NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития
6243
Цветни аспекти

Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития

Фестивалът „Реките на София“ започва днес в София и отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк, съобщават организаторите от „Колективът“. Предвидени са над 50 културни събития. Един от акцентите е международната изложба „Реките на града 2050”, която ще представи визиите за бъдещето на градските реки на 12 финалиста от международния артистичен конкурс.  „Въпреки че София няма своята голяма Сена или Темза, пресичаща центъра , през територията на града преминават над 30 малки реки – рядко срещано богатство за пейзажа на една европейска столица

| 30 Август 2024, 08:13 ч.
Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития
Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития
Снимка © Елена Дикова (EД)

Фестивалът „Реките на София“ започва днес в София и отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк, съобщават организаторите от „Колективът“.

Британската полиция обяви, че нищо не подсказва планираното нападение срещу концерт на американската певица Тейлър Суифт във Виена да повлияе на нейните изяви на стадион "Уембли" в Лондон идната седмица, предаде Ройтерс.

Трите концерта на световната поп звезда в австрийската столица тази седмица, на които се очакваха общо 195 000 зрители, бяха отменени, след като се разбра за заплахата.

"Нищо не подсказва, че предметът на разследване на австрийските власти ще даде отражение върху предстоящите събития тук, в Лондон", заяви говорител на лондонската полиция, цитиран от Ройтерс.

Специален цикъл "Пръстенът на нибелунга" ще бъде представен по случай 150-годишнината на оперния фестивал в Байройт през 2026 г., предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на организаторите.

Те съобщиха също, че настоящият сезон на ежегодния Вагнеров фестивал е приключил с разпродадени билети за всичките 30 представления. 

Във връзка с края на сезона организаторите обявиха, че следващият ще бъде открит на 25 юли 2025 г. с нова постановка на операта "Нюрнбергските майстори певци". 

Цикълът "Пръстенът на нибелунга", поставен от Валентин Шварц през 2022 г., ще бъде възроден отново следващото лято. Планираната версия за 2026 г. няма да бъде "чисто концертна", каза говорителят на проявата Хубертус Херман. Той допълни, че ръководителката на фестивала в Байройт Катарина Вагнер, която е  правнучка на композитора, ще разкрие повече подробности през следваща

В Румъния Раул Опря е по-известен с артистичния си псевдоним Saddo (Садо). 

В създадения от него свят от картини и графити се прокрадват влияния от френските художници Анри Русо и Анри Матис, но има и елементи от уличното изкуство, рекламната илюстрация или ориенталските или африканските декоративни изкуства. 

Със самостоятелни или групови изложби в Германия, Тайланд, САЩ и Дания, Saddo е декорирал и стени в големи улични арт проекти на три континента. Скоро към дългия списък от държави, които е посещавал заради творческите си проекти, румънецът ще добави и България. 

Той е поканен да участва във второто балканско издание на Фестивала за дизайн Pictoplasma, който ще се проведе от 6 до 8 септември във Варна.

Раул Опря (Saddo) даде интервю месец преди събитието. 

Раул, благодаря, че ме покани в ателието си в Букурещ

Финландецът Тармо Пелтокоски ще стане най-младият диригент, назначаван начело на Филхармоничния оркестър на Хонконг от септември 2026 г., предаде АФП. 

„Филхармоничният оркестър на Хонконг със сигурност е един от най-добрите оркестри в Азия“, каза Пелтокоски в съобщение за пресата. 

Тармо Пелтокоски, който е на 24 години е учил в Академията „Сибелиус“ в Хелзинки. Той ще заеме поста музикален директор за четиригодишен мандат, който ще започне през сезон 2026/27. В момента е музикален директор на Латвийския национален симфоничен оркестър, а през следващата година ще стане музикален директор на Националният оркестър на Капитолия в Тулуза за една година. 

Пелтокоски ще наследи Яп ван Цведен в Хонконг. Холандският маестро прекара 12 години начело на Филхармоничния оркестър, който тази година отбеляза 50-годишнината от професионалн

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

Предвидени са над 50 културни събития. Един от акцентите е международната изложба „Реките на града 2050”, която ще представи визиите за бъдещето на градските реки на 12 финалиста от международния артистичен конкурс. 

„Въпреки че София няма своята голяма Сена или Темза, пресичаща центъра , през територията на града преминават над 30 малки реки – рядко срещано богатство за пейзажа на една европейска столица. Във всеки квартал на София има река, която извира чиста от планините около града и се спуска надолу, за да се срещне с проблемите на градската среда”, казва Мартин Янков, ландшафтен архитект и основател на „Колективът“.

„Основен проблем на софийските реки е липсата на стратегия за опазването и развитието им. Не сме първата столица, която има проблеми с чистотата на реките си, със замърсяването им с канализационни води и битови отпадъци. Има множество градове в Европа и по света, които срещат същите предизвикателства като нас. За щастие все по-често наблюдаваме добри примери, които доказват, че инвестициите във възстановяването и социализирането на градските реки имат огромна добавена стойност за един град – икономическа, социална и климатична“, допълва Янков.

Тази година, освен културна програма с музика, артистични инсталации и събития за деца, като част от фестивала ще се проведе и конференция „Бъдещето на Перловска река”. Тя ще бъде с фокус върху развитието на известната столична река. В събитието ще вземат участие кметове на различни столични райони, градоустройствени експерти от Столична община, както и външни експерти, които заедно ще разискват възможното бъдеще на реката. 

Както информирахме, в рамките на фестивала „Реките на София” ще продължат и три от петте дни на международния филмов фестивал „На брега“. Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота и също се слива с „Реките на града“.

Япония приветства рекордния брой трофеи, спечелени от драматичния сериал "Шогун" на телевизионните награди "Еми", като поредна победа за историята и културата на страната, които стават все по-популярни сред туристите и международната публика, предаде Ройтерс.

Историческият епос, чието действие се развива в императорска Япония, получи 18 награди - най-голям брой за шоу за един сезон, включително за най-добра драма и актьорска игра за изпълнителите на главните роли Хироюки Санада и Анна Савай.

Друга японска историческа творба, "Самурай със сини очи", спечели "Еми" за най-добра анимационна програма. 

Правителството на Япония приветства постижението и отбеляза, че 70 процента от диалога в "Шогун" е на японски език и че Хироюки Санада, който играе главната роля на военачалника Йоши Торанага, е сред продуцентите на сериала.

"Бихме искали допълнително да

Изложба, създадена с предмети от Женския пазар, Мексико и Детройт, ще бъде представена в Sarieva Gallery в София. Неин автор е българо-американската художничка Десислава Терзиева и може да бъде разгледана от 14 юни до 14 юли, съобщават организаторите.

От екипа казват, че изложбата е вдъхновена и от мястото, на което се намира галерията.

Десислава Терзиева ще включи в нея предмети, избрани от Женския пазар, който е в близост. Експозицията също е част и от колаборацията между Sarieva Gallery и DOT Sofia за представянето на установени и развиващи се български художници и утвърждаването на колекционерска среда.

„Колекционерството е и директният тематичен акцент, който обединява всички събития на галерията през месец юни. От години Sarieva Gallery работи за изграждането на устойчива колекционерска среда в България и подчертава нейното значение за съвременното изкуство.

Голямата награда на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 за най-добър филм се присъжда на копродукцията от Грузия, Франция и България „Гражданинът светец“ на режисьора Тинатин Кайришвили, който е автор и на сценария. Това стана ясно на официалната пресконференция на международното жури в последния ден на кинофорума. 

„Според мен този филм е изключително добър и артистичен. Той е истински арт хаус, направен в традициите на доброто старо грузинско кино. Филмът е заснет по умопомрачително добър начин в черно-бяло от нашия оператор Крум Родригес, който има българо-аржентински корени“, каза председателят на журито Геновева Димитрова.

Наградата „Златна липа" 2024 за най-добра женска роля получава актрисата Ели Скорчева за ролята на пенсионирана учителка, която попада в клопката на телефонна измама във филма на Стефан Командарев „Ур

Тейлър Суифт оглавява за осма поредна седмица класацията за албуми на „Билборд“ с The Tortured Poets Department, съобщи сайтът на изданието.

Суифт има 128 000 продадени еквивалентни единици. Албумът на попзвездата е първият, който е на върха на класацията през първите си осем седмици, откакто преди година One Thing at a Time на Морган Уолън, прекара 12 седмици под номер 1. 

От 14-те албума на Суифт номер 1 в „Билборд“, Poets се изравнява с нейния друг албум Folklore от 2020 година, който също беше осем седмици на върха. Fearless и 1989 покориха класацията с по 11 седмици. 

Били Айлиш се изкачи на второ място с албума Hit Me Hard and Soft, който реализира 106 000 продадени еквивалентни единици.

Под номер три дебютира Brat на британската певица Чарли Екс

Певицата и танцьорка Аделейд Хол, наричана още „истинската първа дама на джаза“, ще бъде почетена със синя паметна плоча на дома си в Западен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Аделейд Хол е родена в Бруклин, Ню Йорк и прекарва 55 години от живота си в столицата на Великобритания. Тя умира в Лондон през 1993 година на 92 години. 

Паметната плоча в характерния цвят на организацията "Английското наследство" (The English Heritage plaque) ще бъде поставена на дома й на улица  „Колингам Роуд“ (Collingham Road) 1 в Кенсингтън, където тя живее в продължение на 27 години. 

„Много харесвам Лондон, защото е тих град. А аз обичам спокойния начин на живот“, казва тя в интервю през 1980 година. 

Аделейд Хол е пионер в музикалния жанр „скат“ (scat). Това е пеене, възникнало във вокалния джаз, което представлява импровизация с безсловесни и безсмислени

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Без Гийом Кане, но с Ървин Уелш на „Синелибри“
Гийом Кане няма да оглави журито в конкурса за пълнометражен игрален филм на десетото издание на „Синелибри“, съобщи днес Жаклин Вагенщайн – създател, президент, ...
"Музикаутор" организира за втори път „Младежки конкурс за нова песен“
Второто издание на „Младежки конкурс за нова песен“ ще се състои от 20 до 22 ноември, съобщиха от екипа на сдружението на автори и музикални издатели за управление на а ...
Гала вечер приветства „рокендрол“ президента Джими Картър преди стотния му рожден ден
Гала вечер във вторник ознаменува предстоящия на 1 октомври стотен рожден ден на американския президент Джими Картър, съобщава АП. Звезди от музиката, киното и спорта отдадоха почи ...
Резбовани приказки
Синът на писателя Николай Хайтов - Здравец Хайтов, откри изложба "резбовани приказки" в Пловдив по повод 105 години от рождението на баща си. Откриването беше част от тазгодишното ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Цветни аспекти
6243
Цветни аспекти

Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития

Фестивалът „Реките на София“ започва днес в София и отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк, съобщават организаторите от „Колективът“.Предвидени са над 50 културни събития.

| 30 Август 2024, 08:13 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития
Фестивалът „Реките на София“ започва днес, предвидени са над 50 културни събития
Снимка © Елена Дикова (EД)

Фестивалът „Реките на София“ започва днес в София и отключва нова локация на брега на Перловската река в Южния парк, съобщават организаторите от „Колективът“.

Предвидени са над 50 културни събития. Един от акцентите е международната изложба „Реките на града 2050”, която ще представи визиите за бъдещето на градските реки на 12 финалиста от международния артистичен конкурс. 

Британската полиция обяви, че нищо не подсказва планираното нападение срещу концерт на американската певица Тейлър Суифт във Виена да повлияе на нейните изяви на стадион "Уембли" в Лондон идната седмица, предаде Ройтерс.

Трите концерта на световната поп звезда в австрийската столица тази седмица, на които се очакваха общо 195 000 зрители, бяха отменени, след като се разбра за заплахата.

"Нищо не подсказва, че предметът на разследване на австрийските власти ще даде отражение върху предстоящите събития тук, в Лондон", заяви говорител на лондонската полиция, цитиран от Ройтерс.

Специален цикъл "Пръстенът на нибелунга" ще бъде представен по случай 150-годишнината на оперния фестивал в Байройт през 2026 г., предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на организаторите.

Те съобщиха също, че настоящият сезон на ежегодния Вагнеров фестивал е приключил с разпродадени билети за всичките 30 представления. 

Във връзка с края на сезона организаторите обявиха, че следващият ще бъде открит на 25 юли 2025 г. с нова постановка на операта "Нюрнбергските майстори певци". 

Цикълът "Пръстенът на нибелунга", поставен от Валентин Шварц през 2022 г., ще бъде възроден отново следващото лято. Планираната версия за 2026 г. няма да бъде "чисто концертна", каза говорителят на проявата Хубертус Херман. Той допълни, че ръководителката на фестивала в Байройт Катарина Вагнер, която е  правнучка на композитора, ще разкрие повече подробности през следваща

В Румъния Раул Опря е по-известен с артистичния си псевдоним Saddo (Садо). 

В създадения от него свят от картини и графити се прокрадват влияния от френските художници Анри Русо и Анри Матис, но има и елементи от уличното изкуство, рекламната илюстрация или ориенталските или африканските декоративни изкуства. 

Със самостоятелни или групови изложби в Германия, Тайланд, САЩ и Дания, Saddo е декорирал и стени в големи улични арт проекти на три континента. Скоро към дългия списък от държави, които е посещавал заради творческите си проекти, румънецът ще добави и България. 

Той е поканен да участва във второто балканско издание на Фестивала за дизайн Pictoplasma, който ще се проведе от 6 до 8 септември във Варна.

Раул Опря (Saddo) даде интервю месец преди събитието. 

Раул, благодаря, че ме покани в ателието си в Букурещ

Финландецът Тармо Пелтокоски ще стане най-младият диригент, назначаван начело на Филхармоничния оркестър на Хонконг от септември 2026 г., предаде АФП. 

„Филхармоничният оркестър на Хонконг със сигурност е един от най-добрите оркестри в Азия“, каза Пелтокоски в съобщение за пресата. 

Тармо Пелтокоски, който е на 24 години е учил в Академията „Сибелиус“ в Хелзинки. Той ще заеме поста музикален директор за четиригодишен мандат, който ще започне през сезон 2026/27. В момента е музикален директор на Латвийския национален симфоничен оркестър, а през следващата година ще стане музикален директор на Националният оркестър на Капитолия в Тулуза за една година. 

Пелтокоски ще наследи Яп ван Цведен в Хонконг. Холандският маестро прекара 12 години начело на Филхармоничния оркестър, който тази година отбеляза 50-годишнината от професионалн

Вече 60 години „Мила Родино" е химн на България. Той е утвърден на 8 септември 1964 година с указ на президиума на Народното събрание. Създаден е върху основата на патриотичната песен „Горда Стара планина" на Цветан Радославов. Впоследствие текстът е преработен за химн от Димитър Методиев и Георги Джагаров, направена е и допълнителна хармонизация от композиторите Филип Кутев и Александър Райчев

Цветан Радославов пише текста и композира песента през 1885 г., по пътя към бойното поле на Сръбско-българската война, в която участва като доброволец. Тогава 22-годишният студент по история във Виенския университет използва за мелодията известното в родния му край Свищовско хоро.

През 1905 г. песента е обработена от композитора Добри Христов, който е и автор

„Въпреки че София няма своята голяма Сена или Темза, пресичаща центъра , през територията на града преминават над 30 малки реки – рядко срещано богатство за пейзажа на една европейска столица. Във всеки квартал на София има река, която извира чиста от планините около града и се спуска надолу, за да се срещне с проблемите на градската среда”, казва Мартин Янков, ландшафтен архитект и основател на „Колективът“.

„Основен проблем на софийските реки е липсата на стратегия за опазването и развитието им. Не сме първата столица, която има проблеми с чистотата на реките си, със замърсяването им с канализационни води и битови отпадъци. Има множество градове в Европа и по света, които срещат същите предизвикателства като нас. За щастие все по-често наблюдаваме добри примери, които доказват, че инвестициите във възстановяването и социализирането на градските реки имат огромна добавена стойност за един град – икономическа, социална и климатична“, допълва Янков.

Япония приветства рекордния брой трофеи, спечелени от драматичния сериал "Шогун" на телевизионните награди "Еми", като поредна победа за историята и културата на страната, които стават все по-популярни сред туристите и международната публика, предаде Ройтерс.

Историческият епос, чието действие се развива в императорска Япония, получи 18 награди - най-голям брой за шоу за един сезон, включително за най-добра драма и актьорска игра за изпълнителите на главните роли Хироюки Санада и Анна Савай.

Друга японска историческа творба, "Самурай със сини очи", спечели "Еми" за най-добра анимационна програма. 

Правителството на Япония приветства постижението и отбеляза, че 70 процента от диалога в "Шогун" е на японски език и че Хироюки Санада, който играе главната роля на военачалника Йоши Торанага, е сред продуцентите на сериала.

"Бихме искали допълнително да

Изложба, създадена с предмети от Женския пазар, Мексико и Детройт, ще бъде представена в Sarieva Gallery в София. Неин автор е българо-американската художничка Десислава Терзиева и може да бъде разгледана от 14 юни до 14 юли, съобщават организаторите.

От екипа казват, че изложбата е вдъхновена и от мястото, на което се намира галерията.

Десислава Терзиева ще включи в нея предмети, избрани от Женския пазар, който е в близост. Експозицията също е част и от колаборацията между Sarieva Gallery и DOT Sofia за представянето на установени и развиващи се български художници и утвърждаването на колекционерска среда.

„Колекционерството е и директният тематичен акцент, който обединява всички събития на галерията през месец юни. От години Sarieva Gallery работи за изграждането на устойчива колекционерска среда в България и подчертава нейното значение за съвременното изкуство.

Голямата награда на Международния филмов фестивал за ново европейско кино „Златната липа“ 2024 за най-добър филм се присъжда на копродукцията от Грузия, Франция и България „Гражданинът светец“ на режисьора Тинатин Кайришвили, който е автор и на сценария. Това стана ясно на официалната пресконференция на международното жури в последния ден на кинофорума. 

„Според мен този филм е изключително добър и артистичен. Той е истински арт хаус, направен в традициите на доброто старо грузинско кино. Филмът е заснет по умопомрачително добър начин в черно-бяло от нашия оператор Крум Родригес, който има българо-аржентински корени“, каза председателят на журито Геновева Димитрова.

Наградата „Златна липа" 2024 за най-добра женска роля получава актрисата Ели Скорчева за ролята на пенсионирана учителка, която попада в клопката на телефонна измама във филма на Стефан Командарев „Ур

Тейлър Суифт оглавява за осма поредна седмица класацията за албуми на „Билборд“ с The Tortured Poets Department, съобщи сайтът на изданието.

Суифт има 128 000 продадени еквивалентни единици. Албумът на попзвездата е първият, който е на върха на класацията през първите си осем седмици, откакто преди година One Thing at a Time на Морган Уолън, прекара 12 седмици под номер 1. 

От 14-те албума на Суифт номер 1 в „Билборд“, Poets се изравнява с нейния друг албум Folklore от 2020 година, който също беше осем седмици на върха. Fearless и 1989 покориха класацията с по 11 седмици. 

Били Айлиш се изкачи на второ място с албума Hit Me Hard and Soft, който реализира 106 000 продадени еквивалентни единици.

Под номер три дебютира Brat на британската певица Чарли Екс

Певицата и танцьорка Аделейд Хол, наричана още „истинската първа дама на джаза“, ще бъде почетена със синя паметна плоча на дома си в Западен Лондон, съобщи Би Би Си. 

Аделейд Хол е родена в Бруклин, Ню Йорк и прекарва 55 години от живота си в столицата на Великобритания. Тя умира в Лондон през 1993 година на 92 години. 

Паметната плоча в характерния цвят на организацията "Английското наследство" (The English Heritage plaque) ще бъде поставена на дома й на улица  „Колингам Роуд“ (Collingham Road) 1 в Кенсингтън, където тя живее в продължение на 27 години. 

„Много харесвам Лондон, защото е тих град. А аз обичам спокойния начин на живот“, казва тя в интервю през 1980 година. 

Аделейд Хол е пионер в музикалния жанр „скат“ (scat). Това е пеене, възникнало във вокалния джаз, което представлява импровизация с безсловесни и безсмислени

Тази година, освен културна програма с музика, артистични инсталации и събития за деца, като част от фестивала ще се проведе и конференция „Бъдещето на Перловска река”. Тя ще бъде с фокус върху развитието на известната столична река. В събитието ще вземат участие кметове на различни столични райони, градоустройствени експерти от Столична община, както и външни експерти, които заедно ще разискват възможното бъдеще на реката. 

Както информирахме, в рамките на фестивала „Реките на София” ще продължат и три от петте дни на международния филмов фестивал „На брега“. Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота и също се слива с „Реките на града“.

Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.