той отбеляза, че в настоящото издание участват по-малко автори, спрямо миналата година. Това според него се дължи на факта, че трудно се свиква, че такава изложба ще се организира всяка година и

Изложба на Кенджи Сато ще бъде представена в галерия „Средец“ при Министерство на културата на България от 15 до 25 октомври. Експозицията е озаглавена „Космос на монохромите“ и е част от есенните събития на „София хартиен арт фест“ и 35-ите Дни на японската култура в България, съобщават организаторите.

„Изложбата „Космос на монохромите“ на Кенджи Сато е заключителното събитие в есенният панел на „София хартиен арт фест“ 2024, включващ пет изложби с поредица от уъркшопове и демонстрации на японско съвременно изкуство. Фондация „Аматерас“ не за първи път представя в галерия „Средец“ японско съвременно изкуство“, отбелязват те. По думите им авторът е награден през 2023 година с най-престижната награда на „София хартиен арт фест“ – гранд при „Аматерас&ldquo

Копия на ренесансови скулптури, изложени в Музей на изкуството „Метрополитън“ в Ню Йорк, бяха пренесени в средновековния замък Бирон, Югозападна Франция, предаде АФП. 

По случай Европейските дни на наследството този уикенд тези статуи, изобразяващи „Погребението на Христос“ (Mise au tombeau du Christ), увенчани с херувими, заемат мястото на оригиналните в параклиса на замъка.

Тези монументални фигури, изваяни през XVI в. от анонимен скулптор, са дарени през 1907 г. от последния маркиз дьо Бирон на американския предприемач Джон Пирпонт Морган, известен като Джей Пи Морган. Той по-късно ги дава музея „Метрополитън“.

През 1957 г. първоначалното искане за създаване на копия е отхвърлено от музея в Ню Йорк с мотива, че отливката може да повреди произведенията на изкуството. Но през 2018 г., когато отново е пусната молба за съ

Музикантът си спомни, че първите му участия на „Аполония“ били като ученик, когато бил уличен музикант.

„Първите ми идвания на „Аполония“ са като уличен музикант пред амфитеатъра. Идваме лятото на Созопол и пеша от Каваците идвахме тук всяка вечер. А преди това на паветата си изкарвах някой лев. Тогава за първи път забелязах този феномен и това да бъдеш част от него. И се чувствах част от „Аполония“ по някакъв начин“, разказа той.

Снощи Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“ изнесоха двучасов концерт, в който представиха девет песни от новия си албум  „!Удивителни въпросителни?“, а след това и някои от любимите песни на феновете си. За снощната изява Вълдобрев каза, че решил да не редува нови и стари песни, а да започне с новите песни, за да не пада и да не се качва енергията постоянно по време на концерта.

„Мисля, че снощното изсвирване на албума беше най-доброто от всички досега“, каза той. „По-внимателно и прецизно беше и много се наслаждавахме на това“, допълни Вълдобрев.

Намеренията ми са да направим още три видеоклипа, съобщи музикантът. Планирал да направи видеореализации на песните  „Оцет ли пи, лимон ли яде?", „Хартиени лодки“ и „Черно-бяло Черно море". А след това да дойде в Созопол и да си почине. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Десислава Минчева: В картината най-важни са сюжетът, образът и внушението
Авансцена
Ръкопис на Кафка се предлага за продажба на аукцион за 280 хил. евро
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.