NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота
6947
Цветни аспекти

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите. По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала. „За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух

| 28 Август 2024, 17:04 ч.
Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота
Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота
Снимка © DFA

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях.

Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления – на 9, 10, 11 и 12 октомври.

Световноизвестният театрален режисьор Деклан Донелан и сценографът Ник Ормерод представят своята интерпретация на античната трагедия от Еврипид. 

Местата за спектакъла са ограничени – на всяка от датите на сцената ще има до 100 души, които ще бъдат правостоящи, за да могат да се потопят напълно в действието.  

Спектакълът не се препоръчва за лица под 16 години.

„Името на Медея лесно извиква образа на крещящо чудовище-убиец от античността. Но истината е, че Еврипид пренася преживяването на Медея неловко близо до всеки от нас. Неговата Медея е съвсем реа

Кейти Пери пристигна на модно ревю в Париж, облечена само с черно палто с косъм и скъсан чорапогащник, предаде ДПА. 

Американската певица, която е на 39 години, бе прибрала дългата си черна коса в спретнати плитки. Тя присъстваше на дефилето на новата колекция на „Баленсиага“ по време на седмицата на висшата мода, когато температурите във френския град достигнаха над 30 градуса по Целзий.

Пери сподели снимка в Инстаграм заедно с носителката на „Оскар“ Никол Кидман, която носеше блестяща черна рокля и тъмни очила. Кидман присъства на събитието заедно с дъщеря си, Съндeй Роуз Кидман Ърбан. 

Пери публикува и видеоклип с „любимата си визия“ от новата колекция на модната къща. Моделът изглеждаше така, сякаш е облечен като пухкава, синя пеперуда. 

На ревюто на „Баленсиага“ присъстваше и актрисата Джоуи Кинг с перука с побеляла коса, както и дру

Много се радвам, че дебютирам тук, в прекрасната опера на София, с Телрамунд, с прекрасната постановка на акад. Пламен Каталов. Той е един от хората, които наистина знаят какво означава Вагнер. Това казва австрийският баритон Томас Вайнхапел по повод премиерата на „Лоенгрин“ в Софийската опера и балет.

На 23 юни солистът излиза за първи път на най-голямата българска оперна сцена.

„Карталов има специално усещане, за което е работил толкова много през годините, за всяка стъпка, всеки поглед. Той ни даваше насоки, които наистина бяха много, много специални“, коментира Вайнхапел. По думите му Вагнер наистина е искал да направи света по-добър и да даде своята философска идея на всички. Не е задължително да разбирате езика, тук има друго, по-високо ниво – нивото на музиката. Тя трябва да бъде усетена. Той е искал да каже всичко чрез му

Концерт на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов даде старт на съпътстващата програма на Летен оперен сезон "Сцена на вековете", който се провежда във Велико Търново. Солист на програмата "Музикална магия" беше кларинетистът Атанас Маринов - българин, който живее в Швейцария и е подкрепен от фондация "Йордан Камджалов”.

Публиката в Летния театър на старата столица чу шедьоври от класиката и романтизма. Концертът включваше произведения от Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски, както и препратки към българския фолклор.

Вечерта приключи със среща за автографи и снимки. На нея всеки можеше да закупи дискове и книгата на Йордан Камджалов, озаглавена "Дързост", приходите от която са дарение за културно-просветните дейности на фондация "Йордан Камджалов".

Фондацията е създадена през 2010 година, за да организира и прове

Музикалните фестивали, които от десетилетия привличат стотици хиляди фенове във всички точки на света, постепенно прегръщат "зелената" идея и търсят възможности за намаляване на отпечатъка, който остават върху околната среда. 

Доста амбициозна задача, тъй като много от тези форуми разчитат основно на генератори, работещи с изкопаеми горива за захранване на сцените и съоръженията си. Съвместно проучване на "Грийнър фючър", консултантска компания за устойчивост, и на индустриалния мозъчен тръст "Пауърфул тинкинг" показа, че само за фестивалите във Великобритания се изразходват по над 12 милиона литра дизелово гориво годишно, съобщи Би Би Си.

Освен това публиката, обичайно обитаваща палатки в района, оставя след себе си тонове трудно разградими отпадъци. Транспортът е друг голям източник на вредни емисии - както превозът на музикантите и феновете, така и на стоките,

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на правозащитни организации и творчески занимания, модерирани от граждански активисти“, посочват организаторите.

По думите им кулминацията на фестивалната програма ще бъде награждаването на талантливите творци в седмото издание на конкурса „Граждански будилник“ на Българския център за нестопанско право.

Своето творческо вдъхновение по конкурсната тема „Активизъм в действие: Силата да спасим градската природа“ споделиха 65 любители илюстратори, фотографи, писатели и поети, мотивирани с творбите си да се застъпят за правото ни да живеем в чиста и здравословна околна среда.

Ще бъдат наградени творби, избрани от професионалното жури с участието на експерти в природозащитата, ще бъдат отличени и произведенията, избрани от публиката в онлайн гласуването.

Изложбата Things that bother me on a daily basis на Венета Рангелова ще бъде представена в галерия „УниКредит Студио“ от 13 до 28 юни. 

Експозицията е част международен проект, в който артисти търсят новите наративи за Европа, съобщават организаторите.

По думите на екипа, създадена като типографски проект, изложбата цели да провокира в посетителите секунди забавяне, вглеждане навътре, размисъл върху универсалните въпроси по дълбоко личен начин. Тя е повод да се запитаме възможно ли е да се наслаждаваме на красива гледка, без да се замислим за смисъла на живота; защо има нещо, а не нищо; възможно ли е да се създаде нещо стойностно, без да има самота, казват още организаторите.

„Във все по-напрегнатото съвремие и геополитическа обстановка комуникацията под всякаква форма е изключително важна за менталното здраве на хората, а споделянето на страхове и проблеми

Филхармония „Пионер” гостува днес на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. Концертът ще се състои не в Археологическия музей, както бе обявено, а в Градската художествена галерия заради очакваните валежи. 

В настоящия състав на младежкия оркестър има шестдесет души, съобщи диригентът Любомир Денев-син. Те са представители на музикалните училища в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, но и студенти и деца от школи и клубове, уточни той. От десет дни са на творчески лагер в село Кранево, където подготвят своята програма. Снощи изнесоха концерт и в курортния комплекс Албена. Всяка година младежката филхармония „Пионер“ прави такъв летен лагер, посочи диригентът. През септември стартира и учебната година на оркестъра в Националния дворец на децата в София. Тогава в състава участват предимно ученици от столицата. 

Н

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

До 18:00 ч. в Базел всичко е делово. Не е място, където можеш да закъснееш за среща с пет минути - не и в този швейцарски град, чиито основни индустрии- химическата и фармацевтичната, означават прецизност и контрол.

Но когато работният ден приключи, Базел бързо разкрива другата си същност, която обича удоволствията.

През лятото е обичайна гледка как стотици сериозни наглед бизнесмени и бизнесдами, които се разхождат по бреговете на Рейн, внезапно се събличат по бански! След това натъпкват бизнес одеждите си в непромокаема раница, наречена wickelfisch („рибна раница“), мятат я на гръб и скачат в реката, като се оставят на бързото течение да ги отнесе у дома. Андреас Руби, директор на Швейцарския музей на архитектурата в Базел, обяснява пред репортер на Би Би Си, че нарича това „водно градско шляене“:

„Понякога можете да видите групи

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
6947
Цветни аспекти

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.По думите им локацията не е никак случайна.

| 28 Август 2024, 17:04 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота
Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота
Снимка © DFA

Четвъртото издание на фестивала за изкуство и права „Граждански будилник“ започва тази събота, 31 август, в Южния  парк, съобщават организаторите.

По думите им локацията не е никак случайна. „Граждански будилник“ се слива в едно течение с „Реките на града“ като част от 3-дневната програма на „Реките на София“, за да разкаже още по-звучно колко е ценно да можем да се сдружаваме в името на общи каузи“, коментират от екипа на фестивала.

В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях.

Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления – на 9, 10, 11 и 12 октомври.

Световноизвестният театрален режисьор Деклан Донелан и сценографът Ник Ормерод представят своята интерпретация на античната трагедия от Еврипид. 

Местата за спектакъла са ограничени – на всяка от датите на сцената ще има до 100 души, които ще бъдат правостоящи, за да могат да се потопят напълно в действието.  

Спектакълът не се препоръчва за лица под 16 години.

„Името на Медея лесно извиква образа на крещящо чудовище-убиец от античността. Но истината е, че Еврипид пренася преживяването на Медея неловко близо до всеки от нас. Неговата Медея е съвсем реа

Кейти Пери пристигна на модно ревю в Париж, облечена само с черно палто с косъм и скъсан чорапогащник, предаде ДПА. 

Американската певица, която е на 39 години, бе прибрала дългата си черна коса в спретнати плитки. Тя присъстваше на дефилето на новата колекция на „Баленсиага“ по време на седмицата на висшата мода, когато температурите във френския град достигнаха над 30 градуса по Целзий.

Пери сподели снимка в Инстаграм заедно с носителката на „Оскар“ Никол Кидман, която носеше блестяща черна рокля и тъмни очила. Кидман присъства на събитието заедно с дъщеря си, Съндeй Роуз Кидман Ърбан. 

Пери публикува и видеоклип с „любимата си визия“ от новата колекция на модната къща. Моделът изглеждаше така, сякаш е облечен като пухкава, синя пеперуда. 

На ревюто на „Баленсиага“ присъстваше и актрисата Джоуи Кинг с перука с побеляла коса, както и дру

Много се радвам, че дебютирам тук, в прекрасната опера на София, с Телрамунд, с прекрасната постановка на акад. Пламен Каталов. Той е един от хората, които наистина знаят какво означава Вагнер. Това казва австрийският баритон Томас Вайнхапел по повод премиерата на „Лоенгрин“ в Софийската опера и балет.

На 23 юни солистът излиза за първи път на най-голямата българска оперна сцена.

„Карталов има специално усещане, за което е работил толкова много през годините, за всяка стъпка, всеки поглед. Той ни даваше насоки, които наистина бяха много, много специални“, коментира Вайнхапел. По думите му Вагнер наистина е искал да направи света по-добър и да даде своята философска идея на всички. Не е задължително да разбирате езика, тук има друго, по-високо ниво – нивото на музиката. Тя трябва да бъде усетена. Той е искал да каже всичко чрез му

Концерт на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов даде старт на съпътстващата програма на Летен оперен сезон "Сцена на вековете", който се провежда във Велико Търново. Солист на програмата "Музикална магия" беше кларинетистът Атанас Маринов - българин, който живее в Швейцария и е подкрепен от фондация "Йордан Камджалов”.

Публиката в Летния театър на старата столица чу шедьоври от класиката и романтизма. Концертът включваше произведения от Панчо Владигеров, Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски, както и препратки към българския фолклор.

Вечерта приключи със среща за автографи и снимки. На нея всеки можеше да закупи дискове и книгата на Йордан Камджалов, озаглавена "Дързост", приходите от която са дарение за културно-просветните дейности на фондация "Йордан Камджалов".

Фондацията е създадена през 2010 година, за да организира и прове

Музикалните фестивали, които от десетилетия привличат стотици хиляди фенове във всички точки на света, постепенно прегръщат "зелената" идея и търсят възможности за намаляване на отпечатъка, който остават върху околната среда. 

Доста амбициозна задача, тъй като много от тези форуми разчитат основно на генератори, работещи с изкопаеми горива за захранване на сцените и съоръженията си. Съвместно проучване на "Грийнър фючър", консултантска компания за устойчивост, и на индустриалния мозъчен тръст "Пауърфул тинкинг" показа, че само за фестивалите във Великобритания се изразходват по над 12 милиона литра дизелово гориво годишно, съобщи Би Би Си.

Освен това публиката, обичайно обитаваща палатки в района, оставя след себе си тонове трудно разградими отпадъци. Транспортът е друг голям източник на вредни емисии - както превозът на музикантите и феновете, така и на стоките,

„За четвърта година ще празнуваме силата на креативния активизъм и будния граждански дух. Ще сътворяваме, ще учим и ще се застъпваме за правата, които ни правят силни и смели граждани. Всичко това ще се случва, докато се забавляваме в каскада от креативни работилници, водени от социално ангажирани артисти, образователни игри с участието на правозащитни организации и творчески занимания, модерирани от граждански активисти“, посочват организаторите.

По думите им кулминацията на фестивалната програма ще бъде награждаването на талантливите творци в седмото издание на конкурса „Граждански будилник“ на Българския център за нестопанско право.

Изложбата Things that bother me on a daily basis на Венета Рангелова ще бъде представена в галерия „УниКредит Студио“ от 13 до 28 юни. 

Експозицията е част международен проект, в който артисти търсят новите наративи за Европа, съобщават организаторите.

По думите на екипа, създадена като типографски проект, изложбата цели да провокира в посетителите секунди забавяне, вглеждане навътре, размисъл върху универсалните въпроси по дълбоко личен начин. Тя е повод да се запитаме възможно ли е да се наслаждаваме на красива гледка, без да се замислим за смисъла на живота; защо има нещо, а не нищо; възможно ли е да се създаде нещо стойностно, без да има самота, казват още организаторите.

„Във все по-напрегнатото съвремие и геополитическа обстановка комуникацията под всякаква форма е изключително важна за менталното здраве на хората, а споделянето на страхове и проблеми

Филхармония „Пионер” гостува днес на Международния музикален фестивал „Варненско лято“. Концертът ще се състои не в Археологическия музей, както бе обявено, а в Градската художествена галерия заради очакваните валежи. 

В настоящия състав на младежкия оркестър има шестдесет души, съобщи диригентът Любомир Денев-син. Те са представители на музикалните училища в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, но и студенти и деца от школи и клубове, уточни той. От десет дни са на творчески лагер в село Кранево, където подготвят своята програма. Снощи изнесоха концерт и в курортния комплекс Албена. Всяка година младежката филхармония „Пионер“ прави такъв летен лагер, посочи диригентът. През септември стартира и учебната година на оркестъра в Националния дворец на децата в София. Тогава в състава участват предимно ученици от столицата. 

Н

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

До 18:00 ч. в Базел всичко е делово. Не е място, където можеш да закъснееш за среща с пет минути - не и в този швейцарски град, чиито основни индустрии- химическата и фармацевтичната, означават прецизност и контрол.

Но когато работният ден приключи, Базел бързо разкрива другата си същност, която обича удоволствията.

През лятото е обичайна гледка как стотици сериозни наглед бизнесмени и бизнесдами, които се разхождат по бреговете на Рейн, внезапно се събличат по бански! След това натъпкват бизнес одеждите си в непромокаема раница, наречена wickelfisch („рибна раница“), мятат я на гръб и скачат в реката, като се оставят на бързото течение да ги отнесе у дома. Андреас Руби, директор на Швейцарския музей на архитектурата в Базел, обяснява пред репортер на Би Би Си, че нарича това „водно градско шляене“:

„Понякога можете да видите групи

От днес пещерата „Ветреница“ в Босна и Херцеговина е в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО, предаде босненската агенция ФЕНА след решението, гласувано на 46-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО в Делхи.

Пещерата „Ветреница“ беше един от 27-те номинирани обекта и беше включена в списъка на ЮНЕСКО за културно и природно наследство. 

Комитетът за световно наследство е един от двата органа, управляващи Конвенцията за защита на световното културно и природно наследство. В него участват представители на 21 държави, избрани от 195 страни по Конвенцията.

Комитетът е отговорен за прилагането на Конвенцията, за разглеждането на нови предложения за вписване в Списъка на световното наследство и за оценката на състоянието на опазване на вече вписани обекти въз основа на анализи, изготвени от консултативните органи и Секретариата на ЮНЕСКО. Ком

Своето творческо вдъхновение по конкурсната тема „Активизъм в действие: Силата да спасим градската природа“ споделиха 65 любители илюстратори, фотографи, писатели и поети, мотивирани с творбите си да се застъпят за правото ни да живеем в чиста и здравословна околна среда.

Ще бъдат наградени творби, избрани от професионалното жури с участието на експерти в природозащитата, ще бъдат отличени и произведенията, избрани от публиката в онлайн гласуването.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.