NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Творчески отражения Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите
5552
Творчески отражения

Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката. Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис. Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“. На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“

| 26 Август 2024, 17:09 ч.
Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите
Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите
Снимка © DFA

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Постерната изложба „Невидимите следи на Мурфатлар“ ще бъде представена в Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ при БАН).

Експозицията показва новите открития за едноименния скален манастир в Северна Добруджа и ще бъде открита на 1 юли, информират организаторите.

От екипа уточняват, че изложбата се организира под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова. Експозицията съдържа 12 постера с информация на български и английски език. Разположени са в Централна зала на НАИМ и могат да бъдат видени до 22 септември, съобщават от екипа.

„Невидимите следи на Мурфатлар“ обобщава резултатите от проведените през 2021 – 2023 г. от НАИМ-БАН детайлни проучвания на скалния манастир при с. Мурфатлар, обл. Констанца, Румъния, инициирани заради реалната опасност от разрушаване и унищожаване на обекта в резултат на

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъде

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техник

Френската актриса и продуцентка Изабел Юпер ще получи наградата "Люмиер" на 16-ото издание на международния кинофестивал в Лион, който е насрочен от 12 до 20 октомври, съобщиха организаторите, цитирани от АФП.

"Изабел Юпер е една от най-известните и прочути френски актриси в света", се казва в изявлението. "Нейната кариера обхваща огромна част от историята на съвременното кино".

Тя е любима актриса на Клод Шаброл, който я е режисирал седем пъти. През 1978 г. печели наградата за най-добра актриса в Кан на 25-годишна възраст за ролята си във филма му "Виолет Нозиер" - първото й сътрудничество с френския режисьор. С още два техни филма, "Женски работи" (1988) и "Церемонията" (1995) тя е коронована във Венеция.
Втората й награда за най-добра актриса в Кан е за "Пианистката" (2001) на Михаел Ханеке. През 2009 г. тя е председател на журито.

"Тъй като е способна да

Златният костюм в стил бикини, който Кари Фишър носи като принцеса Лея на снимките за филма "Завръщането на джедаите" от поредицата "Междузвездни войни", е продаден за 175 000 долара, предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на аукционната къща, осъществила продажбата.

Емблематичният костюм става известен, след като Фишър го носи в началото на филма от 1983 г., когато героинята й принцеса Лея е пленена от Джаба Хътянина в двореца му на Татуин и е принудена да бъде робиня.

Костюмът - един от най-запомнящите се във филмите от поредицата "Междузвездни войни", е продаден от базираната в Далас аукционна къща "Херитидж окшънс" (Heritage Auctions).

Джо Мадалена, изпълнителен вицепрезидент на тръжната къща, каза, че продаденият костюм е бил тестван и носен от Кари Фишър на снимачната площадка на филма, но в крайна сметка не е попаднал в окончателния му вариант, тъй като

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Изпълнителната агенция за българите в чужбина награди днес лауреатите в 28-ото издание на литературния конкурс „Стефан Гечев“, 23-ия конкурс по рисуване „България в моите мечти“ и 15-ото издание на конкурса по пеене „Любка Рондова“. 

Церемонията по връчване на наградите от традиционните конкурси за деца и юноши от българските общности в чужбина се проведе днес в Националния дворец на децата в София.  

По думите на водещата Йоанна Драгнева конкурсите са част от инициативите за популяризиране на българския език и култура сред нашите сънародници зад граница. 

„Конкурсите имат за цел да стимулират изучаването и опознаването на богатото ни културно наследство, както и да насърчат чувството за национална идентичност сред младите българи, живеещи извън пределите на родината ни“, каза тя. 

Аз съм част от тези конкурси в последните 25 години

Третото издание на Q-Jazz festival ще се състои между 11 и 13 юли, съобщават организаторите от Школа „Дедал“. Концертите в трите дни се провеждат в местността Карантината във варненския квартал „Аспарухово“.

Сред целите на екипа е опазването на едно от малкото оцелели рибарски селища в района, поминъка на рибарите и техния фолклор като част от културно-историческото наследство на Варна. Фестивалът е посветен на джаз музикантите Хари Саркисян, Велислав Аспарухов - Баго и китарната школа на Александър Петков. Той подкрепя композитори и изпълнители на възраст до 35 и над 65 години.

Във всяка от вечерите до рибарско селище Карантината е уреден безплатен транспорт, който тръгва от сградата на Археологическия музей във Варна. Входът за концертите е свободен.

Събитието на Школа „Дедал“ се организира с подкрепа от спонсори и партньори като клуб „Приятели на морето“, Об

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Нидерландската телевизионна компания "Авротрос" (Avrotros) "обмисля" участието на страната в песенния конкурс "Евровизия", след като тазгодишният й представител Йост Клайн беше дисквалифициран преди финала, предаде ДПА.

Организаторите на форума, който през май беше проведен в шведския град Малмьо, водят разследване и са назначили независим експерт, който да направи оценка на музикалното състезания.

Клайн беше спрян от участие във финала с песента Europapa от Европейския съюз за радио и телевизия (EBU) заради "инцидент", при който се твърди, че е отправил вербални заплахи към служителка на продукцията.

"Песенният конкурс "Евровизия" е създаден, за да свързва страни и народи чрез музиката и да насърчава взаимното братство. Това трябва да бъде отправна точка за организаторите и всички участващи", казват от "Авротрос" в разпространено изявление, цитирано от ДПА. "Д

The Eastern Quartet от Цюрих, Швейцария, гостува на 25 юни в София, съобщават от Арт център „Сити марк“, домакин на събитието.

Формацията се състои от четирима професионалисти, идващи от различни части на Европа. Това са Атанас Маринов (България), Сорин Спасиновичи (Румъния), Серафим фон Вера (Швейцария) и Доминик Блум (Швейцария). По думите им основната цел на The Eastern Quartet е да свърже различни музикални жанрове по уникален начин, използвайки тяхната изобретателност, музикални умения и културен опит, който всеки от тях притежава.

„Класически квалифицирани, The Eastern Quartet преминава всички граници със своя полиглотен музикален език. Обобщаването на специалното качество на техните аранжиментите с няколко думи не е лесна задача: те са паралелни

Митология, история и културно-историческо наследство е в центъра и на изложбата „Връзките между Северна Гърция и Средните Родопи в миналото и днес“, която се открива на 17 септември в отдел „Краезнание“. 

Четвъртата изложба ще бъде показана на 24 септември, а темата е „Дестинация България – част от непознатата Европа“.

Европейски дни на наследството е съвместна инициатива между Европейския съюз и Съвета на Европа, която води начало си от 1985 г. насам и  цели представяне на общоевропейското културно богатство чрез организиране на разнообразни прояви и дейности, уточняват от Регионалната библиотека.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Кинофестивалът в Сан Сабастиан, Испания, ще бъде открит в петък с дългоочакваната прожекция на новата, феминистка версия на еротичната филмова класика "Емануела", режисирана от фра ...
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
„Един път на един милион“ е новата песен на Влади Ампов-Графа, съобщават от „Монте мюзик“. По думите им песента следва трендовете на 2024 година с електро-с ...
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съоб ...
Украйна предприе културен десант в САЩ
Украинският творчески проект „Културен десант“ предприе втория етап от американското си турне, което този път ще обхване южната част на САЩ, съобщава Укринформ. Основна ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Творчески отражения
5552
Творчески отражения

Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

| 26 Август 2024, 17:09 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите
Поредица изложби представят легенди и туристически маршрути в Родопите
Снимка © DFA

Регионалната библиотека в Смолян ще представи през септември 4 тематични изложби по повод Европейските дни на наследството, съобщиха от библиотеката.

Експозициите ще покажат легенди и туристически маршрути от Родопите, както и европейска живопис.

Постерната изложба „Невидимите следи на Мурфатлар“ ще бъде представена в Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките (НАИМ при БАН).

Експозицията показва новите открития за едноименния скален манастир в Северна Добруджа и ще бъде открита на 1 юли, информират организаторите.

От екипа уточняват, че изложбата се организира под патронажа на вицепрезидента на Република България Илияна Йотова. Експозицията съдържа 12 постера с информация на български и английски език. Разположени са в Централна зала на НАИМ и могат да бъдат видени до 22 септември, съобщават от екипа.

„Невидимите следи на Мурфатлар“ обобщава резултатите от проведените през 2021 – 2023 г. от НАИМ-БАН детайлни проучвания на скалния манастир при с. Мурфатлар, обл. Констанца, Румъния, инициирани заради реалната опасност от разрушаване и унищожаване на обекта в резултат на

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъде

Художникът Стефан Георгиев подготвя юбилейна изложба със заглавие Time Machine, която ще бъде открита на 18 юни в Дружеството на бургаските художници. 

Експозицията ще бъде представена по-малко от седмица преди Маринов да навърши 70 години, съобщават от културната институция в морския град. 

Роденият във Велико Търново художник, завършва Художественото училище в Казанлък през 1974 г. След това продължава образованието си във Великотърновския университет “Св. св. Кирил и Методий”. От 1979 г. се фокусира върху живописта и илюстрацията. Участва в множество групови изложби, а между 2000 и 2014 г. живее и работи в гръцката столица Атина, където е част и от Съюза на художниците на Гърция. Успоредно с това илюстрира детски книги за няколко гръцки издателства и има в биографията си 28 издания, които включват негови творби.

Стефан Георгиев обича смесените техник

Френската актриса и продуцентка Изабел Юпер ще получи наградата "Люмиер" на 16-ото издание на международния кинофестивал в Лион, който е насрочен от 12 до 20 октомври, съобщиха организаторите, цитирани от АФП.

"Изабел Юпер е една от най-известните и прочути френски актриси в света", се казва в изявлението. "Нейната кариера обхваща огромна част от историята на съвременното кино".

Тя е любима актриса на Клод Шаброл, който я е режисирал седем пъти. През 1978 г. печели наградата за най-добра актриса в Кан на 25-годишна възраст за ролята си във филма му "Виолет Нозиер" - първото й сътрудничество с френския режисьор. С още два техни филма, "Женски работи" (1988) и "Церемонията" (1995) тя е коронована във Венеция.
Втората й награда за най-добра актриса в Кан е за "Пианистката" (2001) на Михаел Ханеке. През 2009 г. тя е председател на журито.

"Тъй като е способна да

Златният костюм в стил бикини, който Кари Фишър носи като принцеса Лея на снимките за филма "Завръщането на джедаите" от поредицата "Междузвездни войни", е продаден за 175 000 долара, предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на аукционната къща, осъществила продажбата.

Емблематичният костюм става известен, след като Фишър го носи в началото на филма от 1983 г., когато героинята й принцеса Лея е пленена от Джаба Хътянина в двореца му на Татуин и е принудена да бъде робиня.

Костюмът - един от най-запомнящите се във филмите от поредицата "Междузвездни войни", е продаден от базираната в Далас аукционна къща "Херитидж окшънс" (Heritage Auctions).

Джо Мадалена, изпълнителен вицепрезидент на тръжната къща, каза, че продаденият костюм е бил тестван и носен от Кари Фишър на снимачната площадка на филма, но в крайна сметка не е попаднал в окончателния му вариант, тъй като

Изложбите се вписват в тазгодишната тема на Европейските дни  - „Наследство от маршрути, мрежи и връзки“.

На 2 септември в отдел „Изкуство“ на библиотеката ще се открие изложбата „Европейска живопис“.  

Изпълнителната агенция за българите в чужбина награди днес лауреатите в 28-ото издание на литературния конкурс „Стефан Гечев“, 23-ия конкурс по рисуване „България в моите мечти“ и 15-ото издание на конкурса по пеене „Любка Рондова“. 

Церемонията по връчване на наградите от традиционните конкурси за деца и юноши от българските общности в чужбина се проведе днес в Националния дворец на децата в София.  

По думите на водещата Йоанна Драгнева конкурсите са част от инициативите за популяризиране на българския език и култура сред нашите сънародници зад граница. 

„Конкурсите имат за цел да стимулират изучаването и опознаването на богатото ни културно наследство, както и да насърчат чувството за национална идентичност сред младите българи, живеещи извън пределите на родината ни“, каза тя. 

Аз съм част от тези конкурси в последните 25 години

Третото издание на Q-Jazz festival ще се състои между 11 и 13 юли, съобщават организаторите от Школа „Дедал“. Концертите в трите дни се провеждат в местността Карантината във варненския квартал „Аспарухово“.

Сред целите на екипа е опазването на едно от малкото оцелели рибарски селища в района, поминъка на рибарите и техния фолклор като част от културно-историческото наследство на Варна. Фестивалът е посветен на джаз музикантите Хари Саркисян, Велислав Аспарухов - Баго и китарната школа на Александър Петков. Той подкрепя композитори и изпълнители на възраст до 35 и над 65 години.

Във всяка от вечерите до рибарско селище Карантината е уреден безплатен транспорт, който тръгва от сградата на Археологическия музей във Варна. Входът за концертите е свободен.

Събитието на Школа „Дедал“ се организира с подкрепа от спонсори и партньори като клуб „Приятели на морето“, Об

В Регионалната библиотека „Пейо Яворов“ в Бургас поетът, писател и музикант Петър Вангелов представи своето творчество с подбрана социална и любовна поезия, съчетана с класическа музика.

Концерт-рециталът е озаглавен по едноименната книга на автора „Страници от дневника на новия век“.

„Както всеки поет отразява художествено реалността, така и аз искам да отразя всички реални събития с поезия. Продължавам да ги отразявам, но това, което си мечтая в 21-ви век, е да спрат насилието и мъките, и този век да започне с усмивка, мир и разбирателство. През миналия век се молехме новото столетие да започне с хармонична радост и любов. Така си го мечтаехме, защото имаше духовни учители, които го предрекоха още от началото на 20-и век“, каза Вангелов.

Поетът представи 14 от своите стихотворения, сред които „Социална поезия“,

Нидерландската телевизионна компания "Авротрос" (Avrotros) "обмисля" участието на страната в песенния конкурс "Евровизия", след като тазгодишният й представител Йост Клайн беше дисквалифициран преди финала, предаде ДПА.

Организаторите на форума, който през май беше проведен в шведския град Малмьо, водят разследване и са назначили независим експерт, който да направи оценка на музикалното състезания.

Клайн беше спрян от участие във финала с песента Europapa от Европейския съюз за радио и телевизия (EBU) заради "инцидент", при който се твърди, че е отправил вербални заплахи към служителка на продукцията.

"Песенният конкурс "Евровизия" е създаден, за да свързва страни и народи чрез музиката и да насърчава взаимното братство. Това трябва да бъде отправна точка за организаторите и всички участващи", казват от "Авротрос" в разпространено изявление, цитирано от ДПА. "Д

The Eastern Quartet от Цюрих, Швейцария, гостува на 25 юни в София, съобщават от Арт център „Сити марк“, домакин на събитието.

Формацията се състои от четирима професионалисти, идващи от различни части на Европа. Това са Атанас Маринов (България), Сорин Спасиновичи (Румъния), Серафим фон Вера (Швейцария) и Доминик Блум (Швейцария). По думите им основната цел на The Eastern Quartet е да свърже различни музикални жанрове по уникален начин, използвайки тяхната изобретателност, музикални умения и културен опит, който всеки от тях притежава.

„Класически квалифицирани, The Eastern Quartet преминава всички граници със своя полиглотен музикален език. Обобщаването на специалното качество на техните аранжиментите с няколко думи не е лесна задача: те са паралелни

Изложба „Природен феномен Невястата с легендата от миналото – днес предпочитана дестинация в Родопите“ ще се представи на 11 септември.

Пред читателската аудитория ще се илюстрира легендата за Невястата,  с която е свързана едноименната скала над Смолян, както и превръщането й в туристическа забележителност.

Митология, история и културно-историческо наследство е в центъра и на изложбата „Връзките между Северна Гърция и Средните Родопи в миналото и днес“, която се открива на 17 септември в отдел „Краезнание“. 

Четвъртата изложба ще бъде показана на 24 септември, а темата е „Дестинация България – част от непознатата Европа“.

Европейски дни на наследството е съвместна инициатива между Европейския съюз и Съвета на Европа, която води начало си от 1985 г. насам и  цели представяне на общоевропейското културно богатство чрез организиране на разнообразни прояви и дейности, уточняват от Регионалната библиотека.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
Украйна предприе културен десант в САЩ
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.