NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти „Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair
6037
Цветни аспекти

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair. Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите. По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“

| 22 Август 2024, 10:47 ч.
„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair
„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair
Снимка © DFA

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Музеят на дизайна в Лондон посвещава изложба на Барби, с повече от 180 кукли, от които една дори е прекарала борда на Международната космическа станция (МКС) шест месеца през 2022 г., съобщи АФП.

Година след феноменалния успех на филма на Грета Гъруиг с актрисата Марго Роби изложбата ще покаже от петък, 5 юли, еволюцията на "най-известната кукла в света" от създаването й преди 65 години. Тя започва с първия модел - Барби No 1 от 1959 г. Компанията "Мател", която произвежда куклите оттогава досега, е партньор на инициативата. 

В изложбата е и сърфистката Барби, много популярна през 70-те години на миналия век, и най-продаваната в колекцията - Барби с дълги коси от 1992 г. От нея по света са купени повече от 10 милиона броя. Включени са също първите чернокожи Барби, испанките и азиатките, първата със синдром на Даун, както и тази в инвалидна количка.

Организ

България ще направи всичко, което е необходимо, за да запази "Старинен град Несебър" в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО. Това заяви служебният министър на туризма Евтим Милошев по време на срещата си с помощник-генералния директор за култура на ЮНЕСКО Ернесто Отоне в централата на международната организация в Париж, съобщиха от ресорното министерство.

Милошев подчерта, че страната ни работи по изпълнението на препоръките на Комитета за световно наследство с оглед на запазването на статута "Старинен град Несебър" в Списъка на световното наследство. На срещата присъстваха още Ирина Кае, директор на отдела за културно наследство и Франсоаз Оберт, съветник по културните политики в организацията, а от българска страна - Радка Балабанова-Рулева, посланик на България във Франция, и Искра Ангелова, заместник-постоянен представител на България към ЮНЕСКО.

Министърът бла

Моноспектакълът „Луцифер“ ще бъде представен във Фестивалния и конгресен център във Варна в рамките на театралния фестивал „Варненско лято“. 

Сценичният вариант на текста на Хосе Варлета е на режисьора Николай Младенов. Ролята изпълнява Боян Арсов, който има участия в театъра и мюзикъла, но с „Луцифер“ прави първия си моноспектакъл.

Това е втора постановка по испанския автор на Николай Младенов, който в момента работи и по трети негов текст. Режисьорът смята, че в драматургията си Варлета открива извънредни ситуации, чиито теми привидно изглеждат много познати, но всъщност предлагат нетрадиционни решения и неочаквани обрати.

В „Луцифер“ има пикантна и смела гледна точка спрямо отношението към религията и църквата и към мястото на дявола в нашето съзнание, казва Младенов. Той вижда актуалност в текста с оглед на локалния европейски контекст на война и политич

Плевенската художничка Майя Ананиева, която е и ръководител на арт школа "Колорит", е удостоена с Почетна награда на ЮНЕСКО за 2024 година – Sertificate of honor. Това съобщи Ананиева.

Тя допълни, че наградата се присъжда от Световния институт за младежко изкуство – Център на ЮНЕСКО в град Троа, Франция, за изключителното представяне на арт школа "Колорит" в Международния конкурс за пластични изкуства "Семената на художниците от цял свят". Тази година той е на тема "Олимпийските игри от Древна Гърция до съвременните игри, спортни таланти със споделени ценности“. За участие са изпратени 4500 творби на деца и младежи от 78 страни.  

Ананиева припомни, че най-високото отличие на конкурса "Наградата на ЮНЕСКО" – почетен медал и сертификат, спечели тринадесетгодишната Пламена Захариева, а с отличие "Номиниран автор" е удостоен седемгодишният Аристеидис Сиармпас, възпи

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите.

По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“. 

В събитието ще участват галерии и колективи, които представляват над 70 автори, творящи в най-разнообразни художествени стилове. Всички произведения ще бъдат разположени в над 4500 кв. м. площ. Всички участници са селектирани от петчленно международно жури от куратори и изкуствоведи, съставено от Йохан Густавсон (Нидерландия), Мартина Йорданова (България), Нина Гшайдер (Австрия), Радослав Механджийски (България) и Теодора Константинова (България).

„Важна част за проекта са и неговите посланици. Те са тези, които популяризират идеите на Sofia Art Fair и привличат широката публика към каузата на културата и изкуството. Една от тях е Мария Силвестър, която се превръща в лицето, отразяващо всичко най-актуално, интересно и вълнуващо с подготовката и реализацията на събитието“, съобщават организаторите. 

/ВСР

Очакват се около 740 000 души да посетят 10-те концерта на попзвездата Адел в Мюнхен, предаде ДПА. 

Първоначално се очакваше поредицата от извънредни концерти да бъде гледана от общо 800 000 зрители, по 80 000 на концерт. "Тази бройка обаче бе намалена поради предприетите мерки за сигурност", каза промоутърът Марек Либерберг. Той допълни, че 95% от билетите вече са продадени, но все още има свободни места. 

Британската изпълнителка ще пее 10 вечери между 2 и 31 август на специално проектирана и построена за нея сцена в изложбения център на южния германски град.  

Властите в Мюнхен не участват в разходите около провеждането на концертите, възлизащи на повече от 100 милиона евро, но очакват поредицата от представления да увеличат ръста на икономиката на града. Според Клеменс Баумгартнер, ръководител на отдел „Икономически въпроси“ в Мюнхен, ко

Човешката фигура е една от най-сложните за изпълнение в скулптурата. Може би причината е, че търся в пластиката да има някакво излъчване и живот, да не изглежда като мъртва статуетка. Това каза художникът Сейфетин Шекеров - Сефо, който за първи път гостува със самостоятелна изложба във варненската галерия „Арт Маркони”. По думите му не са лесни за изобразяване и животните, но те могат да се идеализират и в тях „да се излъже“, докато при човека не става, защото го познаваме най-добре. 

В неговата експозиция присъстват образи на риби, бикове, богове и герои. Изваяни са също женски тела и ритони. „Рибите са една от приятните за мен теми за работа. Правя ги от двадесет години с идеята да бъдат странни и нетипични, но често разбирам, че не можем да надминем природата“, сподели авторът. Впечатлен от философията на дервишите, която опознал наскоро, той ги претворява в рисунки и

Цецо Елвиса и бендът му тръгват на турне с шоуто Viva Las Vegas. Златните български и световни хитове от 60-те и 70-те години ще звучат в Добрич – на 28 август, Варна – 29 август, Шумен – 30 август, Бургас – 4 септември, и Пловдив – 28 септември, съобщават организаторите.

„Каним ви на вълнуващо пътешествие назад във времето, когато мелодиите разказваха истории и вдъхновяваха цели поколения. Цецо Елвиса и бендът му ще припомнят легендарното време, когато  рокендролът беше млад. Насладете се на едно уникално за България шоу, изпълнено с емоция, носталгия и незабравими евъргрийни. Чуйте най-любимите си песни от 60-те и 70-те години, които ще ви накарат да се забавлявате, да танцувате и да се усмихвате“, казват от екипа на шоуто.

Цецо

На българското анимационно кино е посветен новият епизод на подкаста „Филмотечно“, съобщават инициаторите на проекта от Българската национална филмотека (БНФ).

„Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции. Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване. Сред имената, които ще засегнем в епизода, се нареждат Димитър Тодоров-Жарава, Тодор Динов, Зденка Дойчева, Радка Бъчварова, Стоян Дуков, Слав Бакалов, Иван Андонов, Анри Кулев, Николай Тодоров, Румен Петков, Весела Данчева… Списъкът е дълъг“, разказват от БНФ. 

Гост е проф. д-р Надежда Маринчевска – научен изследовател в областта на анимаци

Преценявам творчеството си в тонове, казва в интервю скулпторът Иван Русев, който се прочува с огромните габарити на работите си. Днес творецът навършва 70 години и по този повод публикува материал за личността и творческите му постижения.

ПРЕДПОЧИТА ТРАЙНИТЕ МАТЕРИАЛИ

Иван Владимиров Русев е роден на 1 юли 1954 г. в София. През 1979 г. завършва Художествена академия в София, специалност скулптура, при Величко Минеков. От 1979 г. е преподавател по скулптура в Средното художествено училище по приложни изкуства в София.  Работи кавалетна и монументална скулптура. Предпочита трайните материали, предимно камък. Създава тематични композиции „Морски рак“ (1979), „Възпоминание“ (1979), „Следа от миналото“ (1980), „Седяща птица“ (1981), „Грифони“ – декоративно оформление на фонтан в Шумен (1981). Негови творби притежават Националната галерия, Софийската

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
6037
Цветни аспекти

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair

Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите.По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“.

| 22 Август 2024, 10:47 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair
„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair
Снимка © DFA

„Изкуството е значимо!“ е слоганът на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair.

Форумът ще се проведе от 3 до 6 октомври във форум „Джон Атанасов“ в София Тех Парк, съобщават организаторите.

Музеят на дизайна в Лондон посвещава изложба на Барби, с повече от 180 кукли, от които една дори е прекарала борда на Международната космическа станция (МКС) шест месеца през 2022 г., съобщи АФП.

Година след феноменалния успех на филма на Грета Гъруиг с актрисата Марго Роби изложбата ще покаже от петък, 5 юли, еволюцията на "най-известната кукла в света" от създаването й преди 65 години. Тя започва с първия модел - Барби No 1 от 1959 г. Компанията "Мател", която произвежда куклите оттогава досега, е партньор на инициативата. 

В изложбата е и сърфистката Барби, много популярна през 70-те години на миналия век, и най-продаваната в колекцията - Барби с дълги коси от 1992 г. От нея по света са купени повече от 10 милиона броя. Включени са също първите чернокожи Барби, испанките и азиатките, първата със синдром на Даун, както и тази в инвалидна количка.

Организ

България ще направи всичко, което е необходимо, за да запази "Старинен град Несебър" в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО. Това заяви служебният министър на туризма Евтим Милошев по време на срещата си с помощник-генералния директор за култура на ЮНЕСКО Ернесто Отоне в централата на международната организация в Париж, съобщиха от ресорното министерство.

Милошев подчерта, че страната ни работи по изпълнението на препоръките на Комитета за световно наследство с оглед на запазването на статута "Старинен град Несебър" в Списъка на световното наследство. На срещата присъстваха още Ирина Кае, директор на отдела за културно наследство и Франсоаз Оберт, съветник по културните политики в организацията, а от българска страна - Радка Балабанова-Рулева, посланик на България във Франция, и Искра Ангелова, заместник-постоянен представител на България към ЮНЕСКО.

Министърът бла

Моноспектакълът „Луцифер“ ще бъде представен във Фестивалния и конгресен център във Варна в рамките на театралния фестивал „Варненско лято“. 

Сценичният вариант на текста на Хосе Варлета е на режисьора Николай Младенов. Ролята изпълнява Боян Арсов, който има участия в театъра и мюзикъла, но с „Луцифер“ прави първия си моноспектакъл.

Това е втора постановка по испанския автор на Николай Младенов, който в момента работи и по трети негов текст. Режисьорът смята, че в драматургията си Варлета открива извънредни ситуации, чиито теми привидно изглеждат много познати, но всъщност предлагат нетрадиционни решения и неочаквани обрати.

В „Луцифер“ има пикантна и смела гледна точка спрямо отношението към религията и църквата и към мястото на дявола в нашето съзнание, казва Младенов. Той вижда актуалност в текста с оглед на локалния европейски контекст на война и политич

Плевенската художничка Майя Ананиева, която е и ръководител на арт школа "Колорит", е удостоена с Почетна награда на ЮНЕСКО за 2024 година – Sertificate of honor. Това съобщи Ананиева.

Тя допълни, че наградата се присъжда от Световния институт за младежко изкуство – Център на ЮНЕСКО в град Троа, Франция, за изключителното представяне на арт школа "Колорит" в Международния конкурс за пластични изкуства "Семената на художниците от цял свят". Тази година той е на тема "Олимпийските игри от Древна Гърция до съвременните игри, спортни таланти със споделени ценности“. За участие са изпратени 4500 творби на деца и младежи от 78 страни.  

Ананиева припомни, че най-високото отличие на конкурса "Наградата на ЮНЕСКО" – почетен медал и сертификат, спечели тринадесетгодишната Пламена Захариева, а с отличие "Номиниран автор" е удостоен седемгодишният Аристеидис Сиармпас, възпи

Българските фотографи трудно представят своята работа извън страната, защото това е свързано с лобита и финансиране. Има много талантливи хора, които работят друго, за да преживяват. Може да се каже, че изкуството в България е хоби за артистите. От друга страна, архивите с художествена фотография се пазят от частни организации и не са достъпни нито в музеи, нито във виртуалната среда.Това мнение изрази Надежда Павлова, която е куратор в галерия „Синтезис“, преподавател в Наци оналната художествена академия и Нов български университет и член на управителния съвет на Българската фотографска академия. 

Тя гостува във Варна на творческите срещи, организирани във „Фотосинтезис“. Павлова има поглед върху тази сфера от културната сцена от 15 години. 

По думите й изяви на нашите фотографи излизат трудно извън страната, защото както и в другите изкуства има лобита, в кои

По думите на екипа слоганът изразява мисията на проекта – „Да отключи изключителния потенциал на съвременното изкуство да провокира мисълта и сетивата, да изкушава, да образова, да формира отношение към актуалните теми от заобикалящия ни свят. Sofia Art Fair да допринесе за израстването на европейския културен облик на столицата ни“. 

В събитието ще участват галерии и колективи, които представляват над 70 автори, творящи в най-разнообразни художествени стилове. Всички произведения ще бъдат разположени в над 4500 кв. м. площ. Всички участници са селектирани от петчленно международно жури от куратори и изкуствоведи, съставено от Йохан Густавсон (Нидерландия), Мартина Йорданова (България), Нина Гшайдер (Австрия), Радослав Механджийски (България) и Теодора Константинова (България).

Очакват се около 740 000 души да посетят 10-те концерта на попзвездата Адел в Мюнхен, предаде ДПА. 

Първоначално се очакваше поредицата от извънредни концерти да бъде гледана от общо 800 000 зрители, по 80 000 на концерт. "Тази бройка обаче бе намалена поради предприетите мерки за сигурност", каза промоутърът Марек Либерберг. Той допълни, че 95% от билетите вече са продадени, но все още има свободни места. 

Британската изпълнителка ще пее 10 вечери между 2 и 31 август на специално проектирана и построена за нея сцена в изложбения център на южния германски град.  

Властите в Мюнхен не участват в разходите около провеждането на концертите, възлизащи на повече от 100 милиона евро, но очакват поредицата от представления да увеличат ръста на икономиката на града. Според Клеменс Баумгартнер, ръководител на отдел „Икономически въпроси“ в Мюнхен, ко

Човешката фигура е една от най-сложните за изпълнение в скулптурата. Може би причината е, че търся в пластиката да има някакво излъчване и живот, да не изглежда като мъртва статуетка. Това каза художникът Сейфетин Шекеров - Сефо, който за първи път гостува със самостоятелна изложба във варненската галерия „Арт Маркони”. По думите му не са лесни за изобразяване и животните, но те могат да се идеализират и в тях „да се излъже“, докато при човека не става, защото го познаваме най-добре. 

В неговата експозиция присъстват образи на риби, бикове, богове и герои. Изваяни са също женски тела и ритони. „Рибите са една от приятните за мен теми за работа. Правя ги от двадесет години с идеята да бъдат странни и нетипични, но често разбирам, че не можем да надминем природата“, сподели авторът. Впечатлен от философията на дервишите, която опознал наскоро, той ги претворява в рисунки и

Цецо Елвиса и бендът му тръгват на турне с шоуто Viva Las Vegas. Златните български и световни хитове от 60-те и 70-те години ще звучат в Добрич – на 28 август, Варна – 29 август, Шумен – 30 август, Бургас – 4 септември, и Пловдив – 28 септември, съобщават организаторите.

„Каним ви на вълнуващо пътешествие назад във времето, когато мелодиите разказваха истории и вдъхновяваха цели поколения. Цецо Елвиса и бендът му ще припомнят легендарното време, когато  рокендролът беше млад. Насладете се на едно уникално за България шоу, изпълнено с емоция, носталгия и незабравими евъргрийни. Чуйте най-любимите си песни от 60-те и 70-те години, които ще ви накарат да се забавлявате, да танцувате и да се усмихвате“, казват от екипа на шоуто.

Цецо

На българското анимационно кино е посветен новият епизод на подкаста „Филмотечно“, съобщават инициаторите на проекта от Българската национална филмотека (БНФ).

„Разговаряме за първите стъпки в създаването на анимационно кино у нас и в какъв момент се появява то, съпоставено спрямо световните течения и тенденции. Кои са първопроходците в изграждането на българската анимационна школа и кои са личностите-емблеми, които спомагат за нейното развитие и утвърждаване. Сред имената, които ще засегнем в епизода, се нареждат Димитър Тодоров-Жарава, Тодор Динов, Зденка Дойчева, Радка Бъчварова, Стоян Дуков, Слав Бакалов, Иван Андонов, Анри Кулев, Николай Тодоров, Румен Петков, Весела Данчева… Списъкът е дълъг“, разказват от БНФ. 

Гост е проф. д-р Надежда Маринчевска – научен изследовател в областта на анимаци

Преценявам творчеството си в тонове, казва в интервю скулпторът Иван Русев, който се прочува с огромните габарити на работите си. Днес творецът навършва 70 години и по този повод публикува материал за личността и творческите му постижения.

ПРЕДПОЧИТА ТРАЙНИТЕ МАТЕРИАЛИ

Иван Владимиров Русев е роден на 1 юли 1954 г. в София. През 1979 г. завършва Художествена академия в София, специалност скулптура, при Величко Минеков. От 1979 г. е преподавател по скулптура в Средното художествено училище по приложни изкуства в София.  Работи кавалетна и монументална скулптура. Предпочита трайните материали, предимно камък. Създава тематични композиции „Морски рак“ (1979), „Възпоминание“ (1979), „Следа от миналото“ (1980), „Седяща птица“ (1981), „Грифони“ – декоративно оформление на фонтан в Шумен (1981). Негови творби притежават Националната галерия, Софийската

„Важна част за проекта са и неговите посланици. Те са тези, които популяризират идеите на Sofia Art Fair и привличат широката публика към каузата на културата и изкуството. Една от тях е Мария Силвестър, която се превръща в лицето, отразяващо всичко най-актуално, интересно и вълнуващо с подготовката и реализацията на събитието“, съобщават организаторите. 

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.