NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“
5282
Цветни аспекти

Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“. Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков. Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията

| 30 Август 2024, 16:41 ч.
Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“
Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“
Снимка © БТА

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Започва Вагнеровият фестивал на Софийската опера. За поредна година началото се поставя с премиера – този път това е романтичната опера „Лоенгрин“, представена за първи път във Ваймар през 1849 година.

„Лоенгрин“ е алегория на християнския идеал за свобода и надежда, за спасение на човечеството от всякакви несправедливости. Вагнер е творец реформатор, чиято музика пророчески разтваря криле за бъдещето на изкуството. В контекста на тази идея мисията на Софийската опера е да създаде традиция за националната музикална култура, но също и да намери място, равнопоставящо я със световната култура“, казва режисьорът Пламен Карталов

В София диригент ще бъде Константин Тринкс, участват хорът и оркестърът на Софийската опера и мъжкият хор на БНР. Сценографията е на Ханс Кудлип

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Професорите Минчо Минчев и Албена Данаилова провеждат семинар в рамките на Международната музикална лятна академия, която е част от програмата на фестивала „Варненско лято“. Срещите се провеждат в Националното училище по изкуствата „Добри Христов“.

В момента проф. Минчо Минчев води и майсторски клас там. Вчера премина първият семинар на професорите, посветен на работата на цигуларите с лява ръка. В разговора се включиха и цигуларят Димитър Буров и виолистът Румен Цветков, които също имаха майсторски класове във Варна. 

Много отдавна исках да стане този семинар, каза проф. Минчев пред аудиторията. Заедно с проф. Данаилова те дадоха съвети за овладяването на проблеми при свиренето и демонстрираха добри практики за постановката на ръцете, за добро изпълнение на вибрато и преходи. 

Не е сложно да се свири на цигулка, стига да знаеш какво искаш. Трябва да

Най-старият професионален хърватски струнен квартет ще има концерт в София, на 16 септември, в камерната зала „България“, съобщават от посолството на Хърватия.

Основан като първи по рода си постоянен и професионален ансамбъл на хърватската музикална сцена, „Загреб квартет“ изнася първия си концерт на 25 април 1919 г. Освен в Европа, на няколко пъти има големи турнета в Съединените американски щати, бившия Съветски съюз, Русия, Канада, Австралия, Нова Зеландия. Рано започват и с практиката да си сътрудничат с други изявени музиканти-солисти.

„Репутацията на членовете на квартета се затвърждава от нови чуждестранни турнета и гостувания. Имат концерти в „Консертгебау“ – Амстердам, пражкия „Рудолфинум“ и лондонската концертна зала St. John`s Smith Square, пре

"Споделените пространства са първо между мен и самата публика. Отделно самите работи, компонентите на отделните композиции също споделят общо пространство." Това разказа художничката Галина Шехирян за най-новата си самостоятелна изложба "Споделени пространства", която бе открита в бургаската галерия "Пролет".  

Това е второто гостуване в морския град и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но все по-целенасочено я вълнува живописната плоскост, която е и основен акцент в експозицията, създадена специално за пространството на галерия "Пролет".  

"Живописта е новото ми приключение", казва тя. За художничката това е съвсем нова територия, защото завършва текстил, след което дълго време се занимава със скулптура, а след това и със стъкло. 

"За мен това е провокацията - как да подх

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Карамфилов и Димитър Митовски, и известната творба „Когато цъфнат налъмите” на Румен Жеков. Включени са и работи от проекта „Голяма фотография”, от „Опус Пробект” и последната инсталация на групата „Ръб в гръб” от 1994 г.

На видео публиката ще види акцията „Явната закуска”, правена на кея в Балчик на фестивала “Процес - пространство” 1992 г. Показан е и филмът „Идеалът” от същата година.

По думите на Емил Миразчиев група „Ръб” е феномен за България от времето, когато всички нови форми се зараждат извън столицата. Тя е и най-дълго съществувалата формация с най-много артефакти, които е оставила, смята той. Работите ни са мислени заедно като послание, като концепция, като тема на изложбата. Всичко е правено от любов и това се забелязва при нашите представяния, казва още той. По-късно в рамките на форума ще бъдат представени и каталога и сайта на група „Ръб“.

В Самоков, в хотел „Гранд“, ще бъде изигран премиерно спектакълът „Театър на сенките за социална промяна“, съобщиха организаторите. 

Събитието, което е с вход свободен, ще се състои на 3 септември. 

Организаторите посочиха, че от 28 август до 5 септември Самоков е домакин на обучение на младежки работници по програма „Еразъм+“.

Тридесет участници от осем организации от седем европейски държави – България, Румъния, Хърватия, Гърция, Турция, Унгария и Испания – овладяват изразните средства на театъра на сенките, за да могат чрез тях да отправят публични послания по актуални за обществото теми. 

Заниманията са по проект „Театър на сенките за социална промяна“ на софийската фондация „Ценности, добродетели, интегритет“, която не за първи път избира Самоков като място за ре

„Кино за пътешественици” започва на 1 август и ще продължи до 18 август в културния център „Г8“ и „Евро синема”, съобщават организаторите от „Позор“.

Предвидени са седем специални събития има в програмата на тазгодишното, 11-о издание.

На откриването Здравко Григоров и Ангел Хаджийски ще разкажат за своето африканско пътешествие, продължило над два месеца в страните между Бенин и Сиера Леоне. След представянето зрителите ще видят филма „На свобода”, който показва пътешествието на германска двойка из една от най-нетуристическите части на света – Западна Африка.

На 2 август е премиерата на „Няма такова пътуване”. Лукас и Томаш решават да повторят голямото евразийско пътуване на легендарните чешки пътешественици Иржи Ханзелка и Мирослав Зикмунд. Водени от фотографиите на своите пр

Галерия „Мисията“ към Държавния културен институт (ДКИ) ще бъде домакин на самостоятелната изложба Haute couture – Haute soudure на световнопризнатия българо-френски скулптор Живко Седларски.

Експозицията ще се състои от 16 септември до 4 октомври и ще представи най-новите творби на твореца, известен със своите произведения, които обединяват изкуството на модата с майсторството на скулптурата, събщиха от екипа на ДКИ.

Живко Седларски е роден в Елхово. Син е на живописеца Кольо Седларски. Започва своя творчески път през 1987 г. През 1977 г. завършва Техникума по керамика и стъкло в София, а през 1989 г. – Националната художествена академия.

Специализирал е скулптура в Художествената академия в Берлин, Германия. През годините неговите произведения намират място в музеи, галерии и частни колекции в България, Франция, Белгия

Джаз изпълнителят Васил Петров ще открие 20-ия Есенен салон на изкуствата "Пловдив 2024", съобщиха от отдел "Култура" на Община Пловдив.

Официалното откриване е на първи септември на Античния театър с концерта на музиканта „30 години в музиката. The Best of Васил Петров“. 

Форумът е най-големият културен формат под тепетата, който обединява в себе фестивали и събития от всички жанрове – музика, театър, танц, литература, визуални изкуства, изложби, арт инсталации и много други. 

Традиционен организатор на салона е Община Пловдив в партньорство с културни институти, творчески гилдии, културни оператори и многобройни артисти. 

С концерта си в Пловдив Васил Петров отбелязва три десетилетия на сцена. По този повод той е подготвил за почитателите на романтичната музика специална вълнуваща програма, включваща избрани песни от широкия му репертоар, п

Ние имаме жизнена необходимост от историите. Това задоволява способността ни да вярваме, че има някакъв смисъл в неща, които иначе изглеждат безсмислено. 

Това казва режисьорът, сценарист и визуален артист Константин Божанов. В края на май тази година, актрисата от неговия филм „Безсрамните“ –  Анасуя Сенгупта, стана първата индийка, отличена в 77-годишната история на фестивала в Кан за екранното си изпълнение. 

Лентата бе част от селекцията „Особен поглед“ и разказва историята на две жени в Индия, които трябва да защитят любовта си. Докато едната бяга от полицията заради убийство, другата е обречена от своята майка да изкарва прехраната си с проституция. 

Преди „Безсрамните“ да се превърне в игрален филм, историята му е част от негова идея за документален такъв. Вдъхновен от четири реални сюжета в книгата „Девет живота: По следите на свещ

„Изкуството като противодействие“ продължава до 10 октомври.

Както информирахме, в Градската художествена галерия във Варна форумът представя и изложба с творби от цялата история на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство“. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, ...
"Музикаутор" организира за втори път „Младежки конкурс за нова песен“
Второто издание на „Младежки конкурс за нова песен“ ще се състои от 20 до 22 ноември, съобщиха от екипа на сдружението на автори и музикални издатели за управление на а ...
Гала вечер приветства „рокендрол“ президента Джими Картър преди стотния му рожден ден
Гала вечер във вторник ознаменува предстоящия на 1 октомври стотен рожден ден на американския президент Джими Картър, съобщава АП. Звезди от музиката, киното и спорта отдадоха почи ...
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Цветни аспекти
5282
Цветни аспекти

Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

| 30 Август 2024, 16:41 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“
Творчеството на пловдивската група „Ръб“ се представя на форума „Изкуството като противодействие“
Снимка © БТА

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Започва Вагнеровият фестивал на Софийската опера. За поредна година началото се поставя с премиера – този път това е романтичната опера „Лоенгрин“, представена за първи път във Ваймар през 1849 година.

„Лоенгрин“ е алегория на християнския идеал за свобода и надежда, за спасение на човечеството от всякакви несправедливости. Вагнер е творец реформатор, чиято музика пророчески разтваря криле за бъдещето на изкуството. В контекста на тази идея мисията на Софийската опера е да създаде традиция за националната музикална култура, но също и да намери място, равнопоставящо я със световната култура“, казва режисьорът Пламен Карталов

В София диригент ще бъде Константин Тринкс, участват хорът и оркестърът на Софийската опера и мъжкият хор на БНР. Сценографията е на Ханс Кудлип

"Пеперудени сънища" е заглавието на поредната изложба на художничката Дора Куршумова, която е подредена в сливенската галерия "Седем". Тя е номер 66 в творческия й път, тематична е, както повечето нейни изложби.

Картините са 28, като в десет от тях има определени сюжети, разказа авторката. В останалите има капани за сънища, някакви пеперудни фантазии, гора на пеперудите и пеперудени острови, посочи тя. Част от картините са били започнати на пленер в котленското село Медвен и според Куршумова имат по-различна енергия. В сюжетите им са включени дървета и приказни истории.

Повечето картини са рисувани с техниката "батик с акрилни бои".

Изложбата ще остане в галерията до 18 септември.

Професорите Минчо Минчев и Албена Данаилова провеждат семинар в рамките на Международната музикална лятна академия, която е част от програмата на фестивала „Варненско лято“. Срещите се провеждат в Националното училище по изкуствата „Добри Христов“.

В момента проф. Минчо Минчев води и майсторски клас там. Вчера премина първият семинар на професорите, посветен на работата на цигуларите с лява ръка. В разговора се включиха и цигуларят Димитър Буров и виолистът Румен Цветков, които също имаха майсторски класове във Варна. 

Много отдавна исках да стане този семинар, каза проф. Минчев пред аудиторията. Заедно с проф. Данаилова те дадоха съвети за овладяването на проблеми при свиренето и демонстрираха добри практики за постановката на ръцете, за добро изпълнение на вибрато и преходи. 

Не е сложно да се свири на цигулка, стига да знаеш какво искаш. Трябва да

Най-старият професионален хърватски струнен квартет ще има концерт в София, на 16 септември, в камерната зала „България“, съобщават от посолството на Хърватия.

Основан като първи по рода си постоянен и професионален ансамбъл на хърватската музикална сцена, „Загреб квартет“ изнася първия си концерт на 25 април 1919 г. Освен в Европа, на няколко пъти има големи турнета в Съединените американски щати, бившия Съветски съюз, Русия, Канада, Австралия, Нова Зеландия. Рано започват и с практиката да си сътрудничат с други изявени музиканти-солисти.

„Репутацията на членовете на квартета се затвърждава от нови чуждестранни турнета и гостувания. Имат концерти в „Консертгебау“ – Амстердам, пражкия „Рудолфинум“ и лондонската концертна зала St. John`s Smith Square, пре

"Споделените пространства са първо между мен и самата публика. Отделно самите работи, компонентите на отделните композиции също споделят общо пространство." Това разказа художничката Галина Шехирян за най-новата си самостоятелна изложба "Споделени пространства", която бе открита в бургаската галерия "Пролет".  

Това е второто гостуване в морския град и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но все по-целенасочено я вълнува живописната плоскост, която е и основен акцент в експозицията, създадена специално за пространството на галерия "Пролет".  

"Живописта е новото ми приключение", казва тя. За художничката това е съвсем нова територия, защото завършва текстил, след което дълго време се занимава със скулптура, а след това и със стъкло. 

"За мен това е провокацията - как да подх

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Карамфилов и Димитър Митовски, и известната творба „Когато цъфнат налъмите” на Румен Жеков. Включени са и работи от проекта „Голяма фотография”, от „Опус Пробект” и последната инсталация на групата „Ръб в гръб” от 1994 г.

В Самоков, в хотел „Гранд“, ще бъде изигран премиерно спектакълът „Театър на сенките за социална промяна“, съобщиха организаторите. 

Събитието, което е с вход свободен, ще се състои на 3 септември. 

Организаторите посочиха, че от 28 август до 5 септември Самоков е домакин на обучение на младежки работници по програма „Еразъм+“.

Тридесет участници от осем организации от седем европейски държави – България, Румъния, Хърватия, Гърция, Турция, Унгария и Испания – овладяват изразните средства на театъра на сенките, за да могат чрез тях да отправят публични послания по актуални за обществото теми. 

Заниманията са по проект „Театър на сенките за социална промяна“ на софийската фондация „Ценности, добродетели, интегритет“, която не за първи път избира Самоков като място за ре

„Кино за пътешественици” започва на 1 август и ще продължи до 18 август в културния център „Г8“ и „Евро синема”, съобщават организаторите от „Позор“.

Предвидени са седем специални събития има в програмата на тазгодишното, 11-о издание.

На откриването Здравко Григоров и Ангел Хаджийски ще разкажат за своето африканско пътешествие, продължило над два месеца в страните между Бенин и Сиера Леоне. След представянето зрителите ще видят филма „На свобода”, който показва пътешествието на германска двойка из една от най-нетуристическите части на света – Западна Африка.

На 2 август е премиерата на „Няма такова пътуване”. Лукас и Томаш решават да повторят голямото евразийско пътуване на легендарните чешки пътешественици Иржи Ханзелка и Мирослав Зикмунд. Водени от фотографиите на своите пр

Галерия „Мисията“ към Държавния културен институт (ДКИ) ще бъде домакин на самостоятелната изложба Haute couture – Haute soudure на световнопризнатия българо-френски скулптор Живко Седларски.

Експозицията ще се състои от 16 септември до 4 октомври и ще представи най-новите творби на твореца, известен със своите произведения, които обединяват изкуството на модата с майсторството на скулптурата, събщиха от екипа на ДКИ.

Живко Седларски е роден в Елхово. Син е на живописеца Кольо Седларски. Започва своя творчески път през 1987 г. През 1977 г. завършва Техникума по керамика и стъкло в София, а през 1989 г. – Националната художествена академия.

Специализирал е скулптура в Художествената академия в Берлин, Германия. През годините неговите произведения намират място в музеи, галерии и частни колекции в България, Франция, Белгия

Джаз изпълнителят Васил Петров ще открие 20-ия Есенен салон на изкуствата "Пловдив 2024", съобщиха от отдел "Култура" на Община Пловдив.

Официалното откриване е на първи септември на Античния театър с концерта на музиканта „30 години в музиката. The Best of Васил Петров“. 

Форумът е най-големият културен формат под тепетата, който обединява в себе фестивали и събития от всички жанрове – музика, театър, танц, литература, визуални изкуства, изложби, арт инсталации и много други. 

Традиционен организатор на салона е Община Пловдив в партньорство с културни институти, творчески гилдии, културни оператори и многобройни артисти. 

С концерта си в Пловдив Васил Петров отбелязва три десетилетия на сцена. По този повод той е подготвил за почитателите на романтичната музика специална вълнуваща програма, включваща избрани песни от широкия му репертоар, п

Ние имаме жизнена необходимост от историите. Това задоволява способността ни да вярваме, че има някакъв смисъл в неща, които иначе изглеждат безсмислено. 

Това казва режисьорът, сценарист и визуален артист Константин Божанов. В края на май тази година, актрисата от неговия филм „Безсрамните“ –  Анасуя Сенгупта, стана първата индийка, отличена в 77-годишната история на фестивала в Кан за екранното си изпълнение. 

Лентата бе част от селекцията „Особен поглед“ и разказва историята на две жени в Индия, които трябва да защитят любовта си. Докато едната бяга от полицията заради убийство, другата е обречена от своята майка да изкарва прехраната си с проституция. 

Преди „Безсрамните“ да се превърне в игрален филм, историята му е част от негова идея за документален такъв. Вдъхновен от четири реални сюжета в книгата „Девет живота: По следите на свещ

На видео публиката ще види акцията „Явната закуска”, правена на кея в Балчик на фестивала “Процес - пространство” 1992 г. Показан е и филмът „Идеалът” от същата година.

По думите на Емил Миразчиев група „Ръб” е феномен за България от времето, когато всички нови форми се зараждат извън столицата. Тя е и най-дълго съществувалата формация с най-много артефакти, които е оставила, смята той. Работите ни са мислени заедно като послание, като концепция, като тема на изложбата. Всичко е правено от любов и това се забелязва при нашите представяния, казва още той. По-късно в рамките на форума ще бъдат представени и каталога и сайта на група „Ръб“.

„Изкуството като противодействие“ продължава до 10 октомври.

Както информирахме, в Градската художествена галерия във Варна форумът представя и изложба с творби от цялата история на най-стария фестивал за съвременно изкуство у нас „Процес - Пространство“. 

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
"Музикаутор" организира за втори път „Младежки конкурс за нова песен“
Гала вечер приветства „рокендрол“ президента Джими Картър преди стотния му рожден ден
Резбовани приказки
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.