NRD Начало
Четвъртък, 19 Септември 2024
Начало Творчески отражения Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници
5838
Творчески отражения

Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници

Изложба, създадена след срещи на художници със затворници, ще бъде подредена в галерия „Доза“ от 26 август до 14 септември. Експозицията е озаглавена „Между обитатели (Изкуство от затвора)“ и е курирана от Цветелина Анастасова, съобщават организаторите. Със свои творби в събитието участват Антония Колева-Нитра, Драгомир Костадинов- PXRN, Mира Недялкова, Михаела Зоева, Стефан Чурчулиев. Автор на графичната идентичност е Аделина Бонева

| 22 Август 2024, 10:27 ч.
Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници
Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници
Снимка © DFA

Изложба, създадена след срещи на художници със затворници, ще бъде подредена в галерия „Доза“ от 26 август до 14 септември.

Преценявам творчеството си в тонове, казва в интервю скулпторът Иван Русев, който се прочува с огромните габарити на работите си. Днес творецът навършва 70 години и по този повод публикува материал за личността и творческите му постижения.

ПРЕДПОЧИТА ТРАЙНИТЕ МАТЕРИАЛИ

Иван Владимиров Русев е роден на 1 юли 1954 г. в София. През 1979 г. завършва Художествена академия в София, специалност скулптура, при Величко Минеков. От 1979 г. е преподавател по скулптура в Средното художествено училище по приложни изкуства в София.  Работи кавалетна и монументална скулптура. Предпочита трайните материали, предимно камък. Създава тематични композиции „Морски рак“ (1979), „Възпоминание“ (1979), „Следа от миналото“ (1980), „Седяща птица“ (1981), „Грифони“ – декоративно оформление на фонтан в Шумен (1981). Негови творби притежават Националната галерия, Софийската

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

На 14 юни в Художествена галерия „Христо Цокев“ в Габрово ще бъде представена изложбата „Истории“ на Лаура Димитрова и Стефан Алтъков. Това съобщи Евгени Недев, директор на културната институция. 

Малките лични истории са част от големия наратив на човешката история, богата, пъстра, интригуваща именно поради неизброимите, оригинални и неповторими истории на различните хора, посочват от културната институция. 

Историите биват споделяни по различен начин в различни ситуации – с подчертаване или пренебрегване на отделни детайли, с променяща се последователност във времето на частите на разказа, с допълнения и „разкрасяване“ на случки и събития според настроението на разказващия и конкретния момент, в който се припомнят и описват преживелиците, допълват от галерията. 

Изложбата ще бъде представена в различни български и чуждестранни градове, до сега

Четири временни изложби и концерт има в програмата на Националния музей „Земята и хората“ през юли, съобщават организаторите.

Този месец посетителите на музея може да разгледат временните експозиции „Нови постъпления 2024“, „Зелената приказка на камъка“, „В чудния свят на конкрециите“- колекция на Ванюша Иванов и „Умни минерали за умни телефони“. 

На 4 юли музеят ще бъде домакин на концерт Retro Piano с вход с билети на организаторите. 

/ВСР

Портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние са включени в изложбата на Сашо Стоицов - „Портретни картини“. Експозицията ще може да се разгледа в столичната галерия „Аросита“ от 17 юни до 1 юли, съобщават организаторите.

„Портрети на състояния на растения, хора и небе. Има портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние. Цветята позират, небето иска да каже нещо, хората стоят като мравки. Основно е портретирането на различни състояния на моделите. Усещането е за много силна връзка на наблюдаващият и наблюдавания“, казват от екипа. 

Сашо Стоицов е роден 1952 г. в Благоевград. От 1998 г. живее и работи в София и Ню Йорк. Завършва Националната художествена гимназия в София. В периода 1999-2000 учи Digital Media Arts Technology в Ню Йорк. 

/ВСР

Експозицията е озаглавена „Между обитатели (Изкуство от затвора)“ и е курирана от Цветелина Анастасова, съобщават организаторите.

Със свои творби в събитието участват Антония Колева-Нитра, Драгомир Костадинов- PXRN, Mира Недялкова, Михаела Зоева, Стефан Чурчулиев. Автор на графичната идентичност е Аделина Бонева. 

„Между обитатели“ е продължение на дългогодишното ни изследване върху свободата на духа у артиста и лишения от свобода. В рамките на платформата за съвременно визуално изкуство Advertising Artists даваме възможност за наблюдение върху взаимодействието между две групи с различни особености – артисти и затворници, всички те често поставяни отвъд границите на общоприетото“, разказват от екипа. 

Организаторите припомнят, че досега са осъществени изложбите „Песен за човека“ (2020), „Отвън/ навътре“ (2021), „Отворени пространства - „Дуел“ в затвора“ (2022) и изданието „Затвор - изкуство зад решетките“ (2023), което разказва за срещите ни с лишени от свобода. „Този проект е продължение на артистичната ни интервенция в затвора“, казват те.

По думите им концепцията се основава на полевия опит, който артистите извличат от неформалните си срещи и разговори със затворниците в рамките на няколко сесии. Тези срещи се явяват концептуалното платно, върху което артистът създава своята творба.

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

С три поредни спектакъла на „Mamma mia!" завършва тазгодишното издание на фестивала „Опера на върховете“. На 16-и, 17-и и 18-и август почитателите на мюзикъла ще имат възможността в подножието на Белоградчишките скали да се насладят на музиката на ABBA.

Това е едно от заглавията, което привлича много публика, каза директорът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов, който е режисьор на спектакъла. Той е включен в програмата на фестивала за четвърти път и се радва на значителен успех. Общо повече от 135 представления са изиграни на мюзикъла от неговата премиера, уточни маестро Карталов. И допълни, че чрез фестивала за девета година Софийската опера и балет дава нов културен тласък на този прекрасен край на България.

През последните две седмици почитателите на оперното изкуство имаха възможността да се насладят на творчеството на Джак

Музиканти от фестивалния оркестър „Аполония“, създаден специално за 40-ата годишнина на Празниците на изкуството „Аполония“, гостуваха днес във формата на фестивала „Цената на успеха“. 

Това, което започнахме като идея тук, в Созопол, стана по един невероятен начин, каза изпълнителният директор на фондацията за изкуство „Аполония“ Маргарита Димитрова в началото на разговора. По думите й тези музиканти са безумно талантливи и отбеляза, че зад успеха им стои къртовски труд от детска възраст.

Лия Петрова, която снощи получи цигулката на проф. Стойка Миланова , каза, че не подозирала, че този инструмент ще й бъде даден. Трябва да си призная, че аз още не мога да осъзная какво се случва, а съм мечтала още от дете. Все още не мога да преработя емоцията. Разбира се, съм изключително щастлива, отбеляза тя. Цигуларката прави

На 6 септември е българската премиера на „Благи деяния“ на Йоргос Лантимос („Клети създания“, 2023), съобщават от „Форум филм“.

Режисьорът отново обеднява сили с дългогодишния си творчески партньор – сценариста Ефтимис Филипу („Кучешки зъб“, „Омарът“, „Убийството на свещения елен“), с когото създава необикновено кинопътешествие, изследващо темите за властта, контрола, свободната воля и динамиката на човешките взаимоотношения.  

В „Благи деяния“ участват двукратната носителка на „Оскар“ Ема Стоун, Маргарет Куали, Уилем Дефо, Хонг Чау и Джеси Племънс, чието изпълнение във филма беше отличено на фестивала в Кан с наградата за най-добра мъжка роля. Всеки един от актьорите влиза в различен образ, в три отделни истории, обединени от идейно-тематичното послание на филма.  

Първата история в

"Отменен" от Холивуд, все още тачен на места в Европа, потънал в дългове, а вече и без дом - така Кевин Спейси, някога един от най-изявените и обичани актьори в Меката на киното и двукратен носител на награда "Оскар", посреща днес своята 65-годишнина.

В навечерието на рождения ден на актьора, който ще бъде запомнен с отличените си с водещи награди изпълнения в продукции като "Обичайните заподозрени", "Американски прелести" и "Къща от карти", в. "Балтимор сън" съобщи, че домът му е продаден на публичен търг за 3,5 милиона щатски долара.

Продажбата на къщата на брега на Балтимор, която струва над 5 милиона щатски долара и е наричана "най-необикновената" в града, беше обявена в четвъртък, 25 юли. 

Местни издания припомнят, че фирма за събиране на дългове се опитва да наложи запор върху дома на Спейси и да го продаде в продължение на повече от две години. Два нас

„Комуникационният обмен между лишения от свобода обитател на света „вътре“ и лишения от ограничения артист, обитател на света „отвън“, практически се развива на границата. Там се ражда силен, творчески, емоционално презареден импулс. Подобно проникване подчертава парадоксалните измерения на свободата.

В диалог с лишените от свобода, артистът - свободният човек, се изправя пред ограниченията на собствения си „социален затвор” и търси границата на свободата извън конкретната топография на затвора“, разказват от екипа.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Кинофестивалът в Сан Сабастиан, Испания, ще бъде открит в петък с дългоочакваната прожекция на новата, феминистка версия на еротичната филмова класика "Емануела", режисирана от фра ...
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
„Един път на един милион“ е новата песен на Влади Ампов-Графа, съобщават от „Монте мюзик“. По думите им песента следва трендовете на 2024 година с електро-с ...
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
С три изложби Регионалният исторически музей (РИМ) „Стою Шишков“ в Смолян ще се включи в Европейските дни на наследството, които се провеждат за 26-ти пореден път, съоб ...
Украйна предприе културен десант в САЩ
Украинският творчески проект „Културен десант“ предприе втория етап от американското си турне, което този път ще обхване южната част на САЩ, съобщава Укринформ. Основна ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала „България" по повод двеста години от рождението на композитора. Събитието е на 20 септември, съоб ...
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Кюстендилската художничка Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“, подредена в Пирговата кула. Показаните снимки ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
Фотографии на известни личности, творци и духовници са представени в изложба на Сашо Сарандалиев
Фотографии на японския принц Акишино и принцеса Кико, патриарх Неофит, Милчо Левиев, Антон Дончев и др., са показани в изложбата на Сашо Сарандалиев в Смолян. Експозицията е подре ...
D2, Михаела Филева и Владо Михайлов изпращат лятото с „Парк фест“
От 26 до 29 септември в столичния парк „Студентски“ ще продължи осмото издание на „Парк фест”, съобщават организаторите. Сред хедлайнерите на фестивала са ...
Тикер в 06:00 ч.
Сто и тридесет музиканти ще представят Голямата меса на Антон Брукнер в зала &bd ...
Начало Творчески отражения
5838
Творчески отражения

Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници

Изложба, създадена след срещи на художници със затворници, ще бъде подредена в галерия „Доза“ от 26 август до 14 септември.Експозицията е озаглавена „Между обитатели (Изкуство от затвора)“ и е курирана от Цветелина Анастасова, съобщават организаторите.

| 22 Август 2024, 10:27 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници
Галерия „Доза“ показва изложба, вдъхновена от разговори на художници със затворници
Снимка © DFA

Изложба, създадена след срещи на художници със затворници, ще бъде подредена в галерия „Доза“ от 26 август до 14 септември.

Експозицията е озаглавена „Между обитатели (Изкуство от затвора)“ и е курирана от Цветелина Анастасова, съобщават организаторите.

Преценявам творчеството си в тонове, казва в интервю скулпторът Иван Русев, който се прочува с огромните габарити на работите си. Днес творецът навършва 70 години и по този повод публикува материал за личността и творческите му постижения.

ПРЕДПОЧИТА ТРАЙНИТЕ МАТЕРИАЛИ

Иван Владимиров Русев е роден на 1 юли 1954 г. в София. През 1979 г. завършва Художествена академия в София, специалност скулптура, при Величко Минеков. От 1979 г. е преподавател по скулптура в Средното художествено училище по приложни изкуства в София.  Работи кавалетна и монументална скулптура. Предпочита трайните материали, предимно камък. Създава тематични композиции „Морски рак“ (1979), „Възпоминание“ (1979), „Следа от миналото“ (1980), „Седяща птица“ (1981), „Грифони“ – декоративно оформление на фонтан в Шумен (1981). Негови творби притежават Националната галерия, Софийската

За първи път българските групи „Прегърнат облак“ и „Тиферет“ ще представят съвместен концерт в Бургас. 

Събитието ще се проведе на 13 август в галерия „Георги Баев“, съобщиха от културното пространство.

Идеята за съвместно събитие възниква от музикална среща между композиторката на „Прегърнат облак“ Теодора Илиева и един от най-колоритните музиканти-импровизатори Константин Кучев, вокалист на „Тиферет“. По думите на организаторите замисълът на концерта е музикално сливане и споделяне на авторски песни, идеи и импровизация.

„Прегърнат облак“ (A Cloud Embraced Project) е музикална акустична група, създадена пред 2019 г. в Бургас. Стилът на песните е мелодичен рок с елементи на бардовата изпята поезия. Композитор и вокалист на бандата е Теодора Станчева, а за акомпанимента на перкусии, китара и чело отговарят музикантите Асен Хайдутов, Ивайло Нинчев и Евелина С

На 14 юни в Художествена галерия „Христо Цокев“ в Габрово ще бъде представена изложбата „Истории“ на Лаура Димитрова и Стефан Алтъков. Това съобщи Евгени Недев, директор на културната институция. 

Малките лични истории са част от големия наратив на човешката история, богата, пъстра, интригуваща именно поради неизброимите, оригинални и неповторими истории на различните хора, посочват от културната институция. 

Историите биват споделяни по различен начин в различни ситуации – с подчертаване или пренебрегване на отделни детайли, с променяща се последователност във времето на частите на разказа, с допълнения и „разкрасяване“ на случки и събития според настроението на разказващия и конкретния момент, в който се припомнят и описват преживелиците, допълват от галерията. 

Изложбата ще бъде представена в различни български и чуждестранни градове, до сега

Четири временни изложби и концерт има в програмата на Националния музей „Земята и хората“ през юли, съобщават организаторите.

Този месец посетителите на музея може да разгледат временните експозиции „Нови постъпления 2024“, „Зелената приказка на камъка“, „В чудния свят на конкрециите“- колекция на Ванюша Иванов и „Умни минерали за умни телефони“. 

На 4 юли музеят ще бъде домакин на концерт Retro Piano с вход с билети на организаторите. 

/ВСР

Портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние са включени в изложбата на Сашо Стоицов - „Портретни картини“. Експозицията ще може да се разгледа в столичната галерия „Аросита“ от 17 юни до 1 юли, съобщават организаторите.

„Портрети на състояния на растения, хора и небе. Има портрети на цветя, портрети на небе и портрет на човешко състояние. Цветята позират, небето иска да каже нещо, хората стоят като мравки. Основно е портретирането на различни състояния на моделите. Усещането е за много силна връзка на наблюдаващият и наблюдавания“, казват от екипа. 

Сашо Стоицов е роден 1952 г. в Благоевград. От 1998 г. живее и работи в София и Ню Йорк. Завършва Националната художествена гимназия в София. В периода 1999-2000 учи Digital Media Arts Technology в Ню Йорк. 

/ВСР

Със свои творби в събитието участват Антония Колева-Нитра, Драгомир Костадинов- PXRN, Mира Недялкова, Михаела Зоева, Стефан Чурчулиев. Автор на графичната идентичност е Аделина Бонева. 

„Между обитатели“ е продължение на дългогодишното ни изследване върху свободата на духа у артиста и лишения от свобода. В рамките на платформата за съвременно визуално изкуство Advertising Artists даваме възможност за наблюдение върху взаимодействието между две групи с различни особености – артисти и затворници, всички те често поставяни отвъд границите на общоприетото“, разказват от екипа. 

Артисти от България и Република Северна Македония се обединяват в общ театрален проект. „Разговор безкраен. Проектът: Македония“ е представление, вдъхновено от актуалната обществена и политическа обстановка между двете държави, разказват продуцентите от „Арт офис“. Премиерата е на 16 юли в „Топлоцентрала“.

Участват Мартина Троанска и Марин Джишев.

„Публичният дебат по темата за българско-македонските взаимоотношения от едната и от другата страна на границата е винаги емоционален и често засягащ чувствителни места, които провокират нестихващи спорове. Как всичко това се отразява на обикновеното ни общуване, на приятелствата, работните контакти, творческите колаборации, изобщо взаимоотношенията ни като хора и съседи? Това са само част от, на пръв поглед простите въпроси, които екипът на

С три поредни спектакъла на „Mamma mia!" завършва тазгодишното издание на фестивала „Опера на върховете“. На 16-и, 17-и и 18-и август почитателите на мюзикъла ще имат възможността в подножието на Белоградчишките скали да се насладят на музиката на ABBA.

Това е едно от заглавията, което привлича много публика, каза директорът на Софийската опера и балет акад. Пламен Карталов, който е режисьор на спектакъла. Той е включен в програмата на фестивала за четвърти път и се радва на значителен успех. Общо повече от 135 представления са изиграни на мюзикъла от неговата премиера, уточни маестро Карталов. И допълни, че чрез фестивала за девета година Софийската опера и балет дава нов културен тласък на този прекрасен край на България.

През последните две седмици почитателите на оперното изкуство имаха възможността да се насладят на творчеството на Джак

Музиканти от фестивалния оркестър „Аполония“, създаден специално за 40-ата годишнина на Празниците на изкуството „Аполония“, гостуваха днес във формата на фестивала „Цената на успеха“. 

Това, което започнахме като идея тук, в Созопол, стана по един невероятен начин, каза изпълнителният директор на фондацията за изкуство „Аполония“ Маргарита Димитрова в началото на разговора. По думите й тези музиканти са безумно талантливи и отбеляза, че зад успеха им стои къртовски труд от детска възраст.

Лия Петрова, която снощи получи цигулката на проф. Стойка Миланова , каза, че не подозирала, че този инструмент ще й бъде даден. Трябва да си призная, че аз още не мога да осъзная какво се случва, а съм мечтала още от дете. Все още не мога да преработя емоцията. Разбира се, съм изключително щастлива, отбеляза тя. Цигуларката прави

На 6 септември е българската премиера на „Благи деяния“ на Йоргос Лантимос („Клети създания“, 2023), съобщават от „Форум филм“.

Режисьорът отново обеднява сили с дългогодишния си творчески партньор – сценариста Ефтимис Филипу („Кучешки зъб“, „Омарът“, „Убийството на свещения елен“), с когото създава необикновено кинопътешествие, изследващо темите за властта, контрола, свободната воля и динамиката на човешките взаимоотношения.  

В „Благи деяния“ участват двукратната носителка на „Оскар“ Ема Стоун, Маргарет Куали, Уилем Дефо, Хонг Чау и Джеси Племънс, чието изпълнение във филма беше отличено на фестивала в Кан с наградата за най-добра мъжка роля. Всеки един от актьорите влиза в различен образ, в три отделни истории, обединени от идейно-тематичното послание на филма.  

Първата история в

"Отменен" от Холивуд, все още тачен на места в Европа, потънал в дългове, а вече и без дом - така Кевин Спейси, някога един от най-изявените и обичани актьори в Меката на киното и двукратен носител на награда "Оскар", посреща днес своята 65-годишнина.

В навечерието на рождения ден на актьора, който ще бъде запомнен с отличените си с водещи награди изпълнения в продукции като "Обичайните заподозрени", "Американски прелести" и "Къща от карти", в. "Балтимор сън" съобщи, че домът му е продаден на публичен търг за 3,5 милиона щатски долара.

Продажбата на къщата на брега на Балтимор, която струва над 5 милиона щатски долара и е наричана "най-необикновената" в града, беше обявена в четвъртък, 25 юли. 

Местни издания припомнят, че фирма за събиране на дългове се опитва да наложи запор върху дома на Спейси и да го продаде в продължение на повече от две години. Два нас

Организаторите припомнят, че досега са осъществени изложбите „Песен за човека“ (2020), „Отвън/ навътре“ (2021), „Отворени пространства - „Дуел“ в затвора“ (2022) и изданието „Затвор - изкуство зад решетките“ (2023), което разказва за срещите ни с лишени от свобода. „Този проект е продължение на артистичната ни интервенция в затвора“, казват те.

По думите им концепцията се основава на полевия опит, който артистите извличат от неформалните си срещи и разговори със затворниците в рамките на няколко сесии. Тези срещи се явяват концептуалното платно, върху което артистът създава своята творба.

„Комуникационният обмен между лишения от свобода обитател на света „вътре“ и лишения от ограничения артист, обитател на света „отвън“, практически се развива на границата. Там се ражда силен, творчески, емоционално презареден импулс. Подобно проникване подчертава парадоксалните измерения на свободата.

В диалог с лишените от свобода, артистът - свободният човек, се изправя пред ограниченията на собствения си „социален затвор” и търси границата на свободата извън конкретната топография на затвора“, разказват от екипа.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Кинофестивалът в Сан Себастиан ще бъде открит с римейка на еротичната филмова класика "Емануела"
Новата песен на Графа е „Един път на един милион“
Регионалният исторически музей „Стою Шишков“ ще се включи в Европейските дни на наследството с три изложби
Украйна предприе културен десант в САЩ
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Творчески отражения
130 музиканти представят Голямата меса на Брукнер
Калейдоскоп
Теодора Сърбинска показа свои акварели, скулптури и фотографии в изложбата „Писма до себе си“
Под прожектора
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.