NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда
6209
Тонът на времето

Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда

Общо 39 филма на социална и екологична тематика ще бъдат показани в шестото издание на Международния филмов фестивал „На брега“ в края на лятото, в София, съобщават организаторите. Събитието ще продължи пет вечери –  от 30 август до 1 септември в рамките на фестивала „Реките на София”, както и на 8 и 11 септември в кино „Кабана“, в парка пред НДК.  Документално кино от цял свят е с фокус към опазването на околната среда, игрални филми, късометражна селекция на социални теми и експериментално кино. Ще бъдат представени също еко инсталация от предмети, изхвърлени в природата и намерени по време на доброволчески почиствания

| 24 Август 2024, 12:45 ч.
Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда
Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда
Снимка © DFA

Общо 39 филма на социална и екологична тематика ще бъдат показани в шестото издание на Международния филмов фестивал „На брега“ в края на лятото, в София, съобщават организаторите.

Жители и гости на Стара Загора посрещнаха днес на крака любимката на поколения българи Лили Иванова.

Тя пя на най-голямата сцена на открито в Стара Загора, тази на Летния театър в сърцето на парк „Митрополит Методий Кусев“.

Певицата беше посрещната с бурни овации и викове "Браво!" и "Лили!".

В началото примата на българската естрада представи песните „Сълза“, „Ако спра да те обичам“ и „Искам те“. На всяка песен публиката ръкопляскаше в такт с акомпанимента на музикантите от LI Orchesta – Ангел Дюлгеров, Орлин Цветанов, Огнян Енев, Иван Йорданов-Чери, Росен Ватев и Христо Михалков, както и вокалното трио LaTiDa.

Няколко пъти певицата каза, че на сцената е студено, поради времето. Но призова присъстващите да пеят заедно с нея. Заедно с публиката тя изпълни емблематичните хитове „Щурче“, &bd

Американската рок група "Линкин парк" обяви, че се завръща на музикалната сцена с нови попълнения в състава си и албум, предаде Асошиейтед прес.

Това се случва седем години след смъртта на вокалиста Честър Бенингтън.

В предаване в канала на бандата в "Ютуб един от основателите й - Майк Шинода, представи новите членове Колин Бритън, барабани, и вокалистката Емили Армстронг. 

Бандата изпълни и новата си песен The Emptiness Machine, която ще е включена в предстоящия албум From Zero. Продукцията ще излезе на 15 ноември.

Групата е основана през 1996 г. Спечелила е две награди "Грами". Формацията има седем студийни албума, от които са продадени общо над 70 милиона копия. 

През лятото на 2017 г. вокалисът Честър Бенингтън, който беше на 41 години, се самоуби след излизането на последния албум на групата One More Light, припомня Асошиейтед пре

Истинска свобода не може да се намери там, където й се пречка някаква обикновена свобода. Това е една от най-силните реплики от „Чарли в открито море“, първата за новия сезон премиера в Младежкия театър, казва актьорът Ахмед Юмер, в ролята на Чарли.

Проф. Пламен Марков е режисьор на представлението, което обединява две миниатюри на полския писател, драматург и карикатурист Славомир Мрожек (1930-2013). „Чарли“ е една от първите му пиеси, написана през 1961 г. Разказва историята на офталмолог, двама чудати пациенти и (не)съществуващ враг. „В открито море“ е една от най-успешните едноактни пиеси на Мрожек. Трима корабокрушенци гладуват на спасителен сал насред морето, и се налага да намерят демократичен път към решението кой от тях да бъде изяден...

&bd

Унгарски танци от Йоханес Брамс, „Славянски танц в ми минор“ от Антонин Дворжак и румънски танци на Бела Барток ще звучат в програмата на „Концерти с история“ през август.

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска ще свирят в Шабла (20 август), Варна (22 август), Созопол (24 август) и Бургас (26 август), съобщават организаторите.

По думите им Иван Стайков ще свири на старинна цигулка от Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер.

В музикалната програма на събитията е включена още музика от Астор Пиацола. Изпълненията ще бъдат предшествани от истории за създаването на творбите, както и малко познати детайли от житейския път на композиторите.

С филма „Раят може да почака“ от Германия на режисьора на Свен Халфар бе открито тази вечер четвъртото издание на Международния документален „Родопи филм фест“ (RIFE) в Смолян. Фестивалът ще продължи до 14 юли. В програмата са включени 36 заглавия от България и света, а входът е свободен.

Откриването се състоя в амфитеатъра между Регионална библиотека „Николай Вранчев“ и Регионален исторически музей „Стою Шишков“. Стартът бе даден от заместник-кмета на Смолян Марин Захариев. Той благодари на Фондация RIFE за поредния фестивал, както и на всички читалища в града и на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов“, които са се включили в инициативата.

„Фестивалът се провежда за четвърта година и вече го превръщаме в традиция. Много е важно за нашия културен календар, има интерес към гледането на по-различни филми, защото комерсиалните са достъпни в киното и вкъщи“, каза Мар

Събитието ще продължи пет вечери –  от 30 август до 1 септември в рамките на фестивала „Реките на София”, както и на 8 и 11 септември в кино „Кабана“, в парка пред НДК. 

Документално кино от цял свят е с фокус към опазването на околната среда, игрални филми, късометражна селекция на социални теми и експериментално кино. Ще бъдат представени също еко инсталация от предмети, изхвърлени в природата и намерени по време на доброволчески почиствания. Ще има информационен щанд за инициативи на „Грийнпийс“.

„Тематичните прожекции предлагат на зрителите жанрово и културно разнообразие, срещайки ги с национални и международни артисти, истории и примери, имащи потенциала да променят живота им и начина им на мислене“, коментират организаторите. Продукциите са от 15 различни страни, сред които България, Чехия, Филипините, САЩ, Пакистан, Великобритания, Германия, Франция, Испания, Нидерландия, Андора, Люксембург, Тринидад и Тобаго, Канада, Япония.

Ще има ленти, наградени от големите екологични фестивали Wildlife Conservation Film Festival, Climate crisis Film Festival, Planet in Focus Environmental Film Festival и Ocean Film Festival, както и от световноизвестните фестивали в Кан и „Берлинале“.

Международното жури ще определи най-добрите филми в различните категории и ще даде голямата награда за най-добър филм. 

Мариус Куркински ще покаже в родния си град Варна своето най-ново представление „Нашенец“ по Чудомир, което е в програмата на Международния театрален фестивал „Варненско лято“. 

Както каза главният координатор на форума Асен Терзиев, именно известният ни артист в средата на 90-те години превърна моноспектаклите в нещо изключително харесвано и от специалисти, и от широката публика, а с „Дамата с кученцето“ по Чехов, където влиза в няколко роли, той създаде своеобразен култ. 

Куркински е поставил в тази театрална форма проза на Антон П. Чехов, Андрей Платонов и Джулиан Барнс, библейски текстове. От 2006 г. насам интересът му е основно към български автори, един от които е Николай Хайтов. С моноспектакъла по разказите на големия български хуморист Чудомир, Мариус Куркински отбелязва 30 години сценична дейност. В своя спектакъл той пресъздава типичното за автора о

Българската художничка Вивия Ники нарисува снежен делфин в една от преспите до Черни връх. Рисунката е с площ 320 кв. метра и е разположена на топяща се преспа много близо до върха, разказват от екипа на „Изложби с кауза“.

За работата си Вивия Ники е използвала екологични бои, които не увреждат природата. Тя носи посланието за мира и доброто. Това е поредната картина в лендарт стил - „ландшафтно изкуство“, което авторката твори у нас, отбелязват от екипа.

„След гигантските й картини на морския плаж през изминалото лято, които впечатлиха България, тази е първата върху сняг. Самото изображение на делфина в снега цели да събуди темата за опазването на околната среда. Топящия лед символизира преходността на времето и загатва за необходимостта от спешни, бързи мерки за спасение от екологична катастрофа. Делфинът ни обръща към вечните теми за мира и доброто, които трябва да

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.<

Ava Trio (Италия/Турция/Нидерландия), чието българско минитурне започна вчера в Студентския дом с акустичен концерт, ще свири още веднъж за софийската публика на 2 август в „Сингълс“ (НДК), на връщане от Варна и Русе, съобщават организаторите от „Аларма пънк джаз“

Събитието закрива летния сезон на фестивала.

Пътищата на Джузепе Доронцо (баритон сакс, иранска гайда, зурна и други духови инструменти), Есат Екинджиолу (контрабас) и Пино Базиле (традиционни ударнни инструменти, включително тъпан) се пресичат в Нидерландия. „Но общото не е само легендарната Грьонингенска консерватория и уклонът към по-неконвенционалните форми в джаза и съвременната импровизирана музика, а и една специфична южняшка чувствителност, която още с първите им записи и концерт

Драматично-кукленият театър в Силистра ще подари на публиката две безплатни представления този месец. Това съобщиха от културната институция.

На 15 септември най-малките зрители ще могат да гледат куклената пиеса „Работна Мецана“ по едноименната приказка на Леда Милева. Драматизацията и постановката са на Теодора Попова-Лазарова, сценографията – на Диана Тодорова-Узунова, музиката- на Гергана Василева. Участват актьорите Елена Кешишева, Мима Дапкова и Недялко Неделчев.

Представлението е по повод празника на Силистра – Кръстовден.

На 22 септември - Ден на независимостта на България, по инициатива на кмета Александър Сабанов силистренските театрали ще изиграят комедията "Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников. 

Сценичната адаптация и постановката са дело пловдивския режисьор Ивомир Игнатов – Кени. По думите му до

„Фестивалът има мисията и целите да осигури условия за изява, насърчаване и развитие на млади и дебютиращи български кинотворци; да фокусира вниманието на зрителите към актуални и неотложни екологични проблеми и да влияе положително чрез примери за опазване на околната среда и водите с цел трайно намаляване на последствията и постигане на екологична устойчивост“, коментират организаторите.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
6209
Тонът на времето

Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда

Общо 39 филма на социална и екологична тематика ще бъдат показани в шестото издание на Международния филмов фестивал „На брега“ в края на лятото, в София, съобщават организаторите.Документално кино от цял свят е с фокус към опазването на околната среда, игрални филми, късометражна селекция на социални теми и експериментално кино. Ще бъдат представени също еко инсталация от предмети, изхвърлени в природата и намерени по време на доброволчески почиствания.

| 24 Август 2024, 12:45 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда
Филмов фестивал се фокусира към опазването на околната среда
Снимка © DFA

Общо 39 филма на социална и екологична тематика ще бъдат показани в шестото издание на Международния филмов фестивал „На брега“ в края на лятото, в София, съобщават организаторите.

Събитието ще продължи пет вечери –  от 30 август до 1 септември в рамките на фестивала „Реките на София”, както и на 8 и 11 септември в кино „Кабана“, в парка пред НДК. 

Жители и гости на Стара Загора посрещнаха днес на крака любимката на поколения българи Лили Иванова.

Тя пя на най-голямата сцена на открито в Стара Загора, тази на Летния театър в сърцето на парк „Митрополит Методий Кусев“.

Певицата беше посрещната с бурни овации и викове "Браво!" и "Лили!".

В началото примата на българската естрада представи песните „Сълза“, „Ако спра да те обичам“ и „Искам те“. На всяка песен публиката ръкопляскаше в такт с акомпанимента на музикантите от LI Orchesta – Ангел Дюлгеров, Орлин Цветанов, Огнян Енев, Иван Йорданов-Чери, Росен Ватев и Христо Михалков, както и вокалното трио LaTiDa.

Няколко пъти певицата каза, че на сцената е студено, поради времето. Но призова присъстващите да пеят заедно с нея. Заедно с публиката тя изпълни емблематичните хитове „Щурче“, &bd

Американската рок група "Линкин парк" обяви, че се завръща на музикалната сцена с нови попълнения в състава си и албум, предаде Асошиейтед прес.

Това се случва седем години след смъртта на вокалиста Честър Бенингтън.

В предаване в канала на бандата в "Ютуб един от основателите й - Майк Шинода, представи новите членове Колин Бритън, барабани, и вокалистката Емили Армстронг. 

Бандата изпълни и новата си песен The Emptiness Machine, която ще е включена в предстоящия албум From Zero. Продукцията ще излезе на 15 ноември.

Групата е основана през 1996 г. Спечелила е две награди "Грами". Формацията има седем студийни албума, от които са продадени общо над 70 милиона копия. 

През лятото на 2017 г. вокалисът Честър Бенингтън, който беше на 41 години, се самоуби след излизането на последния албум на групата One More Light, припомня Асошиейтед пре

Истинска свобода не може да се намери там, където й се пречка някаква обикновена свобода. Това е една от най-силните реплики от „Чарли в открито море“, първата за новия сезон премиера в Младежкия театър, казва актьорът Ахмед Юмер, в ролята на Чарли.

Проф. Пламен Марков е режисьор на представлението, което обединява две миниатюри на полския писател, драматург и карикатурист Славомир Мрожек (1930-2013). „Чарли“ е една от първите му пиеси, написана през 1961 г. Разказва историята на офталмолог, двама чудати пациенти и (не)съществуващ враг. „В открито море“ е една от най-успешните едноактни пиеси на Мрожек. Трима корабокрушенци гладуват на спасителен сал насред морето, и се налага да намерят демократичен път към решението кой от тях да бъде изяден...

&bd

Унгарски танци от Йоханес Брамс, „Славянски танц в ми минор“ от Антонин Дворжак и румънски танци на Бела Барток ще звучат в програмата на „Концерти с история“ през август.

Цигуларят Иван Стайков и пианистката Венета Нейнска ще свирят в Шабла (20 август), Варна (22 август), Созопол (24 август) и Бургас (26 август), съобщават организаторите.

По думите им Иван Стайков ще свири на старинна цигулка от Антонио Галиано от 1809 година, предоставена му от частен колекционер.

В музикалната програма на събитията е включена още музика от Астор Пиацола. Изпълненията ще бъдат предшествани от истории за създаването на творбите, както и малко познати детайли от житейския път на композиторите.

С филма „Раят може да почака“ от Германия на режисьора на Свен Халфар бе открито тази вечер четвъртото издание на Международния документален „Родопи филм фест“ (RIFE) в Смолян. Фестивалът ще продължи до 14 юли. В програмата са включени 36 заглавия от България и света, а входът е свободен.

Откриването се състоя в амфитеатъра между Регионална библиотека „Николай Вранчев“ и Регионален исторически музей „Стою Шишков“. Стартът бе даден от заместник-кмета на Смолян Марин Захариев. Той благодари на Фондация RIFE за поредния фестивал, както и на всички читалища в града и на Родопски драматичен театър "Николай Хайтов“, които са се включили в инициативата.

„Фестивалът се провежда за четвърта година и вече го превръщаме в традиция. Много е важно за нашия културен календар, има интерес към гледането на по-различни филми, защото комерсиалните са достъпни в киното и вкъщи“, каза Мар

Документално кино от цял свят е с фокус към опазването на околната среда, игрални филми, късометражна селекция на социални теми и експериментално кино. Ще бъдат представени също еко инсталация от предмети, изхвърлени в природата и намерени по време на доброволчески почиствания. Ще има информационен щанд за инициативи на „Грийнпийс“.

„Тематичните прожекции предлагат на зрителите жанрово и културно разнообразие, срещайки ги с национални и международни артисти, истории и примери, имащи потенциала да променят живота им и начина им на мислене“, коментират организаторите. Продукциите са от 15 различни страни, сред които България, Чехия, Филипините, САЩ, Пакистан, Великобритания, Германия, Франция, Испания, Нидерландия, Андора, Люксембург, Тринидад и Тобаго, Канада, Япония.

Мариус Куркински ще покаже в родния си град Варна своето най-ново представление „Нашенец“ по Чудомир, което е в програмата на Международния театрален фестивал „Варненско лято“. 

Както каза главният координатор на форума Асен Терзиев, именно известният ни артист в средата на 90-те години превърна моноспектаклите в нещо изключително харесвано и от специалисти, и от широката публика, а с „Дамата с кученцето“ по Чехов, където влиза в няколко роли, той създаде своеобразен култ. 

Куркински е поставил в тази театрална форма проза на Антон П. Чехов, Андрей Платонов и Джулиан Барнс, библейски текстове. От 2006 г. насам интересът му е основно към български автори, един от които е Николай Хайтов. С моноспектакъла по разказите на големия български хуморист Чудомир, Мариус Куркински отбелязва 30 години сценична дейност. В своя спектакъл той пресъздава типичното за автора о

Българската художничка Вивия Ники нарисува снежен делфин в една от преспите до Черни връх. Рисунката е с площ 320 кв. метра и е разположена на топяща се преспа много близо до върха, разказват от екипа на „Изложби с кауза“.

За работата си Вивия Ники е използвала екологични бои, които не увреждат природата. Тя носи посланието за мира и доброто. Това е поредната картина в лендарт стил - „ландшафтно изкуство“, което авторката твори у нас, отбелязват от екипа.

„След гигантските й картини на морския плаж през изминалото лято, които впечатлиха България, тази е първата върху сняг. Самото изображение на делфина в снега цели да събуди темата за опазването на околната среда. Топящия лед символизира преходността на времето и загатва за необходимостта от спешни, бързи мерки за спасение от екологична катастрофа. Делфинът ни обръща към вечните теми за мира и доброто, които трябва да

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.<

Ava Trio (Италия/Турция/Нидерландия), чието българско минитурне започна вчера в Студентския дом с акустичен концерт, ще свири още веднъж за софийската публика на 2 август в „Сингълс“ (НДК), на връщане от Варна и Русе, съобщават организаторите от „Аларма пънк джаз“

Събитието закрива летния сезон на фестивала.

Пътищата на Джузепе Доронцо (баритон сакс, иранска гайда, зурна и други духови инструменти), Есат Екинджиолу (контрабас) и Пино Базиле (традиционни ударнни инструменти, включително тъпан) се пресичат в Нидерландия. „Но общото не е само легендарната Грьонингенска консерватория и уклонът към по-неконвенционалните форми в джаза и съвременната импровизирана музика, а и една специфична южняшка чувствителност, която още с първите им записи и концерт

Драматично-кукленият театър в Силистра ще подари на публиката две безплатни представления този месец. Това съобщиха от културната институция.

На 15 септември най-малките зрители ще могат да гледат куклената пиеса „Работна Мецана“ по едноименната приказка на Леда Милева. Драматизацията и постановката са на Теодора Попова-Лазарова, сценографията – на Диана Тодорова-Узунова, музиката- на Гергана Василева. Участват актьорите Елена Кешишева, Мима Дапкова и Недялко Неделчев.

Представлението е по повод празника на Силистра – Кръстовден.

На 22 септември - Ден на независимостта на България, по инициатива на кмета Александър Сабанов силистренските театрали ще изиграят комедията "Криворазбраната цивилизация" по Добри Войников. 

Сценичната адаптация и постановката са дело пловдивския режисьор Ивомир Игнатов – Кени. По думите му до

Ще има ленти, наградени от големите екологични фестивали Wildlife Conservation Film Festival, Climate crisis Film Festival, Planet in Focus Environmental Film Festival и Ocean Film Festival, както и от световноизвестните фестивали в Кан и „Берлинале“.

Международното жури ще определи най-добрите филми в различните категории и ще даде голямата награда за най-добър филм. 

„Фестивалът има мисията и целите да осигури условия за изява, насърчаване и развитие на млади и дебютиращи български кинотворци; да фокусира вниманието на зрителите към актуални и неотложни екологични проблеми и да влияе положително чрез примери за опазване на околната среда и водите с цел трайно намаляване на последствията и постигане на екологична устойчивост“, коментират организаторите.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.